נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

kririn
Sage

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי kririn » 13 אוגוסט 2022, 22:43

אתם מדברים על הצד הטכני ,אני כשחקן לא מבין מה כיף בלקפוץ מעולם לעולם באותו השלב? ( לא מדבר על ללכת למקום אחר במפה להשלים משימות )

בפורטל אולי זה היה פשוט בהרבה טכנית
אבל המשחקיות היתה בנויה על פאזלים
למה במשחק פלטפורמה אקשן דוגמת ראצאט ,אני צריך את זה ?

רק כי הps5 מסוגלת לזה ? ,זה מרגיש לי גימיק למכור קונסולה בהתחלה ,להשקיע משאבים של המפתחת להראות יכולות כאלו
עדין לא שיחקתי בראצאט האחרון אז לא ראיתי את השילוב

אבל התחלתי היום את גוסט אוף טושינמה ,בלי הגימיק הזה
משחק שפותח לps4 ,אבל קיבל טלאי לps5
המעבר בין המקומות ,בלי זמן טעינה מורגש לפחות לא בהתחלה
בps5 לפחות

אבל המשחק לא רץ בין אזורים סתם ,מסימים חלק במשחק
יש סרטון מעבר ( כניראה דברים נטענים ברקע לזיכרון המאוחד אז )
ואופ מתחילים מאזור חדש ,המשחק ניראה מצוין וזז מצוין

בראצט במקום הגימיק יכלו לעשות מה שבוצע בעבר
חלק מלחמה באויבים ,ממשיכים יש חלק קפיצה על מסילה
וכו וכו ,ניראה לי סתם מיותר לנצל את הssd לגימיקים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוגוסט 2022, 23:48

Laskin כתב:הכיסים זה סוג אחר של פורטל, במתוסרטים כן טוענים את כל האסטס והכל מהעולמות האחרים, וזה שונה ממה שTF2 עושה. פשוט לא אותו הדבר טכנית. מה שכן אותו הדבר זה הפורטלים של הקריסטלים שאתה מכה בהם. למה הם לא נותנים אופציה לקפוץ בין עולמות בכל רגע נתון? מניח שזה מכביד מאוד על המערכת כשזה לא מתוכנן, ושהם עדיין לא הגיעו לשם. אז מה? מה שהם כן הצליחו לעשות - אף אחד לא עשה מעולם, ועדיין אתה כאילו מזלזל בהישג בגלל שזה לא 10/10 בסולם מפוצץ ראשים שלך.

או שאתה מסוגל לטעון שלב שלם בהנף יד בדרישה, או שלא. הם טוענים שהם כן, אבל לא שמו אפילו דוגמה אחת במשחק. אם הם השתמשו בSSD בשביל לעשות מה שמשחקים עשו כבר בעבר טוב מהם, אז זה עצוב שהם ״הפוסטר בוי״ של הדור הזה. ואני לא חושב שהם חלמו להיות הפוסטר בוי, הם אפילו לא ה-A Team של אינסומניאק.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אוגוסט 2022, 08:14

אבל הם לא השתמשו בSSD כדי לעשות משהו שעשו טוב יותר בעבר, השימוש הפורטלים שמקבילים אליו לדעתי לא עושה בכלל שימוש בSSD, הפורטלים המתוסרטים כן עושים בו שימוש וזה משהו שלא היה בשום משחק. אתה כל הזמן חוזר על אותה טעות.

ושוב, מקביל מאוד לRT - אתה יכול לטעון ש״או שהכל תאורת RT או שלא״ ואז רק השתקפויות וצל בכלל לא נחשב RT. אבל זה כן. זה לא חייב להיות או הכל או כלום. השאלה היא האם הם עושים משהו חדש והתשובה היא חד משמעית כן. גם אם זה מתוסרט.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 14 אוגוסט 2022, 10:20

Rt עושה את החיים הרבה יותר קל למפתחים
בהתנסות הקלה שלי באנריל 5 ,ראיתי מה זה נותן מבחינת המפתחים

אבל יש עניין של כמה ביצועים זה לוקח מהחומרה
ואיזון מבחינת המפתחים כמה לישתמש בזה על חשבון דברים אחרים

משחק יכול ליראות מצוין גם בלי Rt ,זה פשוט הרבה יותר עבודה למפתחת ,תאורה אפויה מגבילה מפתחות שזה נוגע לתנועה
ושם היתרון של rt ,התאורה באמת דינמית בלי שימוש בטריקים שתיראה דינמית

עם לא היתה הגבלה חומרתית ,rt היה בכל מקור תאורה במשחק
במקום לדוגמה לעשות מנורה עם תאורה אפויה
המנורה היתה עם תאורה דינמית
השמש דינמית וכו וכו

בגלל זה החשיבות של rt לעתיד בתחום מאוד חשובה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוגוסט 2022, 13:31

Laskin כתב:אבל הם לא השתמשו בSSD כדי לעשות משהו שעשו טוב יותר בעבר, השימוש הפורטלים שמקבילים אליו לדעתי לא עושה בכלל שימוש בSSD, הפורטלים המתוסרטים כן עושים בו שימוש וזה משהו שלא היה בשום משחק. אתה כל הזמן חוזר על אותה טעות.

אני לא חוזר על אף טעות, זאת לא טעות. זה נכון, אף משחק לא דרש SSD בשביל לעשות דברים כאלה (כלומר, בעצם Star Citizen כן כבר לפני 3 שנים אבל בעולם שלנו זה או קורה בקונסולה או לא קורה בכלל :)), אבל דברים כאלה נעשו טוב מהם. אז מצידי שישתמשו במחשב קוואנטי וקריסטלים מהעתיד, זה לא משנה את העובדה שבסופו של יום, מה שהשחקן רואה במשחק, זה פשוט לא מרשים כי זה נעשה בעבר כבר בשיטות אחרות. ומה אני אגיד לך, אנחנו אפילו לא בטוחים בזה עדין, רק אחרי שנראה בנצ׳מארקים במחשב נדע.

Laskin כתב:ושוב, מקביל מאוד לRT - אתה יכול לטעון ש״או שהכל תאורת RT או שלא״ ואז רק השתקפויות וצל בכלל לא נחשב RT. אבל זה כן. זה לא חייב להיות או הכל או כלום. השאלה היא האם הם עושים משהו חדש והתשובה היא חד משמעית כן. גם אם זה מתוסרט.

כן, זה לא אומר ש-RT לצל בלבד זה לא נחשב. זה נחשב, אבל זה 8% מהפונציאל, וראינו את זה כבר 5000 פעמים במחשב. אז וואללה, כל הכבוד להם, טפיחה על השכם והכל. אפילו יקבלו ממני מדלית השתתפות כמו בקייטנה בסן פרנסיסקו. אבל אנחנו שנתיים לתוך הדור החדש, ואם זה הביצוע הכי מרשים שלנו עד עכשיו אז המצב ממש עצוב. כמו שאמרתי, הם ה-B-Team של חברה שאפילו ה-A-Team שלה הוא לא בדיוק נוטידוג, סנטה מוניקה או פלייגראונד. וממש עצוב שכל כך הרבה זמן לתוך הדור הזה הם בייסיקלי הדוגמה היחידה בשוק, ביחוד כשזאת דוגמה כל כך בסיסית.

הישום RT המשמעותי הראשון הוא בפורצה החדש, ואלוהים יודע אם הוא יצא בכלל בתאריך המיועד שלו שהוא שנתיים וחצי לתוך הדור.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אוגוסט 2022, 16:58

נו, אז זה רק שבריר מהפוטנציאל, אז מה? זה עדיין משהו חדש שלא ראינו. בדיוק כמו השתקפויות RT לעומת SSR, והתוצאה כן מרשימה יותר כי לא - אין לך דוגמאות למשחק שטוען לך שלב שונה לחלוטין בתוך שנייה כמו בקטעים ״המתוסרטים״ בראצ׳ט.

נניח פורצה שהבאת - מה הוא באמת מחדש, בגיימפליי? כלום. בהשתקפויות? לא תשים לב לזה 99.99999% מהזמן שאתה אשכרה משחק, וכיום יש חלופות נחותות שעדיין נראות מעולה. ועדיין, זה יהיה הישג, אם זה לא היה במשחקים אחרים (אם כי אולי במחשב עם מודים במשחקים שונים, ואולי בעצם יש כבר משחקי מירוץ עם השתקפויות כאלה, לא יודע).
אבל בכל זאת, מעניין אותי לדעתי למה לדעתך זה ״יישום משמעותי״ לעומת טעינה של עולם חדש בשנייה, אפילו אם רק כדי שתגיד ״היי זה מגניב״ בזמן סט פיס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוגוסט 2022, 18:48

Laskin כתב:נו, אז זה רק שבריר מהפוטנציאל, אז מה? זה עדיין משהו חדש שלא ראינו. בדיוק כמו השתקפויות RT לעומת SSR, והתוצאה כן מרשימה יותר כי לא - אין לך דוגמאות למשחק שטוען לך שלב שונה לחלוטין בתוך שנייה כמו בקטעים ״המתוסרטים״ בראצ׳ט.

העניין הוא שאם נניח אף אחד לא היה אומר לך שטענו את זה עם ה-SSD, בחיים לא היית יודע. אני יודע לזהות השתקפות RT מול השתקפות SSR, אני מכיר את האתגרים הטכנים ואת כל הארטאפקטים שזה וייצר ואת כל המגבלות. אז אני יודע שכשאני רואה השתקפות מחוץ למסך, כשאני רואה השתקפות עצמית, כשאני רואה השתקפות על עצם לא שטוח, כשאני רואה שאין ארקטפקטים של SSR וכו׳ אז זה RT. כלומר אני רואה בעין את היתרונות שזה מביא, אני רואה שזה משהו שלא ראיתי עדין במשחקים. אז אולי השחקן שלא מכיר את הנושא טכנית יותר מדי יגיד שזה לא נראה לו שונה מדי מ-SSR, אבל לי זה ישר קופץ לעין.

אבל ראצ׳ט? כלומר, הם אמרו לי שהם השתמשו ב-SSD ואם הם עושים מה שהם אומרים שהם עושים אז מעולה ומרשים והכל. אבל, איפה רואים את זה במשחק? למה פורטל עושה פורטלים יותר טוב מהם ו-TF2 עושה מעבר בין שתי גרסאות של אותו עולם טוב מהם? אז אני יודע שהם עשו את זה עם SSD והם הראשונים (חוץ מ-SC כמובן) וזה אחלה ונהדר, אבל אני לא רואה או מרגיש את התוצר. אז יש לי את ההבנה הטכנית של מה שהם עשו מאחורי הקלעים, אבל אם זה לא מביא דיבידנדים אז מה המטרה של זה חוץ מאשר הזכות להשוויץ? איך זה תרם לפיתוח שלכם או לגיימפליי שלי? זה לא ממש ברור כרגע.

Laskin כתב:נניח פורצה שהבאת - מה הוא באמת מחדש, בגיימפליי? כלום. בהשתקפויות? לא תשים לב לזה 99.99999% מהזמן שאתה אשכרה משחק, וכיום יש חלופות נחותות שעדיין נראות מעולה. ועדיין, זה יהיה הישג, אם זה לא היה במשחקים אחרים (אם כי אולי במחשב עם מודים במשחקים שונים, ואולי בעצם יש כבר משחקי מירוץ עם השתקפויות כאלה, לא יודע).
אבל בכל זאת, מעניין אותי לדעתי למה לדעתך זה ״יישום משמעותי״ לעומת טעינה של עולם חדש בשנייה, אפילו אם רק כדי שתגיד ״היי זה מגניב״ בזמן סט פיס.

שני דברים מרשימים בפורצה. דבר ראשון מדובר בהשתקפויות, GI ו-AO במקביל שזה שימוש נרחב ב-RT שעדין לא ממש ראינו במשחק על הקונסולות. והדבר השני והיותר חשוב, T10 לא היו צריכים לעבוד על GI רגיל ולבזבז זמן פיתוח ארוך בשביל לישם אותו (היום רוב מערכות ה-GI דורשות מאמנים לשים nodes ידנית). כלומר זה אומר ש-RT השפיע על הליך הפיתוח של המשחק, וזה בדיוק חצי מהכוח של RT, לשחרר את המפתחת. זה הצעד הראשון ב-RT שכל כך חשוב לדור הזה, ובסוף רוב המשחקים יהיו כאלה ככל שהדור ימשיך.

וכמובן שאני לא אומר ש-RT יותר חשוב מ-SSD או משהו כזה. רק שעם הישום RT של T10 אנחנו מתחילים לקבל את מה שהדור הבטיח בזמן שמה שאינסומניאק עשו עם ראצ׳ט הוא בייסיקלי בלתי מורגש כרגע. כך ש-T10 מביאים פה את החזון הדורי של RT (וכך גם למשל 1A למרות שהם עשו את זה ברימאסטר דור קודם ולא ממש משחק דור הבא), אינסומניאק גם לא מביאים את החזון ה-RT של הדור וגם לא מביאים את החזון SSD של הדור. כלומר, הם משתמשים בזה ומשתמשים בזה, אבל ב-RT הם עשו את הדבר הכי שטחי ובסיסי שאפשר לעשות ולא ממש מביאים את היתרונות האמיתיים של RT שהדור אמור להביא ובצד של ה-SSD הם דברו הרבה אבל לא ממש רואים את התוצאות על המסך.

בו נגיד שמה שאינסומניאק עשו עם RT בראצ׳ט זה מה שהייתי מצפה מכותר שיגור ומה שפורצה עושים עם RT זה מה שהייתי מצפה ממשחק שיוצא כשהקונסולה בת שנה. הכל מרגיש מפגר מאחור, בגלל שיש בערך משחק וחצי שבנוי לדור הבא אז התעשיה לא מתקדמת בקצב שהיא הייתה אמורה להתקדם. אם היו עכשיו 20 משחקי דור הבא, כמו בדור הקודם, אז כל משחק היה תורם קצת להתקדמות והיינו היום בנקודה אחרת לגמרי מאשר אנחנו נמצאים בה עכשיו. יש מחיר למה שמיקרוסופט וסוני עושות והמחיר הזה הוא סטגנציה של התעשיה.

אגב, אל תקח את זה כאילו אני זורק פה אשמה על אינסומניאק. הם ניסו לעשות הכי טוב שהם יכולים לכותר שיצא כל כך קרוב לשיגור והם בהחלט ניסו לנצל כמה שיותר דברים של הפס5 בזמן המוגבל שהיה להם (ויש גם מצב שהמשחק התחיל כמשחק פס4 בנוסף להכל). זה יותר זריקת אשמה על התעשיה, ביחוד סוני ומיקרוסופט שבדרך כלל מובילות את המעבר הדורי. ראצ׳ט היה אמור להיות עוד בולט באוסף הבולטים של הדור הזה, עוד משחק שמדברים עליו כשמדברים על הדור הבא. אבל כשפשוט כלום לא יוצא חוץ ממנו, אז אתה וקאז זורקים עליו את כל המשקל של הדור הבא. וואללה המשחק הזה ממש חמודי, גם טכנית הוא נקודת התחלה נחמדה ממש לדור. אבל לא, הוא לא ה-end all be all של הדור הזה, הוא לא הגירס או הארקאם נייט או הלא יודע מה של הדור הזה. הוא סממן ראשון, שזה נהדר, אבל אנחנו כבר פאקינג שנתיים בתוך הדור הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אוגוסט 2022, 20:44

את מה שראצ׳ט עושה בסט פיסז האלה שקופצים ממש בין עולמות סופר מפורטים - לא ראיתי בשום משחק אחר, אז דווקא נראה לי שממש קל לנחש שזה עושה שימוש בSSD מבלי שיגידו לנו, ואם לא אז וואלה, מרשים עוד יותר כי הם אפילו לא היו צרכים חומרה חדשה כדי לעשות משהו שלא ראינו אף פעם בשום משחק.

רק גימיק או סה״כ מגרד את פני השטח? סבבה. אבל טכנית זה מאוד מרשים ובהחלט הרגיש ״דור הבא״, גם אם טעימה בלבד. והעובדה שהם עשו את זה חצי שנה לתוך הדור ושאין שום משחק של 2023 שעושה שימוש טוב יותר עד כמה שידוע לנו - היא עוד יותר נקודת זכות לצוות הזה, בעיניי.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 14 אוגוסט 2022, 21:19

רק שראצ'ט לא עושה שום דבר מיוחד עם הSSD בהיבט של הפורטלים, וסביר מאד להניח שאת כל מעברי העולמות האלו הוא במילא עושה מהזיכרון.

בסופו של דבר, זה כבר משהו כמו 3 דורות פלוס מינוס שטכנולוגית סטרימינג עושה בדיוק את אותו הדבר - רק קצת מהר יותר ובנפח גדול יותר: מעבירה אסטים ברקע ולפי הצורך מהזיכרון הקשיח לזיכרון הגרפי, ומשם לתצוגה על המסך.

הרי כל מה שצריך לדאוג לו זה שקצב ההתקדמות במשחק יהיה איטי מספיק בשביל לדחוף לזיכרון את המקטע הבא לפני שבאמת צריך להציג אותו. זה טריק שעובד גם למשחקים לינאריים (שם המפתחים יודעים ב100% וודאות מה יהיה הקטע הבא שצריך לטעון לזיכרון), גם למשחקים שבהם יש שניים או יותר אזורים שמוחזקים במקביל בזיכרון (ולכן ניתן לעבור ביניהם הלוך-ושוב כמה שרוצים - אבל רק בניהם), וגם למשחקים בעולמות פתוחים שמחזיקים בזיכרון את כל ה"תאים" שמסביב לתא העולם שבו השחקן נמצא ברגע זה (ובגלל זה fast travel יכול להיות לפעמים כמעט מיידי בטווח קצר, אבל מצריך טעינה ארוכה יותר ברגע שהשחקן יוצא מהטווח הזה).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוגוסט 2022, 09:48

שוב, אם זה לא עושה שימוש בSSD אלא רק בזכרון - זה אפילו עוד יותר מרשים, כי משהו כזה לא ראינו אף פעם... כן, תמיד היה צריך להעלים את הטעינה ע"י סצינת מעבר או לגרום לדמות לזחול במנהרה או סופר-קלוז-אפ כלשהו, אבל מה שראצ'ט עושה זו רמה מעל, זה תוך כדי גיימפליי עם טעינה של שנייה וחצי ואתה בעולם אחר לגמרי ולא רק בחדר נוסף שמשתמש ב-90% אותם אסטס או אותו עולם עם טקסטורות שונות וכמה פלטפורמות במיקום שונה, זו קפיצה מובהקת ממה שהיה ב-3 הדורות האחרונים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוגוסט 2022, 11:41

Laskin כתב:שוב, אם זה לא עושה שימוש בSSD אלא רק בזכרון - זה אפילו עוד יותר מרשים, כי משהו כזה לא ראינו אף פעם... כן, תמיד היה צריך להעלים את הטעינה ע"י סצינת מעבר או לגרום לדמות לזחול במנהרה או סופר-קלוז-אפ כלשהו, אבל מה שראצ'ט עושה זו רמה מעל, זה תוך כדי גיימפליי עם טעינה של שנייה וחצי ואתה בעולם אחר לגמרי ולא רק בחדר נוסף שמשתמש ב-90% אותם אסטס או אותו עולם עם טקסטורות שונות וכמה פלטפורמות במיקום שונה, זו קפיצה מובהקת ממה שהיה ב-3 הדורות האחרונים.

למה זה עוד יותר מרשים? הוא בערך משחק הדור הבא היחיד בשוק כך שכל המשחקים בשוק מתמודדים עם 5GB זיכרון כשלו יש משהו כמו 13GB (אני לא חושב שסוני שחררה נתונים על כמות זמינה למפתחים. ב-XSX זה 13.5GB). זה לא שהוא משחק באותם חוקים כמו משחקים שצריכים לצאת לפס4, יש לו ערימות זיכרון פנויות ביחס אליהם.

בנוגע למעבר לעולם אחר לגמרי, גם את זה ראינו במשחקים אחרים בעבר, פשוט שמרו אותם בזיכרון. למשל פורטל 2 על הפס3 או סיילנט היל the room על הפס2. כשהעולם האחר קטן מספיק, אפשר לעשות את זה. ובראצ׳ט העולמות האלה שעוברים אליהם הם או ליטרלי על מסילה או קטנטנים ואז מיד עוברים לעולם אחר.

העובדה שיש SSD פותחת את המעצב לטעון עולם שלם לגמרי תוך שבריר שניה, אבל זה שראצ׳ט ״בוחר״ להציג תמיד רק מיקרו עולמות ובדרך כלל על מסילה, אלה דברים שיכלו לעשות אותם די בקלות בזיכרון ולכן זה לא בדיוק מהפכה. כלומר, יכול להיות שהם טוענים את זה תוך שבריר שניה מה-SSD, יכול להיות שלא, אבל כשאתה משחק במשחק זה לא באמת נראה לעין של השחקן. כלומר, אני חושב שאני אדם די טכני וכשאני משחק בראצ׳ט אני לא רואה משהו שלא ראיתי בעבר נעשה בטכניקות שקיימות 20 שנים. אז אין לי אפילו מושג אם הם משתמשים ב-SSD או לא, אני רק יכול לקחת את המילה שלהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוגוסט 2022, 12:19

אתה אומר שהעולמות האלה קטנטנים, אבל זה ממש לא איך שזה נראה בקטעים המתוסרטים, זה נראה בדיוק כמו העולמות האלה כשאתה מגיע אליהם, בהמשך המשחק.
וזה בדיוק ההבדל בין מה שראצ׳ט עושה למה שהיה עד כה - זה באמת נראה כמו עולמות גדולים ומפורטים להפליא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוגוסט 2022, 12:40

Laskin כתב:אתה אומר שהעולמות האלה קטנטנים, אבל זה ממש לא איך שזה נראה בקטעים המתוסרטים, זה נראה בדיוק כמו העולמות האלה כשאתה מגיע אליהם, בהמשך המשחק.
וזה בדיוק ההבדל בין מה שראצ׳ט עושה למה שהיה עד כה - זה באמת נראה כמו עולמות גדולים ומפורטים להפליא.

אתה אומר ״נראה כמו״ כי לא יכלת לחקור אותם. הם שלב פיצי עם skybox יפה. לא שאני אומר שהם לא משתמשים ב-SSD, אבל באותה מידה הם יכלו לא להשתמש ולא היית יודע.

כלומר, תסתכל על זה, שני השלבים נמצאים בזיכרון באותו הזמן. כשריביט עוברת בינהם אין פה טעינה של SSD, שניהם נמצאים כבר בזיכרון, אתה ליטרלי רואה את שניהם באותו זמן על המסך:

https://www.youtube.com/watch?v=KT1xwL5E-_o

ושוב, זה לא אומר שאין קטעים אחרים שמשתמשים בהם ב-SSD וכו׳, אני רק אומר שהשימוש בSSD פשוט לא נראה לעין במשחק הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוגוסט 2022, 12:44

זה ממש לא משנה מה הם עושים, משנה רק העובדה שזה משהו שלא ראינו לפני כן ומאז, ולכן - מרשים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוגוסט 2022, 12:45

Laskin כתב:זה ממש לא משנה מה הם עושים, משנה רק העובדה שזה משהו שלא ראינו לפני כן ומאז, ולכן - מרשים.

זה לא נכון.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוגוסט 2022, 12:56

כן, בסדר, נסכים שלא להסכים… אם מבחינתך לטעון חדר כמעט ריק לחלוטין מרשים כמו עולם ענק ומפורט אז סבבה. אותי ואת רוב התעשייה זה הרשים מאוד, גם DF שיבחו בלי סוף, ושוב - העובדה היא שהם עשו את זה כל כך מהר לתוך הדור ואולי רק ב-2024 יצאו משחקים שיעשו שימוש מתקדם יותר ביכולות של הדור הבא שאינן RT, בין אם זה הזכרון או הSSD - מבחינתי מגיע להם את כל השבחים שבעולם, גם אם מבחינתך זו רק תעודת עניות לכל שאר המפתחים בעולם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוגוסט 2022, 14:23

Laskin כתב:כן, בסדר, נסכים שלא להסכים… אם מבחינתך לטעון חדר כמעט ריק לחלוטין מרשים כמו עולם ענק ומפורט אז סבבה. אותי ואת רוב התעשייה זה הרשים מאוד, גם DF שיבחו בלי סוף, ושוב - העובדה היא שהם עשו את זה כל כך מהר לתוך הדור ואולי רק ב-2024 יצאו משחקים שיעשו שימוש מתקדם יותר ביכולות של הדור הבא שאינן RT, בין אם זה הזכרון או הSSD - מבחינתי מגיע להם את כל השבחים שבעולם, גם אם מבחינתך זו רק תעודת עניות לכל שאר המפתחים בעולם.

טוענים בראצ׳ט עולם ענק ומפורט? אני לא מכיר את זה. אולי לא הגעתי לשלב עדין, סיימתי רק איזה 60% משחק. בנתיים ממה שראיתי מראצ׳ט הוא בעיקר טוען זירות קטנות או קטעים על מסילה ואת זה ראינו כבר מספיק בעבר.

וכן, נגיע רק ב-2024 למשחקים שבאמת מנצלים את ה-SSD. אתה יודע למה? כי פאקינג אף אחד לא מפתח לדור הבא. אם אף אחד לא מנסה, איך לעזאזל נגיע למשחקים שמנצלים את החומרה? ניסוייים כמו ראצ׳ט היו אמורים להיות השנה הראשונה של הקונסולה, אפילו פחות מזה. היום היינו אמורים להיות אחרי 10 ״ראצ׳טים״ כבר, היינו אמורים לראות ואולי אפילו כבר לשחק במשחקים שבאמת מנצלים את החומרה. אם מפתחות כמו סנטה מוניקה רק יתחילו לעבוד על הפס5 ב-2023, פאקינג שיהיה לדור הזה בהצלחה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוגוסט 2022, 14:32

אז לפחות אלו שכן עושים בזה שימוש כלשהו, לכל הפחות 3 שנים לפני כל מפתחת אחרת בעולם - ראויים לשבחים בעיניי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוגוסט 2022, 15:14

Laskin כתב:אז לפחות אלו שכן עושים בזה שימוש כלשהו, לכל הפחות 3 שנים לפני כל מפתחת אחרת בעולם - ראויים לשבחים בעיניי

נתתי להם שבחים, פחות או יותר אלף פעם, אבל כמו שאמרתי אלף פעם אחרי שנתתי את השבחים - זה רק הניצנים, השימוש ב-SDD די מעפן ולא ציפיתי ליותר מהם כי הם B-team של חברה שה-A-team שלהם עושה משחקים בסדר. וכל זה היה אחלה ונהדר, אם הם לא היו פחות או יותר הדוגמה היחידה בתעשיה אחרי שנתיים של דור חדש. אז סוני נתנה ל-B-team עם התקציב הלא גדול במיוחד לעשות בלעדי לדור הבא, הם בערך היחידים לצערנו, ובגלל שהם B-team הם עשו עבודה סבירה שכזו. הם ה-dead rising של הדור הזה, ועם כמה ש-dead rising היה נחמד, הוא לא אנצ׳רטד או גירס. שניהם אגב יצאו בסוף השנה הראשונה של המכשיר שהם רצו עליו.

אנחנו פשוט ב-timeline הגרוע, זה שבו כרטיס מסך עולה 1000$ והמשחק דור הבא היחידי נעשה על ידי צוות שהמשחק שלו היה נבלע בהמון בכל דור אחר. אז בדור הקודם קבלנו חרא חומרה כי סוני ומיקרוסופט חשבו ששוק הקונסולות עומד למות ובדור הזה קבלנו חרא תוכנה כי סוני ומיקרוסופט רצו למקסם עותקים של המשחקים שלהם בשנתיים הראשונות. ודוגרי אני לא יודע אפילו אם זה עבד בכלל, בזמן שראצ׳ט מכר הרבה יותר טוב מכל משחק ראצ׳ט שהגיע לפניו כנראה בגלל ההייפ של הדור הבא, לא בדיוק שמעתי את הורייזן או GT שוברים שיאים. למשל ביפן, שניהם מכרו על הפס4 והפס5 יחדיו פחות טוב מGT ספורט או הורייזן 1.הורייזן בכלל מכר איזה חצי בשבוע הראשון ולקח לו 4 שבועות להגיע למכירות של השבוע הראשון של המשחק המקורי. ו-GT7 התחרה בכלל נגד ספורטס המעפן, הוא היה אמור לקרוע לו את התחת. אין לי מושג אם זה קטע יפני בלבד, אבל לא בדיוק שמענו חדשות על שבירות שיאים במכירות שלהם.

בכל מקרה, התעשיה קקה ואין שום דבר מעניין באופק חוץ מאשר GOW שנראה כמו חבילת הרחבה ובגלל זה בקושי שחקתי במשחקי וידאו בחצי שנה האחרונה, מרוב הבאסה. ויש על הפס5 שלי כל כך הרבה אבק ששבוע שעבר הילד שחק פיפא והמכשיר נסגר באמצע עם הודעת ״התחממות יתר״ שכנראה נגרמה מכל האבק הזה :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 אוגוסט 2022, 16:56

אז אני מבין שכבר סיימת את אלדן רינג אם אתה ככה יושב רגל על רגל ולא משחק כלום :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוגוסט 2022, 17:00

Stick כתב:אז אני מבין שכבר סיימת את אלדן רינג אם אתה ככה יושב רגל על רגל ולא משחק כלום :).

נמאס לי מאלדן רינג, הוא הרגיש לי רפטטיבי והרגשתי שה-50 שעות ששמתי בו הספיקו לי :)

אני בעיקר רואה סדרות וסרטים כרגע, מחכה שמשהו יסעיר אותי. יש משהו כבוי בתעשיה מאז הדור החדש, אין שום דבר מרגש. מרגיש כאילו כל המשחקי קרוס ג׳ן האלה הם סוג של stop-gap, המשכי פס4 למשחקי פס4 במקום להיות המשך דור הבא אמיתי, ולא מרגיש שיש משהו באופק שבאמת מרגש.

וזה לא שאין לי מה לשחק, אני עדין באמצע של אנצ׳רטד 4, יש לי את TLG, כל מני אינדים שאני רוצה לשחק כולל ההרחבה של outer wilds - אבל אין לי יותר מדי חשק. זה כמו שסנדמן גורם לי לרצות לחזור ולקרא שוב את הספרים או שסול גורמת לי לרצות לראות את שובר שורות שוב - העובדה שהתעשית גיימינג במצב כל כך משמים מורידה לי בכלליות את החשק לשחק.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 15 אוגוסט 2022, 22:43

אני מאוד מסכים,אני עדיין עוקב אחרי מה שקורה בתעשייה,אבל לקחתי צעד רציני אחורה כשזה מגיע לאשכרה לשחק,המשחק היחיד באופק שאני רואה את עצמי עוזב הכל ומקדיש את עצמי אליו הוא כמובן רגנארוק,אבל זה עוד 3 חודשים וגם הוא כמובן קרוס-ג'ן וזה בהחלט גורם לי להנמיך ציפיות משמעותית כשזה מגיע לכמה mind blowing הוא הולך להיות,לא שמשחקי הדור הנוכחי בדיוק שומטי לסתות. בקיצור,המצב לא רע,הוא פשוט..משעמם.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 אוגוסט 2022, 23:05

לא יודע, למי שאוהב משחקי סולס (לא מעט אנשים..) יצא לא כל כך מזמן אחד המשחקים הכי טובים של העשור, שהוא גם במקרה משחק עצום של 100+ שעות. אחריו לא ממש בא לי עוד משחק AAA ענק (למרות שאני מניח שיש את הורייזן אם ממש הייתי רוצה), במקום זה אני משחק בצורה די מסודרת בכמה משחקי AA נהדרים ממש שיצאו לאחרונה.
סיימתי לא מזמן את stray ואת tunic, ממש עכשיו סיימתי את sifu שחזרתי אליו מההתחלה אחרי שעצרתי באמצע בשביל אלדן רינג. אני משחק עכשיו בsolar ash והוא נהדר גם כן.
כלומר כן, אף אחד מהם הוא לא 'חווית AAA', אבל היה לי את אלדן רינג ובקרוב יש לי את GOW, אני מבסוט על ההספק הזה שיש לי ביניהם.
כל הזמן אני משחק במקביל בTW warhammer 3 קמפיינים ארוכים מאוד, ויש לי כבר מותקנים את death stranding וpsychonauts 2 שאני צריך כבר לשחק. וכאמור יש גם את הורייזן אם הייתי ממש נואש למשהו.

בקיצור אני לא ממש מסכים איתכם, אני מאוד מאוד נהנה מזמן הגיימינג שלי בשנה האחרונה. אני כן מסכים שאין שום דבר מפוצץ ראשים וכנראה שגם GOW לא יהיה במובן הזה של "דור הבא" (מניח שכן מבחינת ערכי הפקה, והם כבר עושים ים טיזרים בסגנון של "אין לכם מושג מה מצפה לכם" וכו' מהבחינה הזו). אבל כנראה שלי זה פשוט לא מפריע כמוכם... בסוף זה הרי יקרה כולנו יודעים, וכשזה יקרה זה יהיה ממש מגניב וכיף, אבל בינתיים? אני יכול להעביר גם 5 שנים טובות עם כל המשחקים שאני מרגיש 'צורך' לשחק :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוגוסט 2022, 23:54

Uncle Pey'j כתב:אני מאוד מסכים,אני עדיין עוקב אחרי מה שקורה בתעשייה,אבל לקחתי צעד רציני אחורה כשזה מגיע לאשכרה לשחק,המשחק היחיד באופק שאני רואה את עצמי עוזב הכל ומקדיש את עצמי אליו הוא כמובן רגנארוק,אבל זה עוד 3 חודשים וגם הוא כמובן קרוס-ג'ן וזה בהחלט גורם לי להנמיך ציפיות משמעותית כשזה מגיע לכמה mind blowing הוא הולך להיות,לא שמשחקי הדור הנוכחי בדיוק שומטי לסתות. בקיצור,המצב לא רע,הוא פשוט..משעמם.

כן, לגמרי. כלומר, אני יודע שאם מחר היה יוצא Hellblade 2, הייתי זורק הכל והולך לשחק בו. כן, שטחי, גרפיקה יפה וכו׳, אבל אני לא חושב שהייתי מסוגל לחכות דקה אחת בלשחק משחק שאשכרה נראה כמו דור הבא אמיתי. הייתי אומר משהו פחות שטחי, נגיד שהייתי מת לשחק במשחק שממש מנצל את הדור הבא לגיימפליי מהפכני שיפוצץ לי את השכל, אבל לא נראה שיש זה באופק.

Stick כתב:לא יודע, למי שאוהב משחקי סולס (לא מעט אנשים..) יצא לא כל כך מזמן אחד המשחקים הכי טובים של העשור, שהוא גם במקרה משחק עצום של 100+ שעות. אחריו לא ממש בא לי עוד משחק AAA ענק (למרות שאני מניח שיש את הורייזן אם ממש הייתי רוצה), במקום זה אני משחק בצורה די מסודרת בכמה משחקי AA נהדרים ממש שיצאו לאחרונה.
סיימתי לא מזמן את stray ואת tunic, ממש עכשיו סיימתי את sifu שחזרתי אליו מההתחלה אחרי שעצרתי באמצע בשביל אלדן רינג. אני משחק עכשיו בsolar ash והוא נהדר גם כן.
כלומר כן, אף אחד מהם הוא לא 'חווית AAA', אבל היה לי את אלדן רינג ובקרוב יש לי את GOW, אני מבסוט על ההספק הזה שיש לי ביניהם.
כל הזמן אני משחק במקביל בTW warhammer 3 קמפיינים ארוכים מאוד, ויש לי כבר מותקנים את death stranding וpsychonauts 2 שאני צריך כבר לשחק. וכאמור יש גם את הורייזן אם הייתי ממש נואש למשהו.

בקיצור אני לא ממש מסכים איתכם, אני מאוד מאוד נהנה מזמן הגיימינג שלי בשנה האחרונה. אני כן מסכים שאין שום דבר מפוצץ ראשים וכנראה שגם GOW לא יהיה במובן הזה של "דור הבא" (מניח שכן מבחינת ערכי הפקה, והם כבר עושים ים טיזרים בסגנון של "אין לכם מושג מה מצפה לכם" וכו' מהבחינה הזו). אבל כנראה שלי זה פשוט לא מפריע כמוכם... בסוף זה הרי יקרה כולנו יודעים, וכשזה יקרה זה יהיה ממש מגניב וכיף, אבל בינתיים? אני יכול להעביר גם 5 שנים טובות עם כל המשחקים שאני מרגיש 'צורך' לשחק :).

אני אוהב סולס, וגם שחקתי עשרות שעות באלדן רינג. אבל מה אני אגיד, 50 שעות של סולס זה מספיק לי. אז אולי אני סוג מסויים של חובב סולס, אבל במשחק הזה יש אך ורק קרבות ועם כמה שאני נהנה מהם, בשעה ה-60 הם כבר פחות מחזיקים משחק בשבילי. אני לא מרגיש את חדוות החקירה שיש בזלדה באלדן רינג, הוא מרגיש לי יותר חד-גוני ו-50 שעות מרגישות לי די והותר.

ובנוגע למשחקים בכלליות, זה לא שאין לי מה לשחק. כלומר, TLG לבד אמור להדליק אותי, אבל יש משהו במצב של התעשיה היום שכיבה לי לגמרי את הרצון לשחק במשחקים. גם לי יש קטלוג אחורי מרשים, גם אני צריך לשחק בסייקונאטס 2 או אפילו אנצ׳רטד 4 שעדין לא סיימתי ואלה משחקים שהם כנראה באמת מדהימים. אבל עדין יש בי משהו כבוי, הקטע הזה שאין למה לצפות ממש כיבה אותי. וזה לגמרי כמו שאין לי כוח לראות סדרות שראיתי כבר אבל אחרי שאני רואה את סול ממש בא לי לראות את שובר שורות. יש משהו בהתלהבות ממדיום שמחזירה אותך למדיום, וכרגע מדיום המשחקים מרגיש לי קצת כמו down אחד גדול.

זה לגמרי בגלל המצב של הדור הנוכחי, יש הרגשה של תעשיה גוועת, אפילו אם זה לא נכון וכנראה שיש בצינור עשרות משחקי דור הבא מדהימים. זאת פשוט ההרגשה שלי כרגע בגלל המצב העגום של הדור הבא. ונראה שאני לא לבד, גם פייג׳ ובלינג איתי בסירה. מה לעשות, הפס4 כבר בת 9 שנים והדור מתחיל להרגיש ממש עייף ואנחנו עייפים איתו. זה קרה בכל דור, פשוט הפעם זה נמתח על כמעט עשור.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 אוגוסט 2022, 00:09

אני מבין ומסכים ברמה הכללית, וגם אני הייתי עוזב הכל כדי לשחק במשחק 'דור הבא' גדול אם הוא היה יוצא היום. אני חושב שזה מבאס שאין כזה, אבל אני מניח שאני ממש לא מתחבר לתחושת החצי ייאוש שיש מכם לגבי המצב והתעשייה.

לגבי אלדן רינג, ממש אין בו רק קרבות, יש לך את עיצוב השלבים הקלאסי שהוא פשוט פנומנלי במשחק הזה (עם כמה מהטובים אי פעם שלהם בעיניי, כמו leyndell). מעבר לזה יש לך את העולם הפתוח, וזה לא יושב על אותה משבצת של זלדה. החקירה מדגדגת הרבה יותר את הצד של העיצוב המצוין והכל כך מגוון שלהם כאן, ואת הסיפורים שהם בונים בתוך העולם הזה. החקירה מתחברת כאן ל'תחושת מסע' מאוד חזקה שאני לפחות קיבלתי מהמשחק הזה. בזלדה החקירה היא יותר מהכיוון של ארגז חול שמדהים כל פעם לגלות מה עוד אפשר לעשות בו.
אבל זה בסדר, לא באמת צריך לפתוח פה (עוד) דיון אלדן רינג. רק צחקתי כשהזכרתי אותו כאן בהתחלה :).

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 27 אורחים