שוקל לקנות מחשב חדש. אשמח לעזרה.

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

MGS FREAK
Veteran

שוקל לקנות מחשב חדש. אשמח לעזרה.

הודעהעל ידי MGS FREAK » 09 ספטמבר 2015, 18:54

אוקיי, אני אנסה לפרט כמה שיותר.
אני מחפש מחשב נייד שישמש אותי למשחקים אבל שגם יהיה גמיש ונוח לכל המסביב (אינטרנט, סרטים, office) אם זה מתנגש.
נקודות חשובות:
-בלי גימיקים מיותרים. לא מסך מגע, מסתובב, תלת מימד או מקרן הולוגרמות.
-מקלדת: כוללת מקלדת נומרית ושכפתורי הפונקציה לא יהיו גם כפתורי ווליום\בהירות וכו' (שלא יתנגשו עם משחקים).
-כולל כונן דיסקים מובנה.
-אין בעיות טמרפטורה ידועות, או כל תכונה אחרת שתאלץ אותי להשתמש במחשב בזהירות יתרה.
-אולי מיותר לציין, כולל חיבור HDMI.

*לפני שמישהו יגיד שעדיף נייח, אלה הציפיות שלי מהמחשב: אין על הנוחות של נייד. למרות שהוא כנראה לא יזוז הרבה, האריזה הקטנה והחיסכון בשטח וכבלים וחומרה היא שיקול חשוב בשביל בור מחשבים כמוני (מה שגם הרבה יותר מתאים ללימודים ומעבר דירה, אם וכאשר). בנושא המשחקים, אני לא מחפש מחשב מפלצת אלא את המחשב החזק ביותר בסכום הנמוך ביותר. יש לי את הוויצ'ר אחד ושתיים ואת קרייסיס שקיבלתי ובקושי עובדים על המחשב הנוכחי שלי ומחשב שיריץ אותם על מקסימום בלי בעיות (וגם את הוויצ'ר 3 במקרה? בקשה מוגזמת :oops: ?) בהחלט יספיק לי. מהצד השני של הסקאלה, יש הרבה משחקים ישנים שאני לא מוכן לוותר עליהם (השוטרים ומשחקי התפקידים של סוף שנות ה-90 בעיקר) ומשחקי אינדי. לא אמורות להיות בעיות מיוחדות חוץ מענייני תאימות עם הווינדוס, נכון ?
הידע שלי במחשבים די בסיסי כך שאני לא מבין יותר מדי בכרטיסי מסך ומעבדים. אני רוצה משהו שיעשה את העבודה, ולא מעניינות אותי השוואות בין חומרה זו או אחרת שמתבטאת בהבדל של פריים וחצי.

מקציב לעצמי את איזור ה-4500 ₪, פלוס מינוס (בעדיפות מינוס כמובן).

תודה לעוזרים, שאלו אותי אם לא הייתי ברור מספיק.
נערך לאחרונה על ידי MGS FREAK ב 16 נובמבר 2015, 13:22, נערך פעם 1 בסך הכל.

kririn
Sage

Re: שוקל לקנות מחשב (נייד) חדש. אשמח לעזרה.

הודעהעל ידי kririn » 09 ספטמבר 2015, 22:17

חשבתה על אפשרות של מיני מחשב נייח ?
יש היום מחשבים מאוד קטנים ,שמתאימים למישחקים ,וב4500 תוכל לקנות אחד כזה

הבעיה בניד בתקציב כזה ,שיש גם עלות של מסך ,הגבלה מיקרור של שטח דק
בדרך כלל הרוב מולחם אז אין לך אפשרות לשדרג מעבד או כרטיס מסך

בעניין וויצר 2 בהגדרות הגבוהות ביותר ,צריך כרטיס מסך חזק בשביל זה ,וזה יחרוג לך בהרבה מהתקציב ,שמדובר בניד
תקציב כזה מתאים להגדרות בינוניות בוויצר 2

במיני מחשב ניח תגיע לתוצאות טובות יותר

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 09 ספטמבר 2015, 22:48

kririn כתב:חשבתה על אפשרות של מיני מחשב נייח ?
יש היום מחשבים מאוד קטנים ,שמתאימים למישחקים ,וב4500 תוכל לקנות אחד כזה

הבעיה בניד בתקציב כזה ,שיש גם עלות של מסך ,הגבלה מיקרור של שטח דק
בדרך כלל הרוב מולחם אז אין לך אפשרות לשדרג מעבד או כרטיס מסך

בעניין וויצר 2 בהגדרות הגבוהות ביותר ,צריך כרטיס מסך חזק בשביל זה ,וזה יחרוג לך בהרבה מהתקציב ,שמדובר בניד
תקציב כזה מתאים להגדרות בינוניות בוויצר 2

במיני מחשב ניח תגיע לתוצאות טובות יותר

אני די דבק בנייד מהסיבות שציינתי.

אני לא חושב לעשות שום מודיפיקציה במחשב, כמו שאני אקנה אותו כך הוא ישאר (ברור לי שניידים הרבה פחות מודולרים וגמישים מנייחים). התכנית שלי היא לקנות מחשב חזק ככל האפשר בסכום סביר להישאר איתו. נכון שהמטרה היא משחקים אבל מצד שני אני לא רוצה להיכנס לזה בכוח מלא (אחרת הייתי כבר קונה PS4 ומתמקד עוד יותר במשחקים). אני משחק הרבה פחות מפעם, אז אני לא רוצה להגזים בהארדקוריות.

לדוגמה, יש את מחשב Lenovo Y50-70 שנראה מצויין (אבל חסרים בו כמה מהדברים ההכרחיים שציינתי) שלפי זאפ נע בין 4888 ל-5555 (הנמוך עדיין באזור התקציב) והוא נראה די חזק.

שוב, אני לא מבין יותר מדי בכרטיסי מסך במיוחד לא של ניידים ולא יודע מה הביצועים שלהם ביחס לאלו של הנייחים.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 ספטמבר 2015, 01:17

אפשר לשחק בזה אבל זה בזבוז כסף והביצועים לא יהיו בשמיים.
אם אתה הולך על הלנובו (שהוא יחסית משתלם בקטגוריה המוגבלת הזו) אז תשים לב שאתה קונה אותו עם מסך IPS ועם 4GB זכרון של כרטיס מסך (ולא עם מסך TN ו2GB). בKSP אפשר למצוא גירסה מתאימה בקצת פחות מ5K.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 10 ספטמבר 2015, 11:16

omerkot כתב:אפשר לשחק בזה אבל זה בזבוז כסף והביצועים לא יהיו בשמיים.
אם אתה הולך על הלנובו (שהוא יחסית משתלם בקטגוריה המוגבלת הזו) אז תשים לב שאתה קונה אותו עם מסך IPS ועם 4GB זכרון של כרטיס מסך (ולא עם מסך TN ו2GB). בKSP אפשר למצוא גירסה מתאימה בקצת פחות מ5K.

"לשחק בזה.." אתה מדבר על הלנובו ? דווקא נראה שיש לו ביצועים מצויינים אבל כמובן הכל יחסי.

רק נתתי אותו בתור דוגמא לסוג המחשבים שנראה לי שאני בכיוון שלהם (מיועדים למשחקים, אבל לא איזה alienware מטורף ב-15K). אין לו כונן דיסקים שזה משהו שאני מעדיף לא לוותר עליו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 ספטמבר 2015, 12:39

שמע, כונן דיסקים זה הדבר הכי מיותר שיש ואם ממש ממש צריך אז אפשר לקנות בכלום כסף כונן חיצוני ולחבר כשחייבים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 ספטמבר 2015, 12:42

כן, גם אני קניתי לנייד של אשתי כונן חיצוני ממש בזול. גם ככה תשתמש בזה פעם ב...

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 10 ספטמבר 2015, 17:59

omerkot כתב:שמע, כונן דיסקים זה הדבר הכי מיותר שיש ואם ממש ממש צריך אז אפשר לקנות בכלום כסף כונן חיצוני ולחבר כשחייבים.

ממ, בתכלס אין לי יותר מדי משחקים פיזים (או PC, בכלל, התמקדתי בעיקר ב-PS3 בשנים האחרונות). לכונן חיצוני אין בעיה להחזיק סשן סביר במשחק ? מהירות קריאה\כתיבה מהדיסק זהה לחלוטין לזו של כונן פנימי ?

ואגב, כרטיס ה- GTX 960 ו- GTX 960M של ניבידיה (לדוגמה הכרטיס הספציפי הזה) הם אותו כרטיס בגרסה לניידים\נייחים ? ביצועים זהים ?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2015, 18:13

כל כרטיס עם שם זהה לAMD או NVIDIA בין הניידים לנייחים יש ביצועים של בין חצי לרבע. אין שום קשר, ביצועים קטסטרופה ביחס לגרסה השולחנית. לדוגמה 980M מביא ביצועים מאוד דומים ל960GTX, חצי כוח.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 ספטמבר 2015, 19:22

נדב צודק במובן הזה שהם רחוקים מאוד מהכרטיסים השולחניים אבל אני חושב שזה לא ממש בין חצי לרבע אלא יותר כמו 40% פחות ועדיין, זה meh.
כמחשבים ניידים הם לא טובים כי הם גדולים וכבדים מאוד והסוללה שלהם מספיקה לכלום זמן וכמכונות משחקים הם גם לא במיוחד טובים כי דסקטופים במחיר דומה יתנו ביצועים עדיפים משמעותית. עדיין, רוב המשחקים יהיו "שחיקים" באופן סביר גם עם הגדרות גבוהות יחסית.
בקיצור, זה לא מומלץ אבל זה לגמרי לשיקולך.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 10 ספטמבר 2015, 19:39

omerkot כתב:נדב צודק במובן הזה שהם רחוקים מאוד מהכרטיסים השולחניים אבל אני חושב שזה לא ממש בין חצי לרבע אלא יותר כמו 40% פחות ועדיין, זה meh.
כמחשבים ניידים הם לא טובים כי הם גדולים וכבדים מאוד והסוללה שלהם מספיקה לכלום זמן וכמכונות משחקים הם גם לא במיוחד טובים כי דסקטופים במחיר דומה יתנו ביצועים עדיפים משמעותית. עדיין, רוב המשחקים יהיו "שחיקים" באופן סביר גם עם הגדרות גבוהות יחסית.
בקיצור, זה לא מומלץ אבל זה לגמרי לשיקולך.

כפי שאמרתי בפוסט המקורי (בניסוח שונה) כמובן שמקסימום FPS ומקסימום רזולוציה זה היעד הרצוי בכל משחק, כל עוד המשחק שחיק ורץ חלק לחלוטין על הגדרות מדיום (שלא מקריבות פיצ'רים ויזואלים חשובים) אני מרוצה. אין לי עניין בהשוואות טכניות של נתונים שבסופו של דבר באים לידי ביטוי רק אם באמת מחפשים אותם. כזה אני לפחות כך שאני נשאר עם אופציית הלפטופ. חוץ מזה, אני לא רואה את עצמי קונה משחקי AAA חדשים שיסחטו את המכונה לקצה (חוץ מאולי הוויצ'ר כדי לסיים את הטרילוגיה בתקווה שהמחשב שאמצא יריץ אותו) אלא משחקי אינדי פה ושם (שלרוב לא דורשים יותר ממה שמשחקי מנוע אנריל 3 ידרשו).

מישהו מכם מכיר דגמים שיענו על הדרישות האלה ? או משתמש בלפטופ בתור מחשב למשחקים ?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 ספטמבר 2015, 16:08

30-40 אחוז הבדל בין ה 980 ל 980M.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 14 ספטמבר 2015, 14:53

מעניין.

אז בפיגור של כמה שנים בעצם נמצאים הכרטיסים של הניידים ביחס לנייחים (מבחינת יכולות) ?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 ספטמבר 2015, 16:21

בערך שני דורות. 980 של ניידים מאוד דומה ל680.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 14 ספטמבר 2015, 17:26

זה לא פיגור... אני בטוח שטכנולוגית הוא דומה ל980 הרבה יותר מאשר ל680 רק שאי אפשר לנדף ממנו את החום בצורה יעילה בתוך מארז קטנטן וצפוף אז הם צריכים לעשות כל מני פשרות שעולות בביצועים. זה תמיד היה נכון וכנראה שימשיך להיות נכון.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 15 ספטמבר 2015, 11:57

omerkot כתב:זה לא פיגור... אני בטוח שטכנולוגית הוא דומה ל980 הרבה יותר מאשר ל680 רק שאי אפשר לנדף ממנו את החום בצורה יעילה בתוך מארז קטנטן וצפוף אז הם צריכים לעשות כל מני פשרות שעולות בביצועים. זה תמיד היה נכון וכנראה שימשיך להיות נכון.

הגיוני.

אז למה הם קוראים לכרטיסים בשמות (כמעט) זהים ? מנסים להרוויח מהסיכוי הגבוה שאנשים יחשבו שמדובר באותו כרטיס ?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 ספטמבר 2015, 12:17

MGS FREAK כתב:
omerkot כתב:זה לא פיגור... אני בטוח שטכנולוגית הוא דומה ל980 הרבה יותר מאשר ל680 רק שאי אפשר לנדף ממנו את החום בצורה יעילה בתוך מארז קטנטן וצפוף אז הם צריכים לעשות כל מני פשרות שעולות בביצועים. זה תמיד היה נכון וכנראה שימשיך להיות נכון.

הגיוני.

אז למה הם קוראים לכרטיסים בשמות (כמעט) זהים ? מנסים להרוויח מהסיכוי הגבוה שאנשים יחשבו שמדובר באותו כרטיס ?

כמו שרשמתי, טכנולוגית, ה980M כנראה דומה הרבה יותר ל980 מאשר ל680M ולכן אני לא חושב שמדובר בהטעייה. חוץ מזה, אם אנשים לא יודעים לשים לב לM בסוף השם אז הם גם כנראה לא ידעו לשים לב להבדל בביצועים :twisted:

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 15 ספטמבר 2015, 12:30

omerkot כתב:
MGS FREAK כתב:

הגיוני.

כמו שרשמתי, טכנולוגית, ה980M כנראה דומה הרבה יותר ל980 מאשר ל680M ולכן אני לא חושב שמדובר בהטעייה. חוץ מזה, אם אנשים לא יודעים לשים לב לM בסוף השם אז הם גם כנראה לא ידעו לשים לב להבדל בביצועים :twisted:

קח אותי לדוגמא, הידע שלי בכל מה שקורה במחשב מאחורי הקלעים וכל החלק הטכני ממוצע מינוס. ההנחה הראשונית שלי כשראיתי את ה-M בסוף היא שהיא מסמלת מובייל וזה פשוט אותו כרטיס בגרסה שמותאמת לניידים. והשאלה עד כמה בסוף ההבדלים קריטיים. אני מכיר אנשים שמשחקים עם מונה FPS קבוע רק כדי לטפוח לעצמם (ולמחשב) על השכם ולספק את פטיש השאיפה לשלמות שלהם. אותי זה לא מעניין כל עוד הביצועים טובים מספיק.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 ספטמבר 2015, 12:45

אז יש לך בנצ'מארקים ואתה יכול לבחון את הנושא. רצית שיקראו לו ''GTX 969M כמעט טוב כמו ה970 למחשב הרגיל אבל לא באמת''?
?

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 15 ספטמבר 2015, 15:37

הייתי מצפה שלקולקציית הכרטיסים הניידים יהיה שם שונה לגמרי כדי למנוע בלבול.
אני בספק אם בין השיקולים לבחירת שם זהה לא היה העניין שבטוח ירוויחו על כמה לקוחות תמימים שלא טרחו לעשות קצת מחקר לפני הקניה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 22 ספטמבר 2015, 16:13

הסאגה נמשכת:

NVIDIA הביאה את ה980 הרגיל ללפטופים :).

?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 ספטמבר 2015, 10:20

שמעתי שהלפטופ עושה רעש נוראי של שאיבה... שמגיע מכרטיס המסך ששותה לך בשלוק את כל הבטריה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 ספטמבר 2015, 11:12

swym כתב:שמעתי שהלפטופ עושה רעש נוראי של שאיבה... שמגיע מכרטיס המסך ששותה לך בשלוק את כל הבטריה.

כי לפטופים של גיימינג ממילא מחזיקים יותר משעה+ בזמן משחק :roll:
הוא צורך 50% יותר מ980M אבל גם נותן ביצועים בהתאם, אני בטוח שמי שמחפש לפטופ גיימינג מצא לראשונה בהסטוריה לפטופ שעושה את העבודה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 ספטמבר 2015, 16:20

זה יותר מחשב נייח קומפקטי עם UPS שקל לנייד ללאן פארטיז. וזה כנראה יהיה קהל היעד שלו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 ספטמבר 2015, 16:53

זה לא הקהל יעד של כל הלפטופים לגיימינג ממילא? אתה מכיר לפטופים של גיימינג שממש מחזיקים על סוללה והם שקטים חוץ מאשר אלה שהם לגיימינג אבל לא באמת חזקים במיוחד? אני מדבר על כאלה עם כרטיסים כמו ה780M או 980M, לא כאלה עם 960M.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 33 אורחים