נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2022, 11:59

אם אתה מחכה לסטארפילד, תחכה שיצאו עוד כרטיסים. הרי עדיף לך לקנות נניח 4070ti או 4070 מאשר לקנות 3080.

NVIDIA הכריזו שלשום שיהיה אירוע חשיפה ב-3 לינואר, כנראה הניידים והכרטיסים היותר חלשים של סדרה 4000. בול מה שאתה צריך, איזה 4070 שינצח את ה-3080 ויעלה לך פחות ממנו.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 נובמבר 2022, 12:05

וואו מפתה. בניגוד ללאסקין אני לא מנסה לבנות "מחשב קונסולה" שיחזיק ללא שידרוג כל הדור, כשיש לי PC אני לגמרי בסדר עם הרעיון של לשדרג את כרטיס המסך כל שנתיים אז אם לא יהיה באירוע הזה משהו מעניין אני כבר אלך על ה3080 ונשדרג אותו ב2024 :)

נ.ב מישהו יודע אם בגיימפאס בPC אני יכול לשתף אנשים אחרים במנוי שלי?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2022, 13:17

glass man כתב:וואו מפתה. בניגוד ללאסקין אני לא מנסה לבנות "מחשב קונסולה" שיחזיק ללא שידרוג כל הדור, כשיש לי PC אני לגמרי בסדר עם הרעיון של לשדרג את כרטיס המסך כל שנתיים אז אם לא יהיה באירוע הזה משהו מעניין אני כבר אלך על ה3080 ונשדרג אותו ב2024 :)

נ.ב מישהו יודע אם בגיימפאס בPC אני יכול לשתף אנשים אחרים במנוי שלי?

אם אני לא טועה מיקרוסופט בדיוק מתחילים תוכנית משפחה וחברים עם GP. היא עולה טיפה יותר, אבל אתה יכול לשתף אותה עם כמה אנשים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 נובמבר 2022, 13:43

יאללה עוד שני 4090 בפורום! תכלס צודקת נווידיה שמעלה את המחיר פעם אחר פעם.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2022, 13:57

Klayman כתב:יאללה עוד שני 4090 בפורום! תכלס צודקת נווידיה שמעלה את המחיר פעם אחר פעם.

יש לזה שם - מונופול. היינו הולכים לתחרות, אבל אין אחת.

האמת שהמחירים ספציפית בישראל הם הבעיה האמיתית. ה-4090 עולה 8000 וה-4080 עולה 7000. זה הפרש של 14% לעומת ארה״ב שם ההפרש הוא 33.34%. אם בארה״ב ההפרש מחיר מול ביצועים הוא גבולי, בישראל זה כמעט מגוחך לקנות 4080.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 נובמבר 2022, 14:49

הם לא מונופול, זו לא ההגדרה... יש מתחרים, ישירים... הם פשוט מציעים מוצר קצה טוב (הרבה) יותר.
המתחרים רשאים לעמוד בקצב, הם מתקשים כי הם משקיעים פחות במו"פ, הם פחות חדשניים והם לא מובילים את השוק לשום טכנולוגיה, רק משחקים בCATCH UP כדי להמציא את מה שNVIDIA ממציאה שנתיים לפניהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2022, 15:05

Laskin כתב:הם לא מונופול, זו לא ההגדרה... יש מתחרים, ישירים... הם פשוט מציעים מוצר קצה טוב (הרבה) יותר.
המתחרים רשאים לעמוד בקצב, הם מתקשים כי הם משקיעים פחות במו"פ, הם פחות חדשניים והם לא מובילים את השוק לשום טכנולוגיה, רק משחקים בCATCH UP כדי להמציא את מה שNVIDIA ממציאה שנתיים לפניהם.

אין מוצר אחד שמתחרה ב-4090, ודוגרי גם לא ב-4080. וזה לא שיש בכלל מוצר של AMD או אינטל שמנסה, אין כזה, ה-7900XTX מתחרה ישיר ב-4080 ולא מנסה בכלל להתחרות ב-4090 ישירות מהפה של AMD ואינטל לא מתימרת אפילו להתחרות ב-4070.

זה מונופול, אולי מונופול שנוצר כי הם פשוט הרבה יותר טובים מהתחרות, אבל זה עדין מונופול.

אגב, אני כנראה אלך על ה-4080, ה-4090 פשוט יקר מדי. אפשר להזמין מnewegg בבערך 5000 שקלים, וזה כבר הפרש רציני מה-4090 שעולה בארץ 8000 שקל וצפונה. עם כמה שבא 4090, פשוט הגיוני יותר 4080 ועוד איזה 4 שנים לקנות 6800RTX. אז אלה אם אני אמצא איזה מבצע חו״ל מטורף שיביא לי 4090 באיזה 6000 שקלים, אי אוותר עליו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 נובמבר 2022, 15:11

מצחיק שאתם חושבים שצריך להסביר לי שנווידיה יותר טובה ומתקדמת מהמתחרות. אני יודע את זה. ברור לכל אחד שעוקב אפילו טיפה. זה פשוט לא. מצדיק בעיניי להשכיב 6-8 אלף ש"ח על כרטיס. גם 5 בעיניי זה הרבה. אבל באמת שכל אחד ומה שעושה לו טוב ומה שהוא מוכן להוציא עליו כסף. אני מוכן לשים נגיד( כשאחסוך ספציפית לזה) 15,000 ש"ח על שעון שממש בא לי.

:). לא העברתי עליכם ביקורת, אם ככה השתמע. פשוט ברור לי כעת מדוע המחירים רק עולים ועולים, כי אנשים מוכנים לשלם סכומים שהיו הזויים עד לפני כמה שנים.
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 נובמבר 2022, 15:25

רגע רגע תן לי לעכל את זה קליימן. אתה עושה הרצאה על צרכנות נבונה בזמן שאתה מוכן להשכיב 15 אלף על פאקינג שעון? שעון? ש ע ו ן?
למה מה השעון הזה כבר עושה? הוא יחבק אותך בלילה כשקר? ;)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2022, 15:27

Klayman כתב:מצחיק שאתם חושבים שצריך להסביר לי שנווידיה יותר טובה ומתקדמת מהמתחרות. אני יודע את זה. ברור לכל אחד שעוקב אפילו טיפה. זה פשוט לא. מצדיק בעיניי להשכיב 6-8 אלף ש"ח על כרטיס. גם 5 בעיניי זה הרבה. אבל באמת שכל אחד ומה שעושה לו טוב ומה שהוא מוכן להוציא עליו כסף. אני מוכן לשים נגיד( כשאחסוך ספציפית לזה) 15,000 ש"ח על שעון שממש בא לי.

:). לא העברתי עליכם ביקורת, אם ככה השתמע. פשוט ברור לי כעת מדוע המחירים רק עולים ועולים, כי אנשים מוכנים לשלם סכומים שהיו הזויים עד לפני כמה שנים.

זה נכון, מה אני אגיד לך. תציץ באמזון, לא תמצא שם 4080 בפחות מ-1700$ וגם זה עם מאות שקלים משלוח שזה בעצם 50% מעל ל-msrp. וב-newegg הכרטיסים אחד אחד הופכים ל-out of stock. יש ביקוש אדיר, וזה ממש מבאס.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 נובמבר 2022, 15:28

בסדר נדב, באותה מידה אפשר להגיד שלAMD היה מונופול על כרטיסים זולים יותר, זה לא נכון... גם בוגאטי לא היו מונופול בתחום מכוניות-העל, רק בגלל ששלהם חצתה את קו ה-400 קמ"ש כשאחרות בקושי חצו את ה-300.
היה דואופול, עכשיו יש חברה שלישית אבל תכל'ס עדיין לא בדיוק... התחום הוא כרטיסי מסך למחשבים, ישנה תחרות ישירה, חברה אחת הרחק מקדימה בביצועים בזכות השקעה נכונה באנשים הנכונים והטכנולוגיות הנכונות, אבל לחברה השנייה יש נתח שוק שגם אם הולך ומצטמצם - עדיין בעל נוכחות.

קליימן - אני מבין לגמרי, אבל כמו עם אפל אני לא יכול לשנות את כל העולם, רק לצרוך פחות מאותו מוצר, או לעבור למתחרה ש(מבחינתי כמובן)הוא הרבה פחות טוב.
אני אני אקנה מוצר יקר ואסתדר איתו 5-6 שנים. הפעם זה בהחלט יוצא יקר בהרבה ממה שאני רגיל להוציא, כוחות השוק עשו את שלהם ולתחרות הישירה או יותר נכון השאננות שלה הובילה בין היתר למצב הזה.
אגב, גם מחירי טלפונים ניידים עלו בערך פי 2 בעשור האחרון, לפני עשור מכשיר דגל של אייפון עלה פחות מ-600 דולר והיום זה עולה 1200 דולר.

גלאס - לרוב ערך של שעון רק עולה עם השנים, לפחות רולקס וכד'... זה אמנם לא תמיד בצורה טבעית אבל זה אכן המצב, וגם אני בחיים לא אקנה שעון אפילו ב-5 דולר (כי אין לזה שימוש), אבל כהשקעה זה משהו שלגמרי חוזר, אם לא ישדדו אותך כמובן :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 נובמבר 2022, 15:34

הרי כתבתי במפורש שאני *לא* מעביר ביקורת. נכון? פשוט מבאס אותי מאוד שזה המצב כרגע בעולם כרטיסי המסך. ה cpu נשארו בערך באותה סביבת מחיר לskus דומים, כנל לוחות אם וזכרונות( אם מנקים את מחסור השבבים ומסתכלים על המחירים העדכניים של רוב המוצרים שהם לא כרטיסי מסך). אם פעם ב1000-1500 ש"ח היית מביא כרטיס משובח שהיה מחזיק יופי, היום זה בקושי קונה לך entry card בארץ כמו ה 3500.זה שכרטיס דגל עולה בארה"ב 1700$, כלומר נושק ל 6 אלף ש"ח, עבור מוצר שתוך שנתיים שלוש, למי שקנה אחד כזה, הופך ללא רלוונטי. נראה לך סביר וטוב? מעולה. לדעתי לא.

שעון מכני/אוטומטי טוב, יכול להחזיק לכל החיים שלך ושל הנכד שלך אפילו. כתכשיט, ירושה, אביזר לבוש למי שאוהב את הז'אנר, זה אפילו לא מגרד את הקצה העליון של שעוני יד. יש כאלה במאות אלפי ש"ח ויותר. לפאקינג שעון.

אבל שוב, כבר כתבתי קודם ואין מה להיתמם ולנסות להיכנס בי( כלומר, אפשר, אבל אתה סתם יוצא קטנוני ומשעמם), שכל אחד יוציא איזה סכום שבא לו על מה שבא לו.

עריכה: כל התגובה שלי כוונה לגלאס בתכלס, ואפילו לא שקלתי להכניס את הקטע של ערך של שעוני יוקרה שבעיקר עולה ולא יורד, אבל אותו שעון ששמתי עליו עין ספציפית, עלה עד לפני 3 שנים כ 3,500$ וכיום. הוא נושק ל 6,000$. וזה אותו השעון בדיוק, לא דור חדש עם RTX :)
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2022, 16:33

Laskin כתב:בסדר נדב, באותה מידה אפשר להגיד שלAMD היה מונופול על כרטיסים זולים יותר, זה לא נכון... גם בוגאטי לא היו מונופול בתחום מכוניות-העל, רק בגלל ששלהם חצתה את קו ה-400 קמ"ש כשאחרות בקושי חצו את ה-300.
היה דואופול, עכשיו יש חברה שלישית אבל תכל'ס עדיין לא בדיוק... התחום הוא כרטיסי מסך למחשבים, ישנה תחרות ישירה, חברה אחת הרחק מקדימה בביצועים בזכות השקעה נכונה באנשים הנכונים והטכנולוגיות הנכונות, אבל לחברה השנייה יש נתח שוק שגם אם הולך ומצטמצם - עדיין בעל נוכחות.

קליימן - אני מבין לגמרי, אבל כמו עם אפל אני לא יכול לשנות את כל העולם, רק לצרוך פחות מאותו מוצר, או לעבור למתחרה ש(מבחינתי כמובן)הוא הרבה פחות טוב.
אני אני אקנה מוצר יקר ואסתדר איתו 5-6 שנים. הפעם זה בהחלט יוצא יקר בהרבה ממה שאני רגיל להוציא, כוחות השוק עשו את שלהם ולתחרות הישירה או יותר נכון השאננות שלה הובילה בין היתר למצב הזה.
אגב, גם מחירי טלפונים ניידים עלו בערך פי 2 בעשור האחרון, לפני עשור מכשיר דגל של אייפון עלה פחות מ-600 דולר והיום זה עולה 1200 דולר.

גלאס - לרוב ערך של שעון רק עולה עם השנים, לפחות רולקס וכד'... זה אמנם לא תמיד בצורה טבעית אבל זה אכן המצב, וגם אני בחיים לא אקנה שעון אפילו ב-5 דולר (כי אין לזה שימוש), אבל כהשקעה זה משהו שלגמרי חוזר, אם לא ישדדו אותך כמובן :)

בסופו של יום יש teirs לכרטיסים, בדיוק כמו מכוניות. אם חברה אחת מיצרת מכונית קומפקטית ואחרת לא, כלומר יש רק מכונית קומפקטית אחת בשוק, אז זה מונופול על מכוניות קומפקטיות. האם זה משנה למה יש? לא ממש, פשוט יש, הסיבה פחות משנה. וכל עוד יש מונופול, המונופול יכול לעשות מה שבא לו כי הוא היחיד בשוק.

וזה המצב עכשיו עם כרטיסי מסך. אין עוד 4090 בשוק, אין כרטיס שמנסה בכלל להתחרות בו בקטגוריה. אז הוא לבד לגמרי, בלי שום תחרות ובלי שום סיבה ל-NV לשנות את הגישה לגביו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 נובמבר 2022, 16:54

קליימן אני לא נכנסתי באף אחד וגם לא מנסה להיכנס. אם כבר אתה זה שבא ואומר בין השורות "פרייארים שקונים כרטיסי מסך לא מתים הם רק מתחלפים" אז אני עונה לזה בלי לעקוץ אותך כלל שלטעמי האישי שעון לא שווה את הסכום. :) הבנתי את העניין של הירושה ובעצמי קיבלתי שעון יוקרתי במתנה אבל לא מצאתי במתנה הזו ערך כלל. לטעמי האישי שעון זה דבר פוקציונלי נטו, אין לו שום משמעות של יופי בעבורי, ככה שאני הרבה יותר מעדיף לקנות איזה שעון חכם שיתן לי פונקציות מאשר איזה שעון ב30 אלף שקל.

אתה מרגיש אחרת? קיבלתי כמובן, כסף שלך אבל אין מה לעשות לבוא לאנשים שההנאה שלהם זה לשחק את המשחקים שהם אוהבים בצורה הכי טובה שהם יכולים ולהגיד להם
"אני לא עוקץ אבל אתם פרייארים" ימשוך תגובה כזו :)

לאסקין: כן, יש את העניין של הערך הכספי המשתמר של השעון, אבל כמו שאמרת זה בהנחה ולא שודדים מישהו עם השעון, וזה עוד במקרה הטוב! תחשוב מישהו עושה טיול בסין עם השעון הזה, גונבים לו גם את היד וגם את השעון. לול.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 נובמבר 2022, 17:31

מילא אם הבנת את מה שכתבת מההודעה הראשונה.. אבל הגבת אחרי שכתבתי במפורש, שלא התכוונתי להעביר ביקורת, אם ככה זה נשמע...

בכל מקרה, לא מנסה לשכנע אף אחד לקנות שעון - זאת סתם הייתה דוגמא שלי, ללמה אני *לא* מעביר ביקורת בנושא( באמת שלא התכוונתי לפתוח דיון שעונים פה, בטח לא כשזה כנראה לא מעניין כאן אף אחד :) ).

קנה מה שאתה אוהב, תהנה ממנו ואז אתה לא פראייר. לי, אישית, קשה לשלם מחירים כמו אלה, עבור מוצר טכנולוגי שהולך להזדקן רע מאוד, אבל זה אני. אידיוט שמוכן לבזבז כסף על משהו כמו שעון בעולם שלכולם יש סלולר בכיס ושעון חכם שמקריא הודעות ורוטט על היד( וגם אותו צריך להחליף אחרי שנתיים שלוש, כי הסוללה שלו מתה ואי אפשר לפתוח אותו כדי להחליף. אבל שיט, שוב התחלתי לדבר על שעונים! ). מחלה.... :D
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 נובמבר 2022, 19:08

אין כמו לשמוע בן אדם חופר על הPassion שלו זה מדבק :) גם הסיבות שלך להעדיף שעון מכני מוצדקות, אבל השעון החכם מגניב מדי.אין מצב שאני בוגד בשעון חכם עם שעון מכני :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2022, 21:45

טוב, 4080 הוזמן, אני משער שזה אומר שנגיד להתראות להפס5 לדי הרבה זמן אחרי GOW :)

התינוק החדש:
- 4080 RTX 16GB
- i7 13700K
- 32GB 6000Mhz DDR5 cl32

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 20 נובמבר 2022, 21:51

אשכרה קנית לפני לאסקין, אני מת

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2022, 21:53

Shlomix כתב:אשכרה קנית לפני לאסקין, אני מת

לאסקין מחכה למחיר נורמאלי על ה-4090 מה שאלוהים יודע מתי יקרה. אני הלכתי על newegg כי הם אשכרה מוכרים את ה-4080 ב-MSRP. אמריקאי. אם הייתי קונה בארץ, אין סיבה לקנות את ה-4080 כשהוא רק 1000 שקלים מה-4090. אבל במחיר אמריקאי מדובר בהפרש של 2000+ שקל וזה בלי לדבר על ספקי הכוח והמארזים המתאימים למניהם למפלצת כמו ה-4090.

וגלאס, בנתיים הזמנתי מחו״ל רק את הכרטיס מסך והזיכרון. אז אם אתה צריך דגם, הזמנתי את זה:
https://www.newegg.com/global/il-en/g-s ... 6820374372

6000Mhz עם cl32, שילוב מאוד חזק במחיר שאין בארץ - פחות מ-800 שקלים כולל משלוח ומיסים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 נובמבר 2022, 22:34

תתחדש קיאו! בטוח שתהנה! והיה שקוף שהוא יקנה לפני לאסקין.. הרי זה לאסקין..
:)
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2022, 22:48

תודה :)
לאסקין מחכה ל-9080 :idea:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2022, 09:57

לכו לעזאזל כולכם, טוב? :)
באמת שלא אשמתי שהכרטיס שאני רוצה עולה פה פי 1.7 מאשר בחו"ל, וזה אומר כמעט 10 אלף לכרטיס בלבד... ציפיתי כמובן לשלם "פרימיום" אבל זה ממש מוגזם ופראייר אני לא. לא נורא, זה לא שיש משהו שלחוץ לי לשחק גם ככה... חוץ מאלכס, קונטרול וסייברפאנק שכנראה שהכוכבים לא רוצים שאשחק אי פעם :(

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 נובמבר 2022, 10:11

סייברפאנק מותקן לי על המחשב כבר איזה חצי שנה ואני פשוט לא מצליח להפעיל אותו. לא כי אני לא רוצה, אלא כי אני מרגיש שהוא רק ישתבח ככל שאחכה יותר :).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 נובמבר 2022, 10:21

לול, לאסקין הצית בכולנו את להבת השידרוג ועכשיו הוא פשוט מסתכל על העולם נשרף עם הפס5 שלו :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2022, 10:52

Laskin כתב:לכו לעזאזל כולכם, טוב? :)
באמת שלא אשמתי שהכרטיס שאני רוצה עולה פה פי 1.7 מאשר בחו"ל, וזה אומר כמעט 10 אלף לכרטיס בלבד... ציפיתי כמובן לשלם "פרימיום" אבל זה ממש מוגזם ופראייר אני לא. לא נורא, זה לא שיש משהו שלחוץ לי לשחק גם ככה... חוץ מאלכס, קונטרול וסייברפאנק שכנראה שהכוכבים לא רוצים שאשחק אי פעם :(

ואם אני אגיד לך שאני בונה את כל המחשב שלי בפחות מ-10? אז למה לעזאזל אתה מחכה עכשיו עוד אלוהים יודע כמה זמן, רוב הסיכויים עוד דור או שניים של כרטיסים, רק בגלל אובססיה לא ברורה ל-4090?

אגב, אתה יכול להשיג בארץ 4090 ב-7800, אם סכום כזה נשמע לך הגיוני :)

Stick כתב:סייברפאנק מותקן לי על המחשב כבר איזה חצי שנה ואני פשוט לא מצליח להפעיל אותו. לא כי אני לא רוצה, אלא כי אני מרגיש שהוא רק ישתבח ככל שאחכה יותר :).

אני חושב שהוא הגיע לשיא שלו ממש עוד שניה, כשיצא הפאטצ׳ RT בדצמבר.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 33 אורחים