נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 03 פברואר 2020, 12:34

DrKeo כתב:
Laskin כתב:ובכן - אני לגמרי מוכן :) אם היה יוצא מחר הייתי קונה מחר מחשב :/
איך שהתחלתי לקרוא את מה שכתבת אמרתי לעצמי "מה, למה?! שיחכו רק עוד כמה חודשים ו..." ואז המשכתי לקרוא :P
ואני מנחש שהם בכוונה לא ישר מפציצים בעלייה של 100% כי זה ימחוק את הדור הקודם וגם ממנו הם ירצו להפטר אני מתאר לעצמי... וגם כי עכשיו יש להם קטע של גרסאות "SUPER" שיוצאות איזה שנתיים אחרי, אז יהיה נחמד לשמור עוד עלייה של איזה 20% עבורן. אני מקווה שתצא גירסת ה-TI כמה שיותר מהר כי אני מכוון לשם, אבל מניח שגם גירסת 3080 "רגילה" תספק אותי יפה מאוד.

הסופר הם לא בדיוק משהו ש-NVIDIA רצו לעשות, הם כרטיסי תגובה לכרטיסים של AMD. למשל ה-2070 סופר הוא בעצם 2080 שירד מהפס יצור במצב כל כך רע, שהם כיבו 8 SM (המקביל ל-CU של NVIDIA) בכדי שיהיה שמיש. בכלליות זאת כל הסדרת סופר של NVIDIA, כל מני מניפולציות או על חיתוך של כרטיסים יקרים יותר לרמה שיושבת בינהם לבין זה שמתחתם ברמה או על ויתור על קצת הכנסות וכיבוי פחות SM ומהירויות שעון קצת יותר גבוהות בכדי להביא מוצר קצת יותר שווה. כלומר אני לא חוושב שהסופר זה משהו שיקרה שוב, אולי הם יאהבו את המונח SUPER וישתמשו בו גם בדור הבא אבל כנראה המשמעות תהיה שונה מהדור הזה. אגב, למי שלא שם לב NVIDIA ממש מחקה את הכרטיסים שהם לא SUPER, כלומר הם לא ממש מיצרים כאלה יותר ומה שאתה רואה בחנויות זה מלאי שנותר. עוד כמה חודשים לא יהיו יותר כרטיסי סדרה 2000 שהם לא סופר. ואל תדאג, NVIDIA לא הולכת לפגוע בדור הבא בשביל לגרום לסדרה 2000 להראות אטרקטיבית. סדרה 2000 מורכבת מצ'יפ ענקיים, NVIDIA תשמח להפסיק ליצר את המפלצות האלה. המעבר לסדרה 3000 יהיה מאוד מהיר לדעתי.

אם NVIDIA מכריזה על 3080 ואתה רוצה אחד, אתה לא צריך לפחד שיצא SUPER אחרי כמה חודשים. כלומר תמיד יכול לקרות דבר כזה כי הכל אפשרי, אבל אל תחשוב שזה הופך לסטנדרט אצלם. אבל בהחלט יכול להיות שמבחינה שיווקית הם יחליפו את הצירוף "TI" ב-"SUPER", זה מאוד יכול להיות. אבל כך או כך המילה TI לרוב הייתה נרדפת ל-"כרטיס שאנחנו מוציאים בהסטריה כי התחרות גרמה לכרטיסים שלנו להראות לא טוב" חוץ מאשר בכרטיס החזק ביותר שלהם ששם זה אמור לסמל כוח. אני לא חושב שמי שקנה 1070GTX הרגיש טפש אחרי שיצא ה-1070TI, הכרטיס תגובה ל-VEGA 56.

ועוד אנקדוטה על סדרה 3000, הפעם ממני. אז מסתבר שליבת RT לוקחת פחות או יותר 0.35ממ"ר על פי מדידות שעשו לצ'יפ, מה שאומר שהן הרבה יותר קטנות ממה ששערנו. זה אומר שיש מצב לא רע שליבות RT היו ניסוי בסדרה 2000 ובמעבר לסדרה 3000 NVIDIA ירצו לעשות DOUBLE DOWN על RT ואם זה המצב, יכול מאוד להיות שיהיו 2 או אפילו 3 ליבות RT בכל SM. דבר שכזה יכול להביא לביצועי RT טובים בעשרות אחוזים אפילו באותו מספר TF. כלומר יש מצב לא רע שה-3080TI יביא ביצועי RT טובים משמעותית מסדרה 2000, ברמה של פי 3-4. זה כמובן רק ניחוש, אבל אם הליבות RT כל כך קטנות אז אני לא רואה סיבה לא להגדיל את הכמות ב-SM, ביחוד אם הזיכרון מטמון יגדל יחד איתן.

אני משוכנע שהם רוצים להפסיק לייצר את סדרה 2000, אבל יש הרבה מלאי שיהיה נחמד בטח להפטר ממנו.
ואני לא מפחד שיוציאו סופר אחרי כמה חודשים, אבל אחרי שנה וחצי-שנתיים אולי כן יוציאו. לא שזה מאוד יפריע לי, סתם הערה לגבי זה שהכרטיסים לא יביאו קפיצה של 100%.

לגבי ה-RT - הלוואי. אני ממש מקווה שאנחנו נקבל גם שם קפיצה רצינית כי לי אישית זה מאוד חשוב. ואני מאמין שגם לתעשייה כולה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 פברואר 2020, 12:56

אני חושב שכל מי שירד על RT ב2018 קצת אוכל את הכובע ב-2020. אני גם חושב שNVIDIA הולכת לעשות DOUBLE DOWN על RT. יש מצב טוב שעוד 3-4 שנים כבר נראה משחקים עם 6-8 אפקטי RT במקביל ונהנה בעולם שבו משחקים ממש מרונדרים חצי רסטוריזציה וחצי RT.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 פברואר 2020, 14:55

כל עוד הדור הבא לא ידביק את הקצב אז לא נראה לי שזה יקרה תוך 3-4 שנים, אבל בדור הבא הבא, למה לא :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 פברואר 2020, 17:04

Laskin כתב:כל עוד הדור הבא לא ידביק את הקצב אז לא נראה לי שזה יקרה תוך 3-4 שנים, אבל בדור הבא הבא, למה לא :)

זה דווקא משהו שאני חושב שמפתחים יביאו לשולחן די מהר. אולי GI למשל יותר קשה לישם, אבל אתה רואה פתרונות הצללה, AO וכדומה על ימין ועל שמאל כיום ב-PC (ביחוד מ-NVIDIA) כך שאני חושב שנראה משהו דומה עם RT בקרוב. יוניטי סופסוף יוצא עם RT (עכשיו בסוג של PREVIEW בגרסה האחרונה שיצאה) וב-UE4 יש כבר 5 אפקטים שונים שאפשר להפעיל במשחק, פשוט רוב המשחקים דובקים ב-1 בגלל הביצועים. אנחנו מרחק של חודשים מכרטיסי NVIDIA שסובבים את ה20TF ויש מצב טוב שהם יתפקדו הרבה יותר טוב ב-RT אפילו במספר TF זהה לדור הקודם, כלומר עוד שנתיים (סדרה 4000) או ארבע שנים (סדרה 5000) כנראה שלהריץ לא מעט אפקטי RT במקביל זה יהיה בדיחה על המחשב.

אז כן, קונסולות לא יהיו מסוגלות לעשות את זה אבל דווקא RT זה מסוג הדברים שאם בא למפתח לישם אותם, הוא יכול, אפילו אם המשחק לא נכתב עבורם. כלומר זה לא שיעצבו את השלב מחדש או יעשו אנימציות חדשות או מודלים חדשים לגמרי שיתאימו ל-PC החזקים, אבל AO ב-RT או צל? זה לגמרי משהו שאפשר להכניס מאוחר יותר, ע"ע משחקים כמו מטרו, קונטרול, BFV או וולפנשטיין.

יש לי הרגשה שעד סוף 2021, הכרטיס מסך הכי פופולארי יהיה ה-3060RTX ואני לא אתפלא אם הוא ינצח 2080TI בביצועי RT.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 פברואר 2020, 20:43

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 פברואר 2020, 13:16

השירות ענן GEFORCE NOW עבר רענון די מעניין, הקונספט שלו יחסית מקורי. לא קונים משחקים ל-GEFORCE NOW, מסנכרנים אותו עם החשבון סטים, אוריג'ן וכו' שלכם. בעצם השירות GEFORCE NOW הוא מחשב חזק בענן, לא שירות מכירת משחקים. כלומר אם תסנכרנו אליו את סטים, תוכלו לשחק נניח את דום איטרנל שיש לכם כבר בסטים וכשתסיימו, השמירת ענן תסתנכרן ואז תוכלו להמשיך לשחק על המחשב שלכם או בכל מקום אחר. כלומר זה ממש PC גיימינג זמין בענן, ההפך הגמור מסטדיה. כרגע יש להם שני מסלולים, מסלול חינם ומסלול של 5$ בחודש. חינם נותן לשחק בסאשנים של עד שעה ויכול להיות שתצטרכו לעמוד בתור עד שהמשחק יתחיל. אחרי שעה נזרקים בחזרה לתור. 5$ בחודש נותנים:
- משחק חופשי בכל הספריה שלכם ובלי תור.
- יהיה במשחקים תומכים RT.

הכל ב-1080P / 60FPS. יש שלושה חודשים חינם של השירות בתשלום אבל צריך לשים אמצעי תשלום בשביל להפעיל את ה90 יום חינם. זה עובד על מק, PC ואנדרואיד (דורש אנדרואיד 5 ולפחות 2GB זיכרון).

אחד הקאטצ'ים הגדולים הוא שהמשחק שאתם רוצים לשחק חייב להיות ברשימת המשחקים הנתמכים. לדוגמה פיפ"א לא נתמך וזה חתיכת חור בשריון שלהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 פברואר 2020, 13:26

אחלה דברים הצטרפו לGAMEPASS במחשב - וולפנשטיין 2 young blood (מצויין, אני רוצה לבדוק את ה-RT וה-DLSS :)), הרימאסטר של WASTELAND ו-FFXV.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 פברואר 2020, 13:33

נחמד הקטע של הGEFORCE NOW, אבל סטאדיה מציע 8K ב-144FPS... אז הא!

וברצינות - זה נשמע מעולה לגיימרים רציניים. וגם למי שיש לו הרבה טיסות עבודה והוא עם לפטופ בבית מלון עם חיבור ממש מהיר
רק צריך לקחת גיימפאד, ואולי כבל HDMI - ואתה מסודר.
וגם מצויין למי שרוצה לשחק מדי פעם בסלון ולא לנתק ולחבר את המחשב שבחדר, או להפך - לשחק בחדר במקום לנתק בסלון.
כשיהיה לי חיבור נורמלי בבית אני אנסה את השירות הזה.

ותשחק בWOLFENSTEIN 1+2 במקום בקקה הזה... למרות האפקטים :/
אני יודע שלא הכי התחברת אבל לדעתי שווה מאוד בשביל העלילה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 פברואר 2020, 13:34

Laskin כתב:נחמד הקטע של הGEFORCE NOW, אבל סטאדיה מציע 8K ב-144FPS... אז הא!

וברצינות - זה נשמע מעולה לגיימרים רציניים. וגם למי שיש לו הרבה טיסות עבודה והוא עם לפטופ בבית מלון עם חיבור ממש מהיר
רק צריך לקחת גיימפאד, ואולי כבל HDMI - ואתה מסודר.
וגם מצויין למי שרוצה לשחק מדי פעם בסלון ולא לנתק ולחבר את המחשב שבחדר, או להפך - לשחק בחדר במקום לנתק בסלון.
כשיהיה לי חיבור נורמלי בבית אני אנסה את השירות הזה.

ותשחק בWOLFENSTEIN 1+2 במקום בקקה הזה... למרות האפקטים :/
אני יודע שלא הכי התחברת אבל לדעתי שווה מאוד בשביל העלילה.

שחקתי בשניהם, את הראשון קניתי, את השני ב-GAMEPASS. שניהם שעממו אותי ונטשתי באמצע :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 פברואר 2020, 13:43

כן אני זוכר... באמת חבל. שחק בהם על איזי, תרוץ על הסיפור... באמת שווה את זה בעיניי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 פברואר 2020, 14:51

עדין לא ראיתי את המגדלור ועוד כל מני סרטים אחרים, אני אשרוד בנתיים בלי הסיפור של וולפנשטיין 2 :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2020, 16:28

טוב, כנראה שGeForce Now מפחיד מישהו, כי אקטיוויז׳ן בליזארד דרשו להסיר את המשחקים שלהם מהשירות הזה.
https://www.windowscentral.com/activisi ... eforce-now

מקווה שאיכשהו זה יחזור אליהם כמו בומרנג אבל קשה לי להאמין שיהיו לזה השלכות כלשהן.
מבאס. אבל לא ציפיתי מהם ליותר :/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 פברואר 2020, 16:52

Laskin כתב:טוב, כנראה שGeForce Now מפחיד מישהו, כי אקטיוויז׳ן בליזארד דרשו להסיר את המשחקים שלהם מהשירות הזה.
https://www.windowscentral.com/activisi ... eforce-now

מקווה שאיכשהו זה יחזור אליהם כמו בומרנג אבל קשה לי להאמין שיהיו לזה השלכות כלשהן.
מבאס. אבל לא ציפיתי מהם ליותר :/

מבאס, הקונספט של השירות הזה מעולה. הוא עם רעיון דומה ל-XCLOUD וזה הקונספט הכי טוב לדעתי, פשוט המחשב/אקסבוקס שלך, אבל זמין בענן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2020, 20:55

כן, זה היה כמו הGalaxy 2.0... הכיוון הנכון והטוב ביותר עבור הצרכנים. חבל. בואו נקווה שהם היחידים ולא ילכו אחריהם עוד מפיצות גדולות ואז אולי, רק אולי - הם ירדו מהעץ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 פברואר 2020, 00:34

מתחילה הבטא של היילו 1 אנברסרי ב-PC, זה אומר שהוא כנראה כמה שבועות מהשיגור. מי יודע, אולי הם כן יספיקו עד אינפנט להוציא את כולם? נניח אחד כל חודשיים? נגלה את זה אם הבטא של 2 תתחיל עד אפריל :)

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 14 פברואר 2020, 01:05

וואלה יש מצב. בדיוק מוריד :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 פברואר 2020, 01:40

BiA כתב:וואלה יש מצב. בדיוק מוריד :)

כנ"ל :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 פברואר 2020, 02:01

HL ALYX יוצא ב-23 במרץ:

הנה 3 תמונות חדשות:
תמונה
תמונה
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 פברואר 2020, 10:27

מי שרוצה לקנות את מטרו בסטים עדיף שיעשה את זה עכשיו. המשחק משוגר עם 40% הנחה למשך שלושת הימים הבאים. ונדב, אתה יכול לקלל את דיפ סילבר שדופקים את האירופאים עם מחיר באירו ופאונד שגבוה ב 20% מהמחיר בשקלים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2020, 15:57

Kazz כתב:מי שרוצה לקנות את מטרו בסטים עדיף שיעשה את זה עכשיו. המשחק משוגר עם 40% הנחה למשך שלושת הימים הבאים. ונדב, אתה יכול לקלל את דיפ סילבר שדופקים את האירופאים עם מחיר באירו ופאונד שגבוה ב 20% מהמחיר בשקלים.

גם אותנו valve דופקים עם מחיר גבוה מהדולרי שהיה לנו לפני :?

האמת שמצחיק שאתה מעלה את זה, כי אני בדיוק בעצבים שאי אפשר לקנות את End of Zoe בשום מקום חוץ מאשר סטים (מונופול דורסני!), גם לא בחנויות צד ג׳, ובסטים זה עולה כמעט 40₪ כשבדולרים זה 25₪. איזה כיף שיש את סטים במטבע מקומי, נכון?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 פברואר 2020, 17:53

הבדל שולי ביחס למחיר שהאירופאים צריכים לשלם. וזה קורה בכל הפלטפורמות.

כפי שהדוגמה עם מטרו מראה, אתה צריך להפנות את תלונותיך לקאפקום וההמרות שהם בחרו. וגם תשאל אותם למה הם בחרו למכור את ה DLC רק בסטים. אני לא מאמין שאתה עדיין מנסה להדביק את זה על ואלב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2020, 20:59

Kazz כתב:הבדל שולי ביחס למחיר שהאירופאים צריכים לשלם. וזה קורה בכל הפלטפורמות.

כפי שהדוגמה עם מטרו מראה, אתה צריך להפנות את תלונותיך לקאפקום וההמרות שהם בחרו. וגם תשאל אותם למה הם בחרו למכור את ה DLC רק בסטים. אני לא מאמין שאתה עדיין מנסה להדביק את זה על ואלב.

אני רק משחק דמות מגוחכת שמבוססת על המראה שלך :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 פברואר 2020, 21:35

היא לא מבוססת על כלום מאשר סלקטיביות עצומה מצידך. יש רק מנהלת חנות אחת בתעשיית משחקי המחשב שפועלת כדי לבטל מכירת משחקים בחנויות אחרות - אנטי צרכניות פר אקסלנס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2020, 22:16

Kazz כתב:היא לא מבוססת על כלום מאשר סלקטיביות עצומה מצידך. יש רק מנהלת חנות אחת בתעשיית משחקי המחשב שפועלת כדי לבטל מכירת משחקים בחנויות אחרות - אנטי צרכניות פר אקסלנס.

אקטיוויז'ן שמוכרת משחקים שלה רק בBN? אפל שקנתה בלעדיות לעשרות משחקים לאפל ארקייד? סוני שקנתה את בלעדיות לחצי שנה על DEATH STRANDING? אולי VALVE שכפתה את ה-DRM הנוראי סטים על כל המשתמשים שלה ב-2003-2004 שהייתה כל כך כבדה שהיא פגעה לאנשים בביצועים בזמן המשחק? או שאתה מדבר על חברה אחרת?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 פברואר 2020, 22:28

לצערינו בגלל שסטים הייתה סוגשל המונופול (או החנות הרלוונטית היחידה, במשך שנים, אחרי שואלב הרגילה את כולנו ל DRM שלה) - רוב החברות התעצלו מאוד והעלו את המשחקים שלהן רק לשם.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 56 אורחים