נשיא נינטנדו, סאטורו איוואטה נפטר

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נשיא נינטנדו, סאטורו איוואטה נפטר

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 23:58

bling כתב:אני לא זוכר את קראש בערוץ הילדים אבל ידעתי עוד לפני שאמרת שזה שלב הסלע כי בגיימפליי הרגיל בשלבים נורמלים אין להם סיכוי דרך הטלפון.
וקראש 3 אולי היה המשחק הכי יפה על הפס1, יותר מ MGS, רק טקן 3 אולי עבר אותו אבל הוא פחות או יותר המלך מבחינה טכנית על הפלטפורמה.

אתה שוכח שה N64 היתה חזקה בהרבה מה PS1 אז לא מפתיע שאפשר היה להריץ עליו עולמות פתוחים שנראים טוב כמו מריו, לפי איך שמשחקים עם קצת סקייל נראו על הפס1 כנראה שאי אפשר טכנית היה ליצור משחקים ברמה הזו על הפס1 ושיהיו במצב אכיל.

כן ברור, אבל מדובר פה בגיימפליי לא בגרפיקה. אחד משחק מסילה, השני משחק עם עולמות פתוחים שאתה יכול לרוץ בהם. זה היה ממש הבדל דורי, זאת גם הסיבה שאין אף משחק קראש שהצליח לקבל 90 ולעומת זאת מריו 64 היה במשך שנים המשחק עם הממוצע השני הכי טוב בהסטוריה, אחרי זלדה OOT שגם יצא לN64 :)

אני חושב שהיה הפרש תהומי בין הקונסולות, הN64 יצר עולמות שהPS1 לא הצליח, כמעט הכל שם היה מבוסס על עולמות ואפילו זלדה OOT היה ממש משחק עולם פתוח אמיתי. הוא גם קדם ז'אנרים שהיו חטא על הקונסולה כמו למשל FPS (היו לו לפחות 4 נהדרים, גולדן איי, PD, טורוק 1 וטורוק 2. טורוק 1 אפילו המציא את השליטת האנלוג הכפול). בסופו של דבר נינטנדו כנראה הייתה גם בדור ההוא המפתחת הכי טובה בעסק, פשוט לפס1 היו איזה 40 מפתחות ענק שעשו לה משחקים ולN64 היה בערך רק את נינטנדו. בדיוק כמו בקיוב, בWII ובWIIU רק שבניגוד לWII ולWIIU יצאו לN64 כמויות משחקים פשוט הזויות. כלומר זאת השנה הראשונה של הN64:
מריו 64
מריו קארט 64
PILOT WINGS 64
גולדן איי
WAVE RACE 64
STAR FOX 64
קילר אינסטינקט גולד
STAR WARS צל האמפריה
בלאסט קורפס (מיקרוסופט יא מפגרים תעשו כבר משחק XBLA!)
טטריספר

זה פשוט הזוי, צריך לזכור שחצי מהמשחקים פה היו פשוט מהפכה מטורפת. PILOT WINGS היה עולם פתוח אמיתי, גולדן איי הפך את עולם הFPS על הראש כשלראשונה היו OBJECTIVES במקום למצא מפתח אדום או מפתח כחול והם גם המציאו את הRELOAD של הנשק, מריו 64 הגדיר מחדש את התעשיה, STAR FOX 64 המציא את הרטט בשלט (הוא הגיע בחבילה עם תוסף שמתחבר לשלט שרוטט שהיה צריך להכניס אליו בטריות :)) ו-WAVE RACE היה פשוט הזוי ברמה הטכנית, גלים מטורפים ופיסיקה שאף אחד לא ידע מה זה פיסיקה במשחקים בכלל. הN64, זה היה טרוף, היא הגדירה את התעשיה מחדש לגמרי מבחינת גיימפליי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יולי 2015, 00:19

אני לא אתווכח איתך איזו קונסולה היתה "חשובה" ומשמעותית יותר בראייה היסטורית, אבל צד א' על הפס1 לא היה רע, הוא היה אחלה, לא כל דבר צריך להשוות ישירות במיוחד התקופה ההיא שכולנו היינו יחסית בבועה עם הקונסולה שלנו ולא יצא לנו לראות יותר מדי את הדשא של השכן :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 00:27

bling כתב:אני לא אתווכח איתך איזו קונסולה היתה "חשובה" ומשמעותית יותר בראייה היסטורית, אבל צד א' על הפס1 לא היה רע, הוא היה אחלה, לא כל דבר צריך להשוות ישירות במיוחד התקופה ההיא שכולנו היינו יחסית בבועה עם הקונסולה שלנו ולא יצא לנו לראות יותר מדי את הדשא של השכן :)

אני חטאתי עם הדשא של השכן בצורה מאוד מילולית כי לשכן שלי היה פס1, ככה שחקתי בMGS1, GT ו-FF7, החלפנו קונסולות לכמה שבועות. אגב, אחרי שהחלפנו קונסולות הוא קנה N64 וככה רכבתי לו על זלדה כי מעולם לא קניתי את OOT. את MM דווקא קניתי ובחוכמה כי זה אחד המשחקים הטובים בהסטוריה לדעתי, הרבה יותר טוב מOOT. הוא מרגיש כמו חבילת הרחבה לOOT ביקום מקביל (ממש ביקום מקביל, המשחק מתרחש ביקום מקביל :)) שטובה ממנו פי כמה.

אני רק אזכיר לך מאיפה הדיון התחיל, מזה שרונן אמר:
"תצטרך להזכיר לי. אני זוכר רק את מריו 64, את פיילוט ווינס ואת ווייב רייס המעולים בשנה הראשונה של נינטנדו 64.

ומה קרה בשנים הבאות? אני זוכר אותן די חלשות בעבור נינטנדו 64 ביחס לשנים הטובות של הקונסולה המתחרה, נדב."

אז רק אמרתי לו שצד א' ו-ב' של נינטדו בזמנו די עשו מסוני קציצות. זה לא אומר שלא היו לסוני משחקים נהדרים, פשוט הכל יחסי :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יולי 2015, 00:30

DrKeo כתב:ודוגרי צד א' של סוני היה פשוט נוראי

תזהר להבא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 00:31

יש לקיאו הזה נטיה להגזים...

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 16 יולי 2015, 02:29

bling כתב:

תזהר להבא.

יופי נדב עכשיו בלינג ירדוף אותך בכל פעם שתזכיר את המילים "פלייסטישן" ו"צד א" :lol: :lol:
תמונה

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 יולי 2015, 06:45

דווקא אם מסתכלים על ה"עולם הפתוח" וריבוי המשימות בכל שלב במריו 64, אפשר לראות איך הסדרה "נסגרה" טיפה יותר בכל כותר וכותר מאז - ממריו 64 לסאנשיין, לגלקסי 1, גלקסי 2 (נקודת השיא לטעמי) ועד מריו 3d world שהוא יותר קראש ממריו 64.

קראש למינהם ב ps1 היו פלטפורמרים מצויינים בכל קנה מידה, אם כי מריו 64 עדיין היה משחק טוב יותר לדעתי (מצד שני הקראש הכי טוב הוא בכלל טים רייסינג). חבל שהרגו אותו עם כותרים בינוניים מינוס, כי הוא היה אחלה מאסקוט לסוני ואני מניח שאף אחד לא מתנגד שיהיה קצת יותר תחרות לנינטנדו בז'אנר המוזנח הזה.

וכן, גם אני זוכר את קראש והוגו עם נועה ירון וגיל ססובר :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 11:01

כן, הסדרה באמת נסגרה עם הזמן. קראש היה משחק טוב, אבל לא היה בקנה מידה של מריו 64, אין מה להשוואת.

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 16 יולי 2015, 13:59

DrKeo כתב:כן, הסדרה באמת נסגרה עם הזמן. קראש היה משחק טוב, אבל לא היה בקנה מידה של מריו 64, אין מה להשוואת.

אף אחד לא השווה את קראש למריו 64. אני ובלינג אמרנו שקראש לפס1 היה ועדין יותר טוב ממה שגרמתה לו להיות שזה מן סוג של טמפל ראן..
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 14:01

אני זוכר שבתקופה הזו ממש צחקתי על מי ששיחק בקראש, בזמן שאני שיחקתי במריו 64 (אצל חבר אמנם, אבל הייתי מתנחל אצלו כל כך הרבה שזה נחשב שהיה לי גם N64).
זה היה לגמרי כמו הוגו, בהשוואה אליו :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 14:12

Laskin כתב:אני זוכר שבתקופה הזו ממש צחקתי על מי ששיחק בקראש, בזמן שאני שיחקתי במריו 64 (אצל חבר אמנם, אבל הייתי מתנחל אצלו כל כך הרבה שזה נחשב שהיה לי גם N64).
זה היה לגמרי כמו הוגו, בהשוואה אליו :)

כן בדיוק, זאת גם הייתה התנשאות שלי באותה תקופה :)
בגלל זה מעולם לא הצלחתי להנות מקראש, זה כמו לשחק במשחק TR ישן אחרי ששחקת באנצ'רטד 4 :)

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 16 יולי 2015, 14:28

מעולם לא הייתה לי קונסולה של נינטנדו עד ל3DS שהוא בכלל של SWISS אז לא יצא לי לשחק במריו 64. אבל חדל לצחוק על קראש,גם היום הוא משחק יותר כי גם הוא טוב יותר מכל הזבל שיש בסמארטפונים..
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 14:36

אני מעדיף לשחק בBADLANDS, LEO'S FORTUNE, MONUMENT, משחקי TOWER DEFENSE שונים וכמובן HEARTHSTONE מאשר לחזור לשחק בקראש...
אף פעם לא אהבתי אותו, מה לעשות.
לעומת זאת - ג'ק ודקסטר היה מטורף בעיניי.
הוא היה הרבה יותר מרשים לדעתי מMARIO SUNSHINE שיצא איזה שנה אחריו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 14:42

מריו סאנשיין היה המריו הראשון ששחקתי ולא סיימתי, ויתרתי עליו ממש מהר וזה היה בתקופה שלא היה לי קטלוג אחורי של 1000 משחקים והמון זמן פנוי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יולי 2015, 14:56

לא מבין מה הקטע של אם מריו 64 מרשים ומתקדם יותר אז זה מבטל את הכיף מקראש, הם משחקים שונים ואולי יש אחד ששאפתני יותר אבל זה לא מבטל את האחר.
זה כמו לאמר שלשחק פלטפורמר דו מימדי זה לא שווה כי יש את מריו גלאקסי. יש מקום גם לחוויה יותר לניארית ומהודקת כמו קראש ויש לזה גם את היתרונות שלו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 15:00

זה לא רק הפער הטכנולוגי, זה היה פלטפורמה מול פלטפורמה, ובזמנו - שניהם היו הטופ של הז'אנר, כל אחד בקונסולה שלו.
הז'אנר הוא אותו ז'אנר, זה לא כמו להשוות בין משחק דו מימד לתלת מימד...

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יולי 2015, 15:01

למה אותו ז'אנר? מריו עולם פתוח, קראש הוא משחק מסדרון, שניהם פלטפורמרים אבל לא באותה נישה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 15:04

קראש הוא משחק מסדרון רק כי לא היה להם שום כשרון או סיכוי ליצור אותו בעולם פתוח בזמנו... נינטנדו פשוט לקחו את זה מאה צעדים קדימה, לעומת מה שהיה בתקופה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יולי 2015, 15:08

גם היום יש משחקי מסדרון, ברור שהם לא יכלו יותר עם הכח של הפס1 בלי שזה יראה כמו עיסה, זה לא אומר שבגלל זה המשחק לא איכותי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 15:12

כי הם נופלים על אותה משבצת בדיוק. זה כמו שאני אגיד לך שאני לא מסוגל לשחק בטום ריידר הישנים אחרי ששחקתי באנצ'רטד 4. אני רוצה להגיד שזה בהגזמה והכל אבל אני לא בטוח שזאת באמת הגזמה כי ההפרש באמת כל כך תהומי.

אז זה לא היום, לא היה מגוון של היום. קראש עשו משחק במסדרון צר כי זה מה שהם יכלו לעשות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 15:15

לא אמרתי שהוא לא איכותי, פשוט הוא לא הלהיב אותי. כבר שיחקתי בהאלף לייף, למה שאתלהב מטורוק? :)
בזמנו הייתה פחות תחרות, זו היה פלטפורמת הדגל של קונסולה אחת וזו של הקונסולה השנייה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 15:17

בדיוק, וכל מה שקראש היה זה סוג של F U אחד גדול לנינטנדו, לרע היה N ענקית על המצח למען השם. זה היה אמור להיות המריו שלהם, פשוט אז יצא מריו 64 והוא אשכרה היה HL לטירה נאצית או משהו כזה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יולי 2015, 15:18

DrKeo כתב:כי הם נופלים על אותה משבצת בדיוק. זה כמו שאני אגיד לך שאני לא מסוגל לשחק בטום ריידר הישנים אחרי ששחקתי באנצ'רטד 4. אני רוצה להגיד שזה בהגזמה והכל אבל אני לא בטוח שזאת באמת הגזמה כי ההפרש באמת כל כך תהומי.

אז זה לא היום, לא היה מגוון של היום. קראש עשו משחק במסדרון צר כי זה מה שהם יכלו לעשות.

אבל הם לא?
אחד משחק עולם פתוח והשני לניארי לגמרי.

הם באותו ז'אנר של פלטפורמרים אבל פועלים בנישות שונות, גם אם הנישה של קראש היא כזו בגלל מגבלות טכניות.
זה כמו לאמר שאני לא יכול לשחק בבאטמן ארקהם אסיילום אחרי ששיחקתי בסיטי, אסיילום עדיין מאוד איכותי גם אם אני אוהב יותר את סיטי ולהפך.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 יולי 2015, 15:25

או שכן או שלא, מאיפה אתם יודע מה נוטי דוג רצו ליצור? דווקא אפשר לטעון שניתן לראות את השורשים של הסינמטיות שאנחנו רואים במשחקים שלהם היום (וכולם מהללים) במשחקי קראש של פעם, כמו אותו שלב טלפון מושמץ של הכדור המתגלגל (או החיה הגדולה הזאת שרודפת אחריך) למשל, או בכמה מהשלבים של הבוסים.

לפי מי שאתם אומרים מריו 3d world וחלקים נרחבים מגלקסי 2 זה פח אשפה לעומת מריו 64, ולא בחירה מודעת של היוצרים. איזה מגבלות היו עליהם?

אם כבר אתם רוצים להשוות משחק מעידן הפס1 למריו 64 אז Spyro הוא מועמד הרבה יותר הגיוני כנראה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יולי 2015, 15:36

עידן אני איכשהו נוטה לזרום איתם כי בדור של הפס2 נוטי דוג עברה לפלטורמר עולם פתוח שקרוב יותר לסגנון של נינטנדו, אבל אני מסכים שבשורה התחתונה זה לא כזה משנה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 71 אורחים