נושא ההתערבויות הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא ההתערבויות הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 07 דצמבר 2020, 20:36

כבר לפני כי חודשים היה אפשר להבין שצריך לרדת מהעץ של משחק של 97 פסיכי שלא היה כמותו מכל בחינה אפשרית...
המשחק מנסה לעשות הכל מהכל אז ברור שלא בהכל הוא ייצא יין.
עם זאת, ממוצע של 90 (שזה בטח מה שיהיה לו בסוף), עם כל הבאגים שאומרים שיש בו ובעיקר כל ההייפ הכמעט חסר תקדים - ז מכובד מאוד.
אני חושב שאם היו דוחים אותו בעוד חצי שנה הוא היה קופץ באיזה 2 נקודות, ותכלס בעוד חצי שנה מהיום הוא באמת יכול להיות משחק הרבה הרבה יותר טוב, אז... תמתינו כמוני ;)

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 07 דצמבר 2020, 20:40

לא בא לי להמתין אבל נראה לי שעוד יותר לא בא לי לחוות עשרות שעות (במינימום) של המשחק הזה על 970 עם דיסק מכני או וואן/פס4 בסיסית :(
עריכה: אה וואו, פספסתי שיש כבר ביקורות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 דצמבר 2020, 20:54

זה בטוח יהיה שווה את זה. אני ממש מתבאס מבאגים והמשחק שוחה בהם... וזאת עוד גירסת המחשב, אני ממש מפחד לדעת מה קורה עם גירסאות הבסיס של הדור הנכחי, וגם גרסאות הפרו.

אגב, קראתי חלק מהביקורת של פוליגון, יש שם איזה 7 פסקאות על ייצוג טראנסים או יותר נכון תלונות בסגנון של ״לא פגשתי אף דמות טראנסית בעלת חשיבות עליונה במשחק״ וכאלה.

צריך גם לקחת בחשבון שזה באמת משחק שצריך לסיים מספר פעמים כדי להנות ממנו וכל ההחלטות באמת באמת משנות דברים מקצה לקצה, מה שחוזר בביקורות ולא סתם הצהרות של המפתחים, לשם שינוי נראה שהצליחו לעשות את זה מצויין, וחלק מהמבקרים ״מודים״ שסיימו אותו רק פעם אחת, שבמקרה הזה זה מעט לא רציני. גם אומרים שהמשימות הראשיות זה רק 20 שעות, שזה באמת מעט למרות שזה נשמע מצחיק, אז אני מצפה לקרוא ביקורות של לפחות פעמיים-שלוש כדי לקבל תמונה טובה יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 דצמבר 2020, 21:05

אבל רוב היוזרים יסיימו אותו רק פעם אחת. בעצם, רוב האנשים לא יסיימו אותו בכלל. אני לא חושב שיש משהו לא מקצועי בלסיים את המשחק רק פעם אחת, ביחוד שזה בטח משחק של 100 שעות.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 דצמבר 2020, 21:13

DrKeo כתב:אבל רוב היוזרים יסיימו אותו רק פעם אחת. בעצם, רוב האנשים לא יסיימו אותו בכלל. אני לא חושב שיש משהו לא מקצועי בלסיים את המשחק רק פעם אחת, ביחוד שזה בטח משחק של 100 שעות.

אבל זה בדיוק העניין, שזה לא משחק של 100 שעות אלא משחק של 20 שעות עם עוד המון תוכן מסביב, כך שמי שרוצה לרוץ על הסיפור הראשי בלבד - יסיים אותו והרבה הרבה יותר מהר ממה שחשבנו (מישהו פה תאר לעצמו שהסיפור הראשי יהיה קצר כמעט בחצי מtlou2 או GOW עד היום?), ולמשל בביקורת של גיימספוט שנתנו לו 7/10 - היא אומרת ששיחקה 50 שעות וסיימה פעם אחת... במקרה של משחק שאפשר לשחק בכל מני דרכים שבאמת מובילות לסגנונות משחק מאוד שונים (ואולי זה שבחרה בו הוא פשוט פחות מתאים לה מבלי שהיא יודעת כי לא ניסתה אחרים) ולתוצאות שונות בצורה דראסטית - לדעתי זה קצת פחות רציני.
לא לגמרי לא רציני, אבל פחות רציני :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 07 דצמבר 2020, 21:54

^ זה נכון בערך לכל wrpg.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 דצמבר 2020, 22:27

InterAl כתב:^ זה נכון בערך לכל wrpg.

לא ממש, ואפילו ממש לא... זאת אומרת - על הנייר ולפי ההבטחות של כמעט כל משחק כזה זה די נכון, אבל בפועל, וגם רואים את זה בבירור בביקורות של משחקים אחרים בז׳אנר - ההבטחה הזו לא מתקיימת.
שוב אם נעיף מבט בביקורת של גיימספוט - היא שיחקה רק דמות אחת, ממקום אחד, וקלאס אחד - האקרית שמתמחה בהתגנבות.
זה קצת כמו לתת ביקורת על אוברוואץ׳ אחרי שמשחקים רק עם דמות אחת ;) בהגזמה כמובן, אבל צריך לפחות לנסות משחק עם דמות אחרת, לראות איך זה לשחק בסגנון אחר, או רצוי שניים שלוה כאלה, אפילו בלי לסיים את המשחק שוב.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 07 דצמבר 2020, 23:07

דיברת על הקווסט הראשי נטו, לא? למעט יוצאי דופן, זה ממש המצב. 20 שעות מקס' לעלילה ראשית.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 דצמבר 2020, 23:07

נראה משחק טוב מאוד גם אם אני הולך לשחק בעיקר בהתגנבות נראה שהוא מאפשר הרבה סגנונות. אבל כבר הביקורות הראשונות קצת מאכזבות אותי.
ואני אקנה אותו כשהוא יתוקן עוד חצי שנה,ראיתי ביקורת אחת, שאומרת שהוא לא נוגע בנושאים רצינים כמו דאוס אקס. דאוס אקס גם היה לו מן הסתם את הרגעים הטראשים שלו, אבל הקונפליקט בין האנשים המשודרגים לאנשים ה"רגילים" היה מבוצע היטב זה שאב אותי לחלוטין לסיטואציה ולעולם ולא יכולתי להניח את היידים מHR עד שסיימתי אותו.

אני אחכה לעוד ביקורות אבל עושה רושם שסייברפאנק פחות כבד , קליל יותר,באווירה ויותר מתמקד על "להראות מגניב" זה דבר שכבר יכולתי להרגיש היטב בגלל הדגש על "אור יום" בסייברפאנק.
אבל לא נורא בסופו של דבר הוא יקום ויפול על איכות הסייד קווסטים, ואני אחכה לראות מה EUROGAMER חושבים עליו.

זה נראה לי משחק חובה בשבילי, אבל משחק חובה שאני יכול לחכות חצי שנה איתו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 דצמבר 2020, 07:12

InterAl כתב:דיברת על הקווסט הראשי נטו, לא? למעט יוצאי דופן, זה ממש המצב. 20 שעות מקס' לעלילה ראשית.

אולי, אבל כולנו ציפינו שהוא יהיה אחד מיוצאי הדופן, לא? יותר כמו סקיירים והוויצ׳ר 3...
רק שפה יש לך קלאסים שונים והרבה הרבה יותר אפשרויות בחירה ותוצאה, סופים שונים דראסטית, אני מצפה מביקורת לסיים אותו פעמיים. לפחות.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 08 דצמבר 2020, 09:24

הם אמרו בפירוש שהוא יהיה קצר יותר מהוויצ'ר 3, שהסיפור הראשי שלו הוא 50 שעות פלוס. אבל לא ציפיתי שהוא יהיה 20 שעות, שזה כן על הצד הקצר למשחקי תפקידים (AAA) מערביים. 25-30 שעות נראה לי יותר כמו הסטנדרט.

בכל אופן אני מתרשם שזה משחק שהיה יכול בקלות לקבל 90 גבוה אבל הוא פשוט, ובכן, שבור ברמה הטכנית. כל הביקורות/רשמים שראיתי עליו, גם ממבקרים שעפו עליו, טענו שהבאגים פשוט קלקלו להם את החוויה במידה כזו או אחרת. המבקר של IGN אפילו אמר בביקורת שהוא מקנא באנשים שישחקן בו עוד חצי שנה (שזה קצת מנחם עבור מי שמתכוון להתאפק ולחכות שיהיה לו חומרה טובה יותר). זה לא שאין למשחק חסרונות אחרים כמו מערכת mele חלשה למשל, אבל גיימפלי פחות ממבריק קיים גם במשחקים של רוקסטאר וזה אף פעם לא מנע מהם לקבל ציונים נהדרים ועושה רושם שהרבה ממה שבדר"כ מזכה אותם בתשבוחות קיים גם כאן, כי CD RED בנו את אחד העולמות היותר מרשימים ומפורטים, לא פחות מהמשחק האחרון של רוקסטאר, רק חסר לו הליטוש.. אבל אומרים שהפאטצ' הראשון של המשחק הוא 40 ומשהו GB, אז אולי הרבה מזה כבר תוקן.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 08 דצמבר 2020, 09:39

bozeman כתב:
Laskin כתב:
bozeman כתב:סייברפאנק - הייתי הולך על 94, אבל תפוס וגם יש סיכוי שבגלל העיכוב וכו' אולי ירד מעט -אז 92.

הא! אבל אני הימרתי 92 :)

פספסתי - מזיז ל-93

למה? אני לא מכיר שום חוק שאוסר הימור זהה, זה קורה כל הזמן :)

האם נראה משהו* מהמשחק של "היוזמה"? כן
האם נראה משהו מהמשחק הבא של קן לוין והצוות החדש שלו? לא
האם נראה משהו מהמשחק הבא של CDPR? לא
האם נראה משהו מהמשחק הבא של נוטי דוג? לא
האם נראה משהו מהמשחק הבא של PLAYDEAD? לא
האם נראה משהו מהמשחק הבא של יוצאי TEAM ICO? לא
האם נראה משהו מהפרק השני של FF7:R? לא
האם נראה משהו מפורצה הורייזון 5? לא
האם נראה גיימפליי של HB2? לא
האם נראה גיימפליי של הורייזון 2/המערב האסור? לא
האם נראה גיימפליי של BOTW2? לא
האם נראה גיימפליי של ביונטה 3? כן
האם נראה גיימפליי של EVERWILD? לא
האם נראה גיימפליי של SS? לא
האם נראה גיימפליי או טריילר IN-GAME** של ELDEN RING? כן
האם נראה גיימפליי או טריילר IN-GAME של METROID PRIME 4? לא
האם נראה גיימפליי או טריילר IN-GAME של STARFIELD? לא
האם נראה גיימפליי או טריילר IN-GAME של מ-GOW:R? לא

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 דצמבר 2020, 10:34

idan כתב:
bozeman כתב:
Laskin כתב:
bozeman כתב:סייברפאנק - הייתי הולך על 94, אבל תפוס וגם יש סיכוי שבגלל העיכוב וכו' אולי ירד מעט -אז 92.

הא! אבל אני הימרתי 92 :)

פספסתי - מזיז ל-93

למה? אני לא מכיר שום חוק שאוסר הימור זהה, זה קורה כל הזמן :)

האם נראה משהו* מהמשחק של "היוזמה"? כן
האם נראה משהו מהמשחק הבא של קן לוין והצוות החדש שלו? לא
האם נראה משהו מהמשחק הבא של CDPR? לא
האם נראה משהו מהמשחק הבא של נוטי דוג? לא
האם נראה משהו מהמשחק הבא של PLAYDEAD? לא
האם נראה משהו מהמשחק הבא של יוצאי TEAM ICO? לא
האם נראה משהו מהפרק השני של FF7:R? לא
האם נראה משהו מפורצה הורייזון 5? לא
האם נראה גיימפליי של HB2? לא
האם נראה גיימפליי של הורייזון 2/המערב האסור? לא
האם נראה גיימפליי של BOTW2? לא
האם נראה גיימפליי של ביונטה 3? כן
האם נראה גיימפליי של EVERWILD? לא
האם נראה גיימפליי של SS? לא
האם נראה גיימפליי או טריילר IN-GAME** של ELDEN RING? כן
האם נראה גיימפליי או טריילר IN-GAME של METROID PRIME 4? לא
האם נראה גיימפליי או טריילר IN-GAME של STARFIELD? לא
האם נראה גיימפליי או טריילר IN-GAME של מ-GOW:R? לא

כן, לול לאסקין שברת פה את החוק של תחרות הוגנת אתה אמרת ראשון כי אתה התחלת את התחרות.חחחחח

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2020, 10:54

אני לא בטוח מה כל כך חריג ב-20 שעות לקווסט הראשי. כמה כבר הקווסט הראשי של הוויצ'ר 3? 20 שעות? 25 שעות? הרי יש לו מערכת SCALING ל-XP שנותנת לך לסיים את המשחק באותה דרגה בלי לראות אפילו קווסט צד בודד, אתה יכול לשחק בו רק קווסטים ראשיים עד שתסיים אותו ואני ממש בספק אם זה מצליח להגיע ל-30 שעות.

בכל מקרה, ממתי מדרגים קווסט ראשי בלבד? משחק RPG הווא קווסט ראשי + עשרות קווסטי צד. אני בטוח שיש עוד תוכן אם משחקים אותו יותר מפעם אחת, אבל כשאני קורא ביקורת על RPG אני מצפה מהמבקר לשחק את הקווסט הראשי + כמות יפה של משימות צד. ריצות מרובות במשחק? זה כבר בונוס, אבל אי אפשר באמת לצפות ממבקר לסיים את המשחק 3 פעמים לפני שהוא כותב ביקורת.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 08 דצמבר 2020, 11:03

לפי howlongtobeat הסיפור ראשי של הוויצ'ר 3 הוא כמעט 53 שעות בממוצע.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 דצמבר 2020, 11:08

בכל מקרה המבקרים אמרו שהמשחק עמוס בתוכן צדדי. אני לא יודע איך אנשים פה משחקים WRPG אני משחק פעם אחת ועושה כמה שיותר תוכן צדדי מעולם לא שיחקתי פעם שניה בשביל לראות אופציות אחרות.

אני כן אוהב שיש אפשרויות בחירה שיכולתי בתאוריה לבחור אבל :)
קיצור משחק בשרני רצח מבחינת תוכן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2020, 11:10

idan כתב:לפי howlongtobeat הסיפור ראשי של הוויצ'ר 3 הוא כמעט 53 שעות בממוצע.

הזמנים של הסיפור הראשי ב-HLTB הם בדרך כלל ארוכים משמעותית מרק לעשות את הקווסט הראשי וזהו. לא שחקת בוויצ'ר 3? אתה אשכרה חושב שיש 50 שעות של קווסטים ראשיים שם? אני לא קונה את זה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 08 דצמבר 2020, 11:30

לא יודע, קשה לי לשים את האצבע על אורך הסיפור הראשי בוויצ'ר 3.. אבל כן שיחקתי בו יותר מ 100 שעות, אז בכלל לא מופרך בעיני שהסיפור הראשי שלו יהיה שווה 50 כאלה. אבל ראיתי שם גם מספרים של קמפיינים אחרים שאני יותר יודע לאמוד את האורך שלהם והם נראו לי סה"כ סבירים לגמרי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2020, 11:42

idan כתב:לא יודע, קשה לי לשים את האצבע על אורך הסיפור הראשי בוויצ'ר 3.. אבל כן שיחקתי בו יותר מ 100 שעות, אז בכלל לא מופרך בעיני שהסיפור הראשי שלו יהיה שווה 50 כאלה. אבל ראיתי שם גם מספרים של קמפיינים אחרים שאני יותר יודע לאמוד את האורך שלהם והם נראו לי סה"כ סבירים לגמרי.

אני ניקיתי את הוויצ'ר 3 מכל כיוון אפשרי, סימן שאלה אחד לא נשאר במפה, ב-93 שעות ובילית באמת חלק קטן מזה בקווסט הראשי כך שאין לי שמץ איך מגיעים ל-50+ שעות רק על הקווסט הראשי, הרי רוב המשחק הוא קווסטי צד וסימני שאלה רנדומאלים, אבל ניחא.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 דצמבר 2020, 13:23

הוא אכן קרוב יותר ל-50 מאשר ל-20, זה בטוח.
תקשיבו, זה משהו שחוזר בהרבה מאוד ביקורות - המשחק קצר בהרבה ממה שציפו.

גלאס - מה הקשר? הוא פשוט רצה לבחור במספר שעדיין לא "נלקח", אבל עדיין בחר באחד כזה, אז הפניתי את תשומת ליבו לעניין :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 דצמבר 2020, 13:31

Laskin כתב:הוא אכן קרוב יותר ל-50 מאשר ל-20, זה בטוח.
תקשיבו, זה משהו שחוזר בהרבה מאוד ביקורות - המשחק קצר בהרבה ממה שציפו.

גלאס - מה הקשר? הוא פשוט רצה לבחור במספר שעדיין לא "נלקח", אבל עדיין בחר באחד כזה, אז הפניתי את תשומת ליבו לעניין :)

צודק, שכחתי שחנן אמר שזה תפוס. בכל מקרה הכול הולך באהבה ובמלחמה ובתחרות :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 דצמבר 2020, 15:01

האמת שגם ב-HLTB הוא עומד כרגע על 20 לסיפור הראשי, אז כנראה שהוא באמת קצר מהמקובל. אבל יש ממש מעט דגימות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 דצמבר 2020, 15:07

כן, אבל באמת יש אנשים שמשחקים כאילו רק את הסיפור הראשי ופורשים? מה הטעם לשחק משחק כזה אז, כל הקטע זה האימרסיה ולבלות איזה 40 שעות מנימום בכל הסייד קווסטים.כאילו בפועל מקבלים פה חתיכת תמורה לכסף חתיכת תוכן.
מנסה לומר אם המבקרים מורידים ניקוד על האורך של הסיפור הראשי הם מפספסים את המטרה שEUROGAMER כבר ישחקו לא סומך על אף אחד מהמבקרי פח האלה.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 08 דצמבר 2020, 15:17

אין טעם למתוח סיפור ראשי ליותר מ-20 שעות. cdpr בעצמם אמרו שהם קיצרו אותו בכוונה כי בוויצ'ר כולם התלוננו שהוא היה ארוך מדי. השאלה אם המשחק קצר (שוב, הכל יחסי) גם כולל סיידקווסטס.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 דצמבר 2020, 15:28

בשלב הזה אני בצד ששמח שהוא קצר. ככה זה נותן לי לסיים בצורה אופטימלית. כי אחרת אני לחוץ לסיים אותו וזה יבוא על חשבון זמן דברים אחרים. אחרי שאני אסיים אותו, אני אהיה הרבה יותר פנוי רגשית רק לקפוץ מדי פעם ולכן לא לחוץ.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 27 אורחים