נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 21 ספטמבר 2022, 15:58

בקיצור, מצב בטטה... נפרוש לקונסולה כנראה בדור הזה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2022, 16:44

אני אוהב לשדרג ולקבל ביצועים פי 10 יותר טובים, לא 50% יותר טובים וגם לא פי 2-3.
בין לבין יש לי קונסולה חדשה לקנות שתחזיק אותי עוד שנתיים או שלוש. הפעם תכננתי לשדרג אחרי 5 שנים אבל הגיעה הקורונה והקריפטו שזיינו אותי.
לדעתי ההבדל של 30-40 אחוז לכאורה במשחקי RT בין ה-4080 ל-4090 (וזה מה שנראה לי שיהיה בפועל) - בהחלט שווה את הסכום בדור הזה של הכרטיסים, מן הסתם אמתין לתוצאות האמת.
בנוסף, עם ה-970 נדפקתי בכלל מכל הכיוונים, גם בגלל שבדיוק חצי שנה אחר כך Nvidia הפסיקה לתמוך בSLI, אז נתקעתי רוב השנים האלה בעצם עם חצי מהביצועים ששילמתי עליהם :( וגם כי עם ה-970 ״רימו״ אותנו עם 3.5 ג’יגה זכרון בפועל ולא 4, או משהו כזה… וגם לא קיבלתי שום פיצוי כי קניתי פה.
ככל הנראה זה לא יקרה שוב, עם כרטיס אחד ממש חזק. או לפחות אני לא רואה את זה קורה. אם היו לי עדיין ביצועים של 2 כרטיסים אז עד 2020 הייתי מצליח להסתדר הרבה יותר טוב, אבל בכל מקרה בגלל הקורונה והקריפטו לא הייתי קונה כרטיס חדש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2022, 17:05

Klayman כתב:בקיצור, מצב בטטה... נפרוש לקונסולה כנראה בדור הזה.

כלומר, אני בטוח שגם ה-4060 קורע לקונסולות את הצורה וכנראה גם לפס5 פרו. אז עדין מגניב לבנות מחשב גיימינג עם כרטיס שמזכיר יותר 400$ מאשר 1600$, אבל זה לגמרי מבאס לראות את כל האופציות האלה בסייברפאנק ולא להיות מסוגל להדליק אותן, אפילו שתוכל להשיג תוצאה סופית שנראת הרבה יותר טוב מהפס5. מחסום פסיכולוגי אני משער, שאם אתה כבר עם PC, אז אתה רוצה הכל דלוק.

Laskin כתב:אני אוהב לשדרג ולקבל ביצועים פי 10 יותר טובים, לא 50% יותר טובים וגם לא פי 2-3.
בין לבין יש לי קונסולה חדשה לקנות שתחזיק אותי עוד שנתיים או שלוש. הפעם תכננתי לשדרג אחרי 5 שנים אבל הגיעה הקורונה והקריפטו שזיינו אותי.
לדעתי ההבדל של 30-40 אחוז לכאורה במשחקי RT בין ה-4080 ל-4090 (וזה מה שנראה לי שיהיה בפועל) - בהחלט שווה את הסכום בדור הזה של הכרטיסים, מן הסתם אמתין לתוצאות האמת.
בנוסף, עם ה-970 נדפקתי בכלל מכל הכיוונים, גם בגלל שבדיוק חצי שנה אחר כך Nvidia הפסיקה לתמוך בSLI, אז נתקעתי רוב השנים האלה בעצם עם חצי מהביצועים ששילמתי עליהם :( וגם כי עם ה-970 ״רימו״ אותנו עם 3.5 ג’יגה זכרון בפועל ולא 4, או משהו כזה… וגם לא קיבלתי שום פיצוי כי קניתי פה.
ככל הנראה זה לא יקרה שוב, עם כרטיס אחד ממש חזק. או לפחות אני לא רואה את זה קורה. אם היו לי עדיין ביצועים של 2 כרטיסים אז עד 2020 הייתי מצליח להסתדר הרבה יותר טוב, אבל בכל מקרה בגלל הקורונה והקריפטו לא הייתי קונה כרטיס חדש.

כלומר, בו, ה-4080 עם ה-12GB עדין יבצע איזה 60% מהביצועים של ה-4090. אתה עדין מקבל ביצועים פי 10, פשוט לא פי 14. זה מחסום פסיכולוגי, אני יודע, גם אני תמיד מתבאס כשאומרים לי לא לקנות את הגרסה הכי טובה של משהו. אבל שנינו יודעים שאתה קונה מחשב פעם בעשור, אני רק מנסה לשכנע אותך לקנות מחשב קצת פחות טוב בהרבה פחות כסף שיביא ביצועים די דומים אבל ישאיר לך מקום לשדרג אותו עוד 4 שנים ולהשאר בטופ גם עוד 4 שנים.אפילו לא דברנו פה על למכור את הכרטיס הקודם. אולי אתה קונה 4080 ב-900$, אבל תוכל למכור אותו עוד 4 שנים ב-400$ ואז לקנות את הכרטיס 900$ של אותה תקופה.

ובנוגע לקריפטו, משבר החומרה התחיל אחרי שסדרה 3000 יצאה, לפני פחות משנתיים, וכבר אז הכרטיס שלך היה בן שש :)
כלומר כן, ה-SLI היה דפק לא קטן, אבל גם אם היה לך 980ti שהיה ה״4090״ של אותה תקופה הוא היה דפקט שלא מריץ כלום כבר שנים. לך תראה בנצ׳מארקים של ה-980ti, לא רק שהוא לא מסוגל לעשות DLSS, תנסה לשחק בו סייברפאנק (שיצא לפני שנתיים) בלי שום RT ועדין לא תצליח לקבל 30fps (ספויילר - הוא לא מחזיק 30 ב-1440p בהגדרות medium בלי RT).

כלומר, זאת בדיוק הנקודה שלי, לא משנה כמה כסף תוציא על כרטיס מסך הוא יהיה קקה עוד 4-5 שנים. אז אם אתה קונה 4090, תקנה אותו כי אתה רוצה עכשיו 4090 וכי אתה יודע שהיא יהיה אשפה עוד 5 שנים. זהו, שתעשה רכישה מושכלת, אפילו אם היא לא הגיונית. כלומר, אם אני אקנה 4090 זה יהיה רק כי אני פסיכופט, אבל אני מודע לזה שעוד 5 שנים הכרטיס הזה לא יריץ כלום ואני ארצה להחליף אותו. השכל אומר לקנות 4080 עם 12GB, כלומר אם אפשר לקרא לקניה של כרטיס מסך ב-900$ ״שכל״.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2022, 17:16

אני לא משוכנע שזה ממש יפריע לי, קשה לי מאוד לדמיין מצב בו עוד 4 שנים הכרטיס הזה לא יחזיק יפה מאוד, פשוט ישתמש בDLSS 4 או מה שיהיה, במקום טבעי, ולא נראה לי שיהיה משהו שלא ירוץ לפחות ב-60 פריימים, מקסימום לא ירוץ בULTRA אלא Very High.
עוד 6 שנים כבר כנראה שיהיו כמה כאלה, ואז כבר אהיה עם קונסולה חדשה ואשחק שוב פחות במחשב עד שתגיע סדרה נוספת ואז אחזור למחשב.
הDLSS הוא חתיכת גיים צ׳יינג׳ר, השאלה היא בעיקר עד כמה הקונסולות יחזיקו את הדור הזה לאחור, ונראה לי שדי ברור שיחזיקו אותו ממש חזק, לצערנו, בגלל שהן לא תומכות בDLSS וגם הRT הוא סופר מינימלי

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 21 ספטמבר 2022, 17:21

כבר עכשיו סדרה 3000 לא יכולה להשתמש בDLSS 3... חרא עליהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2022, 17:32

Laskin כתב:אני לא משוכנע שזה ממש יפריע לי, קשה לי מאוד לדמיין מצב בו עוד 4 שנים הכרטיס הזה לא יחזיק יפה מאוד, פשוט ישתמש בDLSS 4 או מה שיהיה, במקום טבעי, ולא נראה לי שיהיה משהו שלא ירוץ לפחות ב-60 פריימים, מקסימום לא ירוץ בULTRA אלא Very High.
עוד 6 שנים כבר כנראה שיהיו כמה כאלה, ואז כבר אהיה עם קונסולה חדשה ואשחק שוב פחות במחשב עד שתגיע סדרה נוספת ואז אחזור למחשב.
הDLSS הוא חתיכת גיים צ׳יינג׳ר, השאלה היא בעיקר עד כמה הקונסולות יחזיקו את הדור הזה לאחור, ונראה לי שדי ברור שיחזיקו אותו ממש חזק, לצערנו, בגלל שהן לא תומכות בDLSS וגם הRT הוא סופר מינימלי

ההודעה הזאת לא הולכת להתישן טוב :)
כשהפס6 בדיוק תצא, וסדרה 6000 תהיה כבר בת שנה (כלומר עוד 5 שנים), הכרטיס שלך לא יהיה שווה שום כלום. לא משנה אם זה 4080 שעלה לך 900$ או 4090 שעלה לך 1600$.

אז כל מה שאני אומר הוא שתכיר בזה, ה-4090 לא שווה כלום עוד 5 שנים, בדיוק כמו שה-1080ti לא מסוגל להריץ כלום היום ברזולויצה נורמאלית וה-2080ti בחיים לא יתמודד עם הגרסה החדשה של סייברפאנק. לפני 5 שנים לא היה לך מושג שיהיה דבר כזה RT או DLSS, לפני שבועיים לא היה לך מושג שיהיה DLSS ל-fps שיהיה gamechanger. אוקיי, אז אתה טוען שאתה יודע מה יהיה בסדרה 6000 או בפס6? בו נהיה מציאותיים, אין לאף אחד מאיתנו מושג. עד היום כל כרטיס בן 4 הפך לזבל, אין סיבה שסדרה 4000 לא תהפוך לזבל אחרי 4 שנים.

בקיצור, תכיר בזה שה-4090 שלך לא שווה כלום עוד 4 שנים. אם אתה רוצה 4090 לשנים הקרובות אז לבריאות, אבל הוא לא יהיה שווה כלום כשתצא סדרה 6000 בדיוק כמו שסדרה 700 לא הסתדרה עם כלום בתקופת ה-2000 וכמו שהיום סדרה 2000 לא שווה יותר מדי בתקופת סדרה 4000. רק אחרי שתכיר בזה שלא משנה איזה כרטיס תקנה היום, הוא לא יהיה שווה יותר מדי כשתצא סדרה 6000, רק אז תוכל לעשות החלטה מושכלת. נגיד אם אני אקנה 4090, תדע שזה כי אני מטומטם שרוצה עכשיו 4090 ואני לגמרי מודע שכשתצא סדרה 6000 אני לגמרי אקנה כרטיס חדש.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 ספטמבר 2022, 17:49

אני חושב שאתה מגזים דרקו ,ה" כלום " תלוי באיזה משחקים הוא משחק ,ואיזה רמת גרפיקה וביצועים הוא רוצה

אני כן מסכים ,שלרוב האנשים לקנות כרטיס דרג גבוה במחירים של היום ,עלות תועלת ממש לא משתלם
מי שמוכן להוציא כסף על זה בבקשה
מי שכל שנה מחליף כרטיס ומוכר את הישן ,כי זה התחביב שלו בבקשה

אבל הרבה לפני סדרת rtx 4000 ,בגלל התפתחויות טכנולוגיות ומחיר בהשקה ,ספינות הדגל לרוב לא משתלמות
דווקא 1080 ,יצא בסוף מאוד משתלם ,כי הכרטיס החזיק שנים בצורה טובה ,אבל זה גם בגלל שהps4 והxbo החזיקו שנים בשוק
והיום השוק רובו בנוי ממולטיפלטפורם

1080 פשוט הריץ פורטים מהps4/ xbo בצורה מצוינת
ועדין מריץ הרבה משחקים ,אבל מול הps5/ xsx ,זה כבר סיפור אחר

לאומת זאת 2080 היה מאוד יקר
3080 היה מאוד יקר
ועכשיו ה4080

וצריך לזכור ביצועי הrt של הps5/xsx די חלשים ,יש גבול לכמה מפתחות יעשו שימוש בזה בדור הנוכחי
במחיר של ה4080 ,זה לא בדיוק שמפתחות יכוונו לתמוך ביכולות קרוב ל100 אחוז
הוא יריץ פורטים יפה יותר ,טוב יותר וזהו

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2022, 18:14

כן, לא מסכים עם קרירין על הרבה דברים, אבל זה בהחלט מוגזם.
ושוב - אמרתי עוד 4 שנים יחזיק יפה מאוד, עוד 6 - פחות כי כבר יצא דור חדש ובאמת יוכלו להשתמש בpath tracing במלא משחקים, בדור הזה - כנראה שלא… אבל בא באמת נבדוק את זה ב-2026 ונראה כמה משחקים לא ירוצו ב-60 בהגדרות גבוהות מאוד עם DLSS3, 4 או מה שלא יהיה עד אז.
אגב, לפני 4 שנים בדיוק יצא ה-2080TI… וואלה הוא עדיין מריץ הרבה מאוד משחקים ב-60 פריימים, וחלקם עם RT.
ושוב, הדור הזה יחזיק את ההתקדמות הגרפית לאחור ואי אפשר להתכחש לזה, לכן נראה לי שהפעם יחזיק לי גם חמש שנים סבבה לגמרי, ואז, אלא אם יהיו שוב כמה שנות קרוס ג׳ן - די מהר הוא יהיה באמת בעייתי במשחקי קצה. אבל עד שנראה משחקי פס6 ״אמיתיים״? אני מרשה לעצמי להמר שאני די מכוסה.
משחקי VR לעומת זאת :/
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 21 ספטמבר 2022, 18:22, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2022, 18:19

kririn כתב:אני חושב שאתה מגזים דרקו ,ה" כלום " תלוי באיזה משחקים הוא משחק ,ואיזה רמת גרפיקה וביצועים הוא רוצה

אני כן מסכים ,שלרוב האנשים לקנות כרטיס דרג גבוה במחירים של היום ,עלות תועלת ממש לא משתלם
מי שמוכן להוציא כסף על זה בבקשה
מי שכל שנה מחליף כרטיס ומוכר את הישן ,כי זה התחביב שלו בבקשה

אבל הרבה לפני סדרת rtx 4000 ,בגלל התפתחויות טכנולוגיות ומחיר בהשקה ,ספינות הדגל לרוב לא משתלמות
דווקא 1080 ,יצא בסוף מאוד משתלם ,כי הכרטיס החזיק שנים בצורה טובה ,אבל זה גם בגלל שהps4 והxbo החזיקו שנים בשוק
והיום השוק רובו בנוי ממולטיפלטפורם

1080 פשוט הריץ פורטים מהps4/ xbo בצורה מצוינת
ועדין מריץ הרבה משחקים ,אבל מול הps5/ xsx ,זה כבר סיפור אחר

לאומת זאת 2080 היה מאוד יקר
3080 היה מאוד יקר
ועכשיו ה4080

וצריך לזכור ביצועי הrt של הps5/xsx די חלשים ,יש גבול לכמה מפתחות יעשו שימוש בזה בדור הנוכחי
במחיר של ה4080 ,זה לא בדיוק שמפתחות יכוונו לתמוך ביכולות קרוב ל100 אחוז
הוא יריץ פורטים יפה יותר ,טוב יותר וזהו

שום כרטיס לא מחזיק ברזולוציה מודרנית בהגדרות הכי גבוהות 4-5 שנים. ברור שכל המשחקים ב-2026 ירוצו ללאסקין על ה-4090, רוב המשחקים היום עדין רצים על ה-970 שלו. אבל אף אחד פה לא מחפש לשחק על medium ברזולוציה נמוכה בשביל המשחק הממוצע בשוק ושלא נדבר על המשחקים הכי תובעניים שיהיו בשוק.

בסוף, ברגע שעוברים שני דורות של חומרה, זה לא משנה איזה כרטיס יש לך מהדור המיושן. למי אכפת הבדל של 40% בביצועים כשאתה משחק ב-medium ברזולוציה לא להיט ובטח שלשפוך אקסטרה 700$ בשביל ה-40% האלה זה לא שווה כלום. אדם ששופך 1600$ על כרטיס מסך לא הולך לשחק עם RT כבוי בהגדרות מדיום בדיוק כמו שלאסקין לא נוגע במחשב שלו שנים למרות שה-970 שלו עדין מריץ 100% מהמשחקים בשוק. אז אני רק מישר לו את הציפיות, אם הוא חושב שהוא הולך להמשיך לשחק בהגדרות גבוהות ב-2027, זה לא יקרה. לשמור כרטיס כמעט עשור זה טפשי, עדיף לקנות כרטיס יותר זול ולהחליף כל 2 דורות מאשר להחזיק כרטיס מפלצת 4 דורות כי ברגע שעוברים שני דורות, הכוח של הכרטיס בטל בשישים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2022, 18:24

Laskin כתב:כן, לא מסכים עם קרירים על הרבה דברים, אבל זה בהחלט מוגזם.
ושוב - אמרתי עוד 4 שנים יחזיק יפה מאוד, עוד 6 - פחות כי כבר יצא דור חדש ובאמת יוכלו להשתמש בpath tracing במלא משחקים, בדור הזה - כנראה שלא… אבל בא באמת נבדוק את זה ב-2026 ונראה כמה משחקים לא ירוצו ב-60 בהגדרות גבוהות מאוד עם DLSS3, 4 או מה שלא יהיה עד אז.
אגב, לפני 4 שנים בדיוק יצא ה-2080TI… וואלה הוא עדיין מריץ הרבה מאוד משחקים ב-60 פריימים, וחלקם עם RT.
ושוב, הדור הזה יחזיק את ההתקדמות הגרפית לאחור ואי אפשר להתכחש לזה, לכן נראה לי שהפעם יחזיק לי גם חמש שנים סבבה לגמרי.

בסייברפאנק ה-2080ti ב-1440p (אני אפילו לא מדבר על 4K) עם DLSS ו-RT בקושי מחזיק 45fps. עכשיו יוצא הפאטצ׳ של סייברפאנק והוא לא יחזיק גם 20fps עם ה-RT החדש. ב-FS הוא רץ ב-1440p ב30+. אז יש לך כבר שני משחקים שיצאו כשהוא בן שנתיים ובן שלוש ובהם הביצועי כבר לא להיט.

כן, אתה יכול להוריד הגדרות ולא יודע מה, אבל בשביל זה שלמת 1600$? בשביל סייברפאנק ב-20fps? כי ה-2070 שעלה שליש ממנו מבצע בסייברפאנק 30% יותר לאט - כלומר 14fps. אז תגיד לי, מה ההבדל בין משחק שרץ ב-20fps למשחק שרץ ב-14fps? שום וכלום, שניהם לא שחיקים. ואני מדבר על 1440p, כן? לא על 4K.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 ספטמבר 2022, 18:26

אני נוטה להסכים עם קיאו לגבי המודל של כרטיס XX70 כל שני דורות על פני כרטיס XX90 כל דור רביעי. כמובן שאפשר להגיד שאתה רוצה תמיד להיות בטופ ופשוט להחליף כרטיס XX90 כל שני דורות, ברור שזה יותר חזק, אבל הכל שאלה של כמה דמיוני הסכום שאתה רוצה להשקיע.
אישית אני חושב שלהשאר בתחום ה60FPS וכל ההגרדות על MAX באופן תמידי זה הסוויט ספוט האידאלי אם יש את הרצון להשקיע את הכסף בגיימינג PC באופן שוטף. הרבה יותר חשוב לי להנות מכל הפיצ'רים הגרפיים של משחק PC מאשר לשבור בכל מחיר את תקרת ה60FPS.
כרטיס XX70 כל שנתיים נותן את זה על פי רוב, גם אם יש איזה שני יוצאים מן הכלל שצריך טיפונת להוריד בהם הגדרות איזוטריות בשביל 60FPS. אדם אחר יכול להגיד שהסוויט ספוט שלו זה הגדרות קונסולה באופן תמידי עם 60FPS, או הגדרות אחרות כלשהן, ולעשות את החישוב שלו בעצמו.
אבל בשאלה של XX90 כל ארבע דורות מול XX70 כל שניים, דבר שהוא כביכול באותו המחיר (למרות שגם זה כבר לא בדיוק כמו בעבר), אתה תקבל יותר בשנים הראושנות ופחות בשנים האחרונות. לדעתי זה לא כדאי כי ה"יותר" שתקבל הוא כבר לגמרי בגזרת הבונוסים של קצבי פריימים שהם כבר כמעט סתם תחושה של מספרים גדולים.
וחוץ מזה, ואני אומר את זה בחיוך, איזה טוב יצא לך מלהתרגל למשחקי סינגל פלייר מפוצצים ב144FPS? מהר מאוד זו תהיה הנורמה שלך ומה שאתה רגיל אליו ופתאום תתנשא על מצבי 60FPS בקונסולות שהם לא שחיקים :).

אגב אני מדבר על האידיאל שלי אבל אני עם RTX 2060 שקניתי באופן אימפולסיבי כדי לשחק את קונטרול ומטרו אקסודוס עם RT בזמנו, כשזה היה דבר מיוחד. ואני לא ממש מתחרט, זה בהחלט הקפיץ לי את שניהם להיות חוויות מיוחדות. אבל כרגע הכרטיס הזה כבר לא שווה הרבה ככרטיס של גיימינג PC אמיתי, בטח שלא לRT.
הייתי קונה את ה4080 החלש יותר בזמן הקרוב אבל אני אישית לא מתכוון להוציא 900$ על כרטיס מסך. אחכה לראות איך יתומכר ומה יהיו הביצועים של ה4070. אני ממש מקווה שלא ידפקו אותו עם 8GB או משהו כזה. אם לא יהיה כרטיס במחיר שמתאים לי ועם ביצועים שמרגשים אותי בסדרה הזו אני כנראה אעשה לאסקין ואחכה לסדרה 5000 :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2022, 18:32

Stick כתב:אבל בשאלה של XX90 כל ארבע דורות מול XX70 כל שניים, דבר שהוא כביכול באותו המחיר (למרות שגם זה כבר לא בדיוק כמו בעבר)

אל תשכח שכשקונים 4080, עוד 4 שנים עדין יש לך 4080 ביד. אז אפשר למכור אותו בכמה מאות דולרים. אבל מה שווה כרטיס מבוגר כשאתה רוצה לקנות חדש? לא תמצא קונה גם בחינם כי מי לעזאזל יקנה כרטיס עם ביצועים נוראיים שדורש ספק כוח של 1000 שקל? אה וכן, צריך לזכור להוסיף לעלות של ה-4090 גם את הספק הכוח היקר וגם את המארז הענק שצריך לקנות.

אז הייתי אומר שזה אפילו יותר זול לקנות כרטיס ב-900$, למכור אותו ב-300$ ואז לקנות שוב כרטיס ב-900$ מלקנות כרטיס אחד של 1600$ :)
כלומר, אני הולך למכור את ה-2080 שלי ולפי יד2 הוא שווה סביב ה-1500 שקלים. זה מממן לי 40% מעלות ה-4080RTX. וגם את ה-2080 קניתי עם ה-1200 שקלים שקבלתי על ה-1080GTX שלי. אני חושב ש-970GTX, ה-1080GTX, ה-2080RTX וה-4080RTX שלי יחדיו לא עלו לי כמו שלאסקין מתכנן לשלם על ה-4090 (אחרי מכירה ביד2 כמובן) והם החזיקו אותי עם סופר-מחשב כמעט מאז היום שהפס4 יצאה ועד שהפס6 תצא :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2022, 18:42

כן, למעט משחקי קצה של הפס6, אם יהיו כאלה כשיצא הפס6 בסוף 2027 ולא רק קרוס ג׳ן - אני חושב שאני אצליח לשחק את כל המשחקים ביותר מ-60 פריימים בהגדרות גבוהות מאוד, אך כמובן שאולי רזולוציה ״מזוייפת״ בצורה כזו או אחרת. זה גיים צ׳יינג׳ר.
מה כן יכול להיות? טכנולוגיה חדשה לגמרי כמו RT.
אני ממש לא בטוח שזה יקרה. קיבלנו 2 מהפיכות די בסמוך אחת לשנייה, ושתיהן בקושי מנוצלות בדור הנכחי למרות שהיו בשוק שנתיים לפני שיצא, בערך.
אז אני ממש לא חושב שקפיצה נוספת שלחלוטין לא תהיה מנוצלת עד 2027 תגיע, אבל ברור שזה אפשרי.
קשה לי לדמיין משחק סופר דופר מתקדם שכולו אך ורק path traced שחברה כלשהי תתחיל לעבוד על דבר כזה כיום, בטח כשהרף ההתחלתי של כרטיסים שיכולים להריץ אותו קפץ כל כך משמעותית.

נדב, דמיין שאתה עכשיו יוביסופט או EA או סוני או מיקרוסופט… מתי אתה *תתחיל* לעבוד על משחק, שכרטיס עם 90TF שעולה 1,600 דולר לא יוכל להריץ חלק? :) אני באמת שואל, למה נראה לך שזה יקרה הרבה לפני 2025… אני פשוט לא רואה את זה.
והדוגמא שלך עם סייברפאנק מצויינת, אבל העניין הוא שהRT כל כך הרבה פחות מתקדם שם, כי זה היה דור ראשון של RT. עכשיו יש לך דור שלישי, ושלישי גם של DLSS 3 שלפי מה שאני קורא עליו אנחנו באמת הולכים לקבל בוסט מטורף… ועד סוף הדור הזה אנחנו תקועים עם כרטיס שיכולות הRT שלו גרועות בהרבה מ-2080TI, לצערנו.

ולגבי הדיון שלכם על עוד 2,000 שח מתוך הוצאה מאוד גדולה גם ככה אני מבין אתכם, אבל לא בטכנולוגיה כזו. עבודי התחושה לעבור מגרוטאה להכי טוב שיש - זה שווה הכל :) וזה באמת רק עוד 2,000, בקצב שאני גם מחליף טלפונים ניידים אני לגמרי מרגיש שמגיע לי :)
ו… אני חושב שאני כן ארגיש את האקסטרא כח הזה כדי לא להתפשר בכלום במשחקי VR, שם זה יכול לעלות לי בבחילה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 ספטמבר 2022, 18:59

קודם אל תהיה בטוח שהטכנולוגיית DLSS החדשה או מה שלא יהיה ב2027 תעבוד לך בכלל על הכרטיס. הנה, DLSS 3 לא יעבוד על סדרה 3000. אמנם עדיין יש DLSS 2 וזה לא שכרטיס 3070 היום הולך לפח, אבל כשטכנולוגיה חדשה מגיעה היא נוטה לקחת את המשאבים והאופטימיזציה ולהפוך להיות לאט לאט הבסיס.
אבל גם כשהקונסולות מחזיקות את הדור מאחורה, עדיין האופטימיזציה בPC היא כזו שמשחקים ינצלו את הGPU עד כמה שהם יכולים עם עוד ועוד הגדרות שבאופן מסוים פשוט זרקו על המשחק. בואו נהיה כנים, הכל בתחום הPC גיימינג זה בסוף פסיכולוגיה. RDR 2 לדוגמה הוא משחק PS4 לכל דבר ועניין, ולמרות שהוא נראה אותו דבר בדיוק על הPC רק עם יותר פירוט, צל יותר רחוק, וכל הדברים האלו, הוא רץ על הRTX 2080TI ב4K על 30-40FPS בלבד. וזה אותו המשחק, בלי מהפכות כמו RT או דברים כאלה.
מה שאני מתכוון זה שאי אפשר להשוות את ההבדל בין RTX 2080TI לבין PS4 מול ההבדל של RDR 2 על הPC מול הPS4.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2022, 19:07

אני חושב שמה שאני מנסה להגיד לגבי הביצועים, ולא בטוח שהעברתי טוב אז זה עליי, זה שבנוסף לקפיצה דורית רגילה בביצועים שקיימת בין כל דור ודור - הפעם יש פה *מכפלה נוספת* בדמות הDLSS מאז 2.0 ועכשיו נראה שזה רק ילך ויגדיל את הפער.
אם תרצו תשוו את זה שתמיד הייתה קפיצה הין-דורית קבועה של זום אופטי באיזו מצלמה, ועכשיו פתאום יש גם זום דיגיטלי, כבר שלוש דורות, ובדור האחרון נראה שהגיע לרמה מהפכנית, שלפעמים מתעלה על ה״זום האופטי״…
אבל הקונסולות שיצאו ב-2020 לא תומכות בשום ״זום הדיגיטלי״ בכלל, כרגע, ונראה שאם כן אז כל כך הרבה פחות טוב שזה כמעט ויהיה חסר משמעות בהשוואה עדכנית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2022, 19:15

Stick כתב:קודם אל תהיה בטוח שהטכנולוגיית DLSS החדשה או מה שלא יהיה ב2027 תעבוד לך בכלל על הכרטיס. הנה, DLSS 3 לא יעבוד על סדרה 3000. אמנם עדיין יש DLSS 2 וזה לא שכרטיס 3070 היום הולך לפח, אבל כשטכנולוגיה חדשה מגיעה היא נוטה לקחת את המשאבים והאופטימיזציה ולהפוך להיות לאט לאט הבסיס.
אבל גם כשהקונסולות מחזיקות את הדור מאחורה, עדיין האופטימיזציה בPC היא כזו שמשחקים ינצלו את הGPU עד כמה שהם יכולים עם עוד ועוד הגדרות שבאופן מסוים פשוט זרקו על המשחק. בואו נהיה כנים, הכל בתחום הPC גיימינג זה בסוף פסיכולוגיה. RDR 2 לדוגמה הוא משחק PS4 לכל דבר ועניין, ולמרות שהוא נראה אותו דבר בדיוק על הPC רק עם יותר פירוט, צל יותר רחוק, וכל הדברים האלו, הוא רץ על הRTX 2080TI ב4K על 30-40FPS בלבד. וזה אותו המשחק, בלי מהפכות כמו RT או דברים כאלה.
מה שאני מתכוון זה שאי אפשר להשוות את ההבדל בין RTX 2080TI לבין PS4 מול ההבדל של RDR 2 על הPC מול הPS4.

דווקא RDR2 קיבל לאחרונה תמיכה בDLSS 2.0 והוא רץ משמעותית יותר טוב :) עם הדור הבא בכלל יוכל להריץ ב-120 בטח חחח… קיצר הבנת את העקרון.
וכן, יכול להיות שה-40XX לא יתמוך בDLSS 5, אבל סביר שכן ב-4, אם יהיה בכלל עוד DLSS אחרי השלישי וולא משהו חדש לגמרי, וכאן שוב - אם יהיה משהו כזה אז ממש לא בטוח שמפתחים ישתמשו בו הרבה לפני הדור הבא.

אה ודבר נוסף שרציתי לחזור עליו הוא מחיר הכניסה שעלה משמעותית ואולי עוד יעלה. ומשמעותית זה אנדרסטייטמנט.

מה שכן יש את עניין הVR ודבר נוסף - אולי מסכים של 240 הרץ יהיו יותר ויותר פופולריים, גם בטלוויזיות ולשם לא אגיע.
האמת שאני גם מקווה, שאם כבר לא הולכים לעשות הרבה משחקים שמסתמכים על RT בגלל הקונסולות, לפחות נהפוך 120 פריימים לסטנדרט, ובדור הבא 120 יהיה ה-60 של היום, ו-60 יהיה המינימום המוחלט, ומשחקי דו מימד, מירוץ ומכות יהנו מ-240.
אני מצטער אבל 30 זה לא מינימום מספק, אני רוצה לסיים עם זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2022, 19:26

Laskin כתב:כן, למעט משחקי קצה של הפס6, אם יהיו כאלה כשיצא הפס6 בסוף 2027 ולא רק קרוס ג׳ן - אני חושב שאני אצליח לשחק את כל המשחקים ביותר מ-60 פריימים בהגדרות גבוהות מאוד, אך כמובן שאולי רזולוציה ״מזוייפת״ בצורה כזו או אחרת. זה גיים צ׳יינג׳ר.
מה כן יכול להיות? טכנולוגיה חדשה לגמרי כמו RT.
אני ממש לא בטוח שזה יקרה. קיבלנו 2 מהפיכות די בסמוך אחת לשנייה, ושתיהן בקושי מנוצלות בדור הנכחי למרות שהיו בשוק שנתיים לפני שיצא, בערך.
אז אני ממש לא חושב שקפיצה נוספת שלחלוטין לא תהיה מנוצלת עד 2027 תגיע, אבל ברור שזה אפשרי.
קשה לי לדמיין משחק סופר דופר מתקדם שכולו אך ורק path traced שחברה כלשהי תתחיל לעבוד על דבר כזה כיום, בטח כשהרף ההתחלתי של כרטיסים שיכולים להריץ אותו קפץ כל כך משמעותית.

נדב, דמיין שאתה עכשיו יוביסופט או EA או סוני או מיקרוסופט… מתי אתה *תתחיל* לעבוד על משחק, שכרטיס עם 90TF שעולה 1,600 דולר לא יוכל להריץ חלק? :) אני באמת שואל, למה נראה לך שזה יקרה הרבה לפני 2025… אני פשוט לא רואה את זה.
והדוגמא שלך עם סייברפאנק מצויינת, אבל העניין הוא שהRT כל כך הרבה פחות מתקדם שם, כי זה היה דור ראשון של RT. עכשיו יש לך דור שלישי, ושלישי גם של DLSS 3 שלפי מה שאני קורא עליו אנחנו באמת הולכים לקבל בוסט מטורף… ועד סוף הדור הזה אנחנו תקועים עם כרטיס שיכולות הRT שלו גרועות בהרבה מ-2080TI, לצערנו.

יוביסופט ו-EA לא יעשו בחיים משחק שלא רץ על הכרטיס שלך עוד 5 שנים. אבל הם בהחלט יעשו משחקים שתצטרך לשחק אותם במדיום בלי כל הצילצולים בכדי להשיג 60fps וגם יהיו בשוק כל מני יחידי סגולה שיהיו בקצה המדמם שאותם לא תוכל לשחק כמו שצריך ואלה בדרך כלל המשחקים הכי מעניינים. מה יהיה בתקופה הזאת? אין לי מושג מה יהיה ב-2027, אבל כל הזמן יש טכנולוגיות חדשות או חידושים שהכרטיס שלך לא יכיל.

אני רק יודע דבר אחד, ב-2026 אני הולך להיות עם כרטיס שמביא ביצועים פי 4 משל הכרטיס שהוצאת עליו 1600$, ובזמן שאתה מתכלב ומתבאס ואולי פורש שוב מגיימינג ב-PC, אני אהנה מכל הטוב שיהיה בשוק.

אגב, לא הייתי פוסל שמשחקים מסויימים יהיו path traced בתקופה הזאת, ואם זה יהיה המצב אתה כנראה לא תהנה מזה. ברגע שנגיע לנקודה שבה כל הדברים הקריטים עובדים על RT, ואנחנו לא כל כך רחוקים משם, אז יהיה אפשר לעשות משחקים path traced בלי יותר מדי מאמץ מה שאומר שכמו שהיום יש אפקטים של RT שאין בקונסולות, יכול להיות שיהיו משחקים path traced שירוצו במצב path tracing רק על כרטיסים חדשים.

כמו שסטיק אמר, אתה משלם יותר כסף כדי לקבל היום 120 במקום 90 במשחקים הכי כבדים בשוק. אבל מהר מאוד הכרטיס שלך יהיה גרוע. אז מה עדיף לך, 120 היום במקום 90 ואולי 30fps עוד 5 שנים? או 90 היום במקום 120, אבל 90 גם עוד 5 שנים? אני בוחר באופציה 2, ביצועים מעולים היום וביצועים מעולים מחר, לא ביצועים מדהימים היום וביצועים גרועים מחר.
Laskin כתב:ולגבי הדיון שלכם על עוד 2,000 שח מתוך הוצאה מאוד גדולה גם ככה אני מבין אתכם, אבל לא בטכנולוגיה כזו. עבודי התחושה לעבור מגרוטאה להכי טוב שיש - זה שווה הכל :) וזה באמת רק עוד 2,000, בקצב שאני גם מחליף טלפונים ניידים אני לגמרי מרגיש שמגיע לי :)
ו… אני חושב שאני כן ארגיש את האקסטרא כח הזה כדי לא להתפשר בכלום במשחקי VR, שם זה יכול לעלות לי בבחילה

אני לא יודע איך הגעת ל-2000 שקלים. דבר ראשון, אני מדבר על 900$ מול 1600$ שאחרי שמקבלים את הקנס שאתה גר בישראל זה מתורגם בכיף ל-3000 שקלים. דבר שני, רק הספק כוח והמארז שתצטרך לכרטיס הפריקי הזה אתה תוציא אקסטרה 1000 שקל ולא יהיה לך מה לעשות עם הכרטיס הזה ביום שתרצה לתרום או למכור אותו כי מדובר בפריק שלא יתאים לשום מחשב שלא נבנה במיוחד אליו.

מדובר בהפרש של אלפי שקלים, אם זה 900$ מול 1600$ אתה מדבר על סביבות ה-4000 שקלים ואם על 1200$ מול 1600$ אז מדובר בסביבות ה-2500 שקלים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2022, 19:34

Laskin כתב:דווקא RDR2 קיבל לאחרונה תמיכה בDLSS 2.0 והוא רץ משמעותית יותר טוב :) עם הדור הבא בכלל יוכל להריץ ב-120 בטח חחח… קיצר הבנת את העקרון.
וכן, יכול להיות שה-40XX לא יתמוך בDLSS 5, אבל סביר שכן ב-4, אם יהיה בכלל עוד DLSS אחרי השלישי וולא משהו חדש לגמרי, וכאן שוב - אם יהיה משהו כזה אז ממש לא בטוח שמפתחים ישתמשו בו הרבה לפני הדור הבא.

אה ודבר נוסף שרציתי לחזור עליו הוא מחיר הכניסה שעלה משמעותית ואולי עוד יעלה. ומשמעותית זה אנדרסטייטמנט.

מה שכן יש את עניין הVR ודבר נוסף - אולי מסכים של 240 הרץ יהיו יותר ויותר פופולריים, גם בטלוויזיות ולשם לא אגיע.
האמת שאני גם מקווה, שאם כבר לא הולכים לעשות הרבה משחקים שמסתמכים על RT בגלל הקונסולות, לפחות נהפוך 120 פריימים לסטנדרט, ובדור הבא 120 יהיה ה-60 של היום, ו-60 יהיה המינימום המוחלט, ומשחקי דו מימד, מירוץ ומכות יהנו מ-240.
אני מצטער אבל 30 זה לא מינימום מספק, אני רוצה לסיים עם זה.

RDR2 יצא בסוף 2019 למחשב. אז איך הוא רץ על 4090 בן 4 באותה תקופה (שזה 980ti שהיה בול בן 4 בסוף 2019)? באולטרה לא מחזיק 20fps. אהאה! אבל הוסיפו לו DLSS! אה, שיט, 980ti לא תומך ב-DLSS.

תסתכל על כל משחק ענקי שיצא אי פעם וה״4090״ שלו 4 שנים לאחור ותראה שלכל אורך ההסטוריה של ה-GPU מי שיש לו כרטיס בן 4 צריך להתפשר במשחק הממוצע וצריך להתכלב במשחקים התובעניים. תעשה עם המידע הזה מה שאתה רוצה. אם אתה רוצה לחלום שמשום מה ה-4090 הוא יחיד סגולה - בבקשה. אבל ההסטוריה חולקת עליך. הרי כולנו יודעים שעוד 4 שנים מה שתרצה לשחק על ה-4090 שלך זה לא ה-COD של 2026, אתה תרצה לשחק בסייברפאנק של 2026 עם כל האפקטים והצלצולים. כל אותם משחקי path tracing של 2026 שילהיבו את כל התעשיה יהיו מחוץ להישג היד שלך.

עוד 4 שנים אתה תתחיל לשחק ב-fps יחסית נמוך ולהוריד הגדרות הרחק מאולטרה. אולי יהיו גם פיצ׳רים שבכלל לא תוכל להפעיל כי הכרטיס ישן מדי. אני יודע שכשהפס6 תצא עוד 5 שנים אתה לא תגע במחשב שלך כי היא תהיה כל כך הרבה יותר חזקה מה-4090 שלא תהיה לך סיבה לגעת במחשב. ואני יודע שסטיק ואני בסוף נשלם סכומים דומים לאלה שאתה שלמת אם לא פחות ונהנה ממחשב של 100fps בהגדרות הכי גבוהות גם עמוק לתוך דור הפס6.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2022, 19:43

נו אז 2500 :) הכרטיס המינימלי לדעתי יתיישן הרבה יותר מהר בגלל הRT.
וכן, בגלל הVR מאוד חשוב לי האקסטרא כח. לשחק ב120 זה כל כך הרבה יותר נעים מ-90.
אני אלך על בטוח כאן את זה ובעוד 4 שנים אתפשר על דברים שבקושי שמים לב אליהם ובעוד 6 שנים אולי כבר אשדרג.. אני מעדיף את זה מלהתפשר על הדברים האלה כבר מההתחלה, לי זה מאוד קשה, כנראה בגלל שאני מחכה כל כך הרבה זמן, אבל זה מעגל הדמים :)

ושוב נדב - הDLSS הוא מכפלה נוספת שלא הייתה במעבר דורות קודמים, רק עכשיו ביצענו מעבר דור והוא לא משתתף במכפלות האלה, זה העניין. וגם לא ממש בכל ההבטחות של RT מעבר לאפקטים. אז אני לא רואה משחקים שישתמשו במשהו שיאתגר מחשבים באותו היחס שהיה בעבר, לא בקרוב. אלא אם יתחילו לצאת משחקי פס5 ברזולוציה 720p בקרוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2022, 19:50

Laskin כתב:נו אז 2500 :) הכרטיס המינימלי לדעתי יתיישן הרבה יותר מהר בגלל הRT.
וכן, בגלל הVR מאוד חשוב לי האקסטרא כח. לשחק ב120 זה כל כך הרבה יותר נעים מ-90.
אני אלך על בטוח כאן את זה ובעוד 4 שנים אתפשר על דברים שבקושי שמים לב אליהם ובעוד 6 שנים אולי כבר אשדרג.. אני מעדיף את זה מלהתפשר על הדברים האלה כבר מההתחלה, לי זה מאוד קשה, כנראה בגלל שאני מחכה כל כך הרבה זמן, אבל זה מעגל הדמים :)

משחקי VR ירוצו לך על 4080 ב-200fps, לא ב-90. נו באמת, רובם נראים כמו משחקי פס3, אתה יודע שזה רק תירוץ. ומה שאתה עושה זה לא ללכת על בטוח, זה overkill שעוד 4 שנים יהיה מיושן ומעפן ועל זה אין בכלל ויכוח. ה-6060RTX יהיה כבר בשוק וכנראה יכפיל את הביצועים של הכרטיס שלך, בדיוק כמו שה-4060 הולך לקרוע את ה-2080ti.

Laskin כתב:ושוב נדב - הDLSS הוא מכפלה נוספת שלא הייתה במעבר דורות קודמים, רק עכשיו ביצענו מעבר דור והוא לא משתתף במכפלות האלה, זה העניין. וגם לא ממש בכל ההבטחות של RT מעבר לאפקטים. אז אני לא רואה משחקים שישתמשו במשהו שיאתגר מחשבים באותו היחס שהיה בעבר, לא בקרוב. אלא אם יתחילו לצאת משחקי פס5 ברזולוציה 720p בקרוב.

DLSS הוא לא מכפלה עוד 4 שנים. היום DLSS הוא מכפלה כי יש אותו רק ליחידי סגולה, אז ביחס לשאר התעשיה הוא מכפלה. עוד 4 שנים יהיה DLSS בכל כרטיס מסך של אינטל, AMD ו-NVIDIA. ובמקרה של NVIDIA יהיה DLSS כבר 8 שנים. ורק שנה מאוחר יותר יהיה DLSS בכל הקונסולות. ברגע שמשהו מנורמל הוא כבר לא מכפלת כוח. כלומר, איך אתה יכול להיות מכפלת כוח אם אין לך את מי להכפיל?

בנוגע לכוח של הפס5, זה מאוד נחמד שה-4090 חזק ממנה פי 8, גם ה-980ti חזק מהפס4 פי 8. זה לא יעזור לך כשיתחילו לצאת המשחקים של 2026 עם הפיצ׳רים של הכרטיסים של 2024 ו-2026 שלא תוכל להפעיל אותם או שתצטרך לשחק ב-25fps בכדי להפעיל אותם.

ואגב, אם אתה חושב שמשחקים עוד 4 שנים לא ידגדגו את ה-4090, זה אומר שהם גם לא ידגדגו את ה-4080 כי ההפרש כוח בינהם לא כזה גדול. כלומר, עד עכשיו חשבתי שאתה מדבר על הגרסת 12 גיגה, אבל ההפרש כוח בין ה-16 גיגה ל-4090 לא כזה גדול, אני בספק אם נראה יותר מ20% הפרש ביצועים בינהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2022, 19:54

אה, אפשר אולי להשוות בטרה-פלופס, את הכרטיס שאני אקנה עכשיו לעומת כרטיס מקביל של אותה תקופה בדור הקודם, ומה ההפרשים ביי הנתון הזה לבין גירסת הבסיס של הקונסולה החלשה ביותר של אותו דור.

בקיצור, נראה לי שזה אומר 980ti לעומת וואן, ו-4090 לעומת XSS.
ועל זה להוסיף את עניין הDLSS.

אני לא בדקתי, הניחוש שלי שההפרשים בביצועים יהיו גדולים בהרבה עם ה-4090 גם בלי המכפלה של DLSS.

רגע מההודעה הקודמת אני מבין שלא הבת למה אני מתכוון… אני מדבר על מכפלת כח רק ביחס לקונסולות, שלא משתתפות במשחק הזה בכלל ולכן אני חושב שמחזיקות את הדור לאחור עוד יותר ממה שהיה בדורות קודמים. אתה מבין למה אני מתכוון?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2022, 20:00

Laskin כתב:אה, אפשר אולי להשוות בטרה-פלופס, את הכרטיס שאני אקנה עכשיו לעומת כרטיס מקביל של אותה תקופה בדור הקודם, ומה ההפרשים ביי הנתון הזה לבין גירסת הבסיס של הקונסולה החלשה ביותר של אותו דור.

בקיצור, נראה לי שזה אומר 980ti לעומת וואן, ו-4090 לעומת XSS.
ועל זה להוסיף את עניין הDLSS.

אני לא בדקתי, הניחוש שלי שההפרשים בביצועים יהיו גדולים בהרבה עם ה-4090 גם בלי המכפלה של DLSS.

נראה לי שאתה מפספס, כי הפס5 לא צריכה להדאיג אותך בדיוק כמו שהפס4 לא הדאיגה שום כרטיס מסך שיצא אחריה. מה שצריך להדאיג אותך הוא הגדרות ה-PC שיותאמו לשנת 2026. כל כרטיס שיצא מאז 2015 מריץ כל משחק שקיים היום, כולל סייברפאנק. אבל לא מעניין אותך רק להריץ אותם, אתה רוצה להריץ אותם באולטרה, עם כל אפקט RT אפשרי, ברזולוציה שאתה רוצה וב-FPS גבוה מ-60.

אז לא צריך להדאיג אותך איך יראו משחקי פס5 על הפס5 ב-2026, צריך להדאיג אותך איך הם יראו על ה-6080RTX ואיזה פיצ׳רים גרפים תצטרך לחתוך בכדי להגיע ל-60fps.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 ספטמבר 2022, 22:00

DrKeo כתב:

כלומר, אני בטוח שגם ה-4060 קורע לקונסולות את הצורה וכנראה גם לפס5 פרו. אז עדין מגניב לבנות מחשב גיימינג עם כרטיס שמזכיר יותר 400$ מאשר 1600$, אבל זה לגמרי מבאס לראות את כל האופציות האלה בסייברפאנק ולא להיות מסוגל להדליק אותן, אפילו שתוכל להשיג תוצאה סופית שנראת הרבה יותר טוב מהפס5. מחסום פסיכולוגי אני משער, שאם אתה כבר עם PC, אז אתה רוצה הכל דלוק.

אני מאוד לא בקטע של ''אני חייב להדליק כל אפשרות''... סתם פשוט מרגיש לי לפעמים התעסקות מיותרת ב PC גיימינג.. זה בא והולך לי בתקופות. בתקופת ה 360 הייתי בקונסולה, בדור הקודם הייתי במחשב ברובו המכריע עד שקניתי PS4 פרו בערך שנתיים אחרי שיצאה (בשביל הבלעדיים בעיקר). ועכשיו? ואללה לא יודע.. גם אם ברור שהכרטיסים החדשים ''יקרעו לקונסולות את הצורה'', אני לא רואה שזה ישנה מאוד. ברוב המכריע של המקרים, המשחקים נבנים לקונסולות, עם גרסאות של עוד קצת eye candy מקסימום. ואני במצב שאני צריך מחשב קומפלט אם אני קונה משהו כעת, ככה שלהשכיב איזה 3,000 ש''ח רק על כרטיס מסך לא קורץ לי במיוחד.. אם אלה המחירים שNV הלכה עליהם, זה אומר שאפילו ה4060 (שכנראה יהיה חיה מסורסת ופצועה), לא יהיה משתלם במיוחד. ואין לי גם ממש חומרת יד-שניה למכור כרגע כדי להקל על המצב.

בקיצור, כמו שאמרתי, מצב בטטה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 ספטמבר 2022, 22:12

Klayman כתב:
DrKeo כתב:

אני מאוד לא בקטע של ''אני חייב להדליק כל אפשרות''... סתם פשוט מרגיש לי לפעמים התעסקות מיותרת ב PC גיימינג.. זה בא והולך לי בתקופות. בתקופת ה 360 הייתי בקונסולה, בדור הקודם הייתי במחשב ברובו המכריע עד שקניתי PS4 פרו בערך שנתיים אחרי שיצאה (בשביל הבלעדיים בעיקר). ועכשיו? ואללה לא יודע.. גם אם ברור שהכרטיסים החדשים ''יקרעו לקונסולות את הצורה'', אני לא רואה שזה ישנה מאוד. ברוב המכריע של המקרים, המשחקים נבנים לקונסולות, עם גרסאות של עוד קצת eye candy מקסימום. ואני במצב שאני צריך מחשב קומפלט אם אני קונה משהו כעת, ככה שלהשכיב איזה 3,000 ש''ח רק על כרטיס מסך לא קורץ לי במיוחד.. אם אלה המחירים שNV הלכה עליהם, זה אומר שאפילו ה4060 (שכנראה יהיה חיה מסורסת ופצועה), לא יהיה משתלם במיוחד. ואין לי גם ממש חומרת יד-שניה למכור כרגע כדי להקל על המצב.

בקיצור, כמו שאמרתי, מצב בטטה.

ומה עם המחירים המוגזמים של המשחקים בקונסולות קליימן ? והPS PLUS ? אני ממש הפוך ממך בדור הזה.
דרגון קווסט?- בPC
משחקים יפנים? בPC
רוב שחקני המכות? עוברים לPC
כל המשחקים של סוני ומייק? על הPC.
אז כן אני מביא מצב כל כך אינדיבידואלי וכל כך נישתי, שהרוב לא יזדהו איתו, אבל אני פשוט במצב שאני אומר למה אנחנו משלמים כל כך הרבה על הקונסולות האלה על המשחקים האלה על הציוד ההיקפי שהולך ונהרס כל הזמן. (אתה תחליף הרבה יותר מאחד,תוך שנה מילה.)

עדיף לשלם קצת יותר בעיני בשביל הEntry ואז אתה נהנה וואלה, מכל המשחקים, מגיימפאס, מ120FPS ומחירים נורמלים למשחקים.
אני פשוט מרגיש פרייאר לחלוטין על הפס5 ממש פרייאר,לא ממליץ לך לעשות את הטעות הזו.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 ספטמבר 2022, 23:01

אתם כותבים כל כך הרבה ,מרגישים את הלהט
אבל אחרי יום עבודה ,מודה שלא קראתי את הכל

אבל במקרה שלא הזכירו פה ,ואני עוקב אחרי gpu כבר שנים

כל גרסה חדשה שמנצלת חומרתית חומרה ,של dx/ וולקן / אופן gl
או כל מה שלא יחליטו ,מישנת מאוד ומהר מאוד gpu שלא תומך חומרתית
עכשיו נכון ,שיוצא נגיד dx חדש במקרה שלנו dx13 במקרה שהגרסה הזאת תצריך חומרה מתאימה ,אז מפתחות בהתחלה עדין יתמכו בdx12
והxss/ xsx ,הן מכונות dx12
אבל משחקים שירוצו במצב dx12 ,לא יקבלו את השיפורים של 13
זה יכול להיות שיפורים גרפים או שיפורים בביצועים
ומתי שהוא יגיע היום שיתחילו להגיע משחקים שהם רק dx13
ואז אותו כרטיס שהיה סופר יקר ,לא יוכל להריץ משחקים שאפילו כרטיס תקציבי חדש יריץ

בגלל זה אני מסכים עם דרקו ,שלרוב האנשים עדיף כרטיס דרג בינים
אין gpu שאפשר לקנות ,שיריץ את כל המשחקים נגיד עוד 10 שנים

גם במקרה ויחליטו לבנות כרטיס בגודל בניין
לחבר אותו למחשב על ,שיריץ גרסה לא קימת של חלונות שתפעל על מחשב על עם כל הביצועים
ברגע שמשחק מחייב טכנולוגיה חדשה ,ולא משנה dx חדש
וולקן חדש ,וכו וכו ,המשחק פשוט לא ירוץ

( לא מדבר על מודים לא רשמים ,שמשנים את המשחק לתמוך בחומרה מיושנת )

עכשיו טוב ,הps5/ xsx ,לא הולכים להעלם בשנים הקרובות
והם בגדול pc ,לסדרת 4000 לא תיהיה בעיה כזאת כניראה 4-5 שנים
אבל בשלב מסוים מאוד יכול להיות לפני הps6 וxbox עתידי
ניראה dx13 וולקן חדש ,הנווידה רוצה למכור כרטיסים
Amd רוצה למכור כרטיסים
היום גם אינטל התחילה למכור כרטיסים לא ob

זה לא שהנווידה עוד 5 שנים תגיד בישיבות שלה ,מכרנו לגימרים כבדים
לפני 5 שנים ,כרטיסים סופר יקרים ,נתמוך בהם ולא נעבור לתמוך בdx חדש ,ברור שהם ימכרו
כמו שבrtx התחילו לתמוך בrt ,וזה היה מקדם מכירות מצוין עוד לפני שהיו הרבה משחקים תומכים
בשלב מסוים יהיה מקדם מכירות אחר

הם לא בשביל הגימרים ,אנחנו סך הכל הלקוחות
הם רוצים כמה שיותר רווחים והגיעו לאיזון מסוים
כל כמה שנים ,יוצאת חומרת gpu חדשה ,מעבר לשיפורים הרגילים
פעם קודמת היה rt ,לכו תדעו מה יהיה עוד 5 שנים

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 29 אורחים