נושא התוכן המקורי הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: קיבלתי מחשב XT. כן, זה משנות ה-80! הנה הוידאו :)

הודעהעל ידי bling » 17 אוגוסט 2015, 17:11

די נו 30 שעות מחדש זה מזוכיזם לא dedication :P

אני מבין את ההיגיון במערכת ענישה, זה באמת מכניס מתח טוב למשחקים (וגם הרבה תסכול פוטנציאלי ו RAGE QUITS אבל גם סיפוק), אבל צריך באמת למתוח גבול מסויים, זה נשמע שלסדרת סולס יש מערכת די טובה אם רוצים משהו מעניש אבל עדיין בגבול השפיות.

מה שכן ברוב המשחקים אכן אין כמעט בכלל ענישה מעבר ללנסות את אותו הקטע שוב, לפעמים ברמה של באמצע הקטע עצמו ולא מההתחלה שלו, גם זה יכול להרגיז, שאתה מת באיזה קרב בוס בוויצ'ר והוא טוען לך את החלק השני במקום את כל ההתחלה, מרגיש כזה LAME לנצח אחרי זה (אני כבר טוען ידנית מההתחלה וזהו), בכל אופן זו תמיד תהיה סוגייה יחסית בעייתית כי לכל גישה יש יתרונות וחסרונות גדולים משל עצמם, אני משער שלרובנו הכי מתאים המצב הנוכחי ושלרוב האנשים לא תהיה סבלנות אפילו למשהו בסגנון סולס, אז בטח שלא אולדסקול עד הסוף.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 אוגוסט 2015, 17:26

הפרק היה סבבה והציף אצלי המון זיכרונות! הטריוויה היה המשחק היחיד שהצלחת להעלות? כי הרגיש לי קצת ארוך מדי בקטע הזה (ביקורת בונה וזה.. :) ). סה"כ זאת תקופה אחרת לגמרי וכמו שפעם הייתי חורש כל נקודה במשחק, הייתי גם חורש כל דיסק שקניתי, כי זה היה קורה אחת ל- ולא כמו היום שיש לנו כל דיסק ושיר שנרצה בכל רגע.

אני זוכר את הפעם הראשונה שראיתי שמירה של ממש במשחק ב keen (אחד מהם..) וכ"כ התלהבתי!! לא עוד להתחיל מההתחלה כל פעם!
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 17 אוגוסט 2015, 17:29

אגב, מתי עלו על הרעיון המדהים הזה שנקרא "שמירת משחק"?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 אוגוסט 2015, 17:50

bling כתב:די נו 30 שעות מחדש זה מזוכיזם לא dedication :P

אני מבין את ההיגיון במערכת ענישה, זה באמת מכניס מתח טוב למשחקים (וגם הרבה תסכול פוטנציאלי ו RAGE QUITS אבל גם סיפוק), אבל צריך באמת למתוח גבול מסויים, זה נשמע שלסדרת סולס יש מערכת די טובה אם רוצים משהו מעניש אבל עדיין בגבול השפיות.

מה שכן ברוב המשחקים אכן אין כמעט בכלל ענישה מעבר ללנסות את אותו הקטע שוב, לפעמים ברמה של באמצע הקטע עצמו ולא מההתחלה שלו, גם זה יכול להרגיז, שאתה מת באיזה קרב בוס בוויצ'ר והוא טוען לך את החלק השני במקום את כל ההתחלה, מרגיש כזה LAME לנצח אחרי זה (אני כבר טוען ידנית מההתחלה וזהו), בכל אופן זו תמיד תהיה סוגייה יחסית בעייתית כי לכל גישה יש יתרונות וחסרונות גדולים משל עצמם, אני משער שלרובנו הכי מתאים המצב הנוכחי ושלרוב האנשים לא תהיה סבלנות אפילו למשהו בסגנון סולס, אז בטח שלא אולדסקול עד הסוף.

כשזה משחק הAAA הראשון והיחיד שלך לPS2, וגם הסיבה שבגללה אני גיימר, אני לא חושב שזה מזוכיזם. גם אחרי ה1000 שעות שביליתי בגירסאת הPS2, נתתי עוד כמה עשרות לגירסאת הPS3.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אוגוסט 2015, 17:56

תלוי למה אתה מתכוון שמירה. אני חושב ששמירה ממש קלאסית כמו שיש היום לראשונה הופיע בקונסולה בזלדה המקורי ב86' אבל עד סוף ימי המגה דרייב/SNES השיטה הנפוצה הייתה שלכל שלב הייתה סיסמה וכשסיימת שלב כלשהו היית מקבל את הסיסמה בשביל לחזור לשלב הזה בפעם הבאה שאתה משחק.

שמירות בזמנו לקחו מקום על הקלטת וככל שמפיצה רצתה קלטת עם נפח גדול יותר ככה היא הייתה יקרה יותר (זאת גם הסיבה שהיו משחקי N64 שעלו 90$ וכאלה שעלו 60$, תלוי הנפח של הקלטת). תמיד מפתחים רצו כמה שיותר נפח, מפיצות רצו לתת להם כמה שפחות בשביל להוזיל עלויות ושמירה לא תמיד הייתה עדיפות במלחמה הזאת בין המפיצות למפתחים. כשאתה עושה משחק JRPG כנראה שחובה שתבזבז מקום על שמירות (אלה אם אתה שחר מסתבר שיכול לסיים משחקים של 70 שעות בישיבה אחת) אבל משחקי פלטפורמה הלכו בעיקר על סיסמאות. בגלל זה בסוניק 2 לא היו שמירות אבל בMK2 שיצא רק חצי שנה אחריו כן שמרו לך כשעשית למשל UNLOCK לדמות סודית.

הפס1 כבר הציגה שיטה חדשה, כרטיס זיכרון כללי לקונסולה שכל המשחקים יכלו לשמור עליו (וגם לא היה לה ממש ברירה, על CD אי אפשר היה בזמנו לכתוב ולמחוק) אבל בN64 השמירות עדין היו על הקלטות. אני לא חושב שיש משחק באותו דור שלא היו בו שמירות, זה היה הדור הראשון שבאמת הייתה בו מהפכת שמירות אמיתית ו-100% מהמשחקים היו עם שמירות.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 אוגוסט 2015, 17:58

DrKeo כתב:תלוי למה אתה מתכוון שמירה. אני חושב ששמירה ממש קלאסית כמו שיש היום לראשונה הופיע בקונסולה בזלדה המקורי ב86' אבל עד סוף ימי המגה דרייב/SNES השיטה הנפוצה הייתה שלכל שלב הייתה סיסמה וכשסיימת שלב כלשהו היית מקבל את הסיסמה בשביל לחזור לשלב הזה בפעם הבאה שאתה משחק.

וגם שם הוא החזיר אותך פיזית להתחלה בכל פעם שנפסלת. פשוט שמרת על כל הדברים שאספת.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 אוגוסט 2015, 18:43

המשחקים של פעם גם יכלו לזרוק לך בפנים שלבים בלתי אפשריים היום. למשל נקמת מונטזומה שהביא את שלב החושך. פשוט שלב שלא רואים כלום. (לצעירים - כלום!) השלב היה שלב קודם, רק שלא רואים כלום, ככה שאחרי שחרשת על הראשון עשרות פעמים, היית יכול לדעת איך לעבור את השלב הזה...

תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 אוגוסט 2015, 19:10

:oops: ואיייי!! אני זוכר את המשחק הזה! קראתי לו איש המפתחות!! :oops: . לצורך קנה המידה - הייתי בן 4-6.
?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 אוגוסט 2015, 20:59

כן, המשחק הזה בהחלט מעורר נשכחות...
לגבי שמירות, אני די בטוח הקווסטים של סיירה איפשרו לשמור, כולל המאוד ישנים מביניהם. זה פשוט היה תלוי באופי של המשחק.
לגבי מה שהיו עושים במחשבים האלה? צריך להבין שזה היה עולם שונה בעליל מהעולם היום. בטלויזיה היה רק ערוץ 1. לא היו סלולריים, לא היה אינטרנט ובתור ילדים היינו כל היום בחוץ (חוץ מאשר בין שתיים לארבע כשהשכנים ישנים ואסור לעשות רעש) ואז, כשהופיע הדבר הזה, שאפשר היה לשחק בו כל מני משחקים משונים (גם בין 14 ל16), אפשר היה לתכנת בו כל מני דברים בבייסיק או בפסקל או באסמבלר והוא היה עושה את מה שאתה גרמת לו לעשות, זה היה חתיכת אוצר בלום של תוכן בלתי נדלה.
במקביל בהחלט היו גם מדפסות. סיכות. שלא עבדו על דפי A4 וletter אלא על גליונות רציפים עם טרקטור בצדדים שהיה נתקע ונתלש. הן גם עשו רעש כמו של טרקטור בזמן ההדפסה ואפשר היה להדפיס בהם באנרים ארוכים עד אינסוף...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אוגוסט 2015, 21:02

באמת בתור ילד הייתי עושה איתם באנרים שהייתי מצייר בתוכנה שפיינט נראה לידה כמו פוטושופ ותולה בחדר.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 אוגוסט 2015, 22:15

DrKeo כתב:באמת בתור ילד הייתי עושה איתם באנרים שהייתי מצייר בתוכנה שפיינט נראה לידה כמו פוטושופ ותולה בחדר.

כנראה זאתי...

אולדסקול
Padawan

פרק חדש באולדסקול: ההתחלה העקומה של סוני פלייסטיישן! (וידאו)

הודעהעל ידי אולדסקול » 24 ספטמבר 2015, 16:57

הי חברים! הנה הפרק החדש שעבדתי עליו לאחרונה. אחד הסיפורים המרתקים בתעשיית המשחקים!
מקווה שתהנו :)

אה, וחכו לסיום! יש הודעה מיוחדת.

תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: פרק חדש באולדסקול: ההתחלה העקומה של סוני פלייסטיישן! (וידאו)

הודעהעל ידי Klayman » 24 ספטמבר 2015, 20:08

פרק נפלא :). אהבתי מאוד.
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 24 ספטמבר 2015, 20:13

כן. כל הכבוד :) ממש סיימת שם בcliffhanger. רק אל תעשה לנו VALVE, כי יש המון מה לדבר על הPS3, ההתחלה הנוראית שלה וההמשך ההרבה יותר מוצלח ועל ההתחלה המטאורית של הPS4.
תמונה

אולדסקול
Padawan

הודעהעל ידי אולדסקול » 25 ספטמבר 2015, 12:25

Nucleus_Dawn כתב:כן. כל הכבוד :) ממש סיימת שם בcliffhanger. רק אל תעשה לנו VALVE, כי יש המון מה לדבר על הPS3, ההתחלה הנוראית שלה וההמשך ההרבה יותר מוצלח ועל ההתחלה המטאורית של הPS4.

חח לא בטוח למה אתה מתכוון, אבל אני לא חושב שאני אעשה עוד פרק על הפלייסטיישן. אני כן רוצה לעשות פרק על PSP, אבל זה בהמשך.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 25 ספטמבר 2015, 12:37

אז אתה כן עושה לנו VALVE?!
תמונה

סמל אישי של המשתמש
שושו השועל
Padawan

ביקורת וידאו - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

הודעהעל ידי שושו השועל » 26 ספטמבר 2015, 13:34

היי,
אני שי מ׳שי ואהוד מערוץ היו-טיוב G3׳,
אני מצטער שההודעה הראשונה שלי היא פרסום לערוץ, אבל העלנו ביקורת למשחק MGSVTPP ואשמח לשתף אתכם:

נערך לאחרונה על ידי שושו השועל ב 26 ספטמבר 2015, 14:25, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: ביקורת וידאו חדשה - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

הודעהעל ידי bling » 26 ספטמבר 2015, 13:46

אחלה ביקורת, אבל יכלת להכניס את זה לנושא של MGS שם הוא מתאים יותר :)

סמל אישי של המשתמש
שושו השועל
Padawan

הודעהעל ידי שושו השועל » 26 ספטמבר 2015, 13:56

האא, סליחה :oops: חדש בפורום ולא שמתי לב שהכל מסודר לפי נושאים.
אם צריך אפשר למחוק ואני אפרסם שם מחדש...

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 26 ספטמבר 2015, 14:08

נראה לי שזה בקטנה :). האמת? ביקורת סבבה לגמרי. ערוכה טוב ומופקת בצורה די מקצועית. אני יודע שלא כל המבקרים אוהבים לתת ציונים - אבל לדעתי זה חובה, כי זה נותן קונטקסט לדברים שנאמרו/נכתבו. לשיקולכם להבא מה שנקרא.
?

סמל אישי של המשתמש
שושו השועל
Padawan

הודעהעל ידי שושו השועל » 26 ספטמבר 2015, 14:21

Klayman כתב:נראה לי שזה בקטנה :). האמת? ביקורת סבבה לגמרי. ערוכה טוב ומופקת בצורה די מקצועית. אני יודע שלא כל המבקרים אוהבים לתת ציונים - אבל לדעתי זה חובה, כי זה נותן קונטקסט לדברים שנאמרו/נכתבו. לשיקולכם להבא מה שנקרא.

אני ואהוד דנו על זה קצת וקשה לנו עם עניין הציונים...
כי בביקורת שזורה דעה שלנו, במקום אנחנו מספרים קצת על המשחק מה אהבנו ומה פחות אבל לא מכמתים את זה לכדי ציון ונותנים לגולשים להחליט בעקבות הערות שלנו.
נערך לאחרונה על ידי שושו השועל ב 26 ספטמבר 2015, 14:30, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 26 ספטמבר 2015, 14:25

כן... אני מכיר את הגישה הזאת ומכבד אותה ואתכם אם זאת דעתכם. אישית, אני חושב שזאת דרך קצת מתגוננת לדבר על המשחק (או על כל יצירה שהיא), וגם לא לתת לדברים את המסגרת הראויה להם. אבל שוב, לגמרי נתון לבחירתכם :). עבודה טובה בכל מקרה.
?

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

נושא הפרסומים העצמיים

הודעהעל ידי erezronen » 26 ספטמבר 2015, 15:41

שלום שלום.

בשבועות האחרונים החלו להגיע לפורום יוצרי תוכן נמרצים ורעננים, שמפרסמים אחלה תכנים בערוצי יוטיוב או אתרים.
אנחנו מפרגנים ואוהבים את כולם, אבל מכיוון שהפורמט שהתגבש כאן בפורום מבוסס על מספר מצומצם של דיונים ארוכים, כל פתיחה של דיון חדש (למשל "הביקורת שלי על סופר מריו מייקר עכשיו ביוטיוב!") מורידה דיונים רלוונטיים לעמודים רחוקים וחבל.

לפיכך, מהיום נפעל ככה:
יש לכם משהו שיצרתם ואתם רוצים להפיץ לחברי הפורום? תוכלו לעשות זאת תחת שרשור זה. בנוסף, אם הפרסום מתאים לדיון נוסף (נניח, "ביקורת סופר מריו מייקר" בהחלט תתאים גם לדיון נינטנדו) אתם יותר ממוזמנים לפרסם אותה גם שם.

בימים הקרובים נעביר רטרואקטיבית פרסומים שנפתחו בעבר בדיונים חדשים לדיון הזה. נשתדל לפנות לכל המפרסמים ולהתריע, אבל אם נפספס אנחנו מתנצלים מראש.

תודה רבה על ההבנה והמשך דיונים / ריבים מהנים.

אולדסקול
Padawan

Re: נושא התוכן המקורי הרשמי

הודעהעל ידי אולדסקול » 27 ספטמבר 2015, 18:12

התבלבלתי לחלוטין :) לא מצאתי את הדיונים שלי פתאום... וחלקם וותיקים למדי. משעשע
תמונה

סמל אישי של המשתמש
שושו השועל
Padawan

Re: נושא התוכן המקורי הרשמי

הודעהעל ידי שושו השועל » 12 אוקטובר 2015, 11:11

אהוד לקח את Battlefront לסיבוב וגילה שהכח חזק עם הכותר החדש של DICE:
(מודה שגם אני ממש התרשמתי והמשחק הפך אצלי מ"לא סביר שאני אקנה" ל"אני כנראה אקנה", למרות שאין לו סינגלפלייר).

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 98 אורחים