נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

idan
Veteran

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי idan » 16 אוגוסט 2022, 01:11

מכל מיני סיבות אחרי Tlou2 יצא ששיחקתי איזה משחק ורבע במשך כמעט שנה וחצי עד שקניתי פס5, אבל כנראה שזה הטעין לי את המצברים ומאז יש לי חשק גדול למשחקים וכל זמן ה״בידור״ שלי הולך בעיקר על זה. כמובן שכמו כולם הייתי שמח עם הקפיצה הדורית הייתה מרגישה משמעותית יותר כמו בדורות קודמים, זה תמיד כיף, אבל זה המצב כרגע וזה לא מפריע לי להינות ממה שיש.
בגדול מתחילת השנה אני באחלה רצף של משחקים שאהבתי או ממש אהבתי (האחרון ריטרנל gem אמיתי) ויש לי עוד לא מעט אחרים בקנה שאני שואף להגיע אליהם. וזה עוד לפני 2023 שנראית לי מפוצצת לגמרי. באופק יש גם את פפ7 שהוא עדיין מבחינתי הפרוייקט הכי מרגש, אז סה”כ אני באמת לא יכול להתלונן יותר מידי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 אוגוסט 2022, 07:51

עבורי, הSSD מאוד עוזר… בדור הקודם הייתי מתבאס שאין לי מספיק זמן לשחק והייתי מדליק את הפס4 רק אם יש לי זמן לישיבה ארוכה. היום אני מוצא את עצמי מדליק את הפס5 מלא פעמים, אפילו רק לחצי שעה ולפעמים פחות, זה מאוד שונה כשאתה מדליק את המכשיר ותוך 10 שניות אתה כבר משחק, לעומת תוך 2-3 דקות בעבר. זו אחת הסיבות שאני כבר עם יותר שעות משחק עם GT7 לעומת Sport על הפס4, למרות שהוא רק יצא לא מזמן… ואותו הדבר לגבי משחקים עם הילדים - אני והם לא צריכים להמתין הרבה זמן מול מסכי טעינה, זה מאוד ״מזמין״ אותי להדליק את המכשיר ולשחק עוד קצת.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 16 אוגוסט 2022, 09:34

מצטרף לתחושת ה-meh הכללית, במיוחד מצד א'. מזל שבחודשיים האחרונים אני במצב רוח לווירדנס ולכן קונטרול ו-Prey באו לי טוב אז אני משחק די הרבה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוגוסט 2022, 12:54

אני אגב כן התחלתי לשחק ב-two point, אני חושב שזה המשחק הראשון ששחקתי מאז אלדן רינג במרץ-אפריל שהוא לא פיפא / מיינקראפט / overcooked / מריו קארט עם הבן שלי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוגוסט 2022, 20:16

המחירים של הGPU בהחלט יורדים. ה-3080TI יצא לא מזמן במחיר רשמי (והזוי) של 1200$, עכשיו אפשר להשיג אותו באמזון ב-870$ עם משלוח חינם. כנראה שאפילו לא מתוכנן להיות שיגור של סדרה 4000 בכלל השנה ועדין המחירים בירידה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 אוגוסט 2022, 21:35

נדב: אני מאמין שOverwatch 2 בטח יחזיר אותך לגיימינג בקרוב, לא :) או שהדיון הוא רק על סינגל פלייר. אני לא יודע מה מפתיע אותי יותר שאתה יושב על TLG אחרי שחיכית לו כל דור הפאקינג פס3 או משהו כזה :) או שאתה יושב על שמירה בUncharted 4, צרות של עשירים :)

על היתר אין מה להגיד דור על הפנים נאמר כבר בכל לשון אפשרית. אז כן רגנארוק יהיה מדהים ונהדר, אבל אני מתערב שהוא ירגיש לנו כמו המשחק Direct to video :)
עדיין כמו שזה נראה כרגע כולנו נצטרך םשוט לשחק בGOW רגנארוק וcallisto protocol ולהגיד תודה על זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוגוסט 2022, 23:04

אני בהחלט משער שבנובמבר הקומבו של GOW ושל OW2 יחזיר אותי בכוח מלא לגיימינג.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 אוגוסט 2022, 17:50

DrKeo כתב:המחירים של הGPU בהחלט יורדים. ה-3080TI יצא לא מזמן במחיר רשמי (והזוי) של 1200$, עכשיו אפשר להשיג אותו באמזון ב-870$ עם משלוח חינם. כנראה שאפילו לא מתוכנן להיות שיגור של סדרה 4000 בכלל השנה ועדין המחירים בירידה.

וזה לא סתם דגם ב-870$, זה ההוא של EVGA - שהם נדמה לי היחידים כמעט עם אחריות בינלאומית שכוללת גם את ישראל. ובצד השני, ה-6900 XT כבר זמין ב-700 דולר עם משלוח חינם לישראל - בניואג ובאמזון.

אבל מה שהכי חבל זה שכל השנתיים האלו של מחסור וביקוש קורונה ניתבו לחלוטין את כל היצור לסגמנט הhi-end. זו היתה תקופה שבה כרטיסי מידריינג' נמחקו לחלוטין עבור מי שרוצה סתם מחשב גיימינג ולא מפלצת, וכשכבר עשו טובה והביאו אותם אז התמחור עדיין בשמיים. נראה לי שזו פעם ראשונה בהיסטוריה שכרטיס TI של נוידיה עולה פחות משני כרטיסי xx60 שלהם...

ובכל מה שנוגע לראטצ' ולצורך בSSD...

https://www.youtube.com/watch?v=5XOV3pZj8rI
אבל אחרי מיילס מוראלס וה-SSD, זה לא צריך להפתיע שהכל היה בולשיט שיווקי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אוגוסט 2022, 19:21

ספיידרמן למחשב מכיל עקבות של קבצים שמרמזים על חנות פלייסטיישן למחשב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוגוסט 2022, 22:36

מעניין… ומעניין גם אם במקביל ימשיכו להציע משחקים באפיק או סטים.
והכי מעניין אם המנוי החדש שלהם יהיה זמין גם על המחשב, כי זו בטח הסיבה האמיתית לסיפר הזה, מלבד הקטע של המשחקים שלהם שיוצאים למחשב ושזה כסף שיושב על השולחן גם אם החנות לא תהיה הצלחה גדולה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אוגוסט 2022, 22:40

Laskin כתב:מעניין… ומעניין גם אם במקביל ימשיכו להציע משחקים באפיק או סטים.
והכי מעניין אם המנוי החדש שלהם יהיה זמין גם על המחשב, כי זו בטח הסיבה האמיתית לסיפר הזה, מלבד הקטע של המשחקים שלהם שיוצאים למחשב ושזה כסף שיושב על השולחן גם אם החנות לא תהיה הצלחה גדולה.

חנות במחשב אמורה להיות הסיבה היחידה לסוני להוציא משחקים למחשב. לא ברור לי למה הם מוציאים בכלל משחקים מחוץ לecosystem שלהם. היא הייתה צריכה להיות משוגרת לפני שנתיים.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 20 אוגוסט 2022, 22:47

swym כתב:
DrKeo כתב:המחירים של הGPU בהחלט יורדים. ה-3080TI יצא לא מזמן במחיר רשמי (והזוי) של 1200$, עכשיו אפשר להשיג אותו באמזון ב-870$ עם משלוח חינם. כנראה שאפילו לא מתוכנן להיות שיגור של סדרה 4000 בכלל השנה ועדין המחירים בירידה.

וזה לא סתם דגם ב-870$, זה ההוא של EVGA - שהם נדמה לי היחידים כמעט עם אחריות בינלאומית שכוללת גם את ישראל. ובצד השני, ה-6900 XT כבר זמין ב-700 דולר עם משלוח חינם לישראל - בניואג ובאמזון.

אבל מה שהכי חבל זה שכל השנתיים האלו של מחסור וביקוש קורונה ניתבו לחלוטין את כל היצור לסגמנט הhi-end. זו היתה תקופה שבה כרטיסי מידריינג' נמחקו לחלוטין עבור מי שרוצה סתם מחשב גיימינג ולא מפלצת, וכשכבר עשו טובה והביאו אותם אז התמחור עדיין בשמיים. נראה לי שזו פעם ראשונה בהיסטוריה שכרטיס TI של נוידיה עולה פחות משני כרטיסי xx60 שלהם...

לא ידעתי שככה עשו אותו ,שמתי לב בסרטון
שחלק מהנכסים ברקע ,הם בכלל 2d
זאת אומרת תמונה או סרטון ( בלופ ) ברקע ,שהקדימה זה 3d
זה גם כניראה חוסך להם הרבה מהזיכרון ומהעומס על הכרטיס מסך
זאת טכניקה עוד מתקופת ה32/64 ביט ,שהרבה משחקי מכות 3d
ישתמשו בה ,תמונה 2d ברקע ,שהזירה והלוחמים 3d

ושחושבים על העניין שהps4 ,עם זה היה מגיע לקונסולה
היה צריך חלקי 6 פחות מהעומס הגרפי להריץ גרסה כזאת

1080p במקום 4k = חלקי 4
30 במקום 60 לשעה = חלקי 2 ,למעשה אפילו יותר כי השינמוך היה גם בהגדרות ,בקיצור חושב שהps4 היתה מצליחה להריץ גרסה משונמכת מכובדת

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוגוסט 2022, 09:42

kririn כתב:
swym כתב:

לא ידעתי שככה עשו אותו ,שמתי לב בסרטון
שחלק מהנכסים ברקע ,הם בכלל 2d
זאת אומרת תמונה או סרטון ( בלופ ) ברקע ,שהקדימה זה 3d
זה גם כניראה חוסך להם הרבה מהזיכרון ומהעומס על הכרטיס מסך
זאת טכניקה עוד מתקופת ה32/64 ביט ,שהרבה משחקי מכות 3d
ישתמשו בה ,תמונה 2d ברקע ,שהזירה והלוחמים 3d

ושחושבים על העניין שהps4 ,עם זה היה מגיע לקונסולה
היה צריך חלקי 6 פחות מהעומס הגרפי להריץ גרסה כזאת

1080p במקום 4k = חלקי 4
30 במקום 60 לשעה = חלקי 2 ,למעשה אפילו יותר כי השינמוך היה גם בהגדרות ,בקיצור חושב שהps4 היתה מצליחה להריץ גרסה משונמכת מכובדת

דבר ראשון 4k ו-60 במקום 1080 ו-30 זה פי 8, לא פי 6. אבל צריך לזכור שראצ׳ט עושה או זה או זה, הוא לא מסוגל לעשות גם 60 וגם 4k, אז בעזרת ירידת איכות לרזולוציה של פס4 אתה מקבל פי 4 ביצועים פנויים (ולא שזה באמת מדד ישיר כי זה לא שהמשחק ירוץ פי 4 יותר מהר כשיורדים ל1080).

ובאמת שאין לי מושג אם אפשר לעשות את ראצ׳ט על הפס4 או לא, אבל הקטעים שמשתמשים בssd הם מאוד פשטניים או מתוסרטים עד מוות אז אנחנו צריכים פשוט לקחת את המילה של אינסומניאק. כלומר, לפחות עד גרסת המחשב ואז נוכל לקבל לפחות חלק מהתשובות.

מה שאנחנו כן יודעים כעובדה היא אם המשחק מנצל את הcpu והssd, הוא מנצל רק שבריר מהם.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 אוגוסט 2022, 18:12

לפי הסרטון שהוא מסביר שם ,רואים שהמעברים בצורה לינרית
וגם אז חלקים מאוד קטנים מהשלב ,בחלקם נכסים יחסית פשוטים
ואני הבחנתי לפחות באזור אחד ,שהחלק המרוחק מהשחקן
היה 2d
לא ידעתי שהמשחק לא רץ 4k ,
60 פרימים לשניה

אבל פחות 4 לא כולל הורדת הגדרות אחרות
( תאורה / עשן / וכו וכו ,בשינמוכים זה לא רק רזולוציה או פרימים לשניה ) ,יש כל מיני טכניקות להוריד מהעומס על החומרה

עם הצליחו בעבר לדחוף גרסה מלאה של re2 ,על קלטת n64
( בגלל הנפח זה השג טכני עצום )
והצליחו בעבר לקחת את טאקן 3 ,ולעשות גרסה טובה שלו על הps1
אז למה לא יצליחו לדחוף את ראצאט האחרון על הps4 עם היו רוצים
בשנמוך מאוד גדול ,אבל עדין גרסה טובה ?

אז ברור לי שהיה להם את הכח של הps5 ,ומנחש שלא חשבו על הps4
שפיתחו את ראצאט ,וזה יותר עבודה עכשיו ליצר גרסת ps4
(לא שתצא כזאת ,כבר לא משתלם להם לטווח ארוך )
ומנחש שגרסת המחשב ל4k ,תדרוש לפחות 16 גיגה ram
ולפחות 4 גיגה זיכרון גרפי ( לps5 יש 16 מאוחדים אבל יש תאימות חומרה לתוכנה )

אבל זאת סוני ,כל הנכסים של ראצאט שלהם
חלק מצוותי הפיתוח הטובים בעולם נמצאים שם
וראינו כבר שנמוכים הרבה יותר מהתגרים

הצליחו לדחוף גרסה סבירה של וויצר 3 על הסוויץ
2 משחקי דום האחרונים על הסוויץ ,ויש עוד דוגמאות

ומבין שלשנות חלק מהקוד ,הרבה מהנכסים וכו וכו
להתאים לps4 ,עם הארד דיסק האיטי שלו
והמעבד יגואר הגרוע ,זה אתגר לא פשוט

אבל gta5 ,התחיל כמשחק ps3/×360
ממה שראיתי בסרטון של ראצאט לא רואה איך זה לא אפשרי תאורטי
לדחוף אותו לps4 ,בלע להרוס מהחוויה יותר מידי

כן גרפיקה פחותה משמעותית ,ביצועים פחות טובים
אבל בכל זאת

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוגוסט 2022, 20:10

אני לא אומר שהפס4 לא יכולה להריץ את המשחק טכנית מבחינה גרפית בלבד, היא יכולה כי אני לא מכיר אפילו טכניקה אחת גרפית שמשתמשים בה שהיא לא טכניקה קלאסית של משחק פס4 והמשחק רץ ב-4K טבעי שזה בזבוז משווע של משאבים ועל גבי כל זה, הוא רץ ב-40fps+ בכל רגע נתון - בקיצור, ה-GPU מבוזבז בו בצורה כמעט מגוחכת. גרפית אין שם שום דבר סופר מיוחד חוץ מאשר fidelity גבוה יותר של טכניקות קיימות וכמובן ש-RT הוא אופציונאלי בלבד, אפילו יש מודים על הפס5 שבהם אין RT כלל. אז השאלה האמיתית היא - האם המשחק באמת צריך SSD או לא. את זה בדיקות על הגרסת PC יענו, סתם מלהסתכל על משחק קשה עד בלתי אפשרי לדעת.

הסרטון שגיא הביא רק מדבר על זה שמה שהם עושים אפשר להשיג גם על ה-HDD בעזרת טכניקות קלאסיות, זה גם מה שאני דברתי עליו כל הזמן - שהשימוש ב-SSD בראצ׳ט בנאלי ברמות וגם אם הם אומרים שהם משתמשים ב-SSD, התוצר לא ממש נראה על המסך כי רואים על המסך בערך כלום ושום דבר שקשור ל-SSD. בקיצור, תצא גרסת המחשב ונראה בנצ׳מארקים שיגידו לנו כמה האיכסון מאותגר במשחק.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 אוגוסט 2022, 22:13

אף אחד לא יתפלא אם המשחק הזה התחיל כמשחק פס4, אני מאמין שהצוותים של אינסומאנייק משתפים אחד את השני בידע שנצבר על הפס5 ובטריקים שנלמדו ובטח בהיבט הזה R&C היה משחק מאוד חשוב טכנית למשחקים העתידים שלהם על הפלטפורמה, אבל בואו הפס4 היא הפלטפורמה היחידה שלא קיבלה משחק R&C משלה ואני שם כסף שהRַ&C הזה נועד בשלב מסוים להיות בדיוק זה.

הדואלסנס הוא גימיק לא משכנע, ולא היה לסוני שום משחק רציני להדגים איתו את הפס5, אז מצאו את הגיימיק הזה של העולמות נו... כולנו יודעים שזה מה שקרה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוגוסט 2022, 22:54

ידע אפשר לצבור על ידי אשכרה לפתח משחק לקונסולה. אפיק לא הוציאו 2 משחקים ל-360 לפני שהם הוציאו את גירס, רוקסטדי לא הוציאו 2 משחקים לפני שהם הוציאו את ארקאם נייט ואפשר להגיד את זה בייסיקלי על 95% מהמשחקים שיוצאים בחצי הראשון של כל דור. כלומר, זה נחמד והכל שראצ׳ט וספיידרמן יצאו, אבל אינסומניאק לא באמת ״צריכה״ את זה, זה לגמרי nice to have ולא יותר, בטח ובטח כשהמשחק האמיתי הראשון שלך יוצא 3 שנים לתוך הדור ויש לך ערכת פיתוח סופית כבר כמעט חצי עשור במשרדים.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 אוגוסט 2022, 23:27

DrKeo כתב:אני לא אומר שהפס4 לא יכולה להריץ את המשחק טכנית מבחינה גרפית בלבד, היא יכולה כי אני לא מכיר אפילו טכניקה אחת גרפית שמשתמשים בה שהיא לא טכניקה קלאסית של משחק פס4 והמשחק רץ ב-4K טבעי שזה בזבוז משווע של משאבים ועל גבי כל זה, הוא רץ ב-40fps+ בכל רגע נתון - בקיצור, ה-GPU מבוזבז בו בצורה כמעט מגוחכת. גרפית אין שם שום דבר סופר מיוחד חוץ מאשר fidelity גבוה יותר של טכניקות קיימות וכמובן ש-RT הוא אופציונאלי בלבד, אפילו יש מודים על הפס5 שבהם אין RT כלל. אז השאלה האמיתית היא - האם המשחק באמת צריך SSD או לא. את זה בדיקות על הגרסת PC יענו, סתם מלהסתכל על משחק קשה עד בלתי אפשרי לדעת.

הסרטון שגיא הביא רק מדבר על זה שמה שהם עושים אפשר להשיג גם על ה-HDD בעזרת טכניקות קלאסיות, זה גם מה שאני דברתי עליו כל הזמן - שהשימוש ב-SSD בראצ׳ט בנאלי ברמות וגם אם הם אומרים שהם משתמשים ב-SSD, התוצר לא ממש נראה על המסך כי רואים על המסך בערך כלום ושום דבר שקשור ל-SSD. בקיצור, תצא גרסת המחשב ונראה בנצ׳מארקים שיגידו לנו כמה האיכסון מאותגר במשחק.

תמיד יש את האפשרות שהם כתבו את הקוד במיוחד לשימוש בssd
ואז יהיה קשה יותר ליצר פורט שיתאים לhd ,ובמיוחד איטי כמו בps4
אבל גם במקרה כזה ,לסוני יש את כל הנכסים של המשחק
וכל הקוד שהרבה מימנו לא קשור לצורת ההעברת המידע לזיכרון המאוחד
ולסוני חלק מהצוותים הטובים בעולם בתחום
ולps4 ,יש רק קונפיגרצית חומרה אחת ורק מערכת הפעלה עיקרית אחת ,אז גם במקרה הכי " גרוע " ,עדין הרוב המוחץ קיים ליצר פורט ps4

נכסים שצריך לשנמך - שלא צריך להיות בעיה לסוני
קוד שצריך לשנות רק חלק כניראה קטן מימנו
דיבוב ומוזיקה ואפקטים קולים שלא צריך לשנות את האיכות
עיצוב שלבים קיים ,שאולי חלקים מסוימים יצתרכו קצת שינמוך ,אבל הרוב יהיה דומה
שליטה לא צריך לשנות
עלילה לא צריך לשנות ,בקיצור זה לקחת צוות קטן יחסית
לבצע שינמוכים ,אולי באזורים מסוימים להכניס " מעלית "
( מקומות שלוקח זמן מורגש לטעון ) ,זה אולי לא יהיה אחד לאחד
אבל כן מספיק קרוב שירגיש כאותו משחק בגרפיקה + ביצועים פחותים

לא חושב שסוני תעשה את זה ,לא ניראה לי הגיוני מבחינתם בשלב הזה
אבל אני מנחש שבpc ,איפו שיותר קל לבדוק
ניראה שחלק גדול מהמשחק נטען לram ולזיכרון הגרפי ,שמפעילים את המשחק
בקיצור מנחש טעינה ארוכה ( יחסית ) ,בהתחלה ,ואז בלי טעינה מורגשת לשחקן

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוגוסט 2022, 13:55

שוב, נראה שהבעיה היחידה היא השימוש ב-SSD. אז השאלה היחידה היא מה השימוש ב-SSD. גם יכול להיות שהמשחק התחיל פיתוח לפס4 ואז סוני בקשו מהם לעשות משחק שידגים את הפס5 אז הדביקו עליו פורטלים וקצת תמיכה בSSD. זה גם כנראה יסביר למה אין במשחק הזה שימוש אמיתי בSSD אלה רק גימיקים לא מרשימים במיוחד שכמעט לא מנצלים את ה-SSD אם בכלל (אנחנו כבר יודעים ש-SSD של 1GB/s עובד נהדר עם המשחק על הפס5).

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 22 אוגוסט 2022, 15:02

אני חושב שבקרוב ניראה משחקים שבאמת צריכים ssd
שחברות ינטשו את הדור הקודם ,ואיזה טיפונת שחקני pc
עם חומרת משחקים מודרנית ,שמשום מה משתמשים בhd

שזה יהיה די מוזר ,כי כבר כמה שנים טובות גם מחשבים תקציבים
מגעים עם ssd ,ארד דיסק אפך להיות מוצר נישה לשוק הביתי
כאלו שיש להם צורך בהרבה שטח אכסון זול ופיזית בבית
( יש שרותי ענן לאחסון היום )

אני חושב שבגלל שכל המנועים הגרפים העיקרים מהדור הקודם הותאמו
במחשבה על ארד דיסק ,וכל הכלים
והמעבר הבין דורי הזה לקח הרבה זמן ,ועדין לא יסתיים
אז לא ראינו את הקפיצה הגדולה ,אבל אני מנחש שרוב הפרויקטים שהתחילו לאחרונה - בציפיה לשנתיים- שלוש עד ההשקה
כבר לא יכללו הכנה גם לדור הקודם או לסוויץ

בטח הכי נמוך תיהיה הxss ,כבר השנה אני מנחש ניראה יותר ויותר משחקים זונחים דור קודם
לפחות במשחקים הגדולים ,באינדי לרוב זה פחות רלוונטי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוגוסט 2022, 16:46

אנחנו נראה משחקים שדורשים SSD כשמשחקים יתחילו להיות מפותחים לדור הבא בלבד. אם זה היה דור נורמאלי אז היינו רואים ב-2021 לא מעט משחקים בלעדיים, אבל רובם היה סתם עם זמני טעינה ממש טובים ונכסים מרשימים יותר וכמה יחידי סגולה היו באמת מנסים לעשות משהו ראשוני עם ה-SSD סטייל ראצ׳ט. אז, ב-2022 היינו כבר רואים משחקים שממש מנצלים את ה-SSD ובנויים מאפס ל-RT ול-SSD שמפוצצים לנו את המוח וב-2023 הדור היה כבר בשל לגמרי והיינו חושבים ש-TLOU2 נראה כמו פח אשפה בוער.

אבל זה הטיימליין הנחמד ההוא שבו אשכרה עשינו מעבר דור נורמאלי. אנחנו חיים בטיימליין הנוראי שבו סנטה מוניקה מתחילה לעבוד על הדור הבא ב-2023.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 22 אוגוסט 2022, 17:39

Rt אני לא רואה מיושם יותר מידי במשחקי 3d מורכבים
המחנה הנמוך זאת הxss ,אז מולטיפלטפורם בטח לא יחיבו rt מורכב
לפחות לא במשחקי 3d גדולים

במשחקי אינדי ,משחקיות 2d על נכסי 3d זה דווקא אפשרי
או משחק כמו אורי 3 עם יהיה כזה
אבל גם בps5 ,הgpu בערך ברמה של rtx 2600

אפשר לעשות גרסת קוויק 2 עם rt מלא
אבל gta6 ,יהיה כניראה עם rt פה ושם

אנחנו עדין לא במקום הזה חומרתית ,ואין איזה קונסולת " ניאו גיאו "
ב2022 ,יש רק מחשבי מפלצת ,וגם בהם זה להוריד רזולוציה
לאפשר יותר שימוש בrt ,זה פשרה מאוד גדולה שהרבה מפתחות לא טורחות בכלל לאפשר אותה

לרוב נותנים כמה אפשרויות וזהו ,להוריד רזולוציה או פרימים או שניהם
לתת יותר rt ,כניראה בדור הבא ניראה יותר שימוש

מה שכן rt יכול לעזור מאוד למפתחים גם בתאורה אפויה
זאת אומרת להכין אזור במשחק ,להפעיל rt ,ולשנות אותו לאפוי

לפחות זה מה שיצא לי להבין מהטיפה ידע שלי באנריל 5
אולי אני טועה

בכל מקרה בטח דור הבא ניראה שימוש גדול יותר בrt
ובפיזיקת נוזלים ,ועוד דברים כאלו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוגוסט 2022, 19:14

kririn כתב:Rt אני לא רואה מיושם יותר מידי במשחקי 3d מורכבים
המחנה הנמוך זאת הxss ,אז מולטיפלטפורם בטח לא יחיבו rt מורכב
לפחות לא במשחקי 3d גדולים

במשחקי אינדי ,משחקיות 2d על נכסי 3d זה דווקא אפשרי
או משחק כמו אורי 3 עם יהיה כזה
אבל גם בps5 ,הgpu בערך ברמה של rtx 2600

אפשר לעשות גרסת קוויק 2 עם rt מלא
אבל gta6 ,יהיה כניראה עם rt פה ושם

אנחנו עדין לא במקום הזה חומרתית ,ואין איזה קונסולת " ניאו גיאו "
ב2022 ,יש רק מחשבי מפלצת ,וגם בהם זה להוריד רזולוציה
לאפשר יותר שימוש בrt ,זה פשרה מאוד גדולה שהרבה מפתחות לא טורחות בכלל לאפשר אותה

לרוב נותנים כמה אפשרויות וזהו ,להוריד רזולוציה או פרימים או שניהם
לתת יותר rt ,כניראה בדור הבא ניראה יותר שימוש

מה שכן rt יכול לעזור מאוד למפתחים גם בתאורה אפויה
זאת אומרת להכין אזור במשחק ,להפעיל rt ,ולשנות אותו לאפוי

לפחות זה מה שיצא לי להבין מהטיפה ידע שלי באנריל 5
אולי אני טועה

בכל מקרה בטח דור הבא ניראה שימוש גדול יותר בrt
ובפיזיקת נוזלים ,ועוד דברים כאלו

שימוש בליבות RT אפשרי גם על חומרה חלשה, החלשות פשוט יודעות לחשב פחות קרניים. UE5 אגב משתמש בליבות RT ללומין גם על ה-XSS, גם בדמו של המטריקס.

UE5 בעצם מתחיל את מה שדברתי עליו פה כבר שנתיים - שימוש ב-RT ככלי. לומין הוא לא באמת השתקפות, צל ו-GI בעזרת RT. הוא משתמש במערכת שונה שבמקור אפילו לא השתמשה בליבות RT, אבל הוא כן משתמש בצורה מאוד גסה של בן-דוד של RT. אז אפיק הצליחו לקחת את החישובים הללו, למפות אותם לליבות RT ועכשיו החלק הזה בחומרה עושה את החישובים שמריצים את לומין. וכך ה-XSS מריצה את UE5, ה-X1 שחזק ממנה לא, כי יש ל-XSS ליבות RT. וזה בדיוק מה ש-RT צריך להיות - כלי שהמפתחת משתמשת בו להוציא לפועל את המערכות של המשחק.

מה שיש בראצ׳ט זה סתם פאטצ׳, תלאי על משחק שלא צריך בכלל RT. זה לא איך ש-RT יעבוד עוד שנתיים-שלוש, זה מה שמפתחי PC עשו ב-2018 וזה כבר לא מעניין ב-2022. מה שאנריל 5 עושה עם RT ועם ה-SSD זה מעניין, זה העתיד של הדור הזה. אנחנו פשוט בפיגור ענקי בהתנעה של הדור.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 22 אוגוסט 2022, 23:16

DrKeo כתב:חנות במחשב אמורה להיות הסיבה היחידה לסוני להוציא משחקים למחשב. לא ברור לי למה הם מוציאים בכלל משחקים מחוץ לecosystem שלהם. היא הייתה צריכה להיות משוגרת לפני שנתיים.

:lol: עד מתי נמשיך לשמוע את הטייקים האלה שחלף זמנם?

אתה שואל למה סוני מוכרים את הקונסולה בוולמארט ולא רק דרך האתר שלהם? אתה שואל למה מיקרוסופט לא מפסיקים להוציא את COD לפלייסטיישן מהרגע הראשון האפשרי? אתה שואל למה סוני תמשיך לתמוך בדסטיני 2 בכל הפלטפורמות?

מיקרוסופט לא מוכרת את המשחקים שלה בבלעדיות במחשב, אז למה שסוני? וכן, המצב על המחשב של שניהם הוא אותו דבר. מיקרוסופט פשוט התחילו מוקדם יותר. אז בלי בלבולי השכל שיש הבדל באסטרטגיה העסקית.

סוני תפתח קליינט משלה על המחשב ותציע קרוס-ביי, קרוס-סייב ושאר פיצ'רים, והיא תמשיך למכור את המשחקים באפיק ובסטים. כי מי שלא מטומטם. ולראייה כל הדוגמאות של חברות שהפנו את העורף לחנות הפופולארית ביותר, שניסו להכריח אנשים אל החנות שלהם ונכשלו.

כבר אי אפשר לשמוע את טיעון 'זה הגיוני כלכלי רק אם מה שאנחנו עושים בלעדי לפיסת טכנולוגיה שלנו'.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 אוגוסט 2022, 14:17

אם מישהו במקרה משחק בזה, או מתעניין, היום יצא העדכון immortal empires של total war warhammer 3.
זה חתיכת פרויקט עצום שנבנה במשך עשור, אם מסתכלים על זה מתחילת הפיתוח של המשחק הראשון. זה הדבר הכי קרוב בגיימינג למה שהMCU עשו עם הנוקמים, המוד בעצם משלב את כל שלושת המשחקים לקמפיין על אחד, קמפיין באמת די חסר תקדים מבחינת הגודל, הסקייל, הגיוון וכל המערכות הייחודיות והנפרדות מכל המשחקים שנכנסות לפעולה במקביל.

הרשמים שראיתי סופר חיוביים ואני מאוד מצפה להתחיל קמפיין כזה בימים הקרובים. על פניו אני פחות אוהב את משחקי הפנטזיה שלהם מול המשחקים ההיסטוריים, אבל המוד הזה הוא באמת מה שהם בנו אליו מהרגע שבו שיתוף הפעולה עם warhammer התחיל.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים