נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוקטובר 2020, 20:18

הכרטיסים של AMD רצים על GAMING CLOCKS, לא על הBOOST CLOCK. בדור 5000 הם עשו את ההמצאת MARKETING הזאת, אבל ברוב המשחקים ברוב הזמן הכרטיסים רצים בסביבת ה-GAMING CLOCK. כלומר 1.8GHZ - 2GHZ במקרה של סדרה 6000.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוקטובר 2020, 20:27

טוב עברתי קצת על הפרטים של ההכרזה ולא מצאתי כלום על RT
מה לעזאזל?! זה רק מאשר את החששות שלי לגבי הנושא הזה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוקטובר 2020, 20:53

ראיתי את כל ההכרזה, הם דברו על RT אבל השאירו את זה במבער האחורי. אין פה שום ספק, NV מוחצת אותם ב-RT אז הם מנסים להקטין את המשמעות של זה. אם הם הצליחו להשוות את המצב ל-NV ולעשות כרטיסים באותו כוח, מחיר ופליטת חום אז כנראה שההבדל יהיה DLSS ו-RT. האמת שזה לא שונה מדי מסדרה 5000 מול 2000, גם שם ה-5700XT הביא אחלה ביצועים ביחס להצעה של NV בסדרה 2000 באותו מחיר אבל היה לו חסר DLSS ו-RT. מה שכן, הם אמרו במפורש שהם עובדים על DLSS משלהם (נורא מוזר, חשבתי שגיא לגמרי סבבה עם פילטר חידוד שקיים כבר שנים ב-RESHADE :) ) אבל אין להם ליבות TENSOR כך שאני משער שהביצועים יהיו קצת פחות טובים או לחליפון התוצאה תהיה קצת פחות טובה.

כך או כך, אלה חדשות ממש טובות כי נראה שסופסוף AMD נותנת תחרות. ביחוד עם ה-3090, יש מצב שAMD חתכו אותם מלמטה באיזה 500$, די מטורף. נחכה לבנצ'מארקים שיגיעו עוד כמה שבועות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוקטובר 2020, 21:19

אבל זו לא באמת תחרות... לא רואה הרבה גיימרים הולכים על זה. ונגיד אתה רוצה משהו זול יותר - קנה 2060/70 ושים DLSS ותקבל אותם ביצועים של המתחרה של ה-3080 שלהם בערך :)
זה די שינה את חוקי המשחק, לדעתי... יופי שAMD עובדים על זה, אבל זה יכול לקחת שנים רבות ועד אז סביר שעדיין תהיה תהום.
התקווה שלי היא שאינטל דווקא תציל אותנו מהיעדר התחרות הזו... אני יותר סומך עליהם בכל הקשור לVisual AI או איך שלא קוראים לתחום הספציפי הזה, מאשר AMD.
כנ״ל לגבי RT. ברור שלא יקרה כבר בנסיון הראשון, אבל לדעתי בדור של סדרה 4XXX כבר יתחיל להתחמם עם אינטל.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 28 אוקטובר 2020, 22:36

אבל dlss עובד רק על משחקים מסוימים לא?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוקטובר 2020, 22:52

כן, למרות שיש דיבור על גרסה עתידית שלא דורשת ווקטורי כיוון, כלומר תעבוד על כל המשחקים ברמת הדרייבר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוקטובר 2020, 23:04

נראה לי שזה עובד בכל המשחקים הכי ״כבדים״ שבאמת צריכים את זה... או לפחות כמעט כולם. משחקי ה״בנצ׳מרק״, שעבורם רוכשים כרטיסים רציניים.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 אוקטובר 2020, 23:08

אני חושב שהרבה מאוד פה מפספסים את הנקודה
שגם הכרטיסים האלו וגם הספינות דגל של הנווידה
זה מיעוט זניח של שוק הגימינג ,ולרוב הלקוחות הפוטנציאלים
זה ממש לא משתלם

לכאלו שבכל מקרה חיבים מחשב עבודה חזק
והתוכנות שעובדים איתן נהנות מgpu חזק ,זה מובן מהבחינה הזאת

וגם לגימרים שאוהבים ז'אנרים כבדים שפחות נפוצים בקונסולות
דוגמת משחקים כמו טוטל אוור

אבל לרוב הגימרים כרגע עדיף כבר לקנות xsx או ps5
שאומנם חלשים יותר אבל זולים בהרבה
ושם יהיה ניצול חומרה יעיל הרבה יותר

רק תיראו מה השיגו עם הxbo והps4
אני שמח שיש תחרות ,אבל אלו מחירים שלרובנו לא רלוונטים

ובעניין rt ,לא מזמן הצליחו לעשות rt בps pro
וx1x ,ברימסטר של קריסס ,זה פגע מאוד בביצועים
אבל המשחק עדין היה שחיק ככה ,וסוג של הוכחה מה אפשרי לעשות
דרך תוכנה בתכנון חכם
זה לא היה rt באיכות ש2080 מספק ,אבל מדובר בקונסולות ישנות
בעלות cpu חלשלוש ,קצת זיכרון מאוחד וכרטיסי מסך מיושנים

שקופצים לps5/ xss ,תכניקות דומות יספקו ביצועים טובים בהרבה
אני חושב שתכניקות כאלו גם יעזרו בעתיד לrt דרך חומרה

ברגע ששמים קרנים רק במקומות שהשחקן מרוכז בהם
ולא בחלקים שהשחקן לא מתרכז בהם ,אפשר להרוויח המון ביצועים

סתם לדוגמה ,נגיד החליטו שrt יפעלו על מיים
והשחקן בסירה ,אפשר לשים הרבה קרנים קרוב לשחקן
ולרדת בכמות כמה שמתרחקים מהשחקן

שזה רחוק מהשחקן אפשר גם לישתמש בתאורה אפויה
לדוגמה שקיעת שמש מאוד רחוקה מהשחקן
אפשר לעשות אפקט דמדומים אפוי

בצורה כזאת נקבל rt במקומות באמת חשובים
בדור שגם ככה רחוק מrt מלא בזמן אמת במשחקים כבדים

אני לא חושב שניראה בדור הזה חומרה ביתית שתאפשר
Rt מלא במשחק כבד
רק תיראו כמה ביצועים לוקח להפעיל את קוויק בrt מלא

אז זה תחום שכבר פיתחו אבל ימשיכו לפתח תכניקות
לתת rt בלי שיפגע יותר מידי בביצועים

דיגיטל פאונדרי בטוח ינתחו כל משחק חשוב
כמו שעשו לקריסס רימסטר
אבל שחקן ממוצע לא יבחין בזה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוקטובר 2020, 23:35

מאוד קל לישם DLSS 2.0 היום, גם כי החל מ-1.9 לא צריך לאמן אותו פר משחק כך שאין עבודה מהצד הזה למפתחים ובגלל שכיום כמעט כל משחק ממילא מחזיק וקטורי כיוון כי כולם משתמשים ב-TAA, אז בעצם יש להם כל מה שצריך ל-DLSS כך או כך. אני די בטוח שכל משחק גדול היום מישם DLSS, אפילו לא מעט אינדים, וזה רק יהפוך לנפוץ יותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2020, 01:24

יאפ. מה שאומר שבפועל, ומבלי להכנס לקטנות - הכרטיסים שלהם מהירים פי 2 מאלו של AMD, בלחיצת כפתור, אולי פי 3 עם RT :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 29 אוקטובר 2020, 08:54

Amd מפתחת משהו מקביל לdlss
חוץ מזה amd תשלוט בrt בקונסולות בדור החדש
וניחוש שלי הרבה מאוד משחקים יתמכו בrt שamd תציג
גם בpc ,גם בכרטיסים של הנווידה

כבר מזמן הפסיקו לפתח " קריסיסים " לpc
הpc פשוט מקבל פורטים מהקונסולות באפשרות לכוון הגדרות
לפי חוזק החומרה
לא ראינו יתנפלות גדולה על תמיכה בrt של הנווידה באופן רישמי
כן יש משחקים תומכים ,הרוב עדין לא
אני חושב שרוב המפתחות רוצות סטנדרט מסוים
שלא היה אפשרי לפחות לא בעלות פיתוח נמוכה
עד שיצא הדור החדש בקונסולות ,שיהיה אפשרי לעשות
סטנדרט בxss/pc/ps5

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2020, 10:27

אה, AMD פירסמו הצהרה לגבי הRT שלהם, ולפיה - הם השיגו תוצאה של 471 FPS בבנצ'מרק הRT של מיקרוסופט.
לשם השוואה - ה-3070 משיג תוצאה של 475 FPS... אבל, וזה חתיכת "אבל" - הם לא ציינו איזה מהכרטיסים שלהם השיג את התוצאה הזו, מה שמוביל אנשים להניח שמדובר בכרטיס החזק ביותר, שמתחרה עם ה-3090.
אגב, ה-3080 מקבל בבנצ'מרק הזה 635 FPS וה-3090 מקבל 749 FPS.
בקיצור - נשמע שהם אולי חצי דרך להשוות לNVIDIA בביצועי הRT, וגם זה לא ממש במשחקים אלא באיזה דמו. יהיה מאוד מעניין לראות השוואות רציניות עוד כמה שבועות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 אוקטובר 2020, 11:05

Laskin כתב:נראה לי שזה עובד בכל המשחקים הכי ״כבדים״ שבאמת צריכים את זה... או לפחות כמעט כולם. משחקי ה״בנצ׳מרק״, שעבורם רוכשים כרטיסים רציניים.

אולי בעתיד זה יהיה המקרה, אבל נכון לעכשיו זה ממש לא המצב. המשחק היחיד שבאמת מכביד על הPC שלי ויש לו DLSS 2.0 הוא קונטרול. אני בטוח שיש עוד כמה משחקים שייחשבו 'כבדים', אבל כגיימר רציני עם PC חזק שמשחק את רוב המשחקים שם אני לא נתקלתי בעוד כאלו.
באמצע אפשר לשים את מטרו אקסודוס, שיש לו תמיכה בDLSS 1.0 הישן בלבד, וזה פתרון פשוט נוראי, בלי שאלה בכלל עדיף לשחק אותו על 1080P אם יש בעיות ביצועים.
מהצד השני, אני יכול סתם ככה לשלוף מהראש משחקים שייאמצו את הPC שלי ואין להם פתרון DLSS: מAC אודיסי, RDR2, או משחקי אסטרטגיה כבדים כמו 3K TW. האמת שכרגע זה עדיין קצת טריקי כי יש לי את הכרטיס החלש ביותר שתומך בDLSS (הRTX2060), ואין משחקים רבים שממש מאמצים אותו. עם זאת אני משחק ב1440P, ואני בטוח שלרשימת המשחקים הכבדים שלא תומכים בDLSS אפשר להכניס משחקים רבים שהם קצת ישנים יותר וירוצו באופן בעייתי על 4K.
בכל מקרה המצב אולי ישתנה בעתיד (לדוגמה סייברפאנק יתמול), אבל שוב, נכון לעכשיו אפילו לא חצי מהמשחקים הכבדים תומכים בזה, בטח שלא כל או רוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2020, 11:10

אין בכלל ספק ש-RT של AMD פחות יעיל מזה של NV. מעבר לזה שהישום RT שלהם פחות יעיל, הוא גם תופס את ה-TMU (יחידות הטקסטורה) של ה-GPU כשהוא מריץ חישובי RT כך שבעצם מחליפים ביצועי טקסטורות בביצועי RT בזמן שאצל NV זאת יחידה עצמאית. אני משער שגם AMD יגיעו לשם, אולי RDNA3 או 4 יכיל כבר יחידות RT עצמאיות. האמת, אני רואה בדור הזה עוד ועוד דברים עוברים ל-RT בגרסת המחשב ואני לא אהיה בשוק אם כשהפס6 תשוגר, ארכיטקסטורה של כרטיסים כבר תתרכז יותר ב-RT מאשר ברסטוריזציה.

בנוגע ל-DLSS, כמובן שיש אינספור משחקים שלא תומכים בזה אבל אלה שכן, 3070RTX ב-500$ כנראה ינצח 6900XT ב-1000$ כך שגם אם היתרון הזה לא קיים בכל משחק, הוא יהיה בהרבה משחקים בפרופיל גבוה.

כך או כך, אנחנו צריכים לחכות לביצועים. כלומר ל-AMD יש 3080RTX במעבדה כבר כמה זמן והם טוענים שה-6800XT משווה אליו ומנצח אותו בלא מעט משחקים אבל משום מה הם תמחרו אותו זול יותר מ-3080RTX אפילו שיש לו 60% יותר זיכרון. אז השאלה היא למה? אולי זה מהלך אגרסיבי לתפוס את השוק, אני משער שנצטרך לחכות ולראות בנצ'מארקים שבטח יגיעו עוד שבוע או שבועיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2020, 11:23

Stick כתב:
Laskin כתב:נראה לי שזה עובד בכל המשחקים הכי ״כבדים״ שבאמת צריכים את זה... או לפחות כמעט כולם. משחקי ה״בנצ׳מרק״, שעבורם רוכשים כרטיסים רציניים.

אולי בעתיד זה יהיה המקרה, אבל נכון לעכשיו זה ממש לא המצב. המשחק היחיד שבאמת מכביד על הPC שלי ויש לו DLSS 2.0 הוא קונטרול. אני בטוח שיש עוד כמה משחקים שייחשבו 'כבדים', אבל כגיימר רציני עם PC חזק שמשחק את רוב המשחקים שם אני לא נתקלתי בעוד כאלו.
באמצע אפשר לשים את מטרו אקסודוס, שיש לו תמיכה בDLSS 1.0 הישן בלבד, וזה פתרון פשוט נוראי, בלי שאלה בכלל עדיף לשחק אותו על 1080P אם יש בעיות ביצועים.
מהצד השני, אני יכול סתם ככה לשלוף מהראש משחקים שייאמצו את הPC שלי ואין להם פתרון DLSS: מAC אודיסי, RDR2, או משחקי אסטרטגיה כבדים כמו 3K TW. האמת שכרגע זה עדיין קצת טריקי כי יש לי את הכרטיס החלש ביותר שתומך בDLSS (הRTX2060), ואין משחקים רבים שממש מאמצים אותו. עם זאת אני משחק ב1440P, ואני בטוח שלרשימת המשחקים הכבדים שלא תומכים בDLSS אפשר להכניס משחקים רבים שהם קצת ישנים יותר וירוצו באופן בעייתי על 4K.
בכל מקרה המצב אולי ישתנה בעתיד (לדוגמה סייברפאנק יתמול), אבל שוב, נכון לעכשיו אפילו לא חצי מהמשחקים הכבדים תומכים בזה, בטח שלא כל או רוב.

מקבל את התיקון, אבל כשאני מסתכל קדימה - קשה לי לדמיין הרבה משחקים שלא יתמכו בזה. הנה עכשיו WD:L תומך אז סביר שבהמשך גם AC:V יקבל ושאר משחקי יובי, COD הבא תומך, סייברפאנק שהולך להיות הCRYSIS/WITCHER של השנים הקרובות תומך בזה... משחקים עם RT הולכים לתמוך בזה, ושם הכי צריך את זה.
מן הסתם משחקים ישנים יותר שיצאו לפני שהיה את 2.0 מתקשים קצת, אם כי חלקם כן מצליחים לעשות זאת רטרואקטיבית, אבל כשקונים כרטיס מסך לא קונים בשביל מה שיש אלא בשביל מה שיהיה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 אוקטובר 2020, 12:16

בסדר גמור, אני לא טוען שDLSS זה לא טוב או שלא יהיה לזה שימוש עתידי מוצלח, אישית נניח אני לא באמת רואה כל סיבה ללכת על כרטיס לא מנוידיה. פשוט נוצרה כאן אווירה שDLSS הוא כבר היום משהו שמשנה את חוקי המשחק בכל השוק וזה לא נכון - היום הוא עדיין הבטחה שכנראה באמת תתחיל להתממש בשנה בקרובה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2020, 12:39

DLSS כבר משנה את כללי המשחק, השאלה היחידה היא בכמה משחקים הוא ייושם. איכשהו יצא שכל משחק גדול ששחקתי לאחרונה ואני אשחק בזמן הקרוב מכיל DLSS, כך שזה ממש נחמד, עם דגש על סייברפאנק שהוא כנראה המשחק הכי גדול שיוצא בשנה הקרובה ויש בו כל כך הרבה ישומים של RT ש-DLSS הולך להיות חובה. האמת, סייברפאנק בהגדרות הכי גבוהות וכל ה-RT בשילוב עם DLSS כנראה יתפקד יותר טוב על איזה 2070 מאשר על 6900XT להתחשב בשילוב של DLSS והעובדה שכרטיסי אמפר הרבה יותר טובים ב-RT מאשר סדרה 6000.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 אוקטובר 2020, 13:15

נכון, סייברפאנק הוא כנראה נקודת המפנה בהרבה מובנים, גם ציינתי את זה.
אני לא טוען שDLSS זה לא דבר מוצלח, שוב, אישית יש לי רק כרטיסי נוידיה ויהיו לי (בתקווה איזה 4070) רק כרטיסי נוידיה. פשוט הטענה שנאמרה כאן שכבר היום כל משחק כבד תומך בזה לא נכונה, פחות מחצי מהמשחקים הכבדים היום תומכים בDLSS, זו טכנולוגיה שעדיין לא מימשה את הפוטנציאל שלה מבחינת ההיקף. באופן אישי מכל המשחקים שלי רק קונטרול מיישם היום DLSS בצורה טובה, וגם אותו אגב שיחקתי לפני היציאה של 2.0 ושיחקתי על 1080p בלעדיו בגלל זה.
אבל אני לחלוטין מסכים שהיום היא עובדת מדהים, ושנראה שבשנה הקרובה היישום שלה ישבור לתוך המיינסטרים, ומשם כבר זה באמת גיים צ'יינג'ר בפועל בקנה מידה שלא משאיר לamd מה למכור.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2020, 13:38

DrKeo כתב:האמת, סייברפאנק בהגדרות הכי גבוהות וכל ה-RT בשילוב עם DLSS כנראה יתפקד יותר טוב על איזה 2070 מאשר על 6900XT להתחשב בשילוב של DLSS והעובדה שכרטיסי אמפר הרבה יותר טובים ב-RT מאשר סדרה 6000.

זה בדיוק מה שכתבתי לפני כמה הודעות, ולכן - אין פה שום חידוש בתחום ה"תחרות".
תעזרו לנו, אינטל... אתם התקווה היחידה שלנו :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2020, 14:19

אני כן חושב שיש חשיבות לתחרות אמיתית בביצועי בסיס. פיצ'רים נוספים זה טוב ומצויין, אבל קודם שתהיה תחרותיות בביצועים ושפיצ'רים יהיו ההבדל הגדול. כלומר אם 6800XT מתפקד כמו 3080RTX, אז בהחלט אפשר לעשות את השיקול האם ביצועי RT טובים יותר ו-DLSS שווים את האקסטרה (נניח) 50$ ש-NVIDIA מבקשת. אבל בסוף זאת תחרות וכבר עשינו צעד גדול אם AMD פחות או יותר משווה ביצועים ל-NV בדור החדש הזה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 אוקטובר 2020, 15:03

כשDLSS יפרוץ למיינסטרים ובאמת יהיה קיים כברירת מחדל בכל משחק חדש שיוצא אני חושב שאין תחרות. על RT אפשר לדבר, כי אתה אכן מוותר על פיצ'ר וחוסך כסף (נניח). אתה חוסך כסף ומוותר על הגדרה גרפית, לא שונה מאוד מלקנות 3070 במקום 3080 לצורך העניין.
אבל בעניין הDLSS הם יהיו חייבים לתת פתרון מקביל באותה רמה (עובדים על זה, סבבה, בואו נראה), או לעקוף בצורה משמעותית את הביצועים של נוידיה, לא להשוות ולחסוך כמה דולרים. או כמובן להיות ממש זולים ברמה שתהפוך את נוידיה פתאום לאקסלוסיבי בצורה קיצונית, ולא כמו היום האלטרנטיבה היקרה (והמשתלמת) קצת יותר.
לא מדובר פה בפיצ'ר גרפי כזה או אחר, כשזה עובד כמו שזה אמור לעבוד, ואנחנו יודעים שהחל מ2.0 זה כבר עובד מדהים ורק ישתפר, זה פשוט מעלה ביצועים. אין שום סיבה לא להשתמש בזה, ברור שברוב המשחקים על ה3080 היום אין באמת צורך, אבל עתידית כל משחק שיגרד את ה60 מלמטה ב4k אצל שניהם, פשוט יהיה יציב לגמרי אצל נוידיה. כל משחק שמתקשה לרוץ יציב אפילו עוד יותר, ירוץ נהדר אצל נוידיה, זה לא סתם עוד פיצ'ר גרפי.
בסוף אתה יכול להצביע על ביצועים זהים עד מחר אבל כשאין סיבה לא להשתמש בDLSS, אז הגרפים ההם לא באמת מייצגים את השימוש הממוצע האמיתי של הכרטיס. ברגע שDLSS יהפוך לסטנדרט אז הגרפים האלו צריכים להיות כרטיס של amd מול כרטיס מקביל של נוידיה עם DLSS פועל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2020, 22:22

אני לגמרי מסכים, אבל אני משער שגם DLSS משלהם יגיע (כלומר הם אמרו את זה בתצוגה) כך שלפחות כרגע, עד שזה קורה, זה נחמד לראות אותם מדביקים פער שNVIDIA מחזיקים עליהם כבר כמעט עשור. זה לא שונה מדי מאינטל ו-ZEN, קודם מנסים להדביק, אז בסוף משיגים.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 30 אוקטובר 2020, 16:09

DrKeo כתב:בנתיים ההבטחות נראות טוב!
- 6800 ב-579$ שאמור לעמוד בין -3070RTX ל-3080RTX
- 6800 XT ב-649$ שאמור להתחרות ב-3080RTX
- 6900 XT ב-999$ שאמור להחרות ב-3090RTX

מעניין כל הדבר הזה, ההבטחות מאוד גדולות כך שנצטרך לחכות ולראות. אגב, למי שתהה, הפס5 עם מהירות שעון גבוהה מכל הכרטיסים האלה אז... WTF.

קצת מאכזב מבחינת התמחור... זה נכון שהם מצליחים לתת יותר פייט הפעם, אבל זה כמו בדור הנוכחי של הרייזן שבו הם הקפיצו את המחירים בעוד 50 דולר בגלל שלאינטל אין באמת מענה. הפער במחיר בין ה-6800 ל-6800XT בכלל נראה זניח (קצת יותר מ-10%) ככה שלא ברור למה שמישהו יקנה 6800 רגיל - ואני לא אתפלא אם התוכנית המקורית שלהם היתה לשגר אותם ב500/600. אבל אני מניח שנחכה לבנצ'מרקים.

Stick כתב:בסדר גמור, אני לא טוען שDLSS זה לא טוב או שלא יהיה לזה שימוש עתידי מוצלח, אישית נניח אני לא באמת רואה כל סיבה ללכת על כרטיס לא מנוידיה. פשוט נוצרה כאן אווירה שDLSS הוא כבר היום משהו שמשנה את חוקי המשחק בכל השוק וזה לא נכון - היום הוא עדיין הבטחה שכנראה באמת תתחיל להתממש בשנה בקרובה.

DLSS זה פקקט כמו שPhysx בזמנו היה פקקט או שGsync היה פקקט: זה פשוט עוד אלגוריתם upscale ו-sharpen שמסתמך על למידת מכונה אבל מצד שני מצריך הטמעה יחודית מהמפתחים בעבוד תמיכה בחלק מינורי ממפרטי החומרה הקיימים בשוק (ודווקא לא בכרטיסים החלשים יותר שבאמת צריכים אותו), ואתה בדרך כלל משלם עליו בפרמיום.
פתרונות אחרים ופשוטים יותר הם אוניברסליים, עושים עבודה סבבה, ובתכלס הגענו גם ככה לנקודה שבה כרטיסי מסך בטווח העליון של הסקאלה נותנים עבודה על מסכי 1440p ואפילו 4K בלי שבכלל צריך upscale, ככה שמדובר בפיצ'ר די מיותר (פשוט פחות מיותר מRTX).
האמת? אני לא אתפלא אם אפילו ה-Smart Access Memory של AMD בדור הנוכחי (ומצריך גם כרטיס מסך מהדור החד וגם מעבד חדש שלהם) יהיה משהו יותר משמעותי לביצועים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 אוקטובר 2020, 17:01

זה לא ״פקקט״, זה פאקינג חלום :)
זה מאפשר לשחק משחקים שתומכים בזה בהגדרות הכי גבוהות, ברזולוציות הכי גבוהות, ללא פשרות.
אם אתה רוצה לשחק משחק מירוצים יפה ב-120 פריימים מבלי להוריד את כל ההגדרות למדיום במקרה הטוב - זו הדרך היחידה לעשות זאת. אם אתה רוצה לשחק בקונטרול ב-4k עם כל הRT - זו הדרך היחידה לעשות זאת. אם תרצה לשחק בסייברפאנק עם RT כנראה שזו גם תהיה הדרך היחידה לעשות זאת,ברזולוציה גבוהה ורמת פירוט גבוהה יחסית.
אם משחקים ימשיכו לתמוך בזה יותר ויותר זה לא יהיה כמו פיזיקס שמתאים רק לאפקטים מסויימים מאוד ו-Gsync דווקא מוצלח למדי אבל בשביל זה צריך גם מסך תומך אז זה לא אותו דבר

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 אוקטובר 2020, 20:02

עוד upscaler מבוסס ML בין כל הupscalerים מבוססי ML כמו DLSS או... DLSS ויש גם את... DLSS :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים