גיימסקום 2015 - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: גיימסקום 2015 - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אוגוסט 2015, 18:44

אני לא אהיה מופתע מ5, מ8 ברור שאני אהיה מופתע כי זאת תהיה הצלחה מטורפת. אבל מי אתה חושב שיודע שTR מגיע לפס4? הבן אדם הממוצע אפילו לא יודע שיש משחק TR מוכרז ולא יודע שהוא "בלעדי" לONE. הם כולם יגלו את זה בחגים הקרובים בזמן הפסקת הפרסומות יחד עם היילו 5 ופורצה חדש. נקווה שזה יתן למיקרוסופט את הבוסט שהיא צריכה כשיש לה ליינאפ כזה חזק.

אגב נהדרת התחזית שלך לאסקין, עם דחיפה מטורפת ובלעדיות הוא ימכור 3.5 על הONE אבל על הPC בלי פרסום ופלטפורמה שלרוב חלשה מקונסולה הם ימכרו 3 מליון בשנה הראשונה? איפה הפרופורציה בן אדם.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 אוגוסט 2015, 18:52

אתה מניח שלא יהיה פרסום לגרסאות אחרות, אני לא יודע על בסיס מה...
ואתה גם נותן יותר מדי קרדיט לידע של האדם הממוצע, שיחשוב שTR בלעדי. האדם הממוצע לא יודע את זה, הוא ישאל בחנות מקסימום ויגידו לו שזה יוצא בקרוב למחשב או שיבדוק פשוט בגוגל על המשחק אם הוא מעניין אותו... בכל אופן - נחיה ונראה :)

חוץ מזה, על המחשב יהיו מבצעים בטח טובים יותר עבורו, במיוחד בקיץ ובחורף הבא, וזה פאקטור אדיר שמקפיץ מכירות.
אם כבר - היתרון הגדול באמת שיש לגירסת הONE היא שזה משחק חדש שיוצא בחגים, ויהיו באנדלים.
אבל יש הרבה יותר בעלי מחשב גיימינג מאשר בעלי ONE ואני אמנם לא בדקתי לאחרונה, אבל מכירות משחקי המחשב לא רעות בכלל, אני חושב, ולא אמורות ליפול מקונסולה עם בסיס משתמשים של 15 מליון

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אוגוסט 2015, 18:55

Laskin כתב:אתה מניח שלא יהיה פרסום לגרסאות אחרות, אני לא יודע על בסיס מה...
ואתה גם נותן יותר מדי קרדיט לידע של האדם הממוצע, שיחשוב שTR בלעדי. האדם הממוצע לא יודע את זה, הוא ישאל בחנות מקסימום ויגידו לו שזה יוצא בקרוב למחשב או שיבדוק פשוט בגוגל על המשחק אם הוא מעניין אותו... בכל אופן - נחיה ונראה :)

חוץ מזה, על המחשב יהיו מבצעים בטח טובים יותר עבורו, במיוחד בקיץ ובחורף הבא, וזה פאקטור אדיר שמקפיץ מכירות.
אם כבר - היתרון הגדול באמת שיש לגירסת הONE היא שזה משחק חדש שיוצא בחגים, ויהיו באנדלים.
אבל יש הרבה יותר בעלי מחשב גיימינג מאשר בעלי ONE ואני אמנם לא בדקתי לאחרונה, אבל מכירות משחקי המחשב לא רעות בכלל, אני חושב, ולא אמורות ליפול מקונסולה עם בסיס משתמשים של 15 מליון

לא יהיה קמפיין פרסומי למחשב כי המשחק יוצא למחשב בינואר והקמפיינים הפרסומיים בטלביזיה הולכים להיות בעונת החגים כשהמשחק יוצא (ואין גרסת מחשב אז כך שהיא לא תצויין). עונת חגים + יוצא בלעדית ראשון על הONE + קמפיין פרסום כנראה די אדיר מאחוריו... אם TR על הONE לא מוכר משמעותית משאר הגרסאות זאת תהיה חתיכת השפלה מטורפת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 אוגוסט 2015, 19:03

לא מסכים, זה עניין של בסיס משתמשים גם... מה לעשות, הONE מצליח, אבל פחות מהPS4 והPC זה כבר משהו אחר לגמרי...
4 מליון מתוך 20 זה יותר טוב מ-4 מליון מתוך 30 וזה :)
אם הוא ימכור יותר זה כבר טוב.

אני חושב שגם פיל ספנסר מבין את זה שאין לבלעדיות שכזו (צד ג') הרבה משמעות והוא התבטא שהם הולכים לשנות את זה, מה, חודשיים הוא בלעדי וזה מה שאמור לעשות הבדל אדיר? לדעתי זה די מינורי... וה"השפלה" שאתה צופה היא די צפויה בעיניי. לא חושב שימכור בצורה אדירה רק בגלל ה"בלעדיות" הלא בלעדית כל כך הזו.

יש לנו מקרה דומה להשוות אליו?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 אוגוסט 2015, 19:05

אני גם חושב ש KEO לוקח יותר מדי קרדיט לבנאדם הממוצע, למי שיש ONE והוא מתעניין במשחק זה לא משנה והוא יקנה, אבל בקטע של בנאדם שיש לו פס4 או שעדיין לא קנה קונסולה והוא רואה מודעה של TR, תהיה בטוח שהוא לא ירוץ אוטומטית לקנות ONE ושרוב הסיכויים שהוא ידע שהוא בלעדי זמני, מפה אם ירצה לחכות או לא זה עניין אחר, אני לא חושב שיש לסדרה הרבה הארדקורים כבדים סטייל סטריט פייטר שלא יכולים לחכות גם אם זה זמני, לטעמי זה אולי יכול לדחוף מישהו שרוצה לקנות ONE בגלל הרבה סיבות אחרות, אבל לא חושב ש TR לבדו יכול להיות סיבה בלעדית שתדחוף קונסולות.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 10 אוגוסט 2015, 19:20

Laskin כתב:לא מסכים, זה עניין של בסיס משתמשים גם... מה לעשות, הONE מצליח, אבל פחות מהPS4 והPC זה כבר משהו אחר לגמרי...

אני חושב שגם פיל ספנסר מבין את זה שאין לבלעדיות שכזו (צד ג') הרבה משמעות והוא התבטא שהם הולכים לשנות את זה, מה, חודשיים הוא בלעדי וזה מה שאמור לעשות הבדל אדיר? לדעתי זה די מינורי... וה"השפלה" שאתה צופה היא די צפויה בעיניי. לא חושב שימכור בצורה אדירה רק בגלל ה"בלעדיות" הלא בלעדית כל כך הזו.

ביושוק המקורי. מכר המון על ה360 (בערך 3 מיליון). מכר בערך חצי על הPS3. יצא שנה אחרי. בדיוק אותו הדבר, רק שלא היו ידועים התאריכים עוד לפני ההשקה ל360.
זה בלי תמיכה שיווקית ממייקרוסופט, שזה פאקטור אדיר שיעמוד לטובת TR.
TR גם יוצא לבסיס משתמשים גדול יותר משהיה לביושוק על ה360 ב2007.

בעצם, ההערכה שלך, היא שTR ימכור כמו פרנצ'ייז חדש לגמרי שיצא בקיץ ולא בתקופת החגים, שגם יצא באופן בלעדי זמני לקונסולה של מייקרוסופט ולא נהנה מקמפיין שיווקי של מייקרוסופט.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אוגוסט 2015, 20:43

Laskin כתב:לא מסכים, זה עניין של בסיס משתמשים גם... מה לעשות, הONE מצליח, אבל פחות מהPS4 והPC זה כבר משהו אחר לגמרי...

ברור שיש מקרה, יש המון משחקים שיצאו קודם לX ואחרי איזה שנה לY והוא תמיד מכר שבריר על Y כי הוא היה כבר משחק "ישן" בלי קמפיין פרסום מסיבי מאחוריו ותפיסת השוק הייתה "זה משחק של X". זה קרה עם ביושוק, זה קרה עם ME1 וזה קרה עם LOST PLANET. אני בטוח שזה קרה עם עוד המון משחקים שאני לא ממש זוכר כרגע. אבל כאן יש הבדל גדול, ההבדל הוא שמכריזים מראש לא רק שהוא בלעדי זמני אלה אפילו אמרו שהוא יצא לפס4 כבר שנה הבאה.

זה לא משנה שבסוף 2016 יהיו איזה 40-50 מליון פס4 בשוק ובחגים האלה יהיו רק 20+ מליון מכשירי ONE. ברגע שמשחק הוא משחק ישן שכולם סביבך שחקו בו לפני שנה ועוד דורשים עליו 60$, הוא לא מוכר טוב כמו משחק טרי.

בנושא ה"זלזול" שלי בלקוח הממוצע, אנשים לא יודעים מה שלא דוחפים להם לפנים. TR "הוכרז" לפס4 באיזה עניין אינטרנטי שאף אחד חוץ מאשר הקור של הקור נחשפו אליו, האדם הפשוט לא יודע בכלל שיוצא משחק TR חדש. באוקטובר ונובמבר הולכות לרוץ פרסומות בטלביזיה על ימין ועל שמאל ושלטי חוצות כשהם יגידו דבר אחד ודבר אחד בלבד: "רק על אקסבוקס ONE". זה גם מה שאנשים יבינו. כלומר למען השם, כשחברות מצמידות את הלוגו שלהן בסוף של משחק מולטי פלטפורם בלי להגיד כלום על אקסקלוסיביות הקהל מתחיל לעשות חיבור בין המשחק הזה והפלטפורמה (למשל COD וה360) אז שהמשחק אשכרה אקסקלוסיבי לשנה ובכל פרסומת יגידו "רק על הONE"? נו באמת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 אוגוסט 2015, 21:39

רק בנושא הדוגמאות שהבאתם - מה לגבי גירסאת המחשב של ביושוק? למרות שלא יצאה מאוחר יותר... יש דוגמא שגם כוללת דחייה של המחשב? זה מעניין לדעת.
וגירסת הPS4 לא הייתה פורט גרוע? כבר לא זוכר
ומאס אפקט לא יצא הרבה הרבה אחרי? ובתקופה שה360 הוביל בהרבה במכירות? צריך לקחת את בסיס המשתמשים גם כן בחשבון. כנ"ל ביושוק, אולי היה בסיס משתמשים שהוא גם חצי.
אולי מחר אחפש את זה. סביר שלא ^_^

אני חושב שהרבה מאוד גיימרים כם יעדיפו לחכות לגירסת המחשב, שהם יודעים שממש מעבר לפינה, וגם ככה יש מלא משחקים בחגים, ופולאאוט שיהיה סנסציה ברמה של סקיירים
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 10 אוגוסט 2015, 21:59, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 אוגוסט 2015, 21:50

KEO הבעיה היא שאתה חושב שהקהל של TR הוא ברובו מהסוג החסר מושג שאתה מתאר, אני לא מסכים עם זה במיוחד, זה לא GTA או COD או כל מותגי העל הללו, אני חושב שמדובר בקהל די הארדקורי באופן יחסי והוא כן מעודכן בדברים הללו, גם אם לא עכשיו, לקראת הקנייה הוא ידע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אוגוסט 2015, 23:30

bling כתב:KEO הבעיה היא שאתה חושב שהקהל של TR הוא ברובו מהסוג החסר מושג שאתה מתאר, אני לא מסכים עם זה במיוחד, זה לא GTA או COD או כל מותגי העל הללו, אני חושב שמדובר בקהל די הארדקורי באופן יחסי והוא כן מעודכן בדברים הללו, גם אם לא עכשיו, לקראת הקנייה הוא ידע.

כשמשחק מוכר 8.5 מליון עותקים, לא יכול להיות שהוא פונה רק לקור אלה גם לאדון ג'ון סמית'. כשמוציאים משחק לקריסמס ועוד יחד עם באנדל, יש המון אמהות/אבות/סבתות שקונים מתנה לילדים/נכדים ולהם אין שמץ מהחיים חוץ מאשר הפרסומת הזאת שהם ראו בטלביזיה. לא ברור לי איזו פרסומת סוני הולכת להריץ בחגים, אולי משהו של צד ג' או פרסומות כלליות, אבל מיקרוסופט הולכת להפציץ את כל הערוצים בפרסומות להיילו 5, פורצה 6 ו-TR ותהיה בטוח שכל ONE שהולך להמכר, המוכר בחנות הולך להמליץ על השלישיה הזאת לאותם אנשים בורים.

אבל מה אני אגיד, נחכה ונראה. המשחק המקורי מכר 3.4 מליון עותקי ב3 שבועות על שלוש פלטפורמות, נראה מה TR2 יעשה על הONE בלבד בחגים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 אוקטובר 2015, 11:02

מקפיץ, כי צריך להוסיף את זה לת'רד ההתערבויות...
נדב אומר שטומב ריידר ימכור 6-8 מליון בתוך שנה *רק על הONE*, אני אומר מקסימום 4 (ועוד 3 על המחשב, אם רוצים לעשות התערבות נפרדת).
עוד מישהו מצטרף עם הימור? :P

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 אוקטובר 2015, 11:15

נשמע לי הימור סביר... בכל זאת, הם הולכים לדחוף את המשחק בבאנדל.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 אוקטובר 2015, 11:34

ברור שסביר... אני פשוט חושב אחרת :)
6 ו-4 זה לא *כזה* רחוק... 8 לעומת זאת קצת כן.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 אוקטובר 2015, 11:42

רק בגלל הבאנדלים זה סוג של WILD CARD כי כמו עם UNITY, מייקרוסופט תחלק אותו בטח כמו סוכריות אז ברור שלאנשים יהיה את המשחק על הקונסולה גם אם הוא לא מעניין אותם במיוחד, אם לא היה את הקטע הזה הייתי מהמר על יחסית פלופ, אני חושב ש FO4 יאכל אותו במכירות מחוץ לבאנדלים ושבאופן כללי ההייפ יחסית קטן.

עם באנדלים זה באמת הימור קשה, בטח יהיו חבילות מטורפות של XB1 בסגנון 300$+ TR החדש+ משחקי רייר+ גירס וכל השטויות שהיו בסגנון בחג מולד הקודם, אז זה בעצם תלוי בעד כמה ה ONE תמכור טוב בלי קשר בהכרח ישיר ל TR, אני חושב שההימור של לאסקין טוב לשם שינוי.

לאסקין אגב, היה יותר חכם להקפיץ את ת'רד ההתערבויות עם קישור לת'רד הזה, ככה אם אנחנו רוצים עכשיו לקבוע מספרים זה סתם מתפזר בין כמה ת'רדים :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 אוקטובר 2015, 12:35

יש אחראי לת'רד ההתערבויות והוא צריך לערוך את ההודעה הראשונה עם זה :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוקטובר 2015, 13:12

אני המרתי על 8? אמרתי בעמוד הזה במפורש "אני לא אהיה מופתע מ5, מ8 ברור שאני אהיה מופתע כי זאת תהיה הצלחה מטורפת". אם הייתי צריך לנחש הייתי אומר 6 מליון בשנה הראשונה עם כל הבאנדלים ושיט וזה גם יחסית אופטימי. גם מעולם לא אמרתי שזה בשנה הראשונה, דברנו על TR1 בLTD כך שלא ברור לי מאיפה הגיעה המגבלה של שנה ראשונה. דווקא דברתי גם על עונת החגים, שהקודם עשה על 3 פלטפורמות 3.4 מליון בשלושה שבועות ומעניין מה TR2 יעשה בחגים בלבד על הONE בלבד (כי לPC הוא יוצא בQ1 16).

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 אוקטובר 2015, 13:14

לאסקין, ההצעה שלי יותר הגיונית, אתה באמת רוצה לראות דיוני התערבות פרושים בשלל ת'רדים לא קשורים? יותר הגיוני להקפיץ את ת'רד ההתערבות עם קישור לת'רד שאתה מדבר עליו ושם לבצע את הדיונים סביב זה, הרי בשביל מה קוראים לו ת'רד ההתערבות אם לא בשביל דיוני התערבות? :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 48 אורחים