נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אפריל 2019, 22:55

יצא הדרייבר של nvidia שפותח dxr לכל כרטיס מ1060gtx ומעלה. כלומר מעכשיו אפשר לשחק את כל המשחקים (מטרו, bfv ו-sottr) בכל הכרטיסים הללו ואני משער שגם קווייק 2 rt יעבוד. בנוסף nvidia שחררה שלושה דמואים להורדה (הרובוט הרוקד, הדמו של מלחמת הכוכבים במעלית ודמו של atomic heart).

אז למי שיש כרטיסי סדרה 1000 פה מוזמן לנסות ולדווח.

נו amd? מתי אתם הולכים לפתוח dxr בדרייברים שלכם?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אפריל 2019, 12:23

DF על RT בכרטיסי סדרה 1000 ועם ה-1660TI:

אמ;לק
אם בודקים ביצועים ב-RT בלבד, למשל עם port royal, ה-2060RTX מכפיל את הביצועים של ה-1080TI וה-2080RTX משלש אותם. אבל אם מסתכלים על משחקים, כמו TR למשל, ההבדלים קטנים בהרבה, ביחוד אם נתחשב בעובדה שבחלקים של הרסטוריזציה הקלאסית ה-1080TI מן הסתם קורע את ה-2060RTX כך שחלק מהפריים ה-1080TI עושה הרבה יותר מהר וחלק ה-2060RTX עושה. זה יצר בעיה קשה ל-DF עם הבנצ'מארקים הללו כי ב-SOTTR למשל יש חלקים בבנצ'מארק שכמעט אין בהם RT בכלל (ושם כמובן שה-1080TI מנצח את ה-2060RTX) ויש חלקים עם לא מעט RT (ושם כמובן שה-2060RTX מנצח את ה-1080TI).

בקיצור, 2080TI משלש את הביצועים של ה-1080TI ב-RT והכל תלוי בכמה RT משתמשים במשחק.

להבין כמה RT פוגע בביצועים כשאין ליבות RT ואיך זה יכול להשליך על הדור הבא, הנה קצת השוואות ב-1440p (שכנראה עם דמקה יהיה מאוד פופולרי בדור הבא), ה-1080GTX יורד מ-84FPS ל-21FPS ב-BFV.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2019, 09:19

ניסיתי את כל הדמואי RT. האמת שממש הופתעתי, זה נראה כל כך הרבה יותר טוב מהסרטונים. הסרטון מלחמת הכוכבים אולי עובד ב-24FPS נעול (1440P) אבל הוא נראה פשוט כמו 100% CGI, מטורף לגמרי. גם אטומיק הארט נראה ממש טוב, אפילו ניסיתי אותו ב-DLSS וזה נראה סבבה אבל בהחלט לא טוב כמו 1440P טבעי, ביחוד האפקטים שנראים ברזולוציה נמוכה יותר אפילו אם התמונה בכלליות נראת בערך אותו דבר כמו ב1440P טבעי.

טוב, אני עדין ממתין ל-CONTROL כי דוגרי אין אף משחק DXR מעניין כרגע :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 אפריל 2019, 09:39

DrKeo כתב:נו amd? מתי אתם הולכים לפתוח dxr בדרייברים שלכם?

אז מה המסקנה מהדיון שלנו לפני 8 חודשים?
:ugeek:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2019, 10:28

omerkot כתב:
DrKeo כתב:נו amd? מתי אתם הולכים לפתוח dxr בדרייברים שלכם?

אז מה המסקנה מהדיון שלנו לפני 8 חודשים?
:ugeek:

שהליבות rt משלשות את הביצועים של כרטיס סטנדרטי מקביל וכרטיס של 700$ בקושי מתמודד עם rt ב1080p ;)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 אפריל 2019, 11:07

ושכל מה שיש פה זה המון חישובים פשוטים במקביל, חישובים שאפשר לעשות בזמן אמת גם עם כרטיסים ללא שקר כלשהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2019, 11:25

omerkot כתב:ושכל מה שיש פה זה המון חישובים פשוטים במקביל, חישובים שאפשר לעשות בזמן אמת גם עם כרטיסים ללא שקר כלשהו.

דברנו על זה כבר אז ואף אחד לא טען שצריך ליבות מיוחדות בשביל rt, אני עשיתי rt בג׳אווה על מעבד של לפטופ ב2010. השקר הכלשהו הזה נותן ל2060 שעולה 330$ כמעט להכפיל את הביצועים של טייטן v שעולה 2000$ אז אם זה מה ששקרים עושים - בבקשה תשקר לי :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אפריל 2019, 11:45

אני לא חושב שמישהו אי פעם הכחיש שזה אפשרי לעשות RT עם כרטיס ללא ליבות מיוחדות, פשוט שזה הרבה הרבה הרבה פחות יעיל, ברמה שזה פשוט לא כדאי להפעיל אותו, בלתי שחיק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2019, 11:54

Laskin כתב:אני לא חושב שמישהו אי פעם הכחיש שזה אפשרי לעשות RT עם כרטיס ללא ליבות מיוחדות, פשוט שזה הרבה הרבה הרבה פחות יעיל, ברמה שזה פשוט לא כדאי להפעיל אותו, בלתי שחיק.

ואם רואים את הסרטון של DF במלואו, הם לא ממליצים על RT עם 1080TI (הכרטיס ללא RT הכי חזק בשוק היום חוץ מאשר הטייטן V אבל הם מאוד קרובים בכוח ממילא) בשום משחק אפילו ב-1080p כי הוא לא מצליח להחזיק 30 יציב ב-1080p. כן, עוד כמה שנים יהיו לנו כרטיסים הרבה יותר חזקים ובסוף brute force ינצח, יוכלו לעשות RT בכל הכרטיסים וזה יהפוך לסטנדרט בתעשיה. אבל כרגע? אני לא רואה את זה כטכניקה נפוצה עד הפס6 פחות או יותר. כן, יהיו משחקים על הפס5 שישתמשו ב-RT לדברים מאוד ספציפים ובהגדרות מאוד נמוכות אבל לא הרבה מעבר. אני בטוח שנראה במשחקים כמו GT7 שימוש ב-RT להשתקפות מה שיחסוך להם המון עבודה ביצירת מפות קיוביות וכדומה ובנוסף יספק השתקפויות אמיתיות במקום לזיוף שיש היום במשחקים אבל זה הולך להיות צעדי תינוק עד הפס6 שכנראה תשתמש ב-RT בצורה כבידה יותר.

אי אפשר להכחיש שאם רוצים לעשות RT כמו שצריך ב-2019, צריך ליבות RT אחרת הביצועים נמוכים מדי אפילו ל-1080p ומי מכוון ל-1080p ב-2019?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אפריל 2019, 12:57

אני!

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 אפריל 2019, 13:15

נדב, רשמתי "זמן אמת".
RT אפשר גם לעשות על קומודור מודל 89 אבל כשאתה מבקש שAMD תשחרר דרייברים תואמי dxr, אתה לא רוצה שהיא תשחזר את מה שעשית בג'אווה. אתה רוצה שהיא תעשה את מה שכרטיס הלא RT שלך מסוגל לבצע ונראה "מטורף לגמרי".
אף אחד לא מתכווח עם זה שנווידיה בנתה GPU עם יכולות מתאימות יותר. הויכוח היה סביב השאלה אם הסיבה לRT המשופר היא החישובים המקביליים שנובעים מהמון ליבות טיפשות שהיא דחפה פנימה או שהיא יצרה איזו חומרה ייחודית שמממשת RT על הdie ובלעדיה פשוט אי אפשר לעשות RT בזמן אמיתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2019, 13:20

omerkot כתב:נדב, רשמתי "זמן אמת".
RT אפשר גם לעשות על קומודור מודל 89 אבל כשאתה מבקש שAMD תשחרר דרייברים תואמי dxr, אתה לא רוצה שהיא תשחזר את מה שעשית בג'אווה. אתה רוצה שהיא תעשה את מה שכרטיס הלא RT שלך מסוגל לבצע ונראה "מטורף לגמרי".
אף אחד לא מתכווח עם זה שנווידיה בנתה GPU עם יכולות מתאימות יותר. הויכוח היה סביב השאלה אם הסיבה לRT המשופר היא החישובים המקביליים שנובעים מהמון ליבות טיפשות שהיא דחפה פנימה או שהיא יצרה איזו חומרה ייחודית שמממשת RT על הdie ובלעדיה פשוט אי אפשר לעשות RT בזמן אמיתי.

אין ויכוח כי בניגוד לאוגוסט-ספטמבר, היום אנחנו יודעים בדיוק מה יש ב-SM של טיורינג. אז דברנו על היום שבו NVIDIA ממש תגיד לנו מה יש בפנים ולמה עיתונאים לא שואלים את השאלות הנכונות אבל היום, חצי שנה מאוחר יותר, הכל כבר ידוע.

AMD יכולה לשחרר דרייבר שתומך ב-DXR (כלומר אני חושב, הצוות דרייברים שלהם הוא כזה גרוע שאי אפשר לקחת כמובן מאליו שום דבר) אבל השאלה היא האם היא רוצה. האם AMD צריכה את ה-PR הרע של RADEON VII ב-700$ שבקושי מתמודד עם RT ב-30/1080p.

אגב, יש פה מישהו עם 1080TI שניסה את הדמואים של ה-RT? פייג', אין לך במקרה 1080TI?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 15 אפריל 2019, 20:31

DrKeo כתב:
omerkot כתב:נדב, רשמתי "זמן אמת".

אין ויכוח כי בניגוד לאוגוסט-ספטמבר, היום אנחנו יודעים בדיוק מה יש ב-SM של טיורינג. אז דברנו על היום שבו NVIDIA ממש תגיד לנו מה יש בפנים ולמה עיתונאים לא שואלים את השאלות הנכונות אבל היום, חצי שנה מאוחר יותר, הכל כבר ידוע.

AMD יכולה לשחרר דרייבר שתומך ב-DXR (כלומר אני חושב, הצוות דרייברים שלהם הוא כזה גרוע שאי אפשר לקחת כמובן מאליו שום דבר) אבל השאלה היא האם היא רוצה. האם AMD צריכה את ה-PR הרע של RADEON VII ב-700$ שבקושי מתמודד עם RT ב-30/1080p.

אגב, יש פה מישהו עם 1080TI שניסה את הדמואים של ה-RT? פייג', אין לך במקרה 1080TI?

אני עם 1080GTX,אני כנראה אבדוק היום או מחר את הדמואים אבל אין לי באמת ציפיות מ-RT על הכרטיס שלי מעבר ל"אה,מגניב שזה עובד גם כאן עכשיו".. מילא אם הייתי משחק על 1080P,אולי הייתי שוקל להפעיל RT איפה שהאימפלמנטציה לא יותר מדי רוצחת. חיידק השידרוג מתחיל לתקוף חזרה לאט לאט.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 אפריל 2019, 11:03

מעוניין לרכוש מסך 1440p ו 144Hz. לא קעור, IPS. אני מבין שיש לי 2 אופציות: ה Asus PG279Q הידוע. ולאחרונה יצא גם המסך החדש של Gigabyte שמקבל ביקורות דומות
(https://www.rtings.com/monitor/reviews/ ... rus-ad27qd)

מישהו התנסה עם המסך החדש של ג'יגבייט או יש לו מה להוסיף בנוגע לבחירה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2019, 23:22

הופ, חדשות מעניינות, אינטל מודיעה רשמית שכרטיסי המסך שלהם שיוצאים שנה הבאה, ה-X^e, יכילו תמיכה חומרתית ל-Ray Tracing.
I’m pleased to share today that the Intel® Xe architecture roadmap for data center optimized rendering includes ray tracing hardware acceleration support for the Intel® Rendering Framework family of API’s and libraries

כרגע מדובר רק בכרטיסים לשרתים אבל יש סיכוי טוב שזה יחלחל גם לכרטיסים הביתיים שהם מוציאים שנה הבאה.

בנוסף AMD מאשרים שגם RYZEN 3000 וגם NAVI יוצאים ב-Q3 השנה, כלומר בין יולי לספטמבר. כנראה שהחשיפה ב-27 לחודש בקומפיוטקס 2019.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מאי 2019, 09:38

ממש נחמד לראות שגם אינטל כנראה תקפוץ על RT... נראה שיש הסכמה שזה כן יהיה הכיוון שאליו הולכים, בשלושת החברות החשובות.
קצת חבל שכנראה שלא נגיע לשם בדור הקרוב של הקונסולות, לפחות לא כמו שצריך, אבל אולי בגירסאות הפרו/X כן נקבל משהו יותר רציני ביכול להתמודד עם זה גם במשחקים הגדולים והיפים יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 מאי 2019, 13:13

Laskin כתב:ממש נחמד לראות שגם אינטל כנראה תקפוץ על RT... נראה שיש הסכמה שזה כן יהיה הכיוון שאליו הולכים, בשלושת החברות החשובות.
קצת חבל שכנראה שלא נגיע לשם בדור הקרוב של הקונסולות, לפחות לא כמו שצריך, אבל אולי בגירסאות הפרו/X כן נקבל משהו יותר רציני ביכול להתמודד עם זה גם במשחקים הגדולים והיפים יותר.

אינטל שם עוד מלארבי מלפני שנים והם תמיד היו חובבי RT לא קטנים אבל נחמד לראות שגם בשוק ה-GPU שהם קופצים אליו (מעבר לGPU על הCPU שתמיד היה להם) הם מתכננים ללכת על RT בחומרה. זה אכן העתיד אבל עד שלא יהיה BASELINE שמסוגל להשתמש ב-RT, זה יהיה רק אפקט ליופי. בסוף נשאיר רסטוריזציה מאחור, או לפחות במקום שקצת RT ישתלב לתוך משחק ברסטוריזציה נקבל קצת רסטוריזציה שמשתלבת לתוך משחק שמרונדר כולו ב-RT, אבל זה יקח עוד שנים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מאי 2019, 13:34

אני מסכים, אבל כן היה לי את החשש הזה שאולי זה "יגמור" כמו PHYSX, שרק חברה אחת תעשה מזה טכנולוגיה שלה, גם אם הפעם לא בבלעדיות, אבל שלא יתאחדו סביב זה, ונראה ששלושתן כן הולכות לספק את זה בחומרה, כך שאני אופטימי יותר עכשיו שגם אינטל תעשה זאת בGPU שלה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 מאי 2019, 13:52

כרטיסים גרפים נועדו להאיץ גרפיקה ממוחשבת. אם כולם עושים רסטוריזציה, הארכיטקטורה שלהם תחמיא לרסטוריזציה. אפילו אם לא היו ליבות RT אצל אף אחד, יום אחד הכוח הגולמי של ה-GPU יהיה חזק מספיק בכדי ש-RT לאט לאט יחודר למנועים בלי שום קשר להאצת חומרה. ככל שהיה יותר RT במנועים, כנראה שתעשית החומרה הייתה מתחילה לעשות יותר ויותר פיצ'רי חומרה ל-RT. כלומר או שזה היה נולד מחומרה קודם (כמו שקרה עם NVIDIA) או שפשוט היינו ממתינים והעובדה שהתוכנה מתחילה להשתמש בזה היה דוחף את החברות חומרה להתחיל לתמוך בזה חומרתית, אבל בסוף RT הוא עתיד שאליו אנחנו הולכים אם חברות החומרה היו רוצות או לא.

כרגע RT זה הימור בשבילן, הרי 99% מהרינדור היום הוא רסטוריזציה ולשים חומרת RT אומר פחות חומרת רסטוריזציה. זה נחמד לראות שאינטל קופצת לסירה הזאת גם ואני משער שגם AMD תצטרף מתישהו. זה אומר שעתיד ה-RT קרוב יותר, ברגע שכולם תומכים אז כל המנועים ישתמשו בזה ותווצר לולאה שמאכילה את עצמה: יותר ליבות RT -> יותר שמוש ב-RT אצל מפתחים -> יותר ליבות RT בשביל להחמיא לשימוש הגדל ב-RT וכך הלאה. אני משער שככל שיעברו השנים יותר מה-GPU יוקדש לחומרה שמחמיאה ל-RT ופחות לרסטוריזציה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מאי 2019, 14:00

כן, אבל כמובן שבלי ליבות RT לא היינו מגיעים לכרטיסים שיריצו RT במשחקי AAA *של היום* גם בעוד 10 שנים... עכשיו NVIDIA כנראה לא תוכל לבחור אם לעשות או לא לעשות - נראה שזה הכיוון ושתהיה תחרות פה. אולי גם סוף סףו AMD או אינטל יעקפו אותה בסיבוב, בכל הקשור ליעילות הליבות הללו... או לפחות - אני מקווה מאוד. חייבים תחרות אמיתית וNVIDIA הרחק מלפנים כבר זמן מה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 מאי 2019, 14:06

Laskin כתב:כן, אבל כמובן שבלי ליבות RT לא היינו מגיעים לכרטיסים שיריצו RT במשחקי AAA *של היום* גם בעוד 10 שנים... עכשיו NVIDIA כנראה לא תוכל לבחור אם לעשות או לא לעשות - נראה שזה הכיוון ושתהיה תחרות פה. אולי גם סוף סףו AMD או אינטל יעקפו אותה בסיבוב, בכל הקשור ליעילות הליבות הללו... או לפחות - אני מקווה מאוד. חייבים תחרות אמיתית וNVIDIA הרחק מלפנים כבר זמן מה.

עוד שלושה שבועות חושפים את NAVI, אם הוא לא מצליח לעקוף את סדרה 2000 של NVIDIA (שתהיה כבר בת כמעט שנה כשהיא תצא) אז AMD הולכת לבלות עוד הרבה שנים בבור. מה שהכי מעניין הוא ששנה הבאה כנראה נראה את סדרה 3000 על 7nm ופעם אחרונה ש-NVIDIA ירדה בהליך יצור משמעותית ובצעה Tick הם יותר מהכפילו ביצועים (במעבר מסדרה 900 ל-1000). אם שנה הבאה יהיו כרטיסי NVIDIA עם ביצועי RT כפולים והכרטיסים עצמם יתנו 15TFLOPS-30TFLOPS תלוי הכרטיס, אני לא יודע מאיפה AMD אמורה בכלל להתחיל להתחרות בהם.

בנוגע ל-RT, זה היה מגיע, אם קרייטק הצליחו להריץ ב-4K/30 השתקפויות RT על כרטיס של 10.5TFLOPS, אפילו אם מדובר במקרה מאוד פשוט ביחס לזה של הישומי RTX שראינו עד עכשיו, כנראה שעוד כמה שנים היינו רואים כך או כך RT רץ תוכנתית. הרי אם אפשר לעשות את זה לא רע על 10.5TFLOPS, כשיהיו כרטיסי 30TFLOPS מן הסתם זה יהיה רק קל יותר. החומרת RT המוקדשת רק מקרבת אלינו את העתיד. 2060RTX מנצח 1080TI ולפעמים אפילו קורע אותו ב-RT, אנחנו בעצם מקדימים את העתיד באיזה 6 שנים בעזרת הליבות המוקדשות.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 02 מאי 2019, 19:20

כולם פה מתלהבים מrt ,אבל שוכחים שזה מגיע
במחיר גדול בביצועים ,גם עם ליבות ייעודיות

זה לשלם או ברזולוציה או בפרימים לשניה

אני לא חושב שזה רע ,שיש חומרה לrt
אבל מקווה שזה יהיה אפשרות לצרכן עוד הרבה זמן
עם לישם rt או לא במישחקים עצמם

מעבר לזה אל תשכחו שכרגע לא מדובר על rt מלא
אנחנו רק בהתחלה ,ומדובר על rt רק על אלמנטים
מסוימים ,ולא rt על כל התמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 מאי 2019, 19:40

גרפיקה תמיד עולה ביצועים, זה לא חדש. כש-GEFORCE 3 הציג שיידרים למשחקים זה עבד פשוט נורא אבל לאט לאט זה הפך לאחד הדברים הכי חשובים בגרפיקה המודרנית. כנ"ל על RT, זה כבד עכשיו, בעתיד זה יהיה קל יותר. פעם אחרונה שבדקתי רוב המשחקים עובדים ב-1440P ב-60FPS עם RT למי שיש כרטיס חזק כך שלהתחשב בזה שאנחנו חווים מהפכה גרפית, העלות בביצועים היא לא באמת גבוהה במיוחד ועוד שנה או שנתיים סדרה 3000 כבר תהיה יותר בשלה ל-RT.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 03 מאי 2019, 13:57

אני לא אומר שזה לא העתיד
אבל כרגע זה בשלב שזה יקר מבחינת עלות תועלת
וגם לא מיושם בצורה מלאה

שנינו מסכימים שזה בחיטולים
זה כמו ווירטואה פאיטר שהתחילו למכור מישחקי
תלת מימד מבוססים פוליגונים

אז כן אולי עוד כמה שנים ניראה rt מלא
ומשחקים ירוצו עם rt מלא ב60 פרימים לשניה
ו4k

כרגע 2800 עולה המון כסף ,ולא נגיש תקציבית לרוב השוק
ושמפעילים rt רק על אלמנטים מסוימים ,יש פגיעה
גדולה בביצועים
ורוב הסיכויים שזה לא יכנס בצורה מלאה לקונסולות דור הבא
ככה שכניראה יקח עוד כמה שנים טובות
עד שהשוק מינסטרים יעבור לזה בצורה חזקה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מאי 2019, 16:29

זה כרגע פיצ'ר לקור. זה חשוב כי אם זה לא יגיע קודם כפיצ'ר לקור שמוכן לשלם הרבה, כמוני עם ה-2080RTX שלי, הטכנולוגיה תתקדם לאט.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 54 אורחים