נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 25 יולי 2021, 17:33

Stick כתב:אני לא משחק משחקים תחרותיים בכלל, אבל יאללה, שכנעתם אותי!
המלצות על מקלדת חוטית טובה? :)

One does not simply ask for keyboard recommendation וזה :D
אם הכיוון הוא מכנית (ואני מקווה מאוד שזה אכן המצב),ואין לך אופציה להתנסות באיזו חנות/חברים בסוגי הסוויצ'ים השונים אז אני אנסה לסכם לך את ההבדלים כאן עבור אלו ששווה לשים לב אליהם-
סוויץ' אדום- כוח מינימלי שנדרש ל-register של מקש,מעולה למשחקים תחרותיים כי זמן התגובה מאוד מהיר,פחות מומלץ לשימוש מגוון כי למשל בכתיבה יכול להוביל למצב שאם האצבעות שלך נחות על מקשים,הסוויץ' הזה כל כך רגיש שהוא ירשום גם אותם,או אם באת ללחוץ על מקש כלשהו בהקלדה והתבלבלת ברגע שנגעת בו כמו שקורה לכולנו פה ושם,הסוויץ' הזה ככל הנראה ירשום אפילו את הנגיעה הקלה הזו. אין לסוויצים האלה את הפידבק הכיפי של המקלדות המכניות,אז זו גם נקודה להתחשב בה.

סוויץ' כחול- נחשב סוויץ' הדגל של המקלדות המכניות,יש tactile feedback ממש כיפי עם כל הקלדה אבל,וזה אבל גדול,הסוויץ' הזה ר-ו-ע-ש ברמה שאני לא ממליץ עליו לאף אחד שלא גר לבד,כי זה ממש יכול לסכן שלום בית,בעיקר בשעות הלילה.

סוויץ' חום- הסוויץ' שאני בחרתי,נחשב middle ground מומלץ לרוב המשתמשים- אחלה פידבק בהקלדה,ורמת רעש סבירה מאוד שלי לפחות לא עשתה בעיות עד היום. מעולה לגיימינג ולהקלדה מרובה,אבל הוא סוג של jack of all trades,master of none כזה. עדיין,אני ממליץ עליו למי שמעולם לא התנסה במקלדת מכנית.
יש עוד כל מיני סוויצים אחרים כמו סוויץ' speed שהוא סוג של נגזרת של הסוויץ' האדום,אבל אלו העיקריים שהייתי שם לב אליהם.

לגבי מקלדת מומלצת,מקלדת מכנית איכותית יכולה לעלות כמה מאות שקלים,הייתי בודק דגמים של coolermaster ו-Corsair אם בא לך להשקיע קצת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2021, 18:15

Laskin כתב:זו הסיבה שאני אומר שהXSS לא תוכל אולי להתמודד עם משחקים שיצאו באמצע הדור והלאה, והאמת שגם הXSX והפס5, כי המשחקים יהיו כל כך הרבה יותר מתקדמים שכנראה הקונסולות יחזיקו את התעשייה ממש לאחור או שיאלצו לעבוד קשה הרבה יותר כדי לגרום להם לעבוד (למשל - עבודה כפולה על תאורה כפי שדיברנו)… ולכן אני גם חושב שדרישות המינימום במחשב עדיין לא יחייבו כרטיס RT עד לקראת סוף הדור.

יאללה שהשנה הארורה הזו תעבור כבר, שנה הבאה - מחשב חדש ואולי גם אייפון חדש… אם סוף סוף יוותרו על הנוץ׳ האיום.

לגבי מקלדות - אני מאוד אוהב את האלחוטית שלי, היא לא עושה לי אף פעם בעיות ואפילו ניתן להכניס אותה למרחב הוירטואלי בVR שלי :)
אבל אני לא משחק איתן כמעט. אני גם על הספה ואין עמדת מחשב בכלל, אז חוטי מן הסתם לא בא בחשבון.

הדור הקודם החזיק את התעשיה מאחור הרבה יותר ממה שהדור הנוכחי הולך להחזיק. הדור הנוכחי מאוד מאוזן, יש בו כל מה שצריך במחשב גיימינג טוב מ-2020 וזה כולל כרטיס מסך לא רע, מעבד מצויין ו-SSD מדהים ממש. הפס4 הייתה קטסטרופה של PC ב-2013 ושלא נדבר על ה-X1. אין לי ספק שהמחשב יוחזק פחות מאחור מהדור האחרון. גם בנושא ה-RT, הרבה יותר קל לתת לשחקני המחשב RT יחודי להם מאשר לתת להם יתרונות שינצלו את ה-CPU שהיה להם ביחס ליגואר המסכן. אתה כבר היום רואה דברים כמו סייברפאנק ששופך ערימות של RT שהקונסולות בחיים לא יתמודדו איתן בתקופה שבה RT לא בדיוק נמצא בכל מחשב. זה כבר בטוח מנצל יותר את הGPU מאשר משחקים שרצים ב-400fps על הCPU הממוצע בגלל שהיגואר הוא כזה מסכן.

Stick כתב:אני לא משחק משחקים תחרותיים בכלל, אבל יאללה, שכנעתם אותי!
המלצות על מקלדת חוטית טובה? :)

אני די אנטי למקלדות מכניות, אין חיה כזאת מקלדת מכאנית שלא תגרום לך לריב עם הבת זוג. אני יודע שאתה בדירת שותפים אבל גם עם שותפים זה לא בדיוק כיף, ביחוד שכל הבית ידע מתי אתה מקליד. לפחות אני מעדיף את הפרטיות שלי בנושא הזה, אני לא צריך שהשכנים ישמעו שאני בבית רק מהעוצמה של המקלדת המכנית. אתה גם תשמע תלונות מחברים ששומעים אותה ב-VC, זה כמובן מבאס אבל הופך לממש קטסטרופה כשאתה מדבר עם מישהו בטלפון ואתה מחליט להקליד תוך כדי והוא שומע שאתה לא מרוכז בשיחה כי המקלדת שלך כל כך פאקינג רועשת :)

בכל מקרה, אם אתה הולך על לא מכנית, אז אני ממליץ בחום על ה-APEX 3, היא אמורה לעלות לך בסביבות ה300 שקלים ויש לה איכות חומרים פשוט מעולה ואפילו עומדת בתקן IP32 כך שלא כל שפיכה של קולה תשמיד לך אותה.

אם אתה הולך על מכנית, תקשיב לפייג׳ :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 26 יולי 2021, 12:18

^ מצטרף להמלצה להיזהר עם מקלדות מכניות - ולכל הפחות אתה חייב לבדוק אותן פיזית לפני שאתה קונה אחת. זה לא רק הרעש, אלא גם ה'קליקיות' שלהן שלא בטוח שתאהב. תחושה של המקלדות הנוראיות מהאייטיז...
בצד של מקלדות ממברנה, גם לרייזר, גם לקורסייר וגם ללוגי'טק יש אופציות מצוינות באזור ה-200-300 ש"ח. אני יודע שכתבת שRGB לא מעניין אותך, אבל קח בחשבון שבניגוד לכל מיני גימיקים מסביב, במקלדת עצמה תאורה היא דבר מאד שימושי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 26 יולי 2021, 12:45

דיס המלצה חזקה מאוד על מוצרי רייזר בכללי. סיפרתי כאן הרבה פעמים על העכברים שמתו מיד בתום האחריות, וגם נדב יידע להעיד על כך מניסיון אישי שלו.

בנוגע למכנית מול ממברנה - מה שיותר עושה לך את זה. אני חושב שאם הולכים על מכנית, חשוב מאוד לנסות אותה קודם לכן. אצלנו בעבודה יש מקלדות מכניות של קורסייר שחלקן עם סוויצ' חום של צ'רי וחלקן עם סוויצ' אפור של צ'רי( נראה לי ה speed שלהם). אישית, אני יותר מתחבר לאפור מהחום. ובבית יש לי בכלל מקלדת לוג'יטק עם סוויצ' romer-g tactile שנותן תחושה אחרת אבל גם כיפית. להשוות לשנות ה80, לדעתי, עושה עוול למקלדות מהדור הנוכחי. אומנם יש פרק התרגלות של איזה שבוע למקלדות המכניות, אבל לדעתי הן יותר כיפיות לשימוש. בפן הרעש - אישתי אוהבת את הצליל מאוד( רטרו של מכונת כתיבה וזה).

בכל מקרה, הייתי שנים עם מקלדות ממברנה והן אחלה, אבל הייתי הולך על חברה נורמלית כמו לוג'יטק או סטיל סירייס ובטח לא רייזר. בהרבה מקלדות שמגיעות עם rgb, אגב, אתה יכול לתקוע את הנורות על צבע אחד וזהו. זה באמת די נוח כשיש תאורה במקלדת.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 יולי 2021, 13:07

אני רק אמליץ שוב על הAPEX 3, מקלדת ממברנה של סטיל סירייס. רוב המוצרים של סטיל סירייס הם כמה רמות מעל רוב מוצרי הגיימינג מבחינת איכות חומרים, מוצרים של חברות כמו רייזר שמתמחות בגיימינג לרוב מתפוררים בידיים אחרי שנה. לי מתו שני עכברים שלהם, החזיקו בול שנה. אז שוב, המלצה חמה על סטיל סירייס (יש לי עכבר, מקלדת, פד ואוזניות שלהם. כולם סופר מומלצים), אני ספציפית משתמש ב-APEX 3 והיא בסיסית ומאוד איכותית עם תקן IP32 למקרים שאתה נותן בטעות מכה עם המרפק לכוס קולה.

הצבעים שלה ניתנים לתכנות, אני גם לא סובל לדים צבעוניים למניהם אז בחרתי לה אור בצבע אדום כהה, כזה שהעין כמעט לא שמה לב אליו אבל בו בזמן מאיר את המקשים בצורה מספקת בכדי להיות אפקטיבי בחושך. אתה גם יכול לכבות את האור לגמרי, למרות שזה כן עוזר להשאיר קצת אור דולק להקלדה בחושך. ואם תרצה, הLED שלה עובד עם רוב המשחקים הגדולים, במקרה שלי היא דולקת בירוק בוהק כשהHP שלי נמוך ב-overwatch אבל זה המקרה היחיד שאני משתמש בLED בגיימינג.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 26 יולי 2021, 22:39

Klayman כתב:דיס המלצה חזקה מאוד על מוצרי רייזר בכללי. סיפרתי כאן הרבה פעמים על העכברים שמתו מיד בתום האחריות, וגם נדב יידע להעיד על כך מניסיון אישי שלו.

לא יודע לגבי העכברים שלהם. שמעתי עליהם דברים רעים, אבל דווקא שתי מקלדות של רייזר Cynosa עושות בינתיים עבודה מצויינת טפו טפו טפו (ואני כנראה לא אנומליה, כי המקלדת עם 4.7 באמזון ומעל 13K ביקורות). האלטרנטיבות שלי בזמנו בטווח המחיר היו G213 של לוגי'טק וK55 של Corsair, והיום יש מצב שהייתי הולך דווקא על הApex של Steelseries - אז בהחלט יש פה מבחר למי שמעדיף מותג כזה על אחר.

כשאני חושב על זה, אצלי אלו דווקא העכברים של לוגי'טק שנוטים למות קצת אחרי בתום האחריות, אבל הם כל כך מוצלחים בכל השאר (ויש עליהם תמיד כאלו מבצעים טובים באמזון) שאני תמיד מוצא את עצמי קונה עוד אחד. אני ב-G602 השלישי שלי כבר כי אני פשוט לא מוצא משהו שיותר נוח ביד.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 26 יולי 2021, 22:41

אני עם G502 כבר 5 שנים והוא משרת אותי מעולה,לפני זה הייתי עם MX518 עשור וגם הוא שרד כמו גדול,אין לי טענות למוצרים של לוג'יטק.
אני מאוד אוהב את ה-Corsair K70 RGB שלי,אפילו שאת ה-RGB כיביתי אחרי יומיים,באמת שאין לי צורך בזה.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 26 יולי 2021, 23:01

מת על העכברים של לוגיטק, בעיקר ה-518 שהיה העכבר שלי שנים ארוכות (עד שהפלתי אותו פעם אחת יותר מדי) וה-518 המחודש שאני משתמש בו בשנה וחצי האחרונות. היו לי אוזניות שלהם והן היו די פח מבחינת איכות בניה, אבל אני מניח שזה מאוד משתנה פר דגם.

לגבי מקלדות מכניות - אני כבר לא מעט זמן עם מכנית זולה, סביבות ה-70 דולר, עם סוויצ'ים של outemu. אני די מרוצה, אבל ההבדל בנוחות באמת לא כזה משמעותי לעומת ממברנה וללא ספק מקריבים שקט. אני בדרך כלל בלי RGB (או בעוצמה נמוכה) אבל זה חביב.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 יולי 2021, 00:57

תודה רבה על כל התגובות, אם כך אכן אלך לבדוק פיזית מקלדות מכניות ואחליט מה דעתי.
תודה!

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 יולי 2021, 04:48

swym כתב:
Klayman כתב:דיס המלצה חזקה מאוד על מוצרי רייזר בכללי. סיפרתי כאן הרבה פעמים על העכברים שמתו מיד בתום האחריות, וגם נדב יידע להעיד על כך מניסיון אישי שלו.

לא יודע לגבי העכברים שלהם. שמעתי עליהם דברים רעים, אבל דווקא שתי מקלדות של רייזר Cynosa עושות בינתיים עבודה מצויינת טפו טפו טפו (ואני כנראה לא אנומליה, כי המקלדת עם 4.7 באמזון ומעל 13K ביקורות). האלטרנטיבות שלי בזמנו בטווח המחיר היו G213 של לוגי'טק וK55 של Corsair, והיום יש מצב שהייתי הולך דווקא על הApex של Steelseries - אז בהחלט יש פה מבחר למי שמעדיף מותג כזה על אחר.

כשאני חושב על זה, אצלי אלו דווקא העכברים של לוגי'טק שנוטים למות קצת אחרי בתום האחריות, אבל הם כל כך מוצלחים בכל השאר (ויש עליהם תמיד כאלו מבצעים טובים באמזון) שאני תמיד מוצא את עצמי קונה עוד אחד. אני ב-G602 השלישי שלי כבר כי אני פשוט לא מוצא משהו שיותר נוח ביד.

מעניין איפה שמעת דברים רעים על העכברים שלהם, כי דווקא ה Deathadder שמת לי פעמיים (ונראה לי גם לנדב), נמצא על ציון 4.6 כוכבים באמזון, עם מעל 15K ביקורות.
https://www.amazon.com/Razer-DeathAdder ... B01LXC1QL0
בכל מקרה, מוזמן להריץ חיפוש בנוגע לשירות הלקוחות שלהם, בקרת האיכות על המחשבים הניידים שלהם וכו'. אני כבר נכוותי וכך גם עוד כמה שאני מכיר עם מוצרים נוספים שלהם. אני באמת בספק שמקלדת שלהם תתקלקל במהרה או משהו כזה (בוא, מקלדות אמורות להחזיק המון שנים ולא באמת להתקלקל), אבל אני פשוט לא יכול להמליץ על שום מוצר של החברה הזאת בלב שלם.

לגבי לוג'יטק - הייתי עם הG402 מעל 5 שנים לדעתי, והחלפתי אותו רק כי קיבלתי במתנה עכבר של SteelSeries שקצת יותר מתאים לי ליד. בערך כל מוצר שהיה לי שלהם החזיק מעמד בצורה מדהימה, אז אולי דווקא ה G602 (דגם שלא כ''כ שמעתי עליו עד עכשיו),הוא דוגמא לא מייצגת כ''כ :).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יולי 2021, 10:53

Klayman כתב:
swym כתב:

מעניין איפה שמעת דברים רעים על העכברים שלהם, כי דווקא ה Deathadder שמת לי פעמיים (ונראה לי גם לנדב), נמצא על ציון 4.6 כוכבים באמזון, עם מעל 15K ביקורות.
בכל מקרה, מוזמן להריץ חיפוש בנוגע לשירות הלקוחות שלהם, בקרת האיכות על המחשבים הניידים שלהם וכו'. אני כבר נכוותי וכך גם עוד כמה שאני מכיר עם מוצרים נוספים שלהם. אני באמת בספק שמקלדת שלהם תתקלקל במהרה או משהו כזה (בוא, מקלדות אמורות להחזיק המון שנים ולא באמת להתקלקל), אבל אני פשוט לא יכול להמליץ על שום מוצר של החברה הזאת בלב שלם.

לגבי לוג'יטק - הייתי עם הG402 מעל 5 שנים לדעתי, והחלפתי אותו רק כי קיבלתי במתנה עכבר של SteelSeries שקצת יותר מתאים לי ליד. בערך כל מוצר שהיה לי שלהם החזיק מעמד בצורה מדהימה, אז אולי דווקא ה G602 (דגם שלא כ''כ שמעתי עליו עד עכשיו),הוא דוגמא לא מייצגת כ''כ :).

אכן מת לי deathadder אחרי שנה ואז, בטפשותי, קניתי שוב deathadder שלאחר שנה כל הגומי אחיזה התקלף ונקרע כליל. הזמנתי לפני שנתיים SteelSeries Rival 310 ואני איתו מאז, עכבר פשוט נהדר. בשלוש שנים האחרונות כשמישהו קונה מוצר גיימינג אני כופה עליו לקנות SteelSeries, הם באמת מרגישים לי החברת מוצרי גיימינג היחידה שעושה מוצרים טובים. אפילו עם לוג׳יטק יש לי נסיון רע אבל זה היה עם עכברים אלחוטיים וזאת קטגוריה שאני ממילא לא אוהב במיוחד כך שאולי זה לא היה מיצג.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יולי 2021, 11:32

השמועות האחרונות ל-4090RTX:

במהירות 2Ghz מדובר בכרטיס של 73.7TF, הם טוענים שהוא 2.2Ghz+. במהירות 2.2Ghz מדובר ב-81.1TF למרות שזה לא נשמע לי אמין במיוחד כי כרטיסים חצי מקצועיים כמו ה-3090 בדרך כלל רצים במהירות שעון יחסית נמוכה בשביל אורך חיים ארוך. אולי ה-4080RTX יהיה 2.2Ghz+. כך או כך מדובר ביותר מפי 2 ביצועים מסדרה 3000.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 27 יולי 2021, 12:15

עוד ארכיטקטורה בלי HBM..חבל,GDDR6X ממש power hungry לעומת HBM2e.
בכל מקרה,טוב לראות את שיפור ה-clocks

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יולי 2021, 12:17

Uncle Pey'j כתב:עוד ארכיטקטורה בלי HBM..חבל,GDDR6X ממש power hungry לעומת HBM2e.
בכל מקרה,טוב לראות את שיפור ה-clocks

אין באמת מטרה ב-HBM בכרטיס ביתי. בשביל מה, לחסוך 20W ולהעלות את המחיר ב-200$? הסיבה היחידה ש-AMD השתמשו ב-HBM הייתה כי GCN הייתה ארכיטקטורה אשפתית שהתחממה כל כך וזללה כל כך הרבה כוח שכל וואט היה להם קריטי. בנוסף היא גם הייתה זללנית רוחב פס ורק HBM יכל לספק אותו, ארכיטקטורות מודרניות לא צריכות את הרוחב פס הזה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 28 יולי 2021, 14:30

Klayman כתב:מעניין איפה שמעת דברים רעים על העכברים שלהם, כי דווקא ה Deathadder שמת לי פעמיים (ונראה לי גם לנדב), נמצא על ציון 4.6 כוכבים באמזון, עם מעל 15K ביקורות.

ספציפית במקרה שלי? ביקורות בNewegg ככשקלתי לקנות שם את ה-Mamba האלחוטי בסייל, אבל הוא קיבל דירוג של שלושה כוכבים (באמזון העכבר הזה לא מופרד מגדרסת הelite הלא אלחוטית, אז הדירוג לבדו היה פחות רלוונטי) + בשרשור של הסייל עצמו ברדיט היו בעיקר דיס-המלצות עליו, עם תלונות חוזרות בעיקר על איכות הבניה והתוכנה הנלווית.

Klayman כתב:לגבי לוג'יטק - הייתי עם הG402 מעל 5 שנים לדעתי, והחלפתי אותו רק כי קיבלתי במתנה עכבר של SteelSeries שקצת יותר מתאים לי ליד. בערך כל מוצר שהיה לי שלהם החזיק מעמד בצורה מדהימה, אז אולי דווקא ה G602 (דגם שלא כ''כ שמעתי עליו עד עכשיו),הוא דוגמא לא מייצגת כ''כ :).

אם אתה רוצה, אני עדיין מחזיק ב-MX518 אגדי אבל עם כפתור גלילה לא מתפקד (בכיוון מטה), ואחריו עכבר חוטי מסדרת G שהכפתור השמאלי שלו התחיל להידבק - תמיד אמרתי לעצמי שמתישהו אני אנסה לפרק ולנקות אותם אבל אף פעם לא הגעתי לזה... לא שיש לי תלונות רציניות לשניהם, כי הם נתנו את החמש שנים שלהם פלוס מינוס - ובשימוש יומיומי.
הקטע הוא רק שאנקדוטה על איזה עכבר ספציפי התקלקל לי, לך או לנדב מהווה לכל היותר טעות דגימה בהשוואה לסטטיסטיקה הכוללת - ובטח כשמדברים על מוצר מסוג אחר וקטגוריה אחרת. מסכים שיחס של שירות לקוחות וכדומה זה בהחלט נתון שצריך להביא בחשבון, כי זה יכול ליפול עליך בלי קשר למוצר הספציפי שקנית.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 יולי 2021, 21:28

swym כתב:הקטע הוא רק שאנקדוטה על איזה עכבר ספציפי התקלקל לי, לך או לנדב מהווה לכל היותר טעות דגימה בהשוואה לסטטיסטיקה הכוללת - ובטח כשמדברים על מוצר מסוג אחר וקטגוריה אחרת. מסכים שיחס של שירות לקוחות וכדומה זה בהחלט נתון שצריך להביא בחשבון, כי זה יכול ליפול עליך בלי קשר למוצר הספציפי שקנית.

הקטע הוא שאחרי שהתקלקל לי העכבר שלהם, וקיבלתי משירות הלקוחות שלהם יחס מחפיר של ממש, צללתי יותר לעומק והתחלתי לחפש מה רושמים עליהם ברחבי המרשתת. אז לא, אין לי מחקר מסודר עם סטטיסטיקה, אבל ראיתי ששירות הלקוחות שקיבלתי היה מה שמקבלים מהם לרוב. ושאני ממש לא היחיד שהעכבר מהדגם הזה מת לו. הרבה יותר מאשר כל דגם אחר שחיפשתי לאחר מכן.

בכל מקרה כן, שירות הלקוחות הגרוע וכל מה שקראתי וחקרתי אודות מוצרי החברה, לא מעודדים אותי לגביה כלל, וכל פעם שמישהו ישאל לגביה, אדאג להזכיר זאת :).
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 אוגוסט 2021, 14:20

חחח חשבתם שהקאמבק של INTERPLAY היה מפתיע?
מעניין מה תגידו על זה :P

אחת ההשערות שם היא שאינטל ישתמשו בבראנד של VOODOO בשביל הכרטיסים שלהם
אבל האמת שזה נראה לי לא כל כך הגיוני... NVIDIA קנו אותם בזמנו ולמה שאינטל ירצו לשלם עבור משהו כזה? זה לא שיש לבראנד הזה משמעות אצל רוב הגיימרים כיום.
אבל משעשע מאוד ואני נהנה מהנוסטלגיה :)
(כמו כן, יכול להיות סתם פייק אבל זה הגיע להרבה אתרים ואנשים מהתחום אז אני משתף)

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 01 אוגוסט 2021, 16:25

Laskin כתב:חחח חשבתם שהקאמבק של INTERPLAY היה מפתיע?
מעניין מה תגידו על זה :P

אחת ההשערות שם היא שאינטל ישתמשו בבראנד של VOODOO בשביל הכרטיסים שלהם
אבל האמת שזה נראה לי לא כל כך הגיוני... NVIDIA קנו אותם בזמנו ולמה שאינטל ירצו לשלם עבור משהו כזה? זה לא שיש לבראנד הזה משמעות אצל רוב הגיימרים כיום.
אבל משעשע מאוד ואני נהנה מהנוסטלגיה :)
(כמו כן, יכול להיות סתם פייק אבל זה הגיע להרבה אתרים ואנשים מהתחום אז אני משתף)

אחח... היה לי Voodoo 5500, הריץ Soldier of fortune נפלא בזמנו :). כל מה שהיה Open GL למעשה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוגוסט 2021, 17:25

עדין יש לי וודו 2 של קנופוס בבית.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 אוגוסט 2021, 17:40

היה לי וודו 3,אין לי ממש זיכרון ממנו חוץ מהתסכול העצום כלפיו כשהוא לא הצליח להריץ את המשחק ספיידרמן שמבוסס על הסרט הראשון של ריימי,והוביל אותי אל זרועותיה של ניודיה וה-Geforce 2 :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוגוסט 2021, 19:11

כשקניתי את הוודו 2 התמיכה במאיצים תלת מימדיים הייתה אפסית. אבל המנוע של קווייק 2 תמך אז כמובן ששחקתי אינסוף Q2 ושנה מאוחר יותר כבר יצא hl1 שתמך בזכות המנוע של קווייק. איזו תקופה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 אוגוסט 2021, 20:10

אני בכלל מתגעגע לתחילת שנות האלפיים,כשמשחקי פיסי גדולים הביאו בשורה של ממש הן גרפית והן מבחינת גיימפליי- אני עדיין זוכר איך נמס לי המוח מ-Far Cry הראשון,מ-HL2 שאומנם עשה לי בחילה רצינית אבל הפאזל פיזיקה בפרק 2 בביוב היה פשוט רמת אינטראקטיביות שלא חוויתי באף משחק אחר,וכמובן חרחורי הגסיסה של ה-FX5200 שלי כשניסיתי להריץ את דום 3.
זה אומנם יותר מאוחר משמעותית מימי ה-Voodoo,אבל זה באמת היה הגולדיין אייג' של הפיסי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 02 אוגוסט 2021, 09:57

Soldier of fortune! איזה משחק!
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 אוגוסט 2021, 12:43

אני עדיין זוכר איך אנשים נואשים שלא הצליחו להריץ את GTA3 על הוודו 3 פנו אלי לעזרה. היה לי בתקופה הזו TNT2 שדווקא סחב אותו יופי :) ופס2. הכי אני זוכר שהצקתי למפתחים מIO איזה כרטיס גרפי אני אצטרך בשביל לשחק טוב בהמשך של היטמן, הם אמרו Geforce 2 יספיק, לא עניין אותי הלכתי על הGeforce 3 ולא הסתכלתי אחורה :)
הימים הטובים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוגוסט 2021, 20:01

השמועות גורסות שאינטל תפסה את רוב הרוחב פס של TSMC ל-3nm. להתחשב בעדיפות שיש לחברות סלולריות אצל TSMC, יש מצב לא רע ש-AMD קצת בצרות מבחינת רוחב פס יצור ל-3nm.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 44 אורחים