נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יוני 2022, 00:17

3080 ממשיך לרדת - 780$. וחלק מהכרטיסים בסדרה אפילו מתחת לmsrp! שימשיך ככה לקראת השיגור של סדרה 4000.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 25 יוני 2022, 18:05

מה נשאר להגיד, מפתה מאוד (מאוד!) לבנות מחשב PC לקראת ההשקה של SF6 בשביל להנות מלאג אפסי. ה4000 יהיה יותר קל להשגה?
מניח שלא, כי הפאקינג מחסור, אבל אולי יש משהו שאנלא יודע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יולי 2022, 18:28

השבוע יצא העדכון Direct Storage לחלונות 11. אין עדין משחקים שתומכים, לדעתי הראשון שהוכרז הוא FF16.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 יולי 2022, 07:23

glass man כתב:מה נשאר להגיד, מפתה מאוד (מאוד!) לבנות מחשב PC לקראת ההשקה של SF6 בשביל להנות מלאג אפסי. ה4000 יהיה יותר קל להשגה?

תהיה רגוע. יהיו מחסורים מכוונים בהשקות, כמו תמיד. לא הייתי מתפתה לרכוש כרטיס סדרה 3XXX - חבל על הכסף.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2022, 11:01

Klayman כתב:
glass man כתב:מה נשאר להגיד, מפתה מאוד (מאוד!) לבנות מחשב PC לקראת ההשקה של SF6 בשביל להנות מלאג אפסי. ה4000 יהיה יותר קל להשגה?

תהיה רגוע. יהיו מחסורים מכוונים בהשקות, כמו תמיד. לא הייתי מתפתה לרכוש כרטיס סדרה 3XXX - חבל על הכסף.

אני לא יודע אם קיים כזה דבר מחסור מכוון, אבל כל כמות שהם לא יביאו בהשקה יאזול ממש מהר.

אגב, ה-3080 כבר 770$.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 יולי 2022, 15:05

היית ממליץ למישהו/קונה בעצמך כרגע?
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2022, 18:28

Klayman כתב:היית ממליץ למישהו/קונה בעצמך כרגע?

סדרה 3000? מה פתאום. רק עוקב אחרי מצב מחירי כרטיסי המסך, סופסוף חזרנו ל-MSRP (ולא, אין קשר ליציאה של סדרה 4000. לדעתי זה כמעט נטו עלית קצת היצור במקביל להחלשות הקריפטו).

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 יולי 2022, 19:47

ובגלל שלא היית קונה/ממליץ, אין כל משמעות לירידה במחיר של חומרה בת שנתיים, למחירים שהיו לפני שנתיים, כשהיא הייתה חדשה :). פשוט נראה לי נתון לא רלוונטי.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2022, 21:17

Klayman כתב:ובגלל שלא היית קונה/ממליץ, אין כל משמעות לירידה במחיר של חומרה בת שנתיים, למחירים שהיו לפני שנתיים, כשהיא הייתה חדשה :). פשוט נראה לי נתון לא רלוונטי.

עם כמה שזה נשמע מוזר, זה באמת לא קשור. בכל הדורות הסדרה הקודמת המשיכה למכור נהדר עד היום שהסדרה החדשה יצאה. 99% מהקונים של כרטיסי המסך אפילו לא יודעים שיוצאת סדרה חדשה, בטח שלא עכשיו שהכל מבוסס שמועות. סדרה 1000 למשל נשארה סופר מבוקשת עד היום שסדרה 2000 יצאה (ב-2018 כן? כשלא היה מחסור) וברגע שהתחיל המחסור בסדרה 2000, סדרה 1000 הגיעה לסכומים מופרכים של מעל ל-MSRP למרות שסדרה 2000 כבר הייתה בשוק חודשים.

העליה והירידה של המחירים הייתה כנראה מבוססת אך ורק על הביקוש לכריה של איתריום בשילוב עם מחסור הצ׳יפים. עכשיו שהקריפטו למטה, אז המחירים של ה-GPU יורדים. במצב כרגע, אין סיבה שהשיגור של סדרה 4000 לא יהיה יחסית סטנדרטי אלה אם כמובן יהיה מחסור מטורף בגלל חוסר יכולת ליצר או ביקוש גדל מקהילת הקריפטו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 05 יולי 2022, 07:24

DrKeo כתב:
Klayman כתב:ובגלל שלא היית קונה/ממליץ, אין כל משמעות לירידה במחיר של חומרה בת שנתיים, למחירים שהיו לפני שנתיים, כשהיא הייתה חדשה :). פשוט נראה לי נתון לא רלוונטי.

עם כמה שזה נשמע מוזר, זה באמת לא קשור. בכל הדורות הסדרה הקודמת המשיכה למכור נהדר עד היום שהסדרה החדשה יצאה. 99% מהקונים של כרטיסי המסך אפילו לא יודעים שיוצאת סדרה חדשה, בטח שלא עכשיו שהכל מבוסס שמועות. סדרה 1000 למשל נשארה סופר מבוקשת עד היום שסדרה 2000 יצאה (ב-2018 כן? כשלא היה מחסור) וברגע שהתחיל המחסור בסדרה 2000, סדרה 1000 הגיעה לסכומים מופרכים של מעל ל-MSRP למרות שסדרה 2000 כבר הייתה בשוק חודשים.

העליה והירידה של המחירים הייתה כנראה מבוססת אך ורק על הביקוש לכריה של איתריום בשילוב עם מחסור הצ׳יפים. עכשיו שהקריפטו למטה, אז המחירים של ה-GPU יורדים. במצב כרגע, אין סיבה שהשיגור של סדרה 4000 לא יהיה יחסית סטנדרטי אלה אם כמובן יהיה מחסור מטורף בגלל חוסר יכולת ליצר או ביקוש גדל מקהילת הקריפטו.

ברור שיש צרכנים לא נבונים בשיט. אני פשוט לא חשוב שיש כאלה כאן בפורום. אני בספק עצום אם מישהו כאן יילך לרכוש כרטיס מסך בחודשיים הקרובים. פראיירים, כמו שאנחנו יודעים, רק מתחלפים. היו גם כאלה שרכשו ביותר מפי 2 MSRP, בשנתיים האחרונות.

לרכוש מוצר בן שנתיים כיום, במחיר שהוא בערך מה שהוא היה לפני שנתיים, כשהמחליף שלו ממש מעבר לפינה (ובסבירות גבוהה יהיה יותר טוב ממנו בכל פרמטר כמעט, אולי למעט צריכת חשמל), זו צרכנות לא נבונה. ולכן, לדעתי, אין מה להתלהב מזה שהמחירים ''יורדים''.

וכמו שכבר אמרתי לא פעם, ברור שהקריפטו והבהלה לשבבים תרמו את שלהם (ואני משוכנע שהקריפטו עוד יחזור לחיינו ביתר שאת בהמשך), אבל המחירים ''יורדים'', גם כי החברות נתקעו עם מלאים שכדאי מאוד להזיז לקראת השחרור של הסדרות החדשות. מקום במדפים עולה הרבה כסף, ואם מוצר מסוים לא ימכור כמו שצריך, הוא יחזור ליצרן שייתקע איתו במדפים שלו. בקיצור, נהנו יפה יפה מהחגיגה בשנתיים האחרונות (כולם, כנראה), ועכשיו חזרו 'לנורמה'.
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 05 יולי 2022, 10:04

DrKeo כתב:

אני חושב שזה משני סיבות, אחת מהם באמת הביקוש הגדול בשוק הכריה ,זה כולל אנשים שלא מבינים כלום בתחום ומה טוב להם
לקנות מבחינת כריה מול צריכת חשמל ,שקנו מחשבים שלא תמיד בכלל היו יעילים מספיק לצרכים שלהם ,וכל זה כי הם שמעו בתקשורת
על מטבעות דיגיטלים ,אבל לא היה להם ידע מקדים במחשבים

אבל זה סיבה אחת

עוד סיבה זה הקורונה שבגלל יתנהלות ממשלים גרמה ל2 בעיות ענק
1 - יוקר התובלה הימית ,שצמח מאוד וגרם לעלית מחירים בהרבה תחומים

2- צורך ענקי במחשבים וטאבלטים לשרותים דוגמת zome
שהרבה ילדים בעולם עברו לילמוד מהבית
והרבה עובדים עברו לילמוד מהבית ,זה לא צורך בcpu וgpu חזקים
אבל כן צ'יפים מסביב שמרכיבים מחשבים / טאבלטים

השוק צריך ליתאזן בהדרגה מהבחינה הזאת

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 יולי 2022, 11:07

הסיבה האחרונה שמנית לא קשורה בשום צורה...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יולי 2022, 16:24

Klayman כתב:
DrKeo כתב:

ברור שיש צרכנים לא נבונים בשיט. אני פשוט לא חשוב שיש כאלה כאן בפורום. אני בספק עצום אם מישהו כאן יילך לרכוש כרטיס מסך בחודשיים הקרובים. פראיירים, כמו שאנחנו יודעים, רק מתחלפים. היו גם כאלה שרכשו ביותר מפי 2 MSRP, בשנתיים האחרונות.

לרכוש מוצר בן שנתיים כיום, במחיר שהוא בערך מה שהוא היה לפני שנתיים, כשהמחליף שלו ממש מעבר לפינה (ובסבירות גבוהה יהיה יותר טוב ממנו בכל פרמטר כמעט, אולי למעט צריכת חשמל), זו צרכנות לא נבונה. ולכן, לדעתי, אין מה להתלהב מזה שהמחירים ''יורדים''.

וכמו שכבר אמרתי לא פעם, ברור שהקריפטו והבהלה לשבבים תרמו את שלהם (ואני משוכנע שהקריפטו עוד יחזור לחיינו ביתר שאת בהמשך), אבל המחירים ''יורדים'', גם כי החברות נתקעו עם מלאים שכדאי מאוד להזיז לקראת השחרור של הסדרות החדשות. מקום במדפים עולה הרבה כסף, ואם מוצר מסוים לא ימכור כמו שצריך, הוא יחזור ליצרן שייתקע איתו במדפים שלו. בקיצור, נהנו יפה יפה מהחגיגה בשנתיים האחרונות (כולם, כנראה), ועכשיו חזרו 'לנורמה'.

אבל זאת בדיוק הנקודה, שעניינים חוזרים ל-״נורמה״. קצב היצור GPU עלה, הביקוש של הקריפטו נרגע, אז עניינים חוזרים ל-״נורמה״ וזה מצויין. אגב, יש לי חבר שקנה השנה 3080 ב-5000+ שקלים. ועוד נקודה, הרבעון האחרון של NV היה רבעון שיא במספר ה-GPU שנמכרו, כך שזה לא שאצל גיימרים הייתה ירידה בדרישה, זה כל המסביב שמביא אותנו לירידת מחיר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 05 יולי 2022, 19:05

אני מקווה שחבר שלך נהנה מהרכישה. אני האחרון שיגיד לאנשים איך להשתמש בכסף שלהם.

וזה שברבעון האחרון היה לnv שיא מכירות? עניתי למעלה. פראיירים לא מתים. רק מתחלפים.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יולי 2022, 19:13

Klayman כתב:אני מקווה שחבר שלך נהנה מהרכישה. אני האחרון שיגיד לאנשים איך להשתמש בכסף שלהם.

וזה שברבעון האחרון היה לnv שיא מכירות? עניתי למעלה. פראיירים לא מתים. רק מתחלפים.

זה שהיה להם שיא מכירות אומר שאנשים לא מחפשים פחות כרטיסי מסך כי יוצא דור חדש, וזה די מה שקורה כל דור. הפרנזי ״בואו נפטר מכרטיסים של הדור הקודם לפני שיוצא הדור החדש״ בדרך כלל קורה במרווח הקצר בין ההכרזה של NV על הדור החדש והתאריך יציאה שלו, שלרוב זה כמה שבועות. ולהגיד את האמת, אם NV לא יצליחו ליצר מספיק כרטיסים, אני לא בטווח שריטיילרים יתקשו למכור כרטיסי סדרה 3000.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 05 יולי 2022, 19:37

DrKeo כתב:
Klayman כתב:אני מקווה שחבר שלך נהנה מהרכישה. אני האחרון שיגיד לאנשים איך להשתמש בכסף שלהם.

זה שהיה להם שיא מכירות אומר שאנשים לא מחפשים פחות כרטיסי מסך כי יוצא דור חדש, וזה די מה שקורה כל דור. הפרנזי ״בואו נפטר מכרטיסים של הדור הקודם לפני שיוצא הדור החדש״ בדרך כלל קורה במרווח הקצר בין ההכרזה של NV על הדור החדש והתאריך יציאה שלו, שלרוב זה כמה שבועות. ולהגיד את האמת, אם NV לא יצליחו ליצר מספיק כרטיסים, אני לא בטווח שריטיילרים יתקשו למכור כרטיסי סדרה 3000.

איך אמר פעם איזה מישהו? ''איחלתי הצלחה לשני הצדדים''. או משהו כזה.. *לא בקטע פוליטי*.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2022, 13:36

NVIDIA מתחילה להציע שני משחקים עם הכרטיסים שלהם שיקנו עד 1 באוגוסט - ghost wire ודום איטרנל. כנראה שהם מעדיפים לחלק משחקים מאשר שהמחירים ימשיכו וירדו מתחת ל-MSRP?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 יולי 2022, 23:17

יש טריילר חדש לספיידרמן על המחשב, אני מהנייד אז אין לינק
הם מראים את כל ה features כמו מסך רחב וצל טוב יותר ו….
תמיכה מלאה בדואל-סנס!
במחשב!

אבל… רק בחיבור ישיר, מניח שהכוונה עם כבל.

למה?!
לא שזה דיל ברייקר ל-98% משחקני המחשב, אבל למה המגבלה הזו? שימכרו לי דונגל מצידי, אבל מישהו יכול להסביר את המגבלה הטכנית?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 יולי 2022, 22:00

יש שמועות ממש מדכאות שnvidia תוציא רק את ה4090 השנה :/

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2022, 08:27

פאק! ומצד שני, אולי אלך על זה :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 31 יולי 2022, 12:19

Laskin כתב:יש טריילר חדש לספיידרמן על המחשב, אני מהנייד אז אין לינק
הם מראים את כל ה features כמו מסך רחב וצל טוב יותר ו….
תמיכה מלאה בדואל-סנס!
במחשב!

אבל… רק בחיבור ישיר, מניח שהכוונה עם כבל.

למה?!
לא שזה דיל ברייקר ל-98% משחקני המחשב, אבל למה המגבלה הזו? שימכרו לי דונגל מצידי, אבל מישהו יכול להסביר את המגבלה הטכנית?

לא חושב שיש הגבלה טכנית אמיתית
סוני עושה שימוש או בבלוטוט או בwi fi לגימפאדים שלה ,כמו המון חברות אחרות
אולי ,לא יודע הדול סאנס עושים שימוש בבלוטוט או wi fi
בתקן מודרני יותר מרוב המחשבים ,צריך לזכור הציבור הרחב לא מודע לזה
אבל גם בwi fi ,וגם בבלוטוט יש תקנים שמקבלים עדכונים מידי פעם
בגלל תאימות לאחור של הציוד ,צרכן רגיל לא מרגיש בזה
אבל כן יש לזה השפעה ,ותאורטית שמדובר בדול סאנס שפועל על חוטית רק עם הps5 ,אולי רק אולי סוני לא טרחה לעשות תאימות לתקנים ישנים יותר ,או בחומרה או בתוכנה ( למרות שאפשרי לעדכן תוכנה בדול סאנס )

זה התאוריה שלי לפחות
לדול שוק 4 היה דונגל לps
וגם לxbox one

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2022, 12:24

השלט עובד אלחוטית, רק פיצ'רים ספציפיים וייחודיים שלו - לא יעבדו.
ואם הבעייה היא כן דונגל - למה הם לא מוכרים אותו? זה כסף על השולחן...

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 31 יולי 2022, 12:47

עם הוא עובד אלחוטית ,אולי זה עניין של דריבר

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוגוסט 2022, 14:12

ריטרנאל הופיע בדרייברים האחרונים של הסטים דק. בקיצור, הדליפה של NVIDIA שוב צדקה. וזה אומר כמובן שגם ראצ׳ט ו-DS בדרך למחשב. יהיה מעניין לבדוק את ראצ׳ט עם SSD במהירויות שונות או אפילו HDD. יהיה ממש מעניין, יש לי הרגשה שאפילו עם SSD של כמה מאות MB בשניה הוא עובד כמעט אותו דבר אם לא אותו דבר.

אגב, תמיכה רשמית של ריטרנאל בסטים דק אומרת שהוא הולך לרוץ על קונסולה עם GPU חלש משל הפס4 וללא SSD. אבל כמובן שיש בסטים דק מעבד חזק משל הפס4 (וחלש משל הפס5).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 אוגוסט 2022, 15:30

אין פה שאלה בכלל, כל הדליפה מאה אחוז אמיתית, אלא אם סוני פתאום עצרה משהו. השאלה רק מתי זה יקרה. מניח ששניהם יצאו ביום השנתיים שלהם, או קרוב לשם.
ריטרנל יכול בקלות לעבוד על הPS4, אולי רק ב-30 פריימים עם הורדת רזולוציה מבלי להוריד פירוט כל כך, אבל בוודאי... הוא גם יכול לקבל שינמוך נוסף ולרוץ על PS3, מבנה השלבים סופר פשוט, אין סיבה שלא.

לגבי ראצ'ט - אין לי ספק שהוא יכול לרוץ על SSD פחות מהיר, אין שום סיכוי שבניסיון הראשון שלהם הם באמת יוציאו מאה אחוז מהיכולות של הSSD.
אבל על HDD זה יהיה מעניין לראות... אם יצליחו להריץ אותו בכלל (ובטח האקרים יצליחו אם זה יעשה בעיות) אז אנחנו נראה טעינה של שניות ואולי שניות ארוכות בכל פעם שצריך לטעון עולם חדש.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 33 אורחים