נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 יוני 2014, 12:26

הטכנולוגיה של AMD מאוד מעניינת. לא זכור לי שראיתי מסך מחשב עם החיבור הזה. זה לא חיבור שנמצא בעיקר במחשבים של אפל?
אם זה יהפוך לסטנרט ויבטל את הצורך בVSYNC, אז מצוין. מצד שני, זה עדין מצריך קנייה של מסך חדש, כי במעט מאוד מסכים יש את החיבור הזה (כמו גם במעט מאוד מחשבים).

צריך לחכות ולראות איך החדירה לשוק תתקדם. בתיאוריה, זה רעיון עדיף על להכניס שבב נוסף למסך. בפועל, נצטרך לחכות ולראות. הפתרון של נווידיה עובד מושלם. נראה איך הפיתרון של AMD יעבוד.

---

בנושא אחר - יש יש יש יש יש יש.
פיפ"א 15 למחשב לא תהייה הגירסא הנכה של הדור הקודם, שכבר פחות או יותר הפסיקו לעבוד עליה, אלא הגירסא החדשה, עם המנוע של הדור החדש, על כל השיפורים שלו.
עכשיו נותר רק לקוות שזה לא המצב שהיה בתחילת הדור הקודם, שגירסאת הPC פיגרה בשנה מאחורי גירסאת הקונסולות, עד 2012.
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 06 יוני 2014, 12:28

לא יודע מה קרה בפחות משנה מאז ש EA הסבירו שפיפא14 לא השתמש במנוע החדש מטעמי דרישות מערכת. אולי עבדו על אופטימיזציה.

Recommended Specifications:
• CPU: Intel i5-2550K @ 3.4Ghz
• RAM: 8GB
• Hard Drive Space Required: 15.0 GB
• Supported Video Cards: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460
• DirectX: 11.0

Minimum Required Specifications:
• CPU: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz
• RAM: 4GB
• Hard Drive Space Required: 15.0 GB
• Minimum Supported Video Cards: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
• DirectX: 11.0

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 06 יוני 2014, 20:34

יש את החיבור המדובר בלא מעט כרטיסי מסך, כולל אלה של נווידיה: http://ksp.co.il/?select=.1044..35..201 ... maxprice=0

מן הסתם שתצטרך מסך חדש. בשביל הפתרון של נווידיה תצטרך לקוות שהשבב שלהם יתאים למסך שלך, לפרק את המסך (ולאבד עליו אחריות), ולהתקין אותו. או לקנות מסך עם השבב שעולה 200$ מובנה. אז כן.. לכל אחת מהגישות יש חיסרון משלה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 יוני 2014, 12:34

Klayman כתב:יש את החיבור המדובר בלא מעט כרטיסי מסך, כולל אלה של נווידיה: http://ksp.co.il/?select=.1044..35..201 ... maxprice=0

מן הסתם שתצטרך מסך חדש. בשביל הפתרון של נווידיה תצטרך לקוות שהשבב שלהם יתאים למסך שלך, לפרק את המסך (ולאבד עליו אחריות), ולהתקין אותו. או לקנות מסך עם השבב שעולה 200$ מובנה. אז כן.. לכל אחת מהגישות יש חיסרון משלה.

קיימת אפשרות לקנות את השבב של GSYNC ולהתקין אותו במסך קיים? לא ידעתי.

עריכה:
נראה שהערכה הזאת מתאימה רק למסך מסוים של אסוס, ככה שהיא לא באמת רלוונטית.
מסך של ASUS עם GSYNC עולה 250 דולרוזה מסך גיימינג מאוד איכותי.
קשה להשוות את המסך הזה עם משהו אחר, כי אני לא רואה שיש להם עוד דגם ב144 הרץ 1MS וכן הלאה, אבל אם נהייה פסימיים, המשמעות של מסך עם GSYNC היא כנראה 70-100 דולרים יותר.
לדעתי שווה לגמרי, בשביל לבטל באופן מושלם כל קריעת מסך, בלי הצורך להשתמש בVSYNC.
אם הפתרון של AMD יעבוד מושלם באותה המידה ולא יצריך מסך יקר בכמה עשרות דולרים, אז זה יהיה נהדר.
נערך לאחרונה על ידי Nucleus_Dawn ב 06 יוני 2014, 12:52, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 06 יוני 2014, 20:41

Nucleus_Dawn כתב:
קיימת אפשרות לקנות את השבב של GSYNC ולהתקין אותו במסך קיים? לא ידעתי.

http://www.geforce.com/hardware/technology/g-sync/diy

כנראה שזה היה לתקופה מוגבלת ורק למסך מאוד ספציפי..

מסתבר שDisplayPort גם קיים בלא מעט מסכים:

http://ksp.co.il/?select=.1024..230..12 ... maxprice=0

אולי לא בזולים ביותר, אבל לא נראה לי שגם מסכי ג'י סינק יהיו בצד הזול :)
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 יוני 2014, 12:57

Klayman כתב:
http://www.geforce.com/hardware/technology/g-sync/diy

כנראה שזה היה לתקופה מוגבלת ורק למסך מאוד ספציפי..

מסתבר שDisplayPort גם קיים בלא מעט מסכים:

http://ksp.co.il/?select=.1024..230..12 ... maxprice=0

אולי לא בזולים ביותר, אבל לא נראה לי שגם מסכי ג'י סינק יהיו בצד הזול :)

זה שהמסכים הם לא הכי זולים, זה בסדר בשני המקרים. בכל זאת, גיימר שהשקיע בכרטיס גרפי מוצלח, כנראה ישקיע גם במסך לא מעפן.
יהיה מעניין לראות מה יקרה למחיר של מסכי GSYNC ברגע שיהיה יותר מדגם אחד, של חברה אחת. סביר להניח שהם ירדו קצת. גם אחרי שזה יקרה, הגיוני שמסכים עם החיבור הזה עדין יהיו זולים יותר, ככה שבסיס המשתמשים של הפתרון של AMD יהיה גדול יותר.
בשורה התחתונה, זה תלוי בעיקר בכמה הפתרון של AMD יעבוד טוב. נווידיה הציבה רף מאוד גבוה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 יוני 2014, 14:00

חדשות טובות לבעלי כרטיסי AMD, כנראה שכמות יפה של מסכים שהם יקנו ב2015 והלאה יתמכו בזה. אני רק מבואס שלא הטכנולוגיה הזאת ולא הטכנולוגיה הזאת תומכות באף טלביזיה וכנראה גם לא יתמכו :/
החדשות טובות גם לNVIDIA, הם יוכלו לנצל את זה גם ולנטוש את הצ'יפ GSYNC שלהם כי מדובר בספסיפיקציה של DISPLAY PORT 1.2A.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 06 יוני 2014, 14:09

כן.. AMD מתכננים שזה יהפוך לסטנדרט, לכן אלו חדשות טובות לכולם. איכשהו נראה שAMD באמת מנסה לפחות לעבוד פתוח יותר.
?

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 06 יוני 2014, 15:26

אם התקנת הפאטצ'ים הנוכחיים חוזים משהו לגבי Star Citizen זה לא טובות, אני כבר יומיים מנסה להתקין את הModule האחרון וכל פעם נופל על שטות אחרת בתהליך ההתקנה, כבר שנים לא ראיתי הליך התקנה כל כך שבור.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 06 יוני 2014, 23:55

DrKeo כתב:חדשות טובות לבעלי כרטיסי AMD, כנראה שכמות יפה של מסכים שהם יקנו ב2015 והלאה יתמכו בזה. אני רק מבואס שלא הטכנולוגיה הזאת ולא הטכנולוגיה הזאת תומכות באף טלביזיה וכנראה גם לא יתמכו :/
החדשות טובות גם לNVIDIA, הם יוכלו לנצל את זה גם ולנטוש את הצ'יפ GSYNC שלהם כי מדובר בספסיפיקציה של DISPLAY PORT 1.2A.

אי אפשר להתקין את המודלה הזאת של נווידיה על כל מסך?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 06 יוני 2014, 17:27

טוב, העברתי מספר דקות עם Star Citizen, וממש לא נהנתי נכון לעכשיו. דבר ראשון, נכנסתי לAurora (החללית שרכשתי) וגיליתי באג מעצבן באנימציה של המחשב שם, מה שמצחיק הוא שיש לי 2 חלליות מהסוג הזה באהנגר , אחת כללה את הבאג, השנייה לא, קצת משעשע. לאחר שהתיישבתי בכיסא הטייס ניסיתי להבין למה דבר לא קורה? זה היה נראה מוזר, לאחר שלחצתי על אין ספור מקשים והתייעצתי עם הKey Binding החלטתי לצאת לשיטוט באהנגר, דבר ראשון - הדמות זזה נורא, זה נראה כאילו היא חובשת סד לראש שמושך אותה לצד השני כי כל תנועת ראש ימינה או שמאלה גוררת פידבק לכיוון השני, משהו מוזר. כל האנימציות, בין אם זה טיפוס על סולם, ישיבה על כיסא או אפילו הליכה מרגישות מבוגבגות. אחרי ששוטטתי מספיק וגיליתי שאין באמת שום דבר מעניין בהאנגר, שמתי לב לפודיום בקרבת אחת הספינות, לאחר ביצוע אינטרקציה איתו שמתי לב שהדמות שלי פתאום חובשת קסדה. אוקיי, ניסיתי שוב להכנס לקוקפיט והפלא ופלא פתאום נדלק מול המחשב בתצוגה, אה... בטיחות לפני הכל, לא טסים אם לא חובשים. לאחר שנכנסתי למצב הדוגפייט שמגיע למעשה רק עם אפשרות לשחק מול שלושה בוטים ממוחשבים, בחרתי להתחיל דווקא עם טיסה Free Roam, אחחח... הסיוט, החללית מרגישה כמו Semi Trailer בחלל, כל כך קשה לתזוזה, כל פנייה מרגישה כאילו באמת החללית מתאמצת, מעבר לכך, חצי מהמקשים הקיימים פשוט לא מגיבים, עד היום לא הבנתי למה יש מד Afterburner ולמה הוא תמיד על 99% והאם הצלחתי להפעיל אותו. איפה המד שמראה את טעינת כלי הנשק המרכזי שלי ולמה הוא נגמר לפעמים בלי להעביר לי כל אינדיקציה. בקיצור, הUI והמחשבים למטה הרגישו לי בלאגן. לאחר שנכנסתי למוד הלחימה הצלחתי בגאון לבצע קאמיקזה על חללית שכנה (רובוט יריב), אז אפשר להגיד שעשיתי את שלי. בקיצור, אני יודע שזה Pre Alpha אבל אין לי מושג איך הם הסכימו לצאת עם הCluster Fuck הזה, מרגיש כמו סיוט מבוגבג, אפשר לחסוך מאיתנו השחקנים כל תחושה של התקדמות אם היא מרגישה כך למרות שהם בפיגור של לפחות שנה בזמנים. אבל היי, לפחות רוברט יכל לשמוע את שמו מתנגן כל פעם שמשהו נכנס לחללית, מגלומן משהו.

אה, כן... יש מיטה בחללית בה אפשר לשכב ולא לעשות דבר :).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יוני 2014, 06:22

Klayman כתב:כן.. AMD מתכננים שזה יהפוך לסטנדרט, לכן אלו חדשות טובות לכולם. איכשהו נראה שAMD באמת מנסה לפחות לעבוד פתוח יותר.

AMD הציעו את הקונספט למועצה של VESA והם קבלו את זה ועכשיו כולם מרוויחים, עכשיו צריך רק להתאים את הדרייברים לזה וכל חברה יכולה להשתמש בסטנדרט הזה של דיספליי פורט 1.2A. אגב רק מסכים של 2015 והלאה יתמכו בזה, כבר אמרו שלא הולכים לצאת עדכונים לתמוך במסכים קיימים רטרואקטיבית.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 07 יוני 2014, 00:19

אבל למה להשתמש ב-DisplayPort ולא ב-HDMI?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 07 יוני 2014, 00:58

DrKeo כתב:AMD הציעו את הקונספט למועצה של VESA והם קבלו את זה ועכשיו כולם מרוויחים, עכשיו צריך רק להתאים את הדרייברים לזה וכל חברה יכולה להשתמש בסטנדרט הזה של דיספליי פורט 1.2A. אגב רק מסכים של 2015 והלאה יתמכו בזה, כבר אמרו שלא הולכים לצאת עדכונים לתמוך במסכים קיימים רטרואקטיבית.

הגיוני שזה רק למסכים חדשים מן הסתם, כי רוצים למקסם רווח על זה... אבל היי, זה פתרון פתוח שייתן את ההזדמנות לכולם להשתמש בו. נראה לי עדיף משבב ב200$, אם הפתרון אכן יעבוד כמו שצריך.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 08 יוני 2014, 12:40

האם הזכרונות הקיימים יעבדו כרגיל בלוח אם עם צ'יפסט של Z97?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 08 יוני 2014, 12:59

Kazz כתב:האם הזכרונות הקיימים יעבדו כרגיל בלוח אם עם צ'יפסט של Z97?

לא ידוע לי שהוא משתמש בסוג חדש של זכרון.
הוא תומך DDR3, כמו כל לוח אם ויש לו תמיכה במהירויות שעון שונות, בהתאם ללוח אם.

אם הזיכרון שלך הוא DDR3 ובמהירות שעון נתמכת, אז הוא יעבוד.
אם יש לך DDR2, אז הוא לא יעבוד, כי החיבור שונה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 יוני 2014, 16:10

984105_687593361308505_786500176589470487_n.jpg
984105_687593361308505_786500176589470487_n.jpg (109.47 KiB) נצפה 7919 פעמים
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 יוני 2014, 20:24

Death_119 כתב:טוב, העברתי מספר דקות עם Star Citizen, וממש לא נהנתי נכון לעכשיו. דבר ראשון, נכנסתי לAurora (החללית שרכשתי) וגיליתי באג מעצבן באנימציה של המחשב שם, מה שמצחיק הוא שיש לי 2 חלליות מהסוג הזה באהנגר , אחת כללה את הבאג, השנייה לא, קצת משעשע. לאחר שהתיישבתי בכיסא הטייס ניסיתי להבין למה דבר לא קורה? זה היה נראה מוזר, לאחר שלחצתי על אין ספור מקשים והתייעצתי עם הKey Binding החלטתי לצאת לשיטוט באהנגר, דבר ראשון - הדמות זזה נורא, זה נראה כאילו היא חובשת סד לראש שמושך אותה לצד השני כי כל תנועת ראש ימינה או שמאלה גוררת פידבק לכיוון השני, משהו מוזר. כל האנימציות, בין אם זה טיפוס על סולם, ישיבה על כיסא או אפילו הליכה מרגישות מבוגבגות. אחרי ששוטטתי מספיק וגיליתי שאין באמת שום דבר מעניין בהאנגר, שמתי לב לפודיום בקרבת אחת הספינות, לאחר ביצוע אינטרקציה איתו שמתי לב שהדמות שלי פתאום חובשת קסדה. אוקיי, ניסיתי שוב להכנס לקוקפיט והפלא ופלא פתאום נדלק מול המחשב בתצוגה, אה... בטיחות לפני הכל, לא טסים אם לא חובשים. לאחר שנכנסתי למצב הדוגפייט שמגיע למעשה רק עם אפשרות לשחק מול שלושה בוטים ממוחשבים, בחרתי להתחיל דווקא עם טיסה Free Roam, אחחח... הסיוט, החללית מרגישה כמו Semi Trailer בחלל, כל כך קשה לתזוזה, כל פנייה מרגישה כאילו באמת החללית מתאמצת, מעבר לכך, חצי מהמקשים הקיימים פשוט לא מגיבים, עד היום לא הבנתי למה יש מד Afterburner ולמה הוא תמיד על 99% והאם הצלחתי להפעיל אותו. איפה המד שמראה את טעינת כלי הנשק המרכזי שלי ולמה הוא נגמר לפעמים בלי להעביר לי כל אינדיקציה. בקיצור, הUI והמחשבים למטה הרגישו לי בלאגן. לאחר שנכנסתי למוד הלחימה הצלחתי בגאון לבצע קאמיקזה על חללית שכנה (רובוט יריב), אז אפשר להגיד שעשיתי את שלי. בקיצור, אני יודע שזה Pre Alpha אבל אין לי מושג איך הם הסכימו לצאת עם הCluster Fuck הזה, מרגיש כמו סיוט מבוגבג, אפשר לחסוך מאיתנו השחקנים כל תחושה של התקדמות אם היא מרגישה כך למרות שהם בפיגור של לפחות שנה בזמנים. אבל היי, לפחות רוברט יכל לשמוע את שמו מתנגן כל פעם שמשהו נכנס לחללית, מגלומן משהו.

אה, כן... יש מיטה בחללית בה אפשר לשכב ולא לעשות דבר :).

Battlecruiser 3000 all over again. רק עם תקציב גדול פי 100.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 09 יוני 2014, 02:02

DrKeo כתב:רגע, אתה כתבת את זה ברצינות עכשיו? שקרייטק נותנת ל"חברות כרטיסים הגרפים" גישה לקוד שלהם אבל NVIDIA לא נותנת ל"חברות כרטיסים הגרפים"? אתה מבין ש"חברות הכרטיסים הגרפים" הם NVIDIA ו-AMD ובמקרה של GAMEWORKS מן הסתם NVIDIA לא תתן לAMD גישה לקוד נכון? איפה הגישה לקוד של TRESSFX? אתה יכול להביא לי קישור? כי יש המון דוגמאות שימוש בקוד, בדיוק כמו שיש לGAMEWORKS, אבל איפה הגישה לTRESSFX?
כלומר באמת, במצח נחושה, למה שחברה מסחרית תתן למתחרה שלה גישה לקוד מקור שלה? ברצינות, אוסף של שטויות.

האמת היא שחברות הכרטיסים הגרפיים גם כוללת בתוכה את אינטל שעדיין אחראית לאחוז גבוה מהכרטיסים הגרפיים המובנים במחשבים האישיים.
ונחש מה יש לאינטל? הmiddleware של Havok.
ונחש למי יש גישה לקוד של Havok בשביל לעשות אופטימיזציות? גם לחברות הכרטיסים הגרפיים *והמעבדים* שמתחרות באינטל.
אז הנה התנפצה לה התאוריה שלך, שחברה שנותנת למתחרה גישה לקוד זה אוסף של שטויות. למעשה, בשנים האחרונות רואים מעבר לגישה פתוחה כזו בשלל תחומים שונים של התעשייה, והסיבה הפשוטה היא שברגע שאתה מייצר טכנולוגיית Middleware שהופכת את הלקוח שלך לכבול לכלים שלך ופוגעת באפשרות שלו לעבור אחר כך לאלטרנטיבות אחרות - רוב הסיכויים הם שהטכנולוגיה שלך תדעך אפילו אם היא טובה יותר, כי רוב הלקוחות שלך לא ירצו להסתכן בכבילה הזו. ועל זה Nvidia חוטפת את כל הbacklash עכשיו.

DrKeo כתב:בנושא בטמן וזה שזה "רק שיפורים גרפיים ולא קשור לגיימפליי", ווואללה כן, בגלל זה קוראים לכרטיסים האלה "כרטיסים גרפיים", כי הם עושים גרפיקה יפה. זאת בדיוק המטרה. ואם אתה לא מוכן להקריב ביצועים בשביל גרפיקה אז אל תקריב, ככה גרפיקה עובדת. AMD משחקים על "MEDIUM" בלי חלקיקים והרס ופרווה ובNVIDIA יש לך את האופציה לשחק בגרפיקה גבוהה הרבה יותר ומן הסתם זה יעלה לך בביצועים.
אגב, אפשר להשתמש בכרטיסי NVIDIA ככרטיס PHYSX במחשב עם כרטיס גרפי של AMD, אתה פשוט צריך להתקין דרייבר מקוסטם ספציפי כי הדרייבר הרגיל של NVIDIA ושל AMD מתנגשים.

כרטיסים גרפיים עושים היום הרבה יותר מגרפיקה, אבל גם כשמדברים על גרפיקה יש דברים שהם קוסמטיים ויש דברים שמהותיים יותר לגיימפליי כי הם תורמים לשיפור קצב הפריימים, ליכולת שלך לשחק את המשחק ברמת פירוט גבוהה יותר וכדומה.
Physx לא עושה שום דבר כזה. הוא רק קוסמטי. והסיבה ש"אפשר" להשתמש בכרטיסי NVIDIA עם כרטיס של AMD (וגם זה באופן מוגבל) היא רק כי האקרים פרצו את הדרייברים של Nvidia ומאפשרים לאנשים לעשות את זה - וזה אחרי שבתחילת הדרך זה היה פתוח לגמרי אבל אז Nvidia חסמו את האפשרות הזו בתוכנה בתירוצים דביליים של "לא רוצים שהשחקן יחווה חוויה לא אחידה" (ואין שם שום בעיה של התנגשות בדרייברים).

וכן, TressFX של AMD הוא גם בעייתי באותה מידה מצד אחד (למעשה Nvidia גם "התבכיינו" בזמנו על חסימת גישה לTR עד ממש סמוך ליציאת המשחק), וקוסמטי אפילו יותר מצד שני - לא אמרתי לרגע שהמצב שם שונה ולכן אני מוצא עוד פחות היגיון לקחת אותו בחשבון כשמתלבטים בין שתי טכנולוגיות.
אבל Mantle זה כבר סיפור אחר. עם היתרונות המשמעותיים שלו שהם הרבה מעבר לקוסמטיקה (ומתבטאים בעצם בהוצאה הכספית שלך כשחקן על חומרה), עם התמיכה הרחבה של מפתחי PC בו והתשואות שהוא קוצר מהם, ועם העובדה שבניגוד לכל השאר מדובר בטכנולוגיה פתוחה - כדאי מאד יהיה לראות את הטכנולוגיה הזו הופכת לסטנדרט. זה נכון במיוחד לאור העובדה שבערך באותה תקופה אנחנו הולכים לראות את SteamOS מנסה לתפוס תאוצה - וכשאפל נוטשת את OpenGL לטובת טכנולוגיה בלעדית משלה אז כדאי שללינוקס תהיה אלטרנטיבה לDirectX. אני בכל מקרה ממש לא הייתי קונה היום כרטיס מסך שלא תומך במאנטל לפחות עד שהתמונה לגבי DX12 וSteamOS תתבהר.

Klayman כתב:AMD מציגה (ואני לא מביא את זה להמשך מלחמות כרטיסי המסך.. באמת שלא מעניין אותי :) ) את טכנולוגיית ה FreeSync שלה, על מסכי מחשב, בניגוד ללפטופים, עליהם היא הוצגה עד עכשיו. בדומה לG-Sync של נווידיה מדובר ביכולת ליצור סנכרון בין כרטיס המסך לקצב הרענון של המסך (בהסבר הפשוט - דודי/נדב/גיא מוזמנים לעשות דריל דאון אם בא להם) על מנת למנוע Tearing. בכל מקרה, בעוד הפיתרון של נווידיה דורש שבב מיוחד בתוך המסך, AMD, ביחד עם VESA (Video Electronics Standards Association), מבקשים להביא את הפיתרון של AMD לתוך סטנדרט הDisplayPort 1.2a, ככה שכל מסך עם החיבור הזה, יתמוך בטכנולוגיה Out of the Box, ללא שינויים נוספים/שבבים מייקרים.

המסכים יגיעו לשוק בעוד לפחות חצי שנה.

http://www.anandtech.com/show/8129/comp ... -prototype

and drill i will...
טכנולוגיית הGSync/FreeSync המתחרות הן למעשה רק עוד איטרציה של משהו שאינטל כבר הביאה מלפני מספר שנים. במחשבים ניידים שהמסכים שלהם עובדים עם eDP יש כבר את הטכנולוגיה לתמוך בקצב פריימים משתנה, ואינטל אימצה את זה בזמנו דווקא לשימושים אחרים (נדמה לי שבשביל צריכת חשמל נמוכה יותר כשהמסך לא צריך רענון בקצב של 60HZ).
אז באה AMD והציעה לארגון VESA שיכניסו את זה כסטנדרט בתקן הבא של לDisplayPort כדי שיהיה ניתן להציע adaptive sync "ישירות מהקופסא", ואז גם באה Nvidia ומיתגה (כהרגלה? :) פיתרון Proprietery מתחרה שבמקום לרכב על תקן סטנדרטי מצריך גם חומרה יעודית במסך וגם כרטיסי מסך של Nvidia.
היתרון של proprietary כמו שאפשר לראות הוא שלא צריך שום אישור של ועידה מיוחדת בשביל לקדם את הטכנולוגיה וזה מקנה לך נקודות חדשנות (עובדה שרוב האנשים הניחו שהפיתרון של Nvidia בא קודם) ולהיות first to market. החיסרון הוא כמובן שצריך להתעסק עוד פעם עם סטנדרט סגור על כל המגרעות שלו והעלויות הנוספות (ליצרני המסכים שכן או לא יגלגלו את זה על הצרכן).
החדשות הטובות מצד DP1.2 היא שדווקא יש סיכוי שמספר מסכים קיימים כיום שמכילים חיבור DP יוכלו להתאים לתקן החדש על בסיס החיבור הקיים (זה כבר קרה עם הPS3 ותקני HDMI חדשים בזמנו, אבל זה מאד תלוי ביצרנים עצמם). אבל גם פה מדובר בבעיה דומה של אי ודאות ולכן לא הייתי ממהר לשים היום כסף על מסך יקר רק בשביל לגלות עוד שנה שהוא לא מתאים לתקן DP1.2a ולכן לא מאפשר Adaptive Sync.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2014, 17:23

שמועה חדשה על ה880GTX אומרת שהוא יהיה חזק מה780GTX (ואו זה פשוט ניחוש מעולה!), קר יותר, צורך פחות מתח אבל הנקודה הכי טובה היא זול ממה שהוא מתומחר כרגע. לא בדיוק ברור מאיזו נקודת מחיר כי אפשר למצא 780GTX בין 440$ ועד 500$ אבל ה880GTX אמור להיות זול ממנו. ומעל הכל, תאריך יציאה השנה של Q4 אבל בחלק מהאוחר של Q4. בנוסף זה לא הולך להיות הכרטיס הכי חזק אלה יהיה לפחות כרטיס אחד מעליו, כנראה ה880TI.

זה מעניין כי נשמע שה880GTX הולך להיות בערך 780TI רק קר יותר, שקט יותר, צורך פחות מתח ועולה איזה 450$.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יוני 2014, 22:38

DrKeo כתב:שמועה חדשה על ה880GTX אומרת שהוא יהיה חזק מה780GTX (ואו זה פשוט ניחוש מעולה!), קר יותר, צורך פחות מתח אבל הנקודה הכי טובה היא זול ממה שהוא מתומחר כרגע. לא בדיוק ברור מאיזו נקודת מחיר כי אפשר למצא 780GTX בין 440$ ועד 500$ אבל ה880GTX אמור להיות זול ממנו. ומעל הכל, תאריך יציאה השנה של Q4 אבל בחלק מהאוחר של Q4. בנוסף זה לא הולך להיות הכרטיס הכי חזק אלה יהיה לפחות כרטיס אחד מעליו, כנראה ה880TI.

זה מעניין כי נשמע שה880GTX הולך להיות בערך 780TI רק קר יותר, שקט יותר, צורך פחות מתח ועולה איזה 450$.

אבל אם באמת ה 780 לא יהיה מספיק להריץ את הוויטצ'ר 3 על אולטרה ב 1080P ו 60 פריימים אז זה לא נותן בטחון במיוחד לעמידות של הכרטיסים הללו לעתיד, זאת אומרת יכול להיות שהמשחק הבא של CDP, סייברפאנק שבטח יראה אפילו טוב יותר כי הוא יצא עוד שנתיים לפחות אחריו כבר לא יסחוב אולי על הכרטיס אפילו הגדרות מקסימליות ב 30 פריימים, שלא לדבר על משחקי ביניים שגם יהיו תובעניים יותר מהוויטצ'ר שיצאו עד אז ושוב לא ירוצו ב 60 ואפילו קיצוני יותר.

מה שאני מנסה לאמר זה שצריך כרטיס הרבה יותר חזק מה 780 אם הוויטצ'ר 3 זה סימן, הרי המינימום עם מחשב חדש זה שהכל ירוץ על אולטרה וב 60 FPS לאיזה שנתיים-שלוש לא? (ואני לא מדבר על סופרסאמפלינג ו 4K וכל הדברים הללו שקונים חומרה מפלצתית בשבילם רק 1080P).

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 16 יוני 2014, 08:54

bling כתב:אבל אם באמת ה 780 לא יהיה מספיק להריץ את הוויטצ'ר 3 על אולטרה ב 1080P ו 60 פריימים אז זה לא נותן בטחון במיוחד לעמידות של הכרטיסים הללו לעתיד, זאת אומרת יכול להיות שהמשחק הבא של CDP, סייברפאנק שבטח יראה אפילו טוב יותר כי הוא יצא עוד שנתיים לפחות אחריו כבר לא יסחוב אולי על הכרטיס אפילו הגדרות מקסימליות ב 30 פריימים, שלא לדבר על משחקי ביניים שגם יהיו תובעניים יותר מהוויטצ'ר שיצאו עד אז ושוב לא ירוצו ב 60 ואפילו קיצוני יותר.

מה שאני מנסה לאמר זה שצריך כרטיס הרבה יותר חזק מה 780 אם הוויטצ'ר 3 זה סימן, הרי המינימום עם מחשב חדש זה שהכל ירוץ על אולטרה וב 60 FPS לאיזה שנתיים-שלוש לא? (ואני לא מדבר על סופרסאמפלינג ו 4K וכל הדברים הללו שקונים חומרה מפלצתית בשבילם רק 1080P).

אני לא מכיר שום משחק איי פעם שכרטיס מסך שעולה 500$ לא סחב ב-60+. היחידים שעולים לי לראש זה קטסטרופות אופטימיזציה כמו קרייסס הראשון או GTA4 שגם כרטיסים 20 שנה מהעתיד לא יפתרו את הבעיה שלהם.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יוני 2014, 11:06

וכמו שאמרתי כבר בעבר - וויצ'ר 3 יהיה הקריסיס של שנה הבאה, כנראה. ואני מדבר על ההגדרות הכי הכי גבוהות. הכל על אולטרא. אני מנחש שגם על 880 הוא לא ירוץ הרבה מעבר ל-40 פריימים. ולא ב-4K, אני מתייחס לרזולוציית FULL HD.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2014, 12:13

bling כתב:אבל אם באמת ה 780 לא יהיה מספיק להריץ את הוויטצ'ר 3 על אולטרה ב 1080P ו 60 פריימים אז זה לא נותן בטחון במיוחד לעמידות של הכרטיסים הללו לעתיד, זאת אומרת יכול להיות שהמשחק הבא של CDP, סייברפאנק שבטח יראה אפילו טוב יותר כי הוא יצא עוד שנתיים לפחות אחריו כבר לא יסחוב אולי על הכרטיס אפילו הגדרות מקסימליות ב 30 פריימים, שלא לדבר על משחקי ביניים שגם יהיו תובעניים יותר מהוויטצ'ר שיצאו עד אז ושוב לא ירוצו ב 60 ואפילו קיצוני יותר.

כמה שלא תהיה אופטימי, אין כזה דבר דור חדש של כרטיסי מסך שמספק יותר מ20-40 אחוז יותר ביצועים. אי אפשר לחיות בסרט שזה יהיה כרטיס שיתן פי 3 ביצועים, אין דברים כאלה. אבל תהיה בטוח בדבר אחד, אין כזה דבר PC חסין לעתיד כי עולם הPC כל הזמן מתפתח והוא עושה את זה בצעדים. אין מה לעשות, ב2015 תרצה להריץ את הוויצ'ר 3 חלק ב1080P, ב2017 תרצה להריץ את הוויצ'ר 4 ב4K חלק וברור לך שהכרטיס שהריץ לך את 3 1080P לא יעשה את אותו דבר ל4 ב4K.

זה כמו שבדור הקודם, אם קנית כרטיס שמריץ את קרייסס 1 מעולה ב720P זה לא באמת עזר לך כשהדור היה בן 5 שנים ורצית להריץ את קרייסס 2 ב1080P. אין מה לעשות, הגרפיקה קופצת, עוד 4 שנים תראה על הPC גרפיקה שמשפילה את הוויצ'ר 3 ואתה לא יכול לצפות מ880GTX לסחוב אותה כמו שאתה רוצה. זאת גם הסיבה שאני הולך על אסטרטגיית "כרטיס 200$ כל שנתיים" וכשיוצא החדש אני מוכר את הקודם שלי. זה יוצא הוצאה של בערך 500-600 שקל פעם בשנתיים ואני תמיד משחק בPC בגרפיקה מקסימאלית.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 16 יוני 2014, 12:36

DrKeo כתב:כמה שלא תהיה אופטימי, אין כזה דבר דור חדש של כרטיסי מסך שמספק יותר מ20-40 אחוז יותר ביצועים. אי אפשר לחיות בסרט שזה יהיה כרטיס שיתן פי 3 ביצועים, אין דברים כאלה. אבל תהיה בטוח בדבר אחד, אין כזה דבר PC חסין לעתיד כי עולם הPC כל הזמן מתפתח והוא עושה את זה בצעדים. אין מה לעשות, ב2015 תרצה להריץ את הוויצ'ר 3 חלק ב1080P, ב2017 תרצה להריץ את הוויצ'ר 4 ב4K חלק וברור לך שהכרטיס שהריץ לך את 3 1080P לא יעשה את אותו דבר ל4 ב4K.

זה כמו שבדור הקודם, אם קנית כרטיס שמריץ את קרייסס 1 מעולה ב720P זה לא באמת עזר לך כשהדור היה בן 5 שנים ורצית להריץ את קרייסס 2 ב1080P. אין מה לעשות, הגרפיקה קופצת, עוד 4 שנים תראה על הPC גרפיקה שמשפילה את הוויצ'ר 3 ואתה לא יכול לצפות מ880GTX לסחוב אותה כמו שאתה רוצה. זאת גם הסיבה שאני הולך על אסטרטגיית "כרטיס 200$ כל שנתיים" וכשיוצא החדש אני מוכר את הקודם שלי. זה יוצא הוצאה של בערך 500-600 שקל פעם בשנתיים ואני תמיד משחק בPC בגרפיקה מקסימאלית.

איפה אתה מוכר את הכרטיס הישן שלך? איך המחירים שלהם הולכים?
אני גם הולך על הכרטיס 60* שיוצא כל שנתיים, אבל לא חשבתי למכור את הקודם.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 27 אורחים