נושא ההתערבויות הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נושא ההתערבויות הרשמי

הודעהעל ידי bling » 31 אוגוסט 2019, 17:24

קודם כל צריך להכריז שבוזמן ניצח את ההתערבות על קונטרול, המשחק על ממוצע 81 עם 47 ביקורות, הוא כנראה לא ירד ל 79 של לאסקין והוא גם לא יעלה ל 84 ומעלה שהימרו שאר המשתתפים אז בוודאות של 99 אחוז הניצחון שלו :)

בעניין גירס אני אהמר על 84.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 אוגוסט 2019, 17:47

שאלה כללית, ונשבע שזה לא בגלל קונטרול (גם לא הימרתי לגביו, ככה ש...) - למה ההימורים הם על פי מטה קריטיק? אופן קריטיק מאגד את כל הביקורות לציון אחד וגם לא מתעסק איתו ומוסיף/מוריד ניקוד עם כל מיני "רטבים סודיים"...

גירס - 87
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 31 אוגוסט 2019, 18:21

אני אופטימי עם 88 :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוגוסט 2019, 18:29

אני גם הולך על 86. הקודם קבל 84, אם זה ברמה דומה הוא יקבל פחות מ84 אבל נראה שהיה שדרוג מסויים אז אני חושב שהוא יעלה לסביבות 86. האמת שנראה שיש סוג של קונסנזוס שהוא יהיה בסביבת האמצע של ה80.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 אוגוסט 2019, 18:47

bling כתב:קודם כל צריך להכריז שבוזמן ניצח את ההתערבות על קונטרול, המשחק על ממוצע 81 עם 47 ביקורות, הוא כנראה לא ירד ל 79 של לאסקין והוא גם לא יעלה ל 84 ומעלה שהימרו שאר המשתתפים אז בוודאות של 99 אחוז הניצחון שלו :)

בעניין גירס אני אהמר על 84.

אני רציתי שיהיו 60 ביקורות, לא הגענו לשם זה יכול להשתנות...
אבל בינתיים הוא המנצח :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 אוגוסט 2019, 18:52

Klayman כתב:שאלה כללית, ונשבע שזה לא בגלל קונטרול (גם לא הימרתי לגביו, ככה ש...) - למה ההימורים הם על פי מטה קריטיק? אופן קריטיק מאגד את כל הביקורות לציון אחד וגם לא מתעסק איתו ומוסיף/מוריד ניקוד עם כל מיני "רטבים סודיים"...

גירס - 87

שאלה טובה, לא יודע זה נראה שעדיין הם הקול הדומיננטי בתעשייה ושכולם פשוט נכנסים לשם אוטומטית בין אם זה גם לראות ציונים של סרטים וסדרות על הדרך ביחד עם משחקי המחשב.

גם IMDB הביאו להם ממזמן את הגושפנקא הזאת של אתר הממוצעים המוביל כשהוא שם ליד כל סרט גם את ציון המטהקריטיק שלו, גם בעיתונות התרבות הישראלית הוא בשימוש נרחב (כשמסקרים בארץ איך סרטים או סדרות מצופות התקבלו בארה״ב בקרב המבקרים אז הרבה פעמים זה הרפרנס)

בקיצור הנקודה היא שמשתמשים בו כי פשוט הרבה נכנסים אליו על בסיס קבוע ולא לאתר השני, ובתכלס בסופו של דבר למרות נוסחאות הרוטב הסודי של מטה הממוצעים יוצאים די דומים לרוב, הפרש של נקודה לכאן או לכאן.

לי אין בעיה אם תרצו לשנות ל Open אבל מישהו אחר לרוב יצטרך להכנס ולעשות מעקב כי הוא לא נמצא ברשימה הקבועה שלי :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 אוגוסט 2019, 18:56

אישית אני מעדיף את open על meta, מעלה זאת להכרעת שאר החברים כאן:). אני אבדוק בשבילך בלינג ;)
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוגוסט 2019, 18:57

גם הגרסה מאוד משנה, למשל גרסת המחשב עומדת על 85 מה שהיה מניב מנצח אחר.

בכל מקרה אני חושב שכל התערבות היא פתוחה לגמרי כשמגדירים אותה, כלומר אם מי שיתחיל את ההתערבות על גירס יגיד שזה על פי open ולפי גרסת המחשב אז יאלללה, חופשי. העיקר שזה יהיה מוגדר הייטב ומראש.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 אוגוסט 2019, 19:03

אני חושב ש open פשוט מאגדים את כל הגרסאות ביחד... ב open יש ל control מעל 120 ביקורות..
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 אוגוסט 2019, 19:08

סבבה קליימן אבתה הבודק הרשמי :)

קיאו, גרסה ה PC עם מספר קטן יחסית של 23 ביקורות, אין ספק שהגרסה הראשית של כל משחק שנשלחת על ידי המפיצה לרוב העיתונאים (במקרה של קונטרול הפרסום שייך לסוני ולכן הרוב שיחקו על הפס4) היא זו שצריכים להתייחס אליה. כמעט תמיד יש גרסה כזו שלה יש את מספר הביקורות הגדול ביותר בהפרש מהשאר, הפעם זו הפס4 אבל אם יצא משחק שכולם שיחקו על ה PC ושם נחשבת הגרסה הראשית אז אותה צריכים לספור.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 אוגוסט 2019, 19:21

תכלס אני חושב שבימינו אין הבדלים עצומים בין הקונסולות עצמן וה PC באיכות של המשחק (קונטרול הוא דוגמא לא טובה בהיבט הגרפי), אני מאמין שלרוב ניתן להשליך את הציונים של גרסא אחת על האחרות, אלא אם כן יש פיאסקו ספציפי עם גרסא מסוימת.. יכול להיות שבתחילת הדור הבא זה ישתנה, כי שוב יצליחו לסחוט יותר כח מקונסולה א' מאשר ב' בשיגור, אבל אני מאמין שזה יהיה עדיין די שווה..
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוגוסט 2019, 19:43

אבל יש פייסקו עם גרסת הפס4, היא עם בעיות ביצועים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 אוגוסט 2019, 19:57

סיכוי טוב שכמעט כולם שיחקו על גרסת הפרו שהיא אומנם לא שלמות (אפילו גרסת ה X לא מדהימה ממש) אבל רחוקה מפיאסקו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 אוגוסט 2019, 20:28

לגבי open נגד מטה - אני לא מספיק מכיר את האתר, צריך לראות אם בגלל ריבוי האתרים זה לקוב מושך למעלה או למטה... זה קצת ישנה את זה, אבל לרוב מטה זה ה״מדד הדיפולט״ כמו IMDb אז אני בעד להשאיר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 אוגוסט 2019, 20:30

זה שהוא דיפולט לא משנה את העובדה שהוא מתעסק עם הציונים...
?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 31 אוגוסט 2019, 20:41

הם לא מתעסקים עם הציונים. לפחות לא במשחקי וידאו. הציון למשחקים ב-MC הוא כמעט תמיד ממוצע חשבוני פשוט של כלל הביקורות. ואני אומר ״כמעט תמיד״ רק כדי להיות זהיר. לא הצלחתי למצוא דוגמה אחת שבה זה לא המצב (עד כדי עיגול של חצי נקודה למעלה/למטה).

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 31 אוגוסט 2019, 21:35

זה דבר ידוע ש MC נותנים משקל מיוחד לאתרים/מבקרים כחלק מהנוסחה הסודית שלהם. ב OC הכל שקוף.

ושוב אזכיר את הלקות האדירה הזו בביקורות שמאגדים גרסאות שונות ושלא מצויין באיזה גרסה המבקר שיחק. קונטרול על הפס4 וקונטרול על הפס4 פרו אמורים לקבל ממצוע ציונים אחר. חוסר ההתייחסות ולקיחת בחשבון של האספקט הטכני-ביצועי של משחקים ממשיך להיות רעה חולה של ביקורות משחקים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 31 אוגוסט 2019, 21:41

זה מיתוס. השקלול שהם עושים הוא בטל בשישים. בוא תמצא דוגמה אחת שבה השקלול שלהם הסיט משמעותית את הממוצע.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 אוגוסט 2019, 21:48

Metascore is a weighted average in that we assign more importance, or weight, to some critics and publications than others, based on their quality and overall stature. In addition, for music and movies, we also normalize the resulting scores (akin to "grading on a curve" in college), which prevents scores from clumping together.

זה מה שכתוב באתר של מטה קריטיק.. אז אני לא מתכוון להתחיל לנבור. רוצה להגיד שזה, שטויות? אחלה.
?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 31 אוגוסט 2019, 22:01

בדקתי בעצמי את הממוצע על עשרות משחקים ותמיד הממוצע היה זהה למטהסקור, עד כדי עיגול של נקודה. עשיתי את זה אחרי שקראתי ראיון עם אחד המנהלים שלהם שבו הוא טען שהשקלול הוא הרבה פחות משמעותי ממה שאנשים חושבים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ספטמבר 2019, 00:02

חזרנו לזה שוב? הבאתי לך אז דוגמאות לכתבות ללא ציון שהם הדביקו להם ציונים. יותר מזה, כתבות ללא ציון שהדביקו להם ציון ואחרי כמה שנים האתר החליט שהוא כן מצמיד ציונים למשחקים והציון שהוצמד היה קילומטרים מזה שMC החליטו לתת. לא שאני הולך לחפש את זה שוב עכשיו, אני אפילו לא זוכר מה היה המשחק המדובר, אבל אני משער שמישהו פה זוכר את המקרה.

לא שאני חושב שמשחק של 90 יהפוך ל70 ולהפך, רק צריך להסתכל על הציונים של OPEN לעומת MC ולראות שהם לרוב מאוד קרובים, אבל אי אפשר להכחיש ש-MC מחליטים לא מעט על הציון על ידי "הרגשה".

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 ספטמבר 2019, 00:13

ראשית - אני מקבל את זה שניצחתי. נדב - אתה מוזמן לעדכן את הניצחון בעמוד הראשי :) (יש! סוף סוף ניוחש מוצלח! כלומר - ראיה עתידית מפוקחת ומחושבת....)

לגבי גירס - אני שוב אלך על אופטימיות בגירס, לדעתי הם כן ייתנו איזה משהו שיהיה מספיק שונה ולטובה שיקפיץ לו את הציון ולכן - 90.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 01 ספטמבר 2019, 10:54

DrKeo כתב:חזרנו לזה שוב? הבאתי לך אז דוגמאות לכתבות ללא ציון שהם הדביקו להם ציונים. יותר מזה, כתבות ללא ציון שהדביקו להם ציון ואחרי כמה שנים האתר החליט שהוא כן מצמיד ציונים למשחקים והציון שהוצמד היה קילומטרים מזה שMC החליטו לתת. לא שאני הולך לחפש את זה שוב עכשיו, אני אפילו לא זוכר מה היה המשחק המדובר, אבל אני משער שמישהו פה זוכר את המקרה.

לא שאני חושב שמשחק של 90 יהפוך ל70 ולהפך, רק צריך להסתכל על הציונים של OPEN לעומת MC ולראות שהם לרוב מאוד קרובים, אבל אי אפשר להכחיש ש-MC מחליטים לא מעט על הציון על ידי "הרגשה".

זה לא היה משחק, זה היה סרט (300, כשדיברנו על סרטי זאק סניידר). או שאולי אתה מתבלבל וזה לא היה איתי. אני לא חושב שהם מדביקים ציונים משלהם לביקורות משחקים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 ספטמבר 2019, 11:09

אני אמשיך להמתין עד שיהיו 60 ביקורות שאולי יורידו ל-80 ואז אני אחלוק עם בוזמן בנצחון :D

לגבי הדבקת ציונים - אני מסתכל על קונטרול למשל, ואם תלחצו כדי לראות את "כל הביקורות" בלינק הזה:
https://www.metacritic.com/game/playsta ... ic-reviews
תראו שיש 52 ביקורות אך רק 47 נספרו, ולמטה למטה יש את הביקורות של האתרים שלא נתנו ציון (כמו יורוגיימר וקוטאקו), והם לא החליטו במקומם אלא פשוט הוסיפו את הביקורות הללו, ולא החשיבו אותן בשקלול.
אז אולי זה רק בסרטים ואולי זו פרקטיקה שהייתה בשימוש וכבר לא...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ספטמבר 2019, 11:14

InterAl כתב:
DrKeo כתב:חזרנו לזה שוב? הבאתי לך אז דוגמאות לכתבות ללא ציון שהם הדביקו להם ציונים. יותר מזה, כתבות ללא ציון שהדביקו להם ציון ואחרי כמה שנים האתר החליט שהוא כן מצמיד ציונים למשחקים והציון שהוצמד היה קילומטרים מזה שMC החליטו לתת. לא שאני הולך לחפש את זה שוב עכשיו, אני אפילו לא זוכר מה היה המשחק המדובר, אבל אני משער שמישהו פה זוכר את המקרה.

זה לא היה משחק, זה היה סרט (300, כשדיברנו על סרטי זאק סניידר). או שאולי אתה מתבלבל וזה לא היה איתי. אני לא חושב שהם מדביקים ציונים משלהם לביקורות משחקים.

כן אתה צודק, זה היה כשדברנו על סניידר. האמת שאני לא יודע מה הם עושים עם אתרים ללא ציון כמו יורוגיימר או waypoint.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 46 אורחים