משחקי 2018

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: משחקי 2018

הודעהעל ידי bling » 28 אוקטובר 2018, 14:01

מן הסתם לא שיחקתי בו אבל לא מעט אומרים שלא מגיע לו הממוצע הזה, יש להם בעיות עם חלק מהמכניקות של המשחק, טוענים שה shrines לא מתקרבים ברמה שלהם למקדשים (שתמיד היו החלק הכי טוב בזלדה) ושה story telling גרוע ומיושן ולא מעניין וכו׳

בקיצור, לא חסרות טענות כלפיו, חלקן לדעתי גם יותר אובייקטיביות ועדיין הוא עושה דברים מדהימים בז׳אנר שלא מעט יאמרו שעל זה כן מגיע לו את הממוצע הזה. גם לרד דד 2 ולוויצ׳ר 3 יש חסרונות לא קטנים שאפשר לאמר שבגללם לא מגיע למשחקים הללו 9 מאוד גבוה אבל גם הם עושים כמה דברים מדהימים בז׳אנר שלהם שיש לא מעט שיאמרו שהחוויה הכוללת בזכות אותם הדברים מצדיקה את הציונים.

אני חושב שבסופו של דבר מבקרים שופטים משחקים בצורה הרבה פחות אנליטית ממה שאנחנו היינו רוצים (?), הם לא מפרקים כל משחק לגורמים בראש ברמה של המכניקה הזו לא טובה מספיק ולכן נוריד למשחק 7 נקודות וכו׳, מבחינתם מה שנחשב זה רק החוויה ואיך הם יצאו מאותו המשחק, באיזו הרגשה, אם יש במשחק חסרונות מסויימים שאפילו נחשבים למהותיים על הנייר אבל החסרונות הללו לא פגעו בחוויה שלהם ולא הוציאו אותם מהמשחק אז זה לא יתבטא בהורדת ציון משמעותית אם בכלל. זה המצב בתכלס ברוב המקרים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוקטובר 2018, 14:45

אני חושב שאחרי זלדה לא מסתכלים על משחקי עולם פתוח בצורה דומה יותר, הוא משפיע עכשיו על כל התעשיה (כדוגמה אנשים אומרים שהורייזן מרגיש היום נורא אחרי שמשחקים בזלדה ו-AC:OD שאב המון ממנו). RDR2? אני לא יודע, ממה שאתם מתארים פה מדובר במשחק רוקסטאר סטנדרטי. כמובן שאני לא מכחיש שהעלילה בזלדה תחת, הדיבוב מזעזע ויש לא מעט מכניקות גיימפליי ממש מעצבנות (נגיד העובדה שהנשק שלך נשבר כל 11 שניות). אני לא חושב שציון סופר גבוה צריך להיות בנוי כמו נוסחה מתמטית, אני חושב שבסוף יש איזו הרגשה שהמשחק נותן לך והאם החסרונות שלו פגעו בה או לא. זלדה מתעלה מעליהם והוא באמת רגע מכונן בתעשיה, ההשפעה שלו עליה תורגש במשך שנים כמו למשל ההשפעה של משחק כמו סדרת SOULS.

אפשר להגיד אותו דבר על RDR2? כלומר לא שחקתי בו אז אני לא מתימר לדעת, אבל ממה שאנשים מדברים פה מדובר במשחק רוקסטאר סטנדרטי. רק ההודעה של אינטר על איך כל משימה מתוסרטת למוות ואם יוצאים כמה מטרים מהאזור שהם התכוונו שתשחק בו אתה מקבל הודעת כשל. אחרי זלדה שנותן לך לגשת לכל בעיה מאלף כיוונים ובחופש מלא, זה קצת קשה לבלוע ב-2018.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 28 אוקטובר 2018, 15:23

אני אגיד שוב, צריך לעשות הפרדה.
העובדה שRDR 2 לא המציא את הגלגל לא אומרת שהוא לא מיוחד מאוד, ושבשום משחק אחר לא תמצא את מה שהוא נותן.
העובדה שלא יחקו את המשחק הזה עכשיו היא לא כי הוא לא מעניין, אלא כי שום חברה אחרת לא מסוגלת להרשות לעצמה לייצר אלפי אנימציות על כל פעולה שונה שהדמות עושה, ושאתה כשחקן תראה פעם-פעמיים בכל המשחק.
אז האם העובדה שלא יחקו אותו או שאין כאן בשורה ריאלית לשאר המפתחות אמורה להשפיע לו על הממוצע? או שהוא אמור להשפט בפני עצמו וכמשחק בודד מול שאר המשחקים?

זה פשוט משחק שהכח שלו נובע מהעובדה הפשוטה שזה פשוט טירוף של השקעה, תשומת לב לפרטים, זמן וגודל פיתוח, תקציב ונסיון עם נוסחה משופשפת מאוד.
אז לא, AC הבא לא ילמד ממנו ויכנס לפיתוח של 8 שנים שבסופו לכל דבר שתעשה תהיה למשחק תשובה יחודית, אבל העובדה הזו היא הכוח של המשחק ולא החולשה שלו.

קיאו, אם משחק מיוחד ונוטף קסם בכל רגע זו ההגדרה שלך לממוצע מושלם כמו שאני מבין ממה שאתה אומר על זלדה, אז הממוצע של RDR 2 מוצדק לגמרי.
אבל זו לא דעתי, ולדעתי מערכת הקרב הבזיונית, פאזלים שברובם המכריע הם פילר חסר מחשבה, סיפור לא קיים ולא מעט ערכי הפקה רדודים כמו כתיבה ודיבוב בהחלט מפריעים לחוויה הנהדרת שהיא העולם הקסום וההרפתקאה הנפלאה שהיא זלדה.
וגם RDR 2, עם מערכת הקרב הקלאנקית, ההתקדמות האיטית והריאליזם המוגזם, הוא משחק קסום עם בעיות.

אז בעיניי לשניהם לא מגיע ממוצע מושלם, שניהם משחקים נהדרים, מיוחדים ומלאי קסם, ושניהם בעיקר גורמים לי להעריך עוד יותר את GOW שברובו מצליח להיות מרשים ומתקדם בלי לשכוח שהוא קודם כל משחק שאמור לבדר בכל שנייה ולדאוג שכל המערכות בו יהיו ברמה הכי גבוהה שניתן.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 אוקטובר 2018, 16:27

מסכים עם סטיק במאה אחוז אבל אני רק רוצה לציין שגם ב GOW יש בעיות.

קודם כל חופש התנועה כבר כזה מוגבל שזה יכול להרגיש על מסילה לפעמים. אני מבין שהם שינו כיוון מהמשחק הקודם ושאין ממש פלטפורמה אבל מפה ועד לזה שחייבים ללכת במסילה ואי אפשר לעלות ולרדת במקומות ללא סימון (גם אם נתנו לזה הסבר מסויים בסוף) זה כבר מוגזם.

בנוסף, יש מחסור חמור בבוסים ברמה שזה מרגיש ממש הזוי בשביל כותר עם המסורת של גוד אוף וור. גם הבוס האחרון לא מהמדהימים.

בנוסף, יש DOWNGRADE רציני ברמת הפאזלים לעומת המשחקים הקודמים בסדרה, רובם נשענים יותר על משחק עם הגרזן ופחות על אתגרי מחשבה נחמדים כמו בקודמים, יותר מדי נשענו על מיני גייס עם הגרזן כפאזל. היה מאוד חסר איזה כח מגניב שאפשר לפתור איתו חידות סטייל ההאטה של הזמן במשחקים הקודמים.

כמובן שמדובר עדיין במשחק ענק שהביא שיפורים מפליגים לסדרה, והקומבט כמובן פצצה, אבל יש חסרונות ולא חסר מה לשפר.

אבל בגדול מסכים עם העיקרון שבהודעה שלך סטיק, RDR2 משחק עם חסרונות ברורים אבל חלק מהדברים שהוא עושה אתה לא תמצא בשום מקום אחר בדור הזה ורק על זה יש כאלו שיגידו שמגיע לו ציון גבוה, כל העסק הזה די סובייקטיבי מטבעו אבל קשה להכחיש שכל השמות שנזרקים פה הם מהקרם של הקרם של התעשייה במה שהם עושים טוב.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 28 אוקטובר 2018, 16:59

אולי לא הייתי צריך לזרוק את הערת אגב הזאת, בוא לא נהפוך את זה לדיון על GOW שוב פעם :).

מה גם שבקרוב סיכומי שנה, תשמור קצת כוחות לשם בלינג כי אני בטוח שהשם שלו יעלה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוקטובר 2018, 19:00

למי שמתלונן על השליטה, יש פה המלצה... אלא אם אתם בקטע של כיוון אוטומטי, אבל אם לא - תנסו ככה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוקטובר 2018, 19:03

לגבי GOW, כמה שעובר הזמן אני יותר ויותר מעריך אותו דווקא... הוא כל כך שונה מהקודמים ועם זאת עדיין מרגיש קשור אליהם... ובלי שום קשר כל הקטע של הגרזן לא נמאס לי אישית אף פעם, לדעתי זה לבד מייחד אותו מכל משחק אקשן אחר אי פעם.
גם האווירה הכללית והוואן שוט וכו'... אי אפשר לבקש הכל כבר במשחק הראשון, ואני אף פעם לא אתלונן אם יתנו לי עוד בוסים, אבל לא הרגשתי שזה ממש חסר לי במשחק העצום הזה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 28 אוקטובר 2018, 19:45

בדרך כלל,אחרי שעוברים כמה חודשים מהפעם האחרונה ששיחקתי משחק שהיה בעיני סופר מוצלח אני מתחיל להתסכל עליו בעיניים קצת יותר ביקורתיות ולנתח כמה באמת אהבתי אותו,כמו שקרה לי לדוגמא עם U4 שמיהרתי לפסוק אחרי שסיימתי אותו שהוא הטוב בסדרה והיום הוא מקום שני חזק בשבילי שם.
עם GOW,ככל שעובר הזמן אני מבין כמה אהבתי את המשחק הזה וכמה מדהים הוא היה ביחס לכל מה ששיחקתי לפניו ואחריו..קשה לי להאמין שהוא לא יהיה משחק השנה שלי,אבל אני אהיה חכם יותר אחרי שאסיים עם RDR2,כרגע אני בתחילת המשחק בצורה מביכה למישהו עם עותק מאז חמישי בערב :(

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 אוקטובר 2018, 20:04

GOW משחק מעולה אני פשוט מרגיש שיש לו חסרונות בולטים עדיין, הוא יכל להיות קצת יותר אפי והפאזלים שתמיד אהבתי בסדרה לקחו צעד אחורה. קצת נמאס שכמעט הכל שם זה לזרוק גרזן בטיימינג מסויים או לחפש אותיות, זה ממש עיצוב זול וחסר השראה ומחשבה ברובו. כמעט את כל הסדרה הזו היה צריך לרענן דחוף ובזה הם הצליחו בגדול אבל דבר אחד שלא היו צריכים לשנות זה את הפאזלים.

ותודה על הסרטון לאסקין, אני צריך את זה כי קצת נמאס לי ב 2018 להשתמש ב auto aim בגלל שהכיוונון בדיפולט כזה גרוע שאני בקושי מצליח לכוון, מקווה שזה באמת ירגיש נוח יותר תחת ה settings האלו.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 28 אוקטובר 2018, 21:10

מסכים לגבי הפאזלים ב-GOW, פשוט לדעתי זה בטל בשישים.. אבל מבין אותך אם הפאזלים הם חלק חשוב מ-GOW בשבילך.

בנוגע לשליטה ב-RDR, אנסה את ההגדרות אם באמת אסתבך, אבל השליטה קלאנקית אפילו בלי שום קשר לקרבות. בנקודה הזו רוקסטאר משתפרת בצעדים קטנים ממשחק למשחק, אבל לא מספיק. אף משחק שלהם לא מרגיש fluid, כל פעולה תמיד כבדה ומסורבלת.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 28 אוקטובר 2018, 22:15

הסרטון של האיימינג מצוין, אני מצליח לכוון הרבה יותר בקלות עכשיו. התקדמתי עוד קצת היום, עדיין בפרק 3, וזה פשוט מדהים כמה שהמשחק הזה קל. האויבים כאילו מתאמצים להיות גרועים ולא לפגוע. לפעמים אני יוצא מהמחסה סתם בשביל הקטע, והם יורים לכיווני ובד״כ מפספסים את רוב היריות. גם כשהם פוגעים זה בקושי מזיז לארתור. באמת שאני לא מבין מה נסגר עם המשחק הזה, לא יודע אם זה באג או אם רוקסטאר רצו שהוא יהיה נגיש גם לסבתות, אבל נכון לעכשיו אני חושב שהוא המשחק הכי קל שהם הוציאו עד היום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוקטובר 2018, 22:31

רק שיהיה ברור שאני לא אומר שמשחק צריך להיות מהפכני או משנה כיוון לתעשיה כמו זלדה או גירס או SOULS או HL או אנצ'רטד 2 כדי לקבל ציון גבוה. אני רק באתי להגנתו של זלדה ולהגיד שלא משנה מה אדם ספציפי חושב על המשחק, העובדה שהוא עכשיו משפיע על הכיוון של התעשיה כבר אומר שזה משחק שכבודו במקומו מונח.

בנוגע ל-RDR2, לא שחקתי ואני לא מתימר לדעת מה הולך במשחק הזה אבל לפי מה שאומרים פה, הוא די רוקסטאר סטנדרטי. אני מהאנשים שלא חושבים שלאף משחק רוקסטאר מגיעים הציונים שהם מקבלים, בטח ובטח GTA4 שהיה משחק שגבל בלהיות con artist על המבקרים, אז התלונות שאינטר מביא פה נשמעות לי מאוד מוכרות וגורמות לי לחשוב שיש פה אפקט GTA4, אפילו אם בצורה מעודנת בהרבה. חשבתי שזה לא יכול לקרות יותר בימנו אבל יש לי תחושה ממש חזקה סביבו בנושא הזה, ביחוד ששמעתי כל כך הרבה אנשים שבאו אליו בהייפ בדרגה 11 ויצאו קצת מאוכזבים כי זה הרגיש להם כמו משחק רוקסטאר סטנדרטי רק הרבה יותר יפה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 28 אוקטובר 2018, 22:43

אם לא צריך להיות מהפכני בשביל לקבל 97, לא ברור בשביל מה כן... כלומר, ההפרש בציון בין משחק מצוין ומהפכני למשחק מצוין ״רגיל״ אמור להיות גדול, לפחות 5 נקודות לדעתי. 97 זה כבר כ״כ קרוב לשלמות שאין הרבה לאן לעלות מעבר לזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוקטובר 2018, 23:32

InterAl כתב:אם לא צריך להיות מהפכני בשביל לקבל 97, לא ברור בשביל מה כן... כלומר, ההפרש בציון בין משחק מצוין ומהפכני למשחק מצוין ״רגיל״ אמור להיות גדול, לפחות 5 נקודות לדעתי. 97 זה כבר כ״כ קרוב לשלמות שאין הרבה לאן לעלות מעבר לזה.

אני מסכים עם זה, אבל גם משחק לא מהפכני יכול להיות עילוי כל כך גדול שמגיע לו ציון שכזה אבל הוא צריך להיות באמת משהו יוצא דופן. אני מבין ש-RDR2 הוא אירוע שכזה כי זאת רוקסטאר, אבל אני לא מרגיש מהאנשים שמשחקים בו שבאמת מדובר במשהו כל כך מטורף. יש תגובות קצת פושרות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 אוקטובר 2018, 08:53

קיאו אבל גם כלפי זלדה היו תגובות גם צוננות, יכול להיות שבאחוזים יותר נמוכים אני לא יודע כי לא עברתי על תגובות כלפי RDR2 אבל היו שם לא מעט קולות די קולניים לגבי האכזבה שלהם מהמשחק. נראה לי שזו תופעה די טבעית שקורית בכל משחק גדול, אבל שוב יכול להיות שהסקאלה של התגובות הפושרות כלפי RDR2 גדול יותר.

לי פחות משנה כי יש מצב שזה יהיה משחק הרוקסטאר האהוב עלי, אני כבר יכול לאמר שבחיים לא היה לי כזה חיבור רגשי כלפי משחק של רוקסטאר, אבל יש מצב שזה בגלל שהם אשכרה מנסים שיהיה לי חיבור שכזה ובטח גם עם RDR הראשון הייתי מרגיש דומה.

מה שכן אני מופתע שאתה מאלו שחושבים שלא מגיע לאף משחק רוקסטארי את הציונים שהוא קיבל, תמיד זכרתי אותך כמעריץ ענק שלהם מלבד GTA4. לדעתך GTA5 עם כל ההצלחה ומעמד הקאלט שיש לו הוא לא משחק שמצדיק את הציונים שלו?

אם באמת אתה ״מאלו״ (גם אני אגב לרוב) אז אתה בטוח לא תעוף במיוחד על RDR2, זה באמת משחק רוקסטארי לכל דבר. אולי מושקע יותר ויפה הרבה יותר ובמקרה של RDR גם עם דמויות שיוצרות איזשהו חיבור, אבל כן, לגמרי משחק רוקסטאר לטוב ולרע.

————

אינטר, במצבים כאלו שקרו לי הרבה פעמים עם משחקים פשוט מנסים ליצור אתגר מלאכותי, למשל אמרת שתמיד יש לך שיקויי חיים ככה שאתה אף פעם לא בסכנה כי אתה אוטומטית משתמש, התופעה הזו שתמיד יש הרבה חיים זה לא משהו שבלעדי ל RDR2. אפילו במשחקי אימה/אקשן הישרדות כמו רזי אתה יכול להגיע למצב שיש לך שפע משאבים עד לסוף המשחק. תנסה להגביל את עצמך מלאכותית מלהשתמש בהם, תבוא עם מיינדסט שאסור לך בכלל להשתמש בחיים, אם זה קרב גדול וקשה מאוד אז תגביל את עצמך לשיקוי אחד וכו׳

אם עדיין זה קל אז תנסה לשחק בצורה יותר ריסקית ומהנה כמו איך שההוא בסרטון שלאקסין הביא שיחק, צא מהמחבוא ותדאג לזוז הרבה ככה שלפחות תיצור את הכיף שלך בעצמך וגם תסתכן קצת יותר.

בקיצור אפשר לנסות ליצור אתגר וכיף בעצמך אם רוצים, וכל זה לא בא להוריד מהתלונה שהמשחק קל מדי, הם היו צריכים מן הסתם להציע דרגות קושי, אבל פשוט זה משהו שקורה לא מעט במשחקים ולפעמים אין ברירה אלא לנסות להוציא בעצמנו מה שאפשר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 09:02

אני מאוד אוהב את GTAV אבל אני לא אוהב אותו ברמה של משחק 97%, אני אוהב אותו כמשחק ממש טוב ששחקתי, סיימתי ודפדפתי הלאה. המולטי שלו הוא קלאסטר פאק מטורף ואולי אם היו מתקנים אותו (אגב, חזרתי למולטי לפני חודשיים עם חברים וזאת הייתה חוויה כל כך גרועה שפשוט נטשנו באמצע ל-overwatch) הייתי יכול להיות יחסית מכור אליו.

לא יודע, זה מרגיש כאילו פעם הם ידעו לעשות משימות יותר מעניינות בעולמות שלהם. העולמות עצמם משתפרים אבל המשימות רק יורדות ברמה. כלומר V הוא צעד ענק קדימה מ-4 אבל 4 היה צעד כל כך גדול לאחור שאפילו הקפיצה קדימה של 5 עדין מרגישה לא מספיק גדולה. אני ממש אוהב את העולמות שהם עושים אבל המכניקות שלהם לרוב הן מהגרועות בתעשיה והמשימות הן כמעט כל הזמן "סע לשם ותהרוג X" וזה קצת מבאס אותי. אולי חלק מהבאסה ב-GTAV הייתה העובדה שהוא היה מבוסס בפס3 כשהפס4 הייתה חודשיים משחרור והמחשב שהיה לי בתקופה הזאת היה כבר חזק משמעותית מהפס4.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 אוקטובר 2018, 09:28

מה?? המשימות ב GTA5 הן ממש לא מהסגנון הזה על מה אתה מדבר, הן היו בסגנון מתוסרט יחסית אבל הן היו מגניבות ומגוונות והכי רחוקות שיש מ fetch. זה נכון ל GTA4 לא ל 5.

עם המכניקות אני מסכים, לא מבין איך עם התקציבים שלהם וכל הכשרון שבאמת יש שם הם עדיין לא הצליחו לעשות את הקפיצה בתחום הזה, מאוד מוזר ולא ברור הקטע הזה, אפילו חברות קטנות יחסית כמו המפתחת של Sleeping Dogs הצילחו ליצור מכניקות טובות יותר. כנראה זה כבר חלק מהזהות של רוקסטאר שהמשחקים שלהם קלאנקיים יחסית כמו שעם בת׳סדה אפשר לצפות להמון באגים ולכל מני שטויות שבדר״כ מוצאים במשחקי בת׳סדה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 09:45

יש ב-GTAV משימות טובות, למשל כל משימת שוד שם היא נהדרת, אבל עדין רוב המשימות שם משמימות. נגיד, איך יכול להיות שאין אפילו משימה אחת לאורך כל המשחק שמכניסה אותך לטנק? אני סיימתי את המשחק בלי לנהוג בטנק פעם אחת, איך זה יכול להיות? יש שם כמה וכמה משימות שאני אזכור להרבה מאוד זמן אבל רוב המשימות הן גנריות נורא וכשעובדים על משחק 1000 אנשים, אני חושב שאפשר לעשות משימות ברמה קצת יותר גבוהה. זה מבאס שאנשים ב-GTA אונליין חושבים על תרחישים יותר מגניבים ממה שרוקסטאר מצליחה לחשוב כשהיא בונה את הסינגל של המשחק.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 אוקטובר 2018, 10:03

לא כל משימה היא ברמה של שוד אבל כמעט כולן חמודות ומהנות, אפילו משימות תוכן צדדי סטייל ללכת לצלם פפארצי של הדמות פאריס הילטון ששמו שם היתה אחלה.

GTA5 זה המשחק עם המשימות הכי טובות ומגוונות בעולם פתוח של משחק אקשן שאני מכיר, ואני מדבר נטו על המשימות. יכול להיות שבסליפינג דוגס מישהו מסויים הרגיש יותר חיבור למשחק ולעלילה ולכן משימה מסויימת הרגישה לו יותר משמעותית אבל מבחינת מה שעושים במשימות עצמן GTA5 בטופ.

זו התלונה האחרונה בערך שהייתי זורק כלפי המשחק הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 10:10

ברור שהיית מעדיף שקודם יתקנו את המכניקות, אבל בהשוואה ל-GTA4 אפשר לקרא ל-GTA5 גן עדן. המשימות שדווקא היו השיא שלהם ב-VC וב-SA, דווקא שם הרגשתי שחסר לי משהו. באמת שנגיד הקטע עם הטנק לא ברור לי, איך הכלי הכי אייקוני בכל הסדרה מקבל אפס שימוש בסינגל פלייר? בכל מקרה הנקודה שאני מנסה להעביר היא שאני ממש אוהב את GTA (חוץ מ-4) אבל הוא אף פעם לא היה "97" אצלי בספר, הוא יותר ב-90 הנמוך. סדרה מדהימה, אבל תמיד יש בה כל כך הרבה פאקים שהיא לא מצליחה להגיע לרמת עילוי אצלי בספר.

ובנוגע ל-GTA ONLINE, אני לא מבין איך במשחק הזה יש שחקנים בכלל. התקנתי את המשחק על SSD, יש לי פי 64 יותר זיכרון מהפס3, יש לי 1070GTX, ואיכשהו טעינה של כניסה לשרת לוקחת דקות שלמות וכמובן שאיכשהו שחקנים שונים במסיבה שלי מגיעים לשרתים שונים ונאלצים לחכות דקות כדי לקפוץ משרת לשרת. ועד שסופסוף כולם על אותו שרת? מישהו כל הזמן נזרק החוצה. פעם אחרונה ששחקנו אונליין (לפני חודש או חודשיים) בזבזנו שעה+ מהחיים שלנו ואפילו לא הצלחנו לעשות יחס משימה אחת. חוויה בזויה שממש מרגיז אותי שרוקסטאר לא משלמים עליה בשחקנים שנוטשים את האונליין.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 אוקטובר 2018, 10:21

כנראה שאצלך הדברים המדהימים שרוקסטאר עושה לא מצליחים להאפיל לגמרי על החסרונות הידועים של המשחקים שלהם, וזה בסדר. העיקר שאתה עדיין מאוד נהנה לפחות :)

אולי כשהם יעלו את רמת המכניקות למשהו שאפשר לתאר אותו כ״טוב״ אז הם יגיעו ל 9 הגבוה מאוד אצלך בספר.

מה שבטוח נראה שמבחינת העיתונאים החוויה הרוקסטארית מתעלה מעל הכל כי לא נראה שיש להם בעיה מיוחדת עם זה שהם עדיין מפגרים ככה עם המכניקות, זה די מדהים שכל משחק מרכזי שלהם כבר במשך כמה דורות לא נופל מ 95 לא משנה מה. מה יקרה כשרוקסטאר יביאו גם מכניקות ברמה גבוהה? המשחקים שלהם יקבלו 110 ממוצע ב MC? :)

בקשר ל GTA אונליין, אולי אנשים משחקים סולו ומתחברים לאנשים שיושבים על השרת, הקהל שבאמת בא בחבורה מראש למשחק מסודר הוא כנראה מצומצם. רוב האנשים משחקים אונליין לבד ומתחברים באותו הרגע מקומית עם מישהו בטח, או שאולי אלו בעיות שיש רק בגרסת ה PC והאונליין על הקונסולות עובד בסדר גמור. אם באמת החוויה היתה כזו גרועה אצל כולם הם לא היו מגיעים למספרים האלה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 10:34

bling כתב:בקשר ל GTA אונליין, אולי אנשים משחקים סולו ומתחברים לאנשים שיושבים על השרת, הקהל שבאמת בא בחבורה מראש למשחק מסודר הוא כנראה מצומצם. רוב האנשים משחקים אונליין לבד ומתחברים באותו הרגע מקומית עם מישהו בטח, או שאולי אלו בעיות שיש רק בגרסת ה PC והאונליין על הקונסולות עובד בסדר גמור. אם באמת החוויה היתה כזו גרועה אצל כולם הם לא היו מגיעים למספרים האלה.

העניין הוא שהקטע הכי מגניב באונליין הוא השודים, והשודים נבנו ל-4 שחקנים. כלומר רוקסטאר בעצם מתחננים שתבוא עם 4 חברים, אבל המערכת שלהם כל כך דפוקה שאתה לא יכול להגיע עם החברים כמו שצריך. גם כל שרת מוגבל ל-30 שחקנים על ה-PC (בפס3 זה היה 16 שחקנים) כך שהעיר יחסית ריקה משחקנים אמיתיים. אני משער ש-GTA6 כבר יכיל מצב באטל רויאל ומאות שחקנים בכל עיר, אבל אלוהים יודע מתי הוא יצא כי יש לי הרגשה ש-GTA6 זה משחק של איזה 2026. בקיצור, המשחק הזה אולי מדהים ביחס לפס3 אבל העובדה שהוא נוצר לקונסולה שהיא כמעט שני דורות לאחור (אם נתחשב בעובדה שמחשב הגיימינג של לא מעט אנשים פה יכול לתת פייט לפס5) מגבילה אותו כל כך. אלוהים יודע מה יהיה ב-GTA6, אולי הוא יהיה הקפיצה הכי גדולה בסדרה מאז SA.

בנוגע למבקרים, רוקסטאר יודעת לעשות עליהם את המניפולציות הנכונות. את רוב המשחקים מבקרים רואים עד מוות עוד לפני שהם מקבלים גרסאות ביקורת. רוקסטאר יודעת להרעיב אותם כמו את הגיימר הממוצע, הם רואים כל הזדמנות בלשחק 60 דק' במשחק רוקסטאר כאיזו חוויה יחידות שהופכת אותם לפתיתי שלג. מה ש-GTA4 עשה למבקרים בחיים לא ראיתי בתעשיה, כזה עיוורון למשחק שבור מהבסיס זה חסר תקדים. אני חושב שזה די מדהים איך רוקסטאר מצליחה להתחמק עם AI מטומטם, שליטה גרועה ומשחק קלאנקי דור אחרי דור ועדין לקבל ציוני 98.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 אוקטובר 2018, 11:30

אני זוכר שהיית אומר את זה על זלדה בעבר, שיש לסדרה הזו המון חסרונות ביחס למשחקים מודרניים ועדיין היא מקבלת חסינות אצל המבקרים (אלוהים יודע כמה דפים על דפים של ויכוחים במשך שנים היה לך סביב זה עם מישהו מסויים... ;) ) והנה, נראה שגם אצלך נינטנדו תיקנה את הרושם הזה עם זלדה האחרון.

בתקווה שגם רוקסטאר תסגור את הפער הזה בדור הבא לפחות, כי וואלה בלא מעט אספקטים הם שנות אור מעל התחרות, אם הם יביאו גם את המכניקות והגיימפליי לרמות הגבוהות אז הפער בינם לבין השאר יהיה כבר הזוי.

בעניין המבקרים, אני לא יודע אם הוגן להמעיט מהיכולות והיושרה שלהם לרמה כזו של כמה מניפולציות זולות = ממוצע 97-8, למרות שאת הפיאסקו שהוא GTA4 צריך ללמוד בבתי ספר לעיתונאות ושיווק/פרסום. עד עכשיו אני לא בטוח מבין מה בדיוק קרה שם שגרם לתוצאה הזו, יש משחקים שאולי לא מצדיקים ציון מסויים, אולי גם אפילו RDR2 כזה, אבל מפה ועד פער איכות כזה הזוי שאתה אומר שבכלל לא מגיע לו לעבור את ה 8 אפילו ושיוצאים בכזו הרגשה קשה של רמאות... היו לי כבר חילוקי דעות עם מבקרים אחרי ששיחקתי במשחקים מסויימים אבל תמיד יכלתי להבין למה אולי המשחק פשוט פחות בשבילי או שיש לי נקודת מבט שונה מאחרים אולי אבל דבר כזה כמו עם GTA4 שאתה משחק במשחק של 98 ויוצא בתחושה שזה פשוט לא משחק טוב בכלל בחיים לא היה לי עד אז ומאז.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 11:53

bling כתב:אני זוכר שהיית אומר את זה על זלדה בעבר, שיש לסדרה הזו המון חסרונות ביחס למשחקים מודרניים ועדיין היא מקבלת חסינות אצל המבקרים (אלוהים יודע כמה דפים על דפים של ויכוחים במשך שנים היה לך סביב זה עם מישהו מסויים... ;) ) והנה, נראה שגם אצלך נינטנדו תיקנה את הרושם הזה עם זלדה האחרון.

בתקווה שגם רוקסטאר תסגור את הפער הזה בדור הבא לפחות, כי וואלה בלא מעט אספקטים הם שנות אור מעל התחרות, אם הם יביאו גם את המכניקות והגיימפליי לרמות הגבוהות אז הפער בינם לבין השאר יהיה כבר הזוי.

בעניין המבקרים, אני לא יודע אם הוגן להמעיט מהיכולות והיושרה שלהם לרמה כזו של כמה מניפולציות זולות = ממוצע 97-8, למרות שאת הפיאסקו שהוא GTA4 צריך ללמוד בבתי ספר לעיתונאות ושיווק/פרסום. עד עכשיו אני לא בטוח מבין מה בדיוק קרה שם שגרם לתוצאה הזו, יש משחקים שאולי לא מצדיקים ציון מסויים, אולי גם אפילו RDR2 כזה, אבל מפה ועד פער איכות כזה הזוי שאתה אומר שבכלל לא מגיע לו לעבור את ה 8 אפילו ושיוצאים בכזו הרגשה קשה של רמאות... היו לי כבר חילוקי דעות עם מבקרים אחרי ששיחקתי במשחקים מסויימים אבל תמיד יכלתי להבין למה אולי המשחק פשוט פחות בשבילי או שיש לי נקודת מבט שונה מאחרים אולי אבל דבר כזה כמו עם GTA4 שאתה משחק במשחק של 98 ויוצא בתחושה שזה פשוט לא משחק טוב בכלל בחיים לא היה לי עד אז ומאז.

זלדה עשה מהפכה, BOTW כל כך שונה ממשחקים קודמים בסדרה שהוא רענן הכל לגמרי. BOTW הוא הזלדה הראשון מאז ה-N64 שמוביל את התעשיה ולא מקבל רק תשבוחות בסגנון "אוי הוא כל כך מקורי ומיוחד" כמו שכל משחק זלדה מקבל מאז ה-N64 רק כי הוא זלדה. זה תמיד נראה לי אירוני שזלדה מקבל את כל התשבוחות בעולם על מקוריות ויחודיות בזמן שהוא מחזק את אותו משחק שוב ושוב מאז 98'.

הלוואי ו-GTA גם יעשה מהפכה באיך שהוא משוחק, אבל אני חושב שאלה כיוונים הפוכים לגמרי בין שני הפרנצ'ייזים. זלדה תמיד היה כיף עם מכניקות מהודקות, הוא פשוט היה במסגרת סופר מיושנת והרגיש כמו משחק N64 שבקושי הצליח להוציא לפועל עולם 10% פתוח. הוא היה מוגבל ומיושן. BOTW תקן את זה עם דרגות חופש אינסופיות ובניה מחדש של כל המערכות כך שהוא לא רק מרגיש מודרני, הוא דוחף משחקים אחרים קדימה. GTA עם בעיה הפוכה, הוא תמיד הרגיש סופר פתוח עם הרגשה שאתה יכול לעשות כל דבר שרק תרצה. אבל המכניקות? אשפה, תמיד קילומטרים מאחורי התעשיה.

וכן, GTA4 עוף ממש מוזר. כל מכניקה ומכניקה בו היא נוראית, ביחוד הנהיגה שהייתה לפניו המכניקה היחידה שרוקסטאר אשכרה הצליחו לעשות כיפית. המשימות היו שיממון מטורף, כל דבר במשחק עבר scale down מ-SA (עיר פיצית, אין מטוסים, אין טנק שתמיד היה האייקון של הסדרה, אין נשקים מעניינים וכולם מרגישים חלשים כך שאי אפשר היה ליצור בלגן כמו בקודמים) ובסוף כל מה שנשאר מהמשחק הזה היא TECH פשוט מדהים. לצערנו הוא תמיד ישאר ה-GTA עם הממוצע הכי גבוה בהסטוריה שזה פשוט הזוי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2018, 12:18

בקשר לאונליין - עניין הטעינות משתנה אחרי שאתה מוריד למחשב שלך לדעתי כל מני שלבים/מסלולים/וואטאבר שצריך תמיד בפעם הראשונה שמשחקים בהם, פעם שנייה זה אמור להיות מהר יותר, אבל כן - הטעינות בGTA V הזה לדעתי זה החסרון הכי גדול שלו, בהפרש גדול. לא נראה לי שזה יהיה המצב בRDR2, אבל אין לדעת...
בכלל, אני בינתיים לא רואה ממש כמעט כל קשר בין GTA V ל RDR2... הם ממש שונים בקצב, אווירה, קרבות... כן, מערכת הAUTO AIM היא אותה מערכת בערך מאז GTA 3, אבל בלי הAUTO AIM זה משחק אחר לגמרי :D
היום אני מתכנן לשבת עליו איזה 6 שעות ברצף, ולהתקדם קצת... אני ממש בהתחלה :(

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 70 אורחים