נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2023, 11:40

swiss-the-engine כתב:לדעתי גם לא לעשות את זה (דברים ״על הדרך״) בכלל זה קצת חוטא למהות של משחק עולם פתוח.

כן, בדיוק, אתה רוצה להנות מהעולם הפתוח. אתה עושה שטויות, נכנס למשימות צד, מטייל, חוקר וכו'. אם רצים ממשימה ראשית למשימה ראשית אז מה המטרה בכלל בעולם פתוח? בטח שלרוב בזמן המשימות מגבילים לך את העולם הפתוח.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 ספטמבר 2023, 11:43

איכס על משחקי עולם פתוח
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2023, 11:48

swiss-the-engine כתב:איכס על משחקי עולם פתוח

אני לא בטוח אם אני מסכים עם זה. אני גם לא לא בטוח אם אני מסכים עם זה.

כך או כך, אין ספק שלא יזיק לי קצת לינאריות בחיים. ש-AW2 יגיע כבר ראבק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ספטמבר 2023, 13:12

אני בורר את מה שאני עושה... גם בבאטמן הייתי בורר.
בספיידרמן אם ראיתי שוד מתרחש - הייתי ממשיך, למשל. גם בAC זה היה ככה עד שממש ממש נמאס לי מהנוסחה והחזרתיות ונטשתי אותם לגמרי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2023, 13:39

לבטמן יש מערכות כל כך מושלמות שהייתי מוכן לקחת כל מה שזרקו עלי. לספיידרמן ו-AC לא :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ספטמבר 2023, 13:55

לדעתי ספיידרמן לוקח אותו בקלות בכל הקלות לצורה שבה מסתובבים בעולם, למשל...
גם מערכת הקרב טובה יותר, ובטח נוחה יותר בכל הקשור לשימוש בגאדג'טים, ולמיטב זכרוני גם בשימוש בסביבה שלך.
אבל הקרדיט עדיין הולך לבאטמן כי הם המציאו את מערכת הקרב הזו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2023, 14:17

Laskin כתב:לדעתי ספיידרמן לוקח אותו בקלות בכל הקלות לצורה שבה מסתובבים בעולם, למשל...
גם מערכת הקרב טובה יותר, ובטח נוחה יותר בכל הקשור לשימוש בגאדג'טים, ולמיטב זכרוני גם בשימוש בסביבה שלך.
אבל הקרדיט עדיין הולך לבאטמן כי הם המציאו את מערכת הקרב הזו

הטרברסיה בספיידרמן מעולה, הרבה יותר מהנה מבטמן. אבל עד סוף המשחק היא כבר נמאסה עלי, ובטמן עושה ליטרלי כל דבר אחר כמה רמות מעל ספיידרמן כשמדובר בגיימפליי.

המערכת קרב של ספיידרמן לא טובה משל בטמן, היא חיקוי די מעפן שלה. היא נותנת לך לעשות וירטואוזיה ונותנת קצת QOL, אבל היא הצל של המערכת של בטמן. זה לא רק הקרדיט אצל בטמן, גם האיכות. בדרך כלל כשאתה מחקה מערכת של משחק אחר אתה אמור לעשות אותה טובה יותר, לא פחות.

מבחינתי ספיידרמן ובטמן לא ברי השוואה בכלל, בטמן הוא משחק ברמת נוטידוג, הקרם של התעשיה. ספיידרמן הוא משחק 8+ וכמעט כל ה-8+ הזה מתבסס על ערכי הפקה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 ספטמבר 2023, 14:28

מסכים לגמרי. אולי אני קצת לא אובייקטיבי בהשוואה כי גם לדעתי משחקי ארקהאם הם בטופ 10 של המשחקי AAA גוף שלישי בסגנון מאז דור הPS3. אבל ההפרש בין ארקהאם (כל אחד, באמת) לספיידרמן הוא בעיניי עצום.
מעבר לעובדה שאני אוהב את כל המערכות בבאטמן יותר מבספיידרמן (אולי חוץ מהתנועה בעולם, אבל בספיידרמן זה חלק מרכזי מהמשחק ובבאטמן לא, וסך הכל זה לא שעד כדי כך נהנתי מזה בספיידרמן אחרי כמה שעות, חוזר על עצמו מאוד מהר ואין מספיק עומק כדי להמשיך להשתפר ולהנות), הדבר המרכזי שמבדיל ביניהם בשבילי זה הטון והאווירה.
הטון כמובן מאוד שונה ביניהם ומתאים לדמות, אבל גם אם אין עומק הרבה יותר גדול בבאטמן מול ספיידרמן, עדיין זה גורם לארקהאם להיות משחקים שאני נשאב אליהם במאה אחוז בעוד שספיידרמן הוא מיינדלס פאן עם ראש כבוי.
גם הכתיבה, אני יכול לשמוע דיאלוגים עם הג'וקר או כל דמות בארקהאם במשך שעות, בעוד שבספיידרמן הכל די גנרי גם אם לא רע ובסוף עובר קצת לידי. משחקי ארקהאם שואבים אותך לעולם ולדמויות בצורה אחרת לגמרי. בריצה הראשונה בכלל, הייתה לי תמיד תחושה שבכל רגע יכול לקרות כל דבר ורוקסטדי היו אלופים בזה החל מהסיקוונסים של הדחליל באסיילם שתמיד הגיעו בהפתעה, סוף מזוייף בסיטי או כל ההזיות ג'וקר בנייט. אתה על הקצה כל הזמן כי תמיד קורב משהו. אינסומניאק מאוד רחוקים מזה, הכל במינימום לא רע במשחק הזה כל הזמן, אבל אין באמת רגעים זכורים או תחושה מיוחדת שהמשחק משאיר אותך איתה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ספטמבר 2023, 14:56

שיהיה ברור - גם לדעתי סדרת ארקהם טובה בהרבה מספיידרמן וממוקמת מאוד מאוד גבוה ברשימת "כל הזמנים" שלי. הדמויות, הכתיבה, הטון הרציני, העלילה הכללית - פשוט יצירת מופת בבאטמן.
אבל לדעתי דווקא ספיידרמן משדרג את מערכת הקרב, כמו שציינתי - הגאדג'טים והכפתורים שמפעילים אותם בבאטמן פשוט לא היו לי אף פעם נוחים, דבר שני האנימציות בקרבות היו קצת מגוחכות עם באטמן המקרר הזה שמרחף מצד לצד - זה תמיד הפריע לי, כמו גם האנימציות של האוייבים שלו, שגם להם לא חסר משקל, שנופלים עם רגדול כאילו הם שוקלים 4 קילו... זה אשכרה משהו שהפריע לי בכל קרב וקרב כמעט. ספיידרמן הוא סופר קליל ועם כוחות על של ממש, זה תמיד היה נראה לי ממש טבעי ופשוט טוב יותר.
וגם עניין השימוש בסביבה, בין אם זה פשוט לרחף עם הקורים מצד לצד ולהעיף אותם מהגגות עם בעיטה, או שימוש בפחים וכד' מסביב - לי זה הרגיש טוב יותר.
אז דווקא בשתי הנקודות האלה (קרבות ולהסתובב בעולם) - ספיידרמן כן לוקח אצלי, ולא במעט, ועם זאת, שוב - באטמן אוכל אותו בלי מלח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ספטמבר 2023, 08:47

Laskin כתב:שיהיה ברור - גם לדעתי סדרת ארקהם טובה בהרבה מספיידרמן וממוקמת מאוד מאוד גבוה ברשימת "כל הזמנים" שלי. הדמויות, הכתיבה, הטון הרציני, העלילה הכללית - פשוט יצירת מופת בבאטמן.
אבל לדעתי דווקא ספיידרמן משדרג את מערכת הקרב, כמו שציינתי - הגאדג'טים והכפתורים שמפעילים אותם בבאטמן פשוט לא היו לי אף פעם נוחים, דבר שני האנימציות בקרבות היו קצת מגוחכות עם באטמן המקרר הזה שמרחף מצד לצד - זה תמיד הפריע לי, כמו גם האנימציות של האוייבים שלו, שגם להם לא חסר משקל, שנופלים עם רגדול כאילו הם שוקלים 4 קילו... זה אשכרה משהו שהפריע לי בכל קרב וקרב כמעט. ספיידרמן הוא סופר קליל ועם כוחות על של ממש, זה תמיד היה נראה לי ממש טבעי ופשוט טוב יותר.
וגם עניין השימוש בסביבה, בין אם זה פשוט לרחף עם הקורים מצד לצד ולהעיף אותם מהגגות עם בעיטה, או שימוש בפחים וכד' מסביב - לי זה הרגיש טוב יותר.
אז דווקא בשתי הנקודות האלה (קרבות ולהסתובב בעולם) - ספיידרמן כן לוקח אצלי, ולא במעט, ועם זאת, שוב - באטמן אוכל אותו בלי מלח.

אפשר לעלות את הויכוח הזה שוב, או שאני יכול לעשות קופי פייסט ממה שכתבתי על בטמן V ספיידרמן כשדברנו על זה בזמנו כי ההרגשה שלי לא השתנתה וכתבתי את זה כשהייתי טרי על ספיידרמן :)

ואם אני צריך לשים אצבע על מה בדיוק הפריע בספיידרמן מול ארקאם (הדברים העיקריים, כי יש עוד):
1) בבטמן כל לחיצה על הכפתור אגרוף הבסיסי (שהוא מן הסתם הלחם והחמאה של המערכת קרב, הדבר שאתה משתמש בו לתחזק את הקומבו) הרגישה כמו הדבר הכי עוצמתי בעולם, אבל אגרוף של ספיידרמן מרגיש כמו גבינה צהובה. אני לא חושב שקיים במערכת קרב של ספיידרמן תחום שבו הוא מצליח להגיע לרמת של ה״צ׳נקיות״ של ארקאם. אני אקביל את זה לfps שבו כל רובה מרגיש כמו תותח אדיר וfps שהרובים בו מרגישים כמו אקדחי קפצונים.

2) בבטמן יש כפתור קאונטר שהוא אופנסיבי. כלומר אוייב תוקף, אתה לוחץ Y ובטמן תופס לו את הזרוע בזמן התקיפה ומטיח את הראש שלו בארגז. אם שלושה אוייבים תוקפים, אתה לוחץ על Y שלוש פעמים בהתאם לתזמון תקיפה של השלושה ולבטמן יש מהלך מאןד ספציפי שנעשה בדיוק למיקום של השלושה הללו ובאנימציה מטורפת ויעודית ומלאת כוח הוא מרסק אותם. כלומר הקאונטר הוא גם אופנסיבי וגם stacks לעד 3 אוייבים. והמשחק מפוצץ באנימציות כאלה, אתה מגלה חדשות שעות לתוך המשחק. בספיידרמן הקאונטר עושה תמיד בדיוק אותו דבר, גלגלון התחמקום ויורה קורים על הפנים של האוייב התוקף, פעולה שמנטרלת אותו לכמה שניות טובות. זה ממש אבל ממש לא מספק כמן בבטמן, לא מספק מבחינת אנימציה, לא מספק כי זה דפנסיבי ולא אופנסיבי ולא מספק כי זה פועל רק על אוייב אחד בודד במקום עד שלושה מה שמרדד את זה טיפה. הרידוד גם מגיע מזה שבספיידרמן כשאתה מתחמק, אתה בלתי פגיע. בבטמן כשאתה עושה קאונטר, אתה פגיע ואוייבים ממשיכים לתקוף ושם מרגישים את המערכת של הstacking של הקאונטרים מה שלא קיים בספיידרמן.

3) הפינישרים בבטמן הם חבל הצלה וגם אותם אפשר לעשות עם stack של עד שלושה אוייבים. לא רק שהם מרגישים הרבה יותר טוב מבספיידרמן, הם גם דורשים יותר אסטרטגיה של לעשות line up של האוייבים, יש חשיבות גדולה למיקום שלך. אם לא תצליח לצבור קומבו, לא תוכל לעשות פינישרים מה שאומר שבכל פעם שתחטוף יהרס לך הקומבו, גם הפינישרים מתרחקים ממך. בספיידרמן לא רק שהאלמנטים האלה חסרים, האוייבים בספיידרמן כל כך חלשים והאנימציות פינשרים כל כך ארוכות שאין להם באמת מטרה, הם היו לי כמעט מטרד כי מה המטרה בלהתקע באנימציית פינישר שמשתלטת לי על המצלמה ל-6 שניות כשאני יכול להרוג את האוייב המסכן הזה ב2 שניות בלי הפינישר? וכמובן שהFOCUS לא נמחק לך לעולם, אין לך איך לאבד אותו ולכן שוב, גרסה רדודה יותר של אותה מערכת. אין את ה-risk-reward שיש בבטמן.

4) ספיידרמן כל הזמן, פשוט כל הזמן, משתלט לך על המצלמה באמצע הקרב. זה איום ונורא, למה לעזאזל כל פינישר מצמיד לך את המצלמה בסופר זום ומתחיל לעשות סיבובי 360 מעלות סביב ספיידרמן? שבירת flow ממש בוטא במשחק גוף שלישי שבו אמורה להיות לך התמצאות מרחבית בכל רגע נתון. זה ממש הטריף אותי, גם בזמן קרב וגם בהתגנבות (שהיא באמת לא עשויה טוב).

5) בטמן מתגמל אותך על גיוון במהלכים, כמו DMC. ספיידרמן לא, אתה יכול לעשות בדיוק את אותם 3 מהלכים שוב ושוב, למשחק לא ממש אכפת.

אני גם לא בטוח ב100% מה אני חושב על שיטת הגאדג׳טים של ארקאם מול ספיידרמן. יש להם גישות מאוד שונות, בבטמן הגאדג׳טים עובדים כמו קומבו במשחק מכות, אתה יכול להוציא לפועל כמה גאדג׳טים אחד אחרי השני ברצף ובזרימה אבל מצד שני זה דורש הרבה מאסטרינג. בספיידרמן יש כפתור אחד בודד שמוביל לגלגלת גאדג׳ט. מצד אחד זה קל לשימוש, מצד שני זה משמיד flow, וזה עוד משהו שמפריע לקרב לזרום. אני לא יודע איזו שיטה אני מעדיף כי למרות שאני אוהב את הזרימה של ארקאם, בספיידרמן ללא ספק השתמשתי יותר כי זה היה כל כך פשוט. אבל גם פה אין לי ספק שהשיטה של ספיידרמן "קז'ואלית" יותר, בזמן שאצל בטמן הגאדג'טים נועדו לנטרל יכולות ספציפיות של אוייבים ואפשר בכל רגע נתון להוציא אחד לפועל מידית בלי שה-flow נשבר, בספיידרמן כל אחד יכול להוציא לפועל כל יכולת של גאדג'ט אבל מצד שני הם שוברים את ה-flow ולא ממש נדרשים לאף אוייב בשום מצב, הם סתם "quick kill" או AOE ולספיידרמן יש כל כך הרבה יכולות AOE שהמשחק נעשה קל בצורה מגוחכת.

בכל מקרה, ברור שיש לספיידרמן את היתרונות שלו כי הוא דמות יותר מרחפת ואג׳ילית, אבל לדעתי ספיידרמן משתמש במערכת של ארקאם בלי להבין את המערכת של ארקאם. המערכת של ארקאם מבוססת על קצב, עוצמה, קאונטרים וניהול ערימות של אוייבים סביבך. ספיידרמן לא מצליח באף אחד מהצדדים הללו - אין עוצמה, הקצב נהרס שוב ושוב בגלל המערכת גאדג׳טים וההשתלטות על המצלמה והאוייבים סביבך מנוהלים כמעט בצורה אוטומטית כי כל מהלך שני של ספיידרמן יוצר AOE. רוב המערכות שספיידרמן לקח מארקאם הוא רדד, וזה לא שארקאם היה שיא העומק של התעשיה מלכתחילה, כן? ספיידרמן בהחלט יכול להיות מאוד סינמטי אם רק תבחר לשחק ככה "בשביל הכיף", אבל ספיידרמן סינמטי כשאתה כופה עליו להיות סינמטי בזמן שארקאם סינמטי כשאתה משחק ממש טוב. אז כן, לדעתי המערכת קרב היא פספוס ולדעתי היא בהחלט לא ברמה של ארקאם, בעיקר כי היא מחקה אותה אבל לא מבינה אותה והתוצאה הסופית היא קז'ואלית יותר, רדודה יותר ופחות טובה משמעותית. כשאני מסיים משחק ארקאם רק בא לי להלחם עוד, בזמן שבספיידרמן רציתי לדלג על הקרבות מנקודה מסויימת במשחק. וכל זה בלי לציין בכלל את הבוסים :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 ספטמבר 2023, 09:16

עצלן! :P
אני מסכים עם חלק ממה שכתבת, עם חלק פחות, ועדיין בתוצאה הסופית נשארים עם התחושה... והתחושה שלי היא של יותר סיפוק מהמערכת של ספיידרמן.
לגבי הבוסים אני מסכים במליון אחוז, אין בכלל מקום להשוות וזו אחת הסיבות העיקריות (מלבד האווירה, הסיפור, הגיאלוגים והדמויות) - שבאטמן ממוקם הרבה יותר גבוה אצלי מאשר ספיידרמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ספטמבר 2023, 09:18

אז דעתנו ישארו חלוקות, כי המערכת של ספיידרמן מאוד שטחית לטעמי והיא הרסה כל עומק שהיה במערכת של ארקאם, אפילו אם המערכת של ארקאם לא בדיוק הייתה הכי עמוקה בעולם (ומה זה אומר על ספיידרמן?). וגם בלי ניתוחי עומק, אני יכול להגיד שכמה שעות לתוך ספיידרמן הראשון רציתי לברוח מקרבות, בזמן שעשרות שעות לתוך בטמן הרביעי רציתי לזלול כל קרב שרק היו מוכנים לתת לי.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 20 ספטמבר 2023, 10:08

swiss-the-engine כתב:איכס על משחקי עולם פתוח

+1

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ספטמבר 2023, 14:25

אהבתי שכבר לא טורחים לכתוב ש-SSD נדרש, פשוט יוצאים בהנחה :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 ספטמבר 2023, 18:47

חחחחח מה? אבל זה רץ על הפס4 וגם הדרישות מערכת האלה נראות כמו משהו שאני אוכל לשחק ב8K חחח.
טוב נו, day one.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2023, 16:50

גרררררר...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 ספטמבר 2023, 22:49

מדהים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 ספטמבר 2023, 11:14

בהחלט מדהים, וזו רק הגרסה הראשונה וכבר עכשיו נראה שיש לה הרבה פחות מחלות ילדות ממה שהיה ל-DLSS כששוחרר לפני כמה שנים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2023, 12:14

רק שיפתרו את המריחות/גוסטינג על עצמים קטנים… יש למשל דמויות עם שיער עם מלא קצוות (נניח מוהוק), ועליהן זה בולט גם ממש מקרוב. אם יפתרו את זה אז זה יהיה ממש כמעט מושלם.
גם כמו שאומרים פה יש כן דיליי קטן בתאורה, אבל במקום כמעט 2 שניות שהיה עד ה-2.0 הזה - זה יותר כמו חצי שנייה וזה לגמרי סבבה, גם אם יש מקום לשיפור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ספטמבר 2023, 21:18

סקוט הרקלמן, הראש של ראדאון, עוזב את AMD. אני לא בטוח מי שוכר אותו כרגע, ה-7 שנים האחרונות תחתיו היו מהגרועות בהסטוריה של AMD/ATI. יש לו מוצרים זוועה תחת הכנף כמו סדרת FURY, סדרת VEGA, וכישלון טוטאלי מול NV בכל פרמטר אפשרי שנים ברציפות. מה שנקרא בהצלחה בהמשך דרכו.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 27 ספטמבר 2023, 17:45

סוני הכריזו שהורייזון 2 וההרחבה מגיעים למחשב בתחילת 2024!
זה יוצא בעצם כשנתיים מהתאריך של הפס5. שזה אחלה של מרווח בהתחשב שאנחנו עדיין בשלב מוקדם של היוזמה.

זה משעשע שמשחקי סוף-הפס4 עוד לא מגיעים. למה הם מחכים בשביל GOT :?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ספטמבר 2023, 19:10

Hypno כתב:סוני הכריזו שהורייזון 2 וההרחבה מגיעים למחשב בתחילת 2024!
זה יוצא בעצם כשנתיים מהתאריך של הפס5. שזה אחלה של מרווח בהתחשב שאנחנו עדיין בשלב מוקדם של היוזמה.

זה משעשע שמשחקי סוף-הפס4 עוד לא מגיעים. למה הם מחכים בשביל GOT :?

שאלה טובה איפה got. אבל הם בהחלט עומדים בלו״ז יציאה אחרי שנתיים שראיין דבר עליו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 ספטמבר 2023, 16:59

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 28 ספטמבר 2023, 18:00

מתקין->מגלה מחדש כמה אני גרוע ב-CS-> מוחק.

Every time :D

מעדיף החייאה מחדש של UT בבקשה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 ספטמבר 2023, 18:23

פורטנייט הרג את UT :(

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 104 אורחים