נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 18 אפריל 2022, 19:32

DrKeo כתב:המחסור צ׳יפים הוא לא בגלל שוק הקריפטו, הוא כללי בכל התחומים בגלל פרנזי הקניות בתקופת הקורונה והעובדה שכל עיפרון עץ היום דורש צ׳יפ. אז בכלליות יש מחסור, ועל גבי זה, ספציפית בשוק ה-GPU שממילא יש בו מחסור, הקריפטו מחמיר אותו. TSMC אמרו שהם הגבירו את הקצב ובמקביל הביקוש יורד, אז בכל שוק השבבים המצב משתפר. בנוגע לקריפטו ספציפית, כל סדרה חדשה משפרת את היחס כריה/עלות כך שסדרה 4000 תשתלם להם יותר מסדרה 3000. אבל מדובר בשוק עם תנודות, גם עם סדרת כרטיסים חדשה לאו דווקא שווה לכרות כמו שהיה למשל לפני שנה. כולמר עם סדרה 4000 יהיה שווה יותר לכרות לעומת סדרה 3000, אבל המצב בשוק הקריפטו הוא פאקטור ענקי כך שאם האית׳ריום יהיה נמוך בספטמבר, כנראה שהקריפטו לא יפגע בשוק הכרטיסי מסך יותר מדי.

הלוואי... לא הייתי בונה על זה, אבל הלוואי. לדעתי גם ה msrp יהיה גבוה יותר out of the gate הפעם. שוב, הלוואי ואני טועה. לא רואה את הקריפטו יורד (כל מה שצריך זה עוד איזה שגעון nft תורן, או בהלת ביטקוין בלתי מוסברת), יחד עם יכולת ייצור שהיא בוודאות מתחת לדרישות... אולי הפעם הכרטיסים לא יעלו פי 3-4 מהמחיר הרגיל, אלא רק 1.5... גם נחמה אולי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אפריל 2022, 19:37

Klayman כתב:
DrKeo כתב:המחסור צ׳יפים הוא לא בגלל שוק הקריפטו, הוא כללי בכל התחומים בגלל פרנזי הקניות בתקופת הקורונה והעובדה שכל עיפרון עץ היום דורש צ׳יפ. אז בכלליות יש מחסור, ועל גבי זה, ספציפית בשוק ה-GPU שממילא יש בו מחסור, הקריפטו מחמיר אותו. TSMC אמרו שהם הגבירו את הקצב ובמקביל הביקוש יורד, אז בכל שוק השבבים המצב משתפר. בנוגע לקריפטו ספציפית, כל סדרה חדשה משפרת את היחס כריה/עלות כך שסדרה 4000 תשתלם להם יותר מסדרה 3000. אבל מדובר בשוק עם תנודות, גם עם סדרת כרטיסים חדשה לאו דווקא שווה לכרות כמו שהיה למשל לפני שנה. כולמר עם סדרה 4000 יהיה שווה יותר לכרות לעומת סדרה 3000, אבל המצב בשוק הקריפטו הוא פאקטור ענקי כך שאם האית׳ריום יהיה נמוך בספטמבר, כנראה שהקריפטו לא יפגע בשוק הכרטיסי מסך יותר מדי.

הלוואי... לא הייתי בונה על זה, אבל הלוואי. לדעתי גם ה msrp יהיה גבוה יותר out of the gate הפעם. שוב, הלוואי ואני טועה. לא רואה את הקריפטו יורד (כל מה שצריך זה עוד איזה שגעון nft תורן, או בהלת ביטקוין בלתי מוסברת), יחד עם יכולת ייצור שהיא בוודאות מתחת לדרישות... אולי הפעם הכרטיסים לא יעלו פי 3-4 מהמחיר הרגיל, אלא רק 1.5... גם נחמה אולי.

בהחלט יכול להיות שה-MSRP יהיה מנופח. אין לי ציפיה שה-4080RTX יעלה 700$ בשיגור. הלוואי, אבל אני לא מצפה לכלום.
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 אפריל 2022, 09:52

החלפתי ספק כח במחשב ושמתי לב שעד עכשיו הוא היה מחובר לחשמל עם תקע של 2 פינים. זה לא צריך להיות 3 פינים?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 25 אפריל 2022, 12:35

Kazz כתב:החלפתי ספק כח במחשב ושמתי לב שעד עכשיו הוא היה מחובר לחשמל עם תקע של 2 פינים. זה לא צריך להיות 3 פינים?

עם אני זוכר נכון ,השלישי זה ערקה

יש + - וערקה
או 0 ו1 וערקה או משהו כזה ,בכל מקרה זה סגירת מעגל חשמלי וערקה
שהאחרון יותר לבטיחות

לפחות זה מה שזכור לי

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 אפריל 2022, 13:12

Kazz כתב:החלפתי ספק כח במחשב ושמתי לב שעד עכשיו הוא היה מחובר לחשמל עם תקע של 2 פינים. זה לא צריך להיות 3 פינים?

לא חייב, זה אקסטרה ביטחון החיבור של ההארכה. מה שכן למחשב נייח בחיים לא ראיתי חיבור שלא היה 3 פינים. מעניין.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 25 אפריל 2022, 14:19

swiss-the-engine כתב:

לא חייב, זה אקסטרה ביטחון החיבור של ההארכה. מה שכן למחשב נייח בחיים לא ראיתי חיבור שלא היה 3 פינים. מעניין.

כי הארכה גם נותנת הגנה מסוימת
חוץ מבטיחות לבני אדם ,יש גם הגנה מסוימת על הציוד

זה פשוט לא הכי חכם לא לישתמש בארכה ,כי זה בתקן הישראלי
למבנים = חינם
זה גם מאוד פשוט ,בקצה של הארכה זה כדור הארץ
אבל אני רושם את זה משעמום ,יום חלש בעבודה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אפריל 2022, 14:34

רוב הסיכויים שזה הכבל ולא הספק עצמו, אין בשקע שבספק עצמו 3 פינים?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 מאי 2022, 17:46

ממשיך לרדת, יש 3080 באמזון ב850$. הmsrp המקורי הוא 700$.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 מאי 2022, 11:24

זה אדיר
ראיתי גם קטעים ארוכים יותר, הם כנראה באמת הוסיפו ״דיבוב מתאים״ זה לא עריכה (אלא אם מה שראיתי היה ערוך זהה, לא ביררתי לעומק)

https://www.youtube.com/watch?v=YoYS43i14D4
(לעזאזל על לינקים מהנייד)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2022, 18:28

השמועות גורסות 4080 ו-4090 כבר ביולי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 מאי 2022, 18:35

DrKeo כתב:השמועות גורסות 4080 ו-4090 כבר ביולי.

ששוב אי אפשר יהיה להשיג ויעלו הרבה מעבר ל MSRP! יאיי! :). כן, אני יודע שכרגע יש הרבה כרטיסים ואפשר לשלם ממש קצת מעל ה MSRP או אפילו ממש את המחיר המקורי לפעמים, אבל דיברנו על זה, אלה שאריות שמנסים להעיף לפני הדור הבא.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2022, 18:41

Klayman כתב:
DrKeo כתב:השמועות גורסות 4080 ו-4090 כבר ביולי.

ששוב אי אפשר יהיה להשיג ויעלו הרבה מעבר ל MSRP! יאיי! :). כן, אני יודע שכרגע יש הרבה כרטיסים ואפשר לשלם ממש קצת מעל ה MSRP או אפילו ממש את המחיר המקורי לפעמים, אבל דיברנו על זה, אלה שאריות שמנסים להעיף לפני הדור הבא.

יש המון מלאי של כרטיסי סדרה 3000, לפני כמה חודשים הם עלו המון כסף והיה קשה למצא מלאי. אז אני בספק אם זאת מכירת חיסול, ביחוד שאם לא יהיו מספיק כרטיסי סדרה 4000 אז 3000 בטח תמשיך למכור טוב.

חוץ מזה מזה המצב זהה עם amd, אפילו יותר קיצוני כי חלקם אשכרה חזרו לmsrp, והשיגור של סדרה 7000 לא באופק הקרוב כך שהם לא ממש עושים מכירת חיסול. נשמע שיחידים שנמצאים במחסור קטסטרופלי זאת סוני כרגע. השבוע הפס5 מכרה 2000 יחידות ביפן, הXS מכרו פי 3 מזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 מאי 2022, 19:23

לא זוכר שאמרתי שהמצב של AMD טוב יותר. מן הסתם למכור את ''ההכי טוב שיש לך באופק הנראה לעין בMSRP/מחיר תחרותי בשוק'', זה מה שצריך לעשות, אז אני לא מצפה מ AMD למכירת חיסול.
כרגע יש יותר מלאי של סדרה 3000 מהסיבה הפשוטה מאוד - שוק הקריפטו קרס. מדובר, לדעתי, במצב זמני. אם יגלו בטעות שסדרה 4000 נותנת בוסט רציני לכרייה, תהיה בטוח שלא יהיה שום מלאי באופק.

אני ממשיך לדבוק בדעתי - לא שווה לרכוש את סדרה 3000, ואלו שעושים זאת כנראה פשוט ממש ממש חנוקים ומחכים לכרטיס המון זמן. מי שרוכש היום כרטיס סדרה 3000 ביותר/קרוב ל MSRP עושה מקח טעות לדעתי. זה שימשיכו למכור אותם? בוודאי. פראיירים לא מתים. הרי גם היו כאלו שרכשו בפי 2 מ MSRP. בוודאי שכל אחד יעשה מה שנראה לו בכספו, אני לא מתנגד לכך, רק מביע את דעתי :).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2022, 19:27

Klayman כתב:לא זוכר שאמרתי שהמצב של AMD טוב יותר. מן הסתם למכור את ''ההכי טוב שיש לך באופק הנראה לעין בMSRP/מחיר תחרותי בשוק'', זה מה שצריך לעשות, אז אני לא מצפה מ AMD למכירת חיסול.
כרגע יש יותר מלאי של סדרה 3000 מהסיבה הפשוטה מאוד - שוק הקריפטו קרס. מדובר, לדעתי, במצב זמני. אם יגלו בטעות שסדרה 4000 נותנת בוסט רציני לכרייה, תהיה בטוח שלא יהיה שום מלאי באופק.

אני ממשיך לדבוק בדעתי - לא שווה לרכוש את סדרה 3000, ואלו שעושים זאת כנראה פשוט ממש ממש חנוקים ומחכים לכרטיס המון זמן. מי שרוכש היום כרטיס סדרה 3000 ביותר/קרוב ל MSRP עושה מקח טעות לדעתי. זה שימשיכו למכור אותם? בוודאי. פראיירים לא מתים. הרי גם היו כאלו שרכשו בפי 2 מ MSRP. בוודאי שכל אחד יעשה מה שנראה לו בכספו, אני לא מתנגד לכך, רק מביע את דעתי :).

מן הסתם חלק מהירידה בביקוש היא הירידה בקריפטו, אבל לא מדובר במכירות חיסול לקראת השיגור של סדרה 4000 אלה פשוט ירידה טבעית בהיצע וביקוש (שבהחלט הקיפטו שחק חלק גדול בזה). וכן, מי שקונה סדרה 3000 עכשיו טיפש למדי :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2022, 16:18

היה השבוע קומפיוטקס 2022 ובו תצוגות של AMD ו-NVIDIA. בצד של AMD הציגו את זן 4 שממנו נגזרת סדרת רייזן 7000 שתצא בסוף השנה. הוא מביא שיפור של 15% בביצועים על הדור הקודם אבל נראה שהרוב מגיע ממהירויות שעון גבוהות יותר. ליסה סו הציגה את ה7800 רץ ב-5.5Ghz.

בצד של NVIDA הציגו סופסוף גרסת retail של orin שהוא צ׳יפ גרסת הדור הבא, הבא, הבא של הטיגרה שיש בסוויטצ׳. ערכת פיתוח מהגרסה הכי נמוכה שלו עולה 400$, שזה דווקא מחיר די מעודד לתקווה שיום אחד הצ׳יפ הזה יהיה בסוויטצ׳. כתבתי פוסט ארוך יותר בנושא נינטנדו.

בצד הגיימינג, הוכרז שהיטמן 3 יקבל RTX עם השתקפויות, צללים ותמיכה ב-DLSS. גם פורמולה 1 2022 יקבל RTX ותמיכה ב-DLSS (לא ציינו איזה אפקטים).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 יוני 2022, 13:54

GOW מקבל תמיכה ב-FSR 2.0.

לא ממש דברנו על FSR 2.0 אבל מדובר בטכנולוגיה שלא קשורה ל-FSR המקורי והרבה יותר טובה. FSR המקורי היה פח אשפה בוער, קטסטרופה איומה, סתם פילטר של reshade שאפילו לא נראה טוב כמו TSAA הטבעי של המשחקים. FSR 2.0 לעומת זאת הוא כבר סיפור אחר, הוא דורש יותר עבודה ממפתחים (בעצם רמת עבודה דומה ל-DLSS - לספק לספריה את הורקטורי תנועה) אבל גם מספק תוצאות בהתאם. הוא לא DLSS, כלומר הוא לא ממש יודע ליצור פיקסלים חדשים ולכן איכות התמונה עדין נמוכה יותר (וגם הביצועים פחות טובים כי DLSS רץ חומרתית) אבל הוא אלגוריתם מצויין. אגב, בצורה די אירונית הוא רץ טוב יותר על כרטיסים של NVIDIA מאשר AMD.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 יוני 2022, 23:16

COD חוזר לסטים.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 06 יוני 2022, 15:51

היום יש אירועה גדול של אפל ב8 בערב
יש שמועות שיוצג שם מאק בוק איר חדש
עם m2 (כרגע המחשבים של טפל עם מעבד משולב m1 בסוגים שונים שלו )

יש גם שמועה אחרת שיציגו מאק פרו עם משהו שהוא כמו
M1 אולטרה ,כפול 2

היום המחשב הכי חזק של אפל עם m1 אולטרה
שזה כמו 2 m1 max
המעבד הכי חזק שלהם כרגע לנידים שלהם

אבל ניראה בתצוגה מה יראו ,אולי באמת יציגו מאק בוק איר חדש
וזה פוטנציאלי להוריד מחיר לאיר שיצאו לפני שנתים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 יוני 2022, 16:02

למי שתהה, בסקר סטים האחרון יש ל-27% משחקני המחשב כרטיס DX12:U (כלומר עם חומרת RT, תמיכה ב-SSD מהיר וכו׳. בקיצור, תומך בכל מה שהקונסולות תומכות). בתקווה סדרה 4000 תדחוף אותנו מעל ל-50%, אחוז שיהפוך את בעלי הכרטיסים שלא תומכים ב-DX12:U ללא רלוונטים להתחשב בכמות הקז׳ואלים שיש ברשימות הללו. אז בתקווה סופסוף יתחילו לצאת בלעדיים לדור הבא ב-2023, ואז גם בשוק הPC ידרשו כרטיסי DX12:U ונשחרר את העולם הישן למות.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 06 יוני 2022, 22:19

אפל הכריזה על כמה דברים ,לא ראיתי הכל כי התצוגה שלהם
מאוד משעממת

הם כן הציגו את הm2 ,אבל זה בגדול לא מה שציפו לו
כי זה לא מיוצר ב3 מילימטר ,אלה ב5 מילימטר משופרים
בכל מקרה גם ביצועי הcpu משופרים וגם הgpu ,ובאותו זמן בטריה

הם גם הציגו את המק בוק איר החדש שניראה טוב
יש לו מסך איכותי יותר מהקודם
יש לו גם את הטעינה המגנטית, חוץ מה2 usbc
ועוד כל מיני שיפורים

אותי מעניין עם האיר m1 ירדו במחיר משמעותית
כי הם כניראה בדרך החוצה מהשוק ,לפחות אני מנחש
.בכל מקרה לא ראיתי עדין את הכל
יסתכל מחר

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יוני 2022, 13:03

מחירי הDDR5 ירדו ב20% בחודש האחרון. הם עדין די גבוהים, אבל זה משתפר.

ועוד milestone חשוב למחירי כרטיסי המסך: ה-3080 עולה עכשיו 799$ באמזןן, זה כבר ממש נוגע בMSRP. מחיר כמעט סביר של 3200₪ כולל משלוח ומיסים לארץ.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 07 יוני 2022, 19:00

קצת דברים על מה שאפל הציגו אתמול שקצת מעניין
כמו שאמרתי יש אייר חדש עם m2 ,אבל מה שאפל לא אמרו
שהדגם הכי זול ,מגיע עם 4 ליבות cpu ביצועים
4 ליבות cpu חסכוניות
ו8 ליבות gpu

לשם השוואה הm1 ,הכי זול מגיע אותו הדבר רק בgpu יש 7 ליבות ולא 8

בנוסף כמו הm1 הכי זול ,הדגם מגיע עם 8 גיגה זיכרון מאוחד
ו256 גיגה ssd ,ואין אפשרות שדרוג אחרי הקניה

בקיצור דגם הכי זול מול דגם הכי זול ,השיפורים בפועל קטנים
חוץ מעריכת תמונות ב8k ,כי אפל תומכת בזה חומרתית בm2
( וכמה שעושים את זה יקנו דווקא אייר ? )
יש גם מצלמה ורמקולים טובים יותר ואת החיבור טעינה

העניין שאפל העלו את המחיר מול האיר m1
והם עדין משאירים בינתים את הm1 באותו המחיר בשוק

מי שרוצה m2 לא מקוצץ שמגיע עם 10 ליבות gpu ו512 גיגה ssd
זה מאות דולרים יותר ,ועדין הזיכרון המאוחד ב8 גיגה
כמובן זאת אפל והם מצעים מדרגות בדגמים ,לדוגמה עד 24 גיגה זיכרון מאוחד
ולא זוכר עם עד 1 או 2 טרה ssd ,אבל זה עולה הרבה כסף
כי זה מחירי אפל
בקיצור חוץ מאיר עם m1 ו8 גיגה זיכרון מאוחד ו256 גיגה ssd
למי שזה יספיק ,שמתחילים לשחק במפרט המחירים לרוב האנשים
אופכים פחות הגיונים לקנות את האיר
זה כבר מחירים שגולשים לדגמי הפרו

חוץ מזה אפל הציגה גם דגם פרו 13 אינטס עם m2
פחות בדקתי אותו

ובנוסף אפל מפתחת את מאטל 3 ( התחליף שלה לדירקט x12 וולקן )
והכריזה על כמה משחקים שיתמכו בו ,שהכי גדול זה
ריזידנט איוול ויליג ,לא ניראה לי שהרבה מפתחות גדולות יתנו תמיכה רישמית
פשוט כי זה שוק יחסית קטן וכרגע מפוצל בין מחשבי אפל עם m1-2
לבין מחשבי מאק עם אינטל ,אלו שעדין לא שדרגו

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 08 יוני 2022, 11:09

בדה מרקר הם עשו כתבה על הכנס של אפל. הם דווקא שמו דגש על ההכרזות של אפל בנוגע לשוק הרכבים.
לדעתו של הפרשן, אפל מנסה להפוך לאנדרואיד של הרכבים: מכונית העתיד לא תכיל עוד שעונים ונוריות, אלא מסך ועליו יהיו אפליקציות שיחליפו את התצוגה של היום.
רעיון בהחלט מענין.

ובחזית אחרת, האיחוד האירופי החליט אתמול לחייב את כל יצרני המכשירים האלקטרוניים לצייד את המכשיר בשקע טעינה USB-C. זה אמור לקרות תוך שנתיים. זה כולל טלפונים, מחשבים ניידים, קונסולות, אוזניות, מקלדות ועכברים ועוד. באיחוד טוענים כי המהלך יחסוך לצרכנים כ250 מליון יורו בשנה. ההחלטה הגיעה לאחר עשור של דיונים עם היצרניות בלי להגיע להסכמה. המהלך אמור להשפיע בעיקר על אפל שתצטרך לספק את הדרישה לאייפון. דגמי המחשבים הניידים הנוכחיים של אפל כבר משתמשים במטען USB-C.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 יוני 2022, 15:20

sharonbn כתב:בדה מרקר הם עשו כתבה על הכנס של אפל. הם דווקא שמו דגש על ההכרזות של אפל בנוגע לשוק הרכבים.
לדעתו של הפרשן, אפל מנסה להפוך לאנדרואיד של הרכבים: מכונית העתיד לא תכיל עוד שעונים ונוריות, אלא מסך ועליו יהיו אפליקציות שיחליפו את התצוגה של היום.
רעיון בהחלט מענין.

ובחזית אחרת, האיחוד האירופי החליט אתמול לחייב את כל יצרני המכשירים האלקטרוניים לצייד את המכשיר בשקע טעינה USB-C. זה אמור לקרות תוך שנתיים. זה כולל טלפונים, מחשבים ניידים, קונסולות, אוזניות, מקלדות ועכברים ועוד. באיחוד טוענים כי המהלך יחסוך לצרכנים כ250 מליון יורו בשנה. ההחלטה הגיעה לאחר עשור של דיונים עם היצרניות בלי להגיע להסכמה. המהלך אמור להשפיע בעיקר על אפל שתצטרך לספק את הדרישה לאייפון. דגמי המחשבים הניידים הנוכחיים של אפל כבר משתמשים במטען USB-C.

זה לא המצב ברוב המכוניות החדשות היום ממילא? בעיקר ביוקרתיות. נסעתי במונית מרצדס לפני שבועיים וכל מה שהיה לו זה מסך סופר רחב שמתחיל בצד שמאל ומגיע עד הנוסע מימין. אין שום כפתור או מד פיזי. וזה ככה גם בטסלה ועוד יצרניות. אפל מנסה לעשות חווית OEM לכל יצרניות הרכב אבל זה לא קונספט חדש, הם רק רוצים לאחוז יותר בשוק.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 08 יוני 2022, 17:01

DrKeo כתב:
sharonbn כתב:בדה מרקר הם עשו כתבה על הכנס של אפל. הם דווקא שמו דגש על ההכרזות של אפל בנוגע לשוק הרכבים.
רעיון בהחלט מענין.

זה לא המצב ברוב המכוניות החדשות היום ממילא? בעיקר ביוקרתיות. נסעתי במונית מרצדס לפני שבועיים וכל מה שהיה לו זה מסך סופר רחב שמתחיל בצד שמאל ומגיע עד הנוסע מימין. אין שום כפתור או מד פיזי. וזה ככה גם בטסלה ועוד יצרניות. אפל מנסה לעשות חווית OEM לכל יצרניות הרכב אבל זה לא קונספט חדש, הם רק רוצים לאחוז יותר בשוק.

זה כן המצב ,וגם מכוניות זולות יחסית
חלק גדול זה מסך מגע ,ובנוסף דברים בטיחותים
לי לדוגמה ברכב זול יחסית מ2019 ,יש צפצוף של מובילאי
שמחליפים נתיב בלי איתות
וגם שמתקרבים לתאונה

לי אין ברקס חירום ,אבל זה כבר היה קיים בדגמים אחרים באותה רמת המחיר ,זה לא מונע 100 אחוז תאונות ,אבל כן מצמצם אותם
וזה דגם זול
יש לי גם זיהוי קולי שלא באמת משתמש בו
Waz מובנה
ועוד דברים בחלקם לא משתמש ,וזאת מערכת מ2019 ברכב זול יחסית
היום אני מעריך מערכות ברכבים מקבילים 2022 כבר הרבה יותר טובות
שלא לדבר על רכבים ב200 אלף ומעלה
( שלי עלה 90 אלף ,חדש ב2019 )

אני חושב שמה שאפל עושה ,זה דבר שכבר קיים אבל עוד אפשרות
תאורטית עם אפל ויצרניות מכוניות רוצות אין בעיה להכניס
מערכת אנדרואיד ,עם תמיכה בפיצרים של אפל

אני לא מכיר את אפל קייר ועם היא פועלת רק על סיליקון של אפל או פתוחה גם לאנדרואיד
אבל לאפל יש אפליקציות מסוימות שפועלות באנדרואיד
דוגמת אפל tv
אפל מיוזיק ועוד ,ככה שזה עניין של החלטה

אישית לי אין שום צורך בזה
מה שחשוב לי זה wazw שכבר קיים רק צריך לחדש את מנוי הסלולר למכונית ,שלא יצטרך לרכב על הטלפון כל הזמן

נגן מוזיקה ורדיו שכבר יש

ואפשרות חיבור לטלפון לספיוטיפי שכבר יש

למעשה המערכת גם יכולה לנגן סרטים
אבל אין לי ילדים או מסכים מאחורה ,ככה שזה פחות מעניין
אני לא יגמור את המצבר להפעיל סרטים בחניה גם ככה
לזה יש טאבלט במקרה הצורך

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 48 אורחים