פרק חדש באולדסקול - עלייתה ונפילתה של סגה (מושקע!)

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: פרק חדש באולדסקול - עלייתה ונפילתה של סגה (מושקע!)

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2015, 20:32

צודק, לא יודע למה זכרתי 102 מליון. אולי זאת הפס1?
We're just normal men. We're just innocent men

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 04 אוגוסט 2015, 20:38

אולי התבלבלת עם קונסולה אחרת של נינטנדו (Wii).

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 אוגוסט 2015, 20:40

PS1 מכרה 100+ מליון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2015, 20:43

כן התבלבלתי עם הפס1, 102 מליון חתיכות.

אולדסקול
Padawan

הודעהעל ידי אולדסקול » 04 אוגוסט 2015, 23:50

bling כתב:סרטון מושקע בטירוף אולדסקול, ברמה של יוטיוברים בחו"ל ממש, כל הכבוד.

אבל את אחת הסיבות המרכזיות לנפילה לא ציינת וגם אף אחד בדיון פה לא ממש אמר, שזו שרשרת הקונסולות הכושלות של סגה שקדמו לדרימקאסט שגרמה להפסדים רבים ולאמון הציבור בהם, אחרי קונסולות זבל כמו הסגה סידי, 32X וגם הסאטורן והגיימגיר ברמה מסויימת, הם באו במצב לא משהו מתלחתכילה לדור של הדרימקאסט, אם לא היה להם את כל הרקע הבעייתי הזה, רוב הסיכויים שהיינו רואים המשך תמיכה ל DC ואולי אף קונסולת המשך בדור הפס3 וה 360.

תודה רבה :) לפי מה שהבנתי, הסגה CD היתה דווקא נסיון של סגה להכיר קצת את המדיום הזה לפני שהיא מפתחת את הקונסולה מבוססת ה-CD שלה. זה מוצר שנועד יותר בגלל הצורך במו"פ מאשר בשביל השקה של מוצר מוצלח ולא היה אמור להפוך לרב מכר בשום שלב, מקסימום לכסות עלויות (שוב, לפי מה שחקרתי, ייתכן ואני טועה). לגבי ה-32X והגיימגיר, נכון, לא יצא לי לדבר עליהם אבל הוידאו כבר נושק ל-15 דק', וזה מאוד קשה להכניס 70+ שנים של היסטוריה לזמן סביר. הייתי צריך לסנן לא מעט ולהחליט על מה לדבר ועל מה לא היה אולי הדבר הכי קשה בהכנת הפרק.

DrKeo כתב:הפרק באמת נהדר. הדבר היחיד שקצת חרה לי הוא שקוראים לו עליתה ונפילתה של סגה אבל הרגיש שחסרו איזה דקה או שתיים נוספות על נפילתה כי 90% מהכתבה הייתה על עליתה ודווקא סיפור הנפילה הוא מרתק. אבל באמת פרק מעולה, ח״ח ענקי.

בנושא הפיראטיות, היא בולט ברשימה של איזה חמישה שרסקו אותה.

כמו שעניתי לבלינג, יש לנו מגבלות של זמן :) סרט של 40 דקות היה עובד נהדר במקרה של סגה, אבל אני לא מתכוון להפיק דבר כזה ואני יודע שהצופים לא מתכוונים גם לצפות בדבר כזה. גם 15 זה על הצד הרחוק של הסקאלה ומעט גבולי. הנפילה שלה מתועדת היטב ומוכרת, ניסיתי להעביר את הסיבות בגדול בלי להכנס לפרטים קטנים מדי. חשבתי שאני יכול לחדש יותר דווקא מההתחלה המוקדמת, שעליה כמעט לא מדברים (ואחרי שראיתי כמה תגובות קיבלתי רושם שזאת היתה החלטה טובה).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2015, 23:52

לא מתווכח על ההתחלה, בהחלט חדשת הרבה :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 05 אוגוסט 2015, 01:08

שמע, אני חושב שעשית עבודה מצויינת. באמת. זה פרק מוצלח מאוד. אני כבר מנוי על הערוץ :).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 אוגוסט 2015, 11:10

אולדסקול כתב:
bling כתב:סרטון מושקע בטירוף אולדסקול, ברמה של יוטיוברים בחו"ל ממש, כל הכבוד.

אבל את אחת הסיבות המרכזיות לנפילה לא ציינת וגם אף אחד בדיון פה לא ממש אמר, שזו שרשרת הקונסולות הכושלות של סגה שקדמו לדרימקאסט שגרמה להפסדים רבים ולאמון הציבור בהם, אחרי קונסולות זבל כמו הסגה סידי, 32X וגם הסאטורן והגיימגיר ברמה מסויימת, הם באו במצב לא משהו מתלחתכילה לדור של הדרימקאסט, אם לא היה להם את כל הרקע הבעייתי הזה, רוב הסיכויים שהיינו רואים המשך תמיכה ל DC ואולי אף קונסולת המשך בדור הפס3 וה 360.

תודה רבה :) לפי מה שהבנתי, הסגה CD היתה דווקא נסיון של סגה להכיר קצת את המדיום הזה לפני שהיא מפתחת את הקונסולה מבוססת ה-CD שלה. זה מוצר שנועד יותר בגלל הצורך במו"פ מאשר בשביל השקה של מוצר מוצלח ולא היה אמור להפוך לרב מכר בשום שלב, מקסימום לכסות עלויות (שוב, לפי מה שחקרתי, ייתכן ואני טועה). לגבי ה-32X והגיימגיר, נכון, לא יצא לי לדבר עליהם אבל הוידאו כבר נושק ל-15 דק', וזה מאוד קשה להכניס 70+ שנים של היסטוריה לזמן סביר. הייתי צריך לסנן לא מעט ולהחליט על מה לדבר ועל מה לא היה אולי הדבר הכי קשה בהכנת הפרק.

DrKeo כתב:הפרק באמת נהדר. הדבר היחיד שקצת חרה לי הוא שקוראים לו עליתה ונפילתה של סגה אבל הרגיש שחסרו איזה דקה או שתיים נוספות על נפילתה כי 90% מהכתבה הייתה על עליתה ודווקא סיפור הנפילה הוא מרתק. אבל באמת פרק מעולה, ח״ח ענקי.

בנושא הפיראטיות, היא בולט ברשימה של איזה חמישה שרסקו אותה.

כמו שעניתי לבלינג, יש לנו מגבלות של זמן :) סרט של 40 דקות היה עובד נהדר במקרה של סגה, אבל אני לא מתכוון להפיק דבר כזה ואני יודע שהצופים לא מתכוונים גם לצפות בדבר כזה. גם 15 זה על הצד הרחוק של הסקאלה ומעט גבולי. הנפילה שלה מתועדת היטב ומוכרת, ניסיתי להעביר את הסיבות בגדול בלי להכנס לפרטים קטנים מדי. חשבתי שאני יכול לחדש יותר דווקא מההתחלה המוקדמת, שעליה כמעט לא מדברים (ואחרי שראיתי כמה תגובות קיבלתי רושם שזאת היתה החלטה טובה).

זה נשמע לי קצת הזוי להוציא קונסולה בשביל מו"פ, להשקיע ככה בחומרה ומשחקים מתוך מחשבה שאין בעיה שתכשל? לא יודע, לא שמעתי על זה ולא ראיתי דוגמה דומה לדבר כזה שאתה מתאר.
בכל אופן גם אם הכישלון הכלכלי של הסגה סידי לא היה פקטור, הוא בטח לא תרם לאמון הצרכנים בחברה, שלא לדבר על כישלונות גם עם ה 32X שגם היתה קונסולה זבל וגם הגיימגיר והסאטורן.

בקיצור כמו ש KEO אמר, חוץ מהג'נסיס סגה לא היתה חברה הכי מוצלחת מבחינה עסקית וקרה פשוט שבתקופה של הדרימקאסט היא התמוטטה סופית, זה לא שה DC היתה כישלון גדול במיוחד בסטנדרטים שלה.

וכמובן שהפרק היה מצויין כמו שכולם פה אמרו, וכן כל סיפור ההקמה של סגה חידש לי המון והיה ממש מעניין, אולי היה אפשר לפצל את זה ל 2 חלקים, ההקמה והנפילה וככה זה היה פחות טרחני עבור דור ה ADD שצופה בסרטונים :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים