נושא ההתערבויות הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא ההתערבויות הרשמי

הודעהעל ידי glass man » 08 דצמבר 2020, 15:58

bozeman כתב:בשלב הזה אני בצד ששמח שהוא קצר. ככה זה נותן לי לסיים בצורה אופטימלית. כי אחרת אני לחוץ לסיים אותו וזה יבוא על חשבון זמן דברים אחרים. אחרי שאני אסיים אותו, אני אהיה הרבה יותר פנוי רגשית רק לקפוץ מדי פעם ולכן לא לחוץ.

חנן אתה עדיין משחק היילו בצורה כבדה? כאילו זה שאתה עומד בכבוד עם הדור החדש של הגיימרים כבר הוכחת :) אבל אם אתה הולך לשחק בהיילו החדש בצורה כבדה אז לא נראה לי שיהיה לך זמן לחזור לסייברפאנק רק אומר :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 דצמבר 2020, 16:09

כרגע אני משחק ACV. אבל גם עם הילדים היילו כשאפשר. (הם משחקים לעצמם וביחד רוב הזמן...) בד"כ אני יכול רק בערבים "יותר לשחק לעומק" ככה שזה אומר לא הרבה. אז אם נניח יש לי "משחק מושך" זה יהיה על חשבון כל הדברים שאני עושה בערב (או זמן חופשי אחר)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2020, 23:17

אם ב-hltb המשחק הוא 20, הוא כנראה באמת קצר.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 דצמבר 2020, 23:39

LOL יש גם את התועבה הזו שCDPR שלחו עותקי ביקורת רק למי שבא להם (מי שכנראה הסכים להתחנף בביקורות, או לפחות הבטיח להתחנף חח) מה שאומר שיקח לממוצע זמן להתייצב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2020, 23:41

כבר יש 46 ביקורות בMC כך שהממוצע לא יזוז יותר מדי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 דצמבר 2020, 23:43

אני מתפלל שהוא יקבל כמה קטילות חזקות כדי שירד ל89. מה לעשות אני רוצה את הנקודות :) LOL

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 08 דצמבר 2020, 23:51

DrKeo כתב:כבר יש 46 ביקורות בMC כך שהממוצע לא יזוז יותר מדי.

לא בטוח,הרי משחקים בפרופיל כזה גבוה בדרך כלל מסיימים עם מספר ביקורות צפונית מ-100,אפילו 120..ומניסיון עבר,בדרך כלל הממוצע יורד בנקודה שתיים ככל שמגיעות יותר ביקורות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 דצמבר 2020, 23:53

מה שפייג אמר, חוץ מזה עוד לא אמרתי, שמע ישראל, אז עוד לא הוצאתי את הנשק הסודי, פעם קודמת זה עבד לי :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 דצמבר 2020, 01:27

Uncle Pey'j כתב:
DrKeo כתב:כבר יש 46 ביקורות בMC כך שהממוצע לא יזוז יותר מדי.

לא בטוח,הרי משחקים בפרופיל כזה גבוה בדרך כלל מסיימים עם מספר ביקורות צפונית מ-100,אפילו 120..ומניסיון עבר,בדרך כלל הממוצע יורד בנקודה שתיים ככל שמגיעות יותר ביקורות.

אני חושב ש"נקודה שתיים" לגמרי נכנס לעולם ה"לא יזוז יותר מדי" :D

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 09 דצמבר 2020, 12:51

glass man כתב:LOL יש גם את התועבה הזו שCDPR שלחו עותקי ביקורת רק למי שבא להם (מי שכנראה הסכים להתחנף בביקורות, או לפחות הבטיח להתחנף חח) מה שאומר שיקח לממוצע זמן להתייצב.

א. כל מחלקת יח״צ שמתעסקת במשחק חדש שולחת עותקי ביקורת ״למי שבא לה״, ככה שמה ש-CDPR עשו זו לא תועבה, אלא דרך עבודה מקובלת לגמרי.

ב. ובכל זאת, קצת סדר במה שקרה מאחורי הקלעים של הביקורות: CDPR יצרו בעצם שלוש ״קבוצות״, שכל אחת קיבלה את העותקים במועד אחר.

ג. הקבוצה הראשונה (נקרא לה ״המקומבנים״) קיבלו עותקים כשבוע וחצי לפני שהמשחק יצא. מדובר בגופי התקשורת וב״משפיענים״ החזקים והגדולים ביותר. למיטב ידיעתי לא נדרש ולא נרמז שצריך להתחנף או להבטיח להתחנף בביקורות כדי להכנס לקבוצה הזאת. שמעתי את תחילת ה-Giant Bombcast האחרון וניכר מאוד שג׳ף גרטסמן, שנכלל בקבוצה הזו, לא נהנה מאוד מהמשחק הזה, וממש לא מנסה להסתיר את זה.

ד. הקבוצה השניה (נקרא לה ״המקומבנים פחות״) קיבלה את המשחק ביום שבת האחרון. לגביהם אני יכול להגיד בביטחון מלא שהם לא התבקשו להתחנף בביקורות.

ה. הקבוצה השלישית (נקרא לה ״הנורמיז״) קיבלה את הקוד ממש עכשיו. אני נמצא בקבוצה הזו, ויכול להעיד שלא התבקשתי אפילו לחתום על אמברגו (הגיוני בהתחשב שהמשחק יוצא עוד כמה שעות לכל שאר העולם), שלא לדבר על להבטיח שהרשמים שלי יהיו חיוביים.

ו. בקיצור - עושה רושם שממוצע הביקורות אכן מייצג את דעת המבקרים שכבר קיבלו את המשחק לידיים שלהם. כמובן שביקורות צרכניות תמיד כוללות ״מרכיב הייפ״ בתוכן, כי המבקרים לא באמת חסינים להייפ וישקר מי שאומר אחרת.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 דצמבר 2020, 14:26

erezronen כתב:
glass man כתב:LOL יש גם את התועבה הזו שCDPR שלחו עותקי ביקורת רק למי שבא להם (מי שכנראה הסכים להתחנף בביקורות, או לפחות הבטיח להתחנף חח) מה שאומר שיקח לממוצע זמן להתייצב.

א. כל מחלקת יח״צ שמתעסקת במשחק חדש שולחת עותקי ביקורת ״למי שבא לה״, ככה שמה ש-CDPR עשו זו לא תועבה, אלא דרך עבודה מקובלת לגמרי.

ב. ובכל זאת, קצת סדר במה שקרה מאחורי הקלעים של הביקורות: CDPR יצרו בעצם שלוש ״קבוצות״, שכל אחת קיבלה את העותקים במועד אחר.

ג. הקבוצה הראשונה (נקרא לה ״המקומבנים״) קיבלו עותקים כשבוע וחצי לפני שהמשחק יצא. מדובר בגופי התקשורת וב״משפיענים״ החזקים והגדולים ביותר. למיטב ידיעתי לא נדרש ולא נרמז שצריך להתחנף או להבטיח להתחנף בביקורות כדי להכנס לקבוצה הזאת. שמעתי את תחילת ה-Giant Bombcast האחרון וניכר מאוד שג׳ף גרטסמן, שנכלל בקבוצה הזו, לא נהנה מאוד מהמשחק הזה, וממש לא מנסה להסתיר את זה.

ד. הקבוצה השניה (נקרא לה ״המקומבנים פחות״) קיבלה את המשחק ביום שבת האחרון. לגביהם אני יכול להגיד בביטחון מלא שהם לא התבקשו להתחנף בביקורות.

ה. הקבוצה השלישית (נקרא לה ״הנורמיז״) קיבלה את הקוד ממש עכשיו. אני נמצא בקבוצה הזו, ויכול להעיד שלא התבקשתי אפילו לחתום על אמברגו (הגיוני בהתחשב שהמשחק יוצא עוד כמה שעות לכל שאר העולם), שלא לדבר על להבטיח שהרשמים שלי יהיו חיוביים.

ו. בקיצור - עושה רושם שממוצע הביקורות אכן מייצג את דעת המבקרים שכבר קיבלו את המשחק לידיים שלהם. כמובן שביקורות צרכניות תמיד כוללות ״מרכיב הייפ״ בתוכן, כי המבקרים לא באמת חסינים להייפ וישקר מי שאומר אחרת.

היא מוזמנת לעשות "מה שבא לה" אבל זה קצת מניפולטיבי מצידם בניסיון לעודד את התוצאה שהם רוצים מותר לבקר את זה. אני לא חושב שהמבקרים הם עדר אבל היו לא מעט פעמים שמפיצות לפחות ניסו לקנות ביקורות,זה אפילו מפורסם מאוד. מאותם מבקרים "מקומבנים" כמו שקראת להם. אז כן אנחנו יודעים על לא מעט מבקרים
שלא הסכימו להתקפל או להתחנף למפיצות ועל זה אני מכבד אותם, אבל אי אפשר להתנהג כאילו זה לא קיים ברמה כלשהי, וזה תלוי ביושר המקצועי של ה"המקומבנים"

אני לא נגד המבקרים או משהו אני חושב שזה מקצוע חשוב ביותר,אבל ארז על כל מבקר שהוא ישר, יהיה לך איזשהו מבקר בוא נקרא לזה לא הכי ישר.
אני מסכים שהממוצע בסופו של דבר מייצג דעה אמיתית של המבקרים כי גם אם מישהו לא ישר הוא נבלע בתוך הממוצע, אם זה באמת היה ג'ונגל אי אפשר היה אפילו לנסות לחזות את תגובות המבקרים :)

זה שהמבקרים בני אדם כמובן, ויש להם גם את "תקופת ירח הדבש שלהם" כמו לכולם, אבל אני התכוונתי להתנהגות של CDPR שלדעתי קצת חורגת ממה שאני מגדיר אתיקה.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 09 דצמבר 2020, 15:27

glass man כתב:
erezronen כתב:

היא מוזמנת לעשות "מה שבא לה" אבל זה קצת מניפולטיבי מצידם בניסיון לעודד את התוצאה שהם רוצים מותר לבקר את זה. אני לא חושב שהמבקרים הם עדר אבל היו לא מעט פעמים שמפיצות לפחות ניסו לקנות ביקורות,זה אפילו מפורסם מאוד. מאותם מבקרים "מקומבנים" כמו שקראת להם. אז כן אנחנו יודעים על לא מעט מבקרים
שלא הסכימו להתקפל או להתחנף למפיצות ועל זה אני מכבד אותם, אבל אי אפשר להתנהג כאילו זה לא קיים ברמה כלשהי, וזה תלוי ביושר המקצועי של ה"המקומבנים"

אני לא נגד המבקרים או משהו אני חושב שזה מקצוע חשוב ביותר,אבל ארז על כל מבקר שהוא ישר, יהיה לך איזשהו מבקר בוא נקרא לזה לא הכי ישר.
אני מסכים שהממוצע בסופו של דבר מייצג דעה אמיתית של המבקרים כי גם אם מישהו לא ישר הוא נבלע בתוך הממוצע, אם זה באמת היה ג'ונגל אי אפשר היה אפילו לנסות לחזות את תגובות המבקרים :)

זה שהמבקרים בני אדם כמובן, ויש להם גם את "תקופת ירח הדבש שלהם" כמו לכולם, אבל אני התכוונתי להתנהגות של CDPR שלדעתי קצת חורגת ממה שאני מגדיר אתיקה.

יש כאן לדעתי ערבוב של כמה נושאים ואולי קצת ״אצבע קלה על ההדק״ בשימוש בכל מיני מונחים מעולם התקשורת בלי לעמוד עד הסוף על המשמעות שלהם.

ראשית - קניית ביקורות. תקשיב, אני בתעשייה הזאת לא מעט זמן, לא זכור לי מקרה *אחד* של ״קניית ביקורת״ מצד מפיצה גדולה.

אבל בוא נלך צעד אחד אחורה ונבין מה זה ״קניית ביקורות״, כי למרבה השמחה מדובר במשהו שאפשר להגדיר די בקלות: קניית ביקורות היא מצב בו הגוף ששולח מוצר לביקורת (או משרד יח״צ שפועל בשמו) משלם בכסף או בטובת הנאה מתחת לשולחן, כחלק מהסכם מפורש שאומר שבזכות ההטבה המוצר יקבל ביקורת טובה. מפיצות משחקים אוהבות לצ׳פר את המבקרים שלהן בשלל טובות הנאה (כל מיני אירועי השקה מפונפנים, פריביז, יש שיגידו שעצם קבלת עותקי הביקורת עצמם, שאינם ניתנים להחזרה כיום כי מדובר בקודים דיגיטליים, הם סוג של טובת הנאה בשם עצמה), אבל לא ידוע לי על אף מקרה בו זה הותנה בדרישה לביקורת טובה. לא בכתב, לא בעל-פה, אפילו לא במשתמע.

עכשיו תראה, אני כן מסכים עם הטענה שאירועי השקה וכל מיני צ׳יפורים *בהחלט* משפיעים על עיתונאים כשהם מבקרים מוצרים. ככל שהרגשות של המבקר יהיו חיוביים יותר בנוגע למוצר - ככה הוא יכסח אותו פחות. לא חושב שבהכרח מדובר בשחיתות, אלא פשוט הדרך בה אנשים פועלים. לא רק בעולם המשחקים כמובן, כל העיתונות הצרכנית נמצאת בדיוק באותו מצב וסובלת מאותן בעיות.

בשנים האחרונות נכנסו לעניין גם ה״משפיענים״, שאינם כפופים לכללי האתיקה העיתונאית ובדרך כלל גם חסרי ניסיון בהתנהלות מול יח״צ, ולכן הרבה יותר קל לסובב אותם מעיתונאים שכל הקונפליקטים האלה הם חלק בלתי נפרד מהמקצוע שלהם, ויודעים ברוב המקרים לעשות הפרדה יותר טובה בין הרגשות שלהם כלפי המוצר ובין היכולת שלהם לנתח אותו בצורה ״קרה״ בשביל ביקורת. אבל זה לגמרי נושא לדיון אחר לחלוטין.

שנית - חשוב לי שוב לציין שאין שום דבר חריג בדרך בה CDPR חילקה את עותקי הביקורת. בגלל שזה משחק בפרופיל מאוד גבוה אז צפו כמה דברים מעל לפני השטח שבדרך כלל לא מעניינים אף אחד, אבל סמוך עליי: כל מפיצה בינונית ומעלה, מלבד בתזדה שהלכה קצת לכיוון אחר, עובדות בדיוק באותה דרך. תמיד יש ״גלים״ של קבלת עותקי ביקורת, וכשמדובר בעותקים מוקדמים אז ברוב המקרים המפיצה תשלח קודים לפלטפורמות שנוחות לה (במקרה של סייברפאנק זה היה PC), והאמברגו תמיד יכלול סעיף שמבקש לא לציין באגים כי הגירסה המוקדמת עדיין לא כוללת פאצ׳ים ותיקונים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 דצמבר 2020, 15:54

erezronen כתב:
glass man כתב:
erezronen כתב:

יש כאן לדעתי ערבוב של כמה נושאים ואולי קצת ״אצבע קלה על ההדק״ בשימוש בכל מיני מונחים מעולם התקשורת בלי לעמוד עד הסוף על המשמעות שלהם.

ראשית - קניית ביקורות. תקשיב, אני בתעשייה הזאת לא מעט זמן, לא זכור לי מקרה *אחד* של ״קניית ביקורת״ מצד מפיצה גדולה.

אבל בוא נלך צעד אחד אחורה ונבין מה זה ״קניית ביקורות״, כי למרבה השמחה מדובר במשהו שאפשר להגדיר די בקלות: קניית ביקורות היא מצב בו הגוף ששולח מוצר לביקורת (או משרד יח״צ שפועל בשמו) משלם בכסף או בטובת הנאה מתחת לשולחן, כחלק מהסכם מפורש שאומר שבזכות ההטבה המוצר יקבל ביקורת טובה. מפיצות משחקים אוהבות לצ׳פר את המבקרים שלהן בשלל טובות הנאה (כל מיני אירועי השקה מפונפנים, פריביז, יש שיגידו שעצם קבלת עותקי הביקורת עצמם, שאינם ניתנים להחזרה כיום כי מדובר בקודים דיגיטליים, הם סוג של טובת הנאה בשם עצמה), אבל לא ידוע לי על אף מקרה בו זה הותנה בדרישה לביקורת טובה. לא בכתב, לא בעל-פה, אפילו לא במשתמע.

עכשיו תראה, אני כן מסכים עם הטענה שאירועי השקה וכל מיני צ׳יפורים *בהחלט* משפיעים על עיתונאים כשהם מבקרים מוצרים. ככל שהרגשות של המבקר יהיו חיוביים יותר בנוגע למוצר - ככה הוא יכסח אותו פחות. לא חושב שבהכרח מדובר בשחיתות, אלא פשוט הדרך בה אנשים פועלים. לא רק בעולם המשחקים כמובן, כל העיתונות הצרכנית נמצאת בדיוק באותו מצב וסובלת מאותן בעיות.

בשנים האחרונות נכנסו לעניין גם ה״משפיענים״, שאינם כפופים לכללי האתיקה העיתונאית ובדרך כלל גם חסרי ניסיון בהתנהלות מול יח״צ, ולכן הרבה יותר קל לסובב אותם מעיתונאים שכל הקונפליקטים האלה הם חלק בלתי נפרד מהמקצוע שלהם, ויודעים ברוב המקרים לעשות הפרדה יותר טובה בין הרגשות שלהם כלפי המוצר ובין היכולת שלהם לנתח אותו בצורה ״קרה״ בשביל ביקורת. אבל זה לגמרי נושא לדיון אחר לחלוטין.

שנית - חשוב לי שוב לציין שאין שום דבר חריג בדרך בה CDPR חילקה את עותקי הביקורת. בגלל שזה משחק בפרופיל מאוד גבוה אז צפו כמה דברים מעל לפני השטח שבדרך כלל לא מעניינים אף אחד, אבל סמוך עליי: כל מפיצה בינונית ומעלה, מלבד בתזדה שהלכה קצת לכיוון אחר, עובדות בדיוק באותה דרך. תמיד יש ״גלים״ של קבלת עותקי ביקורת, וכשמדובר בעותקים מוקדמים אז ברוב המקרים המפיצה תשלח קודים לפלטפורמות שנוחות לה (במקרה של סייברפאנק זה היה PC), והאמברגו תמיד יכלול סעיף שמבקש לא לציין באגים כי הגירסה המוקדמת עדיין לא כוללת פאצ׳ים ותיקונים.

יודע מה? אולי האצבע שלי היתה קצת יותר מדי קלה על ההדק, בככה לצאת על המבקרים. ואולי אתה לא זוכר מקרה של "קניית ביקורת" כי מעולם דברים כאלה לא אומתו אף גוף עיתונאי גדול לא יאשר דבר כזה, ואף מפיצה לא תודה בדבר כזה.

אבל אני מעוניין לדעת איך תקרא למצב שהמבקר הספרדי ההוא שנתן ציון נמוך לפיינל פנטזי 15 דיווח שסקוור וחברת השיווק שלה הודיעו לו שבגלל שהוא נתן לפפ15 ציון נמוך, הוא לא יקבל יותר משחקים של סקוור לביקורת. האם זה לא לא "לקנות ביקורת? " לא לעודד "התנהגות רצויה?" של מבקר? זה לגיטימי להעניש מבקר על דעתו, ולגרום לכך שאולי הוא יחשוש להביע את דעתו ?

והנה רק טעימה מאותה פרשה After posting their review of Final Fantasy XV last week, AreaJugones editor Juan Alberto Linares got a call from a Koch representative, who reportedly told him that Koch and Square would no longer send them review copies of their games.

“The PR told me that we had scored one point less than the current average of Metacritic and that this hurt their interests as a company,” Linares told me in an e-mail this weekend.

“I could not believe what he was saying,
וזה על קצה המזלג
https://kotaku.com/spanish-website-says ... 1789690007

אתה יכול לא להאמין לו אני בוחר שכן, אבל אני לפחות מתקשה מאוד לראות בזה התנהגות אתית ויש לי לא מעט דוגמאות כאלה.
אז כן אתה יכול לטעון ש"הם יכולים לעשות מה שבא להם" ואתה יכול לטעון שזה שונה מאוד מהפירוש המילוני של "קניית ביקורת" אבל לפי דעתי זו קצת היתממות לחשוב שמבקרים שרואים קטעים כאלה, לא מכניסים את זה בשיקולים שלהם.

הדוגמא שהבאתי דווקא מראה על יושר עיתונאי נהדר. אבל אתה יכול להיות בטוח שכולם נהגו כמוהו? אני לא. אתה יכול להיות בטוח שCDPR לא נוקטת טקטיקות דומות.

העדות שלך של "לי זה לא קרה מעולם" זה טוב ויפה אבל אני יכול לקטלג את זה כ"רק על עצמי לספר ידעתי" זה שזה לא קרה לך לא אומר שזה לא קרה למבקרים אחרים.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 09 דצמבר 2020, 16:24

glass man כתב:
erezronen כתב:
glass man כתב:
erezronen כתב:

יודע מה? אולי האצבע שלי היתה קצת יותר מדי קלה על ההדק, בככה לצאת על המבקרים. ואולי אתה לא זוכר מקרה של "קניית ביקורת" כי מעולם דברים כאלה לא אומתו אף גוף עיתונאי גדול לא יאשר דבר כזה, ואף מפיצה לא תודה בדבר כזה.

אבל אני מעוניין לדעת איך תקרא למצב שהמבקר הספרדי ההוא שנתן ציון נמוך לפיינל פנטזי 15 דיווח שסקוור וחברת השיווק שלה הודיעו לו שבגלל שהוא נתן לפפ15 ציון נמוך, הוא לא יקבל יותר משחקים של סקוור לביקורת. האם זה לא לא "לקנות ביקורת? " לא לעודד "התנהגות רצויה?" של מבקר? זה לגיטימי להעניש מבקר על דעתו, ולגרום לכך שאולי הוא יחשוש להביע את דעתו ?

והנה רק טעימה מאותה פרשה After posting their review of Final Fantasy XV last week, AreaJugones editor Juan Alberto Linares got a call from a Koch representative, who reportedly told him that Koch and Square would no longer send them review copies of their games.

“The PR told me that we had scored one point less than the current average of Metacritic and that this hurt their interests as a company,” Linares told me in an e-mail this weekend.

“I could not believe what he was saying,
וזה על קצה המזלג
https://kotaku.com/spanish-website-says ... 1789690007

אתה יכול לא להאמין לו אני בוחר שכן, אבל אני לפחות מתקשה מאוד לראות בזה התנהגות אתית ויש לי לא מעט דוגמאות כאלה.
אז כן אתה יכול לטעון ש"הם יכולים לעשות מה שבא להם" ואתה יכול לטעון שזה שונה מאוד מהפירוש המילוני של "קניית ביקורת" אבל לפי דעתי זו קצת היתממות לחשוב שמבקרים שרואים קטעים כאלה, לא מכניסים את זה בשיקולים שלהם.

הדוגמא שהבאתי דווקא מראה על יושר עיתונאי נהדר. אבל אתה יכול להיות בטוח שכולם נהגו כמוהו? אני לא.

למפיצות משחקים אין שום מחוייבות לחלק עותקי ביקורת לכל העולם ואישתו. זכותה של מפיצה (או זרוע יח״צ מקומית שלה, כמו במקרה שקישרת אליו) להחליט לחתוך קשרים עם גופי תקשורת מכל סיבה שהיא, וזה בהחלט כולל את הסיבה ״אנחנו מרגישים שגוף התקשורת עושה לנו עוול ולכן כבר לא משתלם לנו לספק להם מוצרים לביקורת״. אם מדובר בגוף תקשורת רציני - הוא יוכל להוציא 60 דולר על משחק כדי לבקר אותו גם במקרה והוא נכנס ל״רשימה שחורה״ כזאת. מה גם שבמקרה הזה זה לא שאמרו לעיתונאי ״תעלה את הציון או שתכנס לבלאק-ליסט״, מה שיכול להחשב ניסיון לשוחד. פשוט הודיעו להם שלא ישלחו להם עוד מוצרים לסקירה. לגיטימי.

יכול להתחייב לך כעיתונאי לשעבר שאף איש מקצוע שיקרא את הסיפור הזה לא יופתע ממנו (זה. קורה. כל. הזמן), ושאף עיתונאי לא ״יחשוש להביע דעתו״ בעקבות תקריות כאלה. כפי שכתבתי בתגובה הקודמת - מערכות יחסים בין עיתונאיים לבין יחצ״נים זה חלק מהעבודה, ודברים שאולי נראים חריגים למי שלא בקיא באיך בדיוק הדברים עובדים הם, ובכן, לא באמת חריגים.

והנה עוד סוד: ב-99.9% מהמקרים יחצ״ן עצבני שאומר ״אני לא שולח לך יותר מוצרים לביקורת!!!!!!111״ ישכח מהאיום הזה שניה אחרי שהוא ינתק את השיחה. הוא יודע את זה, העיתונאי יודע את זה. יכול להיות שפה ושם יקרו מקרים נקודתיים שחרמות כאלה אכן יתקיימו, אבל הם בכל מקרה לא מעידים שום דבר על התעשייה כולה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 דצמבר 2020, 16:39

אם אתה מצדיק התנהגות כזו מצד מפיצות, אז מה אגיד לך ארז אני מניח שנסכים לא להסכים? קשה לי להבין איך אי אפשר לראות את המדרון החלקלק במצבים כאלה אבל אם בעיניך מפיצה היא כל יכולה כי היא המפיצה זו לא דעתי.

אני לא יודע איך אתה יכול להתחייב בכזו נחרצות בשביל כל הכתבים שחיים אי פעם שלא החרימו אותם/שידלו אותם ואני גם תוהה איך זה מסתדר עם פרשיות אחרות, אבל מה אני אגיד, עליך אני סומך :)
אני מאמין לך גם על העדות שלך וגם על זה שלא היית מתקפל בסיטואציה כזו ושזה לא היה מזיז לך, אבל אני חולק עליך שכולם מגיבים כמו שתיארת ושאנשים לא קיבלו חרם. ואני גם אגדיל ואומר שכל הפרשיות האלה מעידות על לא מעט לכלוך וחוסר יושרה ביחסי מפיצות/כותבים.

וגם זה שהצגת את זה כאילו אחר 5 דקות אחרי ניתוק השיחה המבקר והיחצן תכף הופכים לבסטים, והולכים לשתות בירה והכל נשכח ונסלח זה פסטורלי מדי בעיני.
אם זה היה קורה על בסיס יומי כמו שתיארת, זה בחיים לא היה מעורר את ההד שזה עורר, וגם המבקר היה יודע שאין לו מה לדבר על זה כי זה עניין שכיח ומוכר, זה מנוגד לכל היגיון.

אבל שוב אנחנו לא חייבים להסכים יש לך את החוויה האישית הסובייקטיבית שלך כבעל מקצוע אני לא יכול להכריח אותך לראות משהו שלא חווית בעצמך ואני שמח על מה שאתה אומר :)

בעדות שלך עצמך אני לא מפקפק אבל שוב זה אתה מספר על עצמך.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 09 דצמבר 2020, 17:35

glass man כתב:אם אתה מצדיק התנהגות כזו מצד מפיצות, אז מה אגיד לך ארז אני מניח שנסכים לא להסכים? קשה לי להבין איך אי אפשר לראות את המדרון החלקלק במצבים כאלה אבל אם בעיניך מפיצה היא כל יכולה כי היא המפיצה זו לא דעתי.

אני לא יודע איך אתה יכול להתחייב בכזו נחרצות בשביל כל הכתבים שחיים אי פעם שלא החרימו אותם/שידלו אותם ואני גם תוהה איך זה מסתדר עם פרשיות אחרות, אבל מה אני אגיד, עליך אני סומך :)
אני מאמין לך גם על העדות שלך וגם על זה שלא היית מתקפל בסיטואציה כזו ושזה לא היה מזיז לך, אבל אני חולק עליך שכולם מגיבים כמו שתיארת ושאנשים לא קיבלו חרם. ואני גם אגדיל ואומר שכל הפרשיות האלה מעידות על לא מעט לכלוך וחוסר יושרה ביחסי מפיצות/כותבים.

וגם זה שהצגת את זה כאילו אחר 5 דקות אחרי ניתוק השיחה המבקר והיחצן תכף הופכים לבסטים, והולכים לשתות בירה והכל נשכח ונסלח זה פסטורלי מדי בעיני.
אם זה היה קורה על בסיס יומי כמו שתיארת, זה בחיים לא היה מעורר את ההד שזה עורר, וגם המבקר היה יודע שאין לו מה לדבר על זה כי זה עניין שכיח ומוכר, זה מנוגד לכל היגיון.

אבל שוב אנחנו לא חייבים להסכים יש לך את החוויה האישית הסובייקטיבית שלך כבעל מקצוע אני לא יכול להכריח אותך לראות משהו שלא חווית בעצמך ואני שמח על מה שאתה אומר :)

בעדות שלך עצמך אני לא מפקפק אבל שוב זה אתה מספר על עצמך.

אני לא מצדיק שום דבר, אני פשוט מתאר את המצב הקיים.

בשום מקום לא אמרתי שיחצ״נים ועיתונאים הופכים להיות חברים הכי טובים אחרי שהם מסיימים עימותים. אם כבר להיפך: יחצ״נים ועיתונאים הם לא חברים מלכתחילה. הם אנשים שיש ביניהם מערכת יחסים מקצועית. וזה בדיוק העניין - כל מה שאתה כותב נשמע מאוד הגיוני לאנשים שלא עובדים במקצוע הזה, בדיוק כמו שלי יישמע הגיוני אם אני אקרא איפהשהו בדיות מוחלטות הקשורות במקצועות שאיני מכיר (נשבע לך שאם מישהו היה אומר לי ״בשביל לייצר מאיץ גרפי צריך להשתמש בדם של פיות״ אני אאמין לו. מאיפה לי לדעת שזה לא נכון). מי שמכיר את גלגלי השיניים של גופי תקשורת מסתכל על הדברים אחרת, ויודע שעיתונאי מקצועי, שמתפרנס מזה, לא יסכן את הפרנסה שלו בשביל ״לעקוץ״ משחק ששווה 60 דולר.

במקרה הספציפי, זה ממש נשמע כאילו העיתונאי החליט להתנקם ביחצ״ן אחרי שהם רבו בטלפון ו״הלשין״ לג׳ייסון שרייר, שהוא עיתונאי-מגזין מעולה לדעתי אבל ממש ממש לא עיתונאי-צרכנות. אני מאמין שמה שהעיתונאי הזה רצה שיקרה זה שג׳ייסון שרייר ידבר עם סקוור כדי לבקש תגובה, וסקוור יגידו ״מה מה פתאום היחצ״ן הזה דיבר על דעת עצמו, נדאג שהוא כבר לא יתעסק בתיק שלנו וכמובן שהמשחקים ימשיכו לזרום לאתר הזה כרגיל״. גם זו - אגב, פרקטיקה מקובלת מאוד במערכות יחסים בין עיתונאים ליחצ״נים, במיוחד כשחברות יח״צ חיצוניות מעורבות בסיפור כמו במקרה הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 אפריל 2021, 13:43

אז... ריטרנל, ממוצע בOC.
לא יודע מתי יורד האמברגו אז ניתן פשוט להמר עד שנדע או עד שתצא הביקורת הראשונה.

אני מהמר על 88.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אפריל 2021, 14:15

אני הולך על 83.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 22 אפריל 2021, 16:08

84

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 אפריל 2021, 16:13

79

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 22 אפריל 2021, 16:25

89

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 22 אפריל 2021, 16:38

82
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אפריל 2021, 17:43

האמבארגו יורד ב-29 לחודש.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 22 אפריל 2021, 17:54

81

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אפריל 2021, 18:06

אני רק רוצה להזכיר את החוקים, לגמרי מותר להגיד מספר שמישהו אחר כבר אמר. רק מזכיר כי תמיד כולם מתחמקים מהמספרים של כולם בהתערבויות ציונים :)

ולאסקין, תזכור, פתחת את ההתערבות אז עליך לאוסף את הניחושים של כולם בהודעה אחת ולקפיץ את זה איתם ועם הזוכה כשההתערבות נגמרת אחרת הן נבלעות בתהום הנשיה :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים