PS4 | הנושא הרשמי 2

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

idan
Veteran

Re: PS4 | הנושא הרשמי 2

הודעהעל ידי idan » 04 יולי 2019, 15:31

יש דיווחים שסוני לכאורה רוצים לרכוש את Remedy

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2019, 15:53

נחמד, אבל אני מעדיף את הסטודיו של outer wilds והוא גם בטח יעלה להם עשירית מזה :D

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 יולי 2019, 18:06

idan כתב:יש דיווחים שסוני לכאורה רוצים לרכוש את Remedy

בבקשה לא.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 יולי 2019, 23:37

Klayman כתב:

בבקשה לא.

בבקשה כן :D

לא בקטע של פאנבוי שרוצה לגזול את רמדי מכולם, אני באמת חושב שתחת המטרייה של סוני יהיה להם את הפוטנציאל לעשות את קפיצת הרמה שאנחנו מחכים לה מסטודיו טוב מאוד לסטודיו אדיר. אני מרגיש שכבר דור וחצי הם די מתבזבזים, יש להם את הטאלנט אבל אולי חסר עוד תקציב והכוונה כדי שיחזרו לימים הגדולים שלהם באמת.

בכל אופן הבסיס של השמועות הוא מופרך למדי ולא הייתי דואג במקומך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יולי 2019, 00:00

בבקשה לא, אל תגזלו לי את רמדי מה-PC, ביחוד שזה סטודיו שממש לא צריך את סוני. לדעתי AW היה יותר טוב מכל בלעדי של סוני בדור הקודם אולי חוץ מ-TLOU ועם כמה ש-QB היה בעייתי, זה רק משחק אחד ו-CONTROL נראה מאוד מבטיח. אם הם יהפכו מחלוצי טכנולוגית PC לתקועים על קונסולה חלשה זה יהיה חתיכת דיכאון.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 יולי 2019, 07:38

פס5 זו קונסולה חלשה? אל תדאג אם הפס5 תהיה חזקה כמו שמספרים אז הם יפציצו בגרפיקה פי כמה ממה שעשו בעבר כמולטי פלטפורם תחת הפיתוח והטכנולוגיה והתקציב של סוני.

בקשר ל AW זו דעתך, לדעת רוב האנשים הוא סבבה אבל ממש לא מגיע לרמות האיכות של הבלעדיים הטובים של סוני, זה עניין סובייקטיבי במהותו אבל מבחינת ממוצעים אין מה להשוות.

בכל אופן חבל לפתח דיון כזה נרחב על משהו שלא באמת קורה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 05 יולי 2019, 08:30

bling כתב:
Klayman כתב:

בבקשה לא.

בבקשה כן :D

לא בקטע של פאנבוי שרוצה לגזול את רמדי מכולם, אני באמת חושב שתחת המטרייה של סוני יהיה להם את הפוטנציאל לעשות את קפיצת הרמה שאנחנו מחכים לה מסטודיו טוב מאוד לסטודיו אדיר. אני מרגיש שכבר דור וחצי הם די מתבזבזים, יש להם את הטאלנט אבל אולי חסר עוד תקציב והכוונה כדי שיחזרו לימים הגדולים שלהם באמת.

בכל אופן הבסיס של השמועות הוא מופרך למדי ולא הייתי דואג במקומך.

שמח לשמוע שזה לא ממש קורה.. אני מעדיף שהם ישארו עצמאיים.. אני לא נכנס להשוואות למול משחקים אחרים - הם פשוט האולפן המועדף עלי, ולא בא לי שהמשחקים שלהם יהיו בלעדיים לסוני (שלא בטוח שארכוש בדור הבא). הם אולפן ששורשיו במחשב, ויהיה עצוב לי לראות אותם עוברים לפתח בלעדית לקונסולות. אני חושב שגם QB, שחטף המון על כל סיפור הסדרה, הוא משחק ממש טוב, אבל לא מצויין. נתתי לו בזמנו 79 (וזה ממש הפריע לרמדי :D :roll: ) כי אני חושב שהיה בו המון פוטנציאל שהיה יכול להיות ממומש ללא הסדרה וההוצאות הנלוות. AW, עד לימינו, הוא אחד המשחקים הכי טובים ששיחקתי בחיים.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 יולי 2019, 09:37

תלוי... אם קונטרול לא ימכור הרבה והם ייקלעו לקשיים כלכליים - עדיין לא תרצה שיהיה גב גדול מאחוריהם, ועוד אחד כמו סוני שיחסית ידועים כחברה שמאפשרת חופש פעולה למפתחות שלהן ולא מכריחים אותן לעשות סדרת טלוויזיה במקביל, או משחקי קינקט וכו׳?
אני אשמח מאוד אם הם יחזרו לעשות אחרי קונטרול משחקים בהיקף גדול יותר, וזה הרבה יותר קשה לעשות את זה בצורה עצמאית.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 05 יולי 2019, 09:52

אני לא מאמין שהם ייקלעו לקשיים כלכליים, כי הם יצרו עכשיו את Crossfire HD ו CrossfireX (שאנשים פה לא הבינו למה הוצגו במסיבה של מיקרוסופט - אבל זה זכיון מטורף במזרח), בעסקה שהכניסה להם לא מעט כסף (הם עדיין חברה פרטית, אז אין פרטים מדוייקים)

לפי הבנתי, קונטרול הוא לא משחק קטן כמו שאתה חושב.. אני די בהאפלה תקשורתית עליו, אבל ממה ששמעתי הוא די רחב היקף, יחד עם תצוגה גרפית מטורפת על המחשב עם RT. לא יודע מה זה ''יחזרו לעשות משחקים בהיקף גדול יותר'' - מקס פיין 1 ו 2 הם לא משחקים ארוכים במיוחד. גם לא AW ו QB.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 יולי 2019, 10:09

לא עניין של אורך בהכרח, אלן ווייק וקוונטום ברייק נחשבים הפקות גדולות ויקרות לדעתי. קוונטום בוודאות.
אני כולי תקווה ואמון מלא ב קונטרול, אבל עדיין... הסיכוי שייכשל קיים וגם אם הם במצב כלכלי טוב עכשיו אני כן הייתי שמח לאיזו עסקה של 10 שנים עם זוני שתבטיח הפקות עוד יותר גדולות די בוודאות מוחלטת, ומאחר ואני די בוודאות מוחלטת גם ארכוש פס5 (/פרו) אז זה לא יפריע לי בשום צורה (:

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 05 יולי 2019, 10:28

ולפי מה אתה אומר שקונטרול הוא לא הפקה גדולה? מה המקור שלך לזה? הרי הוא אחד המשחקים שנראים הכי טוב בדור הזה (בהפרש ניכר לדעתי.. ובטח אם מחשיבים את ה RT), יש מאחוריו את אחד הצוותים היצירתיים ומספרי הסיפורים היותר טובים בתעשייה.... אז........?
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 יולי 2019, 11:31

אין לי שום נתונים, אבל אני מרשה לעצמי להניח שהפקת קונטרול משמעותית זולה יותר מקוונוום ברייק. ליישם RT ולהשתמש באמנות בצורה מוצלחת ביותר כפי שהם עושים לא הופך את זה ליקר יותר.
אני גם לא חושב לשנייה שיקר יותר = טוב יותר. אבל מן הסתם כשיש לך מממנים אז אתה יכול להתפרע קצת יותר עם התקציב, ואם לא לוקחים לך את היד ומכווינים אותך אז לכאורה אנחנו אמורים לקבל את אותו מוצר שהם היו עושים לבד, בתקציב גבוה יותר. אני באמת לא רואה פה משהו שלילי, עבורי כמישהו שירכוש גם ככה את הקונסולה ועבור המוצר הסופי באופן אובייקטיבי, אלא אם שוב - זה כן יוביל למגבלות אמנותיות והתערבות בוטה מצד המממנים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 05 יולי 2019, 14:29

QB הכיל סדרה (שעלתה המון ומומנה ע''י מיקרוסופט) ושחקנים הוליוודיים שמן סתם עלו לא מעט בשורה התחתונה.. אז מה? מקס פיין הראשון הוא סאם לייק מרמדי בעצמו, וזה אחד המשחקים הכי טובים שלהם (ואחד מהשיאים של אותה התקופה לדעתי), והוא פאקינג מסופר בקומיקס...

ואני לא מתיימר להבין בפיתוח - אבל גרפיקה יותר טובה לא באה מהשמיים.. השקעה ביישום של טכנולוגיות חדשות כמו RT לא באה מהשמיים.. צריך לשכור אנשים טובים מספיק שמייצרים את הדברים האלה. אולפן לכידת התנועה של רמדי, שהוא מהטובים באירופה, גם מן הסתם עלה לא מעט.. בקיצור אתה קצת אומר דברים שאין מאחוריהם שום דבר אז נראה לי שפשוט אתעלם מהם מכאן והלאה..
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יולי 2019, 14:37

בנוגע לקונסולה חלשה, בפס5 יהיה משהו שמזכיר את ה5700xt, הרמת כוח דומה ל2060 סופר. שנה הבאה יהיה 3070 חזק מה2080ti וכרטיסי nvidia יקרים יצפינו מ20TF (ומדובר פה על TF של NVIDIA), אולי אפילו נקבל כרטיס ממש יקר שיגיע ל30TF. וכל זה בערך בשיגור של הפס5. מה יקרה כשהפס5 תהיה בת 3? כרטיסי NVIDIA עם 40TF+? אז כן, כמה שהפס5 לא תהיה יקרה, כמה שהיא לא תהיה חזקה, היא לעולם לא תשתווה למחשב חזק ב2020 והיא תושפל על ידי מחשב חזק ב2024. אז כן, באסה שהם לא יוכלו להתפוצץ גרפית על הpc ובכלליות אני רוצה את המשחקים שלהם במחשב, הם חברת pc בלב.

בנוגע לאיכות של המשחקים שלהם, aw הוא אחד המשחקים האהובים של הדור הקודם. כן, אם מסתכלים על mc אז הממוצע שלו משפשף את ה80 ואין ספק שמבקרים קצת יצאו עליו אחרי בועת הייפ גדולה, זמן פיתוח סופר ארוך והבטחה למשחק עולם פתוח כשהם עשו בסוף משחק לינארי. אבל הקהל קבל את המשחק כמן גדול, יש לו עדר מעריצים ענק שמחכה לaw2 כמו שחיכו לרימייק של ffvii בזמנו או כל משחק ענקי עם המשך שמתעכב וגם פה בפורום יש לך אותי ואת קליימן שחושבים שזה בקלות בטופ 5 של הדור האחרון. אני גם אגדיל ואומר שהוא לדעתי יותר טוב מאנצ׳רטד 2, gow3 או כל בלעדי אחר של הפס3 (אולי חוץ מmgs4 כי אני פאנבוי mgs ענקי). רק tlou גורם לי קצת להתלבט :)

בנוגע לקונטרול, מדובר במשחק מטרויידווניה. המכניקות שלו הן QB על סמי מרץ והעולם שלו הוא QB על סמי הזיה. כל מי ששחק בו אמר שהגיימפליי פשוט מעולה. יש לי הרגשה שהוא הולך להיות משחק מדהים וגרפית הוא נראה מדהים, לפחות בגרסת הpc. בקיצור, אני לא רואה יותר מדי יתרונות בללכת עם סוני. טכנית הם מלכים (הישום RT שלהם שם את של DICE בכיס וזה אומר הרבה), רמת ההפקה שלהם היא מאוד גבוהה ולא נראה שיש להם בעיה למצא מפיצה שתקפוץ על ההזדמנות למממן להם משחק. האמת שעם control הם היו בעמדת כוח כל כך גדולה שהם ממשיכים להחזיק בip של המשחק. כלומר גם מבחינת תקציב לא נראה לי שיש להם בעיה.

אם כבר רוכשים אותם הייחי מעדיף לראות את מיקרוסופט עושה את זה בכדי שהם ימשיכו לתמוך בpc. אבל גם את זה הייתי מעדיף שלא, אני מדבר רק על מצב שהם בקשיים כלכלים.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 05 יולי 2019, 15:01

דרקו בגלל התפתחות הזאתי בעינין מחשבים וקונסולות
החלטתי לקנות xbox x כתחליף מחשב זמני למישחקים
כי אני כניראה מוכר את המחשב הקיים שלי ,לאחד האחים שלי בזול
כולל הציוד

אני חושב שמעבר לרכיבים עצמם ,יש גם את עיניין יתפתחות המסכים
המסך הגדול שלי ,זאת טלוויזיה 55 ,hdr
4k
עם אני רוצה מסך מחשב מקביל ,זה עולה כרגע הרבה מעבר למה שהטלוויזיה עלתה ,זה גם חלק כניראה ישתפר מאוד בעתיד

מה שחבל לי ,זה החוסר זמינות סיפרית סטים שלי
יש הרבה מישחקים שעוד לא הגעתי אליהם
ולמי ששואל למה לא ps4 pro ?

פשוט יש לי lite לבילעדים ,וx טוב יותר במולטיפלטפורם

אני חושב שחוץ מאנשים עם הרבה כסף או חולי גרפיקה
זמן ממש לא טוב עלות תועלת לקנות מחשב מישחקים
כי המעבר ל4k משנה הרבה את התמונה ,וגם כניסת rt

ראיתי לדוגמה ניד מישחקים בפחות מ5000 שקל
אבל זה מחשב בעיקר לfhd במישחקים כבדים
לא שזה כזה רע ,אבל לא בדיוק העתיד

אני באמת חושב ,כמה שאנשים יורדים פה על הxbo
שדגם הx, יכול להיות צעצוע מעבר נחמד למי שאין מחשב מישחקים מעודכן

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 05 יולי 2019, 16:16

קיאו, אני מבין שאתה מאוד אוהב את המשחק אבל להגיד ש aw הוא אחד המשחקים האהובים בדור הקודם זה קצת לא מחובר למציאות. אני לא יודע איך אתה מודד דבר כזה אבל זה לא רק ביקורות, גם לפי מכירות אין לכך שום עדות.
מעבר לזה אתם מדברים על היתרונות הברורים של החומרה של המחשב וזה באמת נכון בתאוריה אבל בפועל הבלעדיים של סוני תמיד נראים בטופ של הטופ, יותר טוב מהתחרות, אז למי אכפת. אם רמדי היו עובדים בשביל סוני לא הייתי מניח שהמשחקים שלהם היו נראים פחות טוב, הייתי מהמר שרמת ההפקה הייתה גבוה יותר. ואם אני צריך לבחור מפיצה בין סוני ל 505 games נראה לי די ברור איפה יש יותר סיכוי לקבל את המקסימום מרמדי, ובמבחן התוצאה זה פחות או יותר נכון גם מול כל מפיצה אחרת לדעתי. אבל אין לי מעורבות רגשית בעניין, אהבתי מאוד את מקס פיין בזמנו אבל שני המשחקים האחרונים שלהם שווים את הציון שלהם בעיני, משחקים סבבה לא יותר, ככה שלמרות שאני מאמין שזה יכול לעשות להם טוב לי פחות אכפת ואני מבין את מי שלא רוצה את המפתחת האהובה עליו עובדת רק על קונסולה שהוא לא רוצה לקנות.

קרירין, שנה הבאה תהיה אקס בוקס חדשה, תתאפק קצת לא שווה לקנות עכשיו, במיוחד אם אתה קונה אותה בתור תחליף למחשב. אתה לא רוצה מחשב שיהיה רלוונטי רק לשנה וחצי.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 05 יולי 2019, 16:38

המחשב הוא הפלטפורמה המיטבית שבא משחק יכול למצות את עצמו מבחינת גרפיקה, רזולוציה ופריימים. וכך גם מבחינת השחקן שברשותו הגמישות הגדולה ביותר לחוות את המשחק. לכן כל משחק שלא זמין שם מבאס.

הביקורות והמכירות של קונטרול יצביעו עד כמה מיקרוסופט פספסו עם רמדי. את המשחק הראשון MS סינדלו בביטול גרסת המחשב (comfy couch, זוכרים?). את המשחק השני סינדלו עם 'סדרת טלוויזיה' וגרסאת מחשב בלעדית לחנות חלונות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יולי 2019, 16:47

idan כתב:קיאו, אני מבין שאתה מאוד אוהב את המשחק אבל להגיד ש aw הוא אחד המשחקים האהובים בדור הקודם זה קצת לא מחובר למציאות. אני לא יודע איך אתה מודד דבר כזה אבל זה לא רק ביקורות, גם לפי מכירות אין לכך שום עדות.
מעבר לזה אתם מדברים על היתרונות הברורים של החומרה של המחשב וזה באמת נכון בתאוריה אבל בפועל הבלעדיים של סוני תמיד נראים בטופ של הטופ, יותר טוב מהתחרות, אז למי אכפת. אם רמדי היו עובדים בשביל סוני לא הייתי מניח שהמשחקים שלהם היו נראים פחות טוב, הייתי מהמר שרמת ההפקה הייתה גבוה יותר. ואם אני צריך לבחור מפיצה בין סוני ל 505 games נראה לי די ברור איפה יש יותר סיכוי לקבל את המקסימום מרמדי, ובמבחן התוצאה זה פחות או יותר נכון גם מול כל מפיצה אחרת לדעתי. אבל אין לי מעורבות רגשית בעניין, אהבתי מאוד את מקס פיין בזמנו אבל שני המשחקים האחרונים שלהם שווים את הציון שלהם בעיני, משחקים סבבה לא יותר, ככה שלמרות שאני מאמין שזה יכול לעשות להם טוב לי פחות אכפת ואני מבין את מי שלא רוצה את המפתחת האהובה עליו עובדת רק על קונסולה שהוא לא רוצה לקנות.

קרירין, שנה הבאה תהיה אקס בוקס חדשה, תתאפק קצת לא שווה לקנות עכשיו, במיוחד אם אתה קונה אותה בתור תחליף למחשב. אתה לא רוצה מחשב שיהיה רלוונטי רק לשנה וחצי.

ביום שאלן ווייק 2 יוכרז, האינטרנט ישבר. קשה לי לחשוב על יותר מדי המשכים שיגרמו לרעש כמו הכרזה על AW2. כן, הוא אחד האהובים של הדור הקודם. אגב, הוא מכר יותר טוב מאנצ'רטד 1, 3.2 מליון יחידות נכון ללפני איזה שנתיים, כך שגם מסחרית הוא הצליח. אני מזכיר לך שזה היה דור שבו משחק מצליח מכר מליון עותקים ומשחק סופר מצליח מכר 6 מליון עותקים, לא 15 מליון כמו בדור הזה. אולי הוא נופל יותר לקטגורית "cult classic", אבל הוא עדין משחק מאוד אהוב.

רמדי תחת סוני? לא ממש ברור לי במה סוני תתרום להם. הם מלכים בקטגוריה הטכנית ותמיד הובילו את התעשיה טכנית (האמת? יותר מהצוותים של סוני לדעתי כי רמדי הם באמת חלוצים טכנולוגים, החברות של סוני קצת פחות למרות שהם תמיד עושים משחקים שנראים ממש טוב), יש להם ערכי הפקה סופר גבוהים, יש להם גיימפליי מצויין ובכלליות לא ברור לי במה סוני בדיוק תתרום לרמדי מעבר לזה שהיא תמנע משחקני ה-PC לקבל את המשחקים של רמדי.

Kazz כתב:המחשב הוא הפלטפורמה המיטבית שבא משחק יכול למצות את עצמו מבחינת גרפיקה, רזולוציה ופריימים. וכך גם מבחינת השחקן שברשותו הגמישות הגדולה ביותר לחוות את המשחק. לכן כל משחק שלא זמין שם מבאס.

הביקורות והמכירות של קונטרול יצביעו עד כמה מיקרוסופט פספסו עם רמדי. את המשחק הראשון MS סינדלו בביטול גרסת המחשב (comfy couch, זוכרים?). את המשחק השני סינדלו עם 'סדרת טלוויזיה' וגרסאת מחשב בלעדית לחנות חלונות.

אלן ווייק הוגבל כי הוא הגיע ל-360, לא כי גרסת המחשב אחרה בשנה וחצי. QB הגיע לסטים. בכל מקרה היום מיקרוסופט היא מיקרוסופט אחרת, אם קונטרול היה בהפצתה המשחק היה מגיע באותו יום לPC, יוצא גם בסטים וזמין חינם ב-GAMEPASS.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 יולי 2019, 16:54

נדב, הזוי בעיניי שאתה מעדיף שמיקרוסופט תרכוש אותם על פני סוני, למרות שזה הוכיח את עצמו כמשהו שפוגע במוצר הסופי... גם אם תוכל לשחק בו בPC.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 05 יולי 2019, 17:45

לא יודע מאיפה אתה מביא את המספרים שלך אבל ממה שאני רואה זה פשוט לא נכון, אנצ'רטד מכר הרבה יותר. המידע הכי עדכני שאני מצאתי אומר שאלן וויק+הספין אוף שלו סיוט אמריקאי מכרו יחד 4.5 מיליון של שתי פלטפורמות וחלק גדול מזה הם עשו בסיילים ומחיר מופחת על ה pc לאורך המון שנים באופן טבעי, על ה 360 בזמן אמת הוא נחשב לאכזבה גדולה במכירות עבור מייקרוסופט, בגלל זה כנראה הם גם לא היו מוכנים לממן לו המשך כמו שרמדי בעצמם אמרו ( אבל עכשיו יש להם שליטה על ה ip והם כבר לא תלויים בהם).

כך או כך אני לא השוותי אותו מול אנצ'רטד, אני אמרתי שזה די מופרך לקרוא לו אחד המשחקים האהובים ביותר. נראה לי די ברור שאפילו על האקס בוקס הוא לא אהוב כמו גירס או היילו או המון משחקים אחרים, שלא נדבר על משחקי מולטיפלטפורם גדולים, זה פשוט עניין של מספרים. אני משוכנע שהמשך שלו ישמח מאוד את המעריצים, אבל אני רק טוען שאין עדר מעריצים בסדר גודל שאתה משום מה מדמיין. הרי אפילו דארק סולס שנחשב למשחק נישה מכר כמה מיליונים יותר, אז אלן וויק אולי לגמרי cult classic אבל זאת כבר טענה אחרת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יולי 2019, 22:52

Laskin כתב:נדב, הזוי בעיניי שאתה מעדיף שמיקרוסופט תרכוש אותם על פני סוני, למרות שזה הוכיח את עצמו כמשהו שפוגע במוצר הסופי... גם אם תוכל לשחק בו בPC.

זאת חברה שממש לא צריכה את סוני אבל אם היא תלך לסוני אני לא אוכל לשחק במשחקים שלהם ב-PC יותר. מיקורוסופט כן תתן להם להוציא משחקים ל-PC. מה הזוי בזה?

idan כתב:לא יודע מאיפה אתה מביא את המספרים שלך אבל ממה שאני רואה זה פשוט לא נכון, אנצ'רטד מכר הרבה יותר. המידע הכי עדכני שאני מצאתי אומר שאלן וויק+הספין אוף שלו סיוט אמריקאי מכרו יחד 4.5 מיליון של שתי פלטפורמות וחלק גדול מזה הם עשו בסיילים ומחיר מופחת על ה pc לאורך המון שנים באופן טבעי, על ה 360 בזמן אמת הוא נחשב לאכזבה גדולה במכירות עבור מייקרוסופט, בגלל זה כנראה הם גם לא היו מוכנים לממן לו המשך כמו שרמדי בעצמם אמרו ( אבל עכשיו יש להם שליטה על ה ip והם כבר לא תלויים בהם).

כך או כך אני לא השוותי אותו מול אנצ'רטד, אני אמרתי שזה די מופרך לקרוא לו אחד המשחקים האהובים ביותר. נראה לי די ברור שאפילו על האקס בוקס הוא לא אהוב כמו גירס או היילו או המון משחקים אחרים, שלא נדבר על משחקי מולטיפלטפורם גדולים, זה פשוט עניין של מספרים. אני משוכנע שהמשך שלו ישמח מאוד את המעריצים, אבל אני רק טוען שאין עדר מעריצים בסדר גודל שאתה משום מה מדמיין. הרי אפילו דארק סולס שנחשב למשחק נישה מכר כמה מיליונים יותר, אז אלן וויק אולי לגמרי cult classic אבל זאת כבר טענה אחרת.

נראה לי שיש פה איזה קצר בתקשורת. AW מכר 3.2 מליון עותקים נכון לללפני 4+ שנים (קישור: https://www.polygon.com/features/2015/4 ... -interview), כלומר בשביל משחק של הדור של ה-360 הוא הצלחה גדולה. רוב העותקים אגב לא נמכרו ב-5$ כמו הטענה הרווחת, המשחק עמד על 2 מליון עותקים כשהוא היה בן חודש בסטים ופעם אחרונה שבדקתי לא מכרו אותו ב-5$ בשיגור בסטים או בגיל שנה ומשהו על ה-360 (קישור: https://gamerant.com/alan-wake-sales-2- ... on-retail/). מעולם לא טענתי שהוא GTAV או משהו כזה או שהוא מוכר יותר מהיילו או גירס שהם משחקי מולטי שמוכרים הרבה יותר עותקים, הוא סך הכל משחק מצליח מדור ה-360 שקבל מעמד של קאלט עם השנים. הוא גם משחק שלא מכר להיט בשיגור אבל קבל זנב מאוד ארוך שזה משהו די נדיר למשחק סינגל פלייר טהור מה שאומר שיש לו איכותיות "פה לאוזן" גדולות. אגב, זאת גם אחת הסיבות שמיקרוסופט לא אשרה AW2, המכירות הראשונות שלו היו פושרות אז במקום אשרו להם את QB ואחרי שנה ומשהו בזכות הזנב הארוך הוא התרומם. רמדי אמרו שאם מיקרוסופט היו יודעים מראש שהוא ימכור כמו שהוא מכר, הם היו מאשרים בקלות את AW2. בכלליות QB נולד מהפיטצ' של AW2 שהתפתח לכיוון של "מה שהיה מתאים לפורטפוליה של מיקרוסופט". או במילים אחרות, דון מטריק היה בראש אקסבוקס באותה תקופה והוא רצה ליצור קונסולת מולטי מדיה ומשם הם הגיעו לסדרה משולבת במשחק, קונספט קטסטרופאלי.

כל השיחה פה התחילה ממקום של "סוני יעזרו לרמדי להפוך לאולפן AAA אמיתי", מה שאני אומר הוא שהם לא צריכים את העזרה כי הם שם כבר שני עשורים. עם כל הכבוד מקס פיין 1-2, AW ואפילו QB הם משחקים יותר טובים מאשר רוב החברות שסוני החזיקה לאורך השנים ובטח ובטח AAA ברמה גבוהה. יש במשחקים האלה גיימפליי פשוט מעולה וערכי הפקה מהגבוהים בתעשיה. תלונות על המשחקים הללו מגיעות ממקומות אחרים לרוב (נניח סדרת הטלביזיה המשמימה של QB למשל) ולא ממש קשורים לערכי הפקה או זמן פיתוח. את QB פיתחו במשך 6 שנים, את AW במשך 7, וואללה רמדי מקבלים את הזמן פיתוח שלהם ובגדול.

מה בדיוק סוני תעשה לרמדי? איך רמדי צריכים אותם? לפי הדברים של סאם לייק מפיצות עמדו בשורה כדי להפיץ את CONTROL והסיבה שהם הלכו עם 505 הייתה שהם היו מוכנים להשאיר להם את ה-IP, אז כסף לא חסר. הערכי הפקה שלהם ברמה הגבוהה בתעשיה, אז גם שם לא חסר. הגיימפליי שלהם הוא מגיימפליי ירי אקשן בגוף שלישי הטוב בתעשיה, אז גם שם לא חסר. את המשחקים שלהם הם מפתחים לאורך 6-7 שנים כך שגם זמן לא חסר. אז איך סוני תעזור? אני יודע איך סוני תהרוס, המשחקים שלהם לא יהיו יותר על ה-PC. אבל איך היא תעזור?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 יולי 2019, 00:03

התחושה שלי לגבי קונטרול היא שעכשיו כשהם עצמאים שוב, אז אנחנו מקבלים משחק בהפקה הרבה יותר שמרנית מאשר AW בתקופתו או QB. זה לא אומר שהמשחק יהיה פחות טוב, הוא לדעתי יהיה טוב יותר, אבל איפהשהו כן הייתי שמח לראות אותם עושים משהו שהוא ״אפי״ יותר, ואני מנחש שעם סוני זה יתאפשר.
זוכרים את החשיפות הראשונות של QB? אני אוהב ״סט פיסז״ מה לעשות... ושוב, קונטרול בטח יספק את זה בגיימפליי השוטף שלו אבל זה מרגיש טיפה מצומצם יותר עם המסדרונות שם, גם אלו שזזים בצורה פסיכדלית (וזה באמת מגניב).
רק למשך דור אחד, הייתי שמח לקבל מהם 2 משחקים בשיתוף עם סוני, ואז שיחזרו למחשב, שלא תבכה למרות שגם ככה תקנה פס5 :)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 06 יולי 2019, 00:27

כנראה קראתי את זה לא נכון, חשבתי שאמרת שהוא מכר יותר מאנצ'רטד 1, 2, 3 , אבל מסתבר שאמרת שאנצ'רטד 1 מכר 3.2. מכאן הבלבול. לא שהבנתי למה דווקא זה המדד, אבל איך שלא תסתכל על זה הוא לא אחד המשחקים הכי אהובים, אלא אם אתה משתמש במדד אחר לבחון את הסוגיה שאתה לא משתף איתנו, כי פשוט יש המון משחקים שמכרו יותר ממנו גם על פלטפורמה אחת.

ואם מייקרוסופט היו רוצים לעשות המשך לאלן וויק הם מן הסתם לא היו מוותרים על הזכות לכך השבוע... והם כמובן גם יכלו לעשות את זה אחרי קוואנטום ברייק, אחרי שהם הבינו את הטעות שלהם לכאורה. אבל הם לא רצו לעשות לו המשך, וגם לא רצו המשך לקוואנטום ברייק -
https://mspoweruser.com/microsoft-owns- ... llingness/
למה סוני עדיפה על 505? כי יש לה כיסים עמוקים כמו של מייקרוסופט אבל על פניו הם לא מתערבים באופן בעייתי בהחלטות אומנותיות כמו שמייקרוסופט התערבו, או כך לפחות משתמע מרמדי. אני חושב שיש לסוני עוד כמה דברים לתרום להם מעבר לכסף, אבל די ברור שאנחנו לא מעריכים אותם או את רמדי באותה מידה אז נסכים לא להסכים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 יולי 2019, 04:18

Laskin כתב:התחושה שלי לגבי קונטרול היא שעכשיו כשהם עצמאים שוב, אז אנחנו מקבלים משחק בהפקה הרבה יותר שמרנית מאשר AW בתקופתו או QB. זה לא אומר שהמשחק יהיה פחות טוב, הוא לדעתי יהיה טוב יותר, אבל איפהשהו כן הייתי שמח לראות אותם עושים משהו שהוא ״אפי״ יותר, ואני מנחש שעם סוני זה יתאפשר.
זוכרים את החשיפות הראשונות של QB? אני אוהב ״סט פיסז״ מה לעשות... ושוב, קונטרול בטח יספק את זה בגיימפליי השוטף שלו אבל זה מרגיש טיפה מצומצם יותר עם המסדרונות שם, גם אלו שזזים בצורה פסיכדלית (וזה באמת מגניב).
רק למשך דור אחד, הייתי שמח לקבל מהם 2 משחקים בשיתוף עם סוני, ואז שיחזרו למחשב, שלא תבכה למרות שגם ככה תקנה פס5 :)

במה קונטרול תקציב נמוך לעומת QB או AW? כי אין לו סדרת טלביזיה? בנתיים לא רואים את זה. אני לא מבין מה האובססיה על סוני, כאילו הם איזה קוסם. סוני נותנת לחברות כסף וזמן וזהו, לא יותר מזה. הם אחלה אינקובאטור אבל רוב התוצרים של האינקובאטור הם די MEH, רוב הסטודיואים של סוני מוציאים משחקים בסדר, לא יותר מזה, כי יש חברות שמקבלות כסף וזמן אבל עדין ולא ממש מצליחות להוציא את "האנצ'רטד 2" שלהן. זאת לא אשמת סוני שנניח DAYS GONE מקבל חצי עשור ותקציב אינסופי ובסוף יוצא מעפן אבל גם לא ממש הייתי נותן לסוני איזה צלש מיוחד על זה שפתחו את ספיידרמן במשך 3 שנים בלבד ובסוף אנשים התלוננו שזה משחק עם משימות צד רפטטיביות וסינגל סביר בלבד. אבל רמדי? הם כבר שנים מקבלים את שני האלמנטים הללו, זמן וכסף. יש להם כסף, יש להם זמן והם מוציאים את מה שהם מוציאים. אז לא ברור לי איך זה היה שונה תחת סוני. AW היה דל תקציב? פתחו אותו במשך 7 שנים למען השם, באותה תקופה לא היה לסוני מעולם משחק בפיתוח יותר מ-4 שנים (האמת שTLG בדיוק התחיל לצבור את הזמן פיתוח הזה גם באותה תקופה). אם אתה אוהב אוהב את התוצר של רמדי אז אחלה, אם לא אז לא, אבל אל תחשוב שמשחקים שלהם תחת סוני יהיו כל כך שונים ממה שהם היום.

idan כתב:כנראה קראתי את זה לא נכון, חשבתי שאמרת שהוא מכר יותר מאנצ'רטד 1, 2, 3 , אבל מסתבר שאמרת שאנצ'רטד 1 מכר 3.2. מכאן הבלבול. לא שהבנתי למה דווקא זה המדד, אבל איך שלא תסתכל על זה הוא לא אחד המשחקים הכי אהובים, אלא אם אתה משתמש במדד אחר לבחון את הסוגיה שאתה לא משתף איתנו, כי פשוט יש המון משחקים שמכרו יותר ממנו גם על פלטפורמה אחת.

ואם מייקרוסופט היו רוצים לעשות המשך לאלן וויק הם מן הסתם לא היו מוותרים על הזכות לכך השבוע... והם כמובן גם יכלו לעשות את זה אחרי קוואנטום ברייק, אחרי שהם הבינו את הטעות שלהם לכאורה. אבל הם לא רצו לעשות לו המשך, וגם לא רצו המשך לקוואנטום ברייק -
https://mspoweruser.com/microsoft-owns- ... llingness/
למה סוני עדיפה על 505? כי יש לה כיסים עמוקים כמו של מייקרוסופט אבל על פניו הם לא מתערבים באופן בעייתי בהחלטות אומנותיות כמו שמייקרוסופט התערבו, או כך לפחות משתמע מרמדי. אני חושב שיש לסוני עוד כמה דברים לתרום להם מעבר לכסף, אבל די ברור שאנחנו לא מעריכים אותם או את רמדי באותה מידה אז נסכים לא להסכים.

אתה אמרת שאל וויק לא מכר טוב כסוג של מדד שזה לא משחק שתופסים ממנו, אני לא בטוח למה אבל משום מה אתה קבעת את זה כבמנצ'מארק. אז הבאתי את אנצ'רטד כנקודת יחוס, משחק AAA מצליח שאלן ווייק מכר יותר ממנו, ואני לא ממש בטוח למה אתה נדבק אליו כל כך. אם זה עושה לך רע אז תחשוב על משחק AAA מקביל אחר של סוני שמכר פחות טוב ונחשב מצליח כמו HR או דימון סולס. הנקודה נשארה זהה, אלן ווייק מכר טוב, אפילו אם הוא לא מכר בשיגור טוב בגלל שהוא יצא ארבעה ימים לפני המפלצת שהיא RDR שמחק אותו מהמפה בתקופת השיגור שלו. העובדה שהיה לו זנב ארוך רק מדגישה כמה אנשים אהבו אותו כי משחקים עם זנב ארוך שהם סינגל בלבד, כמו סרטי קולנוע עם זנב ארוך, הם משחקים שרצים מפה לאוזן, משחקים שאנשים ממש אוהבים.

מיקרוסופט לא הבעלים של AW, הזכויות על ההפצה של המשחק המקורי חזרו לרמדי עכשיו אבל רמדי הם תמיד היו הבעלים של הIP ובעלי הזכויות לעשות משחקי AW בלי קשר למיקרוסופט.
While Remedy had a publishing deal with Microsoft for the original game, the studio owns the rights to the Alan Wake franchise. So once it was happy with the early work prototyping Alan Wake 2, Remedy began to take the video around to a number of publishers.

https://www.polygon.com/features/2015/4 ... -interview

מיקרוסופט התעסקו עם AW2 ו-QB בתקופת דון מטריק. לא היה להם עניין באיכות או משחקי AAA מטורפים, הם רצו באותה תקופה לבנות את ה-ONE כמכונת מולטי מדיה עם אפליקציות וסוג של DVR טלביזיה, את המשחקים הם השאירו מאחור. AW בחודשים הראשונים מכר רק מאות אלפי עותקים, דון מטריק ראה את המשחק ככישלון וכנראה שאפילו אם ישו עצמו היה ב-AW2 הוא לא היה מאשר את המשחק הזה. לא ממש הייתי לוקח את מיקרוסופט בין 2007 ל-2013, תקופת שלטונו של דון מטריק, כאיזשהו בנצ'מארק לגיימינג או רצון לעשות משחקי AAA איכותיים. הם רצו לעשות מכשיר מולטימדיה. דון מטריק הפך את מיקרוסופט ליצור הדגנראט שאבד כל יכולת לפתח משחק AAA וללא בלעדיים מעניינים. הוא גם זה שעשה מעשים נהדרים כמו לקחת את הקואליציה שנבנתה להיות אולפן AAA חדש, קנה את המותג GEARS והפך אותם לאולפן GEARS אינסופי או החליט שיצא משחק היילו כל שנה. בחור נהדר, מיקרוסופט ממש הצליחה אחרי ההשפעה שלו.

לסוני יש יותר כסף מ-505? כן. האם CONTROL נראה לך כמו איזה אינדי של 30$? לא ממש, הוא גרפית מדהים, הוא טכנית על הקצה המדמם, יש לו ערכי הפקה גבוהים ובעצם כל מה שמשחק רמדי תמיד היה. משחק רמדי תחת סוני לא היה שונה מדי מ-AW או קונטרול. QB הוא הדוגמה היחידה להתערבות גסה של דון מטריק שרצה מולטימדיה מכל דבר, מיקרוסופט כבר לא עובדת ככה היום. המשחקים של רמדי כנראה לא היו שונים מדי מתחת למיקרוסופט של היום וסוני של היום, ההבדל העיקרי היה שהם היו יוצאים ל-PC תחת מיקרוסופט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 יולי 2019, 11:58

טכנית הוא מתקדם (אגב גם משחקי אינדי היום כמו atomic heart הם בקצה המדמם הזה) אבל ערכי ההפקה שלו פשוט לא כמו אלו של QB, שהיו לו קטעי קישור וmo cap ברמה גבוהה במיוחד וזה יקר. גם יותר סביבות מגוונות ומפורטות ועבודה על הפרטים הקטנים וכו׳ שקצת הלכו על כיוון ״נקי״ יותר הפעם...
אני באמת לא יודע למה אתה מתעקש שאין פה איפהשהו ״צעד אחורה״ מבחינת הכסף שנשפך פה לעומת המשחק הקודם שלהם, אני גם זוכר ראיונות שהם בעצמם כינו את זה ״Focus AAA״ ודיברו על זה שהם כבר לא יעבדו על משחק 6 שנים אלא יותר כמו 3 וכמה שזה יקר לעשות היום AAA סינמטי וכו׳... גם כשנחשף לראשונה ישר אמרנו שהוא נראה פחות גראנדיוזי מהפרוייקטים הקודמים וזה לא היה נראה כמו ״סרט״ לעומת הטריילרים של QB אח פשוט כמו משחק ארקיידי יותר עם אפקטים מעולים, סוג של סאנדבוקס של גראביטי גאן. זה לא לשנייה בא להמעיט מאיכותו של המשחק, רק שהייתי שמח אם בדור הבא יעשו משחקים עם סוני שיקפיצו את ההפרה למשהו שיותר נראה כמו סרט שוב, כי אני אוהב משחקים כאלה (כמובן בתנאי שזה במידה הנכונה ולא עם סדרה וכל השיט הזה).
אולי אחרי שאשחק בקונטרול ואם הגיימפליי שלו באמת יהיה מעל ומעבר (כי גם בAW וגם בQB הרגשתי שהוא רפטטיבי) אז אבטל את זה ואעדיף שיתרכזו בעיקר בגיימפליי מעתה והלאה ולא יחזרו לסינמטיות, ואולי קונטרול הרבה יותר סינמטי ממה שהם הראו עד עכשיו... בקרוב נדע ונערוך את הדיון הזה שוב :)

אגב, בחזרה לפס4, המקור שהדליף את היציאה של DS בנובמבר שבועיים לפני ההכרזה הרשמית עכשיו מדליף משהו שכבר כמעט ונפלט לאחת השחקניות בראיון לפני חודש, שTLOU2 יוצא בפברואר.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 41 אורחים