נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי InterAl » 31 אוקטובר 2021, 16:50

Death_119 כתב:
InterAl כתב:משחק טוב, אוהב את השיפורים שהכניסו, אבל ביצועים גרועים מדי יחסית לגרפיקה הדי ממוצעת. ה-AI די טיפש, שיחקתי 2 סקירמישים על intermediate ו-hard וניצחתי את שניהם על הניסיון הראשון די בקלות. אנסה על very hard (הרמה המקסימלית) אולי מחר. לא שזה מאוד משנה כמובן, המולטיפלייר אמור להיות טוב והקמפיין מאתגר על hard, וזה מה שחשוב.

הAI דיי אגרסיבי, אבל כן, הוא ראש בקיר, לפחות בIntermediate. שוב, אתה נשמע שחקן הרבה יותר טוב ממני, אני כעיקרון פחות מחפש את הצד התחרותי ורק רוצה לעבור על כל הקמפיינים (יש ארבעה מהם כל אחד בערך 8 שעות), אז עבורי זה מספיק. אבל המשחק ממש מגניב בצד ההיסטורי, הם עשו את זה בעבר, כל הניסיון לחבר את ההיסטוריה למשימות במשחק, אבל השילוב עם הסרטונים ממש עושה את זה יפה, גם רמת ההפקה יחסית מאוד גבוהה. מרגיש כמו לשחק בVikings של ערוץ ההיסטוריה.

כן, הסרטונים הדוקומנטריים נחמדים, אבל המחסור בדמויות, דיאלוגים או עלילה קצת יותר אישית הוא סוג של פספוס לטעמי. ב-aoe2 הרגשת הרבה יותר involved בקמפיינים של ז'אן דארק וסלאח א-דין כי הן היו דמויות עם אישיות ודיאלוגים, ליווית את הסיפורים האישיים שלהם לאורך כל הקמפיין והכל הועבר בצורה סיפורית. פה אין את זה, זה יותר כמו מן אוסף תרחישים כשכל תרחיש מתרחש עשרות שנים אחרי הקודם, והכל מאוד "סטרילי", כלומר נטו הסברים דוקומנטריים ע"י קריין. אבל שיחקתי רק עד סוף הקמפיין האנגלי, לא יודע אם אח"כ זה משתנה. משער שלא.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 נובמבר 2021, 23:12

DrKeo כתב:
glass man כתב:מעניין איך הוא עומד מול age of mythology המיתולוגי (חה! דו משמעי!)

נדב: או שזה יגרום ליותר גיימרים של PC להתעניין במשחקים של סוני, ואז הם ירצו קונסולה של סוני כדי לשחק בהם מוקדם יותר. ככה שכולם מרוויחים.

אני חושב שראינו בעבר, איך משחק קאזואלי כמו פוקימון GO לסמארטפונים הביא לעלייה של מעל 200% במכירות של משחקי הקור של הפוקימון רק בגלל שהמשחק הקזואלי הזכיר לאנשים בלי ניידת של נינטנדו מה הם מפסידים... האסטרטגיה של סוני אם היא תצליח, לדעתי לפחות יכולה להביא בוסט רציני למכירות של הפלייסטישן בטווח הארוך.

פוקימון GO ופוקימון הרגיל הם משחקים שונים. אנשים שקנו GO הומרו לשחקני פוקימון כי הם רצו להתעמק עוד בעולם. המשחקים של סוני לעומת זאת פשוט מגיעים למחשב עכשיו, אין להם מה לעשות עם פס5. אם אלה שחקנים שהם שחקני PC ואין להם קונסולות, כנראה שאין להם מה לחפש על הפס5. מה שכן, אני למשל, אם כל המשחקים של סוני הולכים להגיע באיחור של 2-3 שנים למחשב, פשוט לא הולך לקנות פלייסטיישן יותר.

זה אמנם סיפור אישי נדב, אבל אני מכיר איזה 2 גיימרים שהפעם האחרונה שהם שיחקו בפוקימון היה ב2003 בערך והם שיחקו קצת בפוקימון GO וחזרו לסדרה בכוח מלא עם הסוויץ אחרי שהם התמכרו קצת לפוקימון GO. אז כן יש שחקנים שעברו את ה"המרה" כמו שאמרת. אבל יש גם גיימרים הארדקור שעזבו את הסדרה וחזרו בגלל פוקימון GO.
זה
הכוונה שלי היא שכמו שפוקימון GO גרם לגיימרים להשקיע מחדש מזמנם בIP של נינטנדו וזה גרם להתעניינות מחודשת בפוקימון.

ככה היציאה של משחקי סוני לPC יכולים להגיד לחלק משחקני הPC "אוקיי, עכשיו הIP של סוני מעניינים אותי אחרי שניסיתי אותם, אולי אני אקנה PS5/PS6 כדי לשחק בהם יותר מוקדם?"

אז כן יש אנשים כמוך, שכנראה לא יקנו יותר קונסולה... אותו 1/3 מבעלי הPC שכנראה קנה קונסולה רק בשביל הבלעדיים כנראה שחלק מאותו 1/3 כבר לא יראה טעם
לקנות קונסולה, אבל כמו שאנחנו רואים ה1/3 הזה הוא לא רוב בעלי הPC הוא בדיוק מה שהוא 1/3.

עדיין יש לסוני פה צאנס, שחלק מהגיימרים שאף פעם לא התעניינו במשחקים שלהם, ינסו אותם בהנחה בסטים יתמכרו וישקלו לקנות קונסולה כי לא בא להם לחכות שנתיים שלוש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 נובמבר 2021, 14:10

אבל אם היה לחברים שלך את משחקי פוקימון של הסוויטצ׳ בטלפון שלהם הם לא היו קונים סוויטצ׳. זאת הסיבה שהדוגמה לא טובה, כי פוקימון גו הוא משחק שנבנה מאפס אך ורק בשביל הסלולרי. מי שרוצה עוד פוקימון צריך לקנות סווייצ׳. GOW לעומת זאת, המשחקים האלה פשוט מגיעים למחשב עכשיו, שחקני PC שלא הביעו בעבר עניין בפלייסטיישן פשוט ישארו ב-PC וישחקו בהם שם.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 04 נובמבר 2021, 17:33

TW וורהאמר 3 יושק לגיים פאס, 17.2.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 04 נובמבר 2021, 19:58

BiA כתב:TW וורהאמר 3 יושק לגיים פאס, 17.2.

וואו... אין מצב, זה סופר נובה. זה בערך השיחרור הכי גדול של סגה של שנה הבאה. יש לי כמה מאות שעות על 1 ו-2, משחקים מעולים.
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 05 נובמבר 2021, 01:33

אני מאמין שכמו עם המשחק השני, הם ידחפו מאוד חזק את הקטע של 'יקום משותף' עם המשחקים האחרים. ואז בחיבלת הבסיס של וורהאמר 3 תקבל בעצם רק חצי משחק, ובשביל הקמפיין הגרנדיוזי והמלא של שלושת המשחקים תצטרך לקנות אותם בנפרד.
ככה לפחות היה עם המשחק השני שהיה לו קמפיין משותף ועצום עם הראשון אבל היית צריך את שניהם בשבילו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 05 נובמבר 2021, 09:38

DrKeo כתב:אבל אם היה לחברים שלך את משחקי פוקימון של הסוויטצ׳ בטלפון שלהם הם לא היו קונים סוויטצ׳. זאת הסיבה שהדוגמה לא טובה, כי פוקימון גו הוא משחק שנבנה מאפס אך ורק בשביל הסלולרי. מי שרוצה עוד פוקימון צריך לקנות סווייצ׳. GOW לעומת זאת, המשחקים האלה פשוט מגיעים למחשב עכשיו, שחקני PC שלא הביעו בעבר עניין בפלייסטיישן פשוט ישארו ב-PC וישחקו בהם שם.

הייתי יכול לקבל את הטענה הזו אם סוני היו מוציאים את כל המשחקים שלהם על היום הראשון לPC כמו שמייק עושים זה היה מייתר את הפלייסטישן. תאריכי היציאה למחשב כל כך רנדומלים, שבזמן שגיימר PC מחכה הוא יכול לקבל ספוילרים הורסי חוויה כמו שאני ואתה קיבלנו לTLOU2 או שהוא פשוט יושב ומתגרה בזמן שהוא רואה את בעלי הPS5 משחקים בהמשכים.

זה נכון שזה לא ישבור את כל גיימרי הPC אבל זה ישבור חלק, לפחות את אלה שממש יתחברו למשחקים של סוני.
אני באמת מאמין שיש אנשים,שעד שלא מביאים להם את המשחק לPC הם לא מתעניינים וברגע שהוא בPC הם הופכים להארדקור. אולי אני טועה.... אני מניח שנצטרך לחכות לסקר בתחום עוד כמה שנים ולראות אם אחוז בעלי הPC שיש להם PS5 עלה או לא מהנתונים הקיימים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 נובמבר 2021, 11:26

glass man כתב:
DrKeo כתב:אבל אם היה לחברים שלך את משחקי פוקימון של הסוויטצ׳ בטלפון שלהם הם לא היו קונים סוויטצ׳. זאת הסיבה שהדוגמה לא טובה, כי פוקימון גו הוא משחק שנבנה מאפס אך ורק בשביל הסלולרי. מי שרוצה עוד פוקימון צריך לקנות סווייצ׳. GOW לעומת זאת, המשחקים האלה פשוט מגיעים למחשב עכשיו, שחקני PC שלא הביעו בעבר עניין בפלייסטיישן פשוט ישארו ב-PC וישחקו בהם שם.

הייתי יכול לקבל את הטענה הזו אם סוני היו מוציאים את כל המשחקים שלהם על היום הראשון לPC כמו שמייק עושים זה היה מייתר את הפלייסטישן. תאריכי היציאה למחשב כל כך רנדומלים, שבזמן שגיימר PC מחכה הוא יכול לקבל ספוילרים הורסי חוויה כמו שאני ואתה קיבלנו לTLOU2 או שהוא פשוט יושב ומתגרה בזמן שהוא רואה את בעלי הPS5 משחקים בהמשכים.

זה נכון שזה לא ישבור את כל גיימרי הPC אבל זה ישבור חלק, לפחות את אלה שממש יתחברו למשחקים של סוני.
אני באמת מאמין שיש אנשים,שעד שלא מביאים להם את המשחק לPC הם לא מתעניינים וברגע שהוא בPC הם הופכים להארדקור. אולי אני טועה.... אני מניח שנצטרך לחכות לסקר בתחום עוד כמה שנים ולראות אם אחוז בעלי הPC שיש להם PS5 עלה או לא מהנתונים הקיימים.

סוני פתחו חטיבת הפצה ל-PC וקנו את Nixxes. על פי הדליפה של NV הורייזן החדש ו-GT7 מגיעים למחשב וכנל על ראצ'ט, ריטרנאל, GOT ו-DS. סוני מכניסה את עצמה לעמדה שבה כל משחקי פלייסטיישן 5 יגיעו למחשב ממש מהר.

וברור שאחוז בעלי ה-PC שיש להם פס5 יעלה עם הזמן, היא רק יצאה. השאלה היא כמה בעלי PC יקנו פס5 ומעולם לא הייתה להם קונסולת פלייסטיישן, זאת השאלה האמיתית. לא ברור לי איזה שחקן PC שלא משחק בקונסולות יקנה קונסולה שיש בה -5700, כרטיס שהיה meh עוד ב-2019, בשביל לשחק במשחקים ב-30FPS שהוא ממילא יוכל לשחק בגרפיקה יפה יותר, בזול יותר ועל המחשב שכבר יש לו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 05 נובמבר 2021, 15:50

DrKeo כתב:
glass man כתב:

סוני פתחו חטיבת הפצה ל-PC וקנו את Nixxes. על פי הדליפה של NV הורייזן החדש ו-GT7 מגיעים למחשב וכנל על ראצ'ט, ריטרנאל, GOT ו-DS. סוני מכניסה את עצמה לעמדה שבה כל משחקי פלייסטיישן 5 יגיעו למחשב ממש מהר.

וברור שאחוז בעלי ה-PC שיש להם פס5 יעלה עם הזמן, היא רק יצאה. השאלה היא כמה בעלי PC יקנו פס5 ומעולם לא הייתה להם קונסולת פלייסטיישן, זאת השאלה האמיתית. לא ברור לי איזה שחקן PC שלא משחק בקונסולות יקנה קונסולה שיש בה -5700, כרטיס שהיה meh עוד ב-2019, בשביל לשחק במשחקים ב-30FPS שהוא ממילא יוכל לשחק בגרפיקה יפה יותר, בזול יותר ועל המחשב שכבר יש לו.

לפי הנתונים, אחרי כל הזמן הזה רק ל1/3 מבעלי הPC יש פס4. נוכל להסכים שאם ל2/3 מבעלי הPC יהיה פס5 בסוף הדור, אז אנשים שאף פעם לא היה להם פלייסטישן הלכו לקנות אחת :)

אני גם לא כל כך מבין את ההגיון שגיימרים של PC לא יקנו קונסולה שיש בה 5700. מה הפס4 לא הוציא את כמה מהמשחקים הכי יפים גרפית של הדור עם חומרה חלשה? אם כבר זה די ברור שראיין הולך לעשות בדור הזה AAA על מלא, אפילו יותר מהפס4, הוא הורג לגמרי את כל פיתוחי הAA של סוני והולך ללכת על נטו בלוקבסטרים גרפיים.

אז כן משחקים של PS5 מגיעים לPC כולל כנראה אפילו סאקבוי, אבל נדב, עם יד על הלב, ראצ'ט, וריטרנל וסאקבוי הם איזה heavy hitters של סוני? הם אפילו לא קרובים להיות heavy hitters הם רק טיזר כדי לגרות את בעלי הPC.

יש heavy hitters של סוני שמגיעים למחשב אבל כולם קרוס ג'ן ככה שהם לא לוקחים שום דבר מהפס5 כי מימלא המשחקים האלה על הפס4.

שחקן PC לא יודע מתי הוא יקבל את המשחקים של נוטי דוג לא יודע מתי הוא יקבל GOT 2 לא יודע מתי אם בכלל הוא יקבל את ספיידרמן או וולברין וכרגע זה לא מפריע להם כי כרגע השחקן PC לא "מושקע רגשית" אצל סוני, ברגע שיהיה איכפת לו מהדמויות והעלילות הוא ישלם את הכסף על הקונסולה :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 05 נובמבר 2021, 17:22

אני באמת לא מבין למה קשה להפנים שהקהל הממוצע שקונה קונסולה לא אכפת לו מגיימינג על מחשב. או שזה לא על הרדאר שלו או שזה לא רלוונטי אליו משלל סיבות (חלקן לגיטימיות, חלקן מופרכות).
הרווח בהוצאת משחקים על המחשב עולה בהרבה על כל חיסרון תאורטי. וה XBOX היא הוכחה לכך.

בכלל, הדו-קוטביות שמגיעה משחקני קונסולות לרוב לגבי גיימינג על המחשב היא היסטרית. או שמדובר בסגמנט נישתי שעולה הון תועפות, שאתה כל היום פותר בעיות ומשחק עם הגדרות גרפיות ושאי אפשר לשחק עליו אחרי יום במשרד.
או שברגע שמשחק פלייסטיישן ייצא במקביל או שנה אחר אנשים יפסיקו לקנות קונסולות ויעברו למחשב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 נובמבר 2021, 18:54

NPD טוענים ש30% מגיימרי המחשב הם גם בעלי פס4. כלומר יש פה פונציאל איבוד לקוחות בסדר גודל של 30% משוק הPC, איך אפשר לקרא לזה הפסד קטן? אתה לא זה שחופר פה כבר שנים כמה אדיר שוק הPC? אז פתאום הוא חסר משמעות?

אם יש לך מחשב חזק מהפס5 ויש בו את כל המשחקים של הפס5, למה להוציא כסף על פס5? למה להוציא 500$ על מכשיר שיריץ בצורה גרועה יותר משחקים שאתה יכול לשחק במחשב הגיימינג שלך?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 05 נובמבר 2021, 22:26

אינטל מפרסמת אישור לשמועות שרצו בימים האחרונים לגבי בעיות בהרצה של משחקים על המעבדים החדשים מדור 12 בגלל DRM. אינטל מדווחים שהם עובדים בשיתוף פעולה עם יצרניות הDRM על מנת לייצר עדכונים ויש גם איזה workaround של צירוף מצחיק של מקשים.
בין המשחקים יש פוטבול מנג'ר, אנת'ם, מורטל קומבט ועוד
https://www.intel.com/content/www/us/en ... ssors.html

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 06 נובמבר 2021, 08:15

DrKeo כתב:NPD טוענים ש30% מגיימרי המחשב הם גם בעלי פס4. כלומר יש פה פונציאל איבוד לקוחות בסדר גודל של 30% משוק הPC, איך אפשר לקרא לזה הפסד קטן? אתה לא זה שחופר פה כבר שנים כמה אדיר שוק הPC? אז פתאום הוא חסר משמעות?

אם יש לך מחשב חזק מהפס5 ויש בו את כל המשחקים של הפס5, למה להוציא כסף על פס5? למה להוציא 500$ על מכשיר שיריץ בצורה גרועה יותר משחקים שאתה יכול לשחק במחשב הגיימינג שלך?

זה עניין של נוחות
לי חלק מהמשחקים נוח יותר על pc ואחרים על קונסולה

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 06 נובמבר 2021, 14:08

מסך גדול ומערכת סראונד. גם אם המחשב יריץ לי משחק ב 300fps אני כמעט תמיד יעדיף את החוויה הקולנועית חוץ מאשר במשחקים שממש דורשים מקלדת ועכבר. גם נוחות זה שיקול, יש אנשים שעובדים כל היום במשרד ורוצים להתפנק על הספה/כורסא, לא להמשיך לשבת על כסא משרדי גם בבית. כמובן שאפשר לחבר את המחשב גם לטלוויזיה (זה מה שאני עושה), אבל זה לא משהו שיכול לעבוד בכל בית כאשר בדר"כ הטלוויזיה הרלוונטית נמצאת בסלון והעמדה של המחשב בחדר אחר.

אבל אם התגברת על כל המכשולים האלה וסוני באמת הולכים בכל הכוח על ה PC (מבחינתי זה אומר שכל המשחקים מגיעים לשם בטווח של שנה-שנתיים מקסימום) אז כן, אין באמת סיבה לקנות קונסולה. וזה לא רק ביצועים טובים יותר או העובדה שמחשב מכסה אותך גם בצד של מיקרוסופט, גם המחירים של משחקים - לפחות בשיגור - הרבה יותר טובים אם אתה קונה מחוץ לסטים. יעני כבר היום אפשר לעשות הזמנה מוקדמת לאלדן רינג ב 42% הנחה.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 18 דצמבר 2021, 20:47

התלבטתי אם לכתוב את זה כאן או בנושא הטלויזיה, אבל here goes :)

אני שוקל לקנות לחדר טלויזיה חדשה במקום ה32 אינץ', 720P העתיקה שיש לי כרגע. כנראה אלך על גודל 55 שיהיה כמקובל בימינו ברזולוציית 4K, קצב רענון להבנתי פחות קריטי ועוד לא התעמקתי בנושא. אני ארצה לחבר אליה גם את המחשב שלי, בנוסף לחיבור הקיים כעת שלו למסך המחשב הייעודי ולהשתמש במסכים לסירוגין, אבל לא במקביל- התכנית היא מה שאפשר וראוי לשחק עם שלט ישוחק בטלויזיה, ומה שלא דרך מסך המחשב. אני משתמש בכרטיס הGTX 970 המזדקן (שיבדל לחיים ארוכים) ולא שואף לעבור את סף ה60 פריימים ורזולוציית 1920X1080

יש לי כמה שאלות אולי קצת מטומטמות בנושא, אבל אין לי כרגע את המסך\כבלים\אפשרות לבדוק בעצמי אז אשמח לתשובה אם מישהו התנסה בכך:

1. קודם כל, עד כמה כל העסק נוח וseamless מבחינת החלפה בין המסכים (מסך מחשב\טלויזיה)? האם מספיק לעשות את הסוויץ' במחשב וזהו, או שכל פעם מחדש יהיה צורך בהתעסקויות ומשחקים בהגדרות מכיוון שעוברים בין מסך 1080P עם 60 MHZ למסך 4K עם מי יודע כמה, אולי אפילו 120?
2. בהמשך לנ"ל, מה לגבי ההגדרות בתוך המשחקים עצמם? כמו שאמרתי אני לא רוצה לעבור את ה60\1080P (כי הכרטיס פשוט לא מסוגל לזה ברוב המשחקים ובינתיים אין לי בעיות). האם בשימוש בטלויזיה הגדרות הרזולוציה יקפצו למעלה בהתאם? ומה לגבי משחקים שאין בהם אופציה להגדיר מגבלת קצב פריימים ומסתמכים אך ורק על VSYNC, לא תהיה ברירה אלא לשחק ב120 במידה וזה יהיה קצב הרענון של הטלויזיה?
3. בהנחה שההגדרות שאני מעוניין בהן כן ניתנות לקיבוע, עד כמה נורא (או לא) לשחק עם רזולוציה וקצב פריימים מסויים על מסך שמסוגל ליותר מכך, האם יש איזשהו חיסרון ניכר?
4. לכרטיס שלי יש רק יציאת HDMI אחת ועוד כמה של DP. יש חיסרון או בעיה כלשהי בשימוש בכבל HD-DP לצורך חיבור המחשב לטלויזיה או שיעבוד בצורה זהה משל היה HD-HD?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2021, 18:08

HZD קבל במחשב עדכון עם DLSS. הוא שוגר בשיתוף עם AMD כך שיש שם עכשיו גם FSR אבל מן הסתם זה לא בר השוואה. DF אומרים ש-DLSS ממש משנה את המראה של המשחק כי במקור הוא משתמש ב-FXAA מחורבן ואחרי שמוסיפים DLSS זה מנקה את התמונה לגמרי, ביחוד בצמחיה. בצורה אירונית עם DLSS ברמה נמוכה שמרנדר מתחת לפני השטח ב-1080p האיכות תמונה גבוהה בהרבה מאשר 4K טבעי עם ה-FXAA שמגיע עם המשחק. DF גם טוענים שהמשחק לא קבל DLSS עד עכשיו בגלל השיתוף פעולה עם AMD בשיגור שחסם פיצ׳רים של NVIDIA.

בקיצור, מי שמשחק בו במחשב, תדליקו DLSS ותקבלו גם איכות תמונה גבוהה משמעותית וגם בוסט של 50% ב-fps.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 19 דצמבר 2021, 20:17

אתה בעד ההסכמים האלו, נכון? הרי זו תחרות! ולעזאזל השחקנים.

זו הסיבה שאין DLSS ב RE8 ובהיילו אינפינייט - משחקים שמשוועים לכך אבל העיקר לרצות את השותף העסקי שלך ולא את מי שקונה את המשחק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2021, 20:21

Kazz כתב:אתה בעד ההסכמים האלו, נכון? הרי זו תחרות! ולעזאזל השחקנים.

זו הסיבה שאין DLSS ב RE8 ובהיילו אינפינייט - משחקים שמשוועים לכך אבל העיקר לרצות את השותף העסקי שלך ולא את מי שקונה את המשחק.

רגע, אתה זה שבעד לדפוק את השחקנים בשביל ״הגיון פיננסי״ בשקל, לא?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 19 דצמבר 2021, 20:32

טעות בידך. אתה זה שצידדת בעברך (וממשיך) במהלכים והסכמים שלא באים לשים את קהל הלקוחות בראש סדר העדיפויות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2021, 20:44

Kazz כתב:טעות בידך. אתה זה שצידדת בעברך (וממשיך) במהלכים והסכמים שלא באים לשים את קהל הלקוחות בראש סדר העדיפויות.

נראה לי שאתה מתבלבל כי אתה מנסה לשכנע אותי כבר כמה חודשים שהעובדה שסוני מוציאה משחקים מעפנים שדופקים את הצרכנים של הפס5 זה ממש טוב כי היא יוכלו למכור עוד 11 עותקים ולהרוויח עוד קצת כסף.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 דצמבר 2021, 21:18

אתה משום מה חושב שפתאום באמצע הפיתוח סוני החליטו שהם מוציאים את המשחקים לפס4 וזרקו מערכות משחק שהיו אפשריות רק על הפס5.

אי אפשר להתחיל פיתוח של משחקי המשך כזה מוקדם, בלי חומרה סופית, ולנצל את החומרה החדשה. היית מקבל ניצול חומרה כמו שקיבלת מהמשחקים שכן יצאו בבלעדיות, ולניצול הזה אתה קורא 'גימיק' והוא לא מספק אותך. גם GOW בלעדי לפס5 היה גימיק לאור מתי התחיל פיתוח.
GOW והורייזון הם משחקים שההמשך שלהם כבר תוכנן והתחיל להתקדם לפני שחרור המשחקים המקוריים. ככה זה עובד. היה להם כבר רעיונות למשחק ההמשך ומה עושים איתו. אי אפשר באמצע להגיד להם להמציא את הגלגל מחדש כבלעדי לפס5 שלא ירגיש כבלעדיות שהיא גימיק ובשביל לדחוף אנשים לקונסולה חדשה.

אבל בוא ניקח את התרחיש הדבילי שלך: החלטה שמטיבה עם עשרות מיליונים יותר לקוחות היא ההחלטה העדיפה. אז כן, בבחירה להוציא לפס4 סוני עשו את ההחלטה שהכי טובה לכלל הצרכנים שלהם.
על אחת כמה וכמה במציאות של מחסור במלאי ומצב רוח חרא מהקורונה, סוני לא שולחים מיליונים של אנשים לחפש, להיאבק ולהתייאש ממציאת קונסולה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 דצמבר 2021, 13:10

Kazz כתב:אתה משום מה חושב שפתאום באמצע הפיתוח סוני החליטו שהם מוציאים את המשחקים לפס4 וזרקו מערכות משחק שהיו אפשריות רק על הפס5.

אי אפשר להתחיל פיתוח של משחקי המשך כזה מוקדם, בלי חומרה סופית, ולנצל את החומרה החדשה. היית מקבל ניצול חומרה כמו שקיבלת מהמשחקים שכן יצאו בבלעדיות, ולניצול הזה אתה קורא 'גימיק' והוא לא מספק אותך. גם GOW בלעדי לפס5 היה גימיק לאור מתי התחיל פיתוח.
GOW והורייזון הם משחקים שההמשך שלהם כבר תוכנן והתחיל להתקדם לפני שחרור המשחקים המקוריים. ככה זה עובד. היה להם כבר רעיונות למשחק ההמשך ומה עושים איתו. אי אפשר באמצע להגיד להם להמציא את הגלגל מחדש כבלעדי לפס5 שלא ירגיש כבלעדיות שהיא גימיק ובשביל לדחוף אנשים לקונסולה חדשה.

עובדתית לא נכון. כל הקטע הזה שכתבת הוא טעות אחת גדולה שאתה ממשיך לחזור עליה. בורות מוחלטת. כל משחק AAA גדול שיוצא בשלוש שנים הראשונות של קונסולה מתחיל פיתוח לפני שהיא יוצאת ומשחקים שיוצאים בשנה השניה שלה בהחלט התחילו פיתוח שנתיים לפני שהיא יצאה, בדיוק כמו GOW. המצב הזה הוא סטנדרט בתעשיה עשורים, ההודעה הזאת היא פשוט לא נכונה מהשורש.

Kazz כתב:אבל בוא ניקח את התרחיש הדבילי שלך: החלטה שמטיבה עם עשרות מיליונים יותר לקוחות היא ההחלטה העדיפה. אז כן, בבחירה להוציא לפס4 סוני עשו את ההחלטה שהכי טובה לכלל הצרכנים שלהם.
על אחת כמה וכמה במציאות של מחסור במלאי ומצב רוח חרא מהקורונה, סוני לא שולחים מיליונים של אנשים לחפש, להיאבק ולהתייאש ממציאת קונסולה.

היא לא מטיבה עם עשרות מליוני לקוחות, היא דופקת מליוני לקוחות. GOW:R ימכור אולי 20 מליון יחידות והרוב המוחלט שלהם הולך להיות על הפס5. כל אותם לקוחות שיקנו את GOW לפס5 ידפקו, כי הם יקבלו משחק גרוע יותר ממה שהם יכלו לקבל. ואותם לקוחות של הפס4, הם ידפקו ביום שהם יקנו פס5. בסוף כל הלקוחות ידפקו מההחלטה הזאת ואף אחד לא ירוויח ממנה, הלקוח מקבל משחק פחות טוב וכמעט כל הלקוחות שיקנו את המשחק יהיו בעלי פס5 בסוף (אלה אם הם יהגרו לאקסבוקס, בחירה שלהם).

ההחלטה הזאת היא פיננסית בלבד, וגם פיננסית היא לא סבירה כי משחקי קרוס ג׳ן לא מוכרים על הדור הקודם שנתיים לתוך הדור החדש.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 דצמבר 2021, 13:42

ההנחה שלך שGOW:R יהיה משחק פחות טוב - לא מבוססת באמת. הגרפיקה - בוודאות תהיה פחות טובה, אבל אולי אם היו עושים לדור הבא בבלעדיות - היו מנסים להכניס עוד "גימיקים" כפי שאתם מכנים אותם, והופכים את המשחק למשהו אחר, פחות טוב? אולי היו משקיעים כל כך הרבה בשימוש ובניסויים של טכנולוגיות חדשות, שזה היה בא על חשבון תוכן אמיתי במשחק? זה לא שיש משאבים אינסופיים לעשות גם וגם וגם, צריך לחלק את הזמן (וכמובן שגם מגדילים את העוגה עצמה עם עוד עובדים, אבל הם גם עובדים עכשיו על כמה משחקים במקביל).
בסופו של יום - יש את החזון של הבמאי, ולא מעט מבחינת התכניות למשחק ההמשך היה להם די מוכן עוד בזמן שעבדו על המשחק הקודם, אנחנו גם עוד לא יודעים איך ההבדלים בין הגרסאות ייראו ועד כמה הם ינצלו את הPS5, ההבדל בפירוט של העולם יכול להיות עצום, כמו גם בתאורה ודברים אחרים.
ברור שההחלטה היא פיננסית של סוני קודם כל, אבל אני לא חושב שסנטה מוניקה היו מוכנים למשחק אחר, הרבה מהתוכן גם בטח היה מוכן ולא נכנס למשחק של 2018 כי לא הספיקו (וגם זכורה לי התבטאות בסגנון הזה באחד הראיונות), וזה אומר לעבוד על התוכן הזה מחדש, המשחק היה יכול להכנס לעוד סאגת פיתוח בעייתית ומתמשכת אחרי שזה קרה להם במשחק הקודם... אני אפילו אומר שאני די בטוח שהם לא היו רוצים לעשות את זה, אלא פשוט להמשיך את העבודה כמתוכנן.

אני חושב שדוגמת GT7 רלוונטית לויכוח הזה, כי הפיתוח עליו לפי מה שאומרים - היה בבלעדיות לPS5 וההחלטה להוציא אותו גם לPS4 הגיע מאוחר יחסית, והמשחק עד כמה שידוע לנו אפילו לא נראה פחות טוב בגלל זה, פשוט ישנמכו אותו מספיק כדי לעבוד על הPS4 גם כן. כנ"ל הלבלייד 2, אם יכריזו מחר שהוא יוצא גם לONE - זה לאו דווקא משנה שום דבר על המשחק עצמו ואיך שהוא נראה.
כל משחק והחזון שלו, ואם לא הרגישו עדיין מוכנים, או לא הרגישו צורך לעשות עוד קפיצה אחרי פרוייקט אחד בלבד מאז הקפיצה האחרונה שלהם - זה לאו דווקא אומר משחק פחות טוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 דצמבר 2021, 23:51

Laskin כתב:ההנחה שלך שGOW:R יהיה משחק פחות טוב - לא מבוססת באמת. הגרפיקה - בוודאות תהיה פחות טובה, אבל אולי אם היו עושים לדור הבא בבלעדיות - היו מנסים להכניס עוד "גימיקים" כפי שאתם מכנים אותם, והופכים את המשחק למשהו אחר, פחות טוב? אולי היו משקיעים כל כך הרבה בשימוש ובניסויים של טכנולוגיות חדשות, שזה היה בא על חשבון תוכן אמיתי במשחק? זה לא שיש משאבים אינסופיים לעשות גם וגם וגם, צריך לחלק את הזמן (וכמובן שגם מגדילים את העוגה עצמה עם עוד עובדים, אבל הם גם עובדים עכשיו על כמה משחקים במקביל).
בסופו של יום - יש את החזון של הבמאי, ולא מעט מבחינת התכניות למשחק ההמשך היה להם די מוכן עוד בזמן שעבדו על המשחק הקודם, אנחנו גם עוד לא יודעים איך ההבדלים בין הגרסאות ייראו ועד כמה הם ינצלו את הPS5, ההבדל בפירוט של העולם יכול להיות עצום, כמו גם בתאורה ודברים אחרים.
ברור שההחלטה היא פיננסית של סוני קודם כל, אבל אני לא חושב שסנטה מוניקה היו מוכנים למשחק אחר, הרבה מהתוכן גם בטח היה מוכן ולא נכנס למשחק של 2018 כי לא הספיקו (וגם זכורה לי התבטאות בסגנון הזה באחד הראיונות), וזה אומר לעבוד על התוכן הזה מחדש, המשחק היה יכול להכנס לעוד סאגת פיתוח בעייתית ומתמשכת אחרי שזה קרה להם במשחק הקודם... אני אפילו אומר שאני די בטוח שהם לא היו רוצים לעשות את זה, אלא פשוט להמשיך את העבודה כמתוכנן.

אני חושב שדוגמת GT7 רלוונטית לויכוח הזה, כי הפיתוח עליו לפי מה שאומרים - היה בבלעדיות לPS5 וההחלטה להוציא אותו גם לPS4 הגיע מאוחר יחסית, והמשחק עד כמה שידוע לנו אפילו לא נראה פחות טוב בגלל זה, פשוט ישנמכו אותו מספיק כדי לעבוד על הPS4 גם כן. כנ"ל הלבלייד 2, אם יכריזו מחר שהוא יוצא גם לONE - זה לאו דווקא משנה שום דבר על המשחק עצמו ואיך שהוא נראה.
כל משחק והחזון שלו, ואם לא הרגישו עדיין מוכנים, או לא הרגישו צורך לעשות עוד קפיצה אחרי פרוייקט אחד בלבד מאז הקפיצה האחרונה שלהם - זה לאו דווקא אומר משחק פחות טוב.

GOW:R עובדתית יהיה פחות טוב כי כבר GOW 2018 היה פחות טוב בגלל ה-HDD. תן לי להניח שאם קרב הדרקון ב-GOW 2018 יסבול מה-HDD, כנראה שיהיו סצנות ב-GOW:R שיסבלו ויהיו בפחות טובות. רק אם היית שם ב-GOW 2018 פיתוח בלעדי ל-SSD, כבר היית מקבל משחק כל כך הרבה יותר אפי ומרשים. מכיר את זה שקורי אמר שה-one shot לא נתן להם לעשות משחק אפי עם סקייל כמו במשחקים הקודמים? אז SSD היה מאפשר להם. אני בספק אם GOW 2018 היה דומה למוצר שקבלנו אם היה לפס4 SSD.

זה שהמשחק מפותח בלעדית לדור הבא לא אומר שאוטומטית צריכה להיות בו מהפכה סטייל GOW3 ל-GOW 2018, רוב הסיכויים ש-GOW:R לא היה הופך את הפרנצ'ייז על הראש אפילו אם הוא היה מפותח בלעדית לדור הבא. אבל פיתוח בלעדי לפס5 יכל לשחרר להם את הכבלים, לעשות משחק הרבה יותר אפי עם מעברים מטורפים בקרבות בוסים (וביינו, זה 50% מהכיף במשחקי GOW) וכמובן לתת לנו גרפיקת דור הבא אמיתית.

האם פיתוח בלעדי של GOW:R לדור הבא היה אומר גרפיקת דור הבא ומשחק טוב פי כמה או לחילופין רק גרפיקת דור הבא ומשחק טוב ב-1%? אין לי מושג. אבל GOW:R בלעדי לדור הבא היה נוחת איפשהו בין שתי האפשרויות הללו וזה לא משנה לי מי הייתה האפשרות שמתממשת, כי בשתי האפשרויות השחקנים נדפקו בצורה מלכותית. ואתה יודע מה, נניח שכלום במשחק לא היה משתנה, כלום, אבל הייתה לו גרפיקת דור הבא. אתה רוצה להגיד לי שאם GOW:R היה נראה כמו הל-בלייד 2 או הדמו של מטריקס זה לא היה משפיע על ההנאה שלך מהמשחק? זה היה משגר אותה למקום אחר לגמרי, הרי חצי מהקטע של GOW זה הספקטקל, ומה יותר ספקטקל ממשחק GOW עם הגרפיקה של הל-בלייד 2?

אם סוני כל כך רוצה את GOW על הפס4, שיתנו לסנטה מוניקה את החופש להשתמש בפס5 כמו שהם רוצים ואז שחברות סטייל IRON GALAXY יעשו להם פורט לפס4. מיקרוסופט עשו את זה עם ROTTR ועם פורצה הורייזן 2 וזה עבד יופי. שהחברות הללו ישברו את הראש איך לעשות את המשחק הזה על הפס4, הרי כך או כך מדובר בשחקני ה-LOW END והתוצר הסופי עדין יהיה כנראה מרשים יותר ממה ש-GOW:R יצא כי גרסת הפס5 כנראה הייתה מכוונת גבוה יותר, כולם היו מרוויחים, אפילו אם גרסת הפס4 הייתה "נכה". עדיף על זה שכולם מקבלים גרסה "נכה", לא? מה אנחנו, מירב מיכאלי? אם אחד סובל כולם סובלים? ממתי הפכת לסוציליסט לאסקין? :)

dannygoren54
Padawan

הודעהעל ידי dannygoren54 » 28 דצמבר 2021, 13:55

תגידו בא לי לפנק את הבן שלי בערכת VR לאייפון האם קיים כזה דבר בכלל?
יש לי זיכוי באייבורי ואני מתכוון לרכוש שם אייפון חדש חשבתי על דגם מיני 13 או 13 מתלבט לגבי הגודל בשבילו
ההבדל במחיר אייפון 13 לאייפון מיני 13 הוא 500 ש"ח .
יש לכם הצעות טובות יותר ממה שמוצע פה? https://www.ivory.co.il/apple_iphone.html
מקסימום אשמור את הזיכוי למשהו אחר.
ואז אשמח להמלצה לגבי איזשהם משחקי VR ומשקפיים שמתחברים לאייפון .
אני לא מבין כלום בנושא חוץ מזה שכל היום הוא מבקש ממני אייפון עם משקפיים כי הוא ראה אצל חבר.
הסתכלתי בכל האתר ואני לא מוצא משקפיים, איפה אפשר לקנות אותם? מישהו מכיר?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 46 אורחים