PS4 | הנושא הרשמי 2

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: PS4 | הנושא הרשמי 2

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2019, 14:46

Laskin כתב:יכול להיות שזה מרגיש לך ככה בגלל החלל שנשאר בעקבות זה שלא היית חלק מהדור הזה. אני חושב שזו תחושה בלבד ולא משהו שתצליח להוכיח בויכוח, אבל למי יש כח להתחיל להביא משחקי 8+ בדור הזה ולהעיף משם משחקי ש"לא נחשבים"? :)

"לא היית חלק בדור הזה", מה זה בדיוק אומר? יש לסוני אולי 4 בלעדיים שממש מעניינים אותי, סוויטצ' יש לי, PC חזק שעליו אני משחק בכל ה-AAA יש לי ובגלל שמיקרוסופט מוציאה הכל ל-PC אז בתאוריה גם "אקסבוקס" יש לי. אז אני לא חלק מהדור הזה כי אין לי רק פס4? מכשיר אחד מתוך 4?
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 ספטמבר 2019, 14:59

בין היתר, זה אומר שברגע שיש לך מכשיר - אז עוד משחקים מעניינים אותך למרות שמהצד זה לאו דווקא נראה ככה.
גם לי למשל בכל ה-20 שנים האחרונות יש אולי 5 משחקי נינטנדו שאני ממש, ממש, ממש רוצה לשחק בהם ולא יצא לי. אבל אם היה לי מכשיר שלהם סביר שהייתי מתנסה ביותר ואולי חלק ממשחקי ה-8 שם היו אצלי בספר 9.5.
ע"ע OUTER WILDS עם ממוצע סבבה אבל לא חושב שאשכח אותו בעשור הקרוב.
העובדה היא שבדור הקודם משחק כמו JOURNEY היה נחשב יצירת מופת, ובדור הנכחי אני לא אגזים אם אגיד שיש עשרות משחקים שלא נופלים ממנו, ואף אחד לא מחשיב אותם ברשימות של "הטובים ביותר בדור".
אם אני צריך לספור מהראש בדיעבד את משחקי החובה הטובים ביותר מהפס3 יש לי את U2, MGS4, GOW3, TLOU ואחד מהראצ'טים. כן, היו עוד משחקי אנצ'רטד, ועוד ראצ'טים, היה גם אינפמוס וכו'... אבל ממש חובה חובה בלעדיים? שמחזיקים גם היום? משוכנע שבסוף הדור הזה יהיו לא פחות משחקים כאלה, וכל אחד מהם הוא בהשקעה ואורך שמבייש את הדור הקודם.

בקיצור, אני חושב שהיו לך הרבה יותר מעוד 3-4 משחקים שהיית משחק בדור הזה אם הייתה לך קונסולה, והיית מציב אותם מעל משחקי הדור הקודם. זה לא חייב להיות בלעדי של סוני, יש גם בלעדיים לקונסולות, ואולי היית היום שחקן דסטיני או שחקן מונסטר האנטר במקום שחקן OW, ובטוח היית משחק RDR...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2019, 15:36

אני פשוט לא מבין את הטיעון הזה, 99.99999% מהמשחקים על הפס4 זמינים לי על ה-PC. מה לא זמין לי, RDR2 והבלעדיים של סוני? זה שיש לי שלוש פלטפורמות זה לא מספיק? ולא הבנתי למה משחקים צריכים להחזיק עד היום, הם היו צריכים להחזיק ביום שהם יצאו. וכמובן שאני לא מדבר על בלעדיים, על הדור בכלליות. בדור הקודם היו פשוט יותר, אין מה לעשות. סתם לדוגמה ביווור, טרילוגית ME שלמה ושני משחקי DA או VALVE שהפציצה המון בדור הקודם (פורטל 2, האורג' בוקס, שני משחקי L4D) ובדור הזה לא הוציאה אף משחק או בת'זדה או קן לוין או המון דוגמאות אחרות. בדור הזה אף אחד לא העלה תפוקה, היא רק ירדה לרוחב כל התעשיה אולי חוץ מאשר כמה יחידי סגולה כמו רמדי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 ספטמבר 2019, 16:01

התפוקה יורדת כי ההפקות גדולות וארוכות יותר, זה בערך מה שקורה בקולנוע בדרגים הגבוהים שם שזה מרגיש שכל הפקה היא פשוט הרבה יותר ענקית ומושקעת.

אז סבבה דור שעבר סנטה מוניקה עשתה 2 משחקי GOW אבל המשחק היחיד בדור הזה יותר טוב בהרבה משניהם ביחד ויותר מאסיבי גם.

בדור הזה גרילה עשתה 2 משחקים לעומת 3 (?) בדור הקודם אבל הוריזון לבדו הפקה הרבה יותר מושקעת וגדולה מהקילזונים ההם.

מסכים שכמה מפתחות נפלו או שינו כיוון כמו ביוור או וואלב אבל זו תופעה שקורית בכל דור, דור שעבר דיברו על איפה היפניות שהיו הכוח המניע של התעשייה עד לאותו הדור.

חלק נפלו, חלק עלו, ויש יותר דברים לשחק מאי פעם בשורה התחתונה.

פחות קלאסיקות? סובייקטיבי, יש כאלו שיחשבו שיותר, באמת קשה למדוד את זה.

אני כן אסכים שהחומרה בדור הקודם אולי הביאה יותר חדשנות מעבר לקפיצה ויזואלית, בדור הזה ההפקות מדהימות ומהוות קפיצה עצומה מבחינה טכנית אבל חדשנות זה מרגיש שיש פחות, לפחות ברמות ה AAA אבל שוב זה לא תמיד מצביע על איכות, בטח לא כשמודדים כמות של תוכן איכותי.

אני יכול להבין את הטיעון שחדשנות בשילוב של איכות היא יותר מלהיבה כי היא חוויה חסרת תקדים, זה אולי עומד יותר לזכות דורות קודמים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 ספטמבר 2019, 16:15

בדור הזה סטודיו יחיד לא העלה תפוקה אבל סטודיואים גדולים גם התפצלו וצוותים מסויימים פתחו סטודיו משלהם, וכמובן נפתחו המון חדשים וסה״כ יש יותר מבחר, כך שהמשוואה של כל סטודיו בפני עצמו שהיה קיים בעבר הביא פחות משחקים לא משקפת את התוצאה בפועל.
ואם היה לך פס4 אני מוכן לחתום שהיית משחק בהורייזון למשל, או דטרויט או משחקים אחרים שהיית מקבל בפלוס, וסה״כ היית מרגיש את מה שאני מרגיש - שיש יותר משחקים מצויינים לשחק, מכל דור אחר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2019, 16:33

bling כתב:התפוקה יורדת כי ההפקות גדולות וארוכות יותר, זה בערך מה שקורה בקולנוע בדרגים הגבוהים שם שזה מרגיש שכל הפקה היא פשוט הרבה יותר ענקית ומושקעת.

אז סבבה דור שעבר סנטה מוניקה עשתה 2 משחקי GOW אבל המשחק היחיד בדור הזה יותר טוב בהרבה משניהם ביחד ויותר מאסיבי גם.

בדור הזה גרילה עשתה 2 משחקים לעומת 3 (?) בדור הקודם אבל הוריזון לבדו הפקה הרבה יותר מושקעת וגדולה מהקילזונים ההם.

מסכים שכמה מפתחות נפלו או שינו כיוון כמו ביוור או וואלב אבל זו תופעה שקורית בכל דור, דור שעבר דיברו על איפה היפניות שהיו הכוח המניע של התעשייה עד לאותו הדור.

חלק נפלו, חלק עלו, ויש יותר דברים לשחק מאי פעם בשורה התחתונה.

פחות קלאסיקות? סובייקטיבי, יש כאלו שיחשבו שיותר, באמת קשה למדוד את זה.

אני כן אסכים שהחומרה בדור הקודם אולי הביאה יותר חדשנות מעבר לקפיצה ויזואלית, בדור הזה ההפקות מדהימות ומהוות קפיצה עצומה מבחינה טכנית אבל חדשנות זה מרגיש שיש פחות, לפחות ברמות ה AAA אבל שוב זה לא תמיד מצביע על איכות, בטח לא כשמודדים כמות של תוכן איכותי.

אני יכול להבין את הטיעון שחדשנות בשילוב של איכות היא יותר מלהיבה כי היא חוויה חסרת תקדים, זה אולי עומד יותר לזכות דורות קודמים.

אז עכשיו אני אעשה לך את העקיצה ההפוכה ואגיד שבדור הבא תהיה קפיצה בכל התחומים כי הזינוק יהיה גם ב-SSD ובמעבד ולא רק ב-GPU והזיכרון כמו בדור הנוכחי. כלומר הקפיצה הטכנית הולכת לגעת ישר בגיימפליי ובעיצוב שלבים בניגוד לדור הזה שהיה מדובר כמעט נטו בגרפיקה, אנימציה וליטוש. (למרות שגם זיכרון גדול כמו שקבלנו עוזר, הוא בהחלט תרם למשחקי עולם פתוח שמרגישים טוב כמו משחקים לינארים בדור הזה)

Laskin כתב:בדור הזה סטודיו יחיד לא העלה תפוקה אבל סטודיואים גדולים גם התפצלו וצוותים מסויימים פתחו סטודיו משלהם, וכמובן נפתחו המון חדשים וסה״כ יש יותר מבחר, כך שהמשוואה של כל סטודיו בפני עצמו שהיה קיים בעבר הביא פחות משחקים לא משקפת את התוצאה בפועל.
ואם היה לך פס4 אני מוכן לחתום שהיית משחק בהורייזון למשל, או דטרויט או משחקים אחרים שהיית מקבל בפלוס, וסה״כ היית מרגיש את מה שאני מרגיש - שיש יותר משחקים מצויינים לשחק, מכל דור אחר.

לאסקין, יש לי את דטרוייט זמין, הוא על ה-PC, לא קניתי אותו כי הוא לא עניין אותי מספיק. אז עובדתית לא הייתי קונה את דטרוייט אם היה לי פס4 :)
והורייזן? הוא פשוט לא מעניין אותי ולפי לא מעט אנשים פה, הוא לא מעניין המון אנשים בפורום אז אני לא מצליח להבין למה אתה כל כך מתעקש על המשחק הזה כאילו כולם חייבים להתהפך ממנו. גם שמעתי כל כך הרבה מבקרים ששבחו את הורייזן בפברואר יורדים עליו כבר באפריל אחרי שיצא BOTW כך שקשה לי שלא להרגיש שמדובר במשחק עם שיגור עטוף בבועת הייפ. בכל מקרה, הנקודה שלי נשארה זהה, אפילו אם הפס4 היה מספק לי עוד איזה 4-5 "משחקי חובה" לדור הזה, העובדה שהגדולות הורידו תפוקה בחצי, המון גדולות ירדו מגדולתן וצד א' שלם פשוט נעלם מהשטח (מיקרוסופט) פגעה במספר המשחקים הגדולים הטובים בדור הזה. כן, המשחקים הגדולים והטובים הם כנראה מהטובים בהסטוריה של התעשיה, אבל זה מצופה מכל דור הרי תמיד אנחנו מצפים לקפיצה בכל התחומים כשעולים לדור חדש.

אני חושב שרוקסטאר היא הדוגמה הכי טובה, בדור הקודם הם יצרו שלושה רגעים שונים של "שיגור מרעיד תעשיה" עם GTA4 ב-2008, RDR ב-2010 ו-GTAV ב-2013. שלא נדבר על זה שהם שחררו עוד המון משחקים לא רעים בין לבין כמו מקס פיין 3, אבל נתעלם מהם. בדור הזה? RDR2 בהחלט עשה אפקט מרעיד בדומה ל-RDR1, אבל חסרים לנו עוד שניים שכלה בדור הזה :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 ספטמבר 2019, 17:14

אבל ההפקה של RDR2 פשוט מטורפת, אני לא חושב שזה ריאלי לבקש עוד הפקה מקבילה של GTA חדש עם אותה קפיצה טכנית ביחס ל GTA הקודם כמו ש RDR2 עשה ביחס ל RDR הקודם.

מצטער אבל אני באמת לא בטוח שזה ריאלי לצפות את זה ברמות ההפקה האלו על הטווח הזה של השנים, במקסימוווום 2 הפקות כאלה שזה אולי התמסמס בגלל ש GTA5 יותר מדי הצליח שרוקסטאר לא יכלה להרשות לעצמה להפסיק את המומנטום בשום שלב עם המשך. מבחינה עסקית הם צדקו במאה אחוז עם איך שהם התנהלו בדור הזה.

חוץ מזה שהדור הקודם נמתח כמו מסטיק, בדור ריאלי מבחינת אורך הם אמורים היו להספיק 2 אירועים כאלה, בדור הזה זה ירד לאחד בגלל רמת הפקה פסיכית שנדרשת וכנראה בגלל ההצלחה של GTA5 שבדור נורמלי היה צריך להיות בלעדי לפס4 ולוואן כי הקונסולות הקודמות לא היו צריכות להיות בחיים ב 2013 כשהוא יצא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ספטמבר 2019, 01:48

bling כתב:אבל ההפקה של RDR2 פשוט מטורפת, אני לא חושב שזה ריאלי לבקש עוד הפקה מקבילה של GTA חדש עם אותה קפיצה טכנית ביחס ל GTA הקודם כמו ש RDR2 עשה ביחס ל RDR הקודם.

מצטער אבל אני באמת לא בטוח שזה ריאלי לצפות את זה ברמות ההפקה האלו על הטווח הזה של השנים, במקסימוווום 2 הפקות כאלה שזה אולי התמסמס בגלל ש GTA5 יותר מדי הצליח שרוקסטאר לא יכלה להרשות לעצמה להפסיק את המומנטום בשום שלב עם המשך. מבחינה עסקית הם צדקו במאה אחוז עם איך שהם התנהלו בדור הזה.

אותו דבר אפשר להגיד על GTA4, GTAV ו-RDR1 לעומת משחקי רוקסטאר בפס2. הם עלו רמה, עלו דור. בכל דור הם עושים את המשחק עולם פתוח הכי מרשים, זה לא שונה בדור הזה. בכל מקרה זה לא רלוונטי כי דברתי על כמויות של איכות, לא על כמה איכותיים המשחקים. מן הסתם RDR2 מדהים, גם RDR1 היה מדהים וגם GTA4 ו-GTA5, הם תמיד עושים משחקי עולם פתוח מדהימים, הטופ של הדור. אבל היה רק משחק רוקסטאר אחד בכל הדור כשבדור הקודם היו שלוש מפלצות שכאלה. אם הויכוח הוא על כמה משחקים יש לשחק, אני אומר ששני GTA ו-RDR אחד זה קצת יותר "יש מה לשחק" מאשר רק RDR2.

bling כתב:חוץ מזה שהדור הקודם נמתח כמו מסטיק, בדור ריאלי מבחינת אורך הם אמורים היו להספיק 2 אירועים כאלה, בדור הזה זה ירד לאחד בגלל רמת הפקה פסיכית שנדרשת וכנראה בגלל ההצלחה של GTA5 שבדור נורמלי היה צריך להיות בלעדי לפס4 ולוואן כי הקונסולות הקודמות לא היו צריכות להיות בחיים ב 2013 כשהוא יצא.

נמתח כמו מסטיק ביחס למה? גם הפס3 וגם הפס4 בשוק 7 שנים עד שיצא להן יורשת, בדיוק אותו זמן. תוסיף את ה-360 אם תרצה וקבלת שנה אחת יותר, לא הייתי קורא לזה נמתח כמו מסטיק ביחס לדור הזה. כלומר הוא נמתח כמו מסטיק, בדיוק כמו הדור הנוכחי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ספטמבר 2019, 10:05

נו, ורוקסטאר לא עשו יותר משחקים בPS2 מאשר על הPS3? בכל דור הם יורדים בכמות כי ההשקעה שצריך היא פסיכית, ולא יפתיע אותי אם גם בדור הבא לא יהיה יותר ממשחק אחד + רימייק של RDR2, בדיוק מהסיבה הזו, אלא אם הם גם גדלים באיזה 5000 עובדים ופותחים עוד סטודיו, שתכל'ס זה אפשרי לגמרי עם המשאבים שלהם.

עריכה:
אה, זה בערך מה שאמרת.
בקיצור, הטענה שלי היא שאתה מסתכל על סטודיו ספציפי ואומר שהוא הביא פחות להיטים מהדור הקודם, אז יש פחות במה לשחק בדור הזה, אבל אתה מתעלם במקביל מסטודיואים חדשים והמבחר הכללי, ויש הרבה יותר משחקים טובים מאוד ומלוטשים הרבה יותר מאשר בדור הקודם, לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ספטמבר 2019, 11:01

אז מה הטופ 10 סטודיואים החדשים המדהימים בדור הזה שלא עשו משחקים מצויינים בדור הקודם? סטודיואים שלא רק מפצים על זה שחברות האיכות עושות בערך חצי מכמות המשחקים שהן עשו בדורות קודמים, הם גורמים לדור הזה לעקוף את הדור הקודם בכמויות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ספטמבר 2019, 11:45

יש את הקואליציה, יש את ריספון שאמנם קמו בסוף הדור הקודם אבל בדור הזה מביאים לפחות 4 משחקים, גם פלייגראונד שהביאו משחק וחצי בדור הקודם והפעם הביאו 3, יש את TEAM ICO שלא הביאו כלום בדור הקודם, יש את FROM שאמנם הייתה עם חצי רגל במגרש של הגדולים בדור הקודם אבל רק בדור הזה באמת נכנסה לשם, יש את קוג'ימה שעשה את MGS5 ועושה את DS ובדור הקודם עשה רק את MGS4 (ולא, גירסת הפס3 של 5 לא נחשבת:), יש את DONTNOD שקמו בסוף הדור הקודם ועשו בדור הזה את A WAY OUT וLIFE IS STRANGE, יש את ID GAMES שכל הדור הקודם עשו את RAGE הכושל ועכשיו עשו את DOOM המחודש המעולה וDOOM ETERNAL שאמור להיות הFPS הכי טוב אי פעם בערך, יש את TWO POINT STUDIOS שקמו וחזרו לעשות משחקים במקום לפתח לפיטר מולינו דמו טכנולוגי או משהו כזה, יש את קאפקום וסקוור שחזרו לעשות משחקים טובים ויש שיאמרו שאפילו הגיעה התקופה הטובה ביותר שלהם אי פעם...
יש גם מלא מלא מלא מלא "אינדיז" ששמים את ג'ורני שמופיע בכל TOP 10 PS3 GAMES כולל AAA בכיס הקטן (באמת, יש עשרות כאלו)... ואמנם הם אינדיז אבל סיפקו לאורך הדור הזה חוויות ייחודיות ואיכותיות בצורה ובכמות שלא ראינו מאינדיז אף פעם. מן הסתם רוב הסטודיואים החדשים שקמו הביאו משחקים כאלו.

אגב, עזבו שטויות, היום ב-18:00 יהיה פיצוץ של TLOU2... שכחתי מזה לרגע

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ספטמבר 2019, 19:10

טוב, אז הכל ממש ממש חיובי כצפוי, אבל הפרט שהכי שמחתי לשמוע? אין יותר סכין חד״פ!!!
מה שאומר שאפשר להרוג קליקרים ״חופשי״ אם מצליחים להתגנב מאחוריהם... הבעייה היא שהם הרבה הרבה יותר ״חכמים״, וזה הרבה יותר קשה.
החידוש הכי גדול בקרבות עם בני האדם זה שיש להם כלבים לפעמים, ואז אי אפשר לקחת את הזמן ממש, מה שהופך את הקרבות להרבה יותר דינמיים.

מה שחזר על עצמו הכי הרבה בתחושות של מי ששיחקו בו היה האלימות, ומה שזה עשה להם. יותר מכל משחק אחר, יש פה ממש אישיות שנתנו לNPCs שאתה אמור להרוג. לכל אחד יש שם משלו והוא מתקשר עם החברים שלו והם מגיבים וזועקים את השמות ומנסים להציל אחד את השני... בקיצור התחושה היא הרבה יותר כאילו נלחמים באנשים אמיתיים ולא דמויות, וזה משפיע על מי שמשחק.

אה, ואין למשחק מולטיפלייר בתכנון כרגע. מה שבטח אומר שאין מולטיפלייר בכלל. שזה מצויין בעיניי אם המשחק ממש ארוך ומושקע, למרות שכן השתעשעתי קצת בזה של הראשון... ובכלל, נראה לי שמעתה והלאה בכלל עדיף שיפסיקו עם זה.

כל מה שקשור לסיפור לא קראתי ולא ראיתי או שמעתי, אני נמנע מזה כמה שאפשר אז אשמח אם מישהו פה כן הקשיב או קרא דברים שקשורים לזה - שתחביאו את זה תחת ספוילר :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ספטמבר 2019, 20:15

Laskin כתב:יש את הקואליציה, יש את ריספון שאמנם קמו בסוף הדור הקודם אבל בדור הזה מביאים לפחות 4 משחקים, גם פלייגראונד שהביאו משחק וחצי בדור הקודם והפעם הביאו 3, יש את TEAM ICO שלא הביאו כלום בדור הקודם, יש את FROM שאמנם הייתה עם חצי רגל במגרש של הגדולים בדור הקודם אבל רק בדור הזה באמת נכנסה לשם, יש את קוג'ימה שעשה את MGS5 ועושה את DS ובדור הקודם עשה רק את MGS4 (ולא, גירסת הפס3 של 5 לא נחשבת:), יש את DONTNOD שקמו בסוף הדור הקודם ועשו בדור הזה את A WAY OUT וLIFE IS STRANGE, יש את ID GAMES שכל הדור הקודם עשו את RAGE הכושל ועכשיו עשו את DOOM המחודש המעולה וDOOM ETERNAL שאמור להיות הFPS הכי טוב אי פעם בערך, יש את TWO POINT STUDIOS שקמו וחזרו לעשות משחקים במקום לפתח לפיטר מולינו דמו טכנולוגי או משהו כזה, יש את קאפקום וסקוור שחזרו לעשות משחקים טובים ויש שיאמרו שאפילו הגיעה התקופה הטובה ביותר שלהם אי פעם...
יש גם מלא מלא מלא מלא "אינדיז" ששמים את ג'ורני שמופיע בכל TOP 10 PS3 GAMES כולל AAA בכיס הקטן (באמת, יש עשרות כאלו)... ואמנם הם אינדיז אבל סיפקו לאורך הדור הזה חוויות ייחודיות ואיכותיות בצורה ובכמות שלא ראינו מאינדיז אף פעם. מן הסתם רוב הסטודיואים החדשים שקמו הביאו משחקים כאלו.

אגב, עזבו שטויות, היום ב-18:00 יהיה פיצוץ של TLOU2... שכחתי מזה לרגע

חתיכת רשימה לאסקין אם כשאנחנו מדברים על אירשנל, ביוור ורוקסטאר ואתה מוצא לנכון להביא כקאונטר את life is strange ו-two point hospital :)

בכל מקרה, אני חושב שהבנת את הכוונה שלי :)

בנוגע לtlou, אני ממש אוהב את הקטע שת האוייבים עם השמות וכו׳, יעני שכל אוייב ירגיש כאילו הוא חלק מקבוצה אמיתית וחיה כמו בסדרה המהלכים המתים. מצד שני העיתונאים שחקו בו שעתיים או שלוש, יש מצב שאחרי כמה שעות מתחילים לשמוע את אותם שמות ואותו דיאלוג מוקלט בצורה רפטטיבית והאשליה מתחילה להשבר. נצטרך לחכות לביקורות :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 ספטמבר 2019, 20:23

אחד הרגעים הכי גדולים של TLOU הראשון היה (מישהו לא שיחק בו? בכל מקרה ספוילרים למשחק הראשון מכאן והלאה) בשלב של החורף, כשנכנסים לתוך הקהילה של זה שחטף את אלי, ופתאום מתחילים לשמוע סיפורים על פסיכופט עם ילדה שרוצח את כולם באכזריות. בכלל השימוש שם באלימות היה יוצא מן הכלל, וכיף לשמוע שהוא חוזר. אבל נקודתית היה אז רגע שנקודת המבט מתהפכת ופתאום גורמים לך להרגיש שתכלס כולם בעולם הזה הם אנשים שרוצים לשרוד, בדיוק כמוך, ושאין צד שיותר צודק מהצד השני.
במשחק הראשון זה עבד טוב מאוד, אבל כשהסיפור שם על זה דגש מיוחד. אם הם יצליחו להעביר את זה 'על הדרך' הפעם זה יהיה מצוין.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 27 ספטמבר 2019, 00:54

מציק שרוב הכתבות מתרכזות בהיבטים העלילתיים. אני רוצה לקרוא על המכניקות של המשחק בלי לדעת יותר מדי על שום דבר אחר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ספטמבר 2019, 02:35

אני חושב שזה מהמשחקים האלה שקל להתחמק ממדיה עליו, כולנו יודעים שהוא יהיה נהדר, קניה בטוחה, אז פשוט מתעלמים ומחכים לפברואר (או נובמבר במקרה שלי) :)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 27 ספטמבר 2019, 05:37

נוטי דוג טוענים שהחזון שלהם גדל מעבר למוד מולטיפלייר רגיל ושמתישהו כן יהיה רכיב אונליין, הוא פשוט לא יהיה חלק מ tlou2. אז משחק נפרד אני מניח, אולי משהו לכבוד השיגור של הפס5? כך או כך, הם שמים דגש על הנפח של המשחק בכל הפרסומים (אולי בין היתר בגלל שאין מולטיפלייר) ולפי התיאורים זה נשמע שהולך להיות קמפיין מאוד ארוך.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 27 ספטמבר 2019, 07:34

אני קצת מתפלא שאני זה שהולך לאמר את זה אבל מבחינה ויזואלית למרות שהמשחק נראה פצצה (וראיתי על הטלוויזיה ב 4K) הוא לא היה נראה בשום שלב מרשים כמו בגיימפליי חשיפה, לעיתים בחלק מהסצנות (ברכיבה על הסוסים בשלג) זה אשכרה היה נראה פחות טוב מ RDR2 ולא בקטע של ״ביחס למשחק עולם פתוח RDR2 יותר מרשים״ אלא straight up כהשוואה ישירה היה נראה פחות טוב.

בנוסף, גם באנימציות למרות שגם ככה הן הכי טובות במדיום (נכון, גם של RDR2 הן ברמה הכי גבוהה אבל ב TLOU2 הן סופר responsive והן לא באות על חשבון הגיימפליי) לא היה שום רגע שהשתווה לרמת האנימציות שראינו בגיימפליי חשיפה, המשחק זז כמו ״משחק״ (כצפוי?) ולא כמו סרט קולנוע, ברור שמבחינת הגיימפליי לא ציפיתי שהוא יהיה דינאמי בצורה הזויה כמו בחשיפה, שם נוטי דוג תמיד מתסרטת הכל למוות אבל מבחינת ההרגשה של האנימציות בבידוד חשבתי שהיא תהיה די זהה.

שוב, עדיין רמה מעל השאר, לראות את אלי זורקת בקבוק על אויב ולוקחת את הגרזן מהיד שלו ומכה אותו איתו ובזמן הזה ה NPC נפצע בצורה סופר ריאליסטית זה מאוד מאוד מרשים ואני לא מתפלא שהדיווחים הם שהאלימות מטרידה כי זה עדיין נראה כמו רמה חדשה אבל זה עדיין ״משחקי״ ולא סרטון אנימציה כמו שהרגישה החשיפה.

גם הבעות הפנים של ה NPCs - שוב, רמה סופר גבוהה אבל לא פסיכית כמו בחשיפה, אלי לעומת זאת נראית זהה לגמרי לגיימפליי חשיפה שזה מרשים.

בסכ״ה בחבילה הכוללת וברגעים היפים שלו הוא כן benchmark חדש לפס4 והוא יושב לצד RDR2 (או אולי טיפה מתחת כי בכל זאת עולם פתוח לעומת לניארי, פאק רוקסטאר פשוט יותר מדי טובים, הרסו לחצי מהמפתחות שמוציאות משחקים אחריהן את הדור) כל אחד בתחומו אבל זה לא רמה מעל הכל כמו שהיה בסרטון החשיפה. אולי צריכים לשפוט אותו באותה סביבה כמו בדמו ההוא אבל ההתרשמות שלי כרגע זה שלראשונה אצל נוטי דוג יש דאונגרייד ביחס לגיימפליי שהציגה, אם לא היתה מציגה אותו בצורה כל כך מרשימה כמו שהציגה אז אני לא חושב שלאף אחד היו טענות לגבי איך נראה ומרגיש TLOU לדור הבא, מבחינה טכנית מדובר פה במשהו סופר מרשים ובטופ של הדור כצפוי, אבל הם יצרו רף מאוד גבוה וכרגע זה עדיין לא שם.

מבחינת הגיימפליי עצמו, הכל נשמע מצויין, הכל expanded כצפוי, כל אפשרויות התנועה שלה והתיאור של המשחק כ TLOU פוגש את מגס5 הוא מאוד מבטיח ומחמיא (בכל זאת מגס5 הוא עדיין בטופ של ה TPS מבחינת הגיימפליי והמכניקות), הסביבות הרבה יותר מורכבות ולא רק בגודל הפיזי אלא מבחינת המבנים ואפשרויות המשחק והדינמיות שהן מכניסות (כמו שרואים בדמו עם שטח של כמה בתים ושאלי יוצאת אל הגג של אחד מהבתים ויורה על אויב משם, זו רמת מורכבות שלא היתה בקודם שהרגיש יותר מוגבל) וגם השיפורים שהכניסו ל AI עם הכלבים שנראה שהולכים להיות סיוט אמיתי שע״פ התיאורים הם לגמרי game changer לגיימפליי ולאינטנסיביות שלו נשמעים מעולה. כל הקטע עם השמות לכולם מבריק וזה לבדו הולך לשדרג משמעותית את החוויה ועד כמה הכל הולך להיות מאוד מטריד ואפל.

אבל בתכלס זה בסופו של דבר המשך די טיפוסי בדור הזה, קפיצה טכנית ענקית אבל סוג של ״עוד״, בסוף זה לגמרי משחק ונראה כמו TLOU עם גראפיקה של הדור הבא, מהבחינה הזו גם אנצ׳רטד 4 הרגיש לי שינוי יותר קיצוני מהקודמים כי פתאום דרייק לא מרגיש שהוא נמצא על סוג של מסילה אלא בעולם אמיתי ופתוח יותר ופתאום יש רכבים שאפשר להסתובב איתם בחופשיות וקצת לחקור ופתאום יש set piece (אחד :() שהוא בסקייל הזוי עם כמה סגנונות של גיימפליי שמשולבים בו (מה שפעם היה מחולק לכמה קטעים שונים שמנותקים אחד מהשני) אבל כנראה שעם TLOU זה היה מלחתכילה מסובך יותר כי גם הראשון היה מפותח יותר ביחס לאנצ׳רטדים (אולי גם בגלל זה הרגיש מלוטש פחות, מה שאי אפשר כמובן לאמר על ההמשך)

זה נשמע שאני מאוכזב אבל אני מת לשחק בזה, המחסור במולטי פלייר למרות שלדעתי מבחינה עסקית זו טעות גדולה וממה שאני רואה רוב הפאנבייס מאוד מאוכזב מזה (המולטי של הראשון הוא באמת אחד מהטובים של הפס3) אבל בשבילי זו פשוט מוזיקה לאוזניים, נוטי דוג הקדישה את כל המשאבים שלה לסינגל ברמה שהוא תופס 2 דיסקים של בלו ריי, גם העיתונאים ששיחקו בו בסופו של דבר לא גירדו את השטח, מדובר בהפקה מאסיבית ברמות שנוטי דוג לא עשתה וזה הולך להיות מדהים למרות הכוכביות שציינתי.

קשה לי להאמין שיהיה משחק אחר מבחינתי שיקח לו את ה GOTY של שנה הבאה, הרשמים של העיתונאים גם תואמים את ההרגשה הזו, המשחק הזה הולך להיות חוויה מאוד אינטנסיבית ומיוחדת והפעם עם רמת ליטוש ואלימות וסקייל שלא היתה בקודמת, קשה לי לראות איך זה לא יהיה אחד ממשחקי הדור בסופו של יום כשכל הסאגה שמתפרסת על 2 דיסקים תגמר. אבל נחכה לביקורות קודם :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 ספטמבר 2019, 11:56

הדבר שהכי משמח אותי זה שיש הפעם כפתור קפיצה. לא כי זה ישפיע על המשחק הזה עד כדי דך, אלא רק כי אחרי TLOU 2 וסקירו אני מקווה שהטרנד המציק לדמויות סופר כבדות יעלם, ובעיקר פשוט שקריטוס יחזור לקפוץ בGOW 2 :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוקטובר 2019, 04:45

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 אוקטובר 2019, 11:21

מה קורה בסוני? החברה בשיא שלה ועדיין כל הזמן נוטשים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 אוקטובר 2019, 11:38

משהו בניסוח של ההודעה הזו מרגיש לי טיפה מוזר..יש מצב שזו לא הייתה פרידה הדדית? ראיתי כבר ב-Era שציטטו איזה עיתונאי שדיווח לפני כמה חודשים על מאבקי כוח בתוך ההנהלה הבכירה של סוני ובתוכה פלייסטיישן,אולי זה קשור.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 אוקטובר 2019, 22:14

כמו שחשבתי,משהו עובר על סוני:
https://gamedaily.biz/article/1256/shawn-layden-departs-sony-amid-restructuring-confusion-and-potential-power-struggle
תקראו את המאמר,הוא מסביר חלקית גם למה לא שמענו כלום על הדור הבא..אנחנו שנה,אולי אפילו טיפה פחות,מהשקה,ומחסור המידע שיש לנו מאוד חריג ומסתבר שאנחנו לא היחידים- מצוטט מקור צד ג' שטוען שגם הם בעצם לא יודעים כלום.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 אוקטובר 2019, 22:42

זה יהיה די טיפוסי לסוני לבעוט בדלי כשהם בשיא המומנטום וכשכל ההימורים לטובתם. נראה לי לכל חובבי הפלייסטיישן יש עדיין טראומה מהפעם האחרונה שסוני היתה בשיא שלה והרסה הכל (המעבר מהפס2 לפס3), זה יהיה קצת הזוי אם זה יקרה שוב אחרי הקונסולה הכי מצליחה שלה אולי אי פעם.

אני באמת לא מבין מה קורה אבל הסימנים מסביב לא נשמעים טוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוקטובר 2019, 23:28

עדין לא קראתי את הכתבה אז נשים את זה פה בנתיים:

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 170 אורחים