נשיא נינטנדו, סאטורו איוואטה נפטר

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

נשיא נינטנדו, סאטורו איוואטה נפטר

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 13 יולי 2015, 03:19

נשיא נינטנדו, סאטורו איוואטה, נפטר היום, בגיל 55. סיבת המוות היא גידול בכבד.

ההודעה הרשמית מנינטנדו:
Nintendo Co., Ltd. deeply regrets to announce that President Satoru Iwata passed away on July 11, 2015 due to a bile duct growth.

יום עצוב פחות או יותר לכל גיימר. הוא עבד על משחק שנגע בכל אחד מאיתנו, או נסך השראה למשחק שנגע בכל אחד מאיתנו.
תמונה
תמונה

MagmaJet
Trainee

Re: נשיא נינטנדו, סאטורו איוואטה נפטר

הודעהעל ידי MagmaJet » 13 יולי 2015, 08:00

פשוט לא יאומן, אני בקושי מתעדכן במשחקים והיום עידכנו אותי ברגע שהתעוררתי, באתי לפרסם פה כי זה הפורום היחיד שאני נכנס אליו.
עצוב לשמוע... אבדה גדולה לתעשיית גיימינג..

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 13 יולי 2015, 09:32

הוא עבר לעולם שכולו טוב.
נקווה שזה לא יזעזע את נינטנדו בפראות
תמונה

אולדסקול
Padawan

הודעהעל ידי אולדסקול » 13 יולי 2015, 10:51

לא רוצה לפגוע, אבל אני לא מבין את תשומת הלב המיוחדת שנותנים לנפטרים מפורסמים. כל יום נפטרים אלפי אנשים, חלקם אנשים מדהימים, חלקם אנשים מאוד טובים... מוזר לי להתייחס לפטירה של מישהו מפורסם רק כי הוא היה מפורסם.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יולי 2015, 11:20

סירייסלי? זה פורום משחקים. הבן אדם נמצא בעמדה מאוד משמעותית לתעשייה, והשפיע עליה לא מעט.
מן הסתם - זה מקבל פה תשומת לב "מיוחדת" מאשר ריקי כהן מחדרה או לי צ'אנג מסין.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 13 יולי 2015, 11:21, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יולי 2015, 11:21

אולדסקול כתב:לא רוצה לפגוע, אבל אני לא מבין את תשומת הלב המיוחדת שנותנים לנפטרים מפורסמים. כל יום נפטרים אלפי אנשים, חלקם אנשים מדהימים, חלקם אנשים מאוד טובים... מוזר לי להתייחס לפטירה של מישהו מפורסם רק כי הוא היה מפורסם.

הוא נשיא נינטנדו? (ואפילו לא לשעבר, אלא מכהן, מה שאומר השפעה ישירה על החברה עצמה ועל התחום), פורום משחקי וידאו?
ברור שיתנו לזה תשומת לב.

בדר"כ נותנים תשומת לב לאנשים חשובים (וגם פחות...) שהשפיעו במידה מסויימת על תחום בחייהם של אנשים ושהם אינם עוד, נשמע לי די הגיוני.

בכל אופן אני קצת בשוק, בגלל שזה בא ככה משום מקום ולא היה ידוע על המחלה שלו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יולי 2015, 11:22

אותי זה מפתיע בעיקר כי ראינו אותו לאחרונה מספר פעמים וממש לא ראו עליו...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יולי 2015, 11:26

עצוב מאוד.

אגב, זה גג יזעזע את נינטנדו לטובה לדעתי, איוואטה די הרס את החברה והפך אותה מחברת גיימינג הארד קור לחברת קז'ואל שמתבססת על שטיקים. זה לא יעזור לNX, אבל אולי לNX2.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יולי 2015, 11:28

מסכים שזה יכול לעשות לחברה טוב.
ולמרות הרחקת ההארד-קור - הוא תמיד ייזכר כנשיא שלקח המון סיכונים, הזויים ככל שיהיו.
כיאה ליפנים.

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 13 יולי 2015, 11:34

DrKeo כתב:עצוב מאוד.

אגב, זה גג יזעזע את נינטנדו לטובה לדעתי, איוואטה די הרס את החברה והפך אותה מחברת גיימינג הארד קור לחברת קז'ואל שמתבססת על שטיקים. זה לא יעזור לNX, אבל אולי לNX2.

יש סבירות גבוהה שמיאמוטו יכהן במקומו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 יולי 2015, 11:44

אני עם נדב כאן. הטרגדיה האישית כמובן נוגעת ללב אבל איווטה חתום על שורה ארוכה של פלופים אסטרטגיים שדרדרו את החברה עמוק ואני מקווה שמי שיבוא במקומו יוכל להרים את החברה.

אולדסקול
Padawan

הודעהעל ידי אולדסקול » 13 יולי 2015, 11:48

אני אבהיר את עצמי קצת יותר, ברור שזה קשור לנושא הפורום.
אני פשוט לא מבין את האנשים שנכנסים לאבל בגלל דבר כזה, זאת היתה הכוונה שלי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יולי 2015, 11:52

אולדסקול כתב:אני אבהיר את עצמי קצת יותר, ברור שזה קשור לנושא הפורום.
אני פשוט לא מבין את האנשים שנכנסים לאבל בגלל דבר כזה, זאת היתה הכוונה שלי.

אני אישית לא באבל, אבל נגיד אנשים שאוהבים את נינטנדו ואת הכיוון שלה בשנים האחרונות, אפשר להבין למה זה יכאב להם.
אתה לא רואה זעקות שבר או משהו, אבל כן זה משהו ששווה דיון ושהוא חשוב כנושא, הבנאדם היה עד לפני רגע נשיא של אחת משלושת הגדולות, ברור שדבר כזה הוא משמעותי ושיש קצת הלם סביב זה בגלל החשיבות של האיש.

omerkot כתב:אני עם נדב כאן. הטרגדיה האישית כמובן נוגעת ללב אבל איווטה חתום על שורה ארוכה של פלופים אסטרטגיים שדרדרו את החברה עמוק ואני מקווה שמי שיבוא במקומו יוכל להרים את החברה.

הוא גם אחראי על ה Wii ועל ה DS, שניים מההצלחות הכי גדולות של נינטנדו (ובתעשייה) אי פעם, זה לא שאני מת על הכיוון שאליו הוא לקח את החברה ובהחלט יכול להיות שתהיה לזה השפעה חיובית בסופו של דבר, אבל אי אפשר להכחיש את ההצלחות שלו.
נערך לאחרונה על ידי bling ב 13 יולי 2015, 11:58, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יולי 2015, 11:57

השאלה היא האם המחליף כבר שורש באסטרטגיה של איוואטה או לא. אם זה מישהו שתפקד תחתיו ולמד ממנו את כל מה שרע בנינטנדו או מישהו עם חזון אחר לגמרי. מיאמוטו, אני לא חושב שהוא רוצה להיות נשיא, הוא רוצה לעבוד על משחקים ולפקח עליהם. הוא בקלות יכל להיות הנשיא ב2002 כשימוצ'י פרש, מיאמוטו כבר אז היה אל. אבל לקחו את איוואטה, בחור יחסית משני בנינטנדו ביחס למיאמוטו בגלל שבעבר הוא לקח את מעבדות HAL שהיו חברה די כושלת פיננסית ועל סף התרסקות והוא הפך אותה על הראש.

איוואטה קבל לידיים את החברה עם הרקורד הכי טוב בתעשיה ודי דרדר אותה למשחקים קטנים וקז'ואלים. מאוד מעניין לראות מי יחליף אותו ומה יהיה הכיוון שלו. לצערנו הNX כבר במסלול "איוואטה" של חולשה ושטיקים, אבל אולי אלה חדשות טובות ליורשת שלה עוד 5 שנים.

אולדסקול, אנשים מתאבלים בדרך כלל לפי גודל הטרגדיה ומידת קרבה אישית. הטרגדיה כאן לא נוראית, אדם בן 50+ שמת מסרטן, קורה הרבה, אבל כולנו כאן הכרנו אותו בצורה כלשהי. זה עצוב, מה עשות. וזה גם לגמרי נכון שזה קורה 3000 פעמים ביום באפריקה. אבל אני לא מכיר אף אחד באפריקה ואת איוואטה אני מכיר מילדות, שחקתי בקירבי, SSB ו-EARTH BOUND. הבן אדם חלק מהילדות שלנו, טבעי שזה מעציב כשהוא מת.

בלינג, ההצלחות של איוואטה היו עסקיות, לא "גיימריות". אצל ימוצ'י הדבר הראשון זה תמיד היה האיכות, רק איכות. אצל איוואטה זה תמיד היה רווחים. וגם באזור הזה, למרות שהDS הייתה הצלחה סופר מסחררת, הוא עדין הביא את נינטנדו לכמעט 6 שנים של הפסדים מה שיאמוצ'י מעולם לא עשה. אצל ימוצ'י זה תמיד היה גיימרים קודם, איכות זה הכי חשוב ובנוסף על כל זה הוא לא ידע אפילו מה זה רבעון הפסדי. איוואטה עושה הימורים על החברה שוב ושוב, זה נכון, אבל אנחנו כגיימרים רק מפסידים מהמהלכים של איוואטה כי ההימורים שלו היו תמיד נגדנו.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יולי 2015, 12:06

מסכים שאנחנו הפסדנו (למרות שמבחינת המעריצים עדיין יצאו משחקים אדירים בתקופה שלו), אבל מבחינה עסקית גם עם ההפסדים אני בטוח שנינטנדו ריפדה את הכיס שלה לעשרים שנה הקרובות בערך, בסכ"ה 2 הקונסולות המדוברות היו הצלחה ענקית עבורם, אני גם מקווה שזה יוביל לשינוי שיחזיר את נינטנדו לימים של קונסולות הארד-קור.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 13 יולי 2015, 12:11

מבאס מאוד :(
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יולי 2015, 12:15

bling כתב:מסכים שאנחנו הפסדנו (למרות שמבחינת המעריצים עדיין יצאו משחקים אדירים בתקופה שלו), אבל מבחינה עסקית גם עם ההפסדים אני בטוח שנינטנדו ריפדה את הכיס שלה לעשרים שנה הקרובות בערך, בסכ"ה 2 הקונסולות המדוברות היו הצלחה ענקית עבורם, אני גם מקווה שזה יוביל לשינוי שיחזיר את נינטנדו לימים של קונסולות הארד-קור.

כן ברור, הימורים לפעמים משתלמים אבל ברור לכולנו שDS לעולם לא תוכל להיות שוב בגלל שהניידים אוכלים מהשוק שלה (כבר ה3DS מוכר בקצב איטי בבערך 30-40 אחוז) ושהWII הייתה סוג של חריגה הזוייה שלשחזר אותה יהיה פחות או יותר בלתי אפשרי. אני גם חושב שאנשים נותנים יותר מדי קרדיט לWII כשהסופר רווחים המטורפים הגיעו דווקא מהDS. הWII לא מכרה תוכנה בכלל והרווחים האדירים התחילו עוד ב2004. גם המניה של נינטנדו אגב עפה מבערך 15$ ל70$ בין 2004 ל2006 בגלל הDS ודווקא מ2007, השנה הראשונה של הWII היא התחילה לרדת ובסביבות 2008 היא התרסקה חזרה לסביבות ה15$ שם היא מדשדשת עד היום. אם מוסיפים על זה את העובדה שהWII הצליחה להביא אותם להפסדים ב2009 והלאה, אפילו כשהייתה להם מפלצת כמו הDS שפמפמה כסף כל הזמן, אני לא בטווח כמה קרדיט הייתי נותן לקונסולה הזאת.

בכל מקרה, אפילו אם הWII הייתה הצלחה מסחררת, היא כנראה משהו שהם לא יצליחו לשחזר בקרוב. האסטרטגיה הזאת הראתה את הצד הרע שלה כבר פעמים. בWII כשתוכנה פשוט לא מכרה וגם החומרה פשוט התרסקה ב2009 ובWIIU כשפשט אף אחד לא קנה אותה. כשאתה מכוון לקז'ואלים ולקז'ואלים בלבד אתה צריך להבין שאתה מכוון לשוק הפכפח חסר כל נאמנות וזאת סכנה כמו שהWII הראתה עם התוכנה והחלק השני של חייה וגם הWIIU הראתה מיומה הראשון ועד האחרון שמתקרב במהרה.

אולדסקול
Padawan

הודעהעל ידי אולדסקול » 13 יולי 2015, 12:51

DrKeo כתב:אולדסקול, אנשים מתאבלים בדרך כלל לפי גודל הטרגדיה ומידת קרבה אישית. הטרגדיה כאן לא נוראית, אדם בן 50+ שמת מסרטן, קורה הרבה, אבל כולנו כאן הכרנו אותו בצורה כלשהי. זה עצוב, מה עשות. וזה גם לגמרי נכון שזה קורה 3000 פעמים ביום באפריקה. אבל אני לא מכיר אף אחד באפריקה ואת איוואטה אני מכיר מילדות, שחקתי בקירבי, SSB ו-EARTH BOUND. הבן אדם חלק מהילדות שלנו, טבעי שזה מעציב כשהוא מת.

אני בדיוק משחק EarthBound! אחד הטובים, טיפס אצלי מאוד גבוה, מאוד מהר. ועדיין אני לא מרגיש קרוב בשום דרך לאיוואטה שהיה בין המתכנתים. לא יודע, אולי זה רק אני... אבל הודעות האבלות המוגזמות שאני רואה באינטרנט פשוט מעוררות גיחוך.

טוב טוב אני אפסיק לקשקש בנושא...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יולי 2015, 12:58

אף אחד לא בכה הבוקר, סתם קצת עצוב זה הכל :)

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 13 יולי 2015, 13:05

אולדסקול כתב:
DrKeo כתב:אולדסקול, אנשים מתאבלים בדרך כלל לפי גודל הטרגדיה ומידת קרבה אישית. הטרגדיה כאן לא נוראית, אדם בן 50+ שמת מסרטן, קורה הרבה, אבל כולנו כאן הכרנו אותו בצורה כלשהי. זה עצוב, מה עשות. וזה גם לגמרי נכון שזה קורה 3000 פעמים ביום באפריקה. אבל אני לא מכיר אף אחד באפריקה ואת איוואטה אני מכיר מילדות, שחקתי בקירבי, SSB ו-EARTH BOUND. הבן אדם חלק מהילדות שלנו, טבעי שזה מעציב כשהוא מת.

אני בדיוק משחק EarthBound! אחד הטובים, טיפס אצלי מאוד גבוה, מאוד מהר. ועדיין אני לא מרגיש קרוב בשום דרך לאיוואטה שהיה בין המתכנתים. לא יודע, אולי זה רק אני... אבל הודעות האבלות המוגזמות שאני רואה באינטרנט פשוט מעוררות גיחוך.

טוב טוב אני אפסיק לקשקש בנושא...

לא ראית את התגובות על פטירה של סטיב ג'ובס ב2011? שמה הן היו הרבה יותר "מעוררות גיחוך".

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 יולי 2015, 13:12

המצב של נינטנדו היום זה פועל יוצא של ההחלטות האיומות שהם עשו ביחס לWII, כן, בראש ובראשונה עבור הקהל של נינטנדו אבל גם עסקית כי כשאתה יורק ויורק ויורק ואז גם משתין אל תוך הבאר הטובה שממנה אתה שותה במשך שנים אז זו החלטה עסקית איומה. מה שהם עשו עם הWII ובמידה פחותה עם הDS זה קצת כמו מה שיוון עשתה עם ההשקעות הזרות והדוחות המפוברקים. זה להתמכר לכאן ועכשיו כשברור שהדרך הקלה הזו שאנחנו לוקחים היא דרך שבסופה יש תהום עמוקה. מי שחתום על זה הם איווטה וליצן הוודו מהאיטי. איווטה הוא ז"ל וליצן הוודו צריך לראות את הדלת ברגע שנכנס מנכ"ל חדש.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יולי 2015, 13:17

אולדסקול - זה כמו עם רובין וויליאמס, מדובר בבן אדם שנגע להרבה אנשים בעצב הנוסטלגיה ויש להם הרבה זכרונות-ילדות מהיצירות שלו, אז זה קצת עצוב.
זה לא אבל של ממש, אלא באסה שהבן אדם ששימח אותם מת באופן מפתיע.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 13 יולי 2015, 14:22

אני חושב שכאשר מישהו "רגיל" נפטר, מאה האנשים שהוא נגע בחייהם, עצובים.
כשמישהו כמו איוואטה נפטר, מליוני האנשים שהוא נגע בחייהם, עצובים. זה הכי טבעי בעולם.

הוא היה מעורב ואחראי על הרבה מאוד משחקים, שהיו חוד החנית של התעשייה. הוא היה מהחלוצים הראשונים שלה ודרך המשחקים שהוא פיתח, הוא נגע בהמוני גיימרים ומפתחים. ההשפעה שלו על התעשייה אדירה.

חברים, אם לא אכפת לכם, בקשה קטנה - בואו נשאיר את דיבורי העסקים לדיון נינטנדו. נשאיר את הדיון הזה, כדי לכבד את האיש ואת פועלו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יולי 2015, 14:31

Nucleus_Dawn כתב:אני חושב שכאשר מישהו "רגיל" נפטר, מאה האנשים שהוא נגע בחייהם, עצובים.
כשמישהו כמו איוואטה נפטר, מליוני האנשים שהוא נגע בחייהם, עצובים. זה הכי טבעי בעולם.

הוא היה מעורב ואחראי על הרבה מאוד משחקים, שהיו חוד החנית של התעשייה. הוא היה מהחלוצים הראשונים שלה ודרך המשחקים שהוא פיתח, הוא נגע בהמוני גיימרים ומפתחים. ההשפעה שלו על התעשייה אדירה.

חברים, אם לא אכפת לכם, בקשה קטנה - בואו נשאיר את דיבורי העסקים לדיון נינטנדו. נשאיר את הדיון הזה, כדי לכבד את האיש ואת פועלו.

וברגע זה הרגת את הדיון :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יולי 2015, 14:35

כן, לא נראה לי שיש הרבה מה להוסיף מעבר ל"עצוב" אם אין דיון על ההתפתחויות של נינטנדו מכאן והלאה :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים