משחקי 2016

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

Re: משחקי 2016

הודעהעל ידי swym » 15 דצמבר 2016, 12:06

idan כתב:גיימספוט התחילו כאתר PC עד כמה שאני זוכר, אבל כך למשל את rpgfan שנמצאים בעסק 20 שנה וגם מתמחים בז'אנר הספציפי הזה, הם נתנו ביקורות למשחקים כמו Planescape: Torment ו Baldur's Gate בזמן אמת, ובעוד הם ואחרים מקבלים את הכבוד הראוי ברשימה של המשחקי תפקידים הטובים ביותר של שנות ה 90 אתה יכול לראות נוכחות יפנית בולטת קצת יותר. מעבר לזה שבהמון רשימות "המשחקים הטובים ביותר" שצצות תחת כל עץ רענן מטעם כל מיני אאוטלטים, בטח בכל הקשור למשחקי תפקידים, לא נדיר למצוא כמה מהשמות של המשחקים היפנים שמופיעים שם.. שלא נאמר עניין די שגרתי.

http://www.rpgfan.com/features/Top_20_R ... 90s/1.html

האתר הזה קיים רק משנת 98, ככה שרשימת רוב משחקי שנות ה-90 שהם מציינים שם היא רשימה של "בדיעבד": למעשה לא תוכל למצוא ברשימה הזו אף משחק PC שהקדים את פולאאוט ובאלדורס גייט שיצאו באותה שנה.

והאמת? מההיכרות שלי זו תבנית מאד נפוצה בעיקר בארה"ב ואנגליה: ילדי שנות ה-80 המוקדמות (או אולי ה-70 המאוחרות) שבשנות ה-90 כילדים צרכו בעיקר משחקי קונסולות כי זה מה שקנו להם בחג המולד, אבל נחשפו למחשב האישי ולמשחקים שהיו עליו רק בגיל מבוגר יותר שבו כבר היה אינטרנט ועבודות להגיש בתיכון (וגם אז לחלק לא מבוטל מהם קנו בכלל מק).
אתה יכול לראות את זה בעצמך כשרשימה שמדברת על משחקי התפקידים הגדולים של שנות ה-90 לא כוללת לא את דיאבלו, לא את אולטימה, לא את הElder Scrolls, לא את Krondor, לא את Thief, לא את Might & Magic, לא את System Shock ולא את Eye of the Beholder או Lands of Lore.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 15 דצמבר 2016, 16:56

נכון. אישית אני מעדיף את הרשימה של הקודקס.
עריכה: טוב, נזכרתי שהיא של pc rpgs בלבד. אבל הכוונה ברורה.. היא תהיה כמעט זהה גם אחרת.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 דצמבר 2016, 19:50

http://www.rpgfan.com/reviews/baldursga ... _Gate.html

נו, אבל הם כן נתנו ביקורת לבאלדר גייט ב 1998 בזמן אמת, כך שאפשר להניח שהם התעניינו במשחקי PC גם לפני שהם העלו את המחשבות שלהם לחלל האינטרנט. פוללאווט אגב יצא ב 1997 , למה הוא ה"בדיעבד" היחיד ל pc ברשימה ? כי טעם וכאלה כנראה, למרות שתמיד קיימת האפשרות לקונספירציה.
לטעון שפיינל פנטסי לא עמד במבחן הזמן אבל להתפלא איך Might & Magic לא שם, משחק שכבר בשנת 1999 קיבל ציונים יותר נמוכים מהפיינל פנטזי הכי גרוע בסדרה הראשית? (ומשם זה עוד המשיך לרדת), או אלדר סקרולס שבשנות ה 90 היה להיט נישתי אמנם אבל התקבל עם הרבה ביקורת (באגים בין היתר, איך לא), או Eye of the Beholder שמעבר למחשב יצא גם על איזה 4 קונסולות כולל הסופר נינטדנו המאוד פופלרית , Lands of Lore שאני בספק אם מישהו ימצא אותו גם ברשימה אקסלוסיבית ל pc, או Thief שהוא אחלה אבל לא ממש שייך לז'אנר. נו מילא. את הטענה שלך אפשר לטעון על כל אתר בלי שום אפשרות באמת להוכיח את זה, כמו שאפשר לטעון הפוך במקרה ותמצא רשימה שמורכבת בעיקר ממשחקי PC וכוללת גם משחקי קונסולות , אבל האמת היא שלא תמצא משהו הרבה יותר טוב ממה שהבאתי כי בשנות ה 90 המוקדמות אתרי גיימינג זה פחות היה דבר.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 15 דצמבר 2016, 20:44

זה נכון שהרבה מזה זה טעם וריח, אבל אם ניקח את מה שנטען כאן, קשה לי להגיד שאפשר לטעון להפך. המעבר מ-RPG בקונסולה ל-RPG ממוצע של שנות התשעים בפיסי הרבה יותר "משמעותי" כי משחקים כמו אולטימה, קרונדור, וויזרדרי, דרקלנדס, משחקי הגולדבוקס האחרונים ואפילו סיסטם שוק היו משחקי PC או שמיועדים ל-PC מורכבים בהרבה, שחלקם הניחו את היסודות ל-JRPGים של אז (והם דשדשו מאז).

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 דצמבר 2016, 21:54

אם אולטימה הניח את היסודות ל JRPG (אין לי מושג, אני מכיר מן הסתם את השם וסומך על המילה שלך) אז זה אולי אומר שהוא משחק מאוד חשוב, אבל זה לא מעיד על כך שהוא משחק יותר טוב בהכרח ממשחק אחר.
בוא נגיד שגם לפיינל פנטזי בפרט ויפן בכלל הייתה השפעה "קלה" על התעשייה בכל הקשור נניח למה זה משחקים סינמטים.
אבל אפילו בקטנות איזוטריות כך את מאס אפקט למשל, לפי הארט דירקטור של ביוור המראה שלו הושפע לגמרי מהויזואליה של הסרט פיינל פנטזי הכושל שגמר את סקוורסופט, הביא לאיחוד עם אניקס, להתפטרות של סקאגוצ'י ופחות או יותר לאיך שהם נראו בדור שעבר. אבל היי, לפחות יצא למאס אפקט די טוב :)
חבל שלא הושפעו יותר משחקי תפקידים מערביים מויזואליה קצת יותר אמיצה (זאת יכולה להיות גם השפעה מערבית טובה) , אולי לחלק מהמשחקים שלהם היה סטייל יותר מקורי מעוד חיקוי של טולקין.

אבל אני מספר את כל זה כדי לשים דברים בפרופורציות, להוציא משחק אחד רע בסדרה ראשית (בסטנדרטים של פיינל פנטזי לפחות) ב 2010 זה עדיין הרבה יותר טוב מחלק מהשמות שאתם טוענים בשמם. לא כולם ביוור או בתזדה או סידי רד שפרצו לאחרונה. אפילו אובסידיון שאני אישית מאוד אוהב לא באמת מצליחים להוציא משחקים גדולים טובים ברצף ולכן הם עושים היום משחקים של פעם למעריצי ההארד קור שלהם וכל מיני משחקי אונליין מוזרים בשביל לשלם את החשבונות. אגב, המון משחקים קטנים כאלה קיימים גם מהצד השני של המתרס וחלקם נחשבים למאוד מאוד טובים, הם פשוט נמצאים על ניידות כי שוק הקונסולות זה עסק די מת ביפן פחות או יותר.

ולא שאני בהכרח טוען נגד, אבל משחק מורכב יותר הוא לא בהכרח טוב יותר (או ההפך, כאמור). כך את מריו - הוא קופץ וכאלה בעיקר, הכי פשוט שיש וזה לא רע במיוחד לדעתי .

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 21 דצמבר 2016, 13:50

idan כתב:נו, אבל הם כן נתנו ביקורת לבאלדר גייט ב 1998 בזמן אמת, כך שאפשר להניח שהם התעניינו במשחקי PC גם לפני שהם העלו את המחשבות שלהם לחלל האינטרנט. פוללאווט אגב יצא ב 1997 , למה הוא ה"בדיעבד" היחיד ל pc ברשימה ?

אה, כי יכול להיות שהם שיחקו בו רק קצת מאוחר יותר? אתה שוכח שאתה מלכתחילה נתפס פה על אתר איזוטרי של חובבים ולא בדיוק האתר שקיבל עותקי ביקורת בהשקה. התאריכים של המשחקים האלו די בגדול מסמנים את התקופה הזו כ-"my first true CRPG experience".

idan כתב:לטעון שפיינל פנטסי לא עמד במבחן הזמן אבל להתפלא איך Might & Magic לא שם, משחק שכבר בשנת 1999 קיבל ציונים יותר נמוכים מהפיינל פנטזי הכי גרוע בסדרה הראשית? (ומשם זה עוד המשיך לרדת), או אלדר סקרולס שבשנות ה 90 היה להיט נישתי אמנם אבל התקבל עם הרבה ביקורת (באגים בין היתר, איך לא), או Eye of the Beholder שמעבר למחשב יצא גם על איזה 4 קונסולות כולל הסופר נינטדנו המאוד פופלרית , Lands of Lore שאני בספק אם מישהו ימצא אותו גם ברשימה אקסלוסיבית ל pc, או Thief שהוא אחלה אבל לא ממש שייך לז'אנר

אתה מפספס פה כמה דברים:
- הראשון הוא שMight & Magic הוא לא משחק אלא סדרה עצומה של משחקים, חלקם טובים הרבה יותר וחלקם הרבה פחות - החוכמה היא להשוות את המשחקים המוצלחים בסדרות השונות ולא לעשות cherry pick לאלו שמתאימים לתאורה שלך.
- השני הוא שה"להיט נישתי" הוא בדיוק הנקודה: בשווקים האמריקאים והבריטים משחקי תפקידים על הPC היו בהחלט נישה. למעשה הPC עצמו היה נישה. הרבה מאד אנשים מעולם לא נחשפו למשחקים האלו, שלא נאמר ידעו איך לתפעל אותם בעידן בו משחקי תלת מימד על מחשב היו חתיכת כאב ראש (טרום DirectX וWin32). הרבה מבקרי משחקים פשוט לא ידעו על קיומים ולכן הסתפקו במה שהיה זמין ועובד על הקונסולות.
- השלישי הוא שגם מה שעבד על הקונסולות לא בהכרח עבד כמו שצריך: הפורט של EotB שהזכרת? נראה אותך מנסה לשחק אותו על הSNES. זה היה פורט זוועתי לחומרה חלשה וממשק שלא התאים לו (משחק point & click), עד כדי כך שהמשחק השני בסדרה (שהיה גם הטוב ביותר) בכלל לא קיבל פורט כזה.

באותן שנים התפתחו על המחשק משחקי תפקידים שכל אחד מהם היה שונה מהותית מהאחרים: דיאבלו הוא עולם אחר מElder Scrolls שבתורו הוא עולם אחר מLands of Lore (למעשה משחק התפקידים המערבי שהכי דומה באופי שלו למשחק JRPG). אפילו בסדרת אולטימה יש הבדל עצום בין הסדרה הרגילה לבין Underworld שבכלל הניחה את היסודות לכל המשחקים בז'אנר מגוף ראשון (מדאוס אקס, דרך סיסטם שום, ועד Thief).

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 21 דצמבר 2016, 15:13

Might & Magic היא בערך ההגדרה המילונית לסדרה מיושנת שלא עמדה במבחן הזמן, לא מבין מה לא ברור פה. הדוגמא של המשחק הספציפי שהבאתי הייתה בשביל להראות שכבר בסוף שנות ה 90 היא לא ממש החזיקה והגיעה לשיא שלה קודם אי שם לפני 20 שנה, ומן הסתם לא היה מדובר במעידה חד פעמית להפך היא רק המשיכה להדרדר למחוזות ה 50-60 שהמבקרים קטלו אותה בשנות האלפיים המוקדמות. זאת אומרת אם אפשר לטעון את זה (כמו שעשית) על סדרה שעדיין מוכרת עותקים במליונים, מתחדשת ומשתנה הרבה יותר בין כותר לכותר וההכי נמוך שלה מבחינת ציונים בסדרה הראשית לפחות הוא עדיין די גבוה , אז נראה לי די הגיוני שזה יכול לתפוס גם לסדרת משחקים מתה פחות או יותר ולא מבחירה... מעבר לזה נציין גם ששלושת המשחקים הראשונים בסדרה היו גם על הקונסולות.

- בשנות ה 90 אלדר סקרולס היה נישתי ודיאבלו מכר מליונים.. תפרש את זה איך שאתה רוצה, יכול להיות שזה גם קשור לעובדה שלפחות המשחק השני בסדרה היה חצי שבור ודיאבלו, ובכן, עבד. ואולי כי הוא סתם נחשב למשחק הרבה יותר טוב בזמנו.

- אפשר לבדוק את הציונים של גיימספוט למשחקים של סקוורסופט אם אתה רוצה משהו פחות חובבני, הוא התחיל בתור אתר PC שמבקר רק משחקי מחשב, בשנת 96 הם נתנו לדיאבלו את משחק השנה וכו'. אם גם זה לא טוב כי וואלה אלה בערך האתרים שאני באופן אישי מכיר משנות ה 90 , אז אתה כמובן מוזמן להביא נקודת ייחוס טובה יותר משלך.. או להמשיך לדבוק בעמדה הנוחה של כל העולם ואחותו היו איכרים של קונסולות ואין להם מושג , שזה סבבה אבל אין לאן התקדם משם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 דצמבר 2016, 10:26

אתמול שיחקנו בפרק הראשון של ווקינג דד עונה 3.
מוכרח לציין שאני מופתע לטובה, למרות הציונים הטובים שראיתי לפני שקניתי... המשחק כתוב מצויין, הוא בוגר יותר מהקודמים וההפקה בהחלט עלתה. הגרפיקה נראית הרבה יותר טוב והכל פשוט... עובד.
אם אהבתם את הקודמים אתם מאוד תאהבו גם אותו, ואם לא - אז יש סיכוי שדווקא כאן כן תתחברו.
בסופ"ש נשחק גם בפרק השני שגם כן יצא, ואעדכן אם הם הצליחו לשמור על הרמה הגבוהה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 25 דצמבר 2016, 17:38

idan כתב:Might & Magic היא בערך ההגדרה המילונית לסדרה מיושנת שלא עמדה במבחן הזמן, לא מבין מה לא ברור פה.

מה הנקודה שלך? אין כמעט אף סדרת RPG משנות ה-90 שתיקח אותה כמו שהיא ותעמוד במבחן הזמן: פולאאוט למשל הוא סוג של עינוי מתמשך (בטח בלי כל מיני מודים שמסדרים לו את הממשק). כרונו טריגר הוא אסון קיומי. פיינאל פאנטאזי 7 מגוחך יותר מטלנובלה ארגנטינאית. דיאבלו 1 יגרום לך לעבור שבעה מדורי גיהינום.
הרי זו בדיוק היתה הנקודה מלכתחילה: משחקים מסוימים שבעבר נחשבו טובים מאד יתפסו היום כמיושנים בגלל שיש לנו היכרות וניסיון רב יותר על שלל משחקים אחרים.

idan כתב:הדוגמא של המשחק הספציפי שהבאתי הייתה בשביל להראות שכבר בסוף שנות ה 90 היא לא ממש החזיקה והגיעה לשיא שלה קודם אי שם לפני 20 שנה, ומן הסתם לא היה מדובר במעידה חד פעמית להפך היא רק המשיכה להדרדר למחוזות ה 50-60 שהמבקרים קטלו אותה בשנות האלפיים המוקדמות.

אתה מזיז את המטרה כמו בומרנג: עצם המשחק הספציפי שבחרת להיטפל אליו, או עצם התדרדרות הסדרה בשנות ה-2000 יחד עם הקריסה האיטית של המפתחת והמפיצה שלו לא רלוונטי לנקודה הקודמת שבחרת להעלות ("המשחקים הכי טובים של שנות ה-90 לפי אתר כזה או אחר").
משחק גרוע שבא אחר כך לא מבטל את עצם הקיום של משחק יוצא דופן כמו Mandate of Heaven שנחשב למשחק מצויין בכל קנה מידה. אבל בכל מקרה אני לא מבין למה זה רלוונטי כשאתה בוחר להתעקש על דוגמא בודדת מתוך שלל המשחקים שהזכרתי - אתה מוזמן להתעלם מM&M אם זה כל כך מפריע לך בעין ולהתמקד באיזה עשר דוגמאות אחרות שהזכרתי. אף אחד לא טען שמשחקי M&M נחשבים גם כיום לשיא פאר היצירה.

idan כתב:- בשנות ה 90 אלדר סקרולס היה נישתי ודיאבלו מכר מליונים.. תפרש את זה איך שאתה רוצה, יכול להיות שזה גם קשור לעובדה שלפחות המשחק השני בסדרה היה חצי שבור ודיאבלו, ובכן, עבד. ואולי כי הוא סתם נחשב למשחק הרבה יותר טוב בזמנו.

אתה שוב מבלבל בין טיב לבין נישתיות. דיאבלו מכר בשנות ה-90 יותר (לא "מיליונים" אגב. להישג הזה הוא הגיע רק בשנות ה-2000 אחרי יציאת המשחק השני) פשוט בגלל שהוא היה משחק יותר קליל ומיינסטרימי שבין היתר יצא גם לקונסולה הכי פופולארית באותה התקופה.
אלו שני משחקים מאד מאד שונים, ול"שבירות" של המשחק אין כל כך קשר: סדרת אלדר סקרולס היום היא סדרת משחקי התפקידים הכי מצליחה בעולם וזה למרות שהמשחקים בסדרה יוצאים לא אחת שבורים, בעיקר על הPC (ואגב, גם דיאבלו עצמו לא היה חף מתקלות מקריסות משחק בתחילת הדרך. לא ברמות של משחק ES כמובן, אבל הוא מלכתחילה לא היה כל כך שאפתני).

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 25 דצמבר 2016, 18:34

טוב זה קצת מתחיל לשעמם אותי אז זאת תהיה ההודעה האחרונה שלי בנושא כי סה"כ מעבר לויכוח על האם אנשים הכירו מספיק או לא הכירו משחקי תפקידים מערביים בשנות ה 90 כדי לדעת שהם הרבה יותר טובים לכאורה נשארנו, כך נראה, עם טיעונים על בסיס הטעם האישי שלך (ושלי גם), שזה סבבה אבל כבר ויכוח מיותר לטעמי .

קודם כל כן התייחסתי לחלק משלל הדוגמאות שהבאת או לפחות אילו שהיו חשודות בעיני, אבל מעבר להן זה שאתה בטוח שמשחק מסוים חייב להיות ברשימה של המשחקים הכי טובים זאת עדיין רק דעתך האישית ולא משליכה בכלום על כמה האופקים של האתר ההוא רחבים או לא. שנית, לא התמקדתי במייט אנד מגיק אלא עניתי להודעה נוספת שלך שהתייחסה אליו ספציפית שוב.. מצטער ? אני מניח.
וזאת לא הנקודה שלי, זאת הנקודה שלך.. תעקוב. אתה זה שטען שמשחקי תפקידים מערביים טובים יותר היום בקשר ישיר לזה שהם תמיד היו יותר טובים ושפיינל פנטזי היום הוא רע או בינוני כמו שהוא תמיד היה פשוט אף אחד לא ידע את זה בזמנו, אז שמשתמשים בבסיס הזה שהנחת פה כדי לענות לדוגמאות שאתה העלת כבר לא ברורה לך מה הנקודה?
אני זה שאומר שאין קשר ישיר בין העבר להווה, שאם סקוור בנחיתות מבחינות מסויימות היום זה לא משליך על העבר המצויין שלה (נו, בערך כל מה שאמרת עכשיו על Mandate of Heaven , שאגב מעניין היכן בדיוק הוא נחשב למשחק מצוין בכל קנה מידה, אולי בגיימספוט או IGN או RPGFan? כי הוא בהחלט קיבל ציונים טובים מהם, אבל תיזהר זה עוד עלול להכשיר בעינך את הדעה שלהם על משחקים אחרים חס ושלום , או לפחות על משחקים מ 1998 או משהו כזה)

כמובן שכאשר כל הטיעון על העליונות הנוכחית של המערב בכל זאת מבוסס בעיקר על 3 סטודיואים בשטח ה AAA (הטוב מבינהם לטעמי צץ בכלל רק באמצע שנות האלפיים) ביחס לסקוור שהייתה אחראית לרוב ה JRPG הגדולים גם מעבר לפיינל פנטזי, אז מן הסתם לא קשה במיוחד למצוא עוד כמה דוגמאות מעבר למייט אנד מג'יק של משחקים או מפתחות שלא החזיקו מעבר לשנות ה 90

- יש משחקים נישתיים טובים מאוד , אף אחד לא אמר שלא, כמה מהאהובים עלי וכו'.. אני פשוט חושב שיש כמה הסברים אובייקטיבים למה משחק כמו אלדר סקרולס היה פחות מוצלח ופחות פופלרי אז מאשר היום וביחס לתקופה (אני בטוח שיש מעריצים שרופים שרואים את זה אחרת, אבל בגדול) , זה שבשיגור דאגרפול היה שבור ברמה אחרת לחלוטין מכל משחק מודרני מבוגבג אחר של בתזדה הוא רק הסבר אחד , זה שאני גם חושב שהוא היה פחות טוב ושיש קשר לעניין זה כבר טעם וריח .

- וכרונו טריגר הוא לא בדיוק אסון קיומי, לא בעיני המבקרים שנתנו לו ממוצע ציונים של 92 על ה ds בשנת 2008 . ופיינל פנטזי 7 - עוד משחק שיצא על המחשב בשנות ה 90 וקנה לעצמו מעריצים רבים גם על הפלטפורמה הזאת איכשהו למרות פורט נחות ודרישות מערכת בעייתיות בנוסף לכל המתחרים המערביים הטובים בהרבה על ה PC לכאורה - אולי מגוחך יותר מטנולובלה ארגנטינאית (אני קצת מסכים האמת למרות שאני מאוהב לגמרי במשחק הזה) אבל כנראה שהיה בו מספיק קסם ודברים לאהוב בשביל שההכרזה על הרימייק שלו תהיה אחד הדברים הכי מרגשים ומצופים בתעשייה.. 20 שנה אחרי, כן? בזמן שכולנו כבר בוודאי התוודענו לנפלאות המערב. מישהו זוכר אם החזרה של מייט אנד מגיק ב 2014 עניינה למישהו את הביצה? כן אני יודע, זה לא הטיעון, פופולרי וטוב זה לא אותו דבר ותפסיק כבר להיטפל אליו! אבל סתם רציתי להגיד את זה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 26 דצמבר 2016, 11:36

נראה לי שגם אני אחתוך פה. זה הפך למיותר לחלוטין. מה שציינתי היה מלכתחילה בגדר תאוריה על סמך היכרות עמוקה גם עם הז'אנר וגם עם עיתונות המשחקים בשנות ה-90 האמצע-מאוחרות. אתה לא חייב לקבל אותה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 ינואר 2017, 23:46

שבוע הבא (24 לחודש) יגיע לפס4 ול-ONE דמו של watch dogs 2 שנותן לשחק 3 שעות במשחק. שחקן PC? זבש"ך. יש לי הרגשה שהוא בצע פחות טוב ממה שיובי ציפו.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 ינואר 2017, 23:49

יש לי אותו, ואני יכול להגיד שההייפ לגביו היה מוגזם. לטעמי? סתם משחק, שלא באמת משפר על גבי הראשון, ובחלק מהדברים הולך אחורה. העלילה אולי קלילה יותר, אבל הדמויות לא משהו לדעתי והממשק הכללי די מעצבן.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 ינואר 2017, 00:16

היה לו הייפ? היה משהו נורא סתמי בטריילרים שלו וכל מה שהוביל ליציאה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 ינואר 2017, 05:52

הצליחו לגרום להרבה אנשים, גם כאן בפורום, להתלהב ממנו. גם לפני שהוא יצא וגם אח''כ. לטעמי, לא בצדק.
?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 18 ינואר 2017, 08:13

אני בינתיים די נהנה. רק שונא את הנהיגה...
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 ינואר 2017, 11:27

DrKeo כתב:שבוע הבא (24 לחודש) יגיע לפס4 ול-ONE דמו של watch dogs 2 שנותן לשחק 3 שעות במשחק. שחקן PC? זבש"ך. יש לי הרגשה שהוא בצע פחות טוב ממה שיובי ציפו.

אני מנחש שאתה באמת צריך להוריד את כל המשחק, כי הם לא יצרו דמו אלא את המשחק המלא, וכאילו אם תרצה לרכוש אז לא תאלץ להוריד את כולו שוב, אלא רק "לבטל" את המגבלה של שלוש השעות. אני *משוכנע* שאם היו עושים את זה על המחשב אז מישהו פשוט היה מוציא פירצה בקובץ קטן שתבטל את מגבלת הזמן.
סה"כ אני לגמרי מבין אותם... בקונסולות זה הרבה יותר מסובך לפרוץ, או אפילו בלתי אפשרי נכון לעכשיו.
וכן, הם יכולים פשוט לעשות דמו סגור יותר עם קצת יותר השקעה, אבל במשחקי עולם פתוח/סאנדבוקס זה תמיד יוצא עקום ומוזר, ובגלל זה אנחנו לא רואים הרבה דמואים של משחקים כאלה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 ינואר 2017, 17:39

הדמו עולם פתוח הכי טוב אי פעם, קראקדאון. דמו של חצי שעה או שעה, אני כבר לא זוכר. אני חושב שסיימתי אותו איזה 15 פעמים ואז הלכתי וקניתי את המשחק. הם עשו שם קטע גאוני למדי, האיצו בצורה משמעותית את השדרוג דמות כך שכל ORB או פעולה שעושים נותנת הרבה יותר XP וכך בשעה היה אפשר לקבל חוויה מקבילה לכמה שעות משחק מבחינת שדרוג הדמות. זה היה נהדר, היה אפשר להגיע ל3 כוכבים אבל לא ל-4 כך שהרגשת איזה אדיר אתה כשאתה חזק ואת סיפוק ההשתדרגות אבל עדין לא נתן לך להגיע לרמה המקסימאלית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ינואר 2017, 14:08

כן, אבל הדמו לא היה במחשב... ותמיד יש יוצאי דופן ^_^

בכל אופן, אולי עכשיו הם כן יוציאו אותו, כי ראיתי הבוקר שפרצו להם את המשחק והוא כבר באתרי פיראטים, אז זה כבר לא משנה מהבחינה הזו יותר מדי.
אם כי, עדיין יש את הקטע הזה של הנוחות להורדה ישירות מUPLAY, במידה ובאמת מישהו יצליח לפרוץ באמצעות קובץ קטן את מגבלת הזמן.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 ינואר 2017, 11:35

Klayman כתב:יש לי אותו, ואני יכול להגיד שההייפ לגביו היה מוגזם. לטעמי? סתם משחק, שלא באמת משפר על גבי הראשון, ובחלק מהדברים הולך אחורה. העלילה אולי קלילה יותר, אבל הדמויות לא משהו לדעתי והממשק הכללי די מעצבן.

האמת היא שלא שיחקתי במשחק הראשון אז אני אפילו לא יודע מה הוא משפר ומה לא, אבל המשחק שני פשוט מעולה.
קודם כל כי אזור המשחק של סאן פרנסיסקו ועמק הסיליקון זה בדיוק ה-GTA שחיפשתי מאז San Andreas (סאן פיירו היה האיזור האהוב עלי שם), אבל במקביל המשחק עצמו הוא יחודי מספיק בשביל לא להרגיש כמו סתם עוד תואם GTA: לפחות בצורת המשחק שלי כרגע אני מסתמך המון על stealth ועל שימוש בגאדג'טים, ככה שהמשימות עצמן מאד יחודיות.

העולם הפתוח גם מאד מוצלח כי הוא מאפשר drop-in למשימות co-op ואתגרים תחרותיים מתוך המשחק לשחקן יחיד (בניגוד לGTA) ולא פעם מצאתי את עצמי נגרר למשימת קואופ עם מישהו שאני אפילו לא מכיר ואיכשהו מצליחים לעבור אותה יחד. הממשק באמת קצת מעצבן בדגש על שני דברים שמפריעים לי: הממשק של הסמארטפון בשביל פעולות בעולם המשחק, ולעשות דברים תוך כדי נהיגה - אבל זה היה בדיוק המצב גם בGTA.
העלילה זה קצת האקXXXור-וואנאביז-מאאאגניבים סטייל מר רובוט, אבל בינתיים היא די נסבלת. באתי בשביל הגיימפליי ובינתיים הוא מעולה, ואני מאמין ש-3 השעות שהם יתנו זה מספיק בשביל לתפוס את הessence של המשחק.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 ינואר 2017, 15:01

שמח שאתה נהנה. לטעמי הוא יותר מסורבל מהקודם ואפקט החדשנות פג עבורי. בינתיים כל משימה שדורשת stealth הולכת די אותו הדבר (rc car או drone) ומיפוי במצלמות. כל קטעי ההאקינג מסורבלים הרבה יותר מהראשון, ה gun play במשחק הזה נחות לעומת הראשון, קטעי האקשן, בינתיים חלשים מאוד ובכללי, אני מרגיש שהמשחק קיבל הרבה יותר ממה שמגיע לו. אולי הגיבור הראשי יותר "נחמד וזורם", אבל לי זה לא באמת משנה.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2017, 14:07

בסוף מרץ FFXV יקבל עדכון שמשפר את הסיום ומוסיף פרק 13.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 פברואר 2017, 14:24

איזה כיף :)
אחכה לגירסה שתגיע עם כל הבונוסים, DLC וכד', מתישהו בטח לקראת סוף השנה

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 02 פברואר 2017, 15:49

הם לא מוסיפים פרק 13 כי יש כבר פרק כזה , הם פשוט מתכוונים לשפר אותו לכאורה . מה שכנראה אומר שהם פשוט יסירו או לפחות ירסנו איזה אלמנט גיימפלי די מעיק שמופיע רק שם וזכה להמון ביקורת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 פברואר 2017, 11:44

הפאטצ' הגרפי מבת'זדה של FO4 ל-PC יקח 58GB (!) וידרוש i7 מ-2015 ומעלה, 8GB זיכרון ו-1080GTX או RX490 (מכאן הייתה הדליפה של השם RX490). גובל בהזוי, מעניין איך זה נראה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 52 אורחים