Overwatch - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

Re: Overwatch - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 יולי 2016, 13:59

DrKeo כתב:שחקתי עכשיו כמה משחקים עם חברים, אחד מהם לא היה ranked עדין. מסתבר שאם יש חבר בקבוצה שהוא לא ranked, המערכת match making תנסה לדחוף למשחק כמה שיותר שחקנים שהם לא ranked וזה כמובן הופך את המשחק לקטסטרופה איומה. המשחק מלא באנשים שלא יודעים איך המשחק עובד בכלל (לא שאני מדורג 80 או משהו, רק 43 אבל לפחות בדרגות האלה כולם יודעים מה הם עושים) ומצד שני שחקנים ממש טובים שלא דורגו עדין. כלומר יש ערבוב חסר כל הכוונה של שחקנים שיכולים לקבל דירוג 60 עם שחקנים שיכולים לקבל 20 וזה יוצר משחק חסר כל ערך. ניצחנו משחק אחד בלי לתת לקבוצה היריבה לצאת מהבסיס (כי תקעו להם כמה לא מדורגים זוועה ולנו כמה לא מדורגים ממש טובים), משחק אחר בקושי נתנו לנו לצאת מהבסיס (אותו מקרה רק ההפך) וכך היו כל 10 המשחקי placement. אפילו לא משחק אחד היה מאוזן, או שהקבוצה שלך קסטרופה וכל כך מקבלים בראש שזה מתסכל או שהקבוצה שלך סופר חזקה וזה לא כיף לנצח.

ברצינות בליזארד, המשחקי ranked הם פשוט איומים ונוראים, לא ראיתי דבר כזה במשחק תחרותי. צריך לעשות 10 כאלה בתחילת דרכך ועוד מי יודע כמה כשמשחקים עם חברים וזאת פחות או יותר ההגדרה של "לא כיף". הייתי מעדיף שיזרקו אותי לליגה נמוכה מדי ויתנו לי לטפס לבד לליגה שמגיע לי להיות בה מאשר להתקע במשחקים חסרי ערך.

בהארטסטון יש מערכת עדיפה, לדעתי. אין צורך במשחקים שמדרגים אותך. בעונה הראשונה כולם מתחילים בתחתית. מהעונה לאחר מכן, אתה מקבל בונוס רמות לפי הדירוג שלך בסוף העונה.
הבעיה העיקרית במערכת היא שברגע שאתה מגיע לרמה הגבוהה ביותר שאתה חושב שאתה מסוגל לה, אתה תעדיף לא לשחק, כדי לא לרדת רמות. אז לקראת סוף העונה, הרבה שחקנים יעדיפו לא לשחק בכלל במוד התחרותי.
עדין - עדיף. הם באמת צריכים לחשוב על דרך יותר טובה לדרג. אולי לא לדרג לפי הפסדים-נצחונות, אלא לפי סטטיסטיקה של הביצועים שלך. אם הרגת 80% מההריגות של הקבוצה שלך ויש לך 3-4 מדליות זהב, שזה לא יחשב לך כהפסד, כי ברור שזה קרה בגלל היכולת של השחקנים בקבוצה שלך ולא בגללך.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 יולי 2016, 14:31

DrKeo כתב:שחקתי עכשיו כמה משחקים עם חברים, אחד מהם לא היה ranked עדין. מסתבר שאם יש חבר בקבוצה שהוא לא ranked, המערכת match making תנסה לדחוף למשחק כמה שיותר שחקנים שהם לא ranked וזה כמובן הופך את המשחק לקטסטרופה איומה. המשחק מלא באנשים שלא יודעים איך המשחק עובד בכלל (לא שאני מדורג 80 או משהו, רק 43 אבל לפחות בדרגות האלה כולם יודעים מה הם עושים) ומצד שני שחקנים ממש טובים שלא דורגו עדין. כלומר יש ערבוב חסר כל הכוונה של שחקנים שיכולים לקבל דירוג 60 עם שחקנים שיכולים לקבל 20 וזה יוצר משחק חסר כל ערך. ניצחנו משחק אחד בלי לתת לקבוצה היריבה לצאת מהבסיס (כי תקעו להם כמה לא מדורגים זוועה ולנו כמה לא מדורגים ממש טובים), משחק אחר בקושי נתנו לנו לצאת מהבסיס (אותו מקרה רק ההפך) וכך היו כל 10 המשחקי placement. אפילו לא משחק אחד היה מאוזן, או שהקבוצה שלך קסטרופה וכל כך מקבלים בראש שזה מתסכל או שהקבוצה שלך סופר חזקה וזה לא כיף לנצח.

ברצינות בליזארד, המשחקי ranked הם פשוט איומים ונוראים, לא ראיתי דבר כזה במשחק תחרותי. צריך לעשות 10 כאלה בתחילת דרכך ועוד מי יודע כמה כשמשחקים עם חברים וזאת פחות או יותר ההגדרה של "לא כיף". הייתי מעדיף שיזרקו אותי לליגה נמוכה מדי ויתנו לי לטפס לבד לליגה שמגיע לי להיות בה מאשר להתקע במשחקים חסרי ערך.

אתה מדבר על מצב קצה. תן לחבר לסיים את משחקי ה-placement לבד, ואז שחק איתו. problem solved.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 יולי 2016, 14:33

Nucleus_Dawn כתב:עדין - עדיף. הם באמת צריכים לחשוב על דרך יותר טובה לדרג. אולי לא לדרג לפי הפסדים-נצחונות, אלא לפי סטטיסטיקה של הביצועים שלך. אם הרגת 80% מההריגות של הקבוצה שלך ויש לך 3-4 מדליות זהב, שזה לא יחשב לך כהפסד, כי ברור שזה קרה בגלל היכולת של השחקנים בקבוצה שלך ולא בגללך.

קשה מאוד לקבוע קריטריונים כאלה לביצועים. אם זה יעבוד ככה, יותר אנשים ישחקו רק בשביל המדליות - והאינטרס הקבוצתי יכול להיפגע קשות במקרים כאלה (למשל, יש גיבורים שקשה מאוד להשיג איתם 3-4 מדליות כמו מרסי, ויש כאלה שקל בהרבה. ליצור מערכת מאוזנת כזאת שלא פוגעת באינטרס הקבוצתי זה די בלתי אפשרי).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 יולי 2016, 14:48

לגבי הארת'סטון - זה ממש לא מדוייק... הדירוג הרגיל הוא מרמה 25 (הנמוכה ביותר) ועד 1 (הגבוה ביותר)...
אבל ברגע שאתה עובר את שלב 1 - אתה נכנס לדירוג של ה-LEGENDARY, שם הרמה הנמוכה ביותר היא כמות האנשים שנמצאים כרגע מעל רמה 1 הרגילה, והרמה הגבוהה ביותר היא רמה 1 של LEGEND.
עכשיו, מה קורה אם אתה הגעת לרמה 4 נגיד (לג'נד), ועושה עוד משחק? האם תהיה רמה 3? אז זהו, שלא... זה תלוי כמה אנשים בינתיים ניצחו את רמה 1-3, הרבה פעמים קורה שאתה מנצח ולמרות זאת *יורד* ברמה, כי בזמן ששיחקת - כל הדירוג השתנה.

גם אם לא תשחק בכלל אחרי שהגעת לרמה 1 (שוב, לג'נד, לא רמה "רגילה") - בפועל אתה בינתיים יורד רמות, אם אתה לא משחק. הרמה לא נשארת "שמורה" לך.
בגלל זה כל ה"כוכבים" של המשחק תמיד עושים מרתון רציני בימים האחרונים של העונה, ומשחקים עד לשנייה שהעונה נגמרת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יולי 2016, 16:15

InterAl כתב:

אתה מדבר על מצב קצה. תן לחבר לסיים את משחקי ה-placement לבד, ואז שחק איתו. problem solved.

זה לא מקרה קצה אצלי. אנחנו חבורה של בערך 8 אנשים שמשחקים, רק אני ועוד חבר מדורגים כרגע (אתמול חבר שני סיים דרוג, על החוויה איתו דברתי) כך שיש עוד 5 אנשים שצריכים לעבור 50 משחקי דירוג טוטאל. אנחנו משחקים כמעט תמיד יחד, יש לכולנו זמן משחק בפחות או יותר סביבות 11 בערב כך שאם אנחנו רוצים לשחק מדורג, אנחנו צריכים לשחק יחד ולהיות תקועים במשחקי דירוג שעות על שעות.

זה לא כזה מקרה קצה, ביחוד שעוד 4 שבועות נגמרת העונה וכולם הולכים לעשות משחקי דירוג שוב (וזה 10 כאלה, מדובר בבערך שעתיים וחצי של גיימפליי). בליזארד צריכים לתקן את זה, המשחק פשוט לא כיף בדירוג ורובנו נשחק עשרות משחקי דירוג עד סוף השנה (אפילו אם לא תצטרף למשחק דירוג של אחרים, אתה תהיה חייב לעבור 10 משחקי דירוג באוגוסט ואז שוב בנובמבר). בסטארקראפט למשל זה לא קורה ועשינו שם המון משחקי דירוג, כולל בקבוצות של 4V4. כלומר זה פתיר, הם צריכים לפתור את זה.

מה שהכי לא ברור לי הוא למה תוקעים קבוצה של 6-4 לא מדורגים מול 4-6 לא מדורגים. מה המטרה בזה? למה הם לא עושים כמו בסטארקראפט? שישימו אותך, שחקן בודד לא מדורג, במשחק שבו כולם מדורגים. הקבוצה שלך נצחה? שישלחו אותך למשחק שכולם שם מדורגים קצת יותר גבוה. הפסדת? שישלחו אותך למשחק שכולם שם מדורגים קצת יותר נמוך. זאת לא פיסיקה גרעינית, עם 10 משחקי דירוג (גם זה יותר מדי לדעתי) אפשר בקלות להבין איפה אתה מתאים בשיטה שכזו.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 18 יולי 2016, 18:46

^ ככה עובדת כל מערכת matchmaking בערך, מElo ועד Trueskill: המערכת הרי חייבת מספר משחקים מסוים בשביל לקבל הערכה מדוייקת יותר של השחקן, אבל בעיקרון היא מצמידה לו מלכתחילה דירוג נסתר שאתה לא יכול לראות ומנסה למצוא שחקנים בדירוג מתאים - וכדי לאשש את זה היא חייבת להציב אותם גם מול שחקנים שהדירוג שלהם התקבע יותר. במשחקים עם קבוצות מולטיפלייר גדולות זה הופך לבעייתי יותר מן הסתם מאשר במשחקים של 1 על 1.

סמל אישי של המשתמש
wraithbuster
Minion

הודעהעל ידי wraithbuster » 18 יולי 2016, 18:34

swym כתב:^ ככה עובדת כל מערכת matchmaking בערך, מElo ועד Trueskill: המערכת הרי חייבת מספר משחקים מסוים בשביל לקבל הערכה מדוייקת יותר של השחקן, אבל בעיקרון היא מצמידה לו מלכתחילה דירוג נסתר שאתה לא יכול לראות ומנסה למצוא שחקנים בדירוג מתאים - וכדי לאשש את זה היא חייבת להציב אותם גם מול שחקנים שהדירוג שלהם התקבע יותר. במשחקים עם קבוצות מולטיפלייר גדולות זה הופך לבעייתי יותר מן הסתם מאשר במשחקים של 1 על 1.

זה ככה עובד בoverwatch עם הדירוג הנסתר?? כי אני חושב שלא. בכול מקרה, השיטה של אותם המשחקים הזו בהחלט עדיין אידיאלית יותר מow ללק קשר לכמות המשתתפים 6v6, שזה מה לעשות חלק מהרנדומליות של משחק קבוצתי באופן כללי יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יולי 2016, 19:43

השיטה של OW לדרג אותך ביחס לאנשים אחרים שעדין לא דורגו (אפילו אם יש מאחורי הקלעים דירוג מסויים מן הסתם הוא לא מדוייק אחרת הם היו מדורגים כבר) היא פשוט לא לוגית. לשים אותך מול אנשים שהרמה שלהם ידועה נותנת לבליזארד הרבה מידע, לשים אותך מול אנשים שגם לבליזארד אין מושג מה הרמה שלהם? לא ברור מה המטרה של זה. מדובר במצב lose lose וכשחקן אני יכול להגיד שה-10 משחקים האלה (שאני אצטרך לעשות אותם כל 3 חודשים, פעם הבאה עוד 4 שבועות) פשוט מתסכלים ברמות.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 יולי 2016, 22:23

מי אמר שתעשה 10 משחקים כל עונה? בסטארקרפט למשל יש לך בהתחלה 5 משחקי placement, ולאחר מכן רק 1 בכל עונה חדשה. יתכן מאוד שזה גם יהיה המצב ב-OW. יפתיע אותי אם לא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יולי 2016, 23:27

גם אם עושים פחות זה לא אומר שאין בעיה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 יולי 2016, 23:49

DrKeo כתב:גם אם עושים פחות זה לא אומר שאין בעיה.

נכון, אבל סביר להניח שעם הזמן זה יסתדר. אני חושב שאפשר לסמוך עליהם שהם ידעו לעשות את השינויים שצריך. הם טובים בזה ומאוד עקביים בזה. הם גם מתקשרים הרבה עם הקהילה, אז בטח נשמע משהו בשבועות הקרובים בנוגע לעונה הבאה ואיך שהיא תעבוד.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 יולי 2016, 23:57

DrKeo כתב:גם אם עושים פחות זה לא אומר שאין בעיה.

תמיד יש ותמיד יהיו בעיות. הבעיה שאתה מתאר אולי חמורה לך, אבל להרבה אנשים (כמו לי, למשל) זה לא רלוונטי לחלוטין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יולי 2016, 02:30

היא רלוונטית לכולם כי כולם עוברים את זה ולפחות 10 כאלה שזה פחות או יותר שעתיים וחצי, אורך של משחק אינדי. בכל מקרה הויכוח לא רלוונטי, יצא היום פאטצ' והם תקנו חלקית את הבעיה. עכשיו יכולים להיות רק שניים לא מדורגים בכל קבוצה, זה לא אידיאלי (אידיאלי זה אחד בכל צד לכל היותר אבל אולי יש מגבלה טכנית כי לא רצים מספיק משחקים מתאימים בו בזמן) אבל שפר משמעותית. אני יודע את זה כי היום חבר נוסף שלי הגיע לדרגה 25, כלומר שוב פעם 10 משחקי דירוג.

אם לא הבנתם לפי הפסקה הקודמת, יצא הפאטצ'. אנה דמות ממש חזקה למי שיודע לשחק אותה. נחמד מאוד שאי אפשר לבחור את אותה דמות פעמיים במשחקים מדורגים (כשמישהו בוחר דמות כלשהי היא הופכת לאפורה אצל כולם) ובגלל שאי אפשר לבחור יותר מדמות אחת אין הצפה של דיווה (שחוזקה משמעותית בשלוש נקודות. האולטימט שלה מגיע מהר יותר, המגן קדמי עובד בצורה שונה ויעילה יותר והאולטימט שלה כבר לא יכול להרוג אותה) או של אנה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 20 יולי 2016, 08:42

DrKeo כתב:השיטה של OW לדרג אותך ביחס לאנשים אחרים שעדין לא דורגו (אפילו אם יש מאחורי הקלעים דירוג מסויים מן הסתם הוא לא מדוייק אחרת הם היו מדורגים כבר) היא פשוט לא לוגית.

זה לא עניין של לוגיקה אלא של מגבלות לדעתי: בשביל לשים אותך כשחקן לא מדורג רק מול אנשים אחרים שדורגו אתה צריך יחס מאד גבוה של מדורגים לעומת שחקנים חדשים, וכנראה שבגלל שעדיין מצטרפים המון אנשים למשחק אז זה לא כל כך אפשרי.

אבל עוד בחדשות המשחק ה"הכי PC בעולם שזה עובר כל גבול" - אוברווץ מואשם עכשיו ע"י משטרת הPC ב"ניכוס תרבותי" (אקט נוראי ולא מתחשב, אבל רק כשהוא מתבצע ע"י האדם הלבן הכובש. נניח אשכנזי שעושה מימונה): מסתבר שהיתה להם את החוצפה לעשות במשחק skins לדמויות הסטריאוטיפיות שלהם עם תלבושות.... שנראות סטריאוטיפיות! וכידוע אין דבר נורא יותר תרבותית מלעשות הודי עם מכנסיי באגי שנראות רחבות מידי.
Kill Screen הולכים פול ריטארד בכתבה הבאה:
https://killscreen.com/articles/whats-w ... ate-skins/
מהניסיון, בליזארד כנראה יצטרכו להכריז שהם מסירים את התחפושות ומוסיפים במקומן כמה פוזות של טרייסר בהשראת שחקניות פורנו כדי לפצות על העניין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יולי 2016, 12:21

כן, ציינתי שזאת אולי מגבלה בהודעה הקודמת אחרי שהם סופסוף שמו מגבלה ועכשיו יכולים להיות לכל היות שני לא מדורגים בכל קבוצה. זה עדין שליש לא מדורגים במשחק אבל זה עדיף בהרבה על 11 לא מדורגים ואני :)

ובנושא הsjw, באמת שיהיה להם לבריאות. אגב, אם אני לא טועה יש סקינים ״לבנים״ לדמויות ״חומות״ ולגינג׳י היפני למשל יש תלבוש ״ערבי נודד״. מעניין מתי זה יתפוצץ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יולי 2016, 14:34

אני חוזר בי, לא תקנו את הדירוג. אתמול שחקתי 10 (!) משחקי דירוג כי חבר לא מדורג החליט להצטרף אלינו, יצאתי בסופם בעצבים מהמשחק :/

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 יולי 2016, 15:19

אגיד לך בפעם האלף נדב - עזוב את המשחק הזה עד שיסתיימו כל חבלי הלידה שלו ושחק במשהו טוב כמו פאקינג אינסייד שיושב אצלך כבר חודש והתנתקת לגמרי מהאווירה שלו ):
תתחיל מהתחלה!

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 יולי 2016, 09:58

הלוואי שלכל משחק מולטי היו כאלה "חבלי לידה"...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 25 יולי 2016, 11:00

DrKeo כתב:אני חוזר בי, לא תקנו את הדירוג. אתמול שחקתי 10 (!) משחקי דירוג כי חבר לא מדורג החליט להצטרף אלינו, יצאתי בסופם בעצבים מהמשחק :/

הדבר החברי לעשות זה לשים שעה וחצי לבד ולעבור את משחקי הדירוג האלה לבד.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2016, 17:05

Nucleus_Dawn כתב:
DrKeo כתב:אני חוזר בי, לא תקנו את הדירוג. אתמול שחקתי 10 (!) משחקי דירוג כי חבר לא מדורג החליט להצטרף אלינו, יצאתי בסופם בעצבים מהמשחק :/

לגמרי נכון והלוואי וזה היה רק שעה וחצי :)

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 25 יולי 2016, 19:10

DrKeo כתב:
Nucleus_Dawn כתב:

לגמרי נכון והלוואי וזה היה רק שעה וחצי :)

נכון... זה יותר בכיוון של שעתיים וחצי.
עדין - שיעשו את משחקי הדירוג לבד.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 26 יולי 2016, 11:31

אז.... עם איזה גיבור אתם לא משחקים בכלל/כמעט בכלל?
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 26 יולי 2016, 11:38

כולם. אין לי את המשחק.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 יולי 2016, 11:40

Klayman כתב:אז.... עם איזה גיבור אתם לא משחקים בכלל/כמעט בכלל?

גיבורים שמצריכים Aim סופר מדויק. סנייפרים (אם כי, נראה לי שאנסה את אנה) ומקרי. גם עם החייל אני לא משחק כבר המון זמן.
עם ראודהוג אני לא טוב, מסיבה כלשהי, אז גם בקושי ניסיתי אותו. את טרייסר ניסיתי פה ושם, אבל היא לא נכנסה לי לסבב באופן קבוע.

---

חנן! תתבייש לך!
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 יולי 2016, 12:38

אני במצב די הפוך, כל הזמן משחק איזה חמישה ובקושי נוגע באחרים. זה טפשי כי כל פעם שאני באמת קופץ לתוך דמות שאני לא מכיר אני מתלהב ממנה נורא. אפשר להגיד שהפורטה שלי הוא רודהוג (ובגדול, זאת הדמות הראשית שלי), חייל 76, מיי, גינג'י, מאקרי וטורביורן אבל אין ספק ש-90% מהזמן אני גינג'י, חייל 76 ורודהוג. ניסיתי את אנה לפני כמה ימים וממש לא אהבתי, אני לא אוהב דמויות שנשארות מאחור.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 161 אורחים