דיון על משחקים שלא שווים את מחיר ההשקה

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

kririn
Sage

דיון על משחקים שלא שווים את מחיר ההשקה

הודעהעל ידי kririn » 13 אוקטובר 2015, 21:34

טוב סימתי כרגע את Transformers Devastation
המשחק בסרטונים ניראה כיף ,הגרפיקה יפה ובסגנון המצויר ,ועם תשחקו כמה דקות זה יראה משחק טוב

אז מה הבעיה ?
גם המשחקיות וגם השלבים ואלמנטים בשלבים חוזרים על עצמם שוב ושוב ושוב ושוב
וכל זה במשחק של בערך כמה שעות
וזה לא שהמשחקיות מסובכת ,זה הפשטה גדולה של נינגה גידן בגדול
יש גם רק קמפין של הרובוטריקים

ובגדול מזמן לא ראיתי משחק ריטיל ,שמשחזר אלמנטים כל כך הרבה
לקחו משחק של שעה בערך ,ומרחו אותו לכמה שעות

זה היה יכול להיות משחק טוב ,גרפיקה טובה ,דיבוב ומוזיקה טובים ,שליטה טובה
אבל בפועל אותה משחקיות וגרפיקה שוב ושוב ושוב ,ועל זה רוצים 50$

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: דיון על משחקים שלא שווים את מחיר ההשקה

הודעהעל ידי InterAl » 13 אוקטובר 2015, 22:09

כמעט כולם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוקטובר 2015, 23:31

איך המערכת קרב שלו באמת? הסגנון האומנותי שלו לבד מגרה את עצם הילדות שלי.
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 14 אוקטובר 2015, 07:52

מאוד מאוד פשוטה
יש לך כפתור התחמקות ,מכה חלשה ,מכה חזקה ,ירי ,ולהפוך למכונית
שאתה מתחמק בזמן הנכון ,האויב אופך לאטי לכמה שניות
מידי פעם מסמנים לך להפוך למכונית למכת קומבו

יש אויבים עם מגן ,שמחיבים אותך להגיע מהר עם המכונית ,ואז לתת מכה לשבור את ההגנה

ואתה יכול לשדרג נשקים

זה אולי נשמע טוב שאני אומר את זה ,אבל זה מאוד מאוד פשוט וחוזר על עצמו
אני מדבר על רמת פשטות ,שמשחקי באטמן ,מורכבים לאומת החרא הזה

הרגשתי כאילו אני משחק במשימות צד שהובי ממחזרת בחלק מהכותרים שלה ,אקטיוויזן פשוט עשתה מזה משחק שלם
גם אין הרבה סביבות משחק ,ממש קצת
בקיצור יש לך כיף לעשות ,בערך שעה אחת ,אחרי זה אתה עושה את אותם דברים ורואה אותם נופים ואויבים רוב המשחק
חבל ,כי הצד הגרפי ,מעולה לחובבי הסדרה המקורית ,את זה הם עשו מצוין ,אני מעריך שהיה להם תקציב קטן מידי ליצר משחק איכותי

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אוקטובר 2015, 12:50

הביקורות ממש אהבו את מערכת הקרב דווקא. בכלל, יש לו ציונים סבבה לגמרי ביחס למשחק לא כ"כ מושקע של פלטינום

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 14 אוקטובר 2015, 13:11

Laskin כתב:הביקורות ממש אהבו את מערכת הקרב דווקא. בכלל, יש לו ציונים סבבה לגמרי ביחס למשחק לא כ"כ מושקע של פלטינום

אילולא הסקין של סדרה שהרבה מהמבקרים ממש אהבו בילדותם, הביקורות היו הרבה פחות חיוביות וסלחניות. במקרה יש לנו אחלה ביקורת עם האגדה של קורה, שבנוי בדרך פחות או יותר זה. מכל הבחינות (הרבה רפטטיביות, גירסא פשטנית של מערכות הקרב במשחקים אחרים של פלטינום עם התאמה לכותר, פייסינג ממש דומה, אורך המשחק וכן הלאה).

בהתחשב בזה שגם המחיר הרבה יותר גבוה, כאשר המשחקים כל כך דומים, בכלל קל לראות כמה משמעות יש לרישיון.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 אוקטובר 2015, 14:24

רובוטריקים נשמע כמו משחק שנעשה בתקציב מאוד נמוך, סוג של cash-in קלאסי ולכן הוא בעל שלבים ונכסים שחוזרים על עצמם, נשמע שפלטניום הוציאו את המיטב ביחס לתנאים שהיו להם, אצל מפתחת פחות טובה זה היה יכול גם להגמר עם ממוצע 50.

בקשר לנושא הדיון, באמת הרבה משחקים מתאימים לקטגוריה, כל משחק שהוא נחמד או סביר הוא כזה שלא שווה מחיר מלא אבל כן שווה איזה סייל להעביר איתו את הזמן בתקופות יובש, דוגמאות אפשר למצוא עם אינפיימס, שאדו אוף מורדור, TEW וכו׳.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוקטובר 2015, 14:44

או במילים אחרות, ביום שהוא 7$ בסטים אני קופץ עליו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אוקטובר 2015, 15:21

ההפרש בציונים בינו לבין אגדת קורה הוא אדיר, המשחק לא ברמה הירודה של קורה, הוא כנראה משחק סביר מאוד, ונראה לי שזה קצת זילזול בכלל המבקרים כשאומרים "זה בגלל הנוסטלגיה". דווקא בגלל זה הם עלולים להיות עוד יותר מאוכזבים, אפילו, כמו שבהחלט קורה הרבה (קורה, בלי קשר ל"קורה").

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 אוקטובר 2015, 15:34

למרות שלא שיחקתי בשניהם אני מסכים עם ההנחה הזו, חסרים משחקי רשיונות אהובים שנכשלו ונפלו על הפרצוף? כנראה הוא כן עושה כמה דברים טוב, מבחינת מכניקות הוא נחשב מוצלח, הבעיה הגדולה זה באמת שפה בערך נגמר התקציב ומשחקים שלבים שחוזרים על עצמם חצי מהזמן.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 14 אוקטובר 2015, 15:43

Laskin כתב:ההפרש בציונים בינו לבין אגדת קורה הוא אדיר, המשחק לא ברמה הירודה של קורה, הוא כנראה משחק סביר מאוד, ונראה לי שזה קצת זילזול בכלל המבקרים כשאומרים "זה בגלל הנוסטלגיה". דווקא בגלל זה הם עלולים להיות עוד יותר מאוכזבים, אפילו, כמו שבהחלט קורה הרבה (קורה, בלי קשר ל"קורה").

זה לא זלזול. זה בסה״כ דז׳ה וו מטורף שכל תיאור של המשחק יוצר. מדהים כמה המשחקים האלו דומים. אותו מבנה, אותו פייסינג לא מוצלח, מערכות קרב מאוד מאוד דומות (עם יתרונות ממש דומים וחסרונות ממש דומים), אותו אורך של קמפיין, בדיוק אותן בעיות של רפטטיביות והרגשה כללית של דלות בתקציב.
אני חושב שההבדל העיקרי בביקורות הוא שלא ראיתי כל כך תלונות על קטעי הנהיגה (שגם היו בשני המשחקים וגם פעלו באופן דומה).

באמת שלא מצאתי שום דבר שמבדיל בין המשחקים כל כך, פרט לרישיון. הכל כל כך אותו הדבר. הנוסחתיות מאוד בולטת ולגמרי ברור שכך יראה גם המשחק מבוסס הרישיון הבא שלהם.
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 14 אוקטובר 2015, 22:34

bling כתב:למרות שלא שיחקתי בשניהם אני מסכים עם ההנחה הזו, חסרים משחקי רשיונות אהובים שנכשלו ונפלו על הפרצוף? כנראה הוא כן עושה כמה דברים טוב, מבחינת מכניקות הוא נחשב מוצלח, הבעיה הגדולה זה באמת שפה בערך נגמר התקציב ומשחקים שלבים שחוזרים על עצמם חצי מהזמן.

אבל תוך פחות משעה ,אתה לא מקבל אף דבר חדש למכניקה ,אין לך משהו לפתוח ,חוץ משדרוג נשקים
שגם זה מוגבל ,וגם לא מוסיף דברים למכניקת הקרב ,רק גורם לך ליצר יותר נזק
עם הבדלים זניחים מאוד מבחינת מכניקה ,משהו ברמה של זה יותר איטי זה יותר מהיר ,דברים כאלו ,ולא משהו מורכב ,של נשק כזה או אחר טוב נגד אויב כזה או אחר

לא מזמן סימתי את גוד אוף אוור האחרון שיצא ,יחסית לרובוטריקים האחרון ,הוא הרגיש מאוד מורכב ,למרות שבעצמו פשוט מאוד

וכבר אמרתי שהם כן עשו דברים מסוימים טובים ,הגרפיקה זה הדבר הכי טוב שהם עשו ,זה עם לא מורידים ציון על כל האלמנטים הגרפים שחוזרים על עצמם שוב ושוב
כי שמחשבים את זה ,אז גם שם הם נכשלו

אני מנחש שהתקציב שלהם היה שווה למשחק 2D איכותי ,אבל הם הלכו על 3D ,ובגלל זה זה ניראה לי כושל
יותר מזה ,זה הזכיר לי משחקי N64 בינונים ,רק עם גרפיקה מודרנית
ובכלל עם היתי חייב לבחור במשחק הזה לכל החיים מול משחק ניאו גיאו בסגנון פחות או יותר ,בקלות היתי בוחר בניאו גיאו

אפשר גם להשוות מול משחקים כמו DMC3 גרסת הPS2 או נינגה גאידן 2 גרסת הXBOX האורגינלי
גם אותם בקלות היתי בוחר מול המשחק הזה ,ואני אפילו לו מדבר על לעלות את הרזולוציה

זה רק שתבינו מה אני חושב על המשחק הזה ,ואני בדרך כלל אוהב את פלטיניום ,אני כן חושב שהם מוכשרים מאוד
אני פשוט לא חושב שהמחיר (וזה כבר אקטיוויזיון קובעת ) ,פשוט מאוד לא מתאים

וכן לדעתי הרבה מבקרים נתנו 7 בגלל נוסטלגיה ,חלק מזילים ריר על אופטימוס פריים ובמבלבי ,חלק גם התחשבו שזה 50$ ולא 60$
אבל לטעמי זה רחוק ממוצדק
זה היה צריך להיות 15$ ,או שהיו דוחפים את זה כבונוס או DLC למשחק אחר

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 אוקטובר 2015, 22:38

קרירין, הם היו חייבים ללכת על 3D, אתה לא מחובר מסחרית לשוק אם אתה אומר דבר כזה, 2D זה לא סגנון שימשוך מספיק קונים כמו תלת מימד בגראפיקה של הסדרה המצוירת, אין בכלל מה לדבר, הם עשו החלטה טובה שהם השקיעו שם.

כל הדברים שאתה מתאר, במיוחד נכסים שחוזרים על עצמם, אלו מאפיינים די ברורים של חוסר תקציב, לפי מה שאומרים מומלץ לשחק בו במנות קטנות ואז הוא שומר על ההנאה שלו, סכ"ה בתנאים הללו שרוב החברות היו מוציאות cash in זול שמקבל 50 (ראה דוגמא עם טוני הוק האחרון שגם סבל בבירור מתקציב עלוב), הם עשו עבודה לא רעה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 אוקטובר 2015, 04:00

השאלה למה משחקי רשיונות כל הזמן מקבלים תקציב נמוך ? הרי ברור שיש למותגים כמו קורה ורובטריקים פוטנציאל מסחרי גדול מי יותר מי פחות בתנאי שהם טובים, וזה ברור שמדובר במפתחת מוכשרת, לדעתי הכי טובה בז'אנר שלהם (משחקי אקשן אובר דה טופ), וזה לא שחסר לאקטיוויז'ן כסף. הם עשו אותו דבר עם ספיידרמן וגם טוני הוק 5 לאחרונה. העיקר שהם שופכים מאות מליונים על שוטר בינוני כמו דיסטני, חברה מעצבנת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוקטובר 2015, 04:20

כי רשיון עולה הרבה כסף אז מקצצים בפחות חשוב, הגיימפליי :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 15 אוקטובר 2015, 06:11

bling כתב:קרירין, הם היו חייבים ללכת על 3D, אתה לא מחובר מסחרית לשוק אם אתה אומר דבר כזה, 2D זה לא סגנון שימשוך מספיק קונים כמו תלת מימד בגראפיקה של הסדרה המצוירת, אין בכלל מה לדבר, הם עשו החלטה טובה שהם השקיעו שם.

כל הדברים שאתה מתאר, במיוחד נכסים שחוזרים על עצמם, אלו מאפיינים די ברורים של חוסר תקציב, לפי מה שאומרים מומלץ לשחק בו במנות קטנות ואז הוא שומר על ההנאה שלו, סכ"ה בתנאים הללו שרוב החברות היו מוציאות cash in זול שמקבל 50 (ראה דוגמא עם טוני הוק האחרון שגם סבל בבירור מתקציב עלוב), הם עשו עבודה לא רעה.

לדעתי אבל זה כן משחק של 50 או פחות אפילו
זה היה צריך להיות מישחק של 15$ ,לא 50$

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 15 אוקטובר 2015, 10:27

DrKeo כתב:כי רשיון עולה הרבה כסף אז מקצצים בפחות חשוב, הגיימפליי :)

מה שנותן תופעת לוואי מוצלחת, של להפוך את הרישיון ליותר זול, כי מקושר אליו קקה של מוצר :D
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 אוקטובר 2015, 12:50

kririn כתב:
bling כתב:קרירין, הם היו חייבים ללכת על 3D, אתה לא מחובר מסחרית לשוק אם אתה אומר דבר כזה, 2D זה לא סגנון שימשוך מספיק קונים כמו תלת מימד בגראפיקה של הסדרה המצוירת, אין בכלל מה לדבר, הם עשו החלטה טובה שהם השקיעו שם.

לדעתי אבל זה כן משחק של 50 או פחות אפילו
זה היה צריך להיות מישחק של 15$ ,לא 50$

על טוני הוק הם לוקחים 60$ וזה משחק של 15$ גג (מבחינת רמת הפקה, בפועל הוא לא שווה דולר), לא סתם קוראים לפרויקטים מהסוג הזה cash-in, אם הם יקחו 15$ אז מאיפה יגיע ה cash? ;)

התקווה היא המעריצים שטופי הנוסטלגיה ישלמו את המחיר הזה בכיף על פרויקט שהיה זול למדי לפיתוח, ככה שיצא פה מתח רווחים גבוה ולא תהיה חובה גם למכור יותר מדי עותקים כדי לצאת ריווחיים.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 33 אורחים