נושא Star Citizen הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

אולדסקול
Padawan

נושא Star Citizen הרשמי

הודעהעל ידי אולדסקול » 05 אוקטובר 2015, 13:14

למה התחלתי את הנושא:

אני בטוח שרובכם שמעתם על Star Citizen מבית CIG. לאחרונה, כמיטב מסורת תעשיית הגיימינג, התעוררה דרמה קלה סביב פיתוח המשחק.

רציתי לשמוע את דעתכם אבל לא מצאתי נושא של Star Citizen, והבנתי שהפורום מתמקד בנושאים רצים לטווח ארוך, יותר מאשר נושאים מזדמנים, אז חשבתי לפתוח דיון קבוע בנושא Star Citizen.

קצת רקע על המשחק:

SC הוא המשחק הגדול ביותר עד היום במימון המונים, שגייס (נכון לעכשיו) יותר מ-90 מליון דולר מקהל התומכים. המשחק הוא סימולטור חלל מתקדם, שכולל קמפיין (בשם Squadron 42), ייקום אונליין בו אפשר לשחק עם חברים ואנשים אחרים (כמו MMO), הרבה קרבות בחלל כמובן וגם אפשרות להסתנן לחלליות ולתקוף עם רובים בסגנון FPS. זה על קצה המזלג. על הפרויקט מנצח כריס רוברטס, המוח שמאחורי להיטי חלל אחרים כמו Wing Commander.

בשונה ממשחקים אחרים, הפיתוח של SC פתוח כמעט לחלוטין לקהל הרחב. אפשר להתעדכן כמעט בכל פרט בתהליך הפיתוח, ישנם עדכונים תדירים מאוד עם חברי הסטודיו, כריס רוברטס ואחרים.

אני מאוד אוהב Space Sims אז כמובן שמיד התעניינתי במשחק, וגם השקעתי בו כתומך בחבילה בסיסית. באופן אישי הפרויקט נראה לי מעניין ושאפתני ביותר, ואני מקווה שהוא אכן יקיים את כל ההבטחות.

מטרת הדיון

תרגישו חופשי לדבר על כל דבר שקשור ל-SC. זה שפתחתי את הדיון דווקא בזמן שמתחוללת דרמה סביב הפיתוח, לא מחייב. אני עדיין תומך בפרויקט ואשמח לשמוע את דעתכם בכל מה שקשור אליו. תסריט החלומות שלי הוא למצוא Bengal Carrier נטושה מרחפת בחלל יחד עם חברים, ולחקור אותה ביחד. :)

אז מה הסיפור עם הדרמה?

המאמר ב-The Escapist (כולל תגובה של כריס רוברטס)
הבהרה מצד The Escapist כולל ווידוא המקורות
אולטימטום של CIG
לאחרונה פורסמו מאמרים ב- The Escapist אודות SC. המאמר הראשון הטיל דופי ביכולת של CIG לסיים את הפרויקט. המאמר השני הביא עדויות (שנויות במחלוקת) של עובדים בחברה ועובדים לשעבר, הנכנסות לפירוט גדול יותר ומציירות כמה מאנשי המפתח ב-CIG, כולל כריס רוברטס ואשתו, באור מאוד לא מחמיא. אבל גרוע מכך, עלתה הטענה (שנשמעת גם במקומות אחרים ברשת) שרוב הכסף שגוייס (90%) כבר נשרף, ושקיימת הסכנה כי אין מספיק תקציב כדי לסיים את הפרויקט. כריס רוברטס הגיב על הטענות באופן שנראה (לי אישית) ילדותי וטעון, אבל הזמין את The Escapist לסיבוב בחברה, לבוא ולראות איפה עומד הפרויקט באופן בלתי אמצעי במקום להסתמך על עדויות מפוקפקות. אבל אז, למרבה ההפתעה, CIG ביטלה את ההזמנה והחליטה לאיים על The Escapist בתביעה במקום זאת. יותר גרוע, כריס רוברטס לא הצהיר באופן חד משמעי ש"לא שרפנו 90% מהכסף" ושהפרויקט לא נמצא בסכנה.

כרגע יש ל-The Escapist יום אחד לפרסם התנצלות, או ש-CIG תתבע (לפי האיום).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא Star Citizen הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוקטובר 2015, 16:03

בתור משקיע בפרוייקט אבדתי את רוב האמונה שלי. עם 90 מליון בז׳אנר כל כך פשטני אני מצפה להפקה ברמה של tlou ואני כבר יודע שאני אקבל הפקה דומה יותר למשחק אינדי. מאכזב, ביחוד שהמשחק בפיתוח כבר 4 שנים, אבל כל מה שאני רוצה ממנו כרגע זה קמפיין חלל טוב ותו לא :/
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 אוקטובר 2015, 18:17

אם תקבל הפקה ברמה של ״אינדי״ אבל עם קונספט שאפתני שלא נעשה בסקאלה כזו לעולם זה לא דבר רע כל כך.

ועל מה אתה מדבר עם רמת ההפקת אינדי הזו בכלל, אומנם הגראפיקה עדיין לא מפוצצת ראשים כמו שציפינו אבל היא כן ברמות הגבוהות של ה AAA, לא יודע מאיפה הוצאת את האינדי הזה.

מה שכן קצת מדאיגים הסיפורים סביב המשחק שאולדסקול הביא, יכול להיות שבאמת כדאי שיחתכו חלק ענק מהסקופ אם הם רוצים להוציא את זה מתישהו ולא לחרוג יותר מדי מהתקציב המנופח גם ככה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2015, 02:04

מכיר את כל משחקי החלל האינדים האלה שיש לpc? אז כרגע הוא מרגיש כמוהם רק עם גרפיקה נוצצת. כל פעם שמראים ממנו משהו זה נראה כמו טריילר ריק. המשחק בפיתוח 4 שנים, הסינגל פלייר היה אמור לצאת עוד חודש ועדין לא ראינו אפילו טיפה של גיימפליי סינגל אמיתי עם דיבוב, תסרוט וממש משהו שמתרחש. הם כל הזמן משחררים דברים למי שהשקיע אבל זה הכל זבל כמו להסתובב בהאנגר (שזה חדר ריק עם הספינה שלך באמצע) או הdog fights שזה פשוט אונליין deathmatch של חלליות בחלל ריק. אני מת שהמשחק יצא מדהים אבל אני מרגיש ש8 שבועות לשחרור שלו (אל דאגה, כבר הספיק להדחות) עדין לא ראיתי פיסה אחת מהסינגל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 אוקטובר 2015, 10:09

איזה רעיון מטופש, להכנס לתביעה מול אתר כזה או אחר על טענות שהוא הציג כנגד הפרוייקט...
מי עושה דברים כאלו היום בתעשיית המשחקים?
אולי ההמונים יממנו להם גם שכר עו"ד?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 06 אוקטובר 2015, 12:49

הוא שאפתני מדי מסטודיו שלמיטב זכרוני אין לו שום דבר בסגנון מתחת לחגורה. לא יהיה פה סינגל נורמלי זה בטוח.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 אוקטובר 2015, 12:56

בהחלט שאפתני מדי... לדעתי יהיה ממש טוב אם יתרכזו באספקטים מסויימים ולא יתפזרו וינסו לעשות "הכל"... בשביל זה יש משחקי המשך :)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 06 אוקטובר 2015, 13:06

יש להם בכלל דמות? איזה arc כללי? משהו? לא זכור לי פרסום שכזה... רק מכניקות וטקסטורות ופוליגונים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 אוקטובר 2015, 13:13

זה גם ככה משחק שהולך לקבל 50 "שיגורים" שונים... תשאל שוב בעוד 5 שנים, כשגירסה 1.0 תצא :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2015, 14:53

swiss-the-engine כתב:יש להם בכלל דמות? איזה arc כללי? משהו? לא זכור לי פרסום שכזה... רק מכניקות וטקסטורות ופוליגונים.

זאת בדיוק הבעיה שלי איתם, פעם בחודש הם מראים נשק או חללית. הם כל הזמן מכיריזים על מודים טפשיים כמו מירוץ ספינות או קרבות חלל או FPS שנראה די רע. במקום לעשות מה שכל המשקיעים רצו, משחק סימולטור חלל סטייל WING COMMANDER, הם מתפזרים לאלף כיוונים שונים כולל משחק MMO שאף אחד לא ביקש כשהוא השקיע. כלומר כן, הMMO נשמע מגניב לגמרי והייתי מקבל אותו בשימחה, אבל הם כל כך מפוזרים שהמשחק הזה הולך לגמרי להיות Jack of all trade, master of none.

אגב, כן יש שני טריילרים לסינגל פלייר כשהראשון הוא פחות או יותר פורנו מודלים והשני הוא הטריילר שנראה אחלה בשביל טיזר של טיזר של טיזר אבל הוא יצא שנה שעברה והסינגל בתאוריה, עד ללפני כמה שבועות, היה אמור לצאת בחודש הבא ולא ראינו פאקינג כלום חוץ מהטיזר הזה:

והטיזר הזה:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוקטובר 2015, 01:21

הופ, טוויסט בעלילה. חתיכת קאסט :)

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 11 אוקטובר 2015, 01:25

DrKeo כתב:הופ, טוויסט בעלילה. חתיכת קאסט :)

נכון... למרות שמשהו באנימציות ממש off... וזה שגארי אולדמן נשמע כמו דמבלדור ונראה בן 35 קצת מוזר לי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 11 אוקטובר 2015, 01:26

גארי אולדמן. :o

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוקטובר 2015, 01:30

זה מה שנקרא בשפה המקצועית ריגינג גרוע. חשבתי שעם 90 מליון דולר הם יצליחו לשכור ריגר נורמאלי. גם העיניים מתות לגמרי אבל זאת כבר אחריות של קרייטק לדעתי. אבל היי, יש קאסט אדיר ומראים סופסוף נוכחות ושזה באמת משחק סינגל מלא ומופק כמו שצריך אז אני מאושר.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 11 אוקטובר 2015, 01:35

DrKeo כתב:זה מה שנקרא בשפה המקצועית ריגינג גרוע. חשבתי שעם 90 מליון דולר הם יצליחו לשכור ריגר נורמאלי. גם העיניים מתות לגמרי אבל זאת כבר אחריות של קרייטק לדעתי. אבל היי, יש קאסט אדיר ומראים סופסוף נוכחות ושזה באמת משחק סינגל מלא ומופק כמו שצריך אז אני מאושר.

הקאסטינג מאוד מרשים. לא יבייש שום משחק AAA של 200 מיליון דולרים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 11 אוקטובר 2015, 12:16

וואו, באמת חתיכת קאסט, נו עכשיו רואים סוף סוף שהם כן מבזבזים את הכסף על משהו :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2015, 12:25

לגמרי המילה הנכונה - "מבזבזים".

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוקטובר 2015, 12:27

כי זה משחק חלל. עם כל הכבוד למשחקי חלל, מה יותר זול מלעצב משחק ש99% מהשלב שלו זה חלל ריק ו-sky box והאחוז הנותר זה גיימפליי בסיסי של הטסת חללית? הם לא יודעים על מה לבזבז את הכסף.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2015, 13:15

שיבזבזו על תוכן? אל תמעיט מהשאיפות שלהם למשחק, זה לא רק חלל, יש כדורי-לכת, יש תחנות חלל ענקיות... אני יכול לחשוב על אינספור דברים שאפשר להוסיף ולשפר, במקום להזכיר את מיתרי הקול של שחקנים שאולי יעזרו ואולי לא, למכירות שלהם.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 11 אוקטובר 2015, 14:01

זה כבר מזמן לא "סכ"ה" משחק חלל בהגדרה שלו, הם עושים שם MMO, FPS ובקיצור, הסקופ מטורף ככה שלא חסר להם על מה להוציא כסף מלבד שחקנים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוקטובר 2015, 14:19

לא יודע אם ראית את המצב fps אבל הוא פח. זה זירות סגורות כמו cod במולטי בלבד. דוגרי עם 90 מליון אפשר לעשות את המשחק פנטזיה שלי, שליש סימולטור חלל, שליש אנצ׳רטד ושליש heavy rain.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2015, 15:07

כן, הוא במצב פח, אולי בין היתר בגלל שהכסף כדי להשקיע בעוד אנשים שישקיעו בו הלך על מיתרי קול של שחקן הוליוודי ^_^

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 11 אוקטובר 2015, 15:11

הם גם עושים performance mo-cap. זה לא רק דיבוב. ועד כמה שהבנתי במשחק הסינגל יהיו משימות FPS סטייל ARMA וגם הסתובבויות בתחנת חלל בין המשימות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוקטובר 2015, 17:39

למי שיש כוח, פרזנטציה של שעתיים (!) של המשחק על כל חלקיו, כולל הMMO, העולם, הסינגל וכל מני חלקי מולטי מנותקים:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוקטובר 2015, 23:01

למי שמתעצל לראות את כל השעתיים שהבאתי (עצלנים!), הנה הדמו של הסינגל פלייר:

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 28 אורחים