נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 27 ינואר 2022, 14:19

בכלל לא רואה את הירידה באופק. לא בשנה הקרובה לפחות. אגב, זאת סיבה טובה, לדעתי, למכירות המאוד חזקות של הקונסולות בין היתר. אומנם אנקדוטה, אבל אני כבר מכיר שני אנשים שאמרו לי ''ואללה, שווה לי לשים 2,200 ש''ח ולקבל XSX ולהיות שקט לדור הזה''. והם היו שחקני PC על מלא קודם לכן. לרבים אין את הכסף המיותר של 6-7 אלף ש''ח לשים רק על כרטיס מסך.... כשהמשבר יגמר, נוכל לקנות מחשב גיימינג טוב ב6,000. אבל המשבר לא יגמר בשנה הקרובה. רחוק מכך. הקריפטו אומנם בהאטה, אבל כבר ראינו האטה דומה בעבר, והפעם הוא חזר ביתר שאת (הביטקוין טיפס למעל פי 2 מהשיא הקודם שאז מחירי כרטיסי המסך השתוללו בלי קשר למחסור שבבים עולמי).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 ינואר 2022, 15:05

אני גם כן חושב שקליימן צודק.
אגב, אפילו אני חשבתי לכמה רגעים פשוט לקנות XSX בגלל השיט הזה, ואז עוד שנתיים רק אפ המצב ישתפר לקנות מחשב, אבל החלטתי בסוף לרדת מזה, הכח של סדרה 4000 ישפיל את הביצועים של הXSX וזה יהיה שווה את ההמתנה. אני מקווה :/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ינואר 2022, 15:41

Laskin כתב:אני גם כן חושב שקליימן צודק.
אגב, אפילו אני חשבתי לכמה רגעים פשוט לקנות XSX בגלל השיט הזה, ואז עוד שנתיים רק אפ המצב ישתפר לקנות מחשב, אבל החלטתי בסוף לרדת מזה, הכח של סדרה 4000 ישפיל את הביצועים של הXSX וזה יהיה שווה את ההמתנה. אני מקווה :/

רק שאתה תקנה את סדרה 5000 או 6000 בסוף כמו שאני מכיר אותך :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 ינואר 2022, 15:43

אני ממש לא מאלה שדוחים בדרך כלל, אני תמיד קונה מחשב כל 5 שנים כמעט על הדקה, הפעם - אני חושב שזה מאוד ברור למה מ-2020 אני לא עושה זאת, לא היה דבר כזה מעולם בתעשייה

הדבר היחיד שיכול לגרום לי שלא לקנות את סדרה 4000 (וכמובן מחשב חדש מסביבו) זה אם יהיו בעיות התחממות, או תקלות בסגנון, או שהביצועים יהיו נגיד רק 20% מעל הסדרה הנכחית, דברים מאוד מאוד לא סבירים בקיצור :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 27 ינואר 2022, 16:16

אם המצב הזה יימשך הבילד מבוסס Zen4+סדרה 4000 שבניתי עליו יידחה אי שם לשנה הבאה,ואז כבר אולי אמתין לסדרה 5000 and so on
אני עדיין לא מרגיש שהקפיצה הדורית שאני מגדיר לעצמי בין מה שיש לי כרגע למה שקיים היום מספקת,אז המצב הזה כמעט נוח לי למען האמת.

Chen
Trainee

הודעהעל ידי Chen » 27 ינואר 2022, 17:48

אני בנקודה הזאת שאם אני רוצה לשדרג את המחשב זה להחליף את רוב החלקים שלו. למזלי כל עוד אני משחק ב1080P אני עדיין מריץ הכל אז אולי אפשר לגרור ככה עוד הרבה שנים...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ינואר 2022, 22:11

אני זכיתי בלוטו, קניתי 2080 RTX יד שניה ״כמו חדש בקופסה״ ב-500$ באמזון במאי 2019. אחת הקניות החכמות שעשיתי, ביחוד שקבלתי איזה 800 שקלים על ה-1070GTX שהיה לי בזמנו. הוא משרת אותי עד היום נאמנה, עם DLSS הוא קורע את הפס5 וה-XSX. באמת זכיה בלוטו מבחינת תזמון והכל.

מצד שני בטלתי הזמנה מראש מחנות פה בארץ של 3080 ב-3200 שקלים בספטמבר 2020, בדיוק עברתי עבודה והרגשתי שזה לא זמן חכם להוציא אלפי שקלים, כך שזה היה תיקון של היקום שהחזיר לי קארמה קקה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 ינואר 2022, 16:13

סוף סוף :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 ינואר 2022, 16:55

אני חשבתי שהם לא משתמשים בdlss בגלל שהם מחכים לפיתרון הפנימי שלהם. יאללה, שיגיע להורייזן 5, הייתי שמח לעלות ל100fps+. שלא נדבר על זה שdlss מביא aa מושלם וזה יהיה מדהים לפורצה שמסתמך על MSAA העתיק.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 פברואר 2022, 12:49

DrKeo כתב:אני זכיתי בלוטו, קניתי 2080 RTX יד שניה ״כמו חדש בקופסה״ ב-500$ באמזון במאי 2019.

אמאזון? יד שנייה? התכוונת איביי?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 פברואר 2022, 14:21

sharonbn כתב:
DrKeo כתב:אני זכיתי בלוטו, קניתי 2080 RTX יד שניה ״כמו חדש בקופסה״ ב-500$ באמזון במאי 2019.

אמאזון? יד שנייה? התכוונת איביי?

אמזון, יש להם יד שניה :)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 פברואר 2022, 10:15

לאינטל יש תכניות להכניס תשלומים תמורת פיצ'רים בחומרה. התכנית נקראת Software Defined Silicon (SDSi) ותאפשר להפעיל "אלמנטים נוספים של סיליקון במעבד" (ככה המאמר טוען) . כרגע מדובר במעבדי xeon שמותקנים על מערכת לינוקס. הרציונל של התכנית טוען שמעבדי זיאון עמוסים בהמון פיצ'רים, לדוגמא תמיכה של 4.5 טרה זכרון לכל סוקט, וירטואליזציה של רשתות וכו. אולם כל האקסטרה גודנס הזה לא חיוני כל הזמן ולכל הסביבות/התקנות. לכן יש הגיון שתהיה תכנית שבה יתאפשר לקסטם מעבד לעבוד באופן אופטימלי בהתאם לדרישות הפלטפורמה/מ"ה/אפליקציה. לדוגמה, מנוע חיפוש יזדקק לגישה להרבה זיכרון אולם לא לפיצ'ר אחר.

אבל כולנו יודעים מה קורה כשהרגל נכנסת בין הדלת למשקוף. הרשת כבר גועשת עם ציוצים של אושיות שטוענים שאחרי שהשוק יתרגל להפעלת חומרה במיקרו טרנזקציות, אינטל תביא את התכנית למשתמשים ביתיים. כך ,למשל, נצטרך לשלם עבור היכולת לאוברקלוק, ובעתיד אולי יהיו משחקים שידרשו תשלום עבור פיצ'ר של חומרה ע"מ לרוץ בהגדרות הכי גבוהות.

ויש כאלה שטוענים שיבוא היום ונשלם מנוי תמורת שימוש במעבד שלנו.

https://wccftech.com/intel-pay-addition ... cpus-sdsi/

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 פברואר 2022, 11:02

אם הם היו מונופול הייתי קצת דואג, אבל הם לא... אז אני באמת שלא :)
זו הזדמנות מעולה לAMD לצאת בהצהרה שהם לעולם לא יעשו זאת וכו' ולגרוף אהדה ויח"צ טוב, וגם למכור יותר מכל מני מנהלים חשדנים שבאמת חוששים שיום יבוא ונאלץ לשלם מנוי או משהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 פברואר 2022, 11:22

כמו שלאסקין אמר, שיעשו את זה, AMD יפתחו להם את התחת.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 פברואר 2022, 12:15

לא רק AMD. בשוק השרתים רואים כניסה די מאיימת של מעבדי ARM והמצב שם כרגע חנוק מבחינת כושר ייצור ולא בגלל חוסר רצון ליותר.
גם בשוק של הדסקטופים, אפל הראתה שמעבדים מבוססי ARM מצליחים לאכול בלי מלח את המעבדים המקבילים של אינטל ובאופן די פרדוקסלי, הסיבה שלא רואים כמעט מערכות מבוססות windows על גבי arm נעוצה באיזה דיל ישן בין מיקרוסופט לקוואלקום, שכנראה עומד לפוג בקרוב. כשזה יקרה, לאינטל עלולות לצוץ בעיות קשות נוספות.
עבור אינטל, זה זמן רע מאוד לשחק משחקים אנטי-צרכניים.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 פברואר 2022, 12:59

Laskin כתב:אם הם היו מונופול הייתי קצת דואג, אבל הם לא... אז אני באמת שלא :)
זו הזדמנות מעולה לAMD לצאת בהצהרה שהם לעולם לא יעשו זאת וכו' ולגרוף אהדה ויח"צ טוב, וגם למכור יותר מכל מני מנהלים חשדנים שבאמת חוששים שיום יבוא ונאלץ לשלם מנוי או משהו.

הם לא מונופול, הם דואופול. האמונה הנאיבית שלכם בכוחות השוק היא באמת מחממת לב. מעניין שאף אחד מהבנקים בישראל לא קופץ על ההזדמנות לתחרות וכולם מעלים עמלות ביחד. כנ"ל לגבי חברות המזון וכל שאר הקרטלים שמנהלים את חיינו פה בארץ הקטנה והנטולת תחרות.
ייתכן שAMD יחליטו שזו הזדמנות לבידול, יכול להיות. וגם יכול להיות שAMD תעשה את החישובים שלה ותחליט לשלב ידיים עם אינטל ולצחוק כל הדרך לבנק על חשבוננו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 פברואר 2022, 13:06

sharonbn כתב:
Laskin כתב:אם הם היו מונופול הייתי קצת דואג, אבל הם לא... אז אני באמת שלא :)

הם לא מונופול, הם דואופול. האמונה הנאיבית שלכם בכוחות השוק היא באמת מחממת לב. מעניין שאף אחד מהבנקים בישראל לא קופץ על ההזדמנות לתחרות וכולם מעלים עמלות ביחד. כנ"ל לגבי חברות המזון וכל שאר הקרטלים שמנהלים את חיינו פה בארץ הקטנה והנטולת תחרות.
ייתכן שAMD יחליטו שזו הזדמנות לבידול, יכול להיות. וגם יכול להיות שAMD תעשה את החישובים שלה ותחליט לשלב ידיים עם אינטל ולצחוק כל הדרך לבנק על חשבוננו.

גם בעולם כרטיסי המסך וגם בעולם המעבדים זה עבד אחלה עד עכשיו. יש בעיות רק כשחברה אחת קורסת והשניה עולה עליה בכל פרמטר בהפרש אדיר.

ובנוגע מזון בישראל, פעם אחרונה שבדקתי אין שוק חופשי בישראל בקטגורית המזון.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 פברואר 2022, 13:25

...או בשוק הבנקים.
האמונה ה"נאיבית" שלנו מתבססת על ההיסטוריה של כל שוק חופשי אי פעם בהסטוריה, וכל הדוגמאות שאתה מביא הן של תחומים סופר "מפוקחים" או מפוצצים ברגולציות שמקשות מאוד להכנס ולהתחרות כמו שצריך.
כשחברה מחליטה על דעת עצמה לבצע מהלכים שפוגעים בצרכן - הצרכן ילך למתחרה שלה, ואם שתי החברות המובילות ישלבו ידיים - יקום מתחרה שלישי כי הם יוצרים ואקום.
כן, יתכן וייקח זמן לאותו מתחרה חדש, אבל זה יגיע וכשזה ברור שזה מגיע אז ישקיעו עוד ועוד במתחרה החדש כדי שהוא יוכל לקדם את זה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 פברואר 2022, 14:20

נו באמת, אפשר לחשוב שבארה"ב ולא היו ואין היום מונופולים או קרטלים.
אין לי בעיה להסכים עם הטענה שרגולציה יכולה ליצור חסמים לתחרות, זה נכון בהרבה מקרים. אבל הטענה ששוק חופשי לעולם יהיה תחרותי היא מגוחכת.
צריך לזכור שרגולציה כמעט לעולם לא נוצרת יש מאין אלא באה לתקן עיוותים שנוצרו איפה שאין רגולציה.
Laskin כתב:ואם שתי החברות המובילות ישלבו ידיים - יקום מתחרה שלישי כי הם יוצרים ואקום.

אפשר לקבל את זה ביותר נאיבי? היום אינטל וAMD מחזיקות ביחד ביותר מ99% נתח שוק של מעבדי x86. ואתה באמת מדמיין שפתאום יצוץ לו מתחרה שבאמת יהווה איזשהיא תחרות כלשהיא?
טוב, היינו בדיונים האלה כאן כמה פעמים. כ"א (כולל אני כנראה וגם כל האחרים פה) מסתכל על הדוגמאות ההסטוריות שמתאימות למטרה שצייר מראש על הלוח. אני בהחלט מקווה שאתם צודקים ואולי פשוט אינטל תחליט לוותר וזהו

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 13 פברואר 2022, 14:34

רגולציה נוצרת כדי לתקן עיוותי שוק שיצרה הממשלה. לא היו קרטלים או מונופולים ששרדו לאורך זמן והעלו מחירים בצורה טורפנית ללא חסות ממשלתית.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 פברואר 2022, 14:45

בדיוק כמו שאמרתי, כ"א מסתכל על ההסטוריה עם המשקפיים שבחר מראש לשים

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 13 פברואר 2022, 14:47

לא, יש אמת אובייקטיבית. אתה מוזמן למצוא דוגמה נגדית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 פברואר 2022, 15:07

sharonbn כתב:נו באמת, אפשר לחשוב שבארה"ב ולא היו ואין היום מונופולים או קרטלים.
אין לי בעיה להסכים עם הטענה שרגולציה יכולה ליצור חסמים לתחרות, זה נכון בהרבה מקרים. אבל הטענה ששוק חופשי לעולם יהיה תחרותי היא מגוחכת.
צריך לזכור שרגולציה כמעט לעולם לא נוצרת יש מאין אלא באה לתקן עיוותים שנוצרו איפה שאין רגולציה.
Laskin כתב:ואם שתי החברות המובילות ישלבו ידיים - יקום מתחרה שלישי כי הם יוצרים ואקום.

אפשר לקבל את זה ביותר נאיבי? היום אינטל וAMD מחזיקות ביחד ביותר מ99% נתח שוק של מעבדי x86. ואתה באמת מדמיין שפתאום יצוץ לו מתחרה שבאמת יהווה איזשהיא תחרות כלשהיא?
טוב, היינו בדיונים האלה כאן כמה פעמים. כ"א (כולל אני כנראה וגם כל האחרים פה) מסתכל על הדוגמאות ההסטוריות שמתאימות למטרה שצייר מראש על הלוח. אני בהחלט מקווה שאתם צודקים ואולי פשוט אינטל תחליט לוותר וזהו

אם העלת את שוק המזון בארץ, אני לא ממש זוכר יותר מדי רגולציות שנוצרו פה בגלל עיוות השוק, לרוב הן מגיעות מקבוצות אינטרס. כלומר, על איזה עיוות בשוק בדיוק באים לתקן איסור של יבוא של פירות/ירקות/מוצרי חלב מסויימים? הרי הכל פוליטיקה קטנה ואנטרסים, מכסים והגבלות יבוא של אוכל לישראל תמיד היו מבוססים קבוצות אנטרס מקומבנות עם המדינה. אתה תשלם 50 שקל לאננס בכדי שה-3.5 חקלאים שמגדלים אננס במדינה לא טרופית יוכלו להמשיך לגדל אננס.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 13 פברואר 2022, 15:11

אני חושב שהוא התכוון לרגולציה של הגבלים עסקיים, antitrust laws כמו בארה״ב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 פברואר 2022, 15:27

Laskin כתב:...או בשוק הבנקים.
האמונה ה"נאיבית" שלנו מתבססת על ההיסטוריה של כל שוק חופשי אי פעם בהסטוריה, וכל הדוגמאות שאתה מביא הן של תחומים סופר "מפוקחים" או מפוצצים ברגולציות שמקשות מאוד להכנס ולהתחרות כמו שצריך.
כשחברה מחליטה על דעת עצמה לבצע מהלכים שפוגעים בצרכן - הצרכן ילך למתחרה שלה, ואם שתי החברות המובילות ישלבו ידיים - יקום מתחרה שלישי כי הם יוצרים ואקום.
כן, יתכן וייקח זמן לאותו מתחרה חדש, אבל זה יגיע וכשזה ברור שזה מגיע אז ישקיעו עוד ועוד במתחרה החדש כדי שהוא יוכל לקדם את זה.

בתחום המעבדים הקמה של מתחרה חדש יכולה לקחת חצי עשור, אני לא בטוח שאנחנו רוצים להיות שם. אבל דווקא עכשיו זה הזמן בו המלחמת מעבדים הפכה למדממת במיוחד, כמו שעומר אמר אפל במסלול טיסה עם המעבדים שלה, ARM על סף התפוצצות (גם NVIDIA במשחק, מפתחת כרגע מעבד ARM בישראל) והקרב בין אינטל ל-AMD הוא מהחזקים שהיו ב-15 שנים האחרונות. אולי לפני 5 שנים הייתי דואג כי אינטל החזיקה את השוק בביצים, אבל היום יש מלחמה והיא הולכת להפוך רק ליותר מדממת בעתיד הנראה לעין.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 45 אורחים