נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Hypno
Trainee

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Hypno » 21 אוקטובר 2023, 00:48

מה זה משנה אם לכרטיס יש יכולות RT? הדרישות מחולקות לרסטריזציה ול RT באופן ברור. כל מה שבצד השמאלי זה ללא אפקטי RT פועלים. אז לא צריך כרטיס עם יכולות RT.
אם כבר יותר נכון להגיד שצריך כרטיס שתומך ב DLSS/FSR.

אני יידע שאתה צמא למשחקים תובעניים אבל לא צריך להכניס מילים לדברי המפתחת.
כמו גם לגבי דרישת ה SSD שלא מפורט אם זה SATA או NVME ואיזה מהירות - אז אולי בכלל אפילו לא צריך משהו באותה המהירות שיש בקונסולות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוקטובר 2023, 01:32

Hypno כתב:מה זה משנה אם לכרטיס יש יכולות RT? הדרישות מחולקות לרסטריזציה ול RT באופן ברור. כל מה שבצד השמאלי זה ללא אפקטי RT פועלים. אז לא צריך כרטיס עם יכולות RT.
אם כבר יותר נכון להגיד שצריך כרטיס שתומך ב DLSS/FSR.

אני יידע שאתה צמא למשחקים תובעניים אבל לא צריך להכניס מילים לדברי המפתחת.
כמו גם לגבי דרישת ה SSD שלא מפורט אם זה SATA או NVME ואיזה מהירות - אז אולי בכלל אפילו לא צריך משהו באותה המהירות שיש בקונסולות.

זה היה בהקשר לדיון שלי ושל לאסקין אם מפתחות ינטשו מאחור מחשבים חלשים מסדרה 2000 של NV. אז אולי הם מאפשרים לא להדליק RT, אבל הדרישות מינימום בהחלט שם.

ובקשר לSSD, מה אתה קשור.
We're just normal men. We're just innocent men

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 21 אוקטובר 2023, 10:28

אתה רוצה שהדרישות המינימליות למשחקי מחשב מולטיפלטורם יהיו שוות לפס5/XBX. משחק שמחייב 'SSD' בלי פירוט של סוג/מהירות לא בהכרח אומר זאת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוקטובר 2023, 10:32

Hypno כתב:אתה רוצה שהדרישות המינימליות למשחקי מחשב מולטיפלטורם יהיו שוות לפס5/XBX. משחק שמחייב 'SSD' בלי פירוט של סוג/מהירות לא בהכרח אומר זאת.

דברתי על זה מליון פעם בפורום, מה שחשוב הוא שיהיה SSD כי גישה לSSD ולHDD הן שונות בתכלית. ברגע שיש SSD ושינינו פרדיגמה אז מהירות זה נחמד, ביחוד להגדרות גבוהות יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 אוקטובר 2023, 23:19

עכשיו המחקרים של מיקרוסופט על לשים מעבד ARM באקסבוקס הבאה מתחילים להרגיש יותר הגיוניים:

גם NV וגם AMD מתכננות לעשות צ'יפים מבוססי ARM למחשב ומיקרוסופט בונה גרסה של חלונות ל-ARM. אני גם משער שמיקרוסופט בעצמם עובדים על סוג של רוזטה, כמו שיש לאפל, כך שאני בטוח שצוות האקסבוקס חושב לכיוון. בהחלט מעניין.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 24 אוקטובר 2023, 04:38

לדעתי הווינדוס על הסרפס איקס היא מיוחדת לarm
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אוקטובר 2023, 09:35

מה היתרונות הפוטנציאליים של זה?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 אוקטובר 2023, 12:10

אבל.... כבר יש גרסת ARM של חלונות, היא פשוט נכה ולא שווה שקל, מקווה שסוף סוף יתחילו לתמוך בה נורמלי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוקטובר 2023, 13:12

swiss-the-engine כתב:לדעתי הווינדוס על הסרפס איקס היא מיוחדת לarm

זה נכון אבל מדובר בנגזרת של חלונות למובייל, איזו שארית מהתקופה שהם עשו עם חלונות 8 גרסה ניידת לטלפונים וטבלטים. הדיבור פה זה ממש חלונות הסטנדרטי והמלא, כמו שאפל עברו מx86 לarm עם הm1 רק שבמקרה של חלונות הם יצטרכו לתחזק את שניהם במקביל.

Laskin כתב:מה היתרונות הפוטנציאליים של זה?

זאת ארכיטקטורה יעילה יותר מx86, אפשר לעשות מעבדים חזקים יותר או יעילים יותר מבחינת כוח. אני משער שראית שאפל די קורעים את כולם עם מעבדי הm שלהם, אחת הסיבות היא שהם arm.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוקטובר 2023, 00:51

DrKeo כתב:עכשיו המחקרים של מיקרוסופט על לשים מעבד ARM באקסבוקס הבאה מתחילים להרגיש יותר הגיוניים:

גם NV וגם AMD מתכננות לעשות צ'יפים מבוססי ARM למחשב ומיקרוסופט בונה גרסה של חלונות ל-ARM. אני גם משער שמיקרוסופט בעצמם עובדים על סוג של רוזטה, כמו שיש לאפל, כך שאני בטוח שצוות האקסבוקס חושב לכיוון. בהחלט מעניין.

ועכשיו Qualcomm עשתה מסיבת עיתונאים ושם הם טוענים שהמעבד ARM החדש שלהם שמיועד למחשבים, Snapdragon X Elite, מביא ביצועי single thread יותר טובים מה-M2 של אפל (13%) ודור 13 של אינטל וכל זה בצריכת חשמל נמוכה משמעותית משניהם. קורה משהו מרגש בעולם המעבדים של ה-PC.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוקטובר 2023, 21:12

נראה בסדר המשחק הזה.
aW2.jpg
aW2.jpg (453.42 KiB) נצפה 432 פעמים

הסרטון RTX (אני לא ממש צפיתי מחשש לספויילרים, קפצתי על כמה פריימים דרך הPREVIEW):

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 27 אוקטובר 2023, 16:30

היי חזרתי קצת... מעניין אם מישהו זוכר אותי :D

אני מתלבט אם לקנות מחשב נייד (לפטופ) של גיימרים... אני רציתי להתייעץ עם החברים פה ובעיקר עם DrKeo שמבינים בנושא... איזה מודלים מומלצים? אין לי שמץ של מושג בנושא הזה.

איך זה עובד? יש מחשבים ניידים עם מסך 4K? שיכולים להריץ את כל המשחקים החדשים בהגדרות גבוהות? ועדיף מעבד Intel או AMD?

תודה רבה!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אוקטובר 2023, 17:59

השאלה הראשונה היא תמיד למה לפטופ ולא שולחני? כלומר, אם המטרה היא גיימינג.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 28 אוקטובר 2023, 01:22

אולי זה כי הזדקנתי, אבל הבנתי שאני חובב מאוד גדול של נייד. יש לי סוויץ' לייט ואני ממש נהנה ממנו. לא רואה את עצמי משחק בסוויץ' הרגיל על מסך גדול בסלון. אני לא אהיה מסוגל לשבת שעות על גבי שעות ולשחק. כשזה נייד אני יושב אצלי במיטה ויכול לשקוע בזה 6 שעות. זה הרבה יותר נוח לי, שהמסך יותר קטן וזה יותר קרוב אליי לפרצוף, לא יודע... אני חושב שהסמארטפונים השפיעו מאוד על המוח שלי מבחינת קשב. אין לי סבלנות היום לשבת מול מחשב נייח או מול טלוויזיה. אני מסוגל רק מול האייפון והסוויץ' לייט וכד'...

אני גם אוהב שאני יכול לקחת את זה לכל מקום, וזה מרגיש לי יותר אינטימי ושאני מתנתק חמהעולם ולא מפריע לאף אחד ואף אחד לא מפריע לי. :D

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 31 אוקטובר 2023, 21:38

אז מישהו יודע?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 31 אוקטובר 2023, 22:37

אני רוצה לעזור לך אבל זה לא כזה קריטי אינטל עדיפים אבל לא הייתי מאבד שינה על העניין הזה.
וגם למה להינעל על נייד כמו שכבר אמרו פה? אני מבין את הקטע שאתה אוהב ניידות גם אני אוהב, אבל מחשב נייד הוא לא כזה נייד, אתה גם ככה יושב תקוע מחובר לחשמל, מקסימום הכי נייד זה לשחק במרפסת או בגינה מה הקטע? זה שווה לך את אובדן הביצועים?

לא ממליץ לך בתור מישהו שכמעט הלך על נייד שעולה הון תועפות, תשקיע בנייח טוב וזה יהיה שווה כל שקל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2023, 01:22

Golan כתב:אולי זה כי הזדקנתי, אבל הבנתי שאני חובב מאוד גדול של נייד. יש לי סוויץ' לייט ואני ממש נהנה ממנו. לא רואה את עצמי משחק בסוויץ' הרגיל על מסך גדול בסלון. אני לא אהיה מסוגל לשבת שעות על גבי שעות ולשחק. כשזה נייד אני יושב אצלי במיטה ויכול לשקוע בזה 6 שעות. זה הרבה יותר נוח לי, שהמסך יותר קטן וזה יותר קרוב אליי לפרצוף, לא יודע... אני חושב שהסמארטפונים השפיעו מאוד על המוח שלי מבחינת קשב. אין לי סבלנות היום לשבת מול מחשב נייח או מול טלוויזיה. אני מסוגל רק מול האייפון והסוויץ' לייט וכד'...

אני גם אוהב שאני יכול לקחת את זה לכל מקום, וזה מרגיש לי יותר אינטימי ושאני מתנתק חמהעולם ולא מפריע לאף אחד ואף אחד לא מפריע לי. :D

יש יותר מדי מבחר בשביל לזרוק לך דגם לקנות. יש מחשבי גיימינג ב-6K ויש ב-20K ויש מגוון ענקי של יצרניות ותת דגמים. אתה צריך להסגר על כיוון. תציץ על דברים כמו:
- ROG Zephyrus
- ROG Strix
- Gigabyte G5
- Lenovo Legion
- Acer Predator
- Razer Blade
- Razer Blade

אלה סדרות שאולי יעניינו אותך, אולי דווקא תעדיף אחרות. אחרי שתסגר על כיוון יותר מדוייק, נוכל לעזור לך להתכוונן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2023, 01:24

ועכשיו ש-AMD כבר לא חוסמת טכנולוגיות של מתחרות, יוביסופט מכריזים שאוואטר יתמוך בשיגור בנוסף ל-FSR3 גם ב-DLSS3 וגם ב-XESS.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 נובמבר 2023, 08:42

תענוג
מקווה רק שיקשיבו לביקורת של האנשים שנתנו להם לשחק בו שעתיים ופרסמו רשמים אתמול (או שלשום?)… יש לו בעייה רצינית של ״מה לעשות ולאן אני אמור ללכת עכשיו?!״ לפי כמעט כל הרשמים. אני בעד משחקים שפחות ״מחזיקים לך את היד״ אבל מה שקראתי וראיתי מעיד על בעייה אמיתית שיכולה סתם לפגוע במשחק. כמו כן - AI מעט מעפן של בעלי החיים השונים ותעופה קצת פחות כיפית.
חוץ מזה הרשמים היו טובים מאוד סה״כ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2023, 09:11

Laskin כתב:תענוג
מקווה רק שיקשיבו לביקורת של האנשים שנתנו להם לשחק בו שעתיים ופרסמו רשמים אתמול (או שלשום?)… יש לו בעייה רצינית של ״מה לעשות ולאן אני אמור ללכת עכשיו?!״ לפי כמעט כל הרשמים. אני בעד משחקים שפחות ״מחזיקים לך את היד״ אבל מה שקראתי וראיתי מעיד על בעייה אמיתית שיכולה סתם לפגוע במשחק. כמו כן - AI מעט מעפן של בעלי החיים השונים ותעופה קצת פחות כיפית.
חוץ מזה הרשמים היו טובים מאוד סה״כ.

הוא יוצא עוד 5 שבועות אז הוא בטח כבר הזדהב. אני בספק אם עד השיגור הם יספיקו לשפר תעופה ו-AI. אבל מי יודע, תמיד יכולה להיות הפתעה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 נובמבר 2023, 09:38

כן, לגבי זה גם אני בספק אבל להוסיף waypoints בהחלט אפשרי
הם טענו בפני הכתבים שזה חלק מהכוונה שלהם, שהמשחק יהיה קשה יותר ולהרגיש ״אבודים בג׳ונגל״, אבל הכתבים פחות אהבו את הכיוון, כאמור - בערך כולם התלוננו על זה אז מקווה שזה ישנה משהו ואולי יציל אותם בביקורות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2023, 10:22

להיות אבודים זה קטע שרץ בתעשיה מאז BOTW (ואפשר לטעון שעוד מ-DS), אבל בכדי שלהיות אבוד יהיה כיף ולא סתם מתסכל המשחק צריך להיות מלא בתוכן מעניין בכל פינה כמו BOTW או אלדן רינג. אם אין המון מה לגלות, זה מרגיש כמו תסכול במקום כמו חקירה. אז אני משער שהבעיה באוואטר היא יותר עמוקה מסתם לשים WAYPOINT.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 נובמבר 2023, 10:39

שוב, ״זרקו״ אותם לשעתיים י בתחילת המשחק אבל לא לגמרי בהתחלה, אז אולי זה פחות נורא ממה שאומרים, אבל יש בהחלט ״אבוד טוב״ ו״אבוד רע״ בגיימינג. דווקא אמרו שיש הרבה מה לגלות, אבל לפחות שיוסיפו את האופציה שלא להיות אבוד - ולא יהיה הרבה על מה להתלונן בעניין הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2023, 13:20

אני לא יודע מה המבקרים אמרו כי עדין לא ראיתי בעצמי וגם יכול להיות שזה ישתנה, אבל אם אנשים הם אבודים ולא יודעים מה לעשות זה אומר שאין להם מה לעשות. בזלדה אתה אף פעם לא אבוד ולא יודע מה לעשות כי כל 3 דק' אתה נתקל במשהו חריג בנוף וזה גורר אותך למאורות ארנב של תוכן. אם אנשים מרגישים אבודים באוואטר זה אומר שאין להם מה לעשות חוץ מאשר הדבר הספציפי הזה שהם מנסים להגיע אליו. זה אומר שבמקום שיוביסופט יפסיקו לעשות משחקי יוביסופט, הם שוב עשו משחק יוביסופט אבל הסירו את האייקונים מהמפה וזה הרע משני העולמות.

אבל שוב, לא שחקתי אז מי יודע, אני רק מבסס את זה על ה-PREVIEWS.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 01 נובמבר 2023, 13:31

מניח שהכוונה פה היא להיות אבוד בקטע של לא לדעת איך להמשיך את הסיפור, זאת בעיה קלאסית של מטרוידואניה והזלדות הישנות.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 85 אורחים