נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2023, 20:17

Stick כתב:טוב, הגיע תורי לבקש עזרה בקשר למחשב חדש. כנראה נהרס לי המעבד, וגםם אם יתברר שזו לא הבעיה זה בהחלט תירוץ טוב...
יש לי שתי שאלות, ואשמח לתשובה ממי כאן שיודע את הדברים האלה בשלוף ויחסוך לי מחקר אינטרנטי מקיף:

אני מתכנן לקנות מעבד, לוח אם, RAM, וכנראה שגם מארז וקירור חדשים (המארז והמאווררים שלי סופר מרעישים כבר). יש לי ספק כוח של 750 וRTX 3070, אני לא רוצה לשדרג לסדרה 4000 ואשדרג את הכרטיס מסך כבר בעתיד בנפרד.
אז בקיצור - יש המלצה? אני יודע כמובן שהמעבד היקר ביותר הוא הטוב ביותר, אבל יש איזשהו סוויט ספוט מומלץ וידוע? מעבד משתלם מיוחד?
אני גם עובד על המחשב אבל לא בצורה מאמצת במיוחד, עיקר המאמץ שלו יהיה בגיימינג.
איך מתאימים לוח אם למעבד? וזכרונות? תמיד זה עושה לי כאב ראש כל הסיפור הזה, אשמח אם מישהי יכול לפשט לי את זה או אפילו לתת לי כבר משהו שמתאים אחד לשני :).
כמה זכרון אני צריך? 32 ג'יגה? יש עדיפות באיזו צורה (כמה כרטיסים בעצם)?

ודבר שני, חנות מומלצת? עדיף לקנות את הדברים האלה בחו"ל או שעם המשלוח כבכ יש חנויות בארץ שעדיפות ומישהו יכול להמליץ?

תודה :)

תתחיל מלהסגר על מעבד, משם הכל יהפוך לקל יותר. הייתי בוחר מעבד מסדרה 13 או 14 של אינטל או מעבד 3d של amd. השאלה הראשונה היא האם אתה מחפש מעבד ב-1000, ב1500 או 2000.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 דצמבר 2023, 20:46

אני מניח שזו פחות או יותר השאלה הראשונה שלי גם כן :).
אני רגיל שבכל הקשור לגיימינג הצוואר בקבוק הראשון שיגיע יהיה הכרטיס מסך, ואני בדרך כלל משדרג כרטיס מסך לסדרה 70 של נוידיה כל שני דורות.
משהו השתנה במובן הזה? דור חדש והכל? צריך להשקיע כיום יותר במעבד כדי להשאר במסגרת הזאת שבה אני יכול רק לקנות כרטיס מסך חדש כל כמה שנים ולהשאר רגוע?
היה לי מעבד מאוד ישן כרגע, i7 7700k בן 7 בערך. ובעוד שלא ציפיתי ממנו להמון, הוא עדיין לא מנע ממני להפעיל איזשהו משחק חדש שיצא על הrtx 3070.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2023, 21:06

מעבדים חדשים הם מאוד, מאוד חמים היום, אני קצת מתחרט שלא הלכתי על קירור מים, זה בערך אותו מחיר ואולי אפילו זול יותר ולא תופס לך מקום פסיכי. אז אלא אם יש לך מארז ממש ענק - אני הייתי הולך על מים, ובעצם גם אם כן יש לך מארז ענק אולי. קנה סדרה 13 לדעתי, מספיק טוב. וכן - זה יחסית יקר.
אני לא יודע מה הולך בצד של AMD

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 דצמבר 2023, 21:20

לא חושב שיש חובה ללכת על קירור מים, יש קירורי אוויר מעולים שנותנים ביצועים כמעט באותה רמה ועם רמות שקט טובות משמעותית (והרבה, הרבה יותר בזול) כמו ה-Noctua NH-D15 שנחשב די המלך של הקטגוריה, אם כי אמורה להגיע לו גרסא חדשה בתחילת שנה הבאה שנוקטואה שרפה עליה שנים של R&D.
מעבר לזה, קירור מים, עם כמה שהוא אסתטי ונראה טוב (והוא באמת אסתטי ונראה טוב בבילד חדש) פשוט מוסיף עוד points of failure שאלא אם כן יש למישהו איזו סיבה ספציפית לאחד אני לא ממליץ עליו כפיתרון.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2023, 21:27

אני רק אומר את מה שאני מרגיש… המאווררים שצריך למעבדים החדשים הם מפלצות של ממש. זה גם מכוער וגם כבד וגם מסבך את העניינים עם מקום לזכרונות, לפחות אצלי, ומקשים על נקיון… יותר מדי חסרונות ואני בדיעבד מתחרט שלא ״לקחתי את הסיכון״.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 דצמבר 2023, 21:31

אני עם פייג׳. אם אין איזה רצון לעשות אוברקלוקינג רציני אז אין טעם ללכת על קירור מים.
באופן אישי יש לי מאוורר די טוב של noctua על 12600. הוא עושה עבודה מצוינת והוא שקט מאוד (בלי עומס, המחשב שקט לחלוטין).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2023, 21:47

גם שלי שקט, אבל שוב - מקום, כיעור, משקל, נקיון… קשה לי להסביר כמה זה גדול (זה מה שהיא אמרה)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2023, 21:56

Stick כתב:אני מניח שזו פחות או יותר השאלה הראשונה שלי גם כן :).
אני רגיל שבכל הקשור לגיימינג הצוואר בקבוק הראשון שיגיע יהיה הכרטיס מסך, ואני בדרך כלל משדרג כרטיס מסך לסדרה 70 של נוידיה כל שני דורות.
משהו השתנה במובן הזה? דור חדש והכל? צריך להשקיע כיום יותר במעבד כדי להשאר במסגרת הזאת שבה אני יכול רק לקנות כרטיס מסך חדש כל כמה שנים ולהשאר רגוע?
היה לי מעבד מאוד ישן כרגע, i7 7700k בן 7 בערך. ובעוד שלא ציפיתי ממנו להמון, הוא עדיין לא מנע ממני להפעיל איזשהו משחק חדש שיצא על הrtx 3070.

אלה בנצ'מארקים של כמה משחקים גדולים מהשנים האחרונות על מגוון מעבדים מודרנים. ה-FPS מיצג את הביצועים של המעבד כי מביאים את המשחקת למצב שהוא CPU BOUND בשילוב של 4090RTX וירידה ל-720p.
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

לנקודת יחס, יש בקונסולות מעבד מאוד דומה ל-1700X והביצועי עולם אמיתי של הקונסולות (אחרי שמתחשבים שביעילות הגבוהה יותר בקונסולות וכו') בקושי מגיע ל-3600. הטבלה הבאה היא ממוצע של כל המשחקים ש-TP בדקו. ה-3600 נמצא בה כך שאתה יכול להשתמש בו כסוג של עוגן, סף עליון, לביצועים שהדור קונסולות מציע.
תמונה

וזאת טבלת מידת ההתחממות של המעבדים, אם יש לך תהיות לגבי כמה להתפרע עם גוף קירור:
תמונה
Uncle Pey'j כתב:לא חושב שיש חובה ללכת על קירור מים, יש קירורי אוויר מעולים שנותנים ביצועים כמעט באותה רמה ועם רמות שקט טובות משמעותית (והרבה, הרבה יותר בזול) כמו ה-Noctua NH-D15 שנחשב די המלך של הקטגוריה, אם כי אמורה להגיע לו גרסא חדשה בתחילת שנה הבאה שנוקטואה שרפה עליה שנים של R&D.
מעבר לזה, קירור מים, עם כמה שהוא אסתטי ונראה טוב (והוא באמת אסתטי ונראה טוב בבילד חדש) פשוט מוסיף עוד points of failure שאלא אם כן יש למישהו איזו סיבה ספציפית לאחד אני לא ממליץ עליו כפיתרון.

יש לי את ה-D15, קירור מדהים והוא גם ממש חתיך בגרסת קאבון השחור. אבל הוא ענק, ממש ענק, ענק בקטע שצריך לשים לב איזה גודל מארז קונים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 דצמבר 2023, 02:43

נראה לי שאני אלך על ה i5-13400f שעולה בסביבות 1,000 ש"ח בארץ. נראה לי שהוא נותן תמורה טובה למחיר? אלא אם מישהו חושב שזה ממש קריטי לשים עוד 500 ש"ח ולשדרג ל i5-13600k.

ועכשיו אני אשמח לעזרה עם החלק הקשה, בשבילי לפחות, לוח אם וזכרונות :).
ואם מישהו יכול לזרוק המלצה על קירור ומארז אני בכלל אשמח. זה אמור להשתלב כרגע לrtx 3070, יש לי ספק כוח של 750w מהמחשב הקודם, ואני לא נוהג לעשות אוברקלוקינג במיוחד.
גם על קירור נוזלי אני אוותר, מעדיף לשמור את זה בתקציב נמוך. אם מישהו חושב שאני ממש צריך אני אשמח לשמוע, זה לא באמת שאני מחשב כל שקל, אז אפשר להציע גם דברים קצת יותר יקרים אם אתם חושבים שיש לזה תמורה ממשית. אבל סתם ככה זה נראה לי מיותר לשימוש שלי ומעולם לא היה לי צורך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2023, 09:24

Stick כתב:נראה לי שאני אלך על ה i5-13400f שעולה בסביבות 1,000 ש"ח בארץ. נראה לי שהוא נותן תמורה טובה למחיר? אלא אם מישהו חושב שזה ממש קריטי לשים עוד 500 ש"ח ולשדרג ל i5-13600k.

ועכשיו אני אשמח לעזרה עם החלק הקשה, בשבילי לפחות, לוח אם וזכרונות :).
ואם מישהו יכול לזרוק המלצה על קירור ומארז אני בכלל אשמח. זה אמור להשתלב כרגע לrtx 3070, יש לי ספק כוח של 750w מהמחשב הקודם, ואני לא נוהג לעשות אוברקלוקינג במיוחד.
גם על קירור נוזלי אני אוותר, מעדיף לשמור את זה בתקציב נמוך. אם מישהו חושב שאני ממש צריך אני אשמח לשמוע, זה לא באמת שאני מחשב כל שקל, אז אפשר להציע גם דברים קצת יותר יקרים אם אתם חושבים שיש לזה תמורה ממשית. אבל סתם ככה זה נראה לי מיותר לשימוש שלי ומעולם לא היה לי צורך.

אם אתה כבר עולה לסביבות ה-1500 ומוכן להזמין מחו"ל, ה-7800X3D יצא לך באמזון בערך 1600 שקלים. אני לא אומר שאתה צריך ללכת על המעבד הכי חזק בשוק, אבל זאת אופציה. בנוגע לאיזה מעבד לבחור, ה-13400 מממש אחלה, רק שים לב שיש הרבה בנצ'מארקים שהוא לא מצליח להגיע ל-120FPS אז אם חשוב לך להגיע לשם, קח לתשומת לבך. הוא פחות או יותר 30% ביצועי עולם אמיתי מעל הקונסלות, זה אומר שמשחקי 60 תוכל בכיף להריץ צפונית ל-60 אבל במשחקי 30 כמו GTA אולי לא תצליח להגיע ל-60. הכל תלוי בהגדרות שתחליט לשחק :)

ברגע שתסגר סופית על מעבד אפשר ללכת על זיכרונות ולוח אם. מה שחשוב בזיכרונות הוא שתקנה שני סטיקים (הרבה מגיעים ממילא בזוגות בחבילה). אם אתה הולך על 13400 אז אתה גם יכול ללכת בכיף על DDR4, למרות שאני לא בטוח שיש היום הבדל מחיר משמעותי מ-DDR5. אם תלך על מעבד חזק יותר, עדיף שתשים DDR5. ולוח אם, את זה אפשר לבחור רק כשתהיה סגור על מעבד.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 דצמבר 2023, 14:25

נה אני אדם פשוט, תן לי 60 fps כמינימום, לא צריך שזה יהיה 120+ בכל משחק ומשחק :).
הרבה יותר חשוב לי שאני אוכל להפעיל את כל ההגדרות הגרפיות הנוצצות, זה גם הOCD הספציפי שלי וגם הרבה יותר חשוב לי כשאנחנו גם ככה מדברים על 60+. בגלל זה את הכרטיס מסך אני כן משדרג באופן יותר קבוע.
נראה לי שה13400f לא יהיה הצוואר בקבוק שלי באספקט הזה בכל העתיד הנראה לעין, אני טועה?
אם הוא יהיה חלש מדי בעוד שנתיים שלוש לאספקט הזה אני אשדרג בעוד כמה מאות שקלים, אבל על פניו זה נראה לי מיותר בשבילי.

אז בוא נגיד שאני הולך על ה13400. אתה מתחיל לדבר על DDR4 או 5 ואני מתחיל לקבל כאב ראש... זאת הבעיה שלי :).
אין לי בעיה להוסיף כסף אם ההבדל בין השניים הוא משמעותי לעכשיו או לשנים הקרובות, אבל אין לי מושג מה ההשפעה לזה אז אשמח להבהרה.
גם בקשר ללוח אם מתאים לזכרון ולמעבד... אני אוכל למצוא את המוצר הספציפי בעצמי גם אם אין למישהו שילוב בשלוף, רק אשמח אם מישהו יכול לפשט לי את התהליך למה מתחבר למה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2023, 14:57

הפעלה של RT כן מעלה את העומס על ה-CPU כך שיכול להיות שבסוף תקבל ביצועים של קונסולות פחות או יותר אם יהיה לך כרטיס חזק ותרצה הרבה RT. אבל אם אתה בסדר עם המשחק רץ בFPS דומה לקונסלות אבל בהגדרות גבוהות משמעותית ועם RT וכל הצילצולים והפעמונים אז כן, ה13400F בהחלט יעשה את העבודה. אני רק מנסה לשים את כל הקלפים על השולחן, כי אם GTA6 ירוץ ב-30 בקונסולות יכול מאוד להיות שאצלך הוא ירוץ עם ההגדרות האולטרה גבוהות בסביבות ה-40+ בגלל מגבלת ה-CPU, אפילו אם יש לך 5070RTX.

גם צריך לציין ש-DLSS3 מעלה את הביצועים ללא קשר למגבלת המעבד. אם משחק תקוע לך ב-40FPS בגלל המעבד, DLSS3 עדין יביא לך קפיצה בביצועים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 דצמבר 2023, 15:05

יבוא יום שאני אשדרג גם את המעבד שעוד לא קניתי, אבל לקנייה הזאת זה נראה לי מספיק. :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2023, 16:27

מצויין, זה אומר שמבחינת לוחות אם אתה מחפש לוחות אינטל מסדרה 600 או 700.
אתה יכול לראות את SPECS של כל דרגה בסדרות האלה, מה שאתה רואה בטבלאות זה המינימום שיצרנית לוח האם מחוייבת לשים בו וכמובן שהם מוסיפים עוד קישוטים משלהם:
https://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1700

זה מידע שיתן לך את הידע להסתכל בחנות כמו KSP ולהבין מה אתה רואה/מחפש.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 30 דצמבר 2023, 18:36

פחות מדברים על זה פה אבל לדעתי זה התחיל להיות מאוד מעניין
וזה הנידי pc בצורת קונסולה ניידת

אני אישית קניתי בסוף את ה rog ally
הייה לי הרבה התלבטויות
steam dac הנוכחי חלש למה שאני רוצה ולא מגיע עם win מה שמגביל חלק מהמשחקים במיוחד גיים פאס
אולי צריך לעשות תעלולים להפעיל לא יודע
אבל לא רציתי להתמודד אם זה

חשבתי על הליגון גו של לנובו ,עד שהבנתי שהמאוורר שלו מאוד מרעיש
הם הלכו על מעבד בודד ואני לוקח את המחשב לעבודה למשרד
ולא רוצה להפריע לעובדים אחרים בשעות מתות

שזה בעיקר הזמן שאני משחק

חוץ מזה קניתי עכבר בלוטות קטן מקלדת בלוטות קטנה
שניהם לא מצריכים דאנגל
יש לי כבר גימפאד xbox
ויש לי אוזניות בלוטות ואחרות
ויש לי מתאם שמתחבר ל usb c
וממנו מוציא hdmi
מעבר חשמל usb c
ו3 יציאות usb רגילות

עכשיו נתחיל בהתחלה ,הקונסולה תומכת ב3 תצורות צריכת חשמל מהקופסא
10 וולט לשימוש קל ,תחשבו דפדפן תחשבו word תחשבו משחקים קלים

15 וולט שזה המצב הסטנדרטי ,רוב המשחקים יפעלו במצב כזה
כמובן בפשרות גרפיות ,המצב הזה נותן שעה + זמן בטריה

ו25 וולט ,מצב זולל בטריה ,אבל למי שצריך משהו ספציפי זה מתאים
אני מנסה לא להיות במצב הזה כי זה מחמם את הקונסולה

ועוד דבר קניתי את גרסת האקסטרים שבפועל היא רגילה
יש גם גרסה חלשה בהרבה אבל יותר זולה

עכשיו ראיתי כל מיני השוואות למחשבים אחרים שלטעמי זה די טעות
והסיבה פשוטה ,אפשר להשוות לחומרות ישנות יותר אם כל מיני חישובי טראפלופ ודברים כאלו
אבל זה גורם לשכוח שמדובר בחומרה מודרנית אם פיצרים מודרנים בנוים בחומרה

יש לדוגמה rt ,תאורטית אומנם כי החומרה חלשה אבל קיים
יש לדוגמה בחומרה את האפסקל של amd
וכניראה עוד דברים

אני יודע ככה ,סיריוס סם 4 פעל סבבה אם התפשרות גרפית
וככה גם גוטאם נייט

בהתחלה שמתקינים את המערכת הפעלה המובנת יש בעיות ביצועים
כי זה win11 ,ויש לה את העדכונים שלה ועדכוני תוכנות וכו וכו
וזה גם תהליך די מעצבן שמומלץ לעשות אם מסך גדול ומקלדת ועכבר
תאורטית אפשר אם המסך מגע אבל זה מעצבן

בכל מקרה במשחקים זה pc שמתאים ל1080p
אם התפשרות גרפית במשחקים כבדים
לפעמים פחות אבל במשחקים תומכים יש אופסכל
את סריוס סם 4 לדוגמה אני משחק ב900p וזה סבבה לי

בנוסף זה כן יכול להיות תחליף למחשב עבודה כל עוד לא מדובר בדברים מאוד כבדים
יש גם מתאמים שמאפשרים חיבור של 2 מסכים ועוד usb ואינטרנט קווי

מה שזה לא ,זה לא תחליף או מתחרה ישיר לנינטנדו סוויץ
הזמן בטריה של הסוויץ הישנה 3 שעות במשחק כבד
וגרסאות חדשות באזור 6 שעות
כרגע רק steam dac oled, נותן זמן בטריה כזה

אבל גם הסטים וגם האלי גדולות משמעותית מהסוויץ

כרגע לדעתי האישית הקונסולות pc הנידות מתאימות לנסיעות קצרות
ולמשחק ועבודה בין משרדים ובית
עד שהטכנולוגיה תשתפר

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 01 ינואר 2024, 07:34

Uncle Pey'j כתב:לא חושב שיש חובה ללכת על קירור מים, יש קירורי אוויר מעולים שנותנים ביצועים כמעט באותה רמה ועם רמות שקט טובות משמעותית (והרבה, הרבה יותר בזול) כמו ה-Noctua NH-D15 שנחשב די המלך של הקטגוריה, אם כי אמורה להגיע לו גרסא חדשה בתחילת שנה הבאה שנוקטואה שרפה עליה שנים של R&D.

גרסאות הi7 צורכות בערך 250W בשיא, קשה מאוד לא להגיע לthrotelling בלי קירור מים, גם בקירור מים אנחנו מדברים על רדיאטורים ענקיים של 280-360MM.
לי אישית יש 14700 והוא מגיע ל-70-80 מעלות בקלות עם קירור מים תחת עומס.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2024, 10:07

ה-14400f לא מגיע ל-60 מעלות על קירור אויר פחות טוב משמעותית מה-15D במאמץ מקסימלי ובזמן גיימינג הוא בקושי מגיע ל-50 מעלות. מה יש לסטיק לחפש עם קירור נוזלי? רוב האנשים פה די חדשים לקירור נוזלים, עוד יהיה לנו בפורום מקרה של דליפה בתוך המארז שמקצרת את המעבד והכרטיס מסך וגורמת להוצאה של 10K שקל..

מי שלא צריך קירור נוזלי, להתרחק כמו מאש.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 ינואר 2024, 11:01

אין לי קירור נוזלי ובינתיים גם אין לי בעיות :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2024, 11:53

Stick כתב:אין לי קירור נוזלי ובינתיים גם אין לי בעיות :).

זה אומר שקנית את המחשב החדש?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 ינואר 2024, 12:26

את המעבד, הלוח אם והזכרונות, אמת.
כמו שאמרתי הלכתי על ה13400f היחסית זול, חיברתי לו לוח אם גם כן במחיר בינוני של ג'יגהבייט שהומלץ עליו בכמה מקומות באינטרנט, ושמתי 32GB של ddr4.
שאר המחשה הוא מה שכבר היה לי. עובד נהדר ואין תלונות :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2024, 12:40

Stick כתב:את המעבד, הלוח אם והזכרונות, אמת.
כמו שאמרתי הלכתי על ה13400f היחסית זול, חיברתי לו לוח אם גם כן במחיר בינוני של ג'יגהבייט שהומלץ עליו בכמה מקומות באינטרנט, ושמתי 32GB של ddr4.
שאר המחשה הוא מה שכבר היה לי. עובד נהדר ואין תלונות :)

מזל טוב!

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 03 ינואר 2024, 13:10

DrKeo כתב:ה-14400f לא מגיע ל-60 מעלות על קירור אויר פחות טוב משמעותית מה-15D במאמץ מקסימלי ובזמן גיימינג הוא בקושי מגיע ל-50 מעלות. מה יש לסטיק לחפש עם קירור נוזלי? רוב האנשים פה די חדשים לקירור נוזלים, עוד יהיה לנו בפורום מקרה של דליפה בתוך המארז שמקצרת את המעבד והכרטיס מסך וגורמת להוצאה של 10K שקל..

מי שלא צריך קירור נוזלי, להתרחק כמו מאש.

קירור אוויר עלול לגרום למיני טורנדו שישאב את המעבד :). שפריצה קטנה של מים למעבד לא הרגה אף מעבד!
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 ינואר 2024, 20:16

ההכרזה על כרטיסי הסופר של סדרה 4000:

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 05 ינואר 2024, 00:36

מיקרוסופט מוסיפה מקש חדש למקלדת בשביל קופיילוט
https://arstechnica.com/gadgets/2024/01 ... pilot-key/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ינואר 2024, 11:38

זה ה-claw של MSI, הניידת הראשונה שמשתמשת בצ'יפ של אינטל:
תמונה

יש לה מעבד 16 ליבות (6 ליבות ביצועים, 8 ליבות חסכוניות ו-2 ליבות לכוח נמוך במיוחד) שיכול להגיע עד 4.8GGz, זיכרון בנפח 32GB וכרטיס מסך Xe Arc עם 8 יחידות עיבוד ב-2.25Ghz מה שהופך אותו לסוג של A370M מואץ, כלומר פחות או יותר 3050RTX נייד. מה שחשוב לזכור הוא שאינטל במקום מאוד דומה ל-NV, יש להם ביצועי RT די קרובים ל-NV וגם XESS מבוסס AI. כך ששילוב של XESS וביצועי RT טובים יכול להפוך את הניידת הזאת לעדיפה משמעותית על אלה שמבוססות AMD, למרות שאם אני לא טועה הכרטיסי מסך בניידות כמו ה-Z1 יותר חזקים מה-ARC שב-CLAW. נצטרך לחכות לבנצ'מארקים.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 59 אורחים