נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Stick » 07 אוגוסט 2020, 16:29

זה לא שהפורט סתם נראה קצת יותר טוב ויש פה פספוס.
הוא נראה קצת יותר טוב ויש פה פספוס, והוא במצב טכני די נוראי שאנחנו כבר לא רגילים לראות מפורטים לpc. גם מבחינת ביצועים, הוא רץ *הרבה* פחות טוב ממה שהיה אפשר לצפות מבחינת כוח מול ביצועים. ובנוסף מצביעים על המון באגים כמו מצב מסך מלא שלא עובד, הגבלת פריימים שגורמת לתקיעות, סתם תקיעות רנדומליות שלא קשורות לכלום, ועוד כמה...

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 07 אוגוסט 2020, 16:38

זה בסדר סטיק... סמוך על לאסקין שיצמצם כל ביקורת על סוני למינימום האפשרי :).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוגוסט 2020, 13:12

די אירוני שיש פורט PC של DS שגובל בשלמות עם פיצ׳רי PC מגניבים כמו DLSS שרץ על אותו מנוע בזמן שהפורט של המשחק המקורי שבשבילו המנוע נבנה נמצא במצב כזה רע.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 08 אוגוסט 2020, 13:38

אני מרגיש כאילו ראיתי סרטון אחר של DF- כן,הפורט לא מה שחשבנו שיהיה,אבל זה לא מקרה Arkham Knight..נשמע שיש למשחק בעיות אופטימיזציה ו-stuttering ועוד איזה גליצ' עם ה-AF ולכולם המפתחת מודעת ועובדת על פאטצ'ים לשיפור המצב. המשחק עצמו נראה יותר טוב מגרסאת הפס4 פרו,אולי לא הבדל של שמיים וארץ אבל בכנות,מי חשב שזה יהיה המצב?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 08 אוגוסט 2020, 13:48

איף אחד לא חשב שיהיה הבדל של שמיים וארץ, בעיקר כי מראש הוא הוצג בדיוק כמו שהוא נראה. זה רק בגדר פספוס כי זה יכל להיות יפה יותר, אבל זו לא אכזבה מפתיעה מהפורט. יש כאן גם פספוס מבחינת שימוש בטכניקות שכבר הופכות שכיחות כמו DLSS, שכפי שקיאו אמר כן יש בDS למשל.
אבל כל הבאגים, התקיעות, הביצועים כל כך רעים ביחס לכוח (GTX1060 מריץ את המשחק פחות טוב מPS4 רגילה), למה לעזאזל שפורט בן 3 שנים שנעשה (כביכול) בלי לחץ של זמן ישוגר איתם? מה זה אומר המפתחים מודעים לזה? אני בטוח שמפתחים מודעים למאות באגים במשחקים שלהם לפני השיגור, ובכל זאת מתקנים אותם עד השיגור. זה לא תירוץ, משחק לא אמור להיות משוגר ככה.
גם זה שיש תקדים למצב עוד יותר בזוי כמו ארקהאם נייט שאשכרה לא היה שחיק ממש לא מנקה אותם. מה הקשר? ארקהאם נייט היה מה שהוא היה והו קיבל בראש בצורה חזקה הרבה יותר, המצב של הורייזן מזכיר אם כבר את הפורט של RDR2, שגם כן קיבל לא מעט בראש מכולם.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 08 אוגוסט 2020, 14:30

מה היה הלחץ לשיגור המשחק אז? דחייה של כמה שבועות הייתה מיטיבה עימו. אני חושב שנדב היטיב לתאר את "האירוניה", או, לדעתי, הבושה.

לשגר משחק במצב טכני ירוד שכזה תוך אמירה "זה בסדר, אנחנו יודעים", זה זלזול בלקוחות. גם אם רמדי היו משחררים את המשחק כך הייתי מבקר אותם (כמו שאכן עשיתי עם קונטרול על ה ps4, שסבל מביצועים ירודים תחת עומס כבד, אבל היה במצב טכני מעולה אחרת).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 08 אוגוסט 2020, 15:06

Stick כתב:איף אחד לא חשב שיהיה הבדל של שמיים וארץ, בעיקר כי מראש הוא הוצג בדיוק כמו שהוא נראה. זה רק בגדר פספוס כי זה יכל להיות יפה יותר, אבל זו לא אכזבה מפתיעה מהפורט. יש כאן גם פספוס מבחינת שימוש בטכניקות שכבר הופכות שכיחות כמו DLSS, שכפי שקיאו אמר כן יש בDS למשל.
אבל כל הבאגים, התקיעות, הביצועים כל כך רעים ביחס לכוח (GTX1060 מריץ את המשחק פחות טוב מPS4 רגילה), למה לעזאזל שפורט בן 3 שנים שנעשה (כביכול) בלי לחץ של זמן ישוגר איתם? מה זה אומר המפתחים מודעים לזה? אני בטוח שמפתחים מודעים למאות באגים במשחקים שלהם לפני השיגור, ובכל זאת מתקנים אותם עד השיגור. זה לא תירוץ, משחק לא אמור להיות משוגר ככה.
גם זה שיש תקדים למצב עוד יותר בזוי כמו ארקהאם נייט שאשכרה לא היה שחיק ממש לא מנקה אותם. מה הקשר? ארקהאם נייט היה מה שהוא היה והו קיבל בראש בצורה חזקה הרבה יותר, המצב של הורייזן מזכיר אם כבר את הפורט של RDR2, שגם כן קיבל לא מעט בראש מכולם.

אני לא מצדיק אותם,אבל הזעקה באינטרנט על איכות הפורט נראית לי מצחיקה- אנחנו כבר רגילים למצב שבו משחקים יוצאים 'לא מוכנים' ואגב,אני לא חושב שיש כאן עצלנות של המפתחת,פיתוח לפיסי פשוט מורכב יותר מפיתוח לקונסולה..מי שלא מתאים לו,מוזמן להצביע עם הארנק,לי אין בעיה לחכות לעדכונים שישפרו את המצב כי כגיימר פיסי המון שנים אני מבין שלא תמיד גרסאות הפיסי יוצאות מושלם בהשוואה לפיתוח בסביבה סגורה כמו קונסולות,פאק אפילו עכשיו כשאני מתחיל את פרוייקט הגמר שלי בתואר אני מבין טיפ טיפה מהמורכבות של לפתח ליותר מקוניפגורצייה אחת של חומרה,אני לא יכול לדמיין איך זה לפתח למאות/אלפי קוניפגורציות כאלה.

בסופו של דבר זה טרייד-אוף בין גרסא שנראית ויכולה לרוץ יותר טוב מהמקור אבל דורשת חומרה חזקה יותר ממה שתיאורתית היא אמורה לדרוש, לבין גרסאת קונסולה שנראית ורצה פחות טוב אבל יציבה,זה כמובן טרייד-אוף שלא אמור לקרות אבל הוא חלק מהמציאות,אפשר לקבל את זה כמוני ולהנות מהמשחק (הספקתי לשים שעתיים ולא נתקלתי בבעיות מיוחדות,אבל אני הרבה פחות רגיש לכל נושא הביצועים מרוב האנשים אני מניח פלוס יצא לי לחוות כמה פורטי פיסי באמת זוועתיים,וזה לא המצב פה) ולהתנחם בזה שפאטצ'ים יגיעו בהמשך,או באמת להצביע עם הארנק ולא לרכוש אותו,שתי האופציות לגיטימיות לגמרי.
אגב,גרסאות המחשב של AK ו-RDR2 נמצאות היום במצב הרבה יותר טוב ממה שהיו בשיחרור (ב-RDR2 לא שיחקתי עדיין אז אני רק מתבסס על מה שקראתי אבל AK עבד לי מושלם בלי שום בעיה)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוגוסט 2020, 16:03

העניין הוא שלאחרונה ממש התפנקנו עם פורטים למחשב והורייזן מרגיש חריג בשטח, ביחוד מתאגיד ענק כמו סוני עם שם של פוליש.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 אוגוסט 2020, 17:27

אנחנו חייבים להצדיע לסוני על הכנות לפחות. הם קראו לזה קומפלייט אדישן לא הבטיחו שזה יהיה דפנטייב אדישן :lol:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אוגוסט 2020, 23:51

נראה שההכרזה על סדרה 3000 בהחלט מתקרבת:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוגוסט 2020, 14:22

https://www.guru3d.com/news-story/both- ... ously.html

אומרים גם שהגירסא של NVIDIA עצמה (FOUNDER EDITION) תצא במקביל לגרסאות הCUSTOM של חברות צד ג'.
נראה לי שזה פעם ראשונה שזה קורה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 11 אוגוסט 2020, 14:32

שמועות ש-Alder Lake של אינטל,הארכיטקטורה הראשונה של אינטל לדסקטופים שתהיה על 10nm,תביא איתה תמיכה ב-DDR5,כנראה גם PCIE 5.0 והכי מעניין,תהיה למעשה שילוב בין ליבות גדולות וחזקות שאנחנו מכירים בדרך כלל מאינטל לליבות קטנות וחסכוניות יותר,כנראה מבוססות על Atom שלהם. דלפו כבר קונפיגורציות שונות,כשנראה שהטופ אנד זה מעבד שכולל 8 ליבות 'מסורתיות' פלוס 8 ליבות חסכוניות יותר. נשמע מעניין,אבל אני באמת מתקשה להבין את הצורך לכך בדסקטופים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 אוגוסט 2020, 15:57

מה זאת אומרת לאפטופ עם arm יש לו סנטנדביי מטורף לעומת מעבדי x86 ואני די בטוח שחלק גדול מזה הוא הארכיטקטורת big.little שיש בarm.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 11 אוגוסט 2020, 16:58

swiss-the-engine כתב:מה זאת אומרת לאפטופ עם arm יש לו סנטנדביי מטורף לעומת מעבדי x86 ואני די בטוח שחלק גדול מזה הוא הארכיטקטורת big.little שיש בarm.

נכון לגמרי,אבל כאן מדובר בדסקטופים שאין להם צורך קריטי ב-CPU חסכוני בחשמל כי הם מלכתחילה מכוונים למהירויות שעון גבוהות יותר ולאוכלוסייה שהדבר האחרון שמעניין אותה זה חיסכון מינורי בחשמל. כשזה מגיע ללפטופים המעבר ל-BIG.little. הגיוני ומתבקש אבל דסקטופים?שוב, נשמע לי מאוד מוזר.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 אוגוסט 2020, 20:41

אה לא שמתי לב שאמרת דסקטופ. טוב חסכון כללי בחשמל שווה לכשעצמו ברמה העולמית
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוגוסט 2020, 22:11

Laskin כתב:https://www.guru3d.com/news-story/both-custom-and-founder-graphics-geforce-3000-cards-launch-simultaneously.html

אומרים גם שהגירסא של NVIDIA עצמה (FOUNDER EDITION) תצא במקביל לגרסאות הCUSTOM של חברות צד ג'.
נראה לי שזה פעם ראשונה שזה קורה.

האמת שהפעם היחידה שזה לא קרה הייתה סדרה 2000 ובכלליות founders addition זאת המצאה של סדרה 1000 אז אתה מחפש דפוסים איפה שאין :)

Uncle Pey'j כתב:שמועות ש-Alder Lake של אינטל,הארכיטקטורה הראשונה של אינטל לדסקטופים שתהיה על 10nm,תביא איתה תמיכה ב-DDR5,כנראה גם PCIE 5.0 והכי מעניין,תהיה למעשה שילוב בין ליבות גדולות וחזקות שאנחנו מכירים בדרך כלל מאינטל לליבות קטנות וחסכוניות יותר,כנראה מבוססות על Atom שלהם. דלפו כבר קונפיגורציות שונות,כשנראה שהטופ אנד זה מעבד שכולל 8 ליבות 'מסורתיות' פלוס 8 ליבות חסכוניות יותר. נשמע מעניין,אבל אני באמת מתקשה להבין את הצורך לכך בדסקטופים.

יופי של דבר תמיכה בpice5, זה אומר שנקבל מכה של SSD במהירות 15GB/s.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוגוסט 2020, 23:27

זכור לי שתמיד היה את הכרטיסים של Nvidia עצמה ואז רק יצאו של צד שלישי, אבל אוקיי...

ומתי זה אמור לצאת, האלדר לייק הזה? אני מנסה להבין, האם אנחנו לפני קפיצה במעבדים? כי למרות שהיילו נדחה וסייברפאנק פחות מעניין אותי ממה שחשבתי - אני עדיין רוצה לקנות השנה מחשב :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 11 אוגוסט 2020, 23:32

Laskin כתב:זכור לי שתמיד היה את הכרטיסים של Nvidia עצמה ואז רק יצאו של צד שלישי, אבל אוקיי...

ומתי זה אמור לצאת, האלדר לייק הזה? אני מנסה להבין, האם אנחנו לפני קפיצה במעבדים? כי למרות שהיילו נדחה וסייברפאנק פחות מעניין אותי ממה שחשבתי - אני עדיין רוצה לקנות השנה מחשב :)

זו בהחלט נראית כמו קפיצה יותר משמעותית ממה שהיה עם אינטל בשנים האחרונות,בייחוד בגזרת הדסקטופ ששם הם די דורכים במקום מאז Skylake כשזה מגיע לשיפורי IPC. הליבות 'הגדולות' יהיו למעשה כנראה ליבות Golden Cove,ממשיכות הדרך של Willow Cove מ-Tiger Lake (שאגב,לפחות בבנצ'מארקים שהודלפו משאירות אבק למעבדי Renoir של AMD,ואנחנו מדברים כאן על מעבד 4 ליבות מול 8 של AMD,אינטל היא די חיה אחרת כשזה מגיע לניידים) ותמיכה ב-DDR5 היא בונוס נחמד,במקרה הזה אינטל שומרת על המסורת ומקדימה את AMD באימוץ דור חדש של DDR אבל מה שבאמת מעניין הוא תמיכה ב-PCIE 5 שבתיאוריה אמור לייצר מספיק פער מול הדור הבא כדי להבטיח שביצועי אחסון לא יהוו בעיה עבור הפיסי.
לגבי מתי יגיע...טוב,זו אינטל,זה יכול להגיע ב-2021 כמו שהמילה הרשמית כרגע או...הרבה יותר מאוחר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוגוסט 2020, 23:35

אני אאמין למעבד דסקטופ 10nm של אינטל כשאני אראה אחד בחנות :)
זה לא יאומן ש-AMD עברה לנוד דומה ל-10nm של אינטל באמצע 2019 ואינטל תגיע לשם במקרה הטוב באיחור של שנתיים. אני לא אתפלא אם עד שאינטל תציג אותם סופסוף AMD כבר תתחיל לעשות טיזרים ל-5nm.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוגוסט 2020, 23:40

אבל מה יהיו ההפרשים במשחקים, בתכלס?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוגוסט 2020, 23:49

עכשיו שמגיע הדור הבא? גדול. אין מעבד מסדרת i של אינטל שהוא חלש כמו של הפס4/X1, אתה אשכרה לא יכול לקנות מעבד ממותג i3, i5 או i7 שהוא חלש כמו של הפס4, לא משנה מאיזו שנה או איזו סדרה. כלומר מעבדים הפכו לחסרי משמעות בעשור האחרון, את הכוח של ה-360 והפס3 המעבדים במחשב עברו מזמן וכשהגיעו קונסולות חדשות הן לא הציגו אתגר כך שלא משנה כמה מחורבן המעבד שלך, תמיד יהיו לך ביצועים עדיפים על הקונסולות כבר עשור שלם ואתה יכול למצא היום מעבדים שבקלות מביאים ביצועים צפונית מפי 6 מהקונסולות.

עכשיו זה הולך להגמר. הבסיס הוא זן 2 3GHZ+ מתומן עם 16 ת'רדים, זה מעבד שרק בשביל לנצח אותו אתה צריך מעבד מודרני מה-2-3 שנים האחרונות. עכשיו תוסיף על זה את הרצון של שחקן ה-PC להריץ משחקים ב-60FPS כשגרסת הקונסולה רצה ב-30 ואתה צריך כבר מעבד חזק פי 2 מהקונסולות. חזק פי 2 מ-8 ליבות זן 2 ב-3.5GHZ זה לא בדיוק פשוט, לזרוק פנימה 12 ליבות במקום 8 לא בדיוק נותן את הסקייל 1:1 שהיית חושב שזה יתן ומהירויות השעון לא ממש מצליחות לשבור היום את ה-5GHZ ביותר מדי. כלומר זה לא נורא תלוש לראות עולם שבו ב-2022 אנשים עם מעבד מ-2019 לא מצליחים להגיע ל-60FPS בגלל שהמעבד שלהם הוא צוואר הבקבוק.

בתחום הזה אינטל הם דווקא מלכים, אני לא אתפלא אם ב-2021 יהיה להם כבר בערך 40% יתרון IPC על הקונסולות. עם יתרון 40% ב-IPC כבר ב-5GHZ אתה מכפיל את הקונסולות וזה עם מספר ליבות זהה. כלומר אנחנו מאוד צריכים את ההתקדמות הזאת בעולם המעבדים, אנחנו צריכים את זה בשביל להגיע ל-60FPS יציב ובטח ובטח בכדי לחצות את ה-60FPS בשנים הקרובות במשחקים שרצים ב-30FPS על הקונסולות ומנצלים טוב טוב את ה-CPU שלהן.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 12 אוגוסט 2020, 23:30

הדרישות מערכת של אוונג'רס פורסמו ולראשונה יש המלצה מפורשת להשתמש ב-SSD..נראה שזה רק עניין של זמן עד ש-SSD יהיה חובה עבור משחקי פיסי ואני מזכיר שבמקרה הזה עוד מדובר במשחק דור נוכחי שפשוט מקבל פאטץ' לדור הבא.

אלו הדרישות אגב:
Minimum Spec:

CPU: i3-4160 or AMD equivalent
8GB RAM
NVIDIA GTX 950 / AMD 270 (min 2GB video ram)
DirectX 12
75GB HDD space

Recommended Spec:

Windows 10 64-bit
CPU: Intel Core i7 4770K, 3.4 Ghz or AMD Ryzen 51600, 3.2 Ghz
16GB RAM
NVIDIA GTX 1060 6GB or AMD Radeon RX 480, 8GB.
DirectX 12
110GB SSD space

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 אוגוסט 2020, 23:44

זה GASS אחי גם הוא יום אחד ינטוש את הדור הנוכחי כנראה שסקוור מעדיפים להכין את שחקני הפיסי מראש

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 15 אוגוסט 2020, 00:47

גיימפליי רבע שעה של Skywind, הקווסט Battle at Nchurdamz ממורווינד, מאוד מאוד מרשים:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוגוסט 2020, 20:05

סופסוף קצת חדשות קונקרטיות על הכרטיסים של אינטל. הכרטיסי גיימינג ray tracing שלהם יגיעו שנה הבאה, הם יהיו מבוססי צ׳יפלטים. לצ׳יפלט של אינטל קוראים אריחים (tiles) כשבכל אריח יש 4096 שיידרים. אין לנו באמת השוואת ביצועי TF מול TF בכדי להשוות ל-NV או AMD אבל זה כן אומר שבאריח אחד יש את כמות השיידרים המקבילה ל-64CU. כלומר בתאוריה אריח בודד חזק מהפס5 וה-XSX, תלוי במהירות שעון.

הולכים להיות מוכרזים שלושה כרטיסים:
Xe HP 1 - אריח אחד שמקביל ל64CU של AMD.
Xe HP 2 - שני אריחים שמקבילים ל128CU.
Xe Sound - ארבעה אריחים שמקבילים ל-256CU.

בצד של NV, מיקרון הורסת להם את ההפתעה וחושפת שהכרטיסי high end החדשים של סדרה 3000 ישתמשו בgddr6x במהירויות 19-21 gbps. זה אומר שנניח על באס של 384 ביט יהיה לכרטיס זיכרון במהירות TB/s. ה3090RTX יכיל 12GB של GDDR6X במהירות 1TB/s על פי האתר של מיקרון. השמועות אומרות שהכרטיס יהיה עם 82CU.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים