נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 05 יוני 2019, 18:29

DrKeo כתב:והנה זה מתחיל, סדרה 3000 של NVIDIA תיוצר ב7nm של סמסונג, לא TSMC, ותצא ב-2020. היופי הוא שה-7nm של סמסונג יעיל יותר מבחינת צריכת חשמל משל TSMC וגם אמור להיות הליך יצור פשוט יותר. באמת חבל לי על AMD כי טיורינג על 7nm הולך לקבור אותם.
https://wccftech.com/nvidias-ampere-gpu ... v-process/

My wallet is ready

אגב, יכול להיות שהמהלך קשור לכל הבלאגן עם חברות סיניות/טאיוואניות והם מפחדים שזה יפגע בשוק המכוניות האוטונומיות שלהם בעתיד (בין היתר)?
זאת אומרת יכול להיות שארה״ב והאיחוד האירופי לא יאפשרו גם שימוש של צ׳יפים אחרים מחשש לריגול וחבלה בתחבורה אוטונומית וזה די יחסל אותם... סתם תהיה.
או שבכלל אין סיבה לחשוש מתרחיש כזה כי TSMC לא קשורה? או שכן? לא מעודכן בזה מספיק, אשמח לעדכון (:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יוני 2019, 19:16

אני בספק אם TSMC בכלל מתעסקת בתוכן של הצ׳יפ, אבל אני לא באמת יודע. אולי עומר מכיר את זה טוב יותר אבל לדעתי TSMC מקבלים תבניות מהלקוח והם רק המפעל יצור.

אגב, NVIDIA מיצרת חלק מהכרטיסים של סדרה 1000 אצל סמסונג (חלקם 16nm מTSMC וחלקם 14nm מסמסונג) כך שזה לא איזו מהפכה ככה out of the blue, הם עובדים עם NVIDIA כבר.

אוי, אני כל כך מקווה שאינטל הולכים להפציץ עם סדרת X שלהם כי AMD באמת לא מחוברת למציאות :/
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 05 יוני 2019, 20:16

בגדול, FABים כמו TSMC לא אמורים לגעת בתכנון של הצ'יפ, בטח לא כשמדובר בחברות ענקיות כמו נבידיה או AMD, שיודעות לעשות את התכנון כמו שצריך.
בקטן, יש מקרים שבהם הFAB מספק שירותי תכנון למי שזקוק ומוכן לשלם.

לגבי TSMC, היא חברה ציבורית, בעלי המניות הם טאיווניים ובינלאומיים וטאיוואן היא מדינת חסות של ארה"ב שיריבה לסין העממית. זה לא המקרה של חוואוויי, שהיא חברה סינית ממשלתית. קשה לי להאמין שיש לארה"ב חשש מTSMC.
לוגיסטית, TSMC מחזיקה שני FABים בסין אבל זה מתוך משהו כמו 17 בסה"כ וגם אם העסק יסתבך, הפגיעה תהיה שולית. אני גם לא אופתע אם הFABים הסיניים ממוקמים שם בעיקר על מנת לספק את הדרישות של השוק הפנים סיני ולא השוק הבינלאומי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 יוני 2019, 20:31

תודה, למדתי (:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 יוני 2019, 13:03

כולם מחכים למסיבת עיתונאים היום של STADIA, אני מחכה בכלל ל-QUAKE 2 RTX שיוצא היום :)

והנה משהו מעניין, NVIDIA הכריזה היום שהיא מבנדלת את SOTTR עם כרטיסי סדרה 1000, מה-1060GTX ועד ה-1080TI. כלומר נראה ש-NVIDIA מנסה לרוקן מדפים, זה קשור איכשהו להכרזת "סופר" שלהם?

בנוסף NVIDIA הכריזה היום ש-COD:MW יתמוך ב-RT וגם ב-VSR כך שזה יהיה המשחק השני, אחרי וולפנשטיין 2, שתומך ב-VSR.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 יוני 2019, 15:59

בעיה מאוד מציקה שנתקלתי בה ואני פשוט לא מצליח לפתור, אולי מישהו מכיר -
החלטתי שהגיע הזמן לפרמט את המחשב (אני נוהג לעשות את זה כל כמה שנים), ואם כבר אז חיברתי שלשום ssd חדש וגדול יותר שישב לי על המדף בתקופה האחרונה (סמסונג evo 860).
הכל טוב ויפה, אבל משומה כל פעם שאני בא להתקין עליו ישירות איזשהו משחק מסטים אני מקבל הודעת שגיאה בשלב שבו הוא מכין את הכונן להתקנת המשחק. השגיאה היא disk write error.
התחלתי לשחק עם זה ומסתבר שזה קורה רק במשחקים מגודל מסוים (סביבות 15 GB), הSSD כרגע כמעט ריק לגמרי ויש לו 1TB בכל מקרה אז לא יודע איך זה קשור.
חיפשתי כמובן איך לתקן את זה דרך גוגל, זו בעיה קיימת עם מספר הצעות לתיקון, אבל כבר כמה שעות שאני יושב על זה במצטבר ביומיים האחרונים ופשוט כל פתרון שאני מוצא פעם אחר פעם לא צולח. אפילו ביצעתי כבר פרמוט חדש למחשב..

מישהו מכיר? יודע? שמע?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 יוני 2019, 16:18

אולי פירמטת לא נכון את ההארד דיסק והגבלת אותו?
לא יודע איך זה בSSD אבל ככה זה היה בהארד דיסקים רגילים שיש FAT32 או NTFS...

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 יוני 2019, 17:56

טוב, הבעיה נפתרה :).
אחרי שעות (אבל באמת, אני יושב על זה כל כך הרבה זמן שזה מביך..) של נסיונות תוכנה - התקנה בתקיות נפרדות, פקודות שונות ומשונות, ניקוי דיסקים, הרשאות, ומה לא..
כמובן שבסוף הבעיה בכלל פיזית :). כבל SATA דפוק (אבל רק חצי דפוק, אני מניח.. כי לעבוד עם קבצים עד גודל מסוים הוא הצליח.. מה שממש מוזר ומאוד הקשה עלי להבין את הבעיה).

עכשיו השאלה הממש מוזרה היא האם כדאי לי להתקין את הווינדוס מחדש כשהSSD עובד ומחובר כמו שצריך, או שאם הווינדוס לא טוען שיש בו בעיה אז אין שום סיבה לחשוב שעשויה להיות כזו?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 06 יוני 2019, 18:21

פעם ראשונה שיצא לי לשמוע על בעיה כזאת מכבל
נתן לך להתקין win וחלק מהמשחקים ,אבל לא מעבר לגודל מסוים ,זה באמת מוזר
ולא היתי מגלה תקלה כזאת בעצמי

נו טוב למדתי משהו חדש

בעניין התקנה חדשה ,אני אישית כן היתי ממליץ
כי אתה לא יודע עם כל הקבצים הותקנו בצורה טובה
אולי הכל ניראה טוב כרגע ,עד שתגיע בעיה שלא נפוצה
בשימוש הרגיל שלך

אני במצב כזה היתי מפרמט את הכונן ,ומתקין הכל מחדד

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 יוני 2019, 12:56

התייעצות קלה,
מישהו מכיר את המסך הזה:
https://ksp.co.il/?uin=43621&appkey=100 ... param=2019

יושב לי די טוב במחיר ונראה לי שמסמן בצורה מוצלחת את כל הדברים שחשובים לי (1440p וhdr) בלי להוסיף למחיר דברים שפחות (g-sync או 144hz) ..

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 יוני 2019, 19:12

אוקי, כנראה שאתם לא מכירים את המסך הזה ספציפית, אז אני אשאל שאלה קצת יותר כללית :)
מישהו שיודע יכול לתאר עד כמה נורא המעבר לTN על חשבון IPS? המסך יושב לי מול העיניים באופן מוחלט ככה שבעיות של זווית צפייה וכדומה לא אמורות להוות בעיה גדולה, אבל מבחינת איכות התמונה עצמה?
פשוט המסך שהבאתי כאן קודם היה לי מושלם מבחינת מחיר ופונקציות אבל מסתבר שיש לו איזו בעיית tearing מאוד משמעותית (לא קשור לv-sync כבוי או דלוק, איזשהו באג במסך שפוט פוגע באופן רנדומלי בתקפוד של תוכנות 3D וכמובן משחקים), אז בחקירה מעמיקה עליו באינטרנט הצליחו להפחיד אותי.

עכשיו אני מתלבט במחיר שלי (עד 2,000 ש"ח) אם להביא מסך 165 hz עם g-sync, אבל TN, או מסך 60 hz בלי g-sync אבל IPS. האופציה של hdr באיכות טובה בכל מקרה ירדה מהפרק במחיר שלי, מסתבר. (כמובן שכל המסכים הם 1440p, זה הדיפולט שאני מחפש)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יוני 2019, 19:51

אני לא יודע להגיד לך כמה ישנה לך ההבדל בין tn לips אבל אני כן יכול להגיד לך שgsync וקצב פריימים גבוה מ60 יהיו משהו שלא תוכל לחזור ממנו בחזרה יותר, זה פשוט טוב מדי. כן, אפילו לcod עם שלט אקסבוקס :)

אולי כדאי לך פשוט לקפוץ למקום שאתה יכול לראות בו את המסך כי בסוף אלה העיניים שלך ואתה זה שיכול להגיד אם זה נראה לך טוב.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 07 יוני 2019, 20:50

גם אמרת שאתה הולך להישאר עם כרטיס מסך חלש יחסית, אז מסך עם תמיכה ב GSYNC\FREESYNC תעזור לך לשמור על משחק חלק גם כשלא תוכל להגיע ל 60FPS.

תוסיף 500 שח לתקציב שלך ותקנה את המסך של ג'יגבייט (כן, ג'יגבייט):

https://www.rtings.com/monitor/tools/co ... eshold=0.1

בתוספת של 500 שח תקבל IPS , 144HZ , גודל 27 אינץ', freesync שגם עם סרטיפיקציה של GSYNC, כל מיני פיצ'רים וגם HDR ברמה דומה למסך של DELL. למרות שהבנתי ש HDR באמת לא שווה את זה אם לא הולכים למסכים עם HDR10 היקרים מאוד.

אני גם שקלתי את המסך הזה אבל כרגע אני מתכנן על ה ASUS שכבר עולה 3000 שח..

רק מעניין אותי לדעת מה הסיכוי שמסכים של 4K GSYNC 144HZ יגיעו למחיר שפוי..

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יוני 2019, 21:06

Kazz כתב:גם אמרת שאתה הולך להישאר עם כרטיס מסך חלש יחסית, אז מסך עם תמיכה ב GSYNC\FREESYNC תעזור לך לשמור על משחק חלק גם כשלא תוכל להגיע ל 60FPS.

בתוספת של 500 שח תקבל IPS , 144HZ , גודל 27 אינץ', freesync שגם עם סרטיפיקציה של GSYNC, כל מיני פיצ'רים וגם HDR ברמה דומה למסך של DELL. למרות שהבנתי ש HDR באמת לא שווה את זה אם לא הולכים למסכים עם HDR10 היקרים מאוד.

הצ׳יפ gsync שמתאים לhdr ו-4k עולה ליצרניות המסכים 500$ (הרגיל עלה 200$ לפני שנים, היום כנראה פחות). כלומר מה שאתה צריך לחכות לו זה מסך עם freesync בנתונים שאתה רוצה שעובד טוב עם כרטיסי nvidia.

אגב, אחלה מציאה על המסך. המפרט היבש ממש טוב למחיר.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 07 יוני 2019, 21:25

אבל המסכים האלה עולים בארץ 10אלף שח וצפונה..אני מניח שזה ייקח שנים שמסך כזה יגיע ל5000שח דרומה נכון?

ומעצבן שמסך GSYNC לא יכול לתמוך גם ב freesync במידה ומשתמשים ב AMD.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יוני 2019, 21:36

Kazz כתב:אבל המסכים האלה עולים בארץ 10אלף שח וצפונה..אני מניח שזה ייקח שנים שמסך כזה יגיע ל5000שח דרומה נכון?

ומעצבן שמסך GSYNC לא יכול לתמוך גם ב freesync במידה ומשתמשים ב AMD.

המסכים האלה מכילים צ׳יפ של 500$ לgsync ועדין הם נמכרים באמזון בבערך 1800$. כרגע הפרדטור עם המפרט הזה ירד ל1650$ באמזון כך שלא תלוש מהמציאות שיהיה בקרוב מסך freesync עם המפרט הזה בסביבות ה1000$.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 יוני 2019, 22:57

Kazz כתב:גם אמרת שאתה הולך להישאר עם כרטיס מסך חלש יחסית, אז מסך עם תמיכה ב GSYNC\FREESYNC תעזור לך לשמור על משחק חלק גם כשלא תוכל להגיע ל 60FPS.

תודה!
ראיתי את המסך הזה בחיפוש, ולמרות שכן יש בו כמה בעיות לפי ביקורות הוא בהחלט אופציה לא רעה. אבל הוא כן עובר את התקציב שלי בצורה די גדולה, והשאלה היא אם זה שווה את זה? אני פשוט באמת לא יודע.
יש לדוגמה את המסך הזה: https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=28532&iszap=1
שאני מביא בכמעט 800 ש"ח פחות, וההבדל העיקרי הוא TN לעומת IPS. באותו מחיר אני גם יכול להביא מסך dell שהוא פשוט IPS 60hz. בהמשך השבוע אני אולי באמת אלך לראות בעצמי, אבל גם שם זה אף פעם לא באמת נותן את התחושה האמיתית. בינתיים, מישהו שיודע יכול להגיד עד כמה ההבדל של TN vs IPS הוא באמת כזה גדול (בצפייה בזווית ישירה)?
מקריאה באינטרנט אפשר למצוא אותה כמות של אנשים שאומרים שההבדל מינימלי כמו אלה שאומרים שזו טכנולוגיה נוראית ושאסור להתקרב לזה בכלל..

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 יוני 2019, 00:20

TN פשוט יביא לך טווח צבעים קטן יותר ומצד שני יביא לך זמן תגובה טוב יותר (לא שזה משנה לך אם אתה לא מתלהב מ-FPS גבוה מ-60 ממילא). אם זה חוסך לך מאות שקלים ונותן לך חוויה שמספק אותך אז לך על זה. אבל אני כן הייתי ממליץ לך לנסות לדבוק במסך עם ADAPTIVE SYNC ו-FPS גבוה מ-60. החוויה של משחק רץ ב-120FPS היא נהדרת והעובדה שגם משחקים כבדים יוכלו לרוץ לך בנניח 50FPS או ב-40FPS בלי שתצטרך להתקע על הקוטנספט של 60FPS הוא באמת ברכה מהשמיים. כשהיה לי 1070GTX ו-ROTTR ירד לסביבות ה-45FPS זה לא הזיז לי בגלל הGSYNC.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 09 יוני 2019, 16:31

טוב, בסוף עברתי קצת את מה שתכננתי להוציא והבאתי את המסך של ג'יגבייט. יגיע בימים הקרובים :).
פשוט אחרי חקירה מאוד רצינית של כל השוק הזה, זה מסך שבאמת מסמן את כל מה שגיימר יכול לבקש במחיר הזה, כולל מסך IPS בשביל השקט הנפשי שלי לשנים הקרובות בשימוש לצפייה בסרטים וכאלה. לפי הביקורות הרבות הוא גם מבצע את רוב הדברים בצורה טובה מאוד.
אבל זה לבטח דוחה את הקנייה של הכרטיס מסך לשנה הבאה, ככה שכן אקבל ירידת מחיר רצינית/ דור חדש בכל מקרה.
מעניין אותי אם אני בכלל יכול להגיע ל144 fps בGTX 970 שלי באיזשהן הגדרות כדי לבדוק את החוויה, אבל גם אם לא אז אני אהנה בינתיים מהfreesync ומ1440p בדברים שהם לא משחקי AAA חדשים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יוני 2019, 16:52

תתחדש! ספר לנו איך המסך.

אגב, שנה הבאה הולכת להיות מטורפת עם סדרה 3000, כבר כתבתי פה פוסטים ארוכים על מה שקורה כשnvidia יורדת בהליך יצור אז בלי להאריך במילים - זה כנראה הולך להיות שווה את ההמתנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יוני 2019, 14:04

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יוני 2019, 23:46

יס! סייברפאנק מקבל RT בשיתוף פעולה עם NVIDIA:
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne ... y-tracing/

שתי תמונות ראשונות של סייברפאנק עם RT:
תמונה
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 12 יוני 2019, 01:56

יאללה קיאו, תסדר שסדרה 3000 תצא לפניו ואני מסודר :).
האמת, עד כמה שאני זוכר את ה970 אני קניתי בדיוק כשיצא הוויצ'ר, אז זה נראה לי אחלה סידור: שדרוג על כל הוצאה מרכזית של CDPR :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יוני 2019, 02:23

Stick כתב:יאללה קיאו, תסדר שסדרה 3000 תצא לפניו ואני מסודר :).
האמת, עד כמה שאני זוכר את ה970 אני קניתי בדיוק כשיצא הוויצ'ר, אז זה נראה לי אחלה סידור: שדרוג על כל הוצאה מרכזית של CDPR :).

סיכוי נמוך אבל לפחות עד אז יהיו כבר שמועות על תאריכים :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יוני 2019, 07:57

לי לא אכפת לחכות גם איזה חצי שנה עם זה

אם הוויצ׳ר 3 לימד אותנו משהו, זה שדווקא יש יתרון בהמתנה, שיפרו המון בביצועים אבל גם בגיימפליי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 162 אורחים