PS4 | הנושא הרשמי 2

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: PS4 | הנושא הרשמי 2

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2020, 01:10

swiss-the-engine כתב:
Laskin כתב:מעניין אותי איך עובד התמחור של השירותים האלה, למפתחות/מפיצות. כמה כל חברה מקבלת כדי שהמשחק שלה יהיה שם, האם זה לפי ימים/חודשים או לפי מספר האנשים שבפועל משחקים בזה וכו׳.

הגיוני שיהיה דומה למודל הסטרימינג במוסיקה נראה לי

מפיצות ומפתחות בחיים לא יכנסו לשם במודל של המוסיקה, אף אחד חוץ מהמחזיקת פלטפורמה לא עושה כסף על זה. נניח לימבו, משחק של שעתיים, כמה זמן כבר ישחקו בו? שעתיים? אולי ארבע? ולעומת זאת משחק GAAS יכול לצבור מאות שעות אצל כל שחקן. אז למה שלימבו ירצה להיות שם? חוץ מזה כאן מדובר בשירות שמוסיף איזה 6 משחקים בחודש, לא במליוני על מליוני שירים כמו ספוטיפיי כך שלדעתי כאן זה עניין של חוזה אישי לכל משחק שנכנס. אם הייתי צריך לנחש, MS משלמת לחברה X סכום חד פעמי בכדי שהמשחק שלה יכנס לגיימפאס ל-Y זמן. לחברה זה משתלם כי הם קבלו סכום שמרצה אותם וחשיפה ענקית שתעזור להם למכור יותר בפלטפורמות האחרות, ל-MS זה שווה כי גם אם הם ישלמו כמה מליונים כל חודש, הם עדין מכניסים הרבה יותר מזה חודשית.

בתאוריה GP עולה 15$ ויש לו מליוני משתמשים. אז כן, הם מחלקים עכשיו הרבה פעמים אותו בייסיקלי בחינם, אבל הם דוחפים את השירות כרגע. יגיע השלב שבו GP יעלה לכולם 15$ בחודש כי שלב הירח דבש יגמר ואפילו אם יהיו להם רק 10 מליון משתמשים, זה כבר מתקרב להכנסות של 2 מליארד בשנה. ואתם יודעים מה, אני חושב ש-10 מליון משתמשים זה מה זה מספר קטן, אני לא אתפלא אם הם יגיעו לשם כבר השנה או שנה הבאה. לדעתי הם כבר מתחילים להתקרב לשם להתחשב בזה ששנה שעברה הם אמרו שיש להם "מליוני מנויים" וברבעון האחרון הם אמרו שהם "יותר מהכפילו" את מספר המשתמשים. כלומר אני לא רואה מצב שהם מתחת ל5 מליון מנויים ובחגים יוצאת ה-XSX עם היילו. GP יהפוך למפלצת.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 04 מרץ 2020, 01:28

לא יודע הכל יכול היות. הדקות יכולות להיות דיפרנציאלי כזה. יש את אפיק שמשלמת מיליונים בשביל שנה של בלעדיות ואולי זה דומה יותר לזה. מי יודע

תאכלס יש איזו נקודת זמן שנטפליקס כנראה הייתה מאוד דומה לגיימפאס מאוד בעוגת התוכן המקורי/צד ג. וסדרות/סרטים ב״זמן שימוש״
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2020, 01:32

swiss-the-engine כתב:לא יודע הכל יכול היות. הדקות יכולות להיות דיפרנציאלי כזה. יש את אפיק שמשלמת מיליונים בשביל שנה של בלעדיות ואולי זה דומה יותר לזה. מי יודע

אני לא באמת יודע איך זה עובד, סתם מנחש. אבל לי נראה הגיוני לשלם לחברה X כסף שהמשחק יכנס לשירות לנניח שנה. כמה משחקים נכנסים בחודש? 6? 8? אפילו אם MS מפוצצים 50 מליון דולר בחודש על משחקים חדשים (ואני בספק כי רובם אינדים), כבר ב-3.4 מליון משתמשים הם מכסים את העלות ועוברים לרווח. וככל ש-GP יגדל, כך הרווח של MS יעלה. אינדי עם הייפ טוב בטח לא עולה להם יותר ממליון או שניים להכניס לשירות, אפילו פחות. זה המודל של נטפליקס, להוציא כסף על תוכן עד שיש לך מסה קריטית שתגרום לכולם לעשות מנוי. אבל בניגוד לנטפליקס, ל-MS יש הרבה יותר מקומות לעשות בהם רווח מעבר לדמי מנוי חודשיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2020, 10:47

אני ראיתי השבוע כמה מפתחים מדברים על כך שהסיבה שאין הרבה משחקים בסטאדיה היא ש״גוגל לא משלמת מספיק״.
אז ממש מעניין אותי לדעת איך זה עובד... אני כן חושב שהכי הגיוני זה הסכם ישיר, מן הסתם אין מחיר קבוע לכל המשחקים, ואינדי לא יקבל כמו AAA חדש... ואני גם לא חושב שזה פר שנה אלא פר חודש, ואולי זה פרוגרסיבי בהתאם לכמה שיחקו בו בפועל.
מעניין בעיקר כמה מיקרוסופט (או סוני) משלמת עבור משחק חדש ונוצץ שהיא לא מפיצה בעצמה. אולי יום יבוא ומישהו יפתח את הפה בנושא :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2020, 10:59

Laskin כתב:אני ראיתי השבוע כמה מפתחים מדברים על כך שהסיבה שאין הרבה משחקים בסטאדיה היא ש״גוגל לא משלמת מספיק״.
אז ממש מעניין אותי לדעת איך זה עובד... אני כן חושב שהכי הגיוני זה הסכם ישיר, מן הסתם אין מחיר קבוע לכל המשחקים, ואינדי לא יקבל כמו AAA חדש... ואני גם לא חושב שזה פר שנה אלא פר חודש, ואולי זה פרוגרסיבי בהתאם לכמה שיחקו בו בפועל.
מעניין בעיקר כמה מיקרוסופט (או סוני) משלמת עבור משחק חדש ונוצץ שהיא לא מפיצה בעצמה. אולי יום יבוא ומישהו יפתח את הפה בנושא :)

זה ממש מעניין. נגיד פרוסטפאנק שאני וסוויס שחקנו, כמה צריך לשלם להם בכדי שהם יהיו שם בשיגור? המשחק עולה 30$ בסטים, כמה עותקים זה שווה להם? 100K? אולי 200K? הרי זה כסף בטוח מראש, אתה אף פעם לא יודע אם האינדי שלך יצליח או יכשל. וכמובן שגיימפאס זה גם פרסומת לא רעה בכלל, דוגרי מי היה שומע על פרוסטפאנק אם לא גיימפאס? אז כמה כסף עובר פה ידיים? 2 מליון דולר? 4 מליון? נניח 200K עותקים שווים להם בסטים 4.2 מליון דולר. בקיצור, שאלה ממש טובה, הייתי מת לדעת עוד.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 04 מרץ 2020, 20:41

האמת שהכרתי (והנחתי שאוהב) את פרוסטפנק לפני כן.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2020, 22:24

swiss-the-engine כתב:האמת שהכרתי (והנחתי שאוהב) את פרוסטפנק לפני כן.

ואני לא, אז הם הגדילו את הקהל שלהם ב-100% :!:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2020, 22:52

מוזר לי שלא שמעת עליו, היו לו הרבה ביקורות ואפילו בקרובים, ברוב האתרים והערוצים הכי גדולים

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 מרץ 2020, 18:14

יוצא ב-20 ביוני!
איזה כיף, בדיוק אחרי שארגע מTLOU2

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 מרץ 2020, 19:02

נראה מדהים. האומנות פצצה וגורמת לכך שגם בשלב של הדור שקשה להתרגש בו עוד מגראפיקה עדיין יוצאים קטעי וואו.

מופתע מאוד מתאריך היציאה, הייתי בטוח שזה מכוון להיות קרוס ג׳ן עם הפס5. חדשות מעולות! מקווה שזה לא אומר אבל ששוב תהיה השקה נוראית לקונסולה חדשה של סוני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 מרץ 2020, 19:10

זה לא יפגע בהשקה, זה רק אומר שיהיה להם יותר זמן לשדרג לדור הבא ואולי אפילו להוסיף פיצ׳רים

אגב, שיחקתי בדמו של פפ7. נחמד מאוד אבל לא ממש הלהיב אותי כמו שחשבתי... אולי בעיקר בגלל שזה קטע מהמשחק שראיתי כבר מאה פעמים
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 05 מרץ 2020, 19:54, נערך פעם 1 בסך הכל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 05 מרץ 2020, 19:17

חייב להגיד שGOT דווקא נראה די מכוער. כלומר, לא מכוער ברמה של עיצוב טכני או אומנותי כושל, אלא מכוער ברמה של - כן, זה משחק ps4. בואו נתקדם כבר :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2020, 19:56

Stick כתב:חייב להגיד שGOT דווקא נראה די מכוער. כלומר, לא מכוער ברמה של עיצוב טכני או אומנותי כושל, אלא מכוער ברמה של - כן, זה משחק ps4. בואו נתקדם כבר :).

תראו את סטיק המפונק הזה ששחק בקונטרול עם RT :!:

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 מרץ 2020, 21:32

לא אמרתי שלא נראה משחק פס4, אמרתי שהוא יפה הרבה בזכות האומנות למרות שברור שגם טכנית הוא ברמות הגבוהות.

לקרוא לו די מכוער זו הזייה, גם בשנת 3000 המשחק הזה לא יהיה מכוער, כמו לא מעט משחקים בדור הזה שכבר מציגים רמה מספיק גבוהה כדי שיחשבו תמיד ליפים לעין גם אם יהיו בעתיד משחקים מרשימים בהרבה מבחינה טכנית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2020, 03:22

נוטידוג חוטפים הרבה אש היום. דבר ראשון כתבה על התרבות הרעילה שם (ואני גם שמעתי סיפורים אישית על כמה ניל דרוקמן הוא asshole) מג'ייסון שרייר:
https://kotaku.com/as-naughty-dog-crunc ... 1842289962

ובתגובה לזה, אנימטור לשעבר של ND (עבד על TLOU, אנצ'רטד 4 ו-TLOU2) פותח עליהם קצת פה:

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 מרץ 2020, 09:41

גם לאסקין סיפר ששמע שניל דראקמן חתיכת פוץ, או שבעצם שמעת את זה בעצמך מלאסקין :)

הציטוט האחרון שלו לגבי זה שנוטי דוג יותר מסתמכת על דחיות מאשר כישרון הוא מאוד מטופש, קודם כל לרוב ההספק שלהם ממש סבבה, בדור הקודם הם הוציאו 4 משחקים וכולם איכותיים (יותר או פחות אבל איכותיים), בדור הזה היו כמה בעיות פנימיות שגרמו לדחיות (מה שקרה עם אמי, העזיבה של ברוס במקרה של TLOU2 וכו׳) אבל לטעון שהסטודיו הזה פחות ממוכשר ברמות זאת בדיחה, לא חסרים אולפנים שבזמן מקביל לשל נוטי דוג מוציאים משחק שהוא רבע מהאיכות וזה למרות שהם גם עם תקציב גבוה וצוות גדול מספיק וכו׳

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2020, 10:54

bling כתב:גם לאסקין סיפר ששמע שניל דראקמן חתיכת פוץ, או שבעצם שמעת את זה בעצמך מלאסקין :)

הציטוט האחרון שלו לגבי זה שנוטי דוג יותר מסתמכת על דחיות מאשר כישרון הוא מאוד מטופש, קודם כל לרוב ההספק שלהם ממש סבבה, בדור הקודם הם הוציאו 4 משחקים וכולם איכותיים (יותר או פחות אבל איכותיים), בדור הזה היו כמה בעיות פנימיות שגרמו לדחיות (מה שקרה עם אמי, העזיבה של ברוס במקרה של TLOU2 וכו׳) אבל לטעון שהסטודיו הזה פחות ממוכשר ברמות זאת בדיחה, לא חסרים אולפנים שבזמן מקביל לשל נוטי דוג מוציאים משחק שהוא רבע מהאיכות וזה למרות שהם גם עם תקציב גבוה וצוות גדול מספיק וכו׳

כן, אני מסכים שהפוסט האחרון שלו הוא הגזמה פרועה אבל זה מדגיש כמה הוא שונא את ND. הבחור ממש מרמרה :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 13 מרץ 2020, 12:31

ברור שהוא צודק. הוא לא אמר שהם לא מוכשרים, אלא שהכסף והמוכנות של סוני לדחות מסייעים. וזה נכון. כמו שמשחקי רוקסטאר שמצטיינים בעיקר בזכות הכסף וזמן הפיתוח הבלתי מוגבל שהם מוכנים להשקיע ולאו דווקא כי האנשים שם יודעים לעשות מכניקות וגיימפליי מעולה.

לאור אנצ'רטד 1-3 אני לא הייתי קורא ל ND כמוכשרים במיוחד בעיצוב משחקיות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 מרץ 2020, 14:10

לא זה ממש לא ברור, הם לא דחיינים בצורה חריגה בסכ"ה ולרוב ההספק שלהם פלוס האיכות סבבה.

סדרת אנצ'רטד פלוס TLOU מראים טונות של כישרון, הגיימפליי במשחקים האלה בסדר גמור, אולי יש משחקים אחרים עם גאנפליי טוב יותר במקרה של אנצ'רטד מהדור הקודם אבל אין להם את ה set pieces המדהימים, את הדמויות המעולות ביחד עם כתיבה מצויינת, את העיצוב של השלבים ואת הטכנולוגיה.

ועזוב, העובדות זה שהם הוציאו 4 משחקים בדור קודם (אחלה הספק) , חוץ מהראשון כולם מעל 9 ושני משחקים מהרביעייה זכו ב GOTY ונחשבים לקלאסיקות, הדיעה האישית שלך לא באמת מעניינת בהקשר הזה, מבחינת תוצאות הסטודיו הזה סופר מוכשר ברמה נדירה רק לפי הסטטיסטיקה הזאת לבד.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 מרץ 2020, 14:39

חד משמעית מדובר בחבורה מוכשרת. מכניקות הגיימפליי שלהם לא מדהימות, לדעתי, אבל סה"כ התוצר יוצא כיף ומעניין. Tlou הוא משחק מעולה בסוף, אבל רוב המכניקות שלו די כבדות לטעמי. החלקים הטובים הם בסיפור, הדמויות, המשחק, האנימציות והגרפיקה והסאונד (ברור שזה הרוב-פשוט הגיימפליי אצלה לדעתי לא מדהים).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מרץ 2020, 15:18

סיפור נוסף של ״סך כל חלקיו״... הם לא היחידים, כמובן. גם על הוויצ׳ר 3 יש תלונות רבות על גיימפליי ושליטה, גם על משחקי רוקסטאר והייתי מוסיף גם סנטה מוניקה.
אבל בסופו של יום אלו החברות הכי משמעותיות בגלל שבסך הכל המשחקים שלהם בעקביות יוצאי דופן בהשקעה, בהפקה ובשאפתנות שלהם לעשות את הכל בצורה הטובה ביותר ואף דברים שמעולם לא ראינו בגיימינג, וברוב האספקטים הם מצליחים. אי אפשר הכל, וגם אם זה נשמע מצחיק שהגיימרים מוכנים ״להתפשר״ על ״הגיימפליי הכי טוב שיכול להיות״ - כשמשחקים במשחק שוכחים מהכל. לא כולם, ולא תמיד מי שנהנה מאוד מאנצ׳רטד מצליח להנות מRDR ולהפך, אבל הרוב כן.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 מרץ 2020, 15:36

אני חושב שסנטה מוניקה, במיוחד עם gow האחרון, הוכיחו שאפשר גם סיפור, גם גיימפליי, גם גרפיקה, גם סאונד וגם רמת הפקה כללית מדהימים אחד אחד... Gow הוא באמת כנראה משחק הדור השלי ולא רואה אף משחק אחר מאזור ה AAA. אם הוא המשחק הכי טוב הדור הזה עבורי, אז אנצ'רטד 4 ממש רחוק מאחוריו. RDR2 אצלי במקום רחוק מאוד ממנו, אבל זה רק אצלי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מרץ 2020, 16:01

גם אצלי GOW בינתיים משחק הדור, אפילו בהפרש, והיחידים שיכולים לתת לו פייט לפי איך שנראה כרגע - הם סייברפאנק (בספק אבל, כי זה פחות הז׳אנר שלי), ו-TLOU2 (סיכוי סביר מינוס).
זה פשוט היה משחק מושלם עבורי, לא פחות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 מרץ 2020, 19:33

GOW הוא משחק אדיר, אבל לא הייתי אומר שהוא מושחם בגיימפלי. זה מצחיק, אבל הנקודה החלשה של רוב המשחקים הבאמת גדולים ונחשבים לאחרונה - היא הגיימפלי. GOW לא שונה, הוא מאוד מהנה בגיימפלי שלו, אבל זו הנקודה החלשה שלו כמשחק שלם. כמובן שזה בעיקר נובע מהערך המטורף של שאר הפרמטרים שבו, שפשוט נמצאים ברמה פנומנלית, אבל עדין... משחקים כמו סקירו לדוגמה עשו גיימפלי בסגנון הזה בצורה טובה יותר, לטעמי.
כמובן שבכל שאר הפרמטרים GOW אוכל אותו בלי מלח, אבל כנראה אין מה לעשות, כשמשקיעים כוח כזה בהפקה, בוואן שוט, בעולם, בסצנות מעבר והכל.. משהו נפגע.

אגב הבעיה הבאמת עיקרית של GOW לדעתי היא ה'כלוב' הזה שמקיף אותך. אי אפשר לטפס על כלום (חוץ מטיפוס וקפיצות מסילה), לקפוץ, להשתמש בסביבה, לגעת במים, וכו'. וזה נכון גם לאויבים כולם. גם יש איזו הרגשה שקריטוס נעצר חצי מטר ליד כל קיר, ולא באמת נוגע בו. סוג של מחסום בלתי נראה, שנמצא שנות אור מההרגשה שND מספקים כשדרייק או ג'ואל נוגעים בכל חפץ וקיר. זה משפיע על ההסתובבות, על הפלטפורמינג (שאין), וממשיך את ההרגשה גם למערכת הקרב.
זו בעיניי 'ה-בעיה' של המשחק, והדבר הכי ברור מאליו ופשוט שהם צריכים לשפר בהמשך כדי שתהיה קפיצת מדרגה מורגשת.

*הוא בהחלט משחק אדיר, מטורף, מצוין. בטופ 3 של הדור שלי עם סקירו והוויצ'ר 3. אבל הוא לא מושלם, וכמו הוויצ'ר שאיתו ברשימה, החולשה היא בגיימפלי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מרץ 2020, 19:53

זה לא ממש הסגנון של סקירו, יותר כמו DMC ולדעתי הוא עושה את זה לראשונה טוב מDMC.
אבל אני מסכים מאוד שהוא מרגיש ״כבד״. כמו סוג של ״בוס״ או mech ששולטים בו במשחקים אחרים, אבל יש כל כך הרבה ״תרגילים״ וקומבואים שזה לגמרי מספיק בעיניי, ומדובר עדיין במערכת קרב שמרגישה פשוט מעולה.
החבילה הכללית מרגישה מושלמת בעיניי, לאו דווקא אספקט מסוים.
מסכים איתך גם לגמרי עניין ה״כלוב״, יש להם מה ללמוד מנוטי דוג פה, אבל יש מעט מאוד משחקים היום שעושים את מה שנוטי דוג עושים (זכורים לי אולי עוד משחק או שניים, לפחות כאלה שעשו את זה טוב) כך שאני האמת לא הרגשתי את זה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 49 אורחים