שוקל לקנות מחשב חדש. אשמח לעזרה.

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

התנין
Trainee

Re: שוקל לקנות מחשב חדש. אשמח לעזרה.

הודעהעל ידי התנין » 11 ינואר 2016, 18:40

תודה על התגובה המפורטת.

לגביי הכרטיסים החדשים - אם אני קונה כרטיס מסך מהדור החדש ב-200$, שזהה ביכולותיו לכרטיסים היקרים דהיום, שעולים 550$, אז זה לא אומר שאני למעשה נשאר מאחור? הרי ברור שגם לדור החדש יהיו את "כרטיסי החמש מאות דולרים" שלהם, כך שיוצא שאני אתקע עם כרטיס יחסית חלש שלא יעמוד בדרישות של משחקים שיצאו בעתיד. לא בעייתי קצת?

ואני לא מתכוון לקנות גם מסך, אני אחבר את המחשב לטלוויזיה, ולמעשה הוא ישמש אותי נטו למשחקים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 11 ינואר 2016, 19:08

כן ולא.
הרי תמיד יהיה דור חדש ומשחקים שמה שכבר קנית "לא יספיק" כביכול. השאלה היא האם אתה מוכן לקנות את כרטיסי ה550 כל פעם שהם יוצאים (הדרך היחידה "להבטיח" שתמיד תהיה בטופ) או שאתה מבין שאתה קונה כרטיס שייתן לך תקופה מסויימת (כנראה שלוש שנים) שבהם הכרטיס יחזיק סטאנדרט מסויים (שאתה צריך לקבוע מהו). משחקים לא מנצלים כ"כ מהר כרטיסים חדשים ככה שיש את הפער הזה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 ינואר 2016, 19:17

הקונסולות הן הבסיס לדור. בנקודה כלשהי יש בשוק כרטיסי מסך כל כך הרבה יותר חזקים מהקונסולות שלקנות כרטיס נורא יקר הופך ללא משתלם כי כמעט לא מנצלים אותם. נניח ה980TI כל כך הרבה יותר חזק מהקונסולות שבאמת שאין מה לעשות עם כרטיס חזק יותר אלה אם אתה רוצה להתחיל להתעסק ב4K. ברור שמן הסתם יש משחק של חתול ועכבר בין החומרה למשחקים אבל בסופו של דבר המשחקים האלה צריכים לרוץ על הפס4. תמיד קיימת סוג של נקודת קפיצה שבה הPC כל כך משפיל את הקונסולות שמפנקים את גרסאות המחשב בגרפיקה שהיא פחות או יותר דור מעל הקונסולות. דוגמה טובה היא BF3 או קרייסס 2-3, משחקים שנראו כמו פס4 על הPC בזמן שהפס3 עוד הייתה בשיאה.

בכל מקרה, היתרון בלחכות לדור החדש הוא או שתקבל באותו סכום כרטיס חזק בהרבה או שתחסוך כסף ותקנה כרטיס זול יותר שנותן לך ביצועים דומים. ברור שלא משנה מה תקנה, אפילו אם תוציא 30,000 שקלים על מחשב חדש, בשלב כלשהו הוא יהיה מיושן. אבל תמיד צריך לזכור שכשיש לך בסיס כמו הפס4 שהיא די מושפלת כבר על ידי ה970GTX, דור חדש כנראה יעמיק את הפער אפילו יותר.

כשהקונסולות יהיו בנות 4-5, אנשים עם מחשב חזק כבר לא ידעו מה לעשות עם כל הכוח. כנראה שננפח רזולוציות, AA וכל מני דברים מסביב אבל כשמגיעים לשלב הזה באמת מרגישים שאין מה לעשות עם כרטיס חזק יותר עד שיוצא הדור הבא.
We're just normal men. We're just innocent men

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 11 ינואר 2016, 22:50

אם כך, כנראה שאני אחכה קצת.

אגב, מה לדעתך הסכום ה"אופטימלי" לרכישת מחשב? דהיינו סכום שיספק לך חווית משחק כמו שתיארת, אך בד בבד לא ירחיק לכת למחוזות מיותרים, כמו רכישת כרטיס GTX980 שאתה אומר שבין כה וכה הוא אינו מנוצל כראוי ע"י מפתחות המשחקים.

דבר נוסף, האם כדאי לקנות i7 או i5?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2016, 00:00

לך על i5 סבבה, לא יותר מזה. משחקים לא מנצלים יותר מדי את המעבד היום והמעבדים של הפס4/ONE כל כך חלשים שאפילו לא תמצא בשוק הPC מעבדים בכוח הזה. עכשיו שיוצא DX12 הכוח של המעבד יהיה אפילו פחות רלוונטי. בנושא מחשב אופטימאלי, אני אוהב לקנות כרטיס של 200-300 דולר פעם בשנתיים או שלוש בזמן שאת המחשב אני משאיר לפחות 10 שנים איתי. השנה הבייבי שלי בן 5 (נקנה ב2011) ואני רואה אותו בכיף ממשיך איתי לדור של הפס5 עם כרטיס מסך שונה.

אם אתה מחכה לדור הבא של הכרטיסים, במקומך הייתי קונה כרטיס של 200-250$ ומשדרג עוד שנתיים או שלוש במקום ללכת על כרטיס נורא יקר ולנסות לסחוב אותו שנים.

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 13 ינואר 2016, 22:17

לגביי המעבד - זה גם מה שאני שמעתי. העניין הוא שזה בטוח שבעתיד לא יצוצו משחקים שפתאום ידרשו מעבד i7? הרי למה יצרו כזה מעבד אם לא לנצל אותו בסופו של דבר?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 ינואר 2016, 23:32

יכול לצוץ כל דבר, אי אפשר לחזות את העתיד. אבל מה שאנחנו כן יודעים הוא שמעבד וגרפיקה הם דברים יחסית נפרדים, כלומר הגרפיקה היפה יותר שיש בגרסת הPC לא באמת דורשת מעבד, היא דורשת כרטיס מסך. רוב הדברים שנופלים על המעבד (AI, פיזיקה, כמות דמויות וחפצים על המסך, חישובים שקשורים לגיימפליי) הם דברים שלרוב לא משתנים בין גרסת הקונסולות לPC. דבר נוסף שאנחנו יודעים הוא שi5 מודרני הוא פחות או יותר דור מעל המעבדים של הONE והפס4 אם לא יותר. כלומר הסיכוי שיהיה בדור הזה משחק שידרוש מהמעבד יותר ממה שI5 ממוצע יציע לך הוא מאוד נמוך. אולי איזה GTA6 שירשה לך להעלות את כמות המכוניות/הולכי רגל ברחוב בצורה קיצונית לעומת הקונסולות או משחק בלעדי לPC שמתפרע על המעבד אבל אני יכול להגיד לך שI5 בני 5 שנים עדין מתפקדים מעולה במשחקים.

למה יש i7? כי משחקים הם לא הדבר היחיד שPC עושה. אתה כמובן יכול לקנות i7 למשחקים אבל זה בזבוז כסף. יש מצב שתחסוך 1FPS איפשהו, אבל כמישהו שאמר "אני רוצה לקנות מחשב בX כסף" ולא "אני רוצה לקנות מחשב ויש לי אינסוף כסף" כנראה שעדיף שתחסוך את הכסף ותקנה SSD או כרטיס מסך חזק יותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 ינואר 2016, 10:33

זה נכון ש"יכול לצוץ כל דבר", אבל קשה לי להאמין שיצא משחק שידרוש i7 ולא יפעל על i5... משחק כזה לא יצליח כל כך במכירות :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 ינואר 2016, 14:50

Laskin כתב:זה נכון ש"יכול לצוץ כל דבר", אבל קשה לי להאמין שיצא משחק שידרוש i7 ולא יפעל על i5... משחק כזה לא יצליח כל כך במכירות :P

ועכשיו שDX12 בפתח, עוד מעט נתחיל לקנות i3 למחשבי גיימינג :)

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 14 ינואר 2016, 19:35

אפשר קצת פרטים על הנ"ל?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 14 ינואר 2016, 19:48

קודם כל דרקו ,צריך להזכיר לבחור שיש I5 נורמלי וI5 חלשלוש
I5 נורמלי ,כולל 4 ליבות ,ובמהירות שעון סבירה

יש בשוק מעבדים בשם I5 ,אבל יותר ברמה של I3 ,יש להם רק 2 ליבות ,ובדרך כלל חסכונים בחשמל,על חשבון ביצועים
תיתרחק מה2 ליבות ,למרות שגם הם מריצים הרבה משחקים ,שם יש פגיעה מורגשת בביצועים

חוץ מיזה כמות זיכרון RAM מאוד חשובה ,וזה רכיב יחסית זול ,אני היום מראש היתי הולך על 16 גיגה ,שיחזיק הרבה זמן
צריך לזכור שכל כמה שנים ,מתחלף התקן של כרטיסי הזיכרון ,ואז הלוח אם לא תואם לזיכרון חדש ,וזה סיפור לשדרג
בסוף חלק כבר מחליפים גם לוח אם וגם מעבד ,למרות שלא צריך

אבל עם קונים מראש הרבה זיכרון ,אפשר לרכוב שנים על המחשב

כרטיס מסך אני כמו דרקו ,מעדיף לקנות כרטיס בינים ,אבל גם שם עם מספיק זיכרון גרפי ,לדוגמה יש לי היום 960 4 גיגה
האבדל בביצועים מול ה2 גיגה ,ברוב המשחקים זניח ,אבל כבר יש משחקים שמחיבים 4 גיגה לפיצרים מסוימים
עם ללמוד מהעבר ,בעתיד יהיו משחקים שיחיבו 4 גיגה זיכרון גרפי רק לפעול

דבר נוסף זה ספק כוח איכותי ,היום כבר היתי הולך על 600 של חברה איכותית ,לי יש 450 שזה מגביל מבחינת בחירת כרטיסי מסך

כמו שדרקו אמר מומלץ גם SSD עם נכנס בתקציב

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ינואר 2016, 11:47

התנין כתב:אפשר קצת פרטים על הנ"ל?

הגרסה הקצרה היא שdx12 משפר משמעותית ביצועים וגמגומים במעבדים חלשים. ביום שdx12 יהיה נפוץ המעבד יהיה אפילו פחות רלוונטי.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 15 ינואר 2016, 13:01

DrKeo כתב:
התנין כתב:אפשר קצת פרטים על הנ"ל?

הגרסה הקצרה היא שdx12 משפר משמעותית ביצועים וגמגומים במעבדים חלשים. ביום שdx12 יהיה נפוץ המעבד יהיה אפילו פחות רלוונטי.

אני כבר איזה שנה חושב שאני צריך להחליף מעבד ודוחה את זה, בגלל DX12. ממש מעניין אותי לראות איך זה יראה ברגע שמשחקים יתחילו לתמוך בזה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ינואר 2016, 17:32

אל, תחכה באמת. בבנצ׳מארקים הוא עושה פלאות לi3 חלשים משלך והשנה בטח נתחיל לראות את הכותרי dx12 או ולקן מתחילים לזרום.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 15 ינואר 2016, 23:49

DrKeo כתב:אל, תחכה באמת. בבנצ׳מארקים הוא עושה פלאות לi3 חלשים משלך והשנה בטח נתחיל לראות את הכותרי dx12 או ולקן מתחילים לזרום.

למזלי, אין לי שקל, אז אני לא יכול לקנות :D
תמונה

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 28 אוקטובר 2016, 13:34

-זהירות חפירה-
אני מעלה את השרשור הזה מהאוב כי עשיתי קצת מחקר בשבועיים האחרונים ועדיין לא הכל ברור לי ואני אשמח לעזרה מהמומחים פה.

אני מנסה לבנות מחשב גיימינג בתקציב של 3.5K בערך, יחובר לטלוויזיה 32 FHD ולרסיבר דרך חיבור אופטי.
עד כאן הכל פשוט.
אני מתחיל להסתבך כשאני מגיע לאיזור של כרטיס המסך, בגלל שחשוב לי יכולת שידרוג בעתיד אני חושב לקנות היום RX480 4/8GB ובעתיד לקנות גשר וכרטיס נוסף כזה.
ביוטיוב כל הסקירות מראות שזה בחירה הגיונית והתמיכה במשחקים בזה תלך ותגדל בעתיד.
בכל מקום שהתייעצתי על כך בארץ לא התלהבו מהרעיון וניסו לדחוף אותי ל1060 GTX (קיבלו מלאי גדול וצריכים להעיף?), אני רואה שהוא זול יותר מה-RX אבל אין ממה שהבנתי הAMD מתיישנים יותר טוב מאשר הכרטיסים של ניוידיה, לא?
אני אשמח לקבל דעה על הנושא של כרטיס המסך (ושאר הדברים במפרט בעיקר הספק והמארז שהוצע לי עלי ידי כל החנויות אבל בחו"ל לא שמעו עליו כמעט, בכל זאת אני חוזר לפיסי אחרי 4 דורות של PS)
זה המפרט:
מעבד i5-6500 Skylake Quad core CPU - 3.2 GHz
לוח אם MSI MSIB150M-MORTAR
מארז באנדל עם ספק 550 COUGAR MX310
קירור Alpine UCACO-AP110-GBB01-PC - Arctic
זכרונות 8GB DDR4 2133Mhz PC4-17000 CL14 HyperX Fury HX421C14FB2/8 X2
כרטיס מסך SAPPHIRE NITRO Plus RADEON RX480 4GB GDDR5 PCIe
כונן קשיח SEAGATE 2TB - 3.5 inch -SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda

אין פה SSD כי יש לי אחד ספייר בבית

לגבי אופציית השדרוג לCF, לפי האתר הזה אני עומד בצריכת החשמל, לא?
http://outervision.com/b/dqroDg

תודה מראש :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוקטובר 2016, 15:11

avive כתב:-זהירות חפירה-
אני מעלה את השרשור הזה מהאוב כי עשיתי קצת מחקר בשבועיים האחרונים ועדיין לא הכל ברור לי ואני אשמח לעזרה מהמומחים פה.

אני מנסה לבנות מחשב גיימינג בתקציב של 3.5K בערך, יחובר לטלוויזיה 32 FHD ולרסיבר דרך חיבור אופטי.
עד כאן הכל פשוט.
אני מתחיל להסתבך כשאני מגיע לאיזור של כרטיס המסך, בגלל שחשוב לי יכולת שידרוג בעתיד אני חושב לקנות היום RX480 4/8GB ובעתיד לקנות גשר וכרטיס נוסף כזה.
ביוטיוב כל הסקירות מראות שזה בחירה הגיונית והתמיכה במשחקים בזה תלך ותגדל בעתיד.
בכל מקום שהתייעצתי על כך בארץ לא התלהבו מהרעיון וניסו לדחוף אותי ל1060 GTX (קיבלו מלאי גדול וצריכים להעיף?), אני רואה שהוא זול יותר מה-RX אבל אין ממה שהבנתי הAMD מתיישנים יותר טוב מאשר הכרטיסים של ניוידיה, לא?
אני אשמח לקבל דעה על הנושא של כרטיס המסך (ושאר הדברים במפרט בעיקר הספק והמארז שהוצע לי עלי ידי כל החנויות אבל בחו"ל לא שמעו עליו כמעט, בכל זאת אני חוזר לפיסי אחרי 4 דורות של PS)
זה המפרט:
מעבד i5-6500 Skylake Quad core CPU - 3.2 GHz
לוח אם MSI MSIB150M-MORTAR
מארז באנדל עם ספק 550 COUGAR MX310
קירור Alpine UCACO-AP110-GBB01-PC - Arctic
זכרונות 8GB DDR4 2133Mhz PC4-17000 CL14 HyperX Fury HX421C14FB2/8 X2
כרטיס מסך SAPPHIRE NITRO Plus RADEON RX480 4GB GDDR5 PCIe
כונן קשיח SEAGATE 2TB - 3.5 inch -SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda

אין פה SSD כי יש לי אחד ספייר בבית

לגבי אופציית השדרוג לCF, לפי האתר הזה אני עומד בצריכת החשמל, לא?
http://outervision.com/b/dqroDg

תודה מראש :)

מעבד אחלה, לוח אם אחלה (אם הוא משרת את המטרות שלך, 95% מלוח אם זה העדפות אישיות לפיצ'רים כמו כמה כניסות USB 3 יש וכו'), מארז וספק אחלה, קירור אחלה ו-HDD אחלה. קשה למצא היום דברים שדורשים 16GB ו-8 יספיקו לך בכיף כך שאתה יכול לדעתי להפוך את ה8X2 זיכרון ל4X2 (בדיוק אותו סוג) ולחסוך 200 שקלים. יש לך 4 חריצים לכרטיסי זיכרון אז בבוא היום, אפילו אם זה עוד חודש אם תרגיש ש8GB לא מספיק לך, תלך ותקנה עוד 4X2 ב200 שחסכת.

בנושא הכרטיס מסך, ה1060 חזק יותר מה480 אז אם הוא עולה לך פחות לך עליו (שים לב שיש 480 עם 4GB ועם 8GB ויש 1060 עם 3GB ו-6GB, שים לב לאיזה גודל של האחד אתה משווה לשני. מן הסתם תשווה מחירים של ה3 מול ה4 וה8 מול ה6). אם ה480 זול יותר לך עליו, ההפרשי ביצועים לא גדולים מדי. מה שכן ה1060 לא תומך בSLI כך שלא תוכל לקנות 1060 שני.

ועכשיו בנושא הרגיש, SLI/CF. אני חושב שזה לא באמת רעיון טוב מכמה סיבות. הראשונה היא שCF (ואנחנו מדברים על CF ולא SLI כי ב1060 אין SLI) לא נתמך בהמון משחקים וגם באלה שכן, ברבים התמיכה הגיעה בדיעבד אחרי שבועות אם לא חודשים. כלומר אתה תהיה עם שני 480 אבל בחלק גדול מהמשחקים רק אחד יעבוד, זה ממש יבאס אותך. דבר שני, לCF יש הרבה יותר בעיות מאשר כרטיס אחד. הסיכוי לפאקים גרפים ותקלות גדול בהרבה עם CF. הסיבה השלישית והעיקרית, אתה לא תקנה כרטיס שני, סמוך עלי. עוד שנתיים אתה לא תקנה 480 נוסף מכמה סיבות. הראשונה היא שמחירים בארץ פשוט לא יורדים לכרטיסי מסך, האופציה היחידה שלך תהיה כנראה יד2 כי עוד שנתיים ה480 יעלה פחות או יותר כמו שהוא עולה היום וכנראה שגם יהיה לך מאוד קשה למצא אחד. הסיבה השניה היא שלא רק שה580 כבר יהיה חדשות יחסית ישנות, אולי יהיה בשוק כבר ה680 וכשיש בשוק 680 שנותן במחיר דומה ביצועים הרבה יותר טובים מהזוג 480 שלך, אתה תרגיש דביל לקנות 480 בכמעט אותו מחיר.

אחת האסטרטגיות הכי חכמות כגיימר PC שלא רוצה להשיל המון כסף היא לשדרג כל שנה וחצי כרטיס זול יחסית ולמכור את הקודם. כלומר עוד שנה וחצי למכור את ה480 ולקנות 580. אתה גם תקבל ביצועים יותר טובים משני 480 (תראה איך שני 380 מבצעים, ה480 פחות או יותר מקביל להן בלי הבעיות ועם יותר זיכרון) וגם תקבל קצת כסף חזרה מהמכירה של ה480 ביד2 כך שזה יצא לך זול יותר. זה מה שגיימרים חכמים עושים, אני לא גיימר חכם.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 אוקטובר 2016, 17:32

אני מתלבט בתכלס אם להשקיע ב1070 כיום, או לקנות 480/1060 עכשיו ואז באמת להחליף.....
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 28 אוקטובר 2016, 18:36

Klayman כתב:אני מתלבט בתכלס אם להשקיע ב1070 כיום, או לקנות 480/1060 עכשיו ואז באמת להחליף.....

יש לך 970 כפול, לא ? למה לך להחליף ?

יש לי 970 שבינתיים סוחב כל מה שזרקתי עליו, מקסימום להנמיך הגדרה או שתיים מאלה שאחרי דקה כבר לא שמים לב להבדלים בשביל לקבל 60 פריימים.
אני מתכנן להחליף רק בקפיצת רזולוציה משמעותית. כש-4K עם 60 פריימים יהיה הסטנדרט, או מעבר לזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 אוקטובר 2016, 18:39

ללאסקין יש 970 כפול :P. לי יש 7850 שסוחב הכל סבבה בינתיים... אבל אני כבר מרגיש שכדאי להחליף. ובאופן כללי, SLI/CF זה כאב לב.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 28 אוקטובר 2016, 20:41

DrKeo כתב:
אחת האסטרטגיות הכי חכמות כגיימר PC שלא רוצה להשיל המון כסף היא לשדרג כל שנה וחצי כרטיס זול יחסית ולמכור את הקודם. כלומר עוד שנה וחצי למכור את ה480 ולקנות 580. אתה גם תקבל ביצועים יותר טובים משני 480 (תראה איך שני 380 מבצעים, ה480 פחות או יותר מקביל להן בלי הבעיות ועם יותר זיכרון) וגם תקבל קצת כסף חזרה מהמכירה של ה480 ביד2 כך שזה יצא לך זול יותר. זה מה שגיימרים חכמים עושים, אני לא גיימר חכם.

גם אני לא, אבל הכיס לוחץ :)
ירדתי מהSLI, אני בכל מקרה מתכוון לבצע את הקנייה באמצע/ סוף חודש הבא אז אני עוקב בינתיים על המחירים והמבצעים שבתקוה יגיעו וינסה להכניס כמה שיותר חמוצים תחת התקציב שקבעתי לעצמי.
עוד שאלה, הRX בגרסת ה8 ג'יגה אמור להחזיק יותר מעמד במשחקים עתידיים מול ה6 ג'יגה של ה-1060 או שזה לא משנה כי כל יצרנית מנצלת אחרת את הזיכרון בכרטיס?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2016, 00:01

avive כתב:
DrKeo כתב:

גם אני לא, אבל הכיס לוחץ :)
ירדתי מהSLI, אני בכל מקרה מתכוון לבצע את הקנייה באמצע/ סוף חודש הבא אז אני עוקב בינתיים על המחירים והמבצעים שבתקוה יגיעו וינסה להכניס כמה שיותר חמוצים תחת התקציב שקבעתי לעצמי.
עוד שאלה, הRX בגרסת ה8 ג'יגה אמור להחזיק יותר מעמד במשחקים עתידיים מול ה6 ג'יגה של ה-1060 או שזה לא משנה כי כל יצרנית מנצלת אחרת את הזיכרון בכרטיס?

ניצול הזיכרון זהה אבל 6GB זה כבר OVER KILL לכרטיס 1080P כך שלא הייתי דואג לו. 4GB גם זורם האמת אבל זה טיפה יותר גבולי, יש כבר משחקים כמו GTA5 שבהגדרות גבוהות (אם אתה למשל רוצה לשחק ב30FPS אבל בגרפיקה מדהימה, כמו שאני עושה עם ה970GTX שלי שחלש קלות מה480 או 1060 שתקנה) מתקרבים ל4GB אבל לא מגיעים. לא ראיתי עדין משחק שב1080P מגיע ל4GB אז בתאוריה אתה יכול להרגיש בנוח לקנות גם את ה4GB אם אתה הולך על ה480 אבל כמובן שאני אומר את זה עם הסתיגות. כבר בבנצ'מארקים ב1080P היום רואים הבדל של פריים או שניים בין שתי הגרסאות, השאלה היא האם פריים או שניים באמת ישפיע על הוצאה של עוד כסף מבחינתך.

בכל מקרה גם עם 6 וגם עם 8 אתה יכול להיות הכי רגוע שיש, שני הכרטיסים האלה נועדו ל1080P כך שממש אין בעיה. גם 4GB אמור להיות סבבה, 3GB זה כבר גבולי למדי.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 30 אוקטובר 2016, 21:41

avive כתב:בכל מקום שהתייעצתי על כך בארץ לא התלהבו מהרעיון וניסו לדחוף אותי ל1060 GTX (קיבלו מלאי גדול וצריכים להעיף?), אני רואה שהוא זול יותר מה-RX אבל אין ממה שהבנתי הAMD מתיישנים יותר טוב מאשר הכרטיסים של ניוידיה, לא?

בגדול כן, אבל אי אפשר לנבא תמיד לעתיד. ל480 יש שלושה יתרונות מרכזיים:
1) נכון לעכשיו, ביצועים טובים יותר במשחקי DX12/Vulkan, שזו אינדיקציה לא רעה להתיישנות
2) אפשרות לCF שנראה שאתה שוקל, למרות שזה לדעתי שולי יותר.
3) נושא יותר מרכזי: חיסכון של כמה מאות שקלים במידה ותרצה לקנות מסך עם Freesync/Gsync.

בהינתן וטווח המחירים דומה (הבדל של 100 שקל לפה או לשם) ואין איזה באנדל מטורף של חמישה משחקים לאחד מהכרטיסים, ההמלצה שלי בגדול היא לקחת 1060 רק אם אתה קונה אותו למחשב קיים שאתה לא מתכנן לסחוב בטווח הארוך. הוא בהחלט יהיה הקניה העדיפה עם ביצועים טובים יותר במשחקי Legacy מבוססי DX11.
אבל מחשב חדש? לך על 480.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 אוקטובר 2016, 23:58

באותו מחיר? 480? למה שהוא יעשה את זה לעצמו? בשביל כרטיס חלש יותר, זללן חשמל ופולט חום שמריץ חופן משחקי RTS איזוטרים טיפטיפונת יותר מהר?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 02 נובמבר 2016, 15:01

כתוב בדיוק למה: כי הוא חזק יותר במשחקים החדשים שבאמת משנים (לא יודע מי קורא היום לדום משחק RTS), כי הוא מאפשר cf וכי הוא וזול משמעותית כשמשקללים קנייה של מסך מודרני (פער של משהו כמו 100$ בין freesync לgsync, יותר משליש משווי המסך).
לקרוא לכרטיס של 150W "זללן חשמל" בהשוואה לכרטיס של 120W נשמע כאילו אין לך טיעונים אמיתיים... זה פער זעום (במקרה הקיצוני של 100% ניצול) שמתבטא בפחות מהדלקה של נורת חשמל חסכונית.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 33 אורחים