נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי glass man » 16 ינואר 2022, 00:52

Kazz כתב:כי אם זה לא פגע ב XBOX זה לא ייפגע ב PS. ההפחדה הייתה עקרונית שברגע שמשחק זמין על המחשב אז פתאום אנשים יזרקו את החומרה האחרת.
ואני בטוח שכל סימן עתידי של האטה יגרום לאנשים פה confirmation bias ויטילו את הסיבה בקיום גרסאת מחשב.

אה זה לא פגע באקסבוקס שאין להם אקסקלוסיבים? אז למה הם סיימו מקום שני בדור הקודם? למה אנשים כמוני נוטרים להם טינה על סקילבאונד?

יכול להיות שאתה צודק וכולנו פה טועים וההשפעה תהיה זניחה,אבל איך למען השם אתה מבסס את זה על איזה פורט של הוריזן, Days gone וGOW שכולם משחקים שסוני כבר סחטה את הלימון שלהם עד הסוף על הקונסולות.

הם גם מוכרים בערך 1M כמו שמוכרים פורטים ישנים אחרים על הPC כמו הפורט של FF15 לסוני שווה לעשות את המליון וקצת הזה כי קהל הפלייסטישן כבר לא יביא להם תמליון הנוסף הזה.

אבל אתה לא יכול לדעת מה תהיה התגובה כשיגיעו אקסקלוסיבים חדשים לPC.

יש סיבה למה סוני משלמת As we speak לסקוור על בלעדיות לפפ16 ופורספוקן... כי זה מזיז מכשירים.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 16 ינואר 2022, 10:13

glass man כתב:
Kazz כתב:כי אם זה לא פגע ב XBOX זה לא ייפגע ב PS. ההפחדה הייתה עקרונית שברגע שמשחק זמין על המחשב אז פתאום אנשים יזרקו את החומרה האחרת.
ואני בטוח שכל סימן עתידי של האטה יגרום לאנשים פה confirmation bias ויטילו את הסיבה בקיום גרסאת מחשב.

אה זה לא פגע באקסבוקס שאין להם אקסקלוסיבים? אז למה הם סיימו מקום שני בדור הקודם? למה אנשים כמוני נוטרים להם טינה על סקילבאונד?

יכול להיות שאתה צודק וכולנו פה טועים וההשפעה תהיה זניחה,אבל איך למען השם אתה מבסס את זה על איזה פורט של הוריזן, Days gone וGOW שכולם משחקים שסוני כבר סחטה את הלימון שלהם עד הסוף על הקונסולות.

הם גם מוכרים בערך 1M כמו שמוכרים פורטים ישנים אחרים על הPC כמו הפורט של FF15 לסוני שווה לעשות את המליון וקצת הזה כי קהל הפלייסטישן כבר לא יביא להם תמליון הנוסף הזה.

יש סיבה למה סוני משלמת As we speak לסקוור על בלעדיות לפפ16 ופורספוקן... כי זה מזיז מכשירים.

קונוסלות הן עסק מסובסד והפסדי, גם כשהוא רווחי זה זוטות, מה שאכפת מסוני זה למכור משחקים, מה זה משנה מה הפלטפורמה.

הדבר היחיד שטוב להם בפלייסטישן זה הStore lock המזעזע שהם עשו לנו הצרכנים וPS+. הלוואי שמשהוא כבר יתבע אותם על זה.

על הנייר אם הם היו יכולים לגרום לאנשים לקנות את המשחקים שלהם על הפיסי בחנות שלהם (משהו שמיקורוספט עושה בעצמה דרך אגב) זה היה Win win, אבל זה לא המצב, וכמו שאמרתם העמלות של Steam לא זולות ופוגעות ברווחיות ובקרטל שסוני מנהלת על חשבוננו. אז הם ימשיכו לפגוע בקהילת שחקני הפיסי בשביל לתחזק את הקרטל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 16 ינואר 2022, 12:16

האסטרטגיה של מיקרוסופט שונה, כי הם תמכו כמעט מההתחלה בcross-buy לפלטפורמה שהם מתחזקים בעצמם על המחשב (בסוף הם חזרו גם לסטים, אבל זה היה מאוחר יותר). מבחינת מיקרוסופט, מי שעושה עכשיו מנוי לגיים פאס או סתם קונה משחקים בחנות של Microsoft Store, הוא עוד רוכש פוטנציאלי של האקסבוקס בעתיד כי הספריה הקיימת שלו תהיה מחוברת לשם.

לסוני אין פלטפורמת הפצה משלה לPC ובטח שאין cross-buy. זה נכון שמבחינתם להוציא כל משחק לPC באיחור זו בוננזה עסקית, כי מדובר בהרבה מאד כסף ומעט מאד השקעה על פורט (כנראה עשרות מליונים למשחק. כבר דווח ממזמן שHZD עשה 250% החזר על ההשקעה), אבל מצד שני האסטרטגיה שלהם היא כנראה יותר בכיוון של לעשות גם upsell לקונסולה עצמה: "זוכרים את המשחק שקניתם לא מזמן לPC? אז ההמשך שלו זמין עכשיו רק לPS5!" - זה בערך המקום שבו מיקרוסופט הייתה עם היילו לפני עשור וחצי.

כמו שאני רואה את זה, סוני כרגע מסתכלת על הPC בדיוק כמו שהיא מסתכלת על שוק הסרטים המסורתי, עם ערוצי הפצה ראשיים ומשניים (הפצה בלעדית בקולנוע->הפצה בלעדית בשירות x->הפצה רחבה יותר). וזה עובד לה טוב כי היא קודם כל ממצה את ההכנסות מהמקור הכי רווחי שלה (שחקנים שקונים משחק בהשקה ב-$60), אחרי שמיצתה אותו עוברת למשחקי Platinum collection מוזלים ולשירות הsubscription שלה (נדמה לי שכל המשחקים שיצאו לPC למעט אולי Death Stranding מצאו את דרכם קודם למנויי PS Plus ו/או PS Now), ובהמשך מוכרת אותם שוב במחיר התחלתי גבוה יותר לפלטפורמת הפצה אחרת (זה תופס אצלה גם לPC וגם להוצאות מחודשות לPS4/5).

עוד נקודת השוואה חשובה היא שסוני עושה משחקים מסוג אחד בלבד כמעט: משחק פעולה-הרפתקאות סינמטי לשחקן יחיד. משחקים כאלו הם נטולי מולטיפלייר, ככה שהם לא תלויים בבסיס משתמשים גדול (בניגוד להרבה משחקים מובילים של מיקרוסופט), ולכן הם גם "מתיישנים" יותר טוב. בפעם הכמעט בודדת שבה סוני בחרה להוציא משחק מולטיפלייר (Predator: Hunting Grounds) הוא דווקא כן הושק על הקונסולה ועל הPC במקביל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 ינואר 2022, 13:37

swym כתב:

האסטרטגיה של מיקרוסופט שונה, כי הם תמכו כמעט מההתחלה בcross-buy לפלטפורמה שהם מתחזקים בעצמם על המחשב (בסוף הם חזרו גם לסטים, אבל זה היה מאוחר יותר). מבחינת מיקרוסופט, מי שעושה עכשיו מנוי לגיים פאס או סתם קונה משחקים בחנות של Microsoft Store, הוא עוד רוכש פוטנציאלי של האקסבוקס בעתיד כי הספריה הקיימת שלו תהיה מחוברת לשם.

לסוני אין פלטפורמת הפצה משלה לPC ובטח שאין cross-buy. זה נכון שמבחינתם להוציא כל משחק לPC באיחור זו בוננזה עסקית, כי מדובר בהרבה מאד כסף ומעט מאד השקעה על פורט (כנראה עשרות מליונים למשחק. כבר דווח ממזמן שHZD עשה 250% החזר על ההשקעה)

אני אפילו לא בטוח שעשרות מליונים זה נכון. רוב המשחקים שלהם מוכרים בערך מליון יחידות בסטים, להתחשב בזה שהם מתחילים ב-50$ ולוקחים להם 30%, זה אומר במקרה הכי אופטימאלי הם עושים 35$ לעותק. כלומר הסיכוי שהם הצליחו להגיע ל-30 מליון דולר למשחק קלוש. האמת שאפילו 20 מליון נשמע קצת גבוה להתחשב במהירות שהמשחקים האלה יורדים במחיר ואפשרויות הקניה באתרים חיצוניים.

קניתי פלייסטיישן 5 במרץ, היא בת 10 חודשים, וכבר הוצאתי מאות דולרים על משחקים ש-100% מההכנסות האלה הגיעו לסוני במקרה של מנויים וצד א׳ ו-30% מהם במקרה של צד ג׳. אני משער שב-2021 הייתי רווחי לסוני יותר מפי 10 מהשחקן סטים הממוצע. אם אני אנטוש את פלייסטיישן ואעבור ל-PC בלבד, סוני תצטרך יותר מ-10 שחקנים כמוני בסטים בכדי לפצות על ההפסד שהעזיבה שלי גרמה להם.

מן הסתם אני רק מקרה אנקדוטלי, אבל להתחשב בזה שרוב המשחקים שלהם מוכרים בערך מליון עותקים במחשב, רק כמה עשרות אלפים כמוני יהפכו את המהלך הזה לנטו הפסד פיננסי. וכמובן שיש גם את עניין איבוד היוקרה כשמשחקים לא נעולים לפלטפורמה שלך יותר.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 ינואר 2022, 14:40

להוציא לפיסי זאת חשיבה לטווח קצר. HZD מכר מעל 10 מיליון. הפיסי הניב עוד מיליון בערך. האם גידול של 10% במכירות מצדיק ויתור על בלעדיות? הרי עכשיו שחקני פיסי יחשבו שלוש פעמים לפני שירכשו PS ויקנו לה משחקים. לא חכם לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 ינואר 2022, 15:00

InterAl כתב:להוציא לפיסי זאת חשיבה לטווח קצר. HZD מכר מעל 10 מיליון. הפיסי הניב עוד מיליון בערך. האם גידול של 10% במכירות מצדיק ויתור על בלעדיות? הרי עכשיו שחקני פיסי יחשבו שלוש פעמים לפני שירכשו PS ויקנו לה משחקים. לא חכם לדעתי.

אני לגמרי מסכים. כל האסטרטגיה של סוני בשנה+ האחרונות מרגישה כמו חשיבה לטווח הקצר בלבד בשביל עליה מינימאלית ברווחים. זה מאוד לא ברור. סוני הפכה למפלצת שמכניסה עשרות מליארדים בשנה בזכות המותג פלייסטיישן, לפגוע במותג בשביל כמה דולרים? זאת הזיה בעיניי.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 16 ינואר 2022, 15:49

ומה אם הם מוכרים יותר ממיליון בסטים? נניח 2 מיליון? 3?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 ינואר 2022, 18:04

Shlomix כתב:ומה אם הם מוכרים יותר ממיליון בסטים? נניח 2 מיליון? 3?

מן הסתם אין לי מושג מה היחס רווח הפסד שלהם כשמשחקים עם המשתנים. העניין הוא שגם לסוני אין מושג. אני ולאסקין כבר קנינו את הפס5, אבל אם הטרנד הזה ימשיך אנחנו לא נקנה פס6. סוני פוגעים בעצמם בטווח הארוך, לא הקצר.

מה היחס שבו זה שווה לסוני? אין לי מושג, אבל בשביל איזה 40 מליון דולר בשנה כשחטיבת פלייסטיישן עושה יותר מ-20 מליארד בשנה, זה באמת שווה את ההימור?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 ינואר 2022, 23:17

Death_119 כתב:
glass man כתב:

קונוסלות הן עסק מסובסד והפסדי, גם כשהוא רווחי זה זוטות, מה שאכפת מסוני זה למכור משחקים, מה זה משנה מה הפלטפורמה.

הדבר היחיד שטוב להם בפלייסטישן זה הStore lock המזעזע שהם עשו לנו הצרכנים וPS+. הלוואי שמשהוא כבר יתבע אותם על זה.

על הנייר אם הם היו יכולים לגרום לאנשים לקנות את המשחקים שלהם על הפיסי בחנות שלהם (משהו שמיקורוספט עושה בעצמה דרך אגב) זה היה Win win, אבל זה לא המצב, וכמו שאמרתם העמלות של Steam לא זולות ופוגעות ברווחיות ובקרטל שסוני מנהלת על חשבוננו. אז הם ימשיכו לפגוע בקהילת שחקני הפיסי בשביל לתחזק את הקרטל.

מסכים, אבל איך הם מוכרים עוד משחקים? :) על ידי זה שקונים את הפלטפורמה שלהם. אני עדיין עומד מאחורי תחזית אחרית הימים שלי דודי, שאי שם בעתיד סוני בסהכ' תהיה לקוחה של מייקרוסופט ותפעיל דרכה שירות ענן של PS :) נראה לי ששנינו הבענו פה פעם דעה דומה כזו אבל אולי אני מתבלבל עם מישהו אחר :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 ינואר 2022, 00:42

הכל נובע מזה שמאז שג׳ים ראיין עומד בראש של פלייסטיישן, הוא חושב שלעשות כסף ממשחקי צד א׳ זה סופר חשוב, גם אם זה בא על חשבון הפלטפורמה. הוא שוכח שהדבר היחיד שמשנה הוא הפלטפורמה כי בלעדיה סוני הם עוד ״סגה״, שיותר מ-90% מההכנסות של פלייסטיישן מגיעות מהפלטפורמה ולא ממשחקי צד א׳. אבל דוגרי אני בספק אם ג׳ים ראיין שוכח משהו, הוא פשוט מרגיש בלתי פגיע, שלא משנה מה הוא יעשה עם פלייסטיישן אנשים יעמדו בתור ויקנו פלייסטיישן. ומה נגיד, בנתיים הוא צודק, אנשים רוצים רק פלייסטיישן לא משנה מה. אבל כמובן שמתישהו זה ישתנה, כמו שזה תמיד משנה. זה השתנה ב-2006, זה ישתנה שוב בעתיד.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 ינואר 2022, 10:49

DrKeo כתב:הכל נובע מזה שמאז שג׳ים ראיין עומד בראש של פלייסטיישן, הוא חושב שלעשות כסף ממשחקי צד א׳ זה סופר חשוב, גם אם זה בא על חשבון הפלטפורמה. הוא שוכח שהדבר היחיד שמשנה הוא הפלטפורמה כי בלעדיה סוני הם עוד ״סגה״, שיותר מ-90% מההכנסות של פלייסטיישן מגיעות מהפלטפורמה ולא ממשחקי צד א׳. אבל דוגרי אני בספק אם ג׳ים ראיין שוכח משהו, הוא פשוט מרגיש בלתי פגיע, שלא משנה מה הוא יעשה עם פלייסטיישן אנשים יעמדו בתור ויקנו פלייסטיישן. ומה נגיד, בנתיים הוא צודק, אנשים רוצים רק פלייסטיישן לא משנה מה. אבל כמובן שמתישהו זה ישתנה, כמו שזה תמיד משנה. זה השתנה ב-2006, זה ישתנה שוב בעתיד.

2006 היה כי הם פישלו בגדול

בכל מקרה כולם כרגע בסגסוג
Ms נינטנדו וסוני

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 ינואר 2022, 11:49

גם עכשיו הם מפשלים בגדול, ההבדל הוא שהקונסולה עולה כמו התחרות בניגוד ל-2006 ומיקרוסופט לא מפציצה כמו ב-2006-7 כרגע.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 ינואר 2022, 14:13

איזה טעות רשמתי סגסוג במקום שיגשוג

בכל מקרה יש אינפלציה שפחות מדברים אליה
Ps5 גרסת הבלו רי ב500 דולר (מחיר רישמי )
זה ראלי הרבה יותר זול בארצות הברית מps3 ב2006 ב500 דולר

זה בלי לדבר על הגרסה הדיגיטלית ב400 דולר ,שזה ממש מציאה לחומרה שבפנים

עכשיו יבוא יגידו וגם אני קניתי ביקר יותר ,על כל העסקנים למינהם שמוכרים יקר יותר ,אבל ההבדל זה לא מסוני
סוני מוכרת לחנויות גרסאות שאמורות לימכר לצרכן ב400-500 דולר
בלי להחשיב מיסים בארצות הברית ,וזה מגיע נכון לעכשיו עם חבילת משחקים דיגיטלית

אז לא אני לא חושב שסוני מפשלת ,הps5 מצוין למחיר
וה xsx מצוין למחיר
כמה יעלה לך מחשב מקביל? ,ואני לא מדבר חומרה מול חומרה
אני מדבר ביצועים בפועל ,כרגע זה פי כמה וכמה במחיר

אז נכון יש מחסור בצ'יפים, ונכון אתה יכול לקנות ניד שחומרתית חזק מהps5 (שיהיה דבוק לחשמל רוב הזמן )

אבל לרוב הצרכנים ps5 / xsx ,במחיר הרישמי זה מאוד משתלם
גם xss מתאים להרבה מאוד אנשים ,לא כולם ישדרגו אכסון
שהxss נופלת בעניין הזה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 ינואר 2022, 14:19

kririn כתב:איזה טעות רשמתי סגסוג במקום שיגשוג

בכל מקרה יש אינפלציה שפחות מדברים אליה
Ps5 גרסת הבלו רי ב500 דולר (מחיר רישמי )
זה ראלי הרבה יותר זול בארצות הברית מps3 ב2006 ב500 דולר

זה בלי לדבר על הגרסה הדיגיטלית ב400 דולר ,שזה ממש מציאה לחומרה שבפנים

עכשיו יבוא יגידו וגם אני קניתי ביקר יותר ,על כל העסקנים למינהם שמוכרים יקר יותר ,אבל ההבדל זה לא מסוני
סוני מוכרת לחנויות גרסאות שאמורות לימכר לצרכן ב400-500 דולר
בלי להחשיב מיסים בארצות הברית ,וזה מגיע נכון לעכשיו עם חבילת משחקים דיגיטלית

אז לא אני לא חושב שסוני מפשלת ,הps5 מצוין למחיר
וה xsx מצוין למחיר
כמה יעלה לך מחשב מקביל? ,ואני לא מדבר חומרה מול חומרה
אני מדבר ביצועים בפועל ,כרגע זה פי כמה וכמה במחיר

אז נכון יש מחסור בצ'יפים, ונכון אתה יכול לקנות ניד שחומרתית חזק מהps5 (שיהיה דבוק לחשמל רוב הזמן )

אבל לרוב הצרכנים ps5 / xsx ,במחיר הרישמי זה מאוד משתלם
גם xss מתאים להרבה מאוד אנשים ,לא כולם ישדרגו אכסון
שהxss נופלת בעניין הזה

כתבתי שהפס5 מפשלת בהמון דברים אבל לא מפשלת בחיר, אז אתה עונה לי על... המחיר?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 ינואר 2022, 16:09

טעות שלי לא הבחנתי

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 ינואר 2022, 14:12

DrKeo כתב:הכל נובע מזה שמאז שג׳ים ראיין עומד בראש של פלייסטיישן, הוא חושב שלעשות כסף ממשחקי צד א׳ זה סופר חשוב, גם אם זה בא על חשבון הפלטפורמה. הוא שוכח שהדבר היחיד שמשנה הוא הפלטפורמה כי בלעדיה סוני הם עוד ״סגה״, שיותר מ-90% מההכנסות של פלייסטיישן מגיעות מהפלטפורמה ולא ממשחקי צד א׳. אבל דוגרי אני בספק אם ג׳ים ראיין שוכח משהו, הוא פשוט מרגיש בלתי פגיע, שלא משנה מה הוא יעשה עם פלייסטיישן אנשים יעמדו בתור ויקנו פלייסטיישן. ומה נגיד, בנתיים הוא צודק, אנשים רוצים רק פלייסטיישן לא משנה מה. אבל כמובן שמתישהו זה ישתנה, כמו שזה תמיד משנה. זה השתנה ב-2006, זה ישתנה שוב בעתיד.

היה קשה לי להאשים את ראיין אם הוא היה עוצר במשחקי פס4, כאילו בואו GOW DAYS GONE כל אלה שחקני פס5 מקבלים אותם בחינם, לא להוציא אותם לPC זה סתם להשאיר כסף על השולחן. אבל מה הטעם בלהוציא את האקסקלוסיבים של הפס5 לפיסי?

הרי אם כבר הזכרת את סגה נדב, זה בדיוק מה שקרה דאז, סגה התחילה להוציא את המשחקים שלה בו זמנית לסאטורן ולמחשב, מי היה צריך לקנות סאטורן בשביל וירטוא פייטר 2
שהוא היה זמין על המחשב? :)
פה התחיל הזילות הזה בBrand של סגה והם הגיעו לשפל שאי אפשר היה לחזור ממנו יותר, לא היה בהם אמון יותר שאיכפת להם מהמותג שלהם.
אם הבלעדי הבא של נוטי דוג הולך לצאת לPC אחרי שנה יהיה מאוד קשה לעמוד בפיתוי ולא לרצות פשוט לשחק משחק כזה דוחף גרפיקה על הPC.

כן, תמיד יהיו אנשים שיקנו קונסולות לא משנה מה כי מי שאוהב את הקונספט של הקונסולות (כמוני נגיד) ישאר איתם באש ובמים אבל מה עם אנשים שעל הגדר אם לבנות PC
חזק מול X ופס5? לאנשים כאלה לא משנה מה האחוז שלהם סוני עשתה פשוט את ההחלטה הקלה פה ללכת על הפיסי וזהו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 ינואר 2022, 15:04

אני לא מוצא שום דמיון בין איפה שסגה היו אז וההחלטה שקיבלו לגבי משחקי מחשב ובין מה שקורה עכשיו עם סוני
לנפילה שלהם אין שום קשר לשחרור משחקים על המחשב

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 ינואר 2022, 15:25

Laskin כתב:אני לא מוצא שום דמיון בין איפה שסגה היו אז וההחלטה שקיבלו לגבי משחקי מחשב ובין מה שקורה עכשיו עם סוני
לנפילה שלהם אין שום קשר לשחרור משחקים על המחשב

אני מסכים, הם לא באותו מקום בכלל. אבל נראה שראיין מתעקש להביא אותם לאותו מקום :!:

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 ינואר 2022, 16:49

והוא בסוף יצליח, לא ראיתי חברה (Company ) שהשם שלה לא יכול להישחק ולאבד מיוקרתו וסוני כבר איבדה את היוקרה שלה בהרבה תחומים, הגיימינג זה בערך התחום היחיד שאסור להם לפשל בו.

אני מבין למה אתם אומרים, שאין שום דמיון ושסגה וסוני לא באותו מקום, זה ברור, אבל אם כל המשחקים שלהם זמינים על המחשב, זה כן מאבד מהיוקרה שלהם, בכללי זה גם לא טוב לנו כי הרצון להזיז קונסולות הוא היה מההתחלה הדרייב להשקיע ככה בAAA ברגע, שהכל יהיה על המחשב/PS5 אפשר גם להוריד הילוך בתקציבים כי עכשיו יש עוד מקור הכנסה לא רע.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 18 ינואר 2022, 17:31

glass man כתב:

היה קשה לי להאשים את ראיין אם הוא היה עוצר במשחקי פס4, כאילו בואו GOW DAYS GONE כל אלה שחקני פס5 מקבלים אותם בחינם, לא להוציא אותם לPC זה סתם להשאיר כסף על השולחן. אבל מה הטעם בלהוציא את האקסקלוסיבים של הפס5 לפיסי?

הרי אם כבר הזכרת את סגה נדב, זה בדיוק מה שקרה דאז, סגה התחילה להוציא את המשחקים שלה בו זמנית לסאטורן ולמחשב, מי היה צריך לקנות סאטורן בשביל וירטוא פייטר 2
שהוא היה זמין על המחשב? :)
פה התחיל הזילות הזה בBrand של סגה והם הגיעו לשפל שאי אפשר היה לחזור ממנו יותר, לא היה בהם אמון יותר שאיכפת להם מהמותג שלהם.
אם הבלעדי הבא של נוטי דוג הולך לצאת לPC אחרי שנה יהיה מאוד קשה לעמוד בפיתוי ולא לרצות פשוט לשחק משחק כזה דוחף גרפיקה על הPC.

כן, תמיד יהיו אנשים שיקנו קונסולות לא משנה מה כי מי שאוהב את הקונספט של הקונסולות (כמוני נגיד) ישאר איתם באש ובמים אבל מה עם אנשים שעל הגדר אם לבנות PC
חזק מול X ופס5? לאנשים כאלה לא משנה מה האחוז שלהם סוני עשתה פשוט את ההחלטה הקלה פה ללכת על הפיסי וזהו.

אני מתעניין מאוד בהיסטוריה של התעשיה
על הנושא של סגה צפיתי וקראתי הרבה ,והייתי גיימר כבר מהאטרי 2600

הבעיה של סגה עם הסאטורן היתה אחרת לגמרי
למעשה גם סגה וגם נינטנדו פישלו בתחומים חשובים

סגה הגיע לסאטורן אחרי הכישלונות של הסגה cd והx32
לא ניכנס עמוק לx32 ,פשוט זה היה רעיון טוב על הנייר רק מאוחר מידי להיות טוב ,בגדול במקום להכניס ציפ על קלטות מסוימות לכל עותק של משחקים דוגמת star fox מה שהעלה את המחיר
לסגה היה ציפ משלה שעלה הרבה ,אז החליטו על הx32 ,אבל שהוא היה קרוב להשקה ,זה היה קרוב להשקה של הסאטורן
והיו בשוק או יתקרבו לשוק קונסולות כמו 3do שיחסית למחיר הצליח חלקית

הx32 נחשל מאוד וסגה זנחה אותו

הסגה cd היה תחרות לטורבוגרפיקס cd ,והצליח חלקית ,אבל סגה זנחה גם את הx32 וגם את הסגה cd מהר מאוד אז זה גרם לחוסר אימון של הרבה גימרים

הסאטורן עצמה היתה יקרה ליצור וקשה מאוד לפיתוח
כי סגה בהתחלה חשבה על 2d ורק בשלב מאוחר יותר הוסיפה יכולות 3d ,וזה בעיתי לפיתוח בטח באותה תקופה ,כי צריך לשלב 2 מעבדים שונים

עם זה היה היום ,בטח היו מתכננים ערכת פיתוח וכלי פיתוח יעילים
אבל אז זה היה קשה

ואז הגיע התרגיל של סוני ,סוני מכרה ps1 ב300 דולר
אבל זה תרגיל כי לא כלל כרטיס זיכרון שעם אני זוכר נכון עלה 40 דולר
לסאטורן היה זיכרון פנימי לשמירות
ולסוני היתה מערכת שיווק מצוינת בגלל הטלוויזיות אז
אז סוני היתה כמו סמסונג היום ,סגה נמחצה בגלל זה

הדרימקסט היה ההפך מהסאטורן ובהתחלה הצליחה מאוד
אבל סגה היתה כבר בבעיות כלכליות ,אז שיצא הps2 לא יכלה להתחרות למרות שבשנה הראשונה לps2 ,הדרימקסט היתה טובה בהרבה בספירה של המשחקים

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 ינואר 2022, 22:39

זו לא הנקודה שלי קרירין, אני בשום מקום לא טענתי שסגה וסוני דומות, או בכלל לא התכוונתי לתת ניתוח ללמה סגה נפלה, הנקודה היחידה שלי בין שתיהן היא, שיש נקודה שבה הגוף והראש מתחילים להפסיק להסתנכרן ואין ראיה ארוכת טווח, אף אחד לא מצליח להבין את האסטרטגיה של ראיין כי זה לא הגיוני להוציא את הצד א' של הפס5 לפיסי זה פשוט לא.

וזה גם לא היה הגיוני מצד סגה להוציא קילרים של הסאטורן לPC וזה לא היה הגיוני להתחיל להוציא משחקים של סוניק לקונסולה הניידת של SNK ובכללי סגה התחילה דאז להתנהג כמו זונה שפותחת את הרגליים בכל מקום לכל מי שרוצה וממש קל להשיג תמשחקים שלה.

אף אחד לא אמר שברגע שסוני תתחיל להוציא לPC הגורל של סגה יעבור אל סוני 1:1 אבל זו התחלה של זילות במותג, כמוובן יכול להיות שההדלפה טועה, וריטרנל R&C וכו' כולם יגיעו לפסי רק בדור הפס6 ואז כל הדיון מיותר...אבל כרגע אין לנו מידע אחר.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 19 ינואר 2022, 04:02

אתה מתפזר בין כמה דברים פה
אני יעשה קצת סדר

1 - שסגה הוציאו משחקים לניאו גיאו פוקט ,או פוקט קולר
כי לא זוכר עם המשחקים תמכו גם בפוקט הרגיל
סגה כבר היתה מחוץ לתחום הנידות ,הגיים גייר מת
והנומאד שהיה גנסיס נידת גם מתה ,אז למה לא לנסות להרוויח מזה ?

זה שהפוקט רגיל וקולר בסוף נכשלו ויצאו מהשוק מהר
זה כבר סיפור אחר ,סגה לא יכלה לדעת על זה
עם snk היתה מצליחה ,סגה היתה בין המפיצות המובילות לפוקט

2 חלק מהגרסאות של משחקי סגה לpc ,הצריכו מאיץ גרפי מסוים
אני מעריך שסגה הרוויחה על ההסכם העסקי הזה
אבל גם בלי זה ,לקנות בזמנו pc שיריץ משחקי סאטורן בצורה טובה
עלה פי כמה מקנית סאטורן ,אני לא חושב בכלל שהם נפלו בגלל זה

למעשה אני מחלק את כישלון הסאטורן ל3 סיבות גדולות ,כי היתר קטנות מידי

1 ,היצור עלה הרבה כסף מה שהקשה אליהם מאוד בתחרות על המחיר
מול המתירה העיקרית הps1

2 יחסית לתקופת הזמן היה מאוד קשה לפתח לסאטורן
למעשה היו משחקים שבמקום לישתמש בשילוב 2 המעבדים העיקרים
ואני לא מדבר על מעבדים זהים ,הם היו שונים אחד מהשני
בכל מקרה חלק מהמפתחות החליטו לישתמש במעבד עיקרי בודד
מה שגרם לבעיות ביצועים

היו גם מפתחות שישתמשו בשני המעבדים אבל בלי ניצול אופטימלי
לדוגמה שימוש באחד המעבדים רק לרקע ,בלי עוד דברים
ודברים בסגנון הזה ,הסאטורן על הנייר הרבה יותר חזקה מאיך שאנשים חושבים ,הבעיה היה הניצול שלה יחסית לתקופת הזמן
עד שהתחילו להגיע פרויקטים שינצלו אותה באמת ,זה כבר היה מאוחר מידי
יש לה יתרונות מול הps1 וחסרונות מול הps1
אבל למפתחות היה קל בהרבה עם הps1 ,אז הps1 נוצלה טוב בהרבה

אותה בעיה שהיתה לסוני בשנים הראשונות לps3 מול הx360
רק שסוני היתה מוכנה לדממם מיליארדים להציל את הps3
אבל סגה בניגוד לסוני לא ניסתה לקדם מדיה חדשה (בלו רי )

ולסגה לא היה ציפ משלה לנסות לדחוף לשוק (cell )
לא סתם סגה הלכה לדרימקסט מהר מאוד

3 הכישלונות של סגה עם הx32 והסגה cd ,הרחיקו הרבה מהתומכים
זה היה טרי מידי ,מלא הסגה cd
למה סגה הוציאה את הx32 אחרי הcd וב150 דולר וקרוב לסאטורן ?
זה מוזר ,הרעיון המקורי של הx32 היה להחליף ציפ שהיה בקלטות משחקים מסוימות ,להוציאו אותו ב150 דולר בהשקה
ועם שנאי משלו וקרוב לסאטורן ,זה החלטה עסקית מוזרה מאוד ,זה פרויקט שהיו צריכים לבטל ולספוג את ההפסדים של הפיתוח

כל אלו לא אומרים שסוני לא היתה יכולה לנצח בכל זאת עם סגה
לא היתה מפשלת ,אבל סגה יכלה להיות הרבה יותר תחרותית

יש אנשים שחושבים שיש עוד סיבה וזה שבמערב סגה עשתה השקה מפתיעה ,ולא היתה לגמרי מוכנה ,אבל שבודקים את הענין
גם סוני לא הפציצה מבחינת משחקים בהשקה של הps1

עניין משחקים לpc זה מאוד זניח ,לא חושב שהרבה לא קנו סאטורן
בגלל מספר בודד של משחקים שיצאו לpc

למעשה אני חושב שסגה הבינה בזמנו שהשוק עובר ל3d
במקום להוסיף חומרה לקונסולה שיועדה ל2d ,הם היו צריכים לזנוח
את הפיתוח ולהתחיל לפתח קונסולה מיועדת ל3d
לעזעזל ,לסאטורן אפילו לא היה שקיפות מובנת בחומרה כמו לps1 ו n64 ,צל ברוב משחקי הסאטורן מוצג בנקודות ,וגם אפקטי עשן וכו וכו
לסגה גם היתה אפשרות לקנות את החומרה של הn64 לפני שנמכרה לנינטנדו ,יכל להיות להם n64 עם כונן cd ,שהיה הרבה מעבר לps1 ברוב התחומים ,אולי היה עולה יותר מהn64 ,בגלל כונן הcd ובגלל
שאין אפשרות לשמור על cd ,אז צריך כרטיס זיכרון (כונן צורב עלה המון בזמנו )
אבל עדין ב400 דולר סגה יכלו לצאת מול סוני עם n64 מבוסס דיסקים
התחרות היתה יכולה להיראות שונה מאוד

בכל מקרה קרה מה שקרה ,ולדעתי היום אנחנו בתקופה הכי טובה בתחום

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 ינואר 2022, 06:56

אחח .. תהיה בריא קרירין... איזו הגדה של פסח כתבת לי פה ;) רק חסר שתביא מצות ששמרת משנה שעברה ובאמת תעשה סדר.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 19 ינואר 2022, 18:01

Laskin כתב:אנחנו לא יכולים לדעת בשלב הזה אם זה פגע או לא, אנשים עדיין רוצים קונסולות כי לא כולם שחקני מחשב, אבל בטח שיכול להיות שנראה ירידה חדה בהמשך הדור ומיצוי מהיר יותר של קהל היעד.

יותר הגיוני לראות פגיעה, אם יש כזו, בשנים הראשונות של הקונסולה כי מי שקונה בשנים הראשונות הוא משתמש קור שכנראה מכיר גיימינג על המחשב ויכול בפוטנציה לוותר על קונסולה. עם השנים והתפשטות הקונסולה לצרכנים יותר קז'ואליים פוחת הסיכוי שלצרכנים האלה יש מושג או עניין בגיימינג על מחשב.

כשסוני הוציאו את הפס4פרו הם אמר שחלק מזה זה הנטישה באמצע הדור למחשב. אז להם יש את כל המידע שצריך.

DrKeo כתב:הפחדות? הפחדות של מי? על מה? מישהו אמר שקונסלוות לא ימכרו יותר? המספרים של משחקי סוני בסטים די עצובים, בערך מליון עותקים כל אחד. ואם סוני תוציא כל אחד ואחד מהמשחקים שלה לסטים, הנטו של כל המהלך הזה יהיה הפסד כספי, לא רווח. זה כנראה עדין יהיה בליפ ברדאר של סוני, אבל עדין, הפסד.

אם אתה לא מבין את האנטרס של מיקרוסופט בלהוציא את המשחקים שלהם למחשב, כנראה שזה לא ילך לשום מקום.

הפחדות של כל מי שחשב שהמהלך של מיקרוסופט יפגע במכירות קונסולה ושאנשים פתאום יתחילו לוותר עליה לטובת קניית מחשב גיימינג.
האינטרס של מיקרוסופט הוא אותו אינטרס של סוני: יש ימבה כסף לעשות. הסיכון הלא סביר שאנשים שעד כה שיחקו בקונסולה יעברו למחשב בטל בשישים לעומת הכסף שאפשר לעשות מכל שאר האנשים.

אני לא מבין מאיפה שלפת את המספר של מיליון עותקים. סתם מהאוויר. אין לנו שום מספר רשמי חוץ מאשר מה שסווים אמר על הורייזון ו ה 250% ROI שלו בתקופה בה הנתון פורסם.
קצת אירוני, אבל אתה שוכח שהמשחקים של סוני הם גם ב EGS. כנראה עשו שם מספר מינורי. אבל לך תדע.

לגבי פגיעה במכירת קונסולות: ה Xcloud בפוטנציאל לפגוע הרבה הרבה יותר מאשר זמינות המשחקים על המחשב.

glass man כתב:אה זה לא פגע באקסבוקס שאין להם אקסקלוסיבים? אז למה הם סיימו מקום שני בדור הקודם? למה אנשים כמוני נוטרים להם טינה על סקילבאונד?

למה הם סיימו מקום שני? כי הם התחילו במקום שני תודות לרצף החלטות וחרף זה שבתחילת הדור עדיין כל המשחקים של מיקרוסופט היו בלעדיים לחומרה.
אז מה זה אומר לך? מתי תתפכחו מהתפיסה שתוכן בלעדי הוא be all and end all?

אם מאזן הכוחות הדור הזה ישתנה יהיה לזה הרבה סיבות לפני זמינות משחקי סוני על המחשב: מיקרוסופט לא יורה לעצמה ברגל, הוצאת קונסולה שנייה במחיר זול יותר, סוני מעלה מחירי משחקים ועושה כמה פשלות PR, מיקרוסופוט קונה את בת'סדה ואקטי.

swym כתב:לסוני אין פלטפורמת הפצה משלה לPC ובטח שאין cross-buy. זה נכון שמבחינתם להוציא כל משחק לPC באיחור זו בוננזה עסקית, כי מדובר בהרבה מאד כסף ומעט מאד השקעה על פורט (כנראה עשרות מליונים למשחק. כבר דווח ממזמן שHZD עשה 250% החזר על ההשקעה), אבל מצד שני האסטרטגיה שלהם היא כנראה יותר בכיוון של לעשות גם upsell לקונסולה עצמה: "זוכרים את המשחק שקניתם לא מזמן לPC? אז ההמשך שלו זמין עכשיו רק לPS5!" - זה בערך המקום שבו מיקרוסופט הייתה עם היילו לפני עשור וחצי.

אולי למישהו בסוני יושב בקצה המחשב רעיון ה upsell אבל התופעה הזו קיימת היא תופעת לוואי זניחה. המוטיבציה היא לעשות ימבה כסף ולתקוע יתד בפלטפורמה שממשיכה לגדול ושנותנת מעבר מהיר לעתיד בלתי-נמנע של דגש על שירותים ולא על חומרה ספציפית, כולל תרחיש של הזרמה בלבד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ינואר 2022, 18:48

Kazz כתב:הפחדות של כל מי שחשב שהמהלך של מיקרוסופט יפגע במכירות קונסולה ושאנשים פתאום יתחילו לוותר עליה לטובת קניית מחשב גיימינג.
האינטרס של מיקרוסופט הוא אותו אינטרס של סוני: יש ימבה כסף לעשות. הסיכון הלא סביר שאנשים שעד כה שיחקו בקונסולה יעברו למחשב בטל בשישים לעומת הכסף שאפשר לעשות מכל שאר האנשים.

אני לא מבין מאיפה שלפת את המספר של מיליון עותקים. סתם מהאוויר. אין לנו שום מספר רשמי חוץ מאשר מה שסווים אמר על הורייזון ו ה 250% ROI שלו בתקופה בה הנתון פורסם.
קצת אירוני, אבל אתה שוכח שהמשחקים של סוני הם גם ב EGS. כנראה עשו שם מספר מינורי. אבל לך תדע.

לגבי פגיעה במכירת קונסולות: ה Xcloud בפוטנציאל לפגוע הרבה הרבה יותר מאשר זמינות המשחקים על המחשב.

האנטרס של מיקרוסופט מאוד שונה משל סוני. חלונות שייך להם, להוציא משחק לחלונות זה להוציא משחק לאקוסיסטם שלהם. לסוני אין יד ב-PC ובנוסף לזה אין להם אפילו חנות שם. או במילים אחרות, אין להם מה לחפש שם.

מאיפה שלפתי את המליון עותקים? אמרתי, steam spy. אני חושב שלגיא יש מנוי שם והוא יכול לראות נתונים יותר מפורטים אז הוא מוזמן לספר. בכל מקרה מליון או מליון וחצי עותקים זה לא משנה, בסוף זה בוטנים מבחינת רווחים לפלייסטיישן, חטיבה שמכניסה כמעט 25 מליארד בשנה.

בנוגע ל-XCLOUD, פעם אחרונה שבדקתי היא פלטפורמה של מיקרוסופט, אז איך פלטפורמה של מיקרוסופט יכולה לפגוע במיקרוסופט? למיקרוסופט אין מקום ספציפי למשחקים שלה יותר, אתה קונה אותם פעם אחת ב-eco system שלהם ומאותו רגע תשחק אותם איפה שבא לך, אם זה בxcloud, במחשב או באקסבוקס, הפלטפורמה לא משנה. סוני לעומת זאת לא חייה בעולם הזה. מיקרוסופט רוצה שכל העולם יהיה ב-gamepass, סוני רוצה שכל העולם יקנה פס5. זה ההבדל בין מיקרוסופט לסוני, וזה שורש העניין של הטפשות של להביא משחקי פלייסטיישן למחשב (אם זה באמת להביא את כולם ולא רק הבלחה פה ושם).

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים