נשיא נינטנדו, סאטורו איוואטה נפטר

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נשיא נינטנדו, סאטורו איוואטה נפטר

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 20:09

רונן, יצאו פחות משחקי AAA אצל איווטה ופחות משחקים מקוריים וכשכבר היו מקוריים הם היו קז'ואל, לא קור. אולי הזיכרון שלך קצר בנושא אבל לN64 יצאו איזה 6 משחקי ענק מנינטנדו כל שנה (למען האמת נינטנדו הוציאה 10 משחקים גדולים בשנה הראשונה של הN64, אני לא חושב שהWIIU או הWII קבלו כמות כזאת כל חייהן). והקיוב והN64 היו חזקות מהתחרות של סוני, הבעיה של נינטנדו וצד ג' (ודוגרי צד א' של סוני היה פשוט נוראי) זה כבר נושא אחר. היום הבעיה לא קיימת, אם הקונסולה שלך חזקה מספיק תקבל את המשחקים של צד ג'. אז היו בלעדיים סתם ככה כי נוח, פיתוח היה לרוב לקונסולה אחת, היום כולם עושים משחקים לכולם.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יולי 2015, 20:49

באיזו תקופה צד א׳ של סוני היה נורא? לא זוכר את זה :)
גם בדור של הפס1 היה קראש באנדיקוט על שלל משחקיו (כולל הקארטינג), היה סייפון פילטר שהיה ענק, היה וויפאאוט שהיה בשיא תהילתו ואני בטוח שאני שוכח עוד לא מעט.

על הדור של הפס2 והלאה אין מה לדבר כמובן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 21:25

bling כתב:באיזו תקופה צד א׳ של סוני היה נורא? לא זוכר את זה :)
גם בדור של הפס1 היה קראש באנדיקוט על שלל משחקיו (כולל הקארטינג), היה סייפון פילטר שהיה ענק, היה וויפאאוט שהיה בשיא תהילתו ואני בטוח שאני שוכח עוד לא מעט.

בפס1 המצב לא היה טוב, היה את קראש בנדיקוט שהיה משחק סבבה אבל ביחס למריו 64, זה היה כמעט כמו להשוואת משחק אינדי לאנצ'רטד או משהו כזה בזמנו. כלומר המשחק נשלט בטלביזיה דרך טלפון לחצנים בזמנו למען השם. היו להם 4-5 משחקים טובים באותו דור, לנינטדו היו 7-8 בשנה באותו דור. זאת לא הייתה אותה ליגה בגלל אבל בגלל צד ג' הפס1 זרח. פחות או יותר כל משחקי המכות, הRPG היפנים, המירוץ וענקים כמו FF7 או MGS1 היו אך ורק אצל סוני. המשחקים הפנימיים שלהם, לא בדיוק להיט.

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 15 יולי 2015, 21:36

אני עדיין חושב שקראש בנדיקוט 3 הוא בין המשקים הכי טובים שיצאו אי פעם..
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 21:43

לא ברור לי איך משחק שכל מה שעושים בו זה לרוץ קדימה וללחוץ על קפיצה יכול להיות כל כך טוב. אחרי מריו 64 קראש בנדיקוט (מודה ששחקתי רק ב1 ו-2) היה המשחק הכי משעמם בהסטוריה, כמו משחק ENDLESS RUNNER באייפון.

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 15 יולי 2015, 21:47

בתור מעריץ של הסדרה (המשחק השני היה המשחק הראשון שלי אי פעם) אני מסכים איתך שהראשון היה סביר ולא מיוחד. השני היה שיפור אדיר עם אזורים משתנים ובוסים כפים. המשחק השלישי היה מיוחד בגלל שחוץ מהשלבים הרגילים היו לך שלב עם אופנוע,צלילה,מטוסים שזה בזמנו היה עם מרחב אדיר ובוסים אדירים. עד היום המשחק השלישי הוא המשחק הכי טוב בסדרה.
נערך לאחרונה על ידי matangt8 ב 15 יולי 2015, 21:50, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 21:49

כן אבל הוא היה צריך להיות המתחרה במריו 64 ובהשוואה מדובר במשהו מאוד פשטני. זה כמו GTA5 מול שאנמו או משהו כזה (בהגזמה כמובן לא להלחץ חבר'ה :)).

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 15 יולי 2015, 21:52

DrKeo כתב:כן אבל הוא היה צריך להיות המתחרה במריו 64 ובהשוואה מדובר במשהו מאוד פשטני. זה כמו GTA5 מול שאנמו או משהו כזה (בהגזמה כמובן לא להלחץ חבר'ה :)).

לא יודע,לקראש לדעתי היה קסם משלו. המשחק השני והשלישי היו מאוד כפים לדעתי והם נשארו עד היום ככה. לצערי קראש לא מצא את דרכו בדור השביעי ואני לא מאמין שהוא יחזור בדור הזה :(
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 15 יולי 2015, 21:53

אני לא זוכר באיזה משחק בסדרה שיחקתי, אבל היו בו פורטלים ואהבתי מאוד את השלב שרוכבים בו על נמר חמוד, על משהו שנראה כמו החומה הסינית.

אני מסכים לגמרי שלעומת מריו 64, משחקי קראש מאוד פשוטים. עם סדרת JAK, לדעתי, הם כבר עקפו את מה שהיה למריו להציע בסיבוב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 15 יולי 2015, 21:55

זה המשחק השלישי עם קוקו,אחותו של קראש D:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 21:56

אני לא חושב שקראש יחזור אי פעם אלה אם בצורה של משחק ויטה או בטאבלטים/ניידים. כלומר אלה אם יעשו סוג של REBOOT טוטאלי שיוצר משחק חדש לגמרי שלא קשור למקורי בשום צורה. מריו 64 לעומת זאת, תוציא אותו היום עם גרפיקה יפה והוא אחד הפלטפורמרים הכי טובים בשוק.

JAK, משחקים חביבים לגמרי (סיימתי את הראשון והשני), הם ממש לא מריו. נוטי דוג טובים בהרבה דברים, לעשות משחק פלטפורמה עם שליטה באמת הדוקה הם לא ממש יודעים לעשות. JAK זה כמו רצ'ט וקלאנק, נסיון לעשות נינטנדו אבל יצא להם המשחק הכי לא נינטנדו שיש. היה לנוטי דוג מזל שנינטנדו הוציאו רק משחק מריו אחד בדור של הפס2 והוא היה די MEH בלשון המעטה. ו-JAK עוד משחק טוב, רצ'ט, אני די שונא את הסדרה הזאת. פלטפורמה לא מאתגרת או כיפית וירי שטחי. הוא מרגיש כמו השלב "טוראי ראיין" בקונקר.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 15 יולי 2015, 22:13

DrKeo כתב:אני לא חושב שקראש יחזור אי פעם אלה אם בצורה של משחק ויטה או בטאבלטים/ניידים. כלומר אלה אם יעשו סוג של REBOOT טוטאלי שיוצר משחק חדש לגמרי שלא קשור למקורי בשום צורה. מריו 64 לעומת זאת, תוציא אותו היום עם גרפיקה יפה והוא אחד הפלטפורמרים הכי טובים בשוק.

JAK, משחקים חביבים לגמרי (סיימתי את הראשון והשני), הם ממש לא מריו. נוטי דוג טובים בהרבה דברים, לעשות משחק פלטפורמה עם שליטה באמת הדוקה הם לא ממש יודעים לעשות. JAK זה כמו רצ'ט וקלאנק, נסיון לעשות נינטנדו אבל יצא להם המשחק הכי לא נינטנדו שיש. היה לנוטי דוג מזל שנינטנדו הוציאו רק משחק מריו אחד בדור של הפס2 והוא היה די MEH בלשון המעטה. ו-JAK עוד משחק טוב, רצ'ט, אני די שונא את הסדרה הזאת. פלטפורמה לא מאתגרת או כיפית וירי שטחי. הוא מרגיש כמו השלב "טוראי ראיין" בקונקר.

הדרך היחידה שקראש יחזור, לדעתי, זה בסקיילנדרס.

אני חושב שJAK AND DAXTER הוא פלטפורמר פשוט מעולה. שליטה מושלמת. עיצוב שלבים נהדר. מגוון סוגי קפיצות ויכולות, שמאוזנים מצוין. זה בתוספת של קרבות יותר טובים מכל משחקי מריו, פאוור אופס כיפיים שגם מצריכים סקיל, עולם seamless ומרשים, קטעי מרוצים ממש כיפיים. אחלה בוסים.
אחד מהפלטפורמרים התלת מימדיים הכי טובים שיצא לי לשחק. לא סתם הוא המשחק היחיד בהיסטוריה שעשיתי בו 100%.
אפילו הסיפור היה חביב וכיפי (וגם יותר טוב מכל משחק מריו אי פעם) והדמויות חמודות ומשעשעות.

לא יודע איך אפשר לקרוא לשליטה במשחק הזה פרט למושלמת.
המשחקים הבאים בסדרה התרחקו לא מעט מהבסיס הזה, אבל עדין היו ממש נהדרים בדרכם.

אני מסכים שסדרת ראטצ'ט היתה הרבה פחות מוצלחת. הפלטפורמינג בה מעולם לא היה מוצלח כל כך ועיקר הכיף היה בלירות באויבים בעזרת כל מיני נשקים מוזרים והעולם הפיקסרי והיפה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 15 יולי 2015, 22:28

שחר,אפילו לא בצחוק!!! קראש בסקיילנדס?! הסיוט הכי נוראה שלי.
נדב אני מעולם לא שיחקתי באף משחק מריו תלת ממיד ודיי גדלתי על קראש,גק וראטצט. אני מצאתי את ראטצט משחק מאוד מהנה ומתסכל (הראשון) והשאר היו יותר מאוזנים וגם מהנים יותר. קראש גם בתקופת הפס2 (לפני מוטנטים האלה) לא הצליח לחזור לגדולה שלו. וגק דווקא נהנתי מהראשון. בשני ובשלישי לא שיחקתי יותר מדי (שוב בניגוד לראטצט ששיחקתי בכולם). אז מה דעתך על סליי קופר?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יולי 2015, 22:41

DrKeo כתב:
bling כתב:באיזו תקופה צד א׳ של סוני היה נורא? לא זוכר את זה :)

בפס1 המצב לא היה טוב, היה את קראש בנדיקוט שהיה משחק סבבה אבל ביחס למריו 64, זה היה כמעט כמו להשוואת משחק אינדי לאנצ'רטד או משהו כזה בזמנו. כלומר המשחק נשלט בטלביזיה דרך טלפון לחצנים בזמנו למען השם. היו להם 4-5 משחקים טובים באותו דור, לנינטדו היו 7-8 בשנה באותו דור. זאת לא הייתה אותה ליגה בגלל אבל בגלל צד ג' הפס1 זרח. פחות או יותר כל משחקי המכות, הRPG היפנים, המירוץ וענקים כמו FF7 או MGS1 היו אך ורק אצל סוני. המשחקים הפנימיים שלהם, לא בדיוק להיט.

מה!? תתבייש לך לרדת ככה על קראש, מתי שיחקו בו בטלוויזיה דרך טלפון? אולי בשלב של האבן שמתגלגלת ומסילות בסגנון, סכ"ה משחק דו מימדי בגיימפליי שלו, אין עוד מקום למשחקים כאלו? במיוחד כשאתה מדבר על תקופת הפס1 כשרק יצאנו מדור ה 16 ביט שהיה מפוצץ בפלטפורמרים דו מימדיים.

וקראש בכל זאת הביא גם תחושה של יותר מרחב וחופש מהם וכן היה מרשים מאוד טכנית.
לא ברור לי למה להשוות מול מריו, סבבה משחק תלת מימדי והיה יותר מהפכני וחשוב, זה לא אומר שקראש משחק לא טוב.

חוץ מזה היה גם טוויסטד מטאל, ספיירו, מד-איוול, סדרת GT וכו'
לאמר שהצד א' של סוני היה לא טוב זה לא מדויק בכלל, גם אם נינטנדו הפגיזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 יולי 2015, 22:45

לחבר שלי היה פלייסטיישן מהדודים שלו לאיזה שבוע, ושיחקנו רק קראש (הראשון). קמנו באמצע שיעור מתמטיקה ואמרנו למורה ''אנחנו הולכים הביתה לשחק בפלייסטיישן''. והלכנו. היא כנראה העריכה את הכנות, כי לא עשו לנו כלום על זה :P.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יולי 2015, 22:52

נו ברור, היא גם הבינה שקראש זה איכות, הייתם אומרים לה שזה בשביל BUBSY 3D וזובי שהיא היתה מסכימה :P

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 יולי 2015, 22:53

זה היה כ''כ כיף.. היו שם קטעים קשים. בעיקר לקראת הסוף! לא זוכר יותר מדי, אבל עדיין.
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יולי 2015, 22:57

מה זה היה הדבר בזמנו, כיף ענק, גם אחי הגדול וחברה שלו היו מכורים לזה ושיחקו בזה יותר ממני למרות שלא היה אכפת להם ממשחקים במיוחד, עד היום אגב זה תמיד נמצא ב TOP של המשחקים הנמכרים ב PSN בקטגוריית ה PS1, הוא היה חלק מהילדות/נעורים של המון אנשים ואני בטוח שחצי מהמכירות זה אבות שרוצים לשחק את זה עם הילדים :)

וכן לקראת הסוף זה היה ממש קשה יחסית, השלב הזה בשלג עם הגשר שמתפרק... :?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 23:21

matangt8 כתב:שחר,אפילו לא בצחוק!!! קראש בסקיילנדס?! הסיוט הכי נוראה שלי.
נדב אני מעולם לא שיחקתי באף משחק מריו תלת ממיד ודיי גדלתי על קראש,גק וראטצט. אני מצאתי את ראטצט משחק מאוד מהנה ומתסכל (הראשון) והשאר היו יותר מאוזנים וגם מהנים יותר. קראש גם בתקופת הפס2 (לפני מוטנטים האלה) לא הצליח לחזור לגדולה שלו. וגק דווקא נהנתי מהראשון. בשני ובשלישי לא שיחקתי יותר מדי (שוב בניגוד לראטצט ששיחקתי בכולם). אז מה דעתך על סליי קופר?

מעולם לא שחקתי בסליי :)

בלינג, הכל יחסי. ביחס לנינטנדו לסוני הייתה התחלה קשה והיא נאבקה להוציא צד א' ו-ב' טובים. ביחוד שלנינטנדו מצד א' היו משחקים ששינו את התעשיה כמו OOT או מריו 64 שהיו מהמשחקים האלה שלא היה מגזין שלא נתן להם 100. אגב טוויסטד מטאל הייתה סדרת פח עד הפס2 כשיצא BLACK המצויין. 1 עד 4 שיצאו לפס1 היו די גרועים אולי חוץ מאשר 3 שהיה סביר. אבל הכל יחסי, ביחס לנינטנדו הבלעדיים של סוני היו פשוט לא ברמה. באותה תקופה כמעט כל משחק מנינטנדו היה סוג של "GTA5", חצי מהפכה שאף אחד לא מבין בכלל איך עשו משחק כזה.

יש לי הרגשה, אני לא בטוח אבל אני אשאל, מישהו מכל מעריצי קראש בנדיקוט כאן שחק במריו 64 לפניו?

אגב, הייתה תוכנית טלביזיה שבה צופים משחקים בקראש בנדיקוט בעזרת הטלפון, זה היה בערוץ הילדים בסביבות 96 :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יולי 2015, 23:31

שמע עכשיו אני בקטע של לשלוף את הקלשונים, אתה בכלל שיחקת בסדרת טוויסטד מטאל? המשחק השני הכי טוב בסדרה!
מזמין אותך לעשות סקר אקראי אצל כל בנאדם ששיחק אותם ואתה תראה שכמעט כולם יאמרו שהשני הכי טוב.

BLACK היה מאכזב רצח עם סגנון גראפי "אפל" ומכוער.
החיים שלי היו TM2, שיחקתי בו מליון שעות עם חבר ב CO-OP ועשינו גם תחרויות וטורנירים ו.. בקיצור תפסיק לדרוך על הילדות שלי :x

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 23:33

bling כתב:שמע עכשיו אני בקטע של לשלוף את הקלשונים, אתה בכלל שיחקת בסדרת טוויסטד מטאל? המשחק השני הכי טוב בסדרה!
מזמין אותך לעשות סקר אקראי אצל כל בנאדם ששיחק אותם ואתה תראה שכמעט כולם יאמרו שהשני הכי טוב.

BLACK היה מאכזב רצח עם סגנון גראפי "אפל" ומכוער.
החיים שלי היו TM2, שיחקתי בו מליון שעות עם חבר ב CO-OP ועשינו גם תחרויות וטורנירים ו.. בקיצור תפסיק לדרוך על הילדות שלי :x

לגמרי התכוונתי לכתוב 2 ויצא לי 3 בטעות :)
אבל בלאק הוא השיא של הסדרה, סורי... :(

אבל 1, 3 ו-4? ואו, הם ערימת זבל עופות, ממש.
הבעיה של סוני בשנות ה90 הייתה שהיא הוציאה משחקים שנעו בין בסדר ללא רעים בזמן שנינטנדו פמפמה AAA אחד אחרי השני. זה היה נורא צורם בזמנו כשהיית קונה מגזין וכל משחק נינטנדו נע בין 90 ל100 ומשחקי פלייסטיישן (כלומר של סוני, לא FF, טקן או MGS) היו נעים תמיד בין 70 ל80 ומשהו. זאת לא התקופה של היום, אז אם משחק לא קבל 90+ הוא לא היה שווה הסתכלות :)

מצד שני משחקי נינטנדו 64 עלו בין 70 ל90 דולר כשמשחקי פס1 עלו 50$ וזה היה ממש מבאס.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 יולי 2015, 23:40

בערוץ הילדים שיחקו הוגו עם הטלפון לא??
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יולי 2015, 23:44

משחקי קראש לא קיבלו בין 70 ל 80, סדרת GT לא קיבלה ככה והיא היתה בערך שנות אור בז'אנר שלה מעל התחרות, ספיירו גם התקבל יפה וטוויסטד מטאל 2 צריך לקבל 9 בסטנדרטים של אז ואם לא אז אין להם מושג, גם סייפון פילטר היה משחק האקשן מצד שלישי הכי טוב באותו הדור.

היו לסוני משחקים ממש אחלה למרות שאכן נינטנדו הוציאו קלאסיקות ומהפכות, סבבה זה מחוויר יחסית אליהם אבל כל מי ששיחק בהם היה לו GOOD TIME, זה לא שבעלי סוני הרגישו כאילו הם קנו SEGA CD או משהו מבחינת צד א'.

הנה הממוצע של TM2 בזמנו
http://www.gamerankings.com/ps/199136-twisted-metal-2/index.html

וכן למרות החוק של מתחת ל 9 = אכזבה של אז, זה ברור שבשביל משחק עם קונספט כזה הזוי זה ציון אדיר וזה רק אומר עד כמה הוא היה טוב :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 23:46

האמת שאני הייתי עמוק בזה באותה תקופה, אפילו ממוצע יותר גבוהה :)
http://www.gamerankings.com/pc/196870-c ... index.html

אף אחד לא התיבש על הפלייסטיישן, צד ג' היה מטורף עם כמויות מטורפות של איכות וגם סוני עשתה דברים טובים עם כמה הברקות ממש גדולות כמו GT למשל. פשוט ביחס לנינטנדו היא החווירה מבחינת צד א' ו-ב' זה הכל :)

אני חושב שקראש זאת דוגמה די מעולה. משחק כיף והכל, אבל זה מסדרון שרצים בו קדימה פחות או יותר בזמן שמריו 64 המציא את איך שמשחקי וידאו תלת מימדיים בנויים היום עם עולמות פתוחים שיש בהם משימות, זה אשכרה הפרש של דור בגיימפליי שלהם. שלא נדבר על הגרפיקה, מריו 64 היה מרשים מקראש ב"עולם פתוח" בזמן שקראש היה במסדרון. וזה לא אומר שקראש לא היה טוב או לא היה כיף, רק שליד מריו 64 הוא הרגיש כמו משחק ישן בדור פחות או יותר.

וכן קליימן, היה קראש בדיוק כמו הוגו בשלבים שהוא רץ כל הזמן קדימה כמו עם הסלע למשל. נו, חייב להיות פה עוד מישהו שזוכר שהיו משחקים קראש בטלביזיה סטייל הוגו בערוץ הילדים.

עריכה:
כן!!!
מצאתי, בוויקיפדיה מכל המקומות. מתוך הערך של קראש בעברית:
"בדומה להוגו גם קראש בנדיקוט שימש כמשחק שילדים שיחקו מהבית בשידור חי בערוץ הילדים (ספיציפית - רמת מים מהמשחק Crash Bandicoot 2)."

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יולי 2015, 23:53

אני לא זוכר את קראש בערוץ הילדים אבל ידעתי עוד לפני שאמרת שזה שלב הסלע כי בגיימפליי הרגיל בשלבים נורמלים אין להם סיכוי דרך הטלפון.
וקראש 3 אולי היה המשחק הכי יפה על הפס1, יותר מ MGS, רק טקן 3 אולי עבר אותו אבל הוא פחות או יותר המלך מבחינה טכנית על הפלטפורמה.

אתה שוכח שה N64 היתה חזקה בהרבה מה PS1 אז לא מפתיע שאפשר היה להריץ עליו עולמות פתוחים שנראים טוב כמו מריו, לפי איך שמשחקים עם קצת סקייל נראו על הפס1 כנראה שאי אפשר טכנית היה ליצור משחקים ברמה הזו על הפס1 ושיהיו במצב אכיל.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 29 אורחים