נושא ההתערבויות הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

matangt6
Minion

Re: נושא ההתערבויות הרשמי

הודעהעל ידי matangt6 » 10 יוני 2020, 13:13

הקונסולה עצמה -כן
PSVR2 -לא
הכרזה על רכישת סטודיו חדש -לא
GOW2 -טיזר
ספיידרמן 2 -כן
הורייזון 2 -טיזר
הבא של רוקסטדי -לא
הארי פוטר -לא
FF16 - חחח אנחנו מדברים על סקוואר
BB REMASTER -כן
רימייק של BP -כן
האם הוא יהיה DS -כן
WILD -לא
GT -כן
משחק חדש של נוטי דוג -טיזר
RE8 -לא
SILENT HILL כלשהו -טיזר
COD הבא -לא
ME TRILOGY -לא (את האמת שזה יותר מתאים לEA Play)
ראטצ'ט חדש-כן

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יוני 2020, 08:29

שמישהו יעשה בדיקה לראות מי ניצח :)
די בטוח שזה לא אני :/ לעזאזל על WB מתי לעזאזל הם הולכים לחשוף את המשחקים שלהם? יש להם איזה 4 ממש מצופים והם מסרבים לחשוף אותם.

עוד שעה וחצי ביקורות של TLOU2.
ארז - סיימת כבר את המשחק??

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 יוני 2020, 10:15

53 ביקורות, 95 ב OC :). לא היה לי ספק שהם עשו משחק שיצליח מצויין ביקורות, גם אם הוא לא הטעם שלי ב100%..
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יוני 2020, 10:26

בינתיים כל הביקורות שראיתי נתנו לו ציון מושלם מלבד גיימספוט עם 8 כי מי שביקרה את המשחק ככל הנראה לא יכלה לספוג את האלימות ודברים מסויימים בעלילה.
מה שכן, רוב המבקרים רמזו שלא אהבו את הסוף... יש משהו במשחק שאסור לדבר עליו, מעניין מה זה... אני כל כך הולך לחרוש עליו בסופ״ש הבא, כדי לסיים אותו ביומיים, אם אצליח.
ממה שראיתי המשחק בערך 30 שעות.
ארז - תעדכן אותנו!

עריכה:
ממשיך לקרוא ביקורות... השבוע הזה לא הולך לזוז. שיט. שמישהו יכניס אותי לתרדמת או משהו, איזה סיוט זה הולך להיות :)
לא יכול לחכות!

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 12 יוני 2020, 11:27

Laskin כתב:שמישהו יעשה בדיקה לראות מי ניצח :)
די בטוח שזה לא אני :/ לעזאזל על WB מתי לעזאזל הם הולכים לחשוף את המשחקים שלהם? יש להם איזה 4 ממש מצופים והם מסרבים לחשוף אותם.

עוד שעה וחצי ביקורות של TLOU2.
ארז - סיימת כבר את המשחק??

עדיין לא סיימתי, כן שיחקתי מספיק (אני מניח שאני בסביבות ה-75%) כדי לכל הפחות להיות מסוגל לכתוב את זה:

גם אם המשחק יבצע עכשיו סיבוב פרסה, החוויה שלי איתו עד כה מצויינת. לא מופתע מהביקורות, לא חושב שזה מוגזם לקרוא לו ״ייצירת מופת״. הוא מצויין מכל בחינה, עושה דברים שמעטים המשחקים האחרים מצליחים לעשות. גם אם הסוף שלו יעצבן אותי או יפילו עליי טוויסטים עלילתיים שירגיזו אותי - זה לא יפגום בחוויה שחוויתי עד כה. והיא, בלי שמץ של הגזמה, אחת החוויות היותר עמוקות ומועררות מחשבה שיצא לי לחוות במדיום.

ממליץ לכל אלה ששקלו להשתהות עם המשחק הזה לשחק בו ברגע שהם יכולים, ולנסות לצמצם חשיפה לספוילרים עד אז. לא הייתי קורא ביקורות אפילו. יש שם הרבה מאוד נקודות שלדעתי יאבדו את כל העוקץ שלהן אם מגיעים אליהן ״מוכנים מראש״.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 יוני 2020, 11:49

וואו ארז איזה תשבוחות. ממש עושה חשק להצטרף כבר. על איזו רמת קושי אתה ממליץ? אני לא רוצה תסכול אבל כן רוצה אתגר ושתהיה תחושת הישרדות טובה ולא שאני מסתובב שם כמו מקס פיין ומפרק את כולם.

אל תשלול אבל סופים גרועים שיכולים להרוס הכל, ראית אני מנחש את העונה האחרונה של משחקי הכס כן? :P

לא אומר שככה זה יהיה פה, רק מכין אותך לאפשרות...

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 12 יוני 2020, 12:06

bling כתב:וואו ארז איזה תשבוחות. ממש עושה חשק להצטרף כבר. על איזו רמת קושי אתה ממליץ? אני לא רוצה תסכול אבל כן רוצה אתגר ושתהיה תחושת הישרדות טובה ולא שאני מסתובב שם כמו מקס פיין ומפרק את כולם.

אל תשלול אבל סופים גרועים שיכולים להרוס הכל, ראית אני מנחש את העונה האחרונה של משחקי הכס כן? :P

לא אומר שככה זה יהיה פה, רק מכין אותך לאפשרות...

אני משחק על Normal וזה מאוד מאוד מאוזן לי. מצד שני, אני משחק עם כמות מינימלית של שעות שינה ולכן הריכוז והאינסטינקטים שלי לא אידאליים. אז לא יודע, אולי גם Hard יוכל להיות סבבה לאנשים שיכולים להשקיע בו יותר אנרגיות מנטליות.

לגבי משחקי הכס: הסוף אכן היה גרוע. ובכל זאת, הוא לא באמת הרס בדיעבד את העונות הטובות של הסדרה או הספרים. הוא פשוט היה... סוף גרוע.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 יוני 2020, 12:10

עבורי הסוף של משחקי הכס (שתי העונות האחרונות בעצם, אבל בעיקר האחרונה), הפכה, עבורי, את הסדרה לכזאת שאין מה להמליץ עליה בדיעבד למי שלא צפה בה (אתה יודע, כל יום נולדים אנשים חדשים בעולם). לכן, אם הסוף של tlou 2הוא גרוע בצורה קיצונית, אני אעדיף להמתין למחיר מוזל משמעותית עבורו, בעיקר שלא עפתי על הגיימפליי של הראשון, אלא בעיקר על העלילה.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יוני 2020, 12:27

כיף לשמוע, ארז! נשמע מדהים... וכן, עם על מה שאני שומע אני לא מבין איך אפשר לדחות את המשחק הזה אלא אם הוא ממש לא מעניין מישהו, הסיכון של ספוילר הוא גדול מדי.
חלק ממה שאני שומע גורם לי לחשוב על מקרה מטאל גיר סוליד 2, שעשה לנו תרגיל וגילינו שבכלל משחקים את ריידן. אני חושב שהתפנית שמתרחשת, מה שהיא לא תהיה - תהפוך למשהו שכולם ידברו עליו בעוד שבוע ויהיה בלתי אפשרי להמנע מזה.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 12 יוני 2020, 12:37

Klayman כתב:עבורי הסוף של משחקי הכס (שתי העונות האחרונות בעצם, אבל בעיקר האחרונה), הפכה, עבורי, את הסדרה לכזאת שאין מה להמליץ עליה בדיעבד למי שלא צפה בה (אתה יודע, כל יום נולדים אנשים חדשים בעולם). לכן, אם הסוף של tlou 2הוא גרוע בצורה קיצונית, אני אעדיף להמתין למחיר מוזל משמעותית עבורו, בעיקר שלא עפתי על הגיימפליי של הראשון, אלא בעיקר על העלילה.

קשה לי מאוד להאמין שהסוף של המשחק זה יהיה גרוע בצורה קיצונית. מקסימים מעורר מחשבה ומחלוקת. כמו שהיה הסוף של המשחק הראשון.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 יוני 2020, 12:41

אולי... אולי לא.. הרי גם אסור לדבר על הסוף במסגרת הביקורת (לפי מה שהבנתי אסור לדבר על מעל חצי משחק). לפי מה ששמעתי מהביקורת של סקיל אפ (ראה בת'רד הps4), שמאוד אהב את הראשון בעיקר בזכות העלילה, כמוני, המצב כאן שונה בצורה קיצונית.

ובכל מקרה, זו כבר השקפת עולם.. יכול להיות שאתה תמליץ היום למישהו לצפות במשחקי הכס למרות הסוף הגרוע. אני בהחלט לא.
?

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 12 יוני 2020, 13:00

Klayman כתב:אולי... אולי לא.. הרי גם אסור לדבר על הסוף במסגרת הביקורת (לפי מה שהבנתי אסור לדבר על מעל חצי משחק). לפי מה ששמעתי מהביקורת של סקיל אפ (ראה בת'רד הps4), שמאוד אהב את הראשון בעיקר בזכות העלילה, כמוני, המצב כאן שונה בצורה קיצונית.

ובכל מקרה, זו כבר השקפת עולם.. יכול להיות שאתה תמליץ היום למישהו לצפות במשחקי הכס למרות הסוף הגרוע. אני בהחלט לא.

לא העמקתי בביקורת ששיתפת אבל כן שמעתי את השורה התחתונה שלו. להגיד שאני לא מסכים עם מה שיש לו להגיד יהיה האנדרסטייטמנט של השנה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 יוני 2020, 13:02

זה אחלה ממש שאתה לא מסכים. אתה גם כנראה בצד של הרוב שחושב שזו יצירת מופת וזה באמת בסדר גמור. הכל דעות גם ככה. בכל מקרה, כרגע גם לא סיימת את המשחק וגם לא הקשבת לביקורת שלו לעומק, אז נראה לי קצת מוקדם לצאת בהכרזות על אנדרסטייטמנט של השנה :). אבל אולי זה רק אני.
?

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 12 יוני 2020, 13:45

Klayman כתב:זה אחלה ממש שאתה לא מסכים. אתה גם כנראה בצד של הרוב שחושב שזו יצירת מופת וזה באמת בסדר גמור. הכל דעות גם ככה. בכל מקרה, כרגע גם לא סיימת את המשחק וגם לא הקשבת לביקורת שלו לעומק, אז נראה לי קצת מוקדם לצאת בהכרזות על אנדרסטייטמנט של השנה :). אבל אולי זה רק אני.

אני מתייחס לשורה התחתונה המאוד ספציפית שלו, מעבר ל״נהנתי אי לא נהנתי״ אלא ביקורת מאוד ספציפית על אספקט מאוד ספציפי במשחק, שאני באמת מתקשה להבין איך הוא הגיע אליה. לא רוצה לפרט כי זה מתכתב עם ספוילרים שאני לא מעוניין להכנס אליהם. זה כן משהו שלא קשור לאם סיימתי או לא, אלא עניין יותר מהותי.
ֿ
ֿמוסיף פירוט קל: הבעיה שלי עם מה שהוא אומר הוא הפער בין להגיד ״לא התחברתי לכיוון שהמשחק הלך אליו״ שזה לחלוטין לגיטימי לבין ״הכיוון שהמשחק הלך אליו גרוע״, שזה גם לגיטימי אבל בהתייחס למשחק עצמו - זו ביקורת שקשה לי לקבל. רוצה להגיד - גם אם לא מתחברים לכיוון, יש בביקורת הנ״ל כמה משפטים ש... קשה לי לקבל אותם. הם נחרצים מדי ולדעתי גם עיוורים מדי למה שהמשחק מנסה לעשות, בין אם מתחברים אליו או לא.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 יוני 2020, 14:06

erezronen כתב:
Klayman כתב:זה אחלה ממש שאתה לא מסכים. אתה גם כנראה בצד של הרוב שחושב שזו יצירת מופת וזה באמת בסדר גמור. הכל דעות גם ככה. בכל מקרה, כרגע גם לא סיימת את המשחק וגם לא הקשבת לביקורת שלו לעומק, אז נראה לי קצת מוקדם לצאת בהכרזות על אנדרסטייטמנט של השנה :). אבל אולי זה רק אני.

אני מתייחס לשורה התחתונה המאוד ספציפית שלו, מעבר ל״נהנתי אי לא נהנתי״ אלא ביקורת מאוד ספציפית על אספקט מאוד ספציפי במשחק, שאני באמת מתקשה להבין איך הוא הגיע אליה. לא רוצה לפרט כי זה מתכתב עם ספוילרים שאני לא מעוניין להכנס אליהם. זה כן משהו שלא קשור לאם סיימתי או לא, אלא עניין יותר מהותי.
ֿ
ֿמוסיף פירוט קל: הבעיה שלי עם מה שהוא אומר הוא הפער בין להגיד ״לא התחברתי לכיוון שהמשחק הלך אליו״ שזה לחלוטין לגיטימי לבין ״הכיוון שהמשחק הלך אליו גרוע״, שזה גם לגיטימי אבל בהתייחס למשחק עצמו - זו ביקורת שקשה לי לקבל. רוצה להגיד - גם אם לא מתחברים לכיוון, יש בביקורת הנ״ל כמה משפטים ש... קשה לי לקבל אותם. הם נחרצים מדי ולדעתי גם עיוורים מדי למה שהמשחק מנסה לעשות, בין אם מתחברים אליו או לא.

זה קצת שיח חירשים כרגע, כי אני לא שיחקתי במשחק ועל כן לא אומר שמה שסקיל אפ אומר הוא נכון או צודק. אתה לפי דבריך לא סיימת את המשחק ולא הקשבת לביקורת שלו לעומק ועל כן להתייחס לביקורת שלו, נראה לי מוקדם מדי ומחוץ להקשר. הרי כולנו הסכמנו שאין מה לקחת את הדליפות (מה שלא יהיו - אין לי מושג) ברצינות מחוץ להקשר שלהן. לאחר שהקשבתי לדבריו פעמיים, אני מרגיש שהוא הביא הצדקה לדבריו, ככל שיכל לדעתי, מבלי לגעת בספוילרים, שאסור לו לגעת בהם עקב עותק הביקורת שקיבל.

בכל מקרה, אין לי מניות בערוץ שלו או אפילו אהדה רבה לסקיל אפ ספציפית, כפי שכבר טרחתי להבהיר (אני אפילו לא מנוי לערוץ) . לרוב אינני מסכים איתו, אך מכיוון והוא תיאר בצורה שמאוד מייצגת את דעתי על המשחק הראשון בסדרה, התעניינתי בדבריו לגבי השני. האם הוא צודק? אין לי מושג. לא קיבלתי עותק מוקדם לביקורת :).
בוא נסכם, כי יצא קצת ארוך:

1. לא אמרתי שאתה טועה.
2. לא אמרתי שהוא צודק.
3. אמרתי שמוקדם מדי לשפוט דברים של מבקר מבלי שסיימת בעצמך וכן מבלי שהקשבת לעומק, לדעתי.
4. סוף גרוע, בטח של חוויה באזור ה25 שעות, יוריד לי המון מהרצון לחוות אותה. כמו שכבר אמרתי, גם אם העונות המוקדמות של משחקי הכס היו גאוניות, לא אמליץ לאף אחד לצפות בה כיום, כי היא פשוט לא שווה את ההשקעה, לטעמי. האמירה שלך הייתה ש"הוא פשוט היה סוף גרוע ולא גרע מהשאר". כאן איננו מסכימים, וזה ממש בסדר :).

אוסיף גם הערה קטנה על התוספת שלך: נשמע כי הביקורת שלך היא יותר סגנונית, מאשר מהותית. מן הסתם שהוא אומר את דעתו, גם אם לא אחרי כל משפט הוא אומר "לדעתי". הוא מבקר וכולנו ילדים גדולים שמבינים את חוקי הז'אנר. אני לא לוקח אף מבקר כתורה מסיני.
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 יוני 2020, 14:39

קליימן אבל לא צריך תמיד לשמוע כל דבר לעומק, אם הוא אמר משהו על חלק מסויים במשחק שארז לא מזדהה איתו לחלוטין אז זה מספיק כדי שיאמר שהוא לא מסכים איתו בכלל גם אם בהמשך הסרטון הוא הרחיב והעמיק על זה יותר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 יוני 2020, 14:42

הוא לא אמר את זה ''על חלק מסוים'', לפי מה שאני הבנתי מהדברים. הוא שוחח על איכות העלילה, ככל שהצליח, מבלי להיכנס לספוילרים. לכן נראה לי שכדאי לשמוע לעומק לפני שחורצים דעה. אבל שוב, אולי זה רק אני :).
?

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 12 יוני 2020, 17:39

Klayman כתב:הוא לא אמר את זה ''על חלק מסוים'', לפי מה שאני הבנתי מהדברים. הוא שוחח על איכות העלילה, ככל שהצליח, מבלי להיכנס לספוילרים. לכן נראה לי שכדאי לשמוע לעומק לפני שחורצים דעה. אבל שוב, אולי זה רק אני :).

אני לא יודע איך יכלתי להדגיש יותר שאני מתייחס לחלק מסויים מעבר למשפט, ואני מצטט את עצמי כאן, שהבהיר שאני מתייחס לחלק בביקורת שלו שהוא: ״ ביקורת מאוד ספציפית על אספקט מאוד ספציפי במשחק״.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 יוני 2020, 17:49

erezronen כתב:
Klayman כתב:הוא לא אמר את זה ''על חלק מסוים'', לפי מה שאני הבנתי מהדברים. הוא שוחח על איכות העלילה, ככל שהצליח, מבלי להיכנס לספוילרים. לכן נראה לי שכדאי לשמוע לעומק לפני שחורצים דעה. אבל שוב, אולי זה רק אני :).

אני לא יודע איך יכלתי להדגיש יותר שאני מתייחס לחלק מסויים מעבר למשפט, ואני מצטט את עצמי כאן, שהבהיר שאני מתייחס לחלק בביקורת שלו שהוא: ״ ביקורת מאוד ספציפית על אספקט מאוד ספציפי במשחק״.

דיברתי על סקילאפ כשכתבתי את מה שציטטת. זה היה די ברור אם היית קורא את ההודעה של בלינג שקדמה לה.

לא העמקתי בביקורת ששיתפת אבל כן שמעתי את השורה התחתונה שלו.

זה מה שאתה כתבת, ועל כן כתבתי את מה שכתבתי. סקילאפ, בביקורת שלו, שאורכה 23 דקות בערך (מינוס הספונסר ספוט בסוף), מסביר בצורה מאוד ברורה את דעתו. להגיד על כך ''לא העמקתי בביקורת אבל שמעתי את השורה התחתונה'', ומזה לצאת בהצהרות חותכות מדי, כשבנוסף לכך לא סיימת את המשחק בעצמך, נשמע לי לא לעניין. זכותך לא להסכים כמובן, אבל זכותי להביע את דעתי על כך (נראה לי? :oops: ). אני לא יודע איך יכולתי להדגיש יותר מעבר לכל מה שרשמתי לעיל (וכמובן התעלמת ממנו לחלוטין). לא חושב שאתה טועה, לא חושב שהוא צודק. לא קיבלתי עותק ביקורת ואין לי מושג.

עצם העובדה שהמשחק מקבל ציונים מעולים, מן הסתם מצביעה על כך שמדובר במשחק איכותי, אך אין זה אומר שאני באמת אהנה ממנו, ע''ע RDR2 שהוא עם ממוצע 97, והוא לטעמי מהמשחקים הכי פחות טובים בדור הזה *שיצא לי לשחק *.
?

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 12 יוני 2020, 18:25

Klayman כתב:
erezronen כתב:

דיברתי על סקילאפ כשכתבתי את מה שציטטת. זה היה די ברור אם היית קורא את ההודעה של בלינג שקדמה לה.

זה מה שאתה כתבת, ועל כן כתבתי את מה שכתבתי. סקילאפ, בביקורת שלו, שאורכה 23 דקות בערך (מינוס הספונסר ספוט בסוף), מסביר בצורה מאוד ברורה את דעתו. להגיד על כך ''לא העמקתי בביקורת אבל שמעתי את השורה התחתונה'', ומזה לצאת בהצהרות חותכות מדי, כשבנוסף לכך לא סיימת את המשחק בעצמך, נשמע לי לא לעניין. זכותך לא להסכים כמובן, אבל זכותי להביע את דעתי על כך (נראה לי? :oops: ). אני לא יודע איך יכולתי להדגיש יותר מעבר לכל מה שרשמתי לעיל (וכמובן התעלמת ממנו לחלוטין). לא חושב שאתה טועה, לא חושב שהוא צודק. לא קיבלתי עותק ביקורת ואין לי מושג.

עצם העובדה שהמשחק מקבל ציונים מעולים, מן הסתם מצביעה על כך שמדובר במשחק איכותי, אך אין זה אומר שאני באמת אהנה ממנו, ע''ע RDR2 שהוא עם ממוצע 97, והוא לטעמי מהמשחקים הכי פחות טובים בדור הזה *שיצא לי לשחק *.

אנסה להבהיר את דעתי, כי או שלא עשיתי זאת טוב מספיק בהודעות הקודמות או שהדעות שלנו לגבי מתי ״לעניין״ או לא להעביר ביקורת כל כך רחוקות, שזה באמת שיח חרשים.

בוא נדבר רגע על משחק אחר. Death Stranding.
לא סבלתי את המשחק הזה. שיחקתי בו בערך 7 שעות לפני שהגעתי למסקנה הסופית שהוא לא בשבילי ופרשתי ממנו. לא התחברתי לשום דבר מהדברים שהוא ניסה לעשות: לא לסיפור הספציפי שהווא ניסה לספר, לא לעולם שהוא ניסה לבנות, לא לגיימפליי. באמת, לא משחק בשבילי.

עם זאת, גם כשאני מחזיר בדיעה הזאת ושיחקתי בו כמות מינימלית של שעות, יש קביעות לגבי המשחק הזה שאני חושב שאני עדיין יכול לקבוע אם נכונות או לא. נניח, אם מישהו יגיד ״העולם של המשחק הזה גנרי ומועתק מאלף ואחת משחקים אחרים״, אוכל להתנגד לכך נחרצות: על שלל ההמצאות הביזאריות של קוג׳ימה לגבי העולם הזה יכולות לגרום לי להגיד עליו הרבה דברים - אבל גנרי? ממש לא. מועתק ממשחקים אחרים? כמעט כל חלק בבניית העולם מקורית לגמרי ואף פעם לא ראיתי אותה. לא חשוב כמה אמשיך לשחק בו - החלק הכל כך בסיסי הזה לא הולך להשתנות.

אחד מהמשפטים שנאמרו בשורה האחרונה בביקורת יוטיוב הנ״ל היה מבחינתי משפט סטייל ״העולם של Death Stranding גנרי״ רק ביחס לאספקט אחר בתוך המכלול שהוא The Last of Us Part II. הוא כל כך רחוק מהחוויה שאני חווה (לא משנה לאן היא תתפתח, כי אני מתייחס למשפט אחד מאוד מאוד כללי בביקורת שלו) שאין לי שום יכולת להתחבר אליו - ולכן לדעתי זה לגמרי ״לעניין״ מבחנתי להגיד שאני לא מסכים עם הביקורת שלו.

לא טענתי שהביקורת הנ״ל חסרת ערך, או שהיא בהכרח שגוייה. אמרתי שלהגיד שאני לא מסכים איתה זה אנדרסטייטמנט. זה עדיין נכון. הוא ניסח במסגרת הביקורת שלו מסקנה אחת מאוד נחרצת, שאי אפשר לפרשן אותה ביותר מדרך אחת, ואני ממש ממש ממש ממש ממש ממש לא מסכים איתה. זה בכלל לא חשוב אם אני ״צודק״ או הוא ״צודק״, לא התייחסתי לזה בכלל כי מה זה בכלל אומר. התייחסתי לזה שאני לא מסכים עם נקודה מסויימת. לא מבין למה זה כל כך לא לעניין.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 יוני 2020, 19:01

erezronen כתב:
Klayman כתב:
erezronen כתב:

אנסה להבהיר את דעתי, כי או שלא עשיתי זאת טוב מספיק בהודעות הקודמות או שהדעות שלנו לגבי מתי ״לעניין״ או לא להעביר ביקורת כל כך רחוקות, שזה באמת שיח חרשים.

בוא נדבר רגע על משחק אחר. Death Stranding.
לא סבלתי את המשחק הזה. שיחקתי בו בערך 7 שעות לפני שהגעתי למסקנה הסופית שהוא לא בשבילי ופרשתי ממנו. לא התחברתי לשום דבר מהדברים שהוא ניסה לעשות: לא לסיפור הספציפי שהווא ניסה לספר, לא לעולם שהוא ניסה לבנות, לא לגיימפליי. באמת, לא משחק בשבילי.

עם זאת, גם כשאני מחזיר בדיעה הזאת ושיחקתי בו כמות מינימלית של שעות, יש קביעות לגבי המשחק הזה שאני חושב שאני עדיין יכול לקבוע אם נכונות או לא. נניח, אם מישהו יגיד ״העולם של המשחק הזה גנרי ומועתק מאלף ואחת משחקים אחרים״, אוכל להתנגד לכך נחרצות: על שלל ההמצאות הביזאריות של קוג׳ימה לגבי העולם הזה יכולות לגרום לי להגיד עליו הרבה דברים - אבל גנרי? ממש לא. מועתק ממשחקים אחרים? כמעט כל חלק בבניית העולם מקורית לגמרי ואף פעם לא ראיתי אותה. לא חשוב כמה אמשיך לשחק בו - החלק הכל כך בסיסי הזה לא הולך להשתנות.

אחד מהמשפטים שנאמרו בשורה האחרונה בביקורת יוטיוב הנ״ל היה מבחינתי משפט סטייל ״העולם של Death Stranding גנרי״ רק ביחס לאספקט אחר בתוך המכלול שהוא The Last of Us Part II. הוא כל כך רחוק מהחוויה שאני חווה (לא משנה לאן היא תתפתח, כי אני מתייחס למשפט אחד מאוד מאוד כללי בביקורת שלו) שאין לי שום יכולת להתחבר אליו - ולכן לדעתי זה לגמרי ״לעניין״ מבחנתי להגיד שאני לא מסכים עם הביקורת שלו.

לא טענתי שהביקורת הנ״ל חסרת ערך, או שהיא בהכרח שגוייה. אמרתי שלהגיד שאני לא מסכים איתה זה אנדרסטייטמנט. זה עדיין נכון. הוא ניסח במסגרת הביקורת שלו מסקנה אחת מאוד נחרצת, שאי אפשר לפרשן אותה ביותר מדרך אחת, ואני ממש ממש ממש ממש ממש ממש לא מסכים איתה. זה בכלל לא חשוב אם אני ״צודק״ או הוא ״צודק״, לא התייחסתי לזה בכלל כי מה זה בכלל אומר. התייחסתי לזה שאני לא מסכים עם נקודה מסויימת. לא מבין למה זה כל כך לא לעניין.

אתה יצאת מזה שאתה לא מסכים עם מה שיש לו להגיד לפי השורה התחתונה של הביקורת שלו. שוב, זה בסדר לא להסכים, אבל כדאי להיות On the same page של מה שמדברים עליו. זה כמו שאני אגיד ''אני לא מסכים עם השורה התחתונה של ארז על משחק, בה הוא אומר שזה משחק שבור ושהוא נתן לו 50''. בלי לקרוא את הביקורת שלך במלואה, לדעתי.
הרי כדאי לי לנסות להבין למה אתה אומר שהמשחק שבור. אולי שיחקת בו ברמה הכי קשה ושם הוא נשבר בעיניך? אולי בכלל אתה מבקר ששם דגש על AI שבמשחק X לא ממש עומד בסטנדרטים שלך? אתה מבין מה אני אומר? אני לא יכול להתייחס למשפט הסתום ממשמעות שלך ''ביקורת ספציפית לאספקט ספציפי'' (שהעלית רק אחרי התגובה שלי אליך) בתור שום דבר, כי אין לי מושג על מה אתה מדבר.
כל הנקודה שאני לא יודע מי מכם ''צודק'' היא בעיקר כדי להבהיר שגם אם היית אומר ''אני מממש ממש לא מסכים עם כך שסקיל אפ אמר שהעלילה היא סתמית ופשטנית'', לא הייתי יודע מי מכם ''צודק'' (קרי, קולע יותר לטעמי במקרה זה), כי לא שיחקתי במשחק, אז אין לי מושג.

גם אני לא התקרבתי ללסיים את RDR2 ויש לי דעה עליו. אז מה? אני לא חושב שאני כשיר לבקר ביקורות כלשהן לגביו בנוגע לרוב הדברים. בוא נגיד שבטח לא על העלילה, כי אין לי מושג איך היא מתפתחת. אתה מבין לאן אני חותר? אם מבקרים שורה ספציפית מביקורת של 23 דקות, שבה מובאים תימוכין למה שנאמר בשורה ההיא שלא הסכמת איתה בעוז, מבלי להקשיב לכלל הביקורת, וגם מבלי להיות באותה הנקודה של כותב הביקורת (כלומר סוף המשחק), נשמע לי כמו עמדה חלשה ו''לא לעניין''.

הדוגמא שלך על Death Stranding לא ממש עוזרת לטיעון שלך. יכול להיות ש7 השעות הראשונות הן לדעתך לא גנריות, אבל כל מה שקורה אח''כ, הופך את העולם לגנרי לחלוטין (אומרים שמשהו קורה אחרי איזה 10-20 שעות במשחק הזה, שמשנה לחלוטין את העולם, אבל אני לא יודע, כי לא ממש נחשפתי למה קורה בו אח''כ).

האם היית מקשיב לחמישה סינגלים מתוך אלבום מוזיקה של האומנית האהובה עליך, שמכיל 10 רצועות, ואז אומר שאתה ממש ממש לא מסכים עם ביקורת כלשהי שנותנת לו 4/10, מבלי ששמעת את כולו? אתה אולי כן. אני לא. זה ההבדל.
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 12 יוני 2020, 21:11

טוב, לםי הספירה שלי קיאו לקח את הנקודה על התצוגה של סוני, ואני על הציון של TLOU 2 (הימרתי 94).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2020, 01:07

קאו - 16
בלינג - 12
סטיק - 11
פייג' - 11
מתן - 10
קליימן - 6
לאסקין - 2

אני חושב שחשבתי נכון, מקווה לפחות שלא התבלבלתי. בנוגע ל-TLOU2, הוא עומד על 96 ב-OC, אז סטיק נצח פה כי הוא התקרה, 94.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 13 יוני 2020, 01:59

אבל...אבל...גם אני ניחשתי 94 :(

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2020, 12:33