Death Stranding - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: Death Stranding - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יולי 2018, 14:56

1) גם לי נמאס מעולמות פתוחים ומשחקים של 40 שעות. משגע אותי שכל ה-back cataloge שלי הוא 20+ שעות במינימום, אפילו משחקים שהיו פעם 6 שעות כמו tomb raider או prey הם עכשיו 20+ שעות. משחק שנתי כמו AC אשכרה צריך להיות משחק של 5 שעות, די.
2) זה MGS בלינג, לא AC, חבל :/
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 יולי 2018, 15:53

אני חושב שדווקא אנצ׳רטד דוגמא מושלמת לאיזון מושלם... רוב המשחק לינארי אבל מעט איזורים פתוחים יותר שממש לא חובה ללכת לכל מקום. גם גאד אוף וור עושה ״עולם פתוח״ בצורה מקורית ומצויינת.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 יולי 2018, 17:15

אנצ'רטד הוא דוגמה מושלמת למשחק שלא צריך לעשות את זה ועושה את זה סתם. אלו השלבים הכי פחות מעניינים והכי פחות מהנים שלו. אנצ'רטד זה משחק אקשן לינארי ומתוסרט, הוא כנראה המשחק הכי טוב בהיסטוריה של אקשן לינארי ומתוסרט, למה בכח להכניס לו אלמנטים שמרחיקים אותו מהנקודות החזקות שלו?
GOW הוא כם כן לא דוגמה מאוד טובה, כי אם כל משחק בעולם היה ברמה שלו לא היית שומע אותי מתלונן כנראה אי פעם. קצת קשה להשוות משחק כמעט מושלם לבעיות של משחקים אחרים, כי אנחנו יודעים שרמת הביצוע הממוצעת רחוקה ממה שSM עושים ב5 שנים עם תקציב אסטרונומי.
בכל מקרה gow הוא לא הבעיה אבל הוא חלק מהבעיה, כי הבעיה היא לא במשחק ספציפי אלא בהסתכלות רחבה.
אין לי בעיה שמשחק X הוא עולם פתוח עם המון משימות, אם אני אוהב פרנצ'ייז מסוים ומחכה למשחק כמובן שבאופן תאורתי ועקרוני אני אשמח שהוא יהיה ארוך ולא קצר.
הבעיה היא כשכל המשחקים הם כאלו, גם אלו שהם "סתם" ולא איזה אירוע גיימינג מלא הייפ שאתה מחכה לו. אני מתגעגע למשחקים שאתה מדליק בידיעה שתשחק בו שעה וחצי ביום במשך שבוע, תקבל חוויה שלמה ומהודקת, ותמשיך הלאה.
כמו שdrkeo אומר, היום חצי מהספרייה שלי הם משחקים עצומים שאני יודע שלא אסיים אף פעם (כי תמיד מתישהו יצא משחק שאני מחכה לו, אני אכנס לתקופה עם פחות זמן למשחקים או כל אפשרות אחרת, אאלץ לנטוש אותו ואחרי זה לך תחזור למשחק באמצע אחרי חודש.) ובגלל זה אני גם לא מתחיל אותם אף פעם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 יולי 2018, 17:30

כן אבל באנצ׳רטד כל הקטעים האלה לא מוסיפים יותר משעה נטו, אני חושב שזה מאוד נחמד ואני מקווה שגם בTLOU יעשה דברים דומים פה ושם.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 יולי 2018, 19:18

אנצ'רטד הוא לא דוגמה למשחק שהפך להיות rpg עולם פתוח של 60 שעות, הוא סתם היה דוגמה קטנה לזה שאפילו ה-משחק הלינארי והמתוסרט הכניס אלמנט של עולם פתוח. עד לאן הגנו כזה :).
בכל מקרה אני מאוד מקווה שהם *לא* יעשו את זה בtlou. לא יודע מה מצאת בקטעים האלו אבל בעיניי (וזה גם צוין ברוב מוחלט של הביקורות) הקטעים האלו היו על הפנים. ממש לא ברמה של שאר המשחק.
מפחיד אותי גם שהם לקחו את זה צעד קדימה בTLL למרות שגם ב4 זה לא ממש עבד, ועשו אותו יותר גדול ויותר ארוך. גם שם זה ממש לא עבד, ואני מפחד שtlou יקח את זה עוד צעד קדימה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יולי 2018, 02:47

אפילו זלדה שהיה מסורתית משחק של 20-30 שעות הפך למפלצת בכניסה האחרונה, אבל כמו GOW הוא כל כך פאקינג טוב שאני לא מתלונן על זה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יולי 2018, 10:30

דווקא רוב הביקורות שקראתי כן אהבו את ה"פתיחות" היחסית של אנצ'רטד בקטעים האלו... אני חושב שזה היה קטע מצויין ועוד יותר בTLL... לא רוצה? אל תחקור. זו בחירה שלך :) אני באמת לא מבין את ה"הייטינג" של אלמנטים של עולם פתוח, אפילו כשזה לא "גוזל" ממך יותר משעה מהחיים.
כל מה שזה אומר, בשבילי, זה שהמפתחים השקיעו בהרחבת העולם, ואם זה לא בא על חשבון דברים אחרים - אני מאוד מרוצה מזה.

אני כן מבין את ה"תלונה" שכל משחק AAA שני היום זה איזה 100 שעות, אבל זה בעיקר נובע מזה שאנחנו כבר לא צעירים כמו פעם ויש לנו הרבה פחות זמן והרבה יותר אחריות ומטלות שחייבים לבצע :) אם הייתי בן 20+ לא הייתי מתלונן והייתי חושב שזה הדבר הכי טוב שקרה לגיימינג. אז אנחנו יותר "בררנים" היום, מחוסר ברירה.
אני לא הייתי רוצה לחזור אחורה ולהחליף את האורך של GOW האחרון באלו שהיו לפניו, כנ"ל אנצ'רטד או MGS.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 יולי 2018, 10:34

מסכים עם הקו הכללי של הדיון אבל אני חייב להודות שכמו לאסקין גם אני חשבתי שהשלב הפתוח ב TLL היה אחלה ושבירה קצת של המסגרת הרגילה שהוסיפה גיוון במקרה הזה.

קודם כל זה לא שכל המשחק היה ככה, בסך הכל שלב אחד ששבר קצת את המסגרת, דבר שני זה התפרס על מפה קטנה יחסית וזה לא הרגיש טרחני, וגם זה הרגיש תוכן משמעותי ואיכותי שבסופו גם קיבלת תגמול ממשי אם עשית הכל. בקיצור לדעתי דווקא אחלה קטע שמראה שנוטי דוג כן יכולה ליצור שלבים קצת יותר פתוחים עם תוכן משמעותי ועדיין לשמור על איכות גבוהה.

אני מאמין שנראה הרבה רגעים כאלו ב TLOU2, זו סדרה שגם שמה יותר דגש על סביבות פתוחות וחקירה ואיסוף משאבים בניגוד לאקשן מהיר כמו אנצ׳רטד, זה מאוד מתאים לעולם הזה לתת רגעים פתוחים שכאלו ואני בטוח שנראה את זה בא לידי ביטוי בצורה אפילו יותר מוקצנת מאנצ׳רטד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יולי 2018, 11:28

אני לפחות לא דברתי על אנצ'רטד, לא שחקתי בו :)
אבל בכלליות זה מבאס שכל משחק AAA היום הוא 20+ שעות. כן, כשהייתי בן 13 זה היה אדיר, אבל מהיום שסיימתי את התואר והתחלתי לעבוד עבודה מלאה זה פשוט לא אפשרי יותר. אני יכול לשחק היום אולי במפלצת אחת בשנה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יולי 2018, 11:44

אתה יכול בהרבה יותר מאחת, יותר כמו 6... אבל אתה ***בוחר לשחק בOW במקום***
:)

וברצינות, זה הגיוני... כי אנשים לא מוכנים יותר לשלם על משחק סינגל של 8 שעות בלי יותר מדי דברים שיחזירו אותך למשחק נוסף בו 60 דולר... מצפים לשלם היום 20-40 על חוויות קצרות יותר. בנוסף, זה גם פחות זמן לספר סיפור מורכב... בשביל 60 דולר אנשים מצפים שיבנו להם "עולם", ואני יכול להבין את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יולי 2018, 12:03

אני יכול לשחק שעתיים ביום, זה אומר שמשחק של 100 שעות ישתה לי חודשיים מהשנה. זה אומר שאני יכול לשחק 5 כאלה בשנה? כן, זה נכון, אבל זה לא באמת מציאותי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יולי 2018, 12:08

זה מציאותי מאוד, זה בערך מה שאני עושה... ואתה יכול לשחק קצת יותר מזה אם נהיה כנים... פשוט תהיה מאוד עייף למחרת :)
ואתה גם תוכיח את זה לעצמך אחרי שתקנה PS4 אני מוכן להתערב ^_^

כשיש משחק חדש שאני ממש ממש מצפה לו אני משתדל מאוד לארגן לי איזה יומיים חופשיים יותר, לקבוע לאשה והילדים תכניות עם חברות שלה או משהו כזה, במקרה של GOW ממש לשלוח אותם לחופשה... אני מתכנן משהו דומה לRDR2, אבל נראה לי שזה משחק שהולך ללוות אותי עד אמצע 2019 בערך

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יולי 2018, 12:57

אם הייתי צריך לקחת חופשה עבור כל משחק BACK CATALOG שיש לי שלוקח יותר מ-20 שעות, המשפחה שלי הייתה גרה ברחוב. יש לי בערך שעתיים ביום לשחק, לפעמים במקום אני רואה סדרת טלביזיה או סרט או יוצא עם חברים, זה אומר אולי 40 שעות בחודש? זה לא ממש כיף לשחק משחק אחד בודד במשך חודש ובקושי להיות באמצע שלו. חוץ מאשר MGS5 והוויצ'ר 3 אני לא באמת מוצא את עצמי מצליח לשחק במשחק במשך חודשים.

אז כן, שיוצא איזה GOW או זלדה או MGS אני לגמרי יכול להקדיש את ה-30 שעות האלה כי זה הדבר שהכי מעניין אותי באותה שנה, אבל הבעיה היא שכל משחק סתמי הוא פתאום 20+ שעות היום. לא הגיוני שכל הספריה שלי 20+ שעות, לפעמים רוצים לשבת יומיים ולסיים משחק.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 12 יולי 2018, 13:11

בדיוק מה שdrkeo אמר.
בכל מקרה, יש פה שתי נקודות שונות שאתם מתעקשים לחבר בינים:
הראשונה היא עובדתית לגבי הכיוון של התעשייה, וגם כאן צריך לעשות הפרדה.המשחק שאתה הכי מצפה לו השנה? ברור שזה טוב באופן עקרוני שהוא ארוך ופתוח וגדול. נהנתי מ30 השעות של gow באופן כמעט חסר תקדים, והייתי מאוד שמח לשחק עוד 30 ממנו ממש עכשיו.
אבל אי אפשר לקחת את המשחק הכי טוב מכל שנה כדוגמה, כי הבעיה היא לא משחק ספציפי, אלא העובדה שכל משחק 'סתמי' הוא כזה ואי אפשר בככל להכנס אליהם.
אני רוצה להתחיל משחק, להיות איתו שבוע, ולקבל חוויה מהודקת, סגורהומלאה ושל 8-12 שעות.

בלי קשר, הנקודה השנייה היא העדפה אישית. אני הרבה יותר נמשך למשחקים מתוסרטים ומהודקים שאתה מרגיש את היד המכוונת של היוצר בכל מילימטר, שאתה יודע שכל טקסטורה שנמצאת בכל נקודה נמצאת שם כי מישהו שם אותה שם בכוונה. פחות ממשחקים שבונים לך עולם ומקווים שתהנה בו מהמערכות הפועלות.
כן, gow עשה את זה טוב אבל אי אפשר לחזור ולהשתמש בו על פעם כדוגמה לא מייצגת, מה גם שכמו שאתה יודע הקווסט הראשי שלו לא באמת עובד כמו משחק עולם פתוח והוא מאוד מתוסרט ועם יד מכוונת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יולי 2018, 13:19

כמו שסטיק אמר, למשל אני לפעמים מחבב לשחק איזה AC פעם בכמה שנים אבל עכשיו שהמשחק 40+ שעות? אני לא באמת הולך להכנס אליהם שוב, זה לא שווה לי את הזמן. יש כל כך הרבה משחקים ששחקתי בהם רק כי הם לגמרי כיף לשעתיים והם חוויה הדוקה. הייתי בכיף משחק בקמפיין של BATTLEFRONT 2, אבל אם הוא היה 40 שעות? אין מצב בעולם. לא כל משחק שיוצא הוא GOW או MGS או הוויצ'ר, רובם המוחלט הוא לא. אתה לא משחק רק 3 משחקים בשנה, אתה רוצה לשחק 15-20 משחקים בשנה וזה ממש מבאס להשאר ככה מאחורי התעשיה. בסוף אני שומע יותר על משחקים בפודקאסטים מאשר אשכרה משחק בהם.

למשל העד, למה לעזאזל משחק פאזלים הוא 25 שעות? אני מת לשחק בו אבל כל פעם שאני חושב על זה שהוא 25 שעות אני פשוט מוותר מראש. פעם חשבתי שביושוק משחק ארוך, עכשיו הוא הליכה בפארק, רק 15 שעות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יולי 2018, 13:44

מן הסתם אם זה "משחק סתמי" אז לא תשחק בו בכל מקרה, וברור שלא כל כך הרבה זמן, אנחנו מדברים פה על משחקים ממש מעולים. הורייזון בכיף שווה 40 שעות. גם GOW מן הסתם. גם אנצ'רטד שווה 20 ומשהו שעות, גם משחקי סולס למי שאוהב... אין ספק שמשחקים כמו RDR גם כן "שווים" את הזמן הזה...
אוקיי, אז שנינו מסכימים שמשחקי AC שיוצאים כל שנה - לא מספיק טובים. מה לגבי משחקים אחרים? כמה כאלה כבר יש בשנה, שבאמת שווים את זה (משחקים של 85+ שלוקחים 40+ שעות לסיים)?
"העד" זה פאקינג משחק פאזל... והכי טוב בכל הזמנים. הוא בדיוק המשחק ששווה את זה, כי זה לא משחק לשבת עליו 5 שעות ברצף, אלא שעה, ואז להתקע, ו"לישון" על הפתרון ולמחרת לפתור אותו... אם אתה ממש חכם אתה תסיים אותו ב-5 שעות :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יולי 2018, 13:46

אבל שוב, אם היית מקדיש חצי מהזמן של OW לשחק פה ושם שעתיים במשחקים אחרים, אז היית מקצר את הבקלוג שלך משמעותית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יולי 2018, 14:05

אבל אני לא אשחק בהורייזן, בדיוק בגלל שהוא 40 שעות. זאת בדיוק הנקודה, משחקים שכאלה שגובלים בממש טובים אבל לא נמצאים ברמה של mgs או זלדה או הוויצ׳ר נופלים בין הכיסאות כי אני צריך להקדיש להם חודש ותהיה בטוח שלהורייזן אני לא הולך להקדיש חודש.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יולי 2018, 14:15

אתה יודע שאתה יכול פשוט לרוץ עליו בEASY ולקצר את זה בחצי... כן? אני לא הייתי מוותר עליו, הגיימפליי והעולם שלו שווים יותר מרוב המשחקים בדור הזה, פשוט תרוץ על העלילה המרכזית, אתה לא תפסיד הרבה. זה כולה 10 ימים לא לשחק בOW :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 12 יולי 2018, 14:34

אפשר לסיים אותו גם ב-20 שעות, ולא על easy. לא חייבים לעשות הכל, ממילא משימות הצד שם הם סתם פילרים. אבל גם 20 שעות אני לא בטוח שהוא שווה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 12 יולי 2018, 14:56

הורייזן הוא דוגמה טובה למשחק שכן התחלתי ופשוט עזבתי באמצע כי חאלס כמה ארוך הוא יכול להיות.
נהנתי ממנו ברמה מסוימת לאורך הזמן ששיחקתי, אבל אין לו שום הצדקה להיות כל כך ארוך כי הוא לא עושה מספיק דברים מעניינים.

ברור שלא חייב לעשות הכל ואני גם לא עושה הכל, אבל כשאני מתחיל משחק אני נותן לו צ'אנס. העובדה שיש המון תוכן ברמה לא גבוהה שמאריך את המשחק היא לא לזכותו..

לרוץ על משחק באיזי זה לא בהכרח כיף. אני לא מבין למה אתה מחפש עוד ועוד הנחות, תן לי משחק שלם, מהודק, ברמה גבוהה שיודע בדיוק מה הוא רוצה מעצמו ושאני אוכל להנות ממנו בלי לשים את החיים על מצב המתנה או 'להתקע' עם המשחק חודשים.
מה הבעיה אם הורייזן היה קטן יותר, מהודק יותר, קצר יותר ולטעמי לפחות גם טוב יותר? אני לא אשחק בו על איזי כדי לסמן וי ששיחקתי בו כי בלי אתגר אני לא אהנה ממנו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יולי 2018, 15:02

טוב נו, אבל אתה גם חושב אותו הדבר על GOW :)
לדעתי העולם, האוייבים והגיימפליי לבדם שווים 20 שעות בכיף... מאוד מקורי ומאוד מהנה ומגוון, גם בנופים וגם באוייבים והנשקים, והדרכים השונות לגשת לקרב... טוב, כבר חפרתי על זה בעבר, אבל אני משוכנע שמי שירוץ עליו דווקא יישאר עם טעם של עוד, אבל זה אני.

סטיק - אני לא מחפש "הנחות" יש לי פשוט טעם שונה משלך, אני מחפש להשאב לתוך עולם, ואם הוא מספיק מפורט ומעניין - אין לי בעייה שיהיה 200 שעות כמו RDR או סקיירים... אני רק אומר שלדעתי גם מישהו שאין לו 80 או אפילו 40 שעות לשרוף על משחק אחד בגלל הבקלוג - יהנה ממנו מאוד אם לא יעשה יותר מדי דברים מסביב, ואז זה ירגיש לו כמו משחק מהודק יותר.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 12 יולי 2018, 15:05

סבבה, אז שוב, להסתכל על משחק אחד בודד בצורה נפרדת זה בסדר. אם הורייזן לא מתאים לי אף אחד לא מחייב אותי לשחק בו, אבל הורייזן הוא דוגמה של משחק טוב וארוך בהרבה ממה שהוא צריך להיות.
למה כל משחק שיוצא היום צריך להיות כזה? אתה יודע כמה משחקים שיחקתי עד האמצע בחמש השנים האחרונות..וזה לא ששמתי בהם 5 שעות, שמתי 20.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יולי 2018, 15:26

אבל זה לא נכון ש"כל משחק" היום ככה. אני חושב ש-5 זה ממש מעט לחוויית סינגל... זה נחמד מאוד בשביל משחקי אינדי או III, אבל לא בשביל 60 דולר, אלא אם הוא באמת משהו יוצא דופן, וכמה כאלה כבר יכולים להיות בשנה...
אני כמעט ולא נוטש משחק באמצע אף פעם, תמיד משתדל לסיים אלא אם אני באמת כבר לא נהנה, ולי זה קרה בשנים האחרונות רק במשחקי AC.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יולי 2018, 17:41

כל הקונספט של תוכן זבל פשוט לא ברור לי, זה אשכרה מוכר משחקים? תראו את sotc, כל מה שעושים שם זה 14 משימות של להרוג קלוסוס, כל אחד יחיד ומיוחד וכמובן פשוט כיף ומעניין. אין שם קווסטים ריקים, אין שם למצא שלושה חזירים עשר פעמים, רק 14 משימות וזהו. העולם לא חייב להיות קטן, הוא יכול להיות בכל גודל, מה שיש בו משנה.

דווקא mgs5 הוא דוגמה נורא מעניינת כי רוב החלקים המעניינים של העולם שלו עוצבו במיוחד למשימות מסויימות. כלומר הם עוצבו כמו שלב ושולבו בעולם. מה רע במשהו כזה? כלומר ברור שmgs5 הוא דוגמה קטסטרופאלית כי המשחק מלא בחזרה עד מוות, אבל קונספטואלת הרעיון של עולם שמעוצב סביב המשימות ואז הן פחות או יותר התוכם העיקרי שלו.

באמת שכל התוכן סוג ב או משימות רפטטיביות לא ברור לי, כולם מרגישים דחף לשים את השיט הזה, אפילו בזלדה והוויצ׳ר 3 יש את זה.

ואם כבר הנושא של ds, ניתוח של df שעדין לא הספקתי לצפות בו:

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים