נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 13 נובמבר 2019, 13:25

מאפריל ועד יוני (יוני = קיץ) יש חודשיים, זה לא ממש 5 חודשים :)
בכל אופן כנראה שטעיתי באיזה שלושה חודשים... לא כזה נורא.

קיץ זה גם יותר טוב לי כי אז בטח כבר נהיה ממש צמודים ליציאה של הXE ואולי, רק אולי - מצפה לNVIDIA שם תחרות (או לAMD, בכל מקרה זה מעולה)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 נובמבר 2019, 13:30

Laskin כתב:מאפריל ועד יוני (יוני = קיץ) יש חודשיים, זה לא ממש 5 חודשים :)
בכל אופן כנראה שטעיתי באיזה שלושה חודשים... לא כזה נורא.

קיץ זה גם יותר טוב לי כי אז בטח כבר נהיה ממש צמודים ליציאה של הXE ואולי, רק אולי - מצפה לNVIDIA שם תחרות (או לAMD, בכל מקרה זה מעולה)

מרץ עד יוני זה 3 חודשים, הכרטיסים כנראה לא יצאו גם ביוני אלה אם אתה ממש אופטימי. כלומר אתה לאסקין אז ברור שתחשוב שהם יוצאים במרץ אפילו שבשמועה הכי אופטימית כרגע אומרים יוני וזה באמת אופטימי :)

אני מוכן לחתום שהכרטיס ביתי מסדרה 3000 הראשון יצא לפחות 4-5 חודשים אחרי GTC.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 נובמבר 2019, 13:33

כתבתי אבל מרץ-אפריל!!! :D

טכנית, זה כולל את סוף אפריל, ומסוף אפריל ועד תחילת יוני יש חודש ויום! :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 נובמבר 2019, 13:48

Laskin כתב:כתבתי אבל מרץ-אפריל!!! :D

טכנית, זה כולל את סוף אפריל, ומסוף אפריל ועד תחילת יוני יש חודש ויום! :P

אם הכרטיסים יצאו ביוני, הם יוכרזו בקומפיוטקס, לא באפריל. להתחשב בזה שNVIDIA מתחרה רק בעצמה כרגע ושל-AMD אין באופק כרטיס שיתחרה אפילו עם ה-3070RTX, כנראה שNVIDIA תעשה הכרזה ושיגור בהפרש סופר קצר של כמה ימים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 נובמבר 2019, 14:17

אני חושב שאתה ממהר להספיד את הXE, אנחנו לא באמת יודעים מה הוא יהיה וכמה חזק... יכול להיות שלמשל בחישובי RT הם יציגו משהו חדש שלפחות שם ינצחו את NVIDIA... לא שאני בונה על זה, אבל לא בטוח שעניין ה"אין להם תחרות" יחזיק גם אחרי 2020.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 נובמבר 2019, 15:58

Laskin כתב:אני חושב שאתה ממהר להספיד את הXE, אנחנו לא באמת יודעים מה הוא יהיה וכמה חזק... יכול להיות שלמשל בחישובי RT הם יציגו משהו חדש שלפחות שם ינצחו את NVIDIA... לא שאני בונה על זה, אבל לא בטוח שעניין ה"אין להם תחרות" יחזיק גם אחרי 2020.

אנחנו כן יודעים כי אינטל אמרו, הוא הולך להיות כרטיס MID RANGE והכרטיסים החזקים יותר יצאו רק ב-2021 וצפונה. ב-HIGH END לNVIDIA לא הולכת להיות תחרות לפחות עד ל-2022 לדעתי אלה אם AMD או אינטל יתחילו ללכת על כל מני כרטיסים כפולים למניהם כמו פעם (שהם כמובן מעפנים למדי).

אגב, עומר, זוכר בזמנו שנחכה ליום שבו יהיה בנצ'מארק RT אמיתי שמשווה בין כרטיסי VEGA לבין כרטיסי סדרה 10 של NVIDIA? אז היום הזה הגיעה ובצורה די מפתיעה, כרטיסי סדרה 10 של NVIDIA מנצחים. זה ביחוד מפתיע כי קרייטק בנו את הדמו סביב VEGA 56:
https://wccftech.com/neon-noir-cryengin ... lable-now/

אני משער שזה קורה כי יש לכרטיסי NVIDIA פשוט יותר קאש שהוא מאוד חשוב ל-RT, אפילו של-VEGA 64 יש פי 3 יותר ליבות מאשר ל1080GTX.

למי שזוכר, זה הדמו RT של קרייאנג'ין שנכתב לגמרי בתוך המנוע ולא משתמש בשום עזרה חומרתית ואפילו לא מנצל את DXR אלה ממש מיושם על ידיהם בתוך המנוע, מבוסס על וולקאן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 נובמבר 2019, 16:55

DF על הדמו RT של קרייטק:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 נובמבר 2019, 17:35

מצחיק שזה בדיוק הגיע אחרי שהזכרת את הדמו הזה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 נובמבר 2019, 17:58

Laskin כתב:מצחיק שזה בדיוק הגיע אחרי שהזכרת את הדמו הזה :)

זה לא צירוף מקרים, הדמו שוחרר לכולם אתמול :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 נובמבר 2019, 21:00

אההה לא ידעתי את זה
מגניב! גם עוד לא צפיתי בסרטון הזה, זה מעניין עד כמה התייעלו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 נובמבר 2019, 21:43

Laskin כתב:אההה לא ידעתי את זה
מגניב! גם עוד לא צפיתי בסרטון הזה, זה מעניין עד כמה התייעלו

הם עושים שם אינסוף קיצורי דרך ובערך כל מה שאמרו בסרטון DF כבר אמרתי פה בעצמי בשלב כזה או אחר. הם לקחו רחוב ריק שמלא בגאומטריה פשוטה מה שעושה עבודה ממש קלה מבחינת RT, אז הם שמו השתקפויות RT אך ורק על עצמים עם השתקפות מושלמת מה שעושה עבודה הרבה יותר קלה מבחינת RT, אז הם ערבבו פנימה עוד טכניקות של השתקפות שמכסות במקומות שהם לא שמו RT בכדי לשפר ביצועים, ההשתקפות עצמה מרונדרת ב-1/4 הרזולוציה בהגדרות הכי גבוהות (ו-1/9 בנמוכות), העולם שמשתקף בהשתקפות הוא ברמת פירוט מאוד נמוכה ביחס לעולם שמחוץ להשתקפות ויש LOD מטורף של איזה 20 מטרים שכמעט כלום לא מופיע בהשתקפות אחריו.

כל זה מוביל לביצועים האלה (ללא ליבות RT או כל שימוש ב-RTX):
crytek rt.jpg
crytek rt.jpg (159.04 KiB) נצפה 5836 פעמים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 נובמבר 2019, 01:41

יאי, דליפה מהעתיד של NVIDIA. הארכיטקטורה הבאה באה שלהם (כלומר סדרה 4000 אני משער?) תקרא הופר והיא תרש את אמפר. אמפר (סדרה 3000) לא אמורה להיות קפיצה גדולה ארכיטקטונית אבל היא כן תביא לקפיצה אדירה בהליך היצור ל-7nm EUV שזה כמו 7nm רק 15% יותר קטן וחסכוני, ירידה מ-12nm שזה בעצם הליך יצור כמעט זהה לגמרי ל16nm של פסקל (סדרה 1000), מה שאומר שמצפה לנו זינוק ענקי בביצועים פר וואט ובכמה טרנזיסטורים אפשר לדחוף על צ'יפ.

הופר כנראה יהיו גם על 7nm EUV או על 5nm אבל מה שבאמת מעניין הוא שזה יהיה הכרטיס צ'יפלטים הראשון של NVIDIA ואולי הראשון בתעשיה, תלוי אם AMD תעשה את זה קודם או לא. צ'יפלטים הם מיני צ'יפים שמהם מרכיבים צ'יפ אחד גדול. במקום המצב היום שבו בונים צ'יפ אחד בודד שממנו מורכב הGPU, הוא יהיה בנוי כמו פאזל מאוסף מיני צ'יפים שהם הצ'יפלטים.
לדוגמה משמאל אפשר לראות GPU מודרני רגיל, מימין אותו GPU שבנו אותו מארבעה צ'יפלטים:
תמונה

יש לשיטה הזאת המון יתרונות, למשל ככל שה-GPU גדול יותר ויש בו יותר CU (או במקרה של NVIDIA קוראים לזה SM), כך עולה הסיכוי שיהיו CU דפוקים על הצ'יפ. אבל אם משתמשים בצ'פלטים, הם תמיד קטנים עם מעט CU על כל אחד כך שאם יש בעיה בצ'יפלט, רק הוא הולך לזבל שזה הרבה פחות משמעותי מאשר כשיש בעיה בצ'יפ גדול שהולך כולו לאשפה. מעבר לזה, צ'יפלטים גם מאפשרים להנפיק יותר צ'יפים מכל וואפר, כלומר להשתמש ב"יותר מהבפאלו", מה שיוריד עוד יותר את עלות היצור של הצ'יפים. ככל שהצ'יפ יותר גדול, כך צ'יפלטים עוזרים להשתמש ביותר מהסיליקון. משתי העובדות הללו יוצאת האפשרות לבנות צ'יפים ענקיים, אפשרות שלא הייתה קיימת היום. גם הסכנה שיהיו בסיליקון ענקי כמות אדירה של פאקים נעלמת כי הצ'יפלטים נשארים קטנים ופשוט שמים כמות גדולה שלהם, וגם העובדה שהמון סיליקון היה הולך לזבל נעלמת כי צ'יפלטים יגרמו לפחות בזבוז של סיליקון. לדוגמה ב-GPU של 484ממ"ר (קצת יותר גדול מה-2070RTX) צ'יפלטים ינצלו 7.6% יותר מהוואפר סיליקון במקום שילך לפח וב-GPU של 815ממ"ר (קצת יותר גדול מהטייטן RTX) צ'יפלטים יצילו 11% יותר מהוואפר סיליקון.

בתמונה אפשר להבין ויזואלית למה עם צ'יפלטים פחות מהוואפר הולך לזבל, הרי כל האזור הלבן לא שמיש:
תמונה

בקיצור, זה הכיוון שהטכנולוגית GPU הולכת אליו ומהפכה לא קטנה. רייזן כבר משתמש בשיטה הזאת ויום אחד גם הGPU של AMD ישתמשו בהם. אז האמ;לק הוא:
1) יהיה זול יותר ליצר GPU.
2) יהיה אפשר ליצר GPU עצומים שכרגע לא אפשרי ליצר, כלומר הסף של הגג יעלה בטרוף ונראה צ'יפים ענקיים.=.
3) יהיה אפשר לערבב סוגים שונים של יחידות עיבוד על צ'יפ אחד (בדומה ל-APU של AMD אבל יותר פרוע, נגיד צ'יפים יעודיים ל-RT יחד עם GPU סטנדרטי).

זה בעיקר מעניין כי NVIDIA אפילו לא מתקרבת לגג של הצריכת חשמל, אפילו הטייטן RTX העצום ועוצמתי שלה (16.3TF) הוא רק 280W, כלומר אם NVIDIA הייתה עם צ'יפלטים היום הם כנראה יכלו ליצור GPU הרבה יותר חזק ממנו והוא גם היה זול ממנו משמעותית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 נובמבר 2019, 15:43

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2019, 11:16

אינטל ערכה אירוע אתמול וחשפה לא מעט על ה-GPU שלהם, ה-X^e. הוא יגיע בשלוש תצורות, לשרתים בשם HPC, לקהל הביתי בשם HP ולשוק הנייד בשם LP (סך הכל קליט :/). אינטל דברה בעיקר על הכרטיסי שרתים אבל הכיוון שלהם מעניין, הם הולכים חזק על מקביליות. הכרטיס יתמוך מהיום הראשון ב-PCIe 5.0, כמו שאתם יודעים הביג דיל היום הוא PCIe 4.0 שכרגע רק לוחות רייזן 3000 תומכים בו. בעזרת PCIe 5 הם מתכננים לתמוך ב-GPU מרובים ולתת להם לעבוד כ-GPU אחד, בניגוד לאיך שSLI ו-CF עובדים כיום. כלומר הם רוצים לערום GPU מרובים יחדיו. הארכיטקטורה שלהם מבוססת על כמות אדירה של קאש (שקבל את השם המתאים "קאש ראמבו"), מה שיכול להפוך את הGPU שלהם למפלצת RT. אינטל מנצלת את העובדה שהם בונים גם את המעבד, גם את הצ'יפ של הלוח אם וגם את הGPU ומנסים ליצור מערכת שלמה שמזכירה יותר קונסולה - המעבד יכול לגשת לקאש ולזיכרון של ה-GPU וכך גם GPU נוספים שנמצאים במחשב; כלומר היתרון הגדול של הקונסולות עד היום מגיע ל-PC, זיכרון "מאוחד". אני אומר מאחוד במרכאות כי עדין יהיה RAM, פשוט עכשיו לCPU תהיה גם גישה לVRAM של ה-GPU וגם לקאש שלו מה שיכול לעזור מאוד לביצועים וגם לחסוך בשימוש בזיכרון. זה מזכיר את הפס3 שבה היה 256MB של VRAM ו-256MB של RAM אבל המעבד יכל לגשת לשניהם.

ה-GPU של אינטל ייוצרו בהליך 7nm שלהם. ה-10nm של אינטל מקביל ל-7nm EUV של TSMC, כך שאם ה-GPU באמת יצא שנה הבאה הוא יהיה קפיצה די גדולה על גבי הליך היצור של סדרה 3000 של NVIDIA ומה ש-AMD מתכננת לנו ב-2020. ה-X^e מתשתמש בצ'יפלטים, בדיוק כמו מה שתארתי לפני שני פוסטים לגבי NVIDIA, והכל מחובר יחדיו ב-memory fabric שזה בדיוק אותו דבר כמו ה-infinity fabric של AMD רק יותר מהיר על פי מה שאינטל טוענים. הם טוענים שה-memory fabric שלהם מסוגל להחזיק אלפי EU (המקביל של אינטל ל-CU של AMD ו-SM של NVIDIA).

תמונה
שמונה צ'יפלטים כשבין כל צ'יפלט לצ'יפלט יש "רמבו קאש", יחד הם מרכיבים GPU בודד

אינטל דברו על שרתים, אז הזיכרון של הX^e במקרה הזה הוא HBM.
תמונה
שני GPU, שמונה צ'יפלטים כל אחד, משורשרים יחדיו כשיש לכל אחד גישה מלאה לזיכרון ולקאש של השני

אינטל הכריזה על מחשב על בשם אורורה שיצא ב-2021, הוא מכיל שני מעבדי XENON ושישה GPU של 8 צ'פלטים כל אחד משורשרים יחדיו:
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2019, 12:56

נשמע מעולה!
ואולי סוף סוף תהיה תמיכה נורמלית בריבוי כרטיסים...
אבל רגע, מנסה להבין... בSLI גם אם יש לי 2 כרטיסים של 10 גיגה זכרון כל אחד - הוא לא יכול לאחד אותם כאילו יש לי 20 עכשיו, הוא פשוט ישתמש בכח עיבוד של הכרטיס השני אבל לא בזכרון שלו.
פה זה יהיה אחרת?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2019, 13:04

Laskin כתב:נשמע מעולה!
ואולי סוף סוף תהיה תמיכה נורמלית בריבוי כרטיסים...

אבל ספציפית של אינטל, לא מדובר פה באיזה סטנדרט לתעשיה או משהו כזה, זה פיצ'ר ספציפית לארכיטקטורה של אינטל וה-Xֶֶ^e. הם רוכבים על העובדה שהם שולטים בכל הרכיבים, המעבד, הGPU והצ'יפסט של הלוח אם בכדי לעשות את זה. זה גם אומר שהם מנסים לגרום לך לקנות מעבד אינטל אם אתה עם X^e ולקנות X^e אם אתה עם מעבד אינטל - יוצרים סוג של אקו-סיסטם.

Laskin כתב:אבל רגע, מנסה להבין... בSLI גם אם יש לי 2 כרטיסים של 10 גיגה זכרון כל אחד - הוא לא יכול לאחד אותם כאילו יש לי 20 עכשיו, הוא פשוט ישתמש בכח עיבוד של הכרטיס השני אבל לא בזכרון שלו.
פה זה יהיה אחרת?

החיבור SLI בין כרטיסים הוא איטי מדי, הם לא יודעים להתחלק במידע ובזיכרון. כלומר אם יש לך שני כרטיסי 10 גיגה, למשחק עדין יהיה רק 10 גיגה פנוי כי כל כרטיס יעמוד בפני עצמו עם ה-10 גיגה שלו. החוסר תקשורת והעצמאיות של הכרטיסים היא הסיבה לתמיכה המזעזעת בריבוי כרטיסים, כי כיום רוב התמיכה היא לתת לכל כרטיס לרנדר פריים משלו כך שזה די דפוק.

מה שאינטל מנסים לעשות זה ריבוי כרטיסים שמתפקדים ככרטיס אחד, כלומר בתאוריה יכול להיות שהמשחק אפילו לא יצטרך לדעת שמאחורי הקלעים יש ריבוי כרטיסים. עדין לא ברור לגמרי איך הם עושים את זה, נראה שהם מנסים להציב את PCIe 5.0 כמינימום וכנראה שהפס הזה מספיק מהיר למה שהם רוצים לעשות. גם יכול להיות שהם יתנו אפשרות לשרשר כרטיסים בצורה כזו או אחרת עם חיבור חיצוני, זה לא ממש ברור עד הסוף. מה שכן ברור הוא שיש להם שימוש בצ'יפלטים וזה כבר זינוק אדיר בטכנולוגיה, כמו שכתבתי לפני כמה הודעות בנוגע ל-NVIDIA וצ'יפלטים. צ'יפלטים בעצם מכניסים אותנו לעולם חדש שמוגבל רק בצריכת חשמל ופליטת חום במקום מגבלות גודל של סיליקון וזה גם אמור להוזיל משמעותית את הכרטיסי מסך היוקרתיים יותר.

בחשיפה שהם עשו אתמול למחשב העל אורורה, השישה GPU יושבים ממש על הלוח אם ומחוברים בינהם בחיבור מיוחד (memory fabric, רואים אותו ממש על הלוח אם בתמונה מעל, הפסים שמצטלבים כמו X וגם עולים למעלה לשני המעבדים) שמתאים לשמונה צ'יפים (במקרה הזה 6 GPU ו-2 CPU). אני לא בטוח עדין איך זה יתורגם ל-PC שצריך להכניס אליו GPU על כרטיס נפרד, אבל בניגוד ל-NVIDIA, אינטל יכולים לכפות כל מני מפרטים ספציפים על יצרני לוחות האם כך שהם יכולים להביא משהו חדש לגמרי שלא ראינו עדין.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2019, 13:08

אז... זה כן ייחשב כ-20 גיגה? :)

וברור שרק של אינטל, אבל סוף סוף תהיה לNvidia חברה שהם ייאלצו להשוות ולהעלות אליה, ולא פשוט להנות מהעובדה שAMD לא מצליחה לעשות זאת לה. זה חדשות מעולות לתחרות, ואני מקווה שגם לכיס שלי ב-2020 :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2019, 13:13

Laskin כתב:אז... זה כן ייחשב כ-20 גיגה? :)

וברור שרק של אינטל, אבל סוף סוף תהיה לNvidia חברה שהם ייאלצו להשוות ולהעלות אליה, ולא פשוט להנות מהעובדה שAMD לא מצליחה לעשות זאת לה. זה חדשות מעולות לתחרות, ואני מקווה שגם לכיס שלי ב-2020 :)

כן, בתאוריה זה יחשב כ20 גיגה. אבל אני אפילו לא יודע איך אינטל הולכים לעשות ולמכור את זה. להתחשב בזה שGDDR6 הוא יחסית יקר, יכול להיות שהם אפילו ימכרו כרטיסים יעודיים להרחבת הכרטיס הקיים שלך שאין בהם בכלל זיכרון או כניסות ויציאות I/O, רק GPU טהור. גם מי יודע איך נראה החיבור שלהם לכרטיסים מרובים, אולי כרטיס נוסף הוא רק "הרחבה" שאתה מחבר לכרטיס הקיים שלך כמו איזה X32 של הג'נסיס או משהו? מי יודע, נצטרך לחכות ולראות. דווקא הקטע של הצ'יפלטים יותר מרגש לדעתי כי השילוב של צ'יפלטים וה-memory fabric הם בסיס ל-GPU עצומים וחזקים במחיר סביר. זה באמת יכול להיות תחרות ל-NVIDIA, למרות שאומרים שב-2020 הם יציגו רק את הMID RANGE שלהם.

בקיצור, צריך לחכות ולראות, אבל נחמד לראות קצת חדשנות, יש בארכיטקטורה שלהם כמה דברים מאוד חדשניים שAMD ו-NVIDIA רק מברברות עליהם אבל לא ממש מציגות מוצרים אמיתיים שמכילים אותם כמו אירוז תלת מימדי שכבר קיים ב-X^e לשרתים שיצא שנה הבאה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2019, 13:23

לי לא היה ספק שהם יביאו חדשנות לתחום, הם לא היו סתם נכנסים לשוק הזה ללא שום בשורה, ואינטל לא בדיוק חובבנים בצ׳יפים... כמובן שבכל מקרה וגם אם יציגו ביצועים מטורפים במחיר מאוד נמוך אני לא הייתי קופץ כנראה על הדור הראשון, הם צריכים להראות לי שגם בתחום הדרייברים והאמינות הם מתחרים ראויים, אבל אחרי שנה-שנתיים שהם יהיו בשוק ואם לא יהיו בעיות - לא אשלול ;)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2019, 13:31

Laskin כתב:לי לא היה ספק שהם יביאו חדשנות לתחום, הם לא היו סתם נכנסים לשוק הזה ללא שום בשורה, ואינטל לא בדיוק חובבנים בצ׳יפים... כמובן שבכל מקרה וגם אם יציגו ביצועים מטורפים במחיר מאוד נמוך אני לא הייתי קופץ כנראה על הדור הראשון, הם צריכים להראות לי שגם בתחום הדרייברים והאמינות הם מתחרים ראויים, אבל אחרי שנה-שנתיים שהם יהיו בשוק ואם לא יהיו בעיות - לא אשלול ;)

זאת בדיוק הבעיה שלי עם רייזן, למרות שבכל מני בנצ'מארקים ותוכנות פרודקטיביות הוא מלך המלכים, בגיימינג הוא מקבל בראש מסדרות בנות 3 שנים של אינטל ויש לו לא מעט בעיות בחלונות 10 שסובבות ניהול זיכרון ובאגים. אני מסכים שזה קצת מסוכן לקפוץ על העגלה ככה ישר על ההתחלה, אבל זה מסוג המוצרים שכבר אחרי כבר חודשים אפשר לדעת מה המצב. בתקווה כבר בסביבות ספטמבר או אוקטובר 2020 כבר נהיה חכמים מספיק בכדי לדעת מה הולך שוק עם RDNA2 של AMD, עם אמפר של NVIDIA ועם X^e של אינטל כשכולם נמצאים כבר כמה שבועות טובים בשוק. בהחלט שנה מרגשת טכנולוגית, ביחוד עם הקונסולות החדשות שיוצאות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 נובמבר 2019, 13:21

רוקסטאר שיחררו עדכון לגירסת המחשב של RDR2, טוענים שתיקנו את עניין ה״תקיעות״ אצל מי שיש לו מעבד פחות חזק, עם 4 או 6 ליבות.

https://www.vg247.com/2019/11/20/red-de ... framerate/
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 20 נובמבר 2019, 15:14, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2019, 14:49

Laskin כתב:רוקסט רק שיחררו עדכון לגירסת המחשב של RDR2, טוענים שתיקנו את עניין ה״תקיעות״ אצל מי שיש לו מעבד פחות חזק, עם 4 או 6 ליבות.

https://www.vg247.com/2019/11/20/red-de ... framerate/

אני משער שזה אני? הרי המשחק נתקע לי כל הזמן ויש לי מעבד 4 ליבות מ-2011. בכל מקרה אני עולה ל-8 ליבות עוד כמה ימים אבל יופי שהם נזכרו להפוך את המשחק לשחיק אחרי כמעט חודש, נחמד מצידם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 נובמבר 2019, 15:13

כן זה אתה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2019, 16:55

אחרי שדיברנו על החידוש שאינטל תביא לריבוי כרטיסים - גם Nvidia מציעה פתרון יצירתי משלה בשם CFR, שזה מצחיק כי של AMD נקרא Crossfire וזה נשמע כמו קיצור של זה :)

https://www.guru3d.com/news-story/nvidi ... ering.html

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 נובמבר 2019, 15:31

אחרי שדברנו פה על ASYNC COMPUTE בגירס 5, חשבתי שעכשיו שאין לי יותר צווארי בקבוק במחשב (9700K ב-5GHZ, זיכרון DDR4 3600MHZ CL16, כרטיס 2080RTX ודיסק SSD NVME 970 EVO PLUS) לנסות להריץ את הבנצ'מארק שוב ולראות איך ASC משפיע על הביצועים בכרטיסי NVIDIA. התשובה? הוא פוגע בביצועים.

עם ASYNC COMPUTE:
gears 2.jpg
gears 2.jpg (493.55 KiB) נצפה 5510 פעמים

בלי ASYNC COMPUTE:
gears 1.jpg
gears 1.jpg (503.97 KiB) נצפה 5510 פעמים

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 63 אורחים