משחקי 2017

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: משחקי 2017

הודעהעל ידי Laskin » 20 נובמבר 2017, 13:54

יש נתונים ראשוניים על מכירות המשחק - לפחות מהשבוע הראשון בחנויות, באנגליה - המשחק מכר פחות מחצי ממה שהראשון מכר בשבוע הראשון שלו:
http://www.gamesindustry.biz/articles/2 ... lefront-ii

כבר התחלה טובה... לכאורה.
כמובן שמאז 2015 עוד אנשים עברו לדיגיטל, אבל לא נראה לי שכל כך הרבה כדי לעשות כזה שינוי גדול.

עריכה:
ובנוסף - הם משנים את שיטת המיקרו-תשלומים והלוטקרייטס בNFS החדש, שלא נראה לי הצליח יותר מדי וחטף המון ביקורת על האלמנטים האלה בביקורות, פשוט התעלמנו כי הוא גם ככה לא היה מעניין יותר מדי :)
https://www.vg247.com/2017/11/20/after- ... on-system/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2017, 17:16

סינדיקט ואוריג׳ן יצאו בדיוק באותו זמן כמו שני משחקי bf וגם שניהם משחקי מגה מיינסטרים כך שיש הרבה דמיון. סינדיקט מכר 15% דיגיטלי ואוריג׳ן מכר 35% אם זה מעיד משהו על bf.
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 20 נובמבר 2017, 19:14

בנוסף - הם משנים את שיטת המיקרו-תשלומים והלוטקרייטס בNFS החדש, שלא נראה לי הצליח יותר מדי וחטף המון ביקורת על האלמנטים האלה בביקורות, פשוט התעלמנו כי הוא גם ככה לא היה מעניין יותר מדי :)

זאת שיטה ממש ממש מעצבנת להתקדמות במשחק
במקום חנות ווירטואלית פשוטה בתוך המשחק ,לקנות מה שרוצים

לדוגמה במשחקי זלדה יש תיבות ,חלקם חובה לפתוח ,לקבל דברים שחיבים במשחק
וחלקם דברים שלא חיבים ,אבל נחמד למצוא

אבל מעבר לזה יש חנויות ווירטואליות בתוך המשחק ,עם אני לא טועה ,כבר מהמשחק הראשון
ויש עוד משחקים מעידן ה8 ביט ,עם חנויות ווירטואליות בתוך המשחק

וזה בלי צורך בהימורים
אני לא רוצה להמר שאני משחק ,לא רוצה לנצח איזה בוס במשחק ,ובמקום לקבל משהו חשוב
לקבל איזה פריט לבוש שלא משפיע על היתקדמות

ואני אומר ,גם עם זה היה בחינם ,זה מעצבן מאוד

ואני לא מיזמן חרשתי המון שעות על זינובליד ,להצליח לעבור את המשחק
שם יש המון גרינדין ,אבל זה מוצדק ,ובלי מחשבה על מיקרו תשלומים והימורים

מיקרו תשלומים מבחינתי ,צריכים להיות במשחקים שלא קונים בכסף מהתחלה
גם קוסמטים ,כי זה גם מעצבן
יש דרכים אחרות לעשות עוד כסף ממשחק AAA ,למכור זכיונות לדוגמה
רק תיראו כמה פוקימון עשה מזיכיונות

אפשר למכור חולצות ,כובעים וכו וכו וכו
חבילות משחק שכוללות פיסלונים וכו

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 22 נובמבר 2017, 11:38

למי שפספס:

http://www.pcgamer.com/belgium-says-loo ... in-europe/

יום הדין של שיטת העסקים הזו מתקרב במהירות וזה מצויין. אבל בכיינים באינטרנט, נכון?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 נובמבר 2017, 12:29

כן, בהחלט בכיינים באינטרנט. והעובדה שפוליטיקאים ורגולטורים שונים קופצים כדי להגביל את השוק לא אומרת שום דבר אחר :)
לא טוב לך? אל תקנה. זו השיטה היחידה שצריכה להיות.
אני מוכן להתערב שאם המחוקק יתערב בזה אנחנו נראה קפיצה במחיר משחקי AAA חדשים ל-70 ו-80 דולר, בהתחלה מהמפיצות הגדולות ואחריהן ילכו כולן.

בנוסף - הליך החקיקה יהיה מאוד מאוד בעייתי ונראה איך הם יכולים לעשות זאת ועדיין לאפשר משחקי קלפים כמו פוקימון/יוגיהו/מג'יק והארת'סטון, שכל הקטע הוא שאתה לא יודע מה תקבל בחפיסה שאתה רוכש, בין אם זה בחנות של בליזארד או בקיוסק בשכונה - אם זה ייחשב הימור אז ילדים לא יוכלו לשחק במשחקי קלפים יותר. אולי זה חיובי בעינייך, בעיניי לא.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 נובמבר 2017, 12:37

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 22 נובמבר 2017, 12:55

Laskin כתב:כן, בהחלט בכיינים באינטרנט. והעובדה שפוליטיקאים ורגולטורים שונים קופצים כדי להגביל את השוק לא אומרת שום דבר אחר :)
לא טוב לך? אל תקנה. זו השיטה היחידה שצריכה להיות.
אני מוכן להתערב שאם המחוקק יתערב בזה אנחנו נראה קפיצה במחיר משחקי AAA חדשים ל-70 ו-80 דולר, בהתחלה מהמפיצות הגדולות ואחריהן ילכו כולן.

בנוסף - הליך החקיקה יהיה מאוד מאוד בעייתי ונראה איך הם יכולים לעשות זאת ועדיין לאפשר משחקי קלפים כמו פוקימון/יוגיהו/מג'יק והארת'סטון, שכל הקטע הוא שאתה לא יודע מה תקבל בחפיסה שאתה רוכש, בין אם זה בחנות של בליזארד או בקיוסק בשכונה - אם זה ייחשב הימור אז ילדים לא יוכלו לשחק במשחקי קלפים יותר. אולי זה חיובי בעינייך, בעיניי לא.

Lol. אני לא יודע איך העולם היה נראה אם כל abuse ע"י חברות היה נפתר ע"י 'לא טוב לך, אל תקנה' שאתה מציע.

אתה מבין שהלוטבוקס הם בנוסף לסיזן פאס וגרסאות אספנים ודיגיטיליות במחירים גבוהים יותר? מספיק עם הטיעוני בדיחה האלה. מה הבעיה לשחרר את המשחק ב 60 דולר ולהוציא חבילות הרחבה?

מספיק כבר להשוות בין לוטבוקס למשחקי קלפים נמאס. אין שום קשר. הקלף הוא מוצר פיזי עם ערך בעצמו. קלף שאתה לא רוצה אתה יכול למכור או להחליף. ג'יזס. כמה פעמים אפשר להגיד את זה? ואחרי כל זה, על חבילות קלפים יש לך נתונים שמראים את הסבירות לקבל את סוגי הקלפים.

מה הבעיה? לוטבוקס. דירוג M במינימום. drop rates שקופים. חסם עליון על כמה כסף אפשר לשלם כל חודש. אני פשוט 'אסתפק' בזה שלצד הלוטבוקס יהיה אפשר לקנות ישירות את הפריט שאני רוצה. האימה. אבל אני מעדיף שמשחקים לא יקחו מערכות שבעבר היו חלק ממה ששלמת 60$ עבורו וייגדרו אותם עבור תשלומים נוספים בלתי נגמרים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 נובמבר 2017, 13:18

איך העולם היה נראה בלי ממשלות שקובעות לעסקים איך לנהל את העסק שלהם?? בעיניי הרבה יותר טוב (:
מה, עולם הגיימינג נטול הרגולציה היה כל כך נוראי בעינייך? אנחנו רק משלמים יותר ומקבלים פחות? באמת זו דעתך?!
כשאתה שואל האם חברות לא יכולות להסתפק במחיר של 60 דולר וזהו - אתה מקשיב לעצמך בכלל? החברות הללו רוצות לגדול, להרוויח יותר, לצמוח, לפתח יותר ויותר משחקים, לנסות יותר ויותר דרכים שונות כדי להמשיך לגדול גם כשהשוק לפעמים מאט... זה חזירי בעינך? אל תקנה.
בינתיים השיטה הזו עובדת הכי טוב, תראה מה זה עושה לBF2, מוכרים חצי ממה שהקודם מכר באותה תקופה, למרות הרבה יותר תוכן וגיוון ולמרות שבסיס המשתמשים צמח משמעותית בשנתיים האלה בקונסולות, המשקיעים בורחים, המנייה צונחת ולכאורה מקבלים טלפון מדיסני שהם יבטלו חוזה ששווה להם מליארדים. כוחות השוק עובדים ואתה מתעלם מזה שוב ושוב.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 22 נובמבר 2017, 13:46

אם המחירים באמת יעלו ל70-80 דולרים, לדעתי זה יהיה מאוד בריא לתעשייה. זה כמובן צריך לבוא בגלל לחץ טבעי של החברות מצד המשקיעים והלקוחות (כמו העליה ל60$ בזמנו) ולא בגלל לחץ של פוליטיקאים פופוליסטים שלא יודעים דבר או חצי דבר עליה.

הטענה שמדובר בהימורים מגוחכת מאוד בעיני. מרגיש כאילו להרוויח כסף (או שווה כסף) מההימור שלך צריך להיות, לכל הפחות, תנאי הכרחי לעניין. במקרה הזה, כמובן שLoot crates לא נכנסות להגדרה בשום דרך, בעוד שחפיסות קלפים רגילות (שאף אחד לא חושב שהן הימורים, בצדק) יכולות להכנס אליה (בהעדר תנאים הכרחיים נוספים, כמובן).

כך או כך, ההתערבות הזאת היא סכנה לא קטנה. אני לא אוהב טיעוני מדרון חלקלק, אבל יש להתחשב גם בסכנה הזאת, במקרה הזה.

אני אוהב שפתאום רואים בכיינים קבועים בכל מיני מקומות באינטרנט מביעים געגוע לימים הטובים של משחק ב60$ ואיזה DLC טוב שיוצא אחר כך, או חבילות מפות עסיסיות ב10-15 דולר. לקח להם מעט מאוד זמן לשכוח שבדיוק על זה הם בכו כבר בעבר (שלא לדבר על זה שאז הם בכו והתגעגעו לזמנים הטובים של חבילות הרחבה...).
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 22 נובמבר 2017, 16:15

Laskin כתב:איך העולם היה נראה בלי ממשלות שקובעות לעסקים איך לנהל את העסק שלהם?? בעיניי הרבה יותר טוב (:
מה, עולם הגיימינג נטול הרגולציה היה כל כך נוראי בעינייך? אנחנו רק משלמים יותר ומקבלים פחות? באמת זו דעתך?!
כשאתה שואל האם חברות לא יכולות להסתפק במחיר של 60 דולר וזהו - אתה מקשיב לעצמך בכלל? החברות הללו רוצות לגדול, להרוויח יותר, לצמוח, לפתח יותר ויותר משחקים, לנסות יותר ויותר דרכים שונות כדי להמשיך לגדול גם כשהשוק לפעמים מאט... זה חזירי בעינך? אל תקנה.
בינתיים השיטה הזו עובדת הכי טוב, תראה מה זה עושה לBF2, מוכרים חצי ממה שהקודם מכר באותה תקופה, למרות הרבה יותר תוכן וגיוון ולמרות שבסיס המשתמשים צמח משמעותית בשנתיים האלה בקונסולות, המשקיעים בורחים, המנייה צונחת ולכאורה מקבלים טלפון מדיסני שהם יבטלו חוזה ששווה להם מליארדים. כוחות השוק עובדים ואתה מתעלם מזה שוב ושוב.

על מה אתה מדבר בכלל?

לחברות משחקים יש מליון דרכים לעשות כסף נוסף מלבד ה 60 דולר ההתחלתי. אז שישתמשו בדרכים האלה ובלא בדרך נצלנית, לא אתית שגם משפיעה על עיצוב המשחק. ל EA יש רק את עצמה להאשים לגבי BF2 ויופי שהם מקבלים על הראש על המודל הנוראי שלהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 נובמבר 2017, 17:21

בהחלט יופי שהם מקבלים בראש, ובארנק... אם זה משהו שממש חשוב לגיימרים - הם יוכיחו לחברות האלה שלא משתלם להם להכניס אלמנטים ״נצלניים״ למשחקים שלהם. אני לא צריך את המחוקק שייתן להם תירוץ מושלם להעלות מחירים, ושנינו יודעים טוב מאוד שזה מה שיקרה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 22 נובמבר 2017, 18:46

אם זה 'תירוץ' אז כולם ימשיכו לתת להם בראש. די לקשור לוטבוקס לעליית מחירים. וזה לא משנה כי גם בלי לוטבוקס הם גובים מזמן יותר מ 60 דולר. בדומה לשנות ה 90 והקמת ה ESRB כדי 'להקדים תרופה למכה' שהיא התערבות ממשלית בדירוג משחקים ומה מותר למכור, לחברות הייתה הזדמנות לעשות את זה עם העסק הזה אבל הם רק ניסו להיות יותר חמדניים ונצלנים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 נובמבר 2017, 18:53

“הייתה להם הזדמנות״... וואו
וזהו, עכשיו צריך להכריח אותם הא?
ה״תירוץ״ הזה יתקבל בסופו של דבר, כי באמת יוכח לנו בדוחות הכספיים שהם ירוויחו הרבה פחות כסף, ויעברו להפסדים בפרוייקטים שכבר בנויים על השיטה הזו, משחקים חינמיים או שעלו דולרים בודדים וכבר לא יניבו שקל.
אין לי מה להוסיף בנושא שלא כתבתי כבר, זה ברור כשמש שזה הולך להביא לעליית מחירים ולעוד ועוד רגולציות על הגיימינג. אני צופה השלכות *מאוד* שליליות אם באמת יעבור חוק כזה...
ואתה תתרץ ותגיד שהמחוקק עשה עבודה גרועה או שהגזימו או ש״לא לזה התכוונתי״... אבל זה בדיוק העניין - הם לא גיימרים, וזה ברור שהרגולציה תהיה מחורבנת ולא ממוקדת ותפגע בעוד הרבה דברים מסביב.
לצערי כל מה שיהיה לי לעשות בנושא זה רק להגיד ״אמרתי לך״, וזה לא באמת נותן לי כלום ):

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 נובמבר 2017, 19:52

אז למה בליזארד לא מקבלת בראש על הלוט בוקסס? ואגב לbf2 אין סיזן פאס, כל התוכן בחינם בגלל הלוט בוקסס. עדין מערכת שלהם שבורה לגמרי, אבל לפחות התוכן חינם.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 22 נובמבר 2017, 20:18

בליזארד מקבלים על הראש והבדיקה בבלגיה ציינה את המשחק ספציפי. שלא נדבר על זה שבליזארד גם מנסים להתחמק מההחלטות שהתקבלו בסין בנושא. חוץ מהביזארו וורלד פה ובכמה מקומות אחרים שחושבים שאלמנט קבע במשחקים שהופכים אותו fodder לקנייה עיוורת זה אחלה.

אין שום סיבה למה שמשחק יאפשר רק רכישת לוטבוקס או גריידינג חוץ מהרצון לחמוד ולנצל את האנשים הפגיעים לטקטיקות האלה. לאסקין, אנחנו עדיין בתחילת הדרך. החברות עוד יכולות לטפל בזה בעצמם אבל אני רואה שהמפיצות האחרות מנסות לנקות את הידיים שלהם מהעסק כתוצאה מהדיווחים האחרונים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 נובמבר 2017, 23:14

Kazz כתב:בליזארד מקבלים על הראש והבדיקה בבלגיה ציינה את המשחק ספציפי. שלא נדבר על זה שבליזארד גם מנסים להתחמק מההחלטות שהתקבלו בסין בנושא. חוץ מהביזארו וורלד פה ובכמה מקומות אחרים שחושבים שאלמנט קבע במשחקים שהופכים אותו fodder לקנייה עיוורת זה אחלה.

אין שום סיבה למה שמשחק יאפשר רק רכישת לוטבוקס או גריידינג חוץ מהרצון לחמוד ולנצל את האנשים הפגיעים לטקטיקות האלה. לאסקין, אנחנו עדיין בתחילת הדרך. החברות עוד יכולות לטפל בזה בעצמם אבל אני רואה שהמפיצות האחרות מנסות לנקות את הידיים שלהם מהעסק כתוצאה מהדיווחים האחרונים.

בליזארד לא התעלמה מסין, הם דווחו על הסטטיסטיקות של הקופסאות, אפילו הבאתי את המספרים בזמנו.

בכל מקרה, אני מאוד מקווה שלא יוציאו את הקופסאות מow, אני רוצה להמשיך לקבל תוכן בחינם ואם לא יהיו קופסאות בליזארד תצטרך להביא את ההכנסות ממקור אחר שכנראה יצא מהכיס שלי במקום מכיס של דביל שרוצה חולצה סגולה לדיווה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 24 נובמבר 2017, 13:04

בליזארד התחמקה, לא התעלמה. כדי לא לחשוף את הסיכויים הם עושים קומבינה כאילו אתה קונה משהו ומקבל איתו את הלוטבוקס 'על הדרך' וכך הם לא מחוייבים לחשוף למרות שכולם יודעים למה אנשים קונים את זה. זה עם Hearthstone אם אני לא טועה.

אתה זוכר שOW יצא ויכלת לקנות אותו ב 40 דולר וגם ב 60 דולר על המחשב? מה בדיוק הבעיה שכל כמה זמן הם ימכרו חבילת סקינים ב 20 דולר שאתה יודע בדיוק מה אתה מקבל? שוב נחזור לטיעונים המגוחכים שזה לא יכניס להם כסף כאוות נפשם? אני אשאל שוב: מה המטרה במודל עסקי שמותיר לך רק אפשרות קנייה אחת שהיא של דברים רנדומליים? התשובה: כדי לעשוק ולנצל את השחקנים ה'מועדים' לכך שימשיכו לזרוק כסף עד שיישפר עליהם מזלם ויקבלו את מבוקשם. מה המטרה בלעשות לוטבוקס עם מספר סוגי פריטים: כי הם יודעים שהסקינים זה הדבר שהשחקנים משלמים עבור סיכוי עבורו ולכן חלילה שיהיו רק סקינים בקופסאות כי זה אומר שהם יצטרכו פחות קניות כדי להשיג אותם. אז נקיח תוכן סוג ז' שצריך להיות זמין מלכתחילה כמו דיבוב וספריים ונשים אותם כ fodder כך שהסיכוי לקבלת סקינים יפחת והקומפלסיביות לקנות עוד קופסאות תגדל.

מה הבעיה, אם אני אפילו מקבל את זה שלקחו מערכת התאמה אישית שבעבר הייתה חלק ממה ששילמתי 60 דולר עבורו ושמו אותה מאחורי פייוול נוסף, מה הבעיה שייתנו לי לקנות את הפריט שאני רוצה ישירות או אפילו את המטבע של המשחק (בנוסף לקניית לוטבוקס)? כי חלילה שתקנה את מה שאתה רוצה כי ככה איך תעשיר את כיסנו עוד ועוד בקנייה עיוורת?

אגב, שמת לב ש EA אמרו למשקיעים שהביטול הזמני על קניית מיקרו-תשלומים ב BF2 לא יגרור השפעה ממשית על ההכנסות שלהם לרבעון? כי לתומי חשבתי שבלי זה כל התעשייה תהיה בתור ללשכה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 נובמבר 2017, 15:10

הם אמרו את זה כדי להרגיע משקיעים, ממתי אתה פתאום מתייחס לדברים שלהם כאמת אבסולוטית?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 24 נובמבר 2017, 18:00

כי זה מול המשקיעים שמפיצות אומרות את האמת ושם זה קובע והם מחוייבים על-פי חוק. אתה טוען ש EA משקרים ביודעין למשקיעים שלהם?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 נובמבר 2017, 15:44

לא, זה לא שקר אם מדובר בהערכה בלבד, הרי הם לא *יודעים* את העתיד, נכון? עד כמה שידוע לי זה עדיין חוקי לטעות בהערכות...
בנוסף, מאוד יכול להיות שהם מתכננים באמת דרכים אלטרנטיביות כרגע בגלל הסיפור הזה, ומשם הם יקבלו את הכסף שלא יגיע, אולי אפילו תוכן בתשלום שלא תכננו לעשות לפני כן, אולי לא יורידו מחירים לדברים שתכננו להוריד וכו'...

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 27 נובמבר 2017, 13:16

ראיתי איזה סרטון ביוטיוב
ושם מישהו אמר שחלק מרכזי מההכנסות של ea
זה מdlc, ומיקרו תשלומים
בפיפה לדוגמה הם שמו קלפים של שחקנים
וזה כניראה עושה המון המון כסף

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 נובמבר 2017, 12:19

יתברר שלדיסטני 2
היתה מערכת, שבמצבים מסוימים, מי שעשה גרינדין
קיבל פחות ופחות מטבע של המשחק

שגילו את זה, באנגי ביטלה את המערכת
להזכיר לכם, זה עוד משחק שיש לו מיקרו תשלומים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 נובמבר 2017, 12:31

דסטיני 2 הולך לקבל Free Trial בקרוב.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 28 נובמבר 2017, 13:50

Kazz כתב:מה בדיוק הבעיה שכל כמה זמן הם ימכרו חבילת סקינים ב 20 דולר שאתה יודע בדיוק מה אתה מקבל? שוב נחזור לטיעונים המגוחכים שזה לא יכניס להם כסף כאוות נפשם? אני אשאל שוב: מה המטרה במודל עסקי שמותיר לך רק אפשרות קנייה אחת שהיא של דברים רנדומליים? התשובה: כדי לעשוק ולנצל את השחקנים ה'מועדים' לכך שימשיכו לזרוק כסף עד שיישפר עליהם מזלם ויקבלו את מבוקשם.

נענה שוב: זה לא עושק כי אתה לא חייב לקנות, ובכל מקרה מדובר בתוכן אופציונלי לחלוטין. הטיעון של מקסום רווחים הוא לא מגוחך, הוא האמת. בכל מקרה, אין פה חלופות מושלמות. החלופה שאתה מציע (חבילות סקינים) היא גם בעייתית, כי זה אומר שבליזארד תצטרך להוציא חבילות סקינים חדשות כל מספר חודשים (בשביל לשמור על אותה רמת מונטיזציה), וזה אומר שכמות הסקינים תהיה גדולה פי כמה ביחס למצב הנוכחי. יותר מדי סקינים זה גם לא טוב, זה מעצבן ופוגע בגיימפליי.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 28 נובמבר 2017, 14:25

זה מצחיק שאתה חוזר לטענה הריקה הזו, מאחר ועבור 99% מהמשחקים שמוכרים מיליונים המפיצה "מסתירה" את נתוני המכירות, או במילים אחרות לא מדווחת לך אישית על כל רבעון ורבעון.
למזלך אתה יכול להשתמש בהיגיון בסיסי וכלים שאלוהי האינטרנט סיפקו לך בשביל להסיק מסקנות: אנחנו יודעים היום שרק בפלטפורמה של סטים פולאאוט 4 מכר מעל 5 מליון יחידות, וזה בזמן שהמשחק מוכר הרבה יותר טוב על הקונסולות. אנחנו גם יודעים בזכות Steamspy שלמרות שהוא יציא ב-2015, פולאאוט המשיך למכור מצויין על הפלטפורמה במהלך 2016 ו-2017 (היה אחד המשחקים הכי נמכרים בשנה שעברה). אנחנו גם יודעים שיצאה גרסת GOTY למשחק שזכתה לעוד שטחי מדף בחנויות. ואנחנו יודעים גם שלעיתים העותקים הפיזיים נגמרו והצריכו הזמנה מחודשת של סטוקים (קרה באמזון למשל יותר מפעם אחת).

אז אתה יכול להשלות את עצמך שמשחק סופר פופולארי שהמשיך למכור מליוני עותקים בPC גם אחרי שיצא, לא הצליח בריטייל דווקא על הקונסולות שעליהן הוא אמור למכור הרבה יותר טוב, וכאילו חנויות פיזיות שורפות עותקים פיזיים של המשחק בזמן שהן מתקשרות לבתשדה כדי להזמין עותקים נוספים מגרסת הGOTY. אבל מספיק להסתכל שוב רק על המספרים של סטים בשביל להבין עד כמה הוא אכן סנסציית מכירות: חמישה מליון עותקים. למשחק שיצא רק לפני שנתיים. וכולל סינגל פלייר בלבד. ועוד לא נמכר בבאנדלים. המשחק היחיד מאותה שנה שעקף אותו (לפחות על סטים) הוא כצפוי GTA. הניסיון שלך להיתלות במה שבתשדה לא מגלה לך אבל להתעלם ממה שהמספרים כן מגלים לך, ועוד בזמן שאתה משתמש בביטויים כמו "תהום הנשייה" נשמע קצת נואש נואש... אחרי הכל לא היתה פה התערבות אז אין לך אפילו מה להפסיד :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 57 אורחים