מסיבת העיתונאים של סוני - E32016

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: מסיבת העיתונאים של סוני - E32016

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2016, 19:42

כן, מסכים, למרות שבטח קשה לוותר על מאות מליונים בשנה.
אגב, החדשה הכי מגניבה של e3, המדובב החדש של קרייטוס זה טילאק מסטארגייט sg1 :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 15 יוני 2016, 20:16

אם לא, זה יעלה להם במיליונים שלא קונים את הקונסולה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 15 יוני 2016, 20:27

העליתם נקודה מעניינת. אבל בלי שום קשר, גם אם האונליין יהיה בחינם, למה שאנשים יקנו קונסולה ולא PC עם ווינדוס 10?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 15 יוני 2016, 20:43

כי כמכונת משחקים סבירה בלי התעסקות של משחקים והתקנות היא עדיין נותנת מחיר מצויין
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 יוני 2016, 21:17

זה שמיקרוסופט מתמקדים במספר משתמשים פעיל חודשי רק מעיד על החשיבות והקריטיות של המנוי ל XBOX Live. זה מה שהולך להכניס להם כסף גדול ובצורה רציפה. ואנשים קונים מנוי בשביל אונליין.

לא הוגן כלפי שחקני הקונסולה? זה היה לא הוגן כשהם הציגו את הקונספט לראשונה. והציבור הזה הצביע עם הכיס ואמר שלא אכפת לו לשלם עבור דבר זה אז כך זה ימשיך. מה גודל שוק השחקנים שיתעצב על אי ההוגנות הזו ושאין לו שום סייגים לגיימינג על המחשב? לא הרבה. ובסופו של דבר הם יקנו את המשחקים של מיקרוסופט.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 15 יוני 2016, 21:18

Golan כתב:העליתם נקודה מעניינת. אבל בלי שום קשר, גם אם האונליין יהיה בחינם, למה שאנשים יקנו קונסולה ולא PC עם ווינדוס 10?

בגלל היתרונות שיש לכל קונסולה על פני PC. מכשיר מוכן שאין לך מה להסתבך איתו, פלאג אנד פליי. קונה משחק ומשחק.
לא צריך לבחור חלקים, מערכת הפעלה, אנטיוירוס, עדכונים פאטצ'ים ידניים וכו וכו'.
אנשים רבים משחקים רק על קונסולות מאז ומתמיד ו-PC נראה מסובך ומאיים.

תזכירו לי איך הולך המנוי באקסבוקס ? כסף כדי לשחק אונליין, זהב בשביל משחקים "מתנה" וכו' ? אם כך לדעתי הם בכיף יכולים לוותר על תשלום לכסף. יחד עם ההכרזה על הסקורפיו עכשיו זה יהיה one two punch רציני לסוני במיוחד בתחום היח"צ.

בקשר למדובב של קרייטוס, ידעתי שהוא נשמע שונה. אוף חבל, אהבתי את הקודם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2016, 21:40

האמת שאני מסכים עם קאז, זה יהיה מהלך PR נהדר אם מיקרוסופט תבטל את התשלום על האונליין אבל זה שווה להם מאות מליוני דולרים בשנה ואני בספק שהם יקבלו ממהלך כזה 20+ מליון קונסולות נוספות אצל לקוחות כדי לפצות על זה.
MGS FREAK כתב:
Golan כתב:העליתם נקודה מעניינת. אבל בלי שום קשר, גם אם האונליין יהיה בחינם, למה שאנשים יקנו קונסולה ולא PC עם ווינדוס 10?

בגלל היתרונות שיש לכל קונסולה על פני PC. מכשיר מוכן שאין לך מה להסתבך איתו, פלאג אנד פליי. קונה משחק ומשחק.
לא צריך לבחור חלקים, מערכת הפעלה, אנטיוירוס, עדכונים פאטצ'ים ידניים וכו וכו'.
אנשים רבים משחקים רק על קונסולות מאז ומתמיד ו-PC נראה מסובך ומאיים.

תזכירו לי איך הולך המנוי באקסבוקס ? כסף כדי לשחק אונליין, זהב בשביל משחקים "מתנה" וכו' ? אם כך לדעתי הם בכיף יכולים לוותר על תשלום לכסף. יחד עם ההכרזה על הסקורפיו עכשיו זה יהיה one two punch רציני לסוני במיוחד בתחום היח"צ.

בקשר למדובב של קרייטוס, ידעתי שהוא נשמע שונה. אוף חבל, אהבתי את הקודם.

הם היו צריכים מישהו שאשכרה יכול לשחק ולא רק לצעוק. זה בעיקר מה שנשמע בקרייטוס שונה, הוא מדבר ומדריך את הבן שלו, לא רק צועק עליו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2016, 08:18

היה קטע בהדגמה של המשחק שקריו טוב צועק על הבן שלו שלא חיכה עם החץ, והוא ממש צועק כמו פעם:
"ONLY FIRE..."
ואז הוא מרגיע את עצמו וממשיך:
"Only fire when I tell you..."
או משהו כזה. לרגע זה היה נשמע שקרייטוס הישן חזר, ואז הוא הרגיע את עצמו וחזר להשמע כמו בן אדם נורמלי.

עכשיו בקשר לגולד - אני חושב שזה רק עניין של זמן עד שבעלי האקסבוקס יבינו שהם לכאורה ״נדפקים״ מכל הסיפור הזה, וזה יקרה ברגע שהם ישחקו עם חברים שלהם שמשחקים במחשב, ממש לא עוד הרבה זמן (: כאילו, אני אוכל לשחק איתכם פורצה הורייזן 3 מבלי לשלם וזה יציק לחלקם, ויגרור מחאות ועצומות וכתבות שונות... אני אישית חושב שעדיף למיקרוסופט להקדים את הלקוחות שלהם ולגרום להם להרגיש הרבה יותר טוב, והם יכולים לעשות את זה או על ידי הנחה משמעותית למנוי, או יותר טוב - על ידי הוספת תכנים למנוי הזה ככה שאף אחד לא ירצה לבטל ואפילו ישכנעו אנשים שמשחקים רק אופליין גם לרכוש אותו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2016, 08:29

בקשר לDays Gone - אולי לא יצר הרבה הייפ, אבל הכתבים שכן ראו אותו כמו שצריך - מאוד התלהבו, תקראו את זה למשל:
http://www.gamesradar.com/days-gone-is- ... rsocial-20

הייתי מצוטט אבל אין לי כח דרך הנייד, בקיצור - זה נשמע מאוד מאוד חיובי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 יוני 2016, 10:12

אני ממש לא רוצה שיוותרו על התשלום ללייב. לא הבנתי אם כל הקטע של הקלבס ושאר השדרוגים קשורים רק לבעלי גולד באקס בוקס אבל הייתי מניח שכן וזה מה שאני רוצה מהשירות לייב. שלא לדבר על זה שפעם פעמיים בשנה אני מקבל משחק שאני אשכרה רוצה אז נגיד זה value של 10 דולר והגולד עצמו עולה רק 40 דולר לשנה וזה בימינו מתחלק בין 2 אנשים אז בכלל לא רואה מה יש להתלונן
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 יוני 2016, 10:18

סוויס - אני חושב שעיקר העניין זה היכולת לשחק מולטי בלי לשלם. אני חושב שאם זה יעבור למודל של ה+ לפני הדור הנוכחי - שמי שיקנה לייב, יקבל משחקים ו/או שירותים אחרים, אבל יוכל לשחק עם אחרים בחינם (כדי שלא יתבעסו כמו שציין לאסקין) זה משהו שונה מאשר לכרוך יחד יכולת לשחק מולטי.
העניין הוא שיש סיכוי שהרבה מאוד אנשים לא יחדשו מנוי ברגע שזה יהיה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 יוני 2016, 10:25

כן אני מבין את זה אונ י חושב שההסבר שלי מסביר למה זה סתם קטנוניות. בפועל אני משלם 20 דולר בשנה בשביל הלייב ומה שחשוב לי זה פי'צרים כמו מה שהציגו ולא שום דבר אחר ולי נראה שדברים כאלה מצריכים תזרים כספי יעודי בשביל לשכנע מנהלים ששווה וכדאי להשקיע בזה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2016, 11:06

כן, "קטנוניות" אמרו גם על התלונות בחשיפה של הONE, אבל תראה כמה רעש זה עשה, ואיך מיקרוסופט שינו את זה...
שוב, אני חושב שאם הם יורידו את הקטע של תשלום עבור האפשרות לשחק במולטי ו*במקום זה* יתנו משחקים אפילו עוד יותר טובים בחינם ועוד איזה שירות - אז זה יהיה בהחלט צעד חיובי ומשהו שממש יעזור להם בתחרות מול סוני, ואם באמת הם ישפרו את המנוי (שהוא גם ככה מצויין סה"כ, כרגע) - מעטים יבטלו את המנוי, ואולי רבים יצטרפו אליו (אלו שלא משחקים כרגע אונליין), כך שזה יהיה לגמרי WIN-WIN.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2016, 11:32

אולי הם יורידו קצת את המחיר הרשמי אבל אני לא חושב שאונליין בתשלום יעלם. הם מספקים כל מני שירותים כמו שרתים מוקדשים, מערכות מאטצ' מייקינג, מסיבה, קלאבים והמון שיט ששחקני ה-PC לא ממש מקבלים כך שזה התירוץ שלהם לתשלום. תשלבו את זה עם המשחקים שמקבלים יחד עם גולד ואני חושב שיש להם טיעון מספיק טוב לבעלי הקונסולות למה הם צריכים להמשיך לשלם. אולי יורידו את זה ל-45$ בשנה במקום 60$ או משהו כזה (המחיר הרשמי כי כמובן שאף אחד לא משלם מלא) אבל ככה לפתוח את המולטי לכולם אחרי שהם עבדו 15 שנים לשכנע את כולם שאשכרה אפשר לגבות כסף על משחק אונליין? אני לא חושב שזה יקרה. אם זה יקרה באמת שאני אעמוד ואצדיע למיקרוסופט במשך 60 שניות מול המסך מחשב שבו אני צופה במסיבת E3 שלהם.

ולאסקין, אני לא חושב שאפשר לקרא למצב שבו הם מוותרים על מאות מליוני דולרים בשנה "WIN WIN", יש חתיכת LOSE בתוך הWIN הזה שנקרא "חצי מליארד דולר" :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2016, 11:44

כן, אבל אם היית קורא את מה שאני כותב - כתבתי שאם ישפרו את השירות אז גם אנשים ללא גולד יצטרפו, וגם אנשים שכבר יש להם גולד - לא ירצו לוותר עליו, כך שהם לאו דווקא יפסידו כסף מזה, ואולי אפילו יכניסו יותר. שוב - תלוי באיכות וכמה ישפרו את מה שמקבלים בכל חודש.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2016, 11:47

רק שיהיה ברור - אני לא חושב שמיקרוסופט *חייבת* לעשות את זה, אבל אני כן חושב שזה יתרום להם בטווח הארוך, ובעיקר כי כרגע הם נמצאים בעמדה נחותה מהמתחרה, ולכן עליהם לתת יותר, אם הם רוצים לצמצם את הפער.
לתת כאילו תחושב של "מעל ומעבר" ללקוחות הנאמנים ביותר שלהם, ולמנוע מה"קטנונים" שבהם לעשות מזה סיפור גדול, ביום שהאסימון שלהם ירד שהחברים שלהם שלא קנו קונסולה בשביל גירס או פורצה - משחקים במולטי שלהם בחינם מולם, מהמחשב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2016, 12:40

100% משחקני האקסבוקס יוכלו לשחק אונליין, כלומר עוד עומס על השרתים ולכן הם יצטרכו להוציא יותר כסף. להרים את הרמה של השירות אומר להביא משחקים גדולים יותר מהר יותר ושוב, עולה עוד כסף. להוריד את החיבור בין אונליין לשירות לדעתי יוריד את בסיס המשתמשים שלו, לא יעלה. הרי יש סיבה למה סוני עשתה את החיבור הזה, זה העלה משמעותית את מספר המנויים ונתן להם תירוץ להוריד עלויות בכך שהם הורידו את רמת המשחקים.

כלומר פחות משתמשים משלמים, יותר הוצאות. לי זה לא נשמע הגיוני חוץ מאשר PR ו-PR בלבד. השאלה היא האם מליונים על מליונים בשנה שווה PR שכזה שיתחיל ויגמר בשבוע ההכרזה ב-E3, ביחוד שדור קודם הם הביאו יותר אנשים לאונליין בתשלום מאשר סוני הביאה בחינם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2016, 12:48

רגע, וזה שעוד נגיד 5-10 מליון איש פתאום משחקים גירס ופורצה על השרתים שלהם דרך הPC - זה לא יעלה להם כסף? במידה מסויימת - זה יתפרש כאילו מי שיש לו ONE בעצם מממן את השרתים עבור שחקני הPC. זה PR רע, לכאורה. תלוי כמה רעש זה יעשה.
כן, יש הוצאות, אבל הם ירוויחו גם מגירסאות המחשב שפתאום יש להם וזה יכול להשלים את ההפרש בקלות.
שנינו לא יודעים את הסכומים, ואם פתאום אנשים יקפצו בהמוניהם ויקנו ONE בין היתר בגלל שאצל סוני הם חייבים לעשות מנוי ואצלם כבר לא - זה בוודאות ישתלם...
אם הם היו מובילים אז אני לא חושב שזה היה כל כך חיוני, אבל במצב כרגע - אני נוטה להאמין שזה ישתלם יותר מאשר יפגע כלכלית.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 16 יוני 2016, 12:49, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 יוני 2016, 12:49

כן אין בזה פשוט שום הגיון עסקי. ומבחינת הצרכן מה שאני צריך זה עוד value ולא להפוך את זה ל"חינם" ולקבל שירות של "חינם". זה רק lose lose.
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2016, 12:51

סוויס - אתה מפספס את הנקודה לגמרי, כי אם הם ישפרו את השירות במקביל - זה אומר עוד VALUE. ואני לא רוצה שהם יהפכו את כל הגולד לחינם, אלא רק את עניין המשחק במולטי, כך ש"שירות של חינם" אתה לא תקבל בכל אופן, זה עדיין יהיה בתשלום, ועדיין תקבל הנחות ומשחקים בחינם בכל חודש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2016, 12:52

Laskin כתב:רגע, וזה שעוד נגיד 5-10 מליון איש פתאום משחקים גירס ופורצה על השרתים שלהם דרך הPC - זה לא יעלה להם כסף? במידה מסויימת - זה יתפרש כאילו מי שיש לו ONE בעצם מממן את השרתים עבור שחקני הPC. זה PR רע, לכאורה. תלוי כמה רעש זה יעשה.
כן, יש הוצאות, אבל הם ירוויחו גם מגירסאות המחשב שפתאום יש להם וזה יכול להשלים את ההפרש בקלות.
שנינו לא יודעים את הסכומים, ואם פתאום אנשים יקפצו בהמוניהם ויקנו ONE בין היתר בגלל שאצל סוני הם חייבים לעשות מנוי ואצלם כבר לא - זה בוודאות ישתלם...
אם הם היו מובילים אז אני לא חושב שזה היה כל כך חיוני, אבל במצב כרגע - אני נוטה להאמין שזה ישתלם יותר מאשר יפגע כלכלית.

שחקני הPC שמשחקים גירס ופורצה הם לקוחות חדשים מבחינתם, כלומר הכנסה נוספת ממכירת המשחק. אתה מדבר על משהו אחר, לאבד מנויים קיימים. אני לא חושב שהעומס הגדול יותר על השרתים הוא קריטי, הוא יעלה יותר כסף אבל לא צריך להגזים. אני רק מדגיש שהם עושים דאבל הוצאה כספית גדולה יותר (יותר שרתים וגם הוצאה גדולה יותר על משחקים שהם מחלקים) והם גם מורידים את ההכנסות כי מספר המנויים ירד. זה LOSE LOSE.

אני מצטער אבל אני לא קונה את זה שה-ONE תמכור יותר טוב בגלל זה, אנשים קונים פס4 בגלל אנצ'רטד ואת האקסבוקס בגלל היילו, לא כי לשחק במולטי עולה להם 3$ בחודש ועוד הם מקבלים משחקים חינם עם זה. אני עם סוויס בזה, הם יורידו משמעותית את הרווחים מגולד למשך שנים על גבי שנים בשביל PR של שבוע. שלא נדבר על זה שאם זה לא ילך, רק תחשוב על הסיוט PR של להחזיר את המולטי לתשלום, קטסטרופה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2016, 13:07

ושוב, זה LOSE-LOSE רק אם האסטרטגיה נכשלת, וזה לא מביא עוד לקוחות חדשים לשירות. אני טוען שזה יכול בהחלט להביא לקוחות חדשים לשם, ובהחלט יכול לשפר את כל המצב של מיקרוסופט בתחרות מול סוני.
ברור שאני מסכים שזה יהיה מהלך לא טוב אם זה יכשל, אבל כרגע הם מפגרים כל כך הרבה מאחור שהם יכולים במינימום להכריז שהם מבטלים את הצורך בגולד במולטי למשך שנה, נגיד, כ"מבצע" כמו שעשו עם הורדות מחיר בעבר - דבר שבהחלט "פגע בהם כלכלית" במידה מסויימת, אבל הצליח לשכנע אנשים פה ושם לקנות ONE במקום PS4. לא הצלחה אדירה בהתחשב במספרים, אבל זה היה גם נסיון די דומה, בעלויות די דומות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2016, 13:22

איך שלא תסתכל על זה הם יורידו משמעותית את הרווחים, השאלה היחידה היא האם המהלך הזה יהיה כזאת הצלחה הסטרית שהוא יצליח להעלות את הרווחים באחוז כל כך גבוה שהם במינימום יפצו על הפסדים. אני וסוויס חושבים שאין מצב, זה לא חשוב מספיק לאנשים. זה סיכון מטורף, רק במקרה של מגה הצלחה אדירה זה באמת יהיה משתלם ובכל מקרה אחר זאת תהיה קטסטרופה למיקרוסופט. זוכר כשסוני הכריזה שהם מתחילים לגבות כסף על מולטי? זה לא הזיז לעיתונות או לצרכנים את הביצה, הם לא אבדו לקוח אחד. זוכר בדור הקודם כשסוני אמרה שהמולטי שלה חינם? אז למה כולם שחקו אונליין על ה360 שהמולטי שלו עלה כסף?

בקיצור, אני לא רואה את זה קורה. אם זה קורה זה בשביל PR בלבד ואם בא למיקרוסופט לעשות PR שעולה לה מאות מליוני דולרים אם לא מליארדים, היא יכולה לעשות קמפיין פרסום בחצי מליארד דולר או לקנות איזה 5 מגה בלעדיים מדהימים שיעשו את העבודה הרבה יותר מאשר "אה, אז אני לא צריך לשלם עכשיו 3$ בחודש לשחק אונליין ולקבל מלא משחקים חינם? אז אני אקנה את הקונסולה הזאת ב400$!". מי בכלל עושה את החשבון הזה כשהוא קונה קונסולה? ועוד אמריקאי שבשבילו זה כמו שקית במבה בחודש.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2016, 13:37

טוב, בא נראה מה יקרה בעוד 3 חודשים כשפורצה יצא... לדעתי יש סיכוי טוב מאוד שזה יציב אותם במצב "לא נעים" בלשון המעטה, ומשהו שיכול שוב להעיב על השקת קונסולה שלהם, וזה לא משהו שהם צריכים, אז לפחות בינתיים - הייתי נותן בוסט של שנה ככה ומכריז על זה. אני באמת לא חושב שיש פה סיכוי "להפסיד מליארדים" כי אנשים רוכשים מנוי לא רק בגלל האונליין, ואפילו אם ישאירו את המצב כפי שהוא - עדיין הרוב המוחלט יישאר מנוי. הוא פשוט לא ירגיש שהוא מממן את ההצטרפות של שחקני הPC לכל המסיבה הזו, ועוד אחרי שיש אנשים שרכשו קונסולה בשביל הבלעדיים וזה גרם, לחלקם לפחות, להרגיש שזו לא הייתה החלטה נכונה, בדיעבד.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 יוני 2016, 13:41

אתם יודעים - ניתן להכניס את זה לנושא התערבויות... נניח "האם יהפכו את האונליין לחינם ומתי"
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 39 אורחים