נושא ההתערבויות הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא ההתערבויות הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 14 יולי 2020, 21:48

בסדר בוזמן, אתה יכול להיות רגוע. גם ככה נדב מעדכן אותן שוטף +~250.. :)
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 יולי 2020, 00:59

DrKeo כתב:אני לא חושב שצריך לשמור משחק לפס5 אלה אם הוא מקרטע או הרזולוציה שלו נופלת חזק. אי אפשר לצפות איזה משחק יקבל פאטצ׳ וגם אלה שכן, לכו תדעו מתי. עד היום יש משחקי פס4 מסוני שלא קבלו פאטצ׳ פרו.

מסכים. קונטרול למשל דוגמא טובה למשחק כזה. שפשוט חייבים לחכות איתו לאנשים שממוקדים בקונסולות.

או כמובן במצב שלך שאתה נעול על פס5 בשיגור אז למה לא.

למרות שכמו שכבר אמרתי אפילו במצב שלך הייתי הולך על פס4 פרו
עכשיו וקונה פס5 בעוד שנתיים שיוצאים התותחים הגדולים באמת.

אלא אם כן אתה חייב גראן טוריסמו או משהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2020, 01:42

glass man כתב:
DrKeo כתב:אני לא חושב שצריך לשמור משחק לפס5 אלה אם הוא מקרטע או הרזולוציה שלו נופלת חזק. אי אפשר לצפות איזה משחק יקבל פאטצ׳ וגם אלה שכן, לכו תדעו מתי. עד היום יש משחקי פס4 מסוני שלא קבלו פאטצ׳ פרו.

מסכים. קונטרול למשל דוגמא טובה למשחק כזה. שפשוט חייבים לחכות איתו לאנשים שממוקדים בקונסולות.

או כמובן במצב שלך שאתה נעול על פס5 בשיגור אז למה לא.

למרות שכמו שכבר אמרתי אפילו במצב שלך הייתי הולך על פס4 פרו
עכשיו וקונה פס5 בעוד שנתיים שיוצאים התותחים הגדולים באמת.

אלא אם כן אתה חייב גראן טוריסמו או משהו.

אני לא בטוח מה יצא לי מלקנות פרו עכשיו, היא עדין עולה בארץ צפונית מ-1600 שקלים שזה הרבה יותר מ-400$ אז למה לא לחכות חצי שנה, להוציא 500-700 שקלים יותר ולקבל פס5 שתחזיק לי 7 שנים ואשכרה תריץ הכל?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 יולי 2020, 02:07

האמת שאני אילתי אז כן מאוד יכול להיות שהחשיבה שלי מושפעת מהמחירים שאני רואה כאן כי כאן באמת יש את הפרו ב1600.

בכל מקרה הפרו לא היה כזה להיט הזכרתי אותו רק כי אני יודע שאתה כן מאוד רוצה את הרוח והצלצולים שהוא מוסיף אני הייתי שוקל ללכת אפילו על הסלים.

מה שאתה מקבל בעיקר בתמורה זה קונסולה שיהיה לך לשים אצל הילדים כשאתה תרצה את הפס 5שלך לעצמך בסלון כשיגיע הזמן שלה :)

אני לא יודע כמה זה קריטי אצלך אבל אני חושב שיש לך הרבה מה להרוויח מלהיות Late adopter. בעוד הפס5 תהיה במצב שהיא בעיקר קישוט בסלון אצלך בשנתיים הראשונות.
(או נגן נטפליקס מפואר)

אם ההבדל במחירים ממש ממש לא קריטים לך ואין לך שום דחיפות לשחק באחד הבלעדיים ממש אחרי sekiro. אז אולי באמת אין טעם.

אבל כאילו אני מסתכל על הפיסי שיש לך ואני לא רואה מה אתה מרוויח מפס5 בהשקה :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יולי 2020, 06:50

idan כתב:ממוצע ציונים של 85 זה לא ביקורות פושרות, זה על הצד החיובי.

בכל מקרה, לפי הביקורות שראיתי של ign ו eza המערכת קרב דווקא ממש סבבה ומפתיעה לטובה, זה הפן של ההתגנבות שהוא די חלש ובסיסי/קל מידי בגלל ה AI הצולע של האויבים ושם התרכזה בערך כל הביקורת השלילית. מעניין, אם הייתי צריך להמר הייתי חושב שזה יהיה דווקא הפוך.. אבל אם חייבים לבחור אני שמח שזה יצא ככה. אני פשוט ישחק סמוראי, פחות נינג'ה, שזה גם ככה מה שעניין אותי הרבה יותר מלכתחילה.

שמעתי מספיק דברים חיוביים בשביל לרצות לקנות אותו בשיגור, הדבר היחיד שגורם לי להתלבט כרגע זה שאני כמעט בטוח שתהיה לו גירסת פס5 אם שיפורים שהם מעבר לרזולוצייה וכאלה, בערך כמו שהוא נראה בחשיפת גיימפלי הראשונה שלו. ובניגוד ל tlou2 אני לא חושש מספויילרים וזה לא מסוג המשחקים שאני ישחק בהם יותר מפעם אחת, אז שם ההתלבטות כרגע, לשחק בו על הפס4 או הפס5 (שזה יכול להיות עוד לא מעט זמן עד שתצא לו גרסה שחורה ופחות מכוערת).

הוא יושב עכשיו על 84, ציון של משחק AC טוב שאני מנחש שזה משמח הרבה אנשים אבל אלו שציפו שאולי זה יהיה משחק ששייך לליגה של הגדולים אז נראה שזה לא, משחק טוב מאוד כמובן וברור שאם אתה אוהב את הז'אנר פלוס חולם כבר על AC יפן אז רוץ לקנות אותו עכשיו אבל לכל השאר זה לא משחק שהוא מאסט בהשקה.

בסייל טוב ברור שיהיה נחמד לכולנו לקנות אותו אבל כאמור חלק ציפו ליותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2020, 07:51

glass man כתב:האמת שאני אילתי אז כן מאוד יכול להיות שהחשיבה שלי מושפעת מהמחירים שאני רואה כאן כי כאן באמת יש את הפרו ב1600.

בכל מקרה הפרו לא היה כזה להיט הזכרתי אותו רק כי אני יודע שאתה כן מאוד רוצה את הרוח והצלצולים שהוא מוסיף אני הייתי שוקל ללכת אפילו על הסלים.

מה שאתה מקבל בעיקר בתמורה זה קונסולה שיהיה לך לשים אצל הילדים כשאתה תרצה את הפס 5שלך לעצמך בסלון כשיגיע הזמן שלה :)

אני לא יודע כמה זה קריטי אצלך אבל אני חושב שיש לך הרבה מה להרוויח מלהיות Late adopter. בעוד הפס5 תהיה במצב שהיא בעיקר קישוט בסלון אצלך בשנתיים הראשונות.
(או נגן נטפליקס מפואר)

אם ההבדל במחירים ממש ממש לא קריטים לך ואין לך שום דחיפות לשחק באחד הבלעדיים ממש אחרי sekiro. אז אולי באמת אין טעם.

אבל כאילו אני מסתכל על הפיסי שיש לך ואני לא רואה מה אתה מרוויח מפס5 בהשקה :)

אני חושב שבגלל שהפס4 נורא יקרה בארץ ובגלל שלא שחקתי במשחקים של הפס4 - דווקא לי יש הכי הרבה להרוויח מלקנות פס5 מוקדם. היא תעלה לי בערך כמו פס4 ממילא וכשיבש, אני אוכל להנות ממשחקי פס4 שפספסתי. בנוסף להכל אני גם אשחק בגרסאות הכי טובות של כל משחק שזה בונוס נחמד :)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 יולי 2020, 08:51

bling כתב:
idan כתב:ממוצע ציונים של 85 זה לא ביקורות פושרות, זה על הצד החיובי.

בכל מקרה, לפי הביקורות שראיתי של ign ו eza המערכת קרב דווקא ממש סבבה ומפתיעה לטובה, זה הפן של ההתגנבות שהוא די חלש ובסיסי/קל מידי בגלל ה AI הצולע של האויבים ושם התרכזה בערך כל הביקורת השלילית. מעניין, אם הייתי צריך להמר הייתי חושב שזה יהיה דווקא הפוך.. אבל אם חייבים לבחור אני שמח שזה יצא ככה. אני פשוט ישחק סמוראי, פחות נינג'ה, שזה גם ככה מה שעניין אותי הרבה יותר מלכתחילה.

שמעתי מספיק דברים חיוביים בשביל לרצות לקנות אותו בשיגור, הדבר היחיד שגורם לי להתלבט כרגע זה שאני כמעט בטוח שתהיה לו גירסת פס5 אם שיפורים שהם מעבר לרזולוצייה וכאלה, בערך כמו שהוא נראה בחשיפת גיימפלי הראשונה שלו. ובניגוד ל tlou2 אני לא חושש מספויילרים וזה לא מסוג המשחקים שאני ישחק בהם יותר מפעם אחת, אז שם ההתלבטות כרגע, לשחק בו על הפס4 או הפס5 (שזה יכול להיות עוד לא מעט זמן עד שתצא לו גרסה שחורה ופחות מכוערת).

הוא יושב עכשיו על 84, ציון של משחק AC טוב שאני מנחש שזה משמח הרבה אנשים אבל אלו שציפו שאולי זה יהיה משחק ששייך לליגה של הגדולים אז נראה שזה לא, משחק טוב מאוד כמובן וברור שאם אתה אוהב את הז'אנר פלוס חולם כבר על AC יפן אז רוץ לקנות אותו עכשיו אבל לכל השאר זה לא משחק שהוא מאסט בהשקה.

בסייל טוב ברור שיהיה נחמד לכולנו לקנות אותו אבל כאמור חלק ציפו ליותר.

התכוונתי לציון שלו ב opencritic שהוא עדיין 85, לא שזה קריטי במיוחד לכאן או לכאן.
אבל כל זה לא קשור למי צריך לקנות מה, בערך חצי מהפורום הקטן שלנו מתעב משחק עם ממוצע 97.. כל אחד עושה את השיקולים שלו גם לפי ממוצע אני מניח (שזה בהחלט כלי יעיל בעיני, אבל ממש לא מדעי) הכמה מבקרים שהוא מכיר וסומך עליהם (או כאלה עם טעם דומה לשלך), מבחן העין, טעם אישי ולפעמים סתם מה שבא לך לשחק בזמן נתון. אבל הנקודה שלי היא שמשחק שכמעט חצי מהביקורות שלו כרגע הם 9 ומעלה ובערך 15% מהביקורות מתחת לציון 8, זה לא מדויק להגיד שיש לו ביקורות "פושרות", מקסימום מעורבות.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 יולי 2020, 10:04

אני לא יודע מי ציפה שזה יהיה משחק של 90+ (חוץ מעומר - שגם שם זה נראה פחות רציני),אבל היה לי ברור שלא יגרד את ה 9. מה שהראו היה very solid, עם גרפיקה מרהיבה, אבל לא פורץ דרך בשום צורה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 יולי 2020, 10:27

סך הכל רוב הביקורות שראיתי דווקא מאוד שיבחו אותו, וציינו כמה בעיות. ממש לא מרגיש לי כמו קבלה פושרת, גם אם יש מספר מצומצם של ביקורות נמוכות. הביקורת של ACG לדוגמה שאני יודע שיש כאן כמה שמעריכים אותו היא *מאוד* נלהבת.
אף אחד לא טוען שיש כאן יותר ממשחק עולם פתוח סמוראים עם המון אווירה, אבל נשמע שאת זה המשחק עושה טוב.
AC אודיסי לדוגמה שנחשב באופן גורף כמשחק שהתקבל מצוין והצליח להחזיר עניין בסדרת המשחקים הזו, יושב על ממוצ 84. GOT כרגע על 85, ומסתמן שהם אכן בערך באותה הרמה וזה אחלה. ובנוסף נשמע לי שזה מסוג המשחקים שצריך קצת "לעבוד" בשבילם, כלומר לשחק כמו שהמשחק רוצה שתשחק ואז להנות יותר, להבדיל מלשחק איך שאתה רוצה והמשחק יגיב בצורה טובה לכל צורה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2020, 10:46

כן, אנשים פשוט מגיעים עם ציפיות בשמיים כשמדובר במשחק צד א' של סוני, ולדעתי הם סה"כ עמדו בציפיות יפה מאוד, הרי לא הרבה ציפו למשחק של 9+...
סה"כ אם יישאר על סביב ה-85 אי אפשר להגיד שמדובר באכזבה בשום צורה. מדובר גם בממוצע הכי טוב של החברה, יחד עם אינמפוס הראשון וסליי קופר.
לי כן יש תחושה שהם יכולים לבנות על הבסיס הזה משהו שכן יקרב אותם ל-90 במשחק הבא, אבל הם חייבים להוכיח את זה :)
אם כי האמת היא שאני אשמח לקבל משהו יותר משוגע מהם, רצוי עם כוחות-על שוב, פשוט בסטינג הזה של יפן, ולא בעיר מודרנית. אני אישית מאוד נהנתי מאינפמוס הראשון והשני... אז שיבנו על הבסיס הזה, ואז שיתפרעו.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יולי 2020, 12:49

טוב יכול להיות שהייתי קשה מדי עם ההגדרה לקבלה פושרת, אולי גם כי נכנסתי קודם לביקורות של גיימספוט ויורוגיימר שהיו יותר קשוחים עם המשחק.

בסכ"ה הוא יצא אחלה לגמרי, לקבל משחק AC טוב רק עם סמוראים זה משהו שמעורר לא מעט הייפ אצל חובבי הז'אנר וזה ראוי להערכה. זו ללא ספק קפיצת מדרגה יפה מאוד עבור סאקר גם אם לקח להם דור שלם בשביל זה וגם אם זה עדיין לא ברמה של הגדולים באמת, מגיע להם כבוד על זה.

בשבילי זה משחק לסייל אומנם (בעוד שאם היה מקבל ממוצע של 9 פלוס בקטע שמדובר פה במשהו מאוד מיוחד ביחס לז'אנר אז גם אני שלא חובב כבד של הז'אנר הייתי מתפתה אולי לקנות בהשקה) אבל זה לא סייל ברמה של 3 דולר סטייל האורדר כדי שנראה קצת גרפיקה, כבר כשירד ל 20-30 דולר ובהנחה שלא יהיה לי משחק חם כמו TLOU2 לשחק בו אז אני לגמרי רואה את עצמי קונה.

סוני באמת עשתה עבודה מעולה עם הצד א ו ב שלה בדור הזה, אין באמת טענות :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2020, 13:05

להגיד את האמת, אני לא חושב שסאקר פאנץ׳ עשו זינוק אמיתי. הרי אם הם היו מקבלים פאקינג 7 שנים לפיתוח של משחק אינפמס הוא כנראה היה יוצא הרבה יותר טוב מ-GoT. הם ליטרלי קבלו דור שלם לפתח את המשחק הזה ובסוף יצא להם משחק AC בזמן שיובי הוציאו שישה משחקי AC בדור הזה. האם זה רע? לא, משחק AC ביפן זה מאוד נחמד. אבל סאקרפאנצ׳ ממש לא עשו ״את הקפיצה״ לדעתי, לפחות לא עדיין.

אני גם חייב לציין שהם זכו בלוטו שיובי לא עשו AC ביפן כי אם נניח אודסי או אוריג׳ן היו ביפן, המשחק הזה היה יכול ללכת לפח של ההסטוריה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2020, 13:36

בלינג - סוני עשו עבודה טובה, אבל לא מצויינת :) נתנו יד חופשית מדי למפתחים, לעשות משחק במשך 7 שנים - אז הוא יצא גם מעט מיושן במכניקות העולם הפתוח, אפילו שהם ניסו לקחת גישה לכאורה שונה . זה קרה להם עם DG ועכשיו זה קורה (גם אם קצת פחות מובהק) עם GOT... יכול היה להיות קצת יותר טוב, אבל אני כאמור לא מאוכזב

נדב, עם זה אני פחות מסכים... אני לא בטוח שבדור הזה משחק AC ביפן היה מצליח יותר מדי, בין היתר בגלל מערכת הקרב הגרועה שלהם. סה״כ אם המשחק הזה קיבל את הציונים שקיבל הAC הכי טוב בדור הזה, אז אין לזה באמת בסיס.
נראה בדור הבא מי ינצח - AC Japan או GoT2

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 יולי 2020, 13:47

אני יודע שזה פרט ממש לא חשוב אבל רק למען ההגינות הAC עם הממוצע הכי גבוה בדור הוא לא אודיסי אלא אוריג'ין (עם 85, כמו GOT), ויש המון אנשים, בעיקר אלו שממש מחשיבים את עצמם כ'מעריצי' הסדרה נקרא לזה, ששמים את אוריג'ין הרבה מעל אודיסי.
אבל בכל מקרה זה זוטות, מבחינת יחס וקבלה AC וGOT מתקבלים באותה הצורה בערך (מה שקרה לAC עם יוניטי וסינדיקייט עדיף לשכוח :)). ובכל מקרה, אני מאמין שACV הולך להיות המשחק עם הממוצע בגבוה ביותר בדור הזה מבין כל אלו.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יולי 2020, 13:59

DrKeo כתב:להגיד את האמת, אני לא חושב שסאקר פאנץ׳ עשו זינוק אמיתי. הרי אם הם היו מקבלים פאקינג 7 שנים לפיתוח של משחק אינפמס הוא כנראה היה יוצא הרבה יותר טוב מ-GoT. הם ליטרלי קבלו דור שלם לפתח את המשחק הזה ובסוף יצא להם משחק AC בזמן שיובי הוציאו שישה משחקי AC בדור הזה. האם זה רע? לא, משחק AC ביפן זה מאוד נחמד. אבל סאקרפאנצ׳ ממש לא עשו ״את הקפיצה״ לדעתי, לפחות לא עדיין.

אני גם חייב לציין שהם זכו בלוטו שיובי לא עשו AC ביפן כי אם נניח אודסי או אוריג׳ן היו ביפן, המשחק הזה היה יכול ללכת לפח של ההסטוריה.

הוציאו כמה AC אבל רובם בינוניים ולא ברמה של GoT, רק אולי שניים במהלך כל הדור נחשבים לטובים.

לא הייתי מבטל את ההישג מלעבור ממשחק עולם פתוח בסקאלה של ירוחם עם כמות תוכן שבקושי מתחרה עם משחקי סינגל לניארים (ועדיין עם לא מעט תוכן זבל טיפוסי של עולם פתוח עם כל הפעילויות הרפטטיביות למיניהן) למשחק שנחשב לטוב מאוד בז'אנר עמוס לעייפה.

כן זה לקח הרבה זמן, מה לעשות זה צוות קטן בגודל בערך של עשירית מהכוח פיתוח של יובי, אם המטרה היתה לעשות AC טוב ביפן אז הם הצליחו וזה לא מובן מאליו.

מבין את האכזבה מאלו שקיוו לקפיצה יותר גדולה.

לאסקין אני לא חושב שהמשחק מיושן בגלל זמן פיתוח, הוא לא מיושן במיוחד הוא פשוט לא שובר קרקעות ומיישר קו עם הז'אנר, משהו שאי אפשר היה לאמר על אינפמוסים הקודמים שלא באמת הרגישו ברמה גבוהה לז'אנר (אבל כן בלטו בגלל המקוריות שלהם)

ברור שיכל להיות יותר טוב כי זה גם לא מקביל לקפיצה שגרילה עשתה, זה פשוט "עוד" משחק עולם פתוח מצויין בלי יותר מדי ניסיונות לשבור שגרה. ובכל זאת, יכל להיות גם גרוע יותר משחק עולם פתוח מצויין אז התוצאה לא רעה בסכ"ה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2020, 14:04

אני מעכשיו מהמר שAC הבא יקבל 84-85 גם כן :P

בלינג - אני כן חושב שהוא מיושן בין היתר בגלל זה. העבודה עליו התחילה בטח בסביבות 2013, וכבר אז הם תכננו איך העולם הפתוח יעוצב, ומה הבסיס שלו... ובתקופה ההיא עדיין לאנשים לא נמאס מהנוסחא של יובי, אז התבססו עליה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 יולי 2020, 14:16

איך הגענו ל 7 שנים? יותר כמו 5 וחצי, הם התחילו לעבוד עליו אחרי first light. מעבר לזה סקאר פאנץ זה סטודיו של איזה 150 אנשים, הצוות הראשי של משחק AC ראשי הוא מה, 800-1000 ? וזה בנוסף לתמיכה של כל הסטודיואים של יוביסופט מסביב, ב Valhalla לפי הדיווחים יש 14 כאלה שעובדים על המשחק לצד הצוות הראשי.. ובסוף, אחרי כל זה, עדיין לקח 4 שנים להכין את אורג'ין (כנ"ל unity), שהוא הבסיס לAC החדש בדור הזה, אבל גם כזה שנבנה על הרבה יסודות שהם עובדים עליהם מ 2008 בערך, לעומת GOT שהוא IP חדש לחלוטין עבור סאקר פאנץ. אז עזוב שההשוואה בין סטודיו קטן למפעל שלם לא הגונה במיוחד או אפילו הגיונית (זה לא שסטודיו אחד של יוביסופט עבד על 5 משחקים כמו שאתה מציג את זה), היא אפילו לא מוציאה את סקאר פאנץ באור רע שחושבים על זה, להפך.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 15 יולי 2020, 14:20, נערך פעם 1 בסך הכל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 יולי 2020, 14:19

bling כתב:
הוציאו כמה AC אבל רובם בינוניים ולא ברמה של GoT, רק אולי שניים במהלך כל הדור נחשבים לטובים.
.

קודם כל הוציאו 4 סך הכל במהלך הדור (אלא אם בלאק פלאג הקרוס ג'ן נחשב, ובמידה שכן הוא נכנס לקטגוריה של הטובים), ויוניטי ספציפית הוא משחק טוב שיצא שנה מוקדם מדי מבחינה טכנית. כלומר זה לא משנה את הנקודה הסופית לגבי איכות המשחק, אבל המפתחים כן 'הצליחו' לעשות משחק טוב, זו המפיצה שלא נתנה להם את הזמן כדי לסיים אותו טכנית והוא התרסק.
ובלי קשר, AC של לפני אוריג'ין ואודיסי (אלו שכינת טובים) הם בכלל לא מה שהוא GOT. אלו סך הכל משחקים לינאריים, די קצרים ומבוססי סיפור וקמפיין ראשי ברור שמתקיימים בעיר חיה. אלו ממש לא משחקי עולם פתוח של עשרות עד מאות שעות שכוללים קווסטי צד, המון דמויות, רמות, נשקים וכו'.
ההשוואה היחידה שGOT יכול לעשות היא לאידרציה הנכוחית של AC, כלומר מה שבקרוב תהיה טרילוגיית העולם פתוח/ARPG איך שלא תקרא לה. מהבחינה הזו, לפחות בציונים, יש תיקו.

לאסקין, אם יש משחק AC שנראה לי עשוי מהחומר של 88-9, זה ACV. אני כמובן לא יודע, אבל בעולם שבו הורייזן מקבל 89... נו טוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2020, 14:56

idan כתב:איך הגענו ל 7 שנים? יותר כמו 5 וחצי, הם התחילו לעבוד עליו אחרי first light. מעבר לזה סקאר פאנץ זה סטודיו של איזה 150 אנשים, הצוות הראשי של משחק AC ראשי הוא מה, 800-1000 ? וזה בנוסף לתמיכה של כל הסטודיואים של יוביסופט מסביב, ב Valhalla לפי הדיווחים יש 14 כאלה שעובדים על המשחק לצד הצוות הראשי.. ובסוף, אחרי כל זה, עדיין לקח 4 שנים להכין את אורג'ין (כנ"ל unity), שהוא הבסיס לAC החדש בדור הזה, אבל גם כזה שנבנה על הרבה יסודות שהם עובדים עליהם מ 2008 בערך, לעומת GOT שהוא IP חדש לחלוטין עבור סאקר פאנץ. אז עזוב שההשוואה בין סטודיו קטן למפעל שלם לא הגונה במיוחד או אפילו הגיונית (זה לא שסטודיו אחד של יוביסופט עבד על 5 משחקים כמו שאתה מציג את זה), היא אפילו לא מוציאה את סקאר פאנץ באור רע שחושבים על זה, להפך.

המספרי 1000+ מפתחים הם סתם בולשיט, יוביסופט פשוט עושה פינימית מה שאולפנים אחרים עושים ב-outsourcing. אם אשכרה היו עובדים על משחקי AC מעל ל-1000 אנשים, כל כותר בסדרה היה עולם להם יותר מחצי מליארד דולר והסדרה הייתה מבוטלת ממזמן.

יוביסופט הם מכונה משומנת עם ״סטודיואים״ יעודיים לכל מני עבודות שבכל חברה אחרת היו יוצאות החוצה. תסתכל על הכתוביות בסוף כל משחק וידאו ותראה עוד 10 חברות שמצויינות שם שאם היית סופר את העובדים שלהן היית גם מגיע ל-1000+ בכל משחק AAA. ממש לא מושקע בכל משחק AC פי 7 יותר כוח אדם מאשר בGoT, זאת סתם מיסקונספציה.

GoT לא אמור להיות משחק של פס היצור של יוביסופט, הוא אמור להיות חד קרן של סוני. אחרי 7+ שנים של עבודה (מן הסתם לא כל הסטודיו עבד עליו 7 שנים) יצא להם פשוט עוד משחק AC. באותה מסגרת זמן CDPR עשו את הוויצ׳ר 3 וסייברפאנק ונוטדוג עשו את U4 ו-TLOU2, כלומר מבחינתי מה שסאקרפאנצ׳ עשו פה מתוייג כ״בסדר״, נוטידוג הם כבר לעולם לא יהיו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2020, 16:04

אני לא בטוח לגבי ״לעולם לא יהיו״... זה לא האנצ׳רטד 2 שלהם, אבל זה כן סוגשל ההורייזון שלהם, וכמו שגרילה גדלה מאוד מאז שהוא יצא ומצאה את הIP שלה שמוכר כמו שצריך ויותר מזה - יש סיכוי לא רע בכלל שזה יקרה עם טסושימה. אם ימכור ממש טוב הם יכולים להכפיל את מספר העובדים שלהם ולהגיע לרמות פירוט והשקעה שעוד לא ראינו אותם עושים.

לגבי זמן הפיתוח - נתפשר על 6+ שנים, אני משוכנע שלא כל הצוות עבד על first light, בלשון המעטה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2020, 16:08

גם גרילה הם לא נוטידוג :)
מן הסתם אני לא יודע מה יהיה עוד עשור, אבל בנתיים לא זאת ולא זאת הצליחו באמת להתרומם לרמה של נוטידוג או סנטה מוניקה. בו נגיד את זה ככה, אם היית נותן לנוטידוג לעשות משחק עולם פתוח ביפן ונותן להם ~6 שנים הם לא היו מוציאים השנה ״עוד AC״.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2020, 16:20

גרילה לא נוטי דוג אבל מבחינת מכירות, השקעה והערכה היא קפצה *המון* מהדור הקודם, כרגע היא עקפה את אינסומניאק ברמת הציפייה לפרוייקט הבא, וזה כבר משהו... אין לי הרבה ספק שהורייזון 2 יהיה משחק של 9+
אם בדור הקודם הם פשוט עשו את קילזון וזה עניין רק את הקהילה של קילזון - עכשיו הם פונים לקהל רחב בהרבה שמצפה למשחק הבא שלהם, ועוד שנייה עם יציאת גירסת המחשב של הורייזון הם כנראה ירחיבו את זה עוד יותר. מדובר כנראה באחד ממשחקי העולם הפתוח הכי מצופים בתעשייה.

בכל אופן, מאוד קשה להשוות פיתוח של משחקי עולם פתוח עם משחקים לינאריים. מן הסתם משחק בעולם פתוח מחייב הרבה יותר זמן פיתוח וכח אדם אם רוצים להגיע לתוצאות שאנו מצפים בדור הזה (או הבא).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 יולי 2020, 16:33

הבעיה שלי עם GOT זה שבנתיים.כל מי שמכיר סרטים של קורוסאוואה כולל לא מעט מהמבקרים אומר את מה שחששתי ממנו כל הזמן. קורוסאווה היה שולל את המשחק הזה וכנראה מתהפך בקבר כרגע.

למה? אם אצל קורוסואה הדמויות הן אנושיות רעות כאן מדובר בסטריוטיפים נדושים על יפן.

פשוט אורינטליזם טהור. שמזה חששתי ועל זה דיברתי עם עידן ובלינג

כל זה כבר שם את GOT באזור ה8. כי יאקוזה זירו למשל עם כל ההגזמות שלו התיאטרליות היפנית והנטייה שלהם לגלוש לכיוון

אופרות הסבון, כן הצליחו להציג את היפנים כאנושיים. הדמויות היו רעות.מגעילות וכו' ועדיין אהבת אותם על הפגמים האנושים שלהם.

כל זה מבחינתי זה כבר כישלון שראיתי אותו מגיע מקילומטרים.
ולכן גם הקבלה לדעתי כן פושרת וזו אכן לא הקפיצה של סאקר פאנץ.

אין לי ספק שסוני תחתור לזה שהם ילכו וישתפרו האיינסידר הכי אמין של סוני אמר כבר לפני שנים שהם לא יעצרו עד שיהיה ניתן להגיד שכל הצוותים ברמה של נוטי דוג.

הוא אמר את זה בתקופת ההשקה של הפס4. אבל אם מאמינים לו ואני לחלוטין מאמין לו על סמך הדלפות מטורפות שלו שראיתי.

אז כן סאקר פאנץ לא הגיעו לשם וכל עוד הם ימשיכו לקחת theme מסוים "גיבור על" "סמוראי" ולהתייחס בשטחיות לכל נושא ולהצטיין בעיקר בגרפיקה הם לא יגיעו לשם.

אבל אני מקווה שסוני יסיקו את המסקנות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2020, 16:38

גרילה מוכרים הרבה יותר ממה שהם מכרו פעם אבל הם ממש לא נוטידוג, אפילו לא קרוב. גם לא הייתי מבסס את הקרבה של האולפן לנוטידוג או הרמה הכללית של האולפן על גבי המכירות שלהם.

כלומר, האם GoT הוא עלית רמה רצינית ביחס לתקופה כשמשווים אותו לאינפמס האחרון? אני לא בטוח, ביחוד שאינפמס היה פרוייקט של שנתיים ו-GoT לקח דור שלם. האם אני אתרגש לשמוע על המשחק הבא שלהם? וואללה, כנראה שלא. זה יהיה נחמד לשמוע עליו אבל זה לא ירגש אנשים כמו הכרזה של סנטה מוניקה או נוטידןג.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 יולי 2020, 16:53

אני חושב שהבעיה היחידה של גרילה זה שאין להם כותב נורמלי.
מהבחינה הטכנית אין לי ספק שאם הם היו עושים משחק גוף שלישי בסקאלה של נוטי דוג הם לא היו נופלים מהם בקטע הטכני.

אבל חסר להם איזה נייל דרוקמן, איזה קוג'מה, איזה מאטסונו, איזה כריס אוולון. קיצור הבנתם חסר שם מישהו שיודע לכתוב סיפור נורמלי ויוציא משהו מהכישרון הטכני המטורף שלהם.

היה להם כותב אחד טוב שעבד על סדרת פולאאוט הוא בא באמצע הפיתוח של הוריזון וכבר עזב את הסטודיו ולא יהיה לו קשר לסטודיו אז לא ברור לאן הם יתקדמו בקטע הזה אלא אם הם גייסו מישהו מטורף.

לצערנו עם כל מה שקורה עם כריס אוולון לכו תדעו אם חברה גדולה תרצה להעסיק אותו.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־ 30 אורחים