PS4 | הנושא הרשמי 2

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: PS4 | הנושא הרשמי 2

הודעהעל ידי Stick » 15 יוני 2018, 15:50

גם אני.. אני לא חושב שיש ספק שגרסאת הps4 אחראית על המספרים המשוגעים האלו לבלעדי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2018, 19:13

יש סיפור די מטורף עכשיו עם פורטנייט. גרסת הסוויטצ׳ יצאה ואם אי פעם החשבון פורטנייט שלך חובר לגרסת הפס4, הוא ינעל אותך ולא יתן לך לשחק בסוויטץ׳. כלומר לא רק שגרסת הפס4 היא היחידה שלא תומכת בקרוס פליי, אם תרצו לשחק על הסוויטץ אחרי ששחקתם בפס4 תצטרכו לפתוח חשבון חדש.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יוני 2018, 20:46

כן, זה לגמרי חושף את החסרון האדיר של סוני פה.
אם יש נושאים שהם לגמרי הם חייבים עליהם חזק לעבוד עד הדור הבא אחרת יתחילו ממש להתעצבן עליהם - זה הקרוס-פליי והתאימות לאחור.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יוני 2018, 20:53

אה עכשיו רק חזרתי לעמוד הקודם וראיתי את הדיון על הBC
אני חושב שאם כבר בהכרזה הראשונה מיקרוסופט או סוני יעזו למכור למי שיש את גירסת הדור הקודם גירסה משודרגת לפס5 במחיר מלא או 40 דולר אז מיד החברה שתכריז אחריה תעשה משהו הרבה יותר טוב, כי זו תהיה מטרה קלה מדי, כמו עניין ״שיתוף המשחקים״ בהכרזת הוואן/פס4.
יהיה בקלאש עצום. ואני יודע שזה לכאורה בחירה מלאה של המפיצות, וחלקן יטענו ש״מה, זה ממש כמעט-רימאסטר), אבל הדיימרים לא יעברו על זה בשתיקה.

אני כן חושב שבמקרים מאוד מסויימים שבהם באמת הצוות עובד מחדש על המשחק ומוסיף דברים אז יהיה אפשר לקחת 10 דולר כדי לפתוח את השדרוגים, אבל גם אלו יחטפו על הראש... או לפחות אני רוצה להאמין, ורוצה להאמין שסוני לא ינצלו את הכח של הבלעדיים שלהם יותר מדי.

אני לא רכשתי את הגירסה המשודרגת של TLOU. לא רציתי לתת לזה יד... וגם בטח יתנו אותו ב״חינם״ בפלוס לקראת סוף הדור... לקראת היציאה של ההמשך, אני מניח, כדי להקפיץ את המכירות שלו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2018, 02:37

יש לי סוג של הרגשה שבדור הבא הולך להיות לנו יותר "360 מול פס3" מאשר "ONE מול פס4". כמו כל חברה שמובילה את שוק הקונסולות, סוני לא לומדת ומתחילה להיות שחצנית. אין תמיכה לאחור, המון רימאסטרים במחיר מופרז, סירוב לקרוס פליי, התרגיל שהם עשו עכשיו עם הסוויטצ' ופורטנייט וכמובן E3 האחרונה שהראתה שהם כנראה לא רצו להכניס תציב לתצוגה של E3 או לחילופין שיש שם בעית ניהול בדרגים הגבוהים.

כולנו יודעים שכשמתחיל דור חדש הכל מתאפס, כל הרצון הטוב שהיה לפני הולך והעובדה שהפס4 דורסת את כולם אומרת כלום לגבי הפס5. כולנו יודעים ששנתיים ראושנות של סוני הן קטסטרופה כבר בצורה מסורתית (ולהתחשב בזה שסנטה מוניקה כנראה תוציא משחק ב2020 ונוטידוג תוציא את TLOU ב2019 או 2020 וכך גם קוג'ימה וכנראה פליפוני, גרילה וסאקרפאנצ' - באמת שאין לי מושג מה יהיה להם בכלל בשנתיים הראושנות). כולנו יודעים שמיקרוסופט הולכת לעוף על BC, כולנו יודעים שמיקרוסופט הולכת להתרסק על הקונסולה הכי חזקה שהם יוכלו לעשות אפילו אם יפסידו על זה כסף ואולי צד א' שבטח יהיה עבה יותר עד אז יוכל להרים רשימה מכובדת יותר מהדור של ה-ONE. יש ווייב של היבריס מסוני ומרתק אותי לראות איך זה יתבטא בדור הבא.

אוקיי, אני הולך לעשות כמה תחזיות לדור הבא, לפחות שתיים מהן די קיצוניות:
1) האקסבוקס תהיה חזקה יותר מהפס5
2) הפס5 לא תהיה BC
3) וזה ממש ה-wildcard שלי כי אין אדם אחד באינטרנט שאומר את זה, יהיה באקסבוקס GPU של NVIDIA

ההשערה הראשונה קלה, מיקרוסופט חזק בקטע של להיות הקונסולה הכי חזקה והוענשה חזק כשהיא לא הייתה. הXBOX הייתה הכי חזקה בדור ההוא, ה-360 הייתה מפלצת בשיגור שלה ובאמת שמיקרוסופט לא יכלה לבנות משהו חזק יותר ב-2005. אין מצב ביקום שמיקרוסופט הולכת לתת פחות מהכי הרבה שהיא יכולה, אפילו להפסיד כסף לא קטן פר קונסולה בשיגור (מה שסוני לא תעשה), כדי להיות הכי חזקה בשוק בשיגור.

ההשערה השניה קצת יותר קיצונית כי BC נשמע טריוויאלי בדור X86 שני ברצף. אבל אני חושב שסוני עדין לא תהיה BC כי:
1) סוני אוהבת לשחרר רימאסטרים, הם עושים לה כסף טוב. BC אומר שהם יהיו הרבה פחות רלוונטים.
2) אולי מיקרוסופט היא אבירת ה-BC בשנים האחרונות, אבל לא ראינו שזה באמת עזר לה. סוני רואה את זה וזה משליך ישר על סעיף 1, אם זה פוגע במכירות רימאסטרים ולא נותן יותר מדי מהצד השני אז למה לעשות את זה? כמובן שזה משתלב עם ההיבריס מה שיצור תחושה דומה לשיגור הפס3 אצל הקהל.
3) סוני משקשקת במגפיים הקטנים שלהם מלתת למשחק שנכתב לארכיטקטורה X לרוץ על ארכיטקטורה Y. איך אני יודע? כי זה כל כך מפחיד אותם שלקח להם 6 חודשים לאפשר BOOST MODE על הפס4 פרו, מצב שבו ההבדל החומרתי היחידי בין הפס4 לפרו הוא שה-GPU רץ ב-911Mhz במקום 800Mhz. אם סוני מפחדת להריץ משחק על חומרה זהה עם בוסט של 15% למהירות שעון, רק תתארו לעצמכם כמה הברכיים שלהם רועדות מלהריץ משחקי פס4 על ארכיטקטורה חדשה לגמרי, אפילו ה-GPU לא יהיה מבוסס GCN שרץ בדם של AMD כבר 10 שנים וה-CPU יהיה מבוסס זן שהיא ארכיטקטורה שונה מאוד מה-CPU של הפס4.

כל אלה ביחד נשמעים לי כמו סיכוי יותר גדול שסוני לא תתן BC, לפחות בשיגור עד שזה יעשה לה PR רע, מאשר כן תתן BC.

ועכשיו להשערה הכי קיצונית, GPU של NVIDIA. אני מבסס את זה על השמועה האחרונה שNAVI נבנה במיוחד לפס5. אם הוא נבנה במיוחד לפס5, אני לא רואה מצב שסוני תתן לעוד בגידה סטייל IBM וה-CPU של ה360/פס3 לקרות (נספר על הבגידה בכוכבית בסיום למי שמעניין אותו) ולכן אני לא ממש רואה איך ה-GPU של האקסבוקס כול להיות מבוסס NAVI. אוקיי, אז ה-X מבוססת פולאריס 14nm, בדור הבא יהיה 7nm כך שאולי מיקרוסופט יכולה ללכת על פולאריס מקוסטם שוב רק ב-7nm ולקוות שיהיה אפשר ליצר
צ'יפ גדול מספיק בכדי לתת סביבות ה-12TFLOPS? אני לא ממש רואה את זה קורה. מיקרוסופט רוצה את הקונסולה הכי חזקה בשוק, היא לא הולכת לקחת ארכיטקטורת GPU בת שלוש שנים ובטח ובטח לא הולכת ליצר סיליקון כל כך גדול ש-500$ יהיה מחיר הפסד.

אז למה כן NVIDIA אפילו שאף מקום באינטרנט לא סופר אותם?
1) כולם מתעלמים מ-NVIDIA כי הם כבר אמרו בתחילת הדור הנוכחי שקונסולות זה פשוט לא משתלם כלכלית. אבל הטיעון הזה כבר נסתר פעמיים, פעם אחת בעובדה שהיום 10% מהככנסות של AMD הן מהפס4 והONE והשניה מ-NVIDIA עצמה, הם ראו שיש שם כסף ולכן הם נמצאים כבר היום בסוויטצ'. יש שיומרו שהם בסוויטצ' כדי לקדם את טגרה אבל טגרה נמצא אצלם במבער האחורי כבר מ-2015. אני לא חושב שבאמת אכפת להם מטגרה יותר מדי, הם רודפים אחרי שוק השרתים החישובי, deep learning ו-AI הם נושאים חמים מדי בשביל לותר עליהם כך שאני לא חושב שמובייל מעניין אותם יותר מדי. אפילו כשהכריזו סופסוף על טגרה חדש ה-SOC היה מיועד למכוניות עצמאיות, לא מובייל. או במילים אחרות, אני לגמרי חושב ש-NVIDIA כן תשמח היום להשתתף במירוץ הקונסולות ואם סוני בונה עם AMD, זה קלאסי ש-NVIDIA תלך עם מיקרוסופט כמו בשני הדורות הקודמים (בדור הפס2 זה היה NVIDIA עם מיקרוסופט ו-AMD עם נינטנדו, בדור הפס3 זה היה NVIDIA עם סוני ו-AMD עם מיקרוסופט).
2) ה-GPU של NVIDIA יעיל מבחינת כוח בצורה קיצונית לעומת AMD וגם יודע להגיע למהירויות שעון הסטריות לעומתם. ה-W פרק פעימת שעון של NVIDIA כמעט מכפיל את זה של AMD. זה בעיקר אומר שאם הם מגיעים למהירויות שעון גבוהות, אפשרי לעשות underclock ולקבל yelld מאוד גבוה, כמו שנינטנדו עושה עם הטגרה X. או במילים אחרות, עלויות יצור מאוד נמוכות לעומת AMD שיש לה הסטוריה של מאבקים ביצור וקושי בלהגיע למהירויות שעון גבוהות. בנוסף כמובן שזה נהדר לקרור, כרטיס NVIDIA שרץ באותה מהירות כמו כרטיס AMD צורך בסביבות ה-40% ממה שצורך ה-GPU של AMD. כמובן יכול להיות שהכל יפתר ב-NAVI, אבל כרגע ארכיטקטורת GCN זוללת חשמל ופולטת חום כמו טרקטור.
3) אני מודה, זאת הולכת להיות סיבה תלושה למדי ויש לה אולי הסבר פשוט יותר אבל הערוץ של NVIDIA ביוטיוב קרקר סביב המסיבה של מיקרוסופט והתעלם לגמרי מסוני ב-E3. אז כן, מצד אחד אפשר להגיד שהמשחקים של מיקרוסופט באים ל-PC ושל סוני לא, מצד שני אולי המערכת יחסים מתחממת כי ההחרמנות כמו על המסיבה של מיקרוסופט לא הייתה להם עם שום מפיצה, אפילו לא יוביסופט שהיא חתיכת חברה טובה של NVIDIA.

* אוקיי, הסיפור העסיסי של הבגידה של IBM. בזמנו סוני פתחו את CELL עם IBM, בדומה לשמועה הנוכחית עם סוני ו-AMD ו-NAVI. במקביל מיקרוסופט חתמו על חוזה עם IBM ל360 ו-IBM פחות או יותר נתנו להם חתיכה מה-CELL ועל גבי הארכיטקטורה הזאת, ברכיבה על יותר ממליארד דולר שסוני הוציאה על R&D של ה-CELL, מיקרוסופט בנו את המעבד של ה360. הם בייסיקלי לקחו את המעבד הראשי של ה-CELL (אני מזכיר שהסל היה מורכב ממעבד ראשי ו-7 מעבדי לווין שנקראו SPUs), שרשרו שלושה כאלה ונתנו לכל אחד להריץ שני ת'רדים במקביל וכך נולד המעבד של ה-360.

אני חושב שסוני נכוותה חזק מהסיפור הזה. אין מצב שזה יחזור על עצמו עם NAVI. אם השמועות נכונות והוא מפותח בשיתוף עם סוני אז הפעם למיקרוסופט לא תהיה גישה ל-NAVI ומכאן מתחילה כל תאורית NVIDIA שלי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2018, 09:03

חולק עלייך לגבי כמה דברים, אבל רק רוצה בעיקר לתקן את עניין השנתיים הראשונות בדור הבא:
לדעתי הולכות להיות שנתיים טובות מהרגיל, גרילה לדעתי תוציא את ההמשך של הורייזון בתחילת הדור הבא (לא השקה, אבל נגיד גג שנה אחרי), במיוחד עכשיו שראינו שהיילו מנסה לעשות מה שהם עשו, ויש את הפרוייקט של פלייגראונד שינסה משהו דומה... וגם הצוות השני של נוטי דוג בוודאות יוציא משחק סטייל TLl בשנתיים הראשונות של המכשיר ואולי כבר בשנה הראשונה. וגם, וזה מפתיע אולי אבל מסתדר מאוד - גם GOW.
קורי אבל שלא ייקח כל כך הרבה זמן להוציא המשך, אני מעריך 4 שנים, מה שאומר מרץ 2022, עם סבירות לחגים 2022 כי זה יהיה משחק שימכור המון, והמון מכשירים.
גם אם ספיידרמן יהיה מוצלח אז ההמשך שלו ייצא עד חגים 2021, לא רואה סיבה שייקח להם יותר משלוש שנים.

קיצר, מהבחינה הזו אני יחסית אופטימי דווקא. ועדיין לא אקנה עד שתצא גירסה חזקה יותר שלו, אלא אם gow ישבור אותי, שזה גם מאוד סביר

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יוני 2018, 12:48

היה מעניין לקרוא את ההודעה קיאו :)

קודם כל אני רוצה לציין שאין פלא שסוני מרגישה קצת cocky אם תסריט של כישלון מוחלט מבחינתה זה PS3 מול 360, עדיין קונסולה שמכרה מצויין ויש מצב שעברה גם את ה 360 היום. כאילו גם כשהיא נכשלת היא כל כך חזקה שהיא "מנצחת" בסופו של דבר.

אבל בלי קשר אני חושב ומקווה שסוני מודעת לזה שהאווירה ודעת הקהל השתנו ושהיום לשגר קונסולה ללא BC זו מכה קשה בשבילם, אם אפילו אני כפאנבוי אומר שדבר כזה יגרום לי לחוסר אמון מוחלט כלפיהם מה שיוביל לקנייה של אקס בוקס כמכשיר צד ג' לפחות, אז מה יגידו השאר?

אני חושב שסוני כן הוכיחה שהיא עם היד על הדופק לאורך הדור הזה, אני גם לא מבין את ההתעקשות המטופשת על קרוס פליי אבל זה בניגוד ל BC הוא לא משהו שבאמת פוגע בהם משמעותית והם יודעים את זה ולכן הם מרשים לעצמם להתנהל ככה, אני חושב שהם גם מודעים לזה ש BC זה סיפור אחר לגמרי.

למייק ה BC לא עוזר (למרות שהוא כן כי הם צוברים רצון טוב לדור הבא כמו שסוני צברו עם ה PS3 והפלוס וכל האקסלוסיבים שפימפמו לו משלב מסויים, זה משהו שסוני צריכה להיות מודעת כלפיו) אבל זה בגלל שהבעיה הכי גדולה ומהותית של ה ONE עדיין נשארה: המכשיר פשוט מחוויר מבחינת חוויות משחק אקסלוסביות לעומת הפס4, בטח גם למי שיש PC. כל עוד התדמית שאין מה לשחק שם נשארת אז ברור שמעטים יקנו את הקונסולה רק בשביל BC ואקו סיסטם עדיף. ברגע שזה ישתנה, ה BC יהיה פקטור חשוב בלדחוף אנשים אליהם.

אני גם לא חושב שהשנתיים הראשונות יהיו קטסטרופה, הרי ברור שמה שגרילה וסנטה מוניקה עושות זה לא משחק פס4, למה נראה לך בכלל? כל האינטרנט מהמר שהם מפתחים משחקי פס5 וזה נראה לי הכי הגיוני גם.

אפילו TLOU2 יכול להיות קרוס ג'ן עם הפס5 בסוף, אי אפשר לדעת, בטח ש DS.

לא ידעתי על הסיפור עם IBM (מכיר את הסיפור של הצינור שקיבלו מ NVIDIA :)), הרי ה CELL בכל זאת פירק את המעבד של ה 360, אז זה לא שבאמת למייק יצא משהו ששווה בעוצמה שלו (הכרטיס מסך של הבוקס היה עדיף + קלות פיתוח והעובדה שהפס3 זכתה לפורטים מה 360 איזנו את המצב ואף יצרו מצב שלאורך רוב הדור ה 360 היה עדיף לצד ג'), בכל מקרה מייק היא חברת ענק ואפשר להניח שגם להם יפותח משהו במיוחד במידה והם ייחסמו מה NAVI שמפותח עבור סוני. אבל פה אני באמת לא מבין לעומק איך הדברים עובדים, רק רוצה לאמר שזה יפתיע אם NVIDIA תחזור ואומנם הסיבה שהבאת על התנהלות ערוץ היוטיוב נשמעת לי קצת מטופשת (קשה לי להאמין שהמפעילים של הערוץ בכלל מודעים על מה שהולך מאחורי הקלעים של פיתוח הדור הבא) אבל הסיבות האחרות כן נשמעות הגיוניות יותר, במיוחד שהפס4 וה ONE שוות ל 20% מההכנסות של AMD, לא 10. אז זה יפתיע אבל גרמת לזה להשמע כמו תסריט שיכול לקרות.

אבל בלי NVIDIA או עם, אני מסכים איתך על הנקודה שככל הנראה למייקרוסופט תהיה קונסולה חזקה יותר, מדובר בחברה סופר עוצמתית, הרבה יותר מסוני, ואם יש בעינייה מטרה לבנות את החומרה הכי חזקה (מה שאני מאמין כמוך שאכן יש לה) אז זה פשוט יקרה כמו שקרה בכל דור לפני ה ONE. אבל כידוע לא תמיד החזקה מנצחת, אומנם בדור הזה הפס4 החזקה יותר ניצחה אבל בכל דור אחר זה לא מה שקרה, ואם יהיה מצב שסוני תקדים אותם עם הפס5 החלשה יותר זה בהחלט יכול להביא להם את היתרון כדי לשלוט שוב בדור הבא.
-----

לאסקין למה בדיוק אתה מצפה לקבל את TLOU רימאסטר מתנה או "לא משתף עם זה פעולה", מדובר במשחק שעבר שיפורים נרחבים ופותח מפלטפורמה חייזרית כמו ה PS3. נוטי דוג הוציאה לא מעט משאבים על הפורט הזה, זה לא לעשות SETTINGS בגרסת ה PC. מסכים שזה לא היה שווה את המחיר בהשקה אבל ב 10-15$? למה לא.

דרך אגב, יש לך את הפרו בסוף?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2018, 15:06

כן, 10-15 דולר זה על הגבול העליון של מה שסביר, אבל מכרו אותו נראה לי ב-40 דולר, לפחות למי שקנה אותו בחנות שלהם בעבר - אני הייתי מצפה ל-15 דולר. אז אולי לא, היום, או יותר נכון בדור הבא - לגמרי כן, וגם ב-5 דולר וגם בחינם מכותרים מסויימים שהשיפור הוא כבר בילט-אין.
והשיפור הכי משמעותי שם זה הפריימרייט... מבחינת השקעה שלהם, אני די בטוח שהיא הייתה די מינימלית, הוא נבנה כבר בעצם לרמה שהוא בps4 ושונמך כדי לרוץ איכשהו על הps3. לא בדיוק, אבל אתה מבין למה הכוונה.

וכן, קניתי את הפרו, כשיצא הורייזון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2018, 18:12

נעבור עליהם אחד אחד:
גרילה - הם הוציאו משחק שכל החברה עמדה מאחוריו בכדי להמציא מחדש את גרילה. הם בנו מנוע ופתחו גיימפליי חדש, עכשיו זה הזמן שלהם לבנות על זה. כל הבניה מחדש הזאת לא נועדה כדי לזרוק את כל הכלים ולהתחיל מאפס. הם כנראה עובדים על הורייזן 2, הקודם יצא 4 שנים לפני הפס5. אתה באמת חושב שהם הולכים לעבוד על המשך ישיר ארבע שנים? שיהיו להם 4 שנים ללא משחק? כל העבודה על הורייזן ירדה לטמיון?
נוטידוג - tlou כנראה משחק 2020, אני לא רואה אותם מפמפמים משחק חדש תוך שנה. אני אפילו לא יודע מה קורה עם הקונפט של שני צוותים בחברה הזאת. הם הפכו לשני צוותים עם אנצ'רטד 3 ו-TLOU ונראה שאנצ'רטד 4 שאב את החברה להפוך לצוות בודד אחד גדול שוב. לי אין שום ידע על צוות נוסף שעובד על משחק מסתורין שיצא שנה אחרי TLOU2, אם למישהו יש מידע אני אשמח לשמוע. כנראה שלא הולך להיות לסוני משחק נוטידוג בשנתיים הראשונות של הפס5.
סאקר פאנץ׳ - הם לא מפמפמים משחק חדש על מנוע חדש תוך שנה+. מה שהם לא יחליטו לעשות אחרי got, זה כנראה יהיה משחק 2022 לכל המוקדם.
פליפוני - כבר שני דורות הם לא הצליחו להוציא משחק מלא (אם נקרא לספורט מלא) ב4 שנים הראשונות. אני לא רואה אותם מוציאים בשנתיים הראשונות של הפס5.
סנטה מוניקה - הם פשוט לא עושים משחקים בתחילת דור. גם בפס4 וגם בפס3 לקח להם 4 שנים להוציא משחק ראשון. אני חושב שזה נדיב להגיד שסנטה מוניקה יוציאו משחק בתחילת דור חדש, מאוד נדיב.

אז כן, אולי אחת מהן תפתיע וכן תוציא משחק בשנתיים הראשונות אבל זה לא סותר את העובדה שהן הולכות להיות כנראה חלשות. רוב צד א שלהם הולך להוציא משחקים בשנה+ שמובילה לשיגור של הפס5 כך שהמצב לא כזה שונה מהשנה האחרונה של הפס3 ומה שזה עשה לשנתיים הראשונות של הפס4. שום דבר הוא לא 100% אבל הסיכוי הסביר הוא שהגדולים שלהם יצאו ב-2022 וצפונה.

בלינג, אני חושב שסוני ידועה בהיבריס שלה אחרי כל ניצחון. אני לא חושב שהם מגיבים מהר, לפני 4 שנים הם הגיבו מהר למיקרוסופט כי התגובה הייתה מה שהם ממילא עשו. הם. הם לא הגיבו מהר עם קונסולה ב-399$, זאת פשוט העלות של החומרה והמחיר שהם כוונו אליו (כנ"ל מיקרוסופט, האקסטרה 100$ היה הקינקט). תראה את e3 האחרונה, תראה מה קורה עם bc, תראה מה קורה עם קרוספליי, תראה את פורטנייט והסוויטץ׳. הם כבר שם, בהיבריס, האגו לא ירד עד שהם לא יקבלו ביקורת חריפה בתחילת הדור הבא לדעתי. תגובה ל-BC אצל סוני תקח כמה שנים. אם הם לא יתכננו שום BC ופתאום יראו שעושים להם בעיות, יקח להם יותר משנה להדביק את הפער וגם אז ה-BC לא יהיה מרשים כמו של מיקרוסופט.

אם נצלול רע בנושא bc והאם זה באמת משנה או לא, אני חושב שיש ל-BC של הדור הבא משמעות אחרת לגמרי מבדור הזה. בדור הזה היה מדובר בהכרזה 3 שנים לתוך מחזור החיים כשהקונסולות רצות חזק והפס4 כבר הכילה משחקים כמו BB ואנצ'רטד 4 עם GOW מוכרז ואפילו TLOU2 כבר הוכרז לפני שהתמיכה הרשמית ל-BC התחילה. בדור הבא הסיפור שונה.

אני חושב שכולנו מזלזלים בbc בגלל שכרגע זה נראה רק סוג של ״אנחנו נחמדים לגיימרים״ ותו לא אבל בסופו של יום בקושי משתמשים בזה. בשיגור של הדור הבא זה יהיה שונה כי:
1) תחילת דור לרוב היא משמימה, זה יהפוך ספריה של 10 משחקים בקושי לאחת של 1000+ וזה חתיכת יתרון כששתי קונסולות יוצאות ביחד ואין עליהן יותר מדי מה לשחק.
2) לרוב הגיימרים אין one, תאר לעצמך שביום הראשון של האקסבוקס הבאה תוכל לשחק בהיילן האחרון (נניח שהוא דור נוכחי), בגירס 4 ו-5, פורצה הורייזן 4 וכך הלאה. כלומר כל הקטלוג האחורי שגיימרים שנדדו אל סוני (ויש הרבה כאלה, תראה את המכירות של הONE לעומת ה360) פספסו פתאום יהיה להם זמין.
3) המעבד החדש והצוות API התותח של מיקרוסופט אומרים כנראה 4K ב-60FPS לרוב משחקי התמיכה לאחור. הם כבר עושים את זה לרוב משחקי ה-XBOX המקורית והם התחילו לישם את זה גם בחלק ממשחקי ה360, למשל RDR1 שחיק ב-4K כרגע בלי ששינו בו שורת קוד אחת. עם ה-CPU הם יכולים מאוד בקלות לגרום לכל משחק XBOX מקורית, 360 ו-ONE לרוץ ב-4K ב-60FPS וזה חתיכת יתרון. רק תחשוב על RDR2 ב-60FPS 4K בשיגור של האקסבוקס. המשחק יהיה רק בן שנתיים.
4) כשה-BC התחיל על הONE הם הוציאו 3 משחקים בשבוע, לאט לאט הם הגיעו לספריה לא רעה והיום כמעט כל הספריה של ה-360 שם. הם עכשיו עושים אותו דבר עם האקסבוקס המקורית. עם ה-ONE אני בטוח שהם כבר החתימו את המפיצות על החוזה המתאים להתחשב בכך שהמגבלת BC היחידה של הONE היא משפטית בלבד. אם מיקרוסופט הייתה חכמה ותכננה קדימה, הולכת להיות לך ב-DAY ONE כל הספריה של הONE, כמעט כל הספריה של ה360 וכמעט כל הספריה של הXBOX המקורית. זה לא טפטוף או משהו נחמד, זה ממש פיצ'ר די מטורף.

אני חושב שזה פיצ'ר הרבה יותר חזק ממה שנותנים לו קרדיט היום בגלל הסיטואציה האיטית שבה הוא התחיל. תחשוב על BC מהכיוון השני, הפס5. נניח ואין בה BC ובאמצע 2020 יוצא TLOU2. אתה יכול לתאר לעצמך אדם קונה את הפס5 בנובמבר 2020 ולא יכול לשחק בTLOU2? זה ממש רציני, לא סתם פיצ'ר צד במקרה הזה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 16 יוני 2018, 20:20

אני חושב שלמרות שלסוני יש צבא סטודיואים די מרשים כרגע,הם צריכים לשקול לעשות רכש של סטודיו נוסף,אולי QD או,עדיף,אינסומניאק,ולו כדי למנוע מהם לעבור למולטיפלטפורם בדור הבא,קצת כמו ש-MS עשתה עם פלייגראונד.
ולגבי הורייזון 2...ההימור שלי? המשחק עמוק בפיתוח לדור הבא,ייצא בשנה הראשונה של הפס5 (קשה לי מאוד,מאוד להאמין שהם ישרפו אותו ככותר השקה) וכן,כנראה יהיה ארבע שנים ואולי טיפה יותר בפיתוח. כולנו רואים שזמני הפיתוח התארכו משמעותית בדור הזה ואפילו COD סטנדרטי לוקח 3 שנים. משחק בסדר גודל של הורייזון 2,אפילו שיש כבר מנוע מוכן ומכניקות שגרילה נסגרה עליהן,עדיין יצטרך אקסטרה זמן להגיע למוצר שישכנע אנשים לרוץ לקנות פס5,ושנת פיתוח נוספת בשביל החומרה החדשה נשמע כמו משהו מאוד סביר בעיניי,אפילו שהיא תהיה בעיקר אבולוציה של החומרה הנוכחית ולא איזה משהו חייזרי כמו הפס3.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2018, 21:40

האמת? לדעתי הורייזן מוכרז בפריז או בvga השנה ויוצא בסוף 2019 או תחילת 2020. המרווח הכי גדול בין משחקי גרילה הוא 3 שנים והם הראו כבר שברגע שיש להם כבר מערכות במקום הם מפמפמים אותם תוך שנתיים. אני לא רואה סיבה למה הורייזן 2 לא יצא 3 שנים אחרי 1, אני אפילו מאמין בגרילה בזמן פיתוח קצר יותר עם חגים 2019 (גובל ב3 שנים).

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 16 יוני 2018, 21:58

אם הורייזון 2 היה משחק של סוף 2019/תחילת 2020 הוא היה מוכרז כבר השבוע,בהתאם לנוסחה של סוני של הכרזה ב-E3-שתיקה-הדגמה ב-E3 הבאה-דחייה קלה-שחרור. גרילה הם כנראה הסטודיו הכי מוכשר טכנית של סוני וקשה לי להאמין שהם וסוני לא יקפצו על ההזדמנות להיות הראשונים להדגים מה הפס5 יכול לעשות,אחרת סוני תקועים במצב בו למעט אולי סטודיו יפן שאלוהים יודע מה הולך שם,אף אחד מהסטודיואים שלהם לא יהיה מוכן לשנה הראשונה של הפס5.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2018, 22:09

Uncle Pey'j כתב:אם הורייזון 2 היה משחק של סוף 2019/תחילת 2020 הוא היה מוכרז כבר השבוע,בהתאם לנוסחה של סוני של הכרזה ב-E3-שתיקה-הדגמה ב-E3 הבאה-דחייה קלה-שחרור. גרילה הם כנראה הסטודיו הכי מוכשר טכנית של סוני וקשה לי להאמין שהם וסוני לא יקפצו על ההזדמנות להיות הראשונים להדגים מה הפס5 יכול לעשות,אחרת סוני תקועים במצב בו למעט אולי סטודיו יפן שאלוהים יודע מה הולך שם,אף אחד מהסטודיואים שלהם לא יהיה מוכן לשנה הראשונה של הפס5.

תזכיר לי איזה סטודיו שלהם היה מוכן לשנה הראשונה של הפס4? ומי היה מוכן לשנה הראשונה של הפס3? הכל היה צד ב׳ פחות או יותר. ההסטוריה מלמדת שזה לא ממש מעניין את סוני, זאת הסיבה שהם נותנים לסנטה מוניקה להוציא משחק פס2 ב2007 או משחק gow חצי שנה לפני הפס4.

הורייזן הקודם הוכרז שנה לפני שהוא יצא (ואז נדחה בחצי שנה אבל בהכרזה סוני לא ידעה את זה), kz האחרון 8 חודשיפ לפני שהוא יצא, kz3 גם הוכרז 8 חודשים לפני שהוא יצא. בקיצור, ההסטוריה של גרילה בשלושה משחקים האחרונים שלהם אומרת שהם מכריזים על משחקים בערך שנה לפני שהם יוצאים. האם תהיה דחיה? שיט קורה, אולי, אבל זה לא יקפיץ אותו דור.

באמת שאני לא מבין, הרי הדור הבא לא יוכרז לפני 2020 אז אתם אשכרה חושבים שסוני תכריז על אפס משחקי צד א בגיימסקום, בtgs, פריז, בvga, בe3 2019, בגיימסקום 2019, בtgs 2019, בפריז 2019 ובvga 2019? כן?

כל חברה של סוני שהוציאה משחק לפני 2018 היא מועמד מאוד גבוה להוציא משחק ב2019-2020 לפס4.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יוני 2018, 22:29

לאסקין, TLOU קיבל חוץ מקפיצה ל 1080P ו 60 פריימים גם שיפורים במודלים, טקסטורות, תאורה וצללים. גם יש commentary שהוסיפו לו וכמובן את ה DLC. לא חושב שההשקעה כזו מינימלית.

---

KEO, לא כל כך מבין למה הבאת טקסט כזה מפורט על למה BC הוא בעל חשיבות גבוהה לקראת הדור הבא, אף אחד פה לא טען אחרת הרי לא סתם אמרתי שבמקרה שלא תהיה תמיכה שכזו אני אקנה את הבוקס ואולי בהמשך הדור אביא פס5 במחיר זול בשביל הבלעדיים. אם הם יעזו לעשות צעד כזה זו תהיה מכה קשה עבורם שלא תהיה שווה שום רימאסטר מטומטם.

להפך כל הוצאה של רימאסטר תגרור בוז ועצבים במיוחד אם מייק תמשיך לפנק עם פאצ'ים של 4K בחינם כדי לזרות מלח לסוני, זה רק יגרום לסוני להראות עוד יותר מגוחכים. אין מה לעשות גם אם סוני תכננה על זה מייקרוסופט כבר קבעה סטנדרט ועכשיו סוני תהיה חייבת להתיישר לפי זה כי אחרת היא תראה פאתטית. זה כמו שסוני קבעה סטנדרט עם הפלוס וזה חייב את מייקרוסופט ואפילו נינטנדו (שכביכול יותר מנותקת מהתחרות הראשית) להגיב לזה אחרת הן יראו מגוחך. אני מאמין שלשמחתנו מייקרוסופט כבר הרסה לסוני את התוכניות האלה אם היו כאלו ברגע שקבעה את הסטנדרט הזה, ואני חושב שעם כמה שסוני יותר שחצנים כיום מבעבר, ההבנה הזו עדיין חודרת אליהם.

בקשר לכל המשחקים שציינת, אין סיבה להניח שהמשחק הבא הגדול של גרילה יצא לפס4, זאת אומרת זה יכול לקרות, אבל אני מהמר על מה ש Peji אמר' סוני תרצה את הבלעדיים האלו בשביל הדור הבא. יש עוד מספיק משחקים משמעותיים שמגיעים לפס4 מצד ג' + ארבעת הגדולים (פלוס כמה קטנים יותר כמו Dreams ו Days Gone) + אולי GT ראשי אחרון זו אחלה שירת ברבור לקונסולה. אני לא חושב שגם המעריצים מצפים לעוד.

GOW2 יכול להיות משחק של 2021 ו TLOU2 ו/או DS יכולים גם להיות קרוס ג'ן, אתה זוכר שלשלושה מהגדולים שלה לא הוכרז תאריך עדיין? אפילו שנה כללית הם לא יכלו לתת עזוב תאריך מדוייק!

רוב הסטודיואים שסיימו פרויקט גדול ועכשיו פנויים לדעתי עסוקים במרץ על פיתוח לפס5 כבר. כולל סטודיו יפן ואולי שת"פ נוסף עם FROM.

לפי ה E3 שראינו שבה סוני סוג של הודיעה מראש שלא נצפה להכרזות מצידה, הרבה מהפוקוס שלהם עובר לפס5.

אני כן חושב שסוני עם יד על הדופק, אפילו בדרך שהיא הציגה ושיווקה לציבור את הדברים שאתה אומר שהיא התכוונה בכל מקרה לעשות זה רק מראה שהיא כן מבינה שאלו נושאים בעלי חשיבות ענקית והם ניצלו את זה בצורה הכי טובה שאפשר. אבל לא רק זה, הם קלעו בול עם כל הגישה שזו מכונה נטו למשחקים, שהיא סופר ידידותית למפתחים, נתנו כבוד לאינדים והצליחו בעיקרון לצבור המון רצון טוב מצד הצרכנים שהרגישו שסוני דואגת להם. אתה יודע, עד לא מזמן לפני כל מה שהלך עם הקרוס פליי, 4THEPLAYERS היה סלוגן שרבים מההארדקורים האמינו בו ללא ציניות כמו עכשיו.

אני אישית לא מבין למה הם לא משחררים מהקרוס פליי, זה טמטום שעושה להם נזק מסויים אבל מצד שני לא נותן להם שום תועלת, אבל בו זמנית אני "מסכים" עם סוני שהפרשייה הזו לא באמת תזיז משהו, שלשחקנים לא כ-זה אכפת מזה בניגוד ל BC שפה להתעלם מהחשיבות של זה תהיה טעות פטאלית.
נערך לאחרונה על ידי bling ב 16 יוני 2018, 22:36, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2018, 22:33

לדעתי יכריזו עד אז על איזה 2 משחקים של סטודיו יפן, אחד יהיה כנראה קשור לfrom software, השני אולי מהצוות של ico... אולי גם איזה gravity rush 3.
יש סיכוי מסויים לטוריזמו 7 אם אפשר להאמין למשהו ממה שהם אומרים... כנראה יהיה משחק קרוס ג׳ן אבל מאמין שעוד יצא בדור הזה.
אני עדיין לא סגור על הורייזון, מצד אחד הם יכולים להספיק לשחרר המשך בסוף הדור, מצד שני אם הם רוצים לעמוד בציפיות זו צריכה להיות קפיצה רצינית מאוד מהמשחק הראשון, לא חושב שהם יעשו זאת בדור הזה.

צריך לזכור שיש להם את days gone, Spider-Man, tsushima, dreams, ds, tlou2... לא צריך להכריז על עוד הרבה AAA בדור הזה מצד א׳, עוד שנתיים נסגר הדור ואני אישית לא הייתי בונה על עוד משהו ממש גדול לדור הזה, אבל תמיד יש את האופציה שהם יוציאו משחק שאמור להיות על הדור הבא אבל מוציאים גל לדור הנכחי בגירסה מאוד מקרטעת.

בלינג, זו ההגדרה של השקעה מינימלית (: זה לא לגמרי אפס השקעה, אבל זה בהחלט לא משהו שהייתי מחשיב כרימאסטר
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 16 יוני 2018, 22:36, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יוני 2018, 22:35

בסדר לאסקין זה לא רימאסטר סופר מושקע סטייל קראש באנדיקוט (שכבר פה זה גולש לרימייק אני כבר לא בטוח עם כל ההגדרות האלה) אבל זה רימאסטר מושקע יחסית, בטח ביחס למיליון הרימאסטרים שקיבלנו שחלקם לא בטוח שהיו עדיפים על גרסאות הדור הקודם מרוב שהיו חסרי השקעה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2018, 22:40

לא אמרתי שאין דוגמאות גרועות משלו, אבל באמת שמלבד קצב הפריימים שהוא לחלוטין מובן מאליו וטקסטורות חדות יותר - שזה גם כן משהו שבהחלט שם את ה״מאסט״ ב״רימאסטר״ - אני לא יודע מה כל כך מושקע פה. רוב הטקסטורות גם להערכתי כבר היו קיימות ברזולוציה גבוהה יותר ופשוט נאלצו לשנמך, כאמור.
תחשוב שgow ייצא בדור הבא גם ב-40 דולר, כשכל מה שהוא באמת עושה זה רזולוציה, טקסטורות ופריימים. זה יהיה מגוחך בעיניי וזה בדיוק אותו הדבר כמו שהיה עם TLOU

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 16 יוני 2018, 22:46

DrKeo כתב:
Uncle Pey'j כתב:אם הורייזון 2 היה משחק של סוף 2019/תחילת 2020 הוא היה מוכרז כבר השבוע,בהתאם לנוסחה של סוני של הכרזה ב-E3-שתיקה-הדגמה ב-E3 הבאה-דחייה קלה-שחרור. גרילה הם כנראה הסטודיו הכי מוכשר טכנית של סוני וקשה לי להאמין שהם וסוני לא יקפצו על ההזדמנות להיות הראשונים להדגים מה הפס5 יכול לעשות,אחרת סוני תקועים במצב בו למעט אולי סטודיו יפן שאלוהים יודע מה הולך שם,אף אחד מהסטודיואים שלהם לא יהיה מוכן לשנה הראשונה של הפס5.

תזכיר לי איזה סטודיו שלהם היה מוכן לשנה הראשונה של הפס4? ומי היה מוכן לשנה הראשונה של הפס3? הכל היה צד ב׳ פחות או יותר. ההסטוריה מלמדת שזה לא ממש מעניין את סוני, זאת הסיבה שהם נותנים לסנטה מוניקה להוציא משחק פס2 ב2007 או משחק gow חצי שנה לפני הפס4.

הורייזן הקודם הוכרז שנה לפני שהוא יצא (ואז נדחה בחצי שנה אבל בהכרזה סוני לא ידעה את זה), kz האחרון 8 חודשיפ לפני שהוא יצא, kz3 גם הוכרז 8 חודשים לפני שהוא יצא. בקיצור, ההסטוריה של גרילה בשלושה משחקים האחרונים שלהם אומרת שהם מכריזים על משחקים בערך שנה לפני שהם יוצאים. האם תהיה דחיה? שיט קורה, אולי, אבל זה לא יקפיץ אותו דור.

באמת שאני לא מבין, הרי הדור הבא לא יוכרז לפני 2020 אז אתם אשכרה חושבים שסוני תכריז על אפס משחקי צד א בגיימסקום, בtgs, פריז, בvga, בe3 2019, בגיימסקום 2019, בtgs 2019, בפריז 2019 ובvga 2019? כן?

כל חברה של סוני שהוציאה משחק לפני 2018 היא מועמד מאוד גבוה להוציא משחק ב2019-2020 לפס4.

אתה צודק,המצב של הפס4 בשנה הראשונה היה קטסטרופה ואני יוצא מנקודת הנחה שסוני הבינו שהפעם כמו שזה נראה למייקרוסופט לא הולך להיות איזה major fuck up שיוכל להציל אותם מלספק תוכן שימשוך את הלקוחות הפוטנציאליים אליהם כי המתחרה פשוט עשתה את זה בשבילם.

אני לא חושב שהם יחזרו על הטעות הזו,גרילה היא אשכרה הסטודיו היחיד שיכול להיות מוכן לשגר משהו בשנתיים הראשונות (שוב,אם אני משמיט את סטודיו יפן ואת החברה של סן-דייגו עם MLB ואולי עוד איזה סטודיו VR) ואני פשוט לא חושב שהם הולכים לתת להם להוציא משהו כמו הורייזון 2 על קונסולה בת 6 ומשהו עם חומרה שהם כבר באמת סחטו ממנה כנראה כל מה שאפשר ואם זה המצב אז באסה,כי נראה לי שיהיה פה מקרה Uncharted 2->Uncharted 3 של משחק המשך שנראה רק *קצת* יותר מרשים ולא באמת דוחף את הסדרה קדימה.

ולגבי E3 2019..אני חושב שהיא הולכת להיות אחת התערוכות המוזרות שיהיו ו-E3 2012 הייתה כנראה רק חימום למה שנראה שנה הבאה..המון פרויקטים שהמפתחות פשוט לא יכולות להגיד לאיזה פלטפורמה הם ישוחררו,כי באופן רשמי הקונסולות עדיין לא קיימות, וכמו שראינו,סטארפילד הוא למעשה המשחק נקסט-ג'ן המאושר הראשון.
ואולי זה כלום ואני סתם מפרש את ההבעות פנים של שו יושידה יותר מדי,אבל הוא נשאל השבוע האם יש עוד אקסקלוסיביים בפיתוח לפס4,ובחיי שאפשר לראות אותו שוקל קצת את התשובה שלו,במקום פשוט להגיד "בוודאי שכן" או משהו כזה.
נערך לאחרונה על ידי Uncle Pey'j ב 16 יוני 2018, 23:06, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2018, 22:52

אני חושב שיש פה סתירה די קשה לאיך שסוני התנהלה בעבר. סוני לא מעבירה את הצוותים שלהם לעבוד על הדור הבא 3+ שנים לפני שהוא יוצא, האמת שאני לא זוכר משהו כזה בהסטוריה שלהם. אז נניח הורייזן, הוא יצא 4 שנים לפני הפס4 (אוקיי, שלוש שנים ו-8 חודשים, לא להיות קטנוניים); אז אתם חושבים שגרילה אשכרה תהיה החברה הראשונה בהסטוריה של סוני שעובדת בהפקה מלאה על משחק פס5, חומרה שלא קיימת היום שלא נדבר לפני שנה+ כשהוא יצא והצוות התפנה, שנים על שנים לפני הפס5?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יוני 2018, 22:53

לאסקין גם את המודלים שיפרו יפה, כנ"ל תאורה והצללה. זה כולה רימאסטר לא רימייק, מה כבר אפשר לבקש?

ולדעתי מכרו אותו ב 50 :)

מסכים שהיו צריכים לעשות מחווה למי שיש את גרסת הפס3 ולבקש עליו כמה דולרים בודדים אבל אז יותר מחצי מההכנסות על הפס4 לא היו קיימות בערך. מבחינתם זה היה צעד עסקי טוב, מבחינתי יכלתי לחכות לירידה במחיר כי וואלה כולה שיחקתי אותו כמה חודשים לפני, עם כל היובש המבאס שהיה בזמנו לא הייתי לחוץ לקנות אותו בהשקה. אבל אני לא אתווכח שלקנות אותו ב 50$ בהשקה למי שיש את גרסת הפס3 זו חרא של עסקה.

מה שכן GTA5 הוא גם לא בדיוק רימייק ועדיין לא הפריע להם לבקש עליו מחיר מלא ולהנות ממכירות אסטרונומיות במשך שנים. האם רוקאסטר לא יצאו קקות שלא הציעו הנחה יפה לבעלי העותק מהפס3? ברור שכן, אבל וואלה קשה להאשים אותם כי הם אשכרה עשו מליארדים מהמהלך הזה. אף עסק שפוי לא יוותר על סכומים כאלו בשביל לצאת גברים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2018, 22:57

דווקא gta5 דוגמא מצויינת לרימאסטר, לדעתי... אבל הם יותר כיוונו לפתח את האונליין שם, מה שלא היה ניתן על הפס3, ובכלל אני לא מבין עד היום איך לעזאזל משחק כל כך מורכב ויפה עבד על הדור הקודם.
לגבי המודלים - אני זוכר שהם אמרו שהם פשוט השאירו את המודלים של קטעי הקישור גם לגיימפליי. שוב - הרוב המוחלט כבר היה מוכן להם, כמו שהרוב כבר מוכן לgow על הps5
אם אתה לא מתווכח איתי על זה שהוא לא היה שווה 50 דולר בהשקה של המכשיר אז למה אתה עושה בדיוק את זה? (;
אני אמרתי שעבור רק כמה דולרים הייתי רוכש אותו, כל הקטע של ״לא לתת לזה יד״ היה מכוון למחיר הגבוה.
לא רציתי לעודד את השיטה הזאת.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 16 יוני 2018, 23:10

DrKeo כתב:אני חושב שיש פה סתירה די קשה לאיך שסוני התנהלה בעבר. סוני לא מעבירה את הצוותים שלהם לעבוד על הדור הבא 3+ שנים לפני שהוא יוצא, האמת שאני לא זוכר משהו כזה בהסטוריה שלהם. אז נניח הורייזן, הוא יצא 4 שנים לפני הפס4 (אוקיי, שלוש שנים ו-8 חודשים, לא להיות קטנוניים); אז אתם חושבים שגרילה אשכרה תהיה החברה הראשונה בהסטוריה של סוני שעובדת בהפקה מלאה על משחק פס5, חומרה שלא קיימת היום שלא נדבר לפני שנה+ כשהוא יצא והצוות התפנה, שנים על שנים לפני הפס5?

אבל אין משהו שמונע מהם לעבוד עם preliminary specs עם איזה pc dev-kit למה שסוני חשפה אותם שיהיה מה שאפשר להשיג על החומרה הסופית לא? אם הפס5 היא סוף 2020 וגרילה סיימה את כל העבודה על הורייזון סופית בסוף 2017 עם השחרור של TFW,מה מונע מסוני לספק לאחד הסטודיואים הכי טכניים שלה,שכנראה היה אחת מהתחנות הראשונות של מארק סרני כשהוא יצא עוד פעם לאסוף פידבק מצד א' על מה עבד ולא עבד עם הפס4,כמו שריצ'ארד מ-DF אישר שהוא עשה בוידאו שלו,איזה target specs למה שגרילה יכולים לצפות לו?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2018, 23:32

Uncle Pey'j כתב:
DrKeo כתב:אני חושב שיש פה סתירה די קשה לאיך שסוני התנהלה בעבר. סוני לא מעבירה את הצוותים שלהם לעבוד על הדור הבא 3+ שנים לפני שהוא יוצא, האמת שאני לא זוכר משהו כזה בהסטוריה שלהם. אז נניח הורייזן, הוא יצא 4 שנים לפני הפס4 (אוקיי, שלוש שנים ו-8 חודשים, לא להיות קטנוניים); אז אתם חושבים שגרילה אשכרה תהיה החברה הראשונה בהסטוריה של סוני שעובדת בהפקה מלאה על משחק פס5, חומרה שלא קיימת היום שלא נדבר לפני שנה+ כשהוא יצא והצוות התפנה, שנים על שנים לפני הפס5?

אבל אין משהו שמונע מהם לעבוד עם preliminary specs עם איזה pc dev-kit למה שסוני חשפה אותם שיהיה מה שאפשר להשיג על החומרה הסופית לא? אם הפס5 היא סוף 2020 וגרילה סיימה את כל העבודה על הורייזון סופית בסוף 2017 עם השחרור של TFW,מה מונע מסוני לספק לאחד הסטודיואים הכי טכניים שלה,שכנראה היה אחת מהתחנות הראשונות של מארק סרני כשהוא יצא עוד פעם לאסוף פידבק מצד א' על מה עבד ולא עבד עם הפס4,כמו שריצ'ארד מ-DF אישר שהוא עשה בוידאו שלו,איזה target specs למה שגרילה יכולים לצפות לו?

שום דבר לא עוצר אותם, ההבדל הוא שאני מדבר על פי ההתנהלות של סוני ב-20 שנים האחרונות ואתם מדברים על wishful thinking. אתם ממש רוצים שגרילה תדגים לכם כמה חזקה הפס5 אבל ההתנהלות של סוני עד היום אומרת שהם רוצים לראות מגרילה משחק שבונה על הורייזן 1 על הפס4 תוך 2-3 שנים מהשחרור של המשחק המקורי. אני לא רוצה לראות פס5 נטושה בשנתיים הראשונות, אני לא רוצה הורייזן 2 שהוא הרחבה של הורייזן 1 אלה שדרוג מטורף לדור הבא וכך אני יכול להגיד על כל אחת ואחת מהמפתחות שלהם אבל אני מנסה להכיר במציאות, מציאות שבה סוני מביאה את התמיכה הכי חזקה בקונסולות שלהם דווקא בשנתיים האחרונות של הקונסולה. את הפס2 אני לא אביא כדוגמה כי באותה תקופה צד א' של סוני היה דליל ולא מרשים במיוחד אבל תראה את 2005-2006 של הפס2 לעומת 2006-2007 של הפס3. כנ"ל על השנתיים האחרונות של הפס3 מול של הפס4. ואיך סוני נענשה על היובש בשנתיים הראשונות של הפס4? במכירות היסטריות.

בקיצור, גם אני רוצה שגרילה יעברו לדור הבא אבל אני לא רואה שום סיבה שסוני תהפוך אותם להיות החברה הראשונה בהסטוריה שלה שהתחילה לעבוד על הדור הבא כמעט 4 שנים מראש (אני לא חושב שהייתה כזאת שעבדה אפילו שנתיים מלאות לפני). הייתי רוצה לראות את זה, אבל יש לכולנו הכרות עם סוני ואני מעדיף לכתוב משהו שכנראה יקרה ולא wishful thinking.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 יוני 2018, 10:35

לדעתי להורייזון 2 למשל יש עוד הזדמנות אחת וחצי להכריז על המשך, אחרת זה בוודאות בדור הבא...
אני פשוט לא רואה אותם מוציאים אותו ב-2020, ולהפך מהמשחקים הקודמים שלהם - הורייזון מכר *מעולה* כך שלא נראה לי הגיוני בשום מצב שיכריזו עליו רק כמה חודשים או אפילו שנה לפני שיצא.
כן, יכולים להפוך אותו למשחק של 2020 שיצא גם כמשחק השקה לדור הבא, אבל אני לא חושב שהוא יהיה מוכן עד חגים 2021.
עכשיו לגבי ספיידרמן, שוב - אני לא רואה מצב שההמשך שלו יהיה על הפס4, ואני גם לא רואה מצב שהוא ייצא אחרי 2022. זה כנראה יהיה המשך שייצא כבר ב-2021 גם כן.
גם GOW בטח יהיה משחק של חגים 2021, אלא אם הוא באמת יהיה משהו ממש ענק... אני חושב שסוני תלחץ לעשות את 2 ההמשכים שלו בדור הבא, ולא להחזיק את הצוות הזה בשביל משחק אחד בלבד בדור. אז מאוד לא מסתדר לי שיצא אחרי חגים 2022.
אם לא מכריזים בשנה הקרובה על פרויקט חדש מהצוות של TLL שמשום מה החלטת בעצמך שהם ויתרו על המודל הזה שהצליח מאוד - אז גם נראה מיני-אנצ'רטד בשנה הראשונה להערכתי.
זה לא סתם WISHFUL THINKING, הזמנים פשוט מסתדרים יותר טוב ככה... מי ייתן לסטודיו של DAYS GONE עכשיו שוב 7 שנים לפתח משחק? סביר מאוד להניח שאם המשחק יהיה סביר ולא יפרקו את הסטודיו - אז הם כבר יוציאו בשנה הראשונה שלהם משחק לפס4.
גם פוליפוני, אם לא מכריזים בשנה הקרובה על GT7 הוא מאוד יכול להיות משחק שיצא בשנה הראשונה של הפס4.

כמו שכבר אמרו - הסיבה שהם לא נפגעו כל כך מהעובדה שלא היו הרבה משחקים מטורפים בשנתיים הראשונות היא שהמתחרה פישלה בגדול, עם או בלי BC. והם בעצמם מן הסתם יודעים את זה... הם לא טיפשים, אז אני לא חושב שטעויות העבר יחזרו... זה כמו שאגיד לך שמיקרוסופט בטח תבטל את הפרוייקט RPG של פלייגראונד כי יש לה הסטוריה של ביטול פרוייקטים. זה לא כל כך מסתדר, נכון? וNT יעבדו עכשיו על משחקי מסיבה וקינקט, כי זה מה שרייר עשתה בהתחלה על הבוקס :P

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 יוני 2018, 10:52

לאסקין סבבה פשוט חשבתי שאתה לא תומך בזה בקטע שצריך לשלם, כל מחיר. ו GTA5 הוא אחלה רימאסטר אבל זה לא שהוא מושקע ברמה של לשלם עליו כמשחק חדש, רחוק מזה. אבל לא נכנס לזה.

ומסכים עם ההודעה שלך בגדול, למרות שהצוות של TLL מושקע כרגע עם כל ND על TLOU2, אפילו הבמאי של TLL הוא אחד הבמאים של TLOU2 ביחד עם ניל.

בכל אופן אם נתמצת בקצרה, זה גם לא סביר KEO שיצאו GOW חדש, הוריזון חדש, GT חדש, DS, TLOU2, ספיידי חדש, משחק של FROM חדש, סטודיו יפן חדש, דייויד קייג' חדש וכו', שכל אלו יצאו על הפס4 לפני הפס5 ואם אתה מסכים שרובם או חלק גדול מהם מיועדים לפס5 אז גם לא כזה סביר שכווולם יגיעו רק החל מהשנה השלישית ומעלה. אני מתאר לעצמי שסוני שומרת לפחות כמה גדולים לשנתיים הראשונות.

דור קודם לדוגמא יצא קילזון חדש בהשקה של הפס4, וגם משחק של סטודיו יפן (נאק) וגם אינפמוס חדש כמה חודשים אחרי. כולם יצאו מעפנים זה נכון. ההבדל הוא שהיום חל שיפור לא קטן בכל החברות האלו (מלבד נאק :/) ככה שלא יהיה מפתיע אם אשכרה נקבל איכות יחסית בהשקה הפעם.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 33 אורחים