נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 28 דצמבר 2021, 15:26

תמתין לשנה הבאה, אפל יוציאו לפי על השמועות VR ״אמיתי״
עד אז אין שום דבר לאפל או אנדרויד שאפשר לכנות אותו ברצינות ״ערכת מציאות מדומה״, יש סתם קרטונים שונים שלא מתקרבים לחוויה האמיתית.

אבל אני בכלל הייתי הולך על קווסט 2, זה 1100 שח אמאזון ושווה כל שקל והרבה מעבר. גם אחלה מכשיר כדי לעודד אותו לעשות כושר אם זה פקטור :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 ינואר 2022, 00:24

היה אתמול אירוע של AMD. רובו התרכז בניידים, במעבדי זן 3+ שמכילים סופסוף כרטיסי RDNA2. אבל החלק המעניין הוא שהם הציגו את רייזן 7000, מבוסס זן 4. הוא יוצא בחצי השני של 2022 והם אומרים שהוא מחזיק 5Ghz בכל שמונת הליבות במקביל.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ינואר 2022, 11:10

גימיק חמוד:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 ינואר 2022, 15:22

זה ממש מדליק ויפה, אבל בלי מישהו בארץ שיודע לתקן את זה בחיים לא הייתי קונה :/
אבל מתאים לי משהו מדליק כזה למחשב הבא… עברו שבע שנים מאז שרכשתי מחשב, יעברו כמעט 8 עד שתצא הסדרה הבאה של Nvidia, אני לגמרי בקטע של להשקיע ״עד הסוף״ :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ינואר 2022, 23:04

Laskin כתב:זה ממש מדליק ויפה, אבל בלי מישהו בארץ שיודע לתקן את זה בחיים לא הייתי קונה :/
אבל מתאים לי משהו מדליק כזה למחשב הבא… עברו שבע שנים מאז שרכשתי מחשב, יעברו כמעט 8 עד שתצא הסדרה הבאה של Nvidia, אני לגמרי בקטע של להשקיע ״עד הסוף״ :)

במחירים של היום - 10K כרטיס מסך, 3K מעבד.. זה לגמרי להשקיע עד הסוף :!:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ינואר 2022, 13:50

My wallet is ready

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ינואר 2022, 10:41

יש כרגע בnewegg קומבו של 3080 ו-ssd 1 TB ב1400$. זה אולי נשמע הרבה אבל זה בערך 1250$ ל3080rtx וזאת ירידת מחיר ביחס לחודשים הקודמים. מי יתן ותהיה מגמה חיובית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ינואר 2022, 21:19

יום שישי יוצא GoW למחשב
זה בעצם המשחק הבאמת גדול וסופר איכותי שהם מוציאים למחשב ולפי הביקורות (ממוצע 93 כרגע עם כמעט 40 ביקורות) - הפורט די מוצלח, לא מוסיף המון חוץ מענייני DLSS ומסך רחב אבל רץ לא רע בכלל וללא בעיות כמו שהיו בשיגור של הורייזון.
מעניין כמה משחק כזה ימכור, אם יגידו לי עוד 3 חודשים שהוא מכר מליון, 4 מליון או 8 מליון - אני אאמין לכל אחד מהדיווחים כי באמת אין לדעת :)
הוא נמכר ב-49 דולר, נשמע סביר…
לדעתי זה גם יהיה המבחן הגדול של האסטרטגיה הזו של סוני, אם ימכור רק מליון יחידות זה לא בטוח באמת שווה את האובדן של הבלעדיות המוחלטת והמסר שזה שולח

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 22:24

Laskin כתב:יום שישי יוצא GoW למחשב
זה בעצם המשחק הבאמת גדול וסופר איכותי שהם מוציאים למחשב ולפי הביקורות (ממוצע 93 כרגע עם כמעט 40 ביקורות) - הפורט די מוצלח, לא מוסיף המון חוץ מענייני DLSS ומסך רחב אבל רץ לא רע בכלל וללא בעיות כמו שהיו בשיגור של הורייזון.
מעניין כמה משחק כזה ימכור, אם יגידו לי עוד 3 חודשים שהוא מכר מליון, 4 מליון או 8 מליון - אני אאמין לכל אחד מהדיווחים כי באמת אין לדעת :)
הוא נמכר ב-49 דולר, נשמע סביר…
לדעתי זה גם יהיה המבחן הגדול של האסטרטגיה הזו של סוני, אם ימכור רק מליון יחידות זה לא בטוח באמת שווה את האובדן של הבלעדיות המוחלטת והמסר שזה שולח

אם אני זוכר נכון רוב המשחקים של סוני מוכרים במחשב בסביבות המליון עותקים. GOW ללא ספק המשחק פרופיל הכי גבוה שיצא אז הוא בטח ישבור את זה, אני לא אהיה מופתע אם הוא יחצה את ה-2 מליון.

בנוגע שווה או לא שווה לסוני, לדעתי זה לא שווה להם בעליל. נניח הורייזן, המחיר שלו ירד ל-30$ כבר אחרי חודשיים. תוסיף לזה שיש אתרי מפתחות שמוכרים את המשחקים האלה במחירי בדיחה (הורייזן היה זמין ממש מהיר באתרים האלה בפחות מ-20$) ושסטים לוקחת להם 30%, ואני בספק אם שחרור PC שכזה שווה להם הרבה מעבר ל-10+ מליון דולר. אני לא בטוח למה לאבד מהיוקרה של הקונסולה שלך שווה הכנסות של 15 מליון דולר פר משחק שכזה. כלומר, אם השחרורים האלה ימשיכו ובצורה מסודרת לאורך כל הדור אני יודע שפס6 אני לא אקנה ואני לא רואה שום סיבה שאדם עם מחשב גיימינג יקנה פס6. הרבה אנשים עם מחשבי גיימינג קונים פלייסטיישן בשביל הבלעדיים ולרוב מדובר בשחקנים שמוציאים המון כסף. לא ברור לי איך לעשות קופה זמנית פעמיים בשנה של 15 מליון דולר שווה לסוני לאבד שחקנים כמוני שמוציאים אלפי דולרים כל דור בeco system שלהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ינואר 2022, 22:38

אם זה יהיה רק למשחקי הדור הקודם, אז זה אומר לשבת בצד שבע שנים, נגיד חמש שנים של משחקים באמת טובים… זה קצת הרבה, אבל כן - גם אני אשקול להפסיק לרכוש קונסולות. עד שיצא המשחק הזה שאני פשוט לא יכול לסבול ספוילרים ואני כן אקנה :/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 22:43

Laskin כתב:אם זה יהיה רק למשחקי הדור הקודם, אז זה אומר לשבת בצד שבע שנים, נגיד חמש שנים של משחקים באמת טובים… זה קצת הרבה, אבל כן - גם אני אשקול להפסיק לרכוש קונסולות. עד שיצא המשחק הזה שאני פשוט לא יכול לסבול ספוילרים ואני כן אקנה :/

אם הרשימה של NV נכונה, ובנתיים נראה שהיא נכונה, אז ריטרנל, רצ׳ט ו-DS בדרך למחשב אז זה לא הולך להשאר עם דור קודם בלבד. חוץ מזה סוני ממילא לא מוציאה משחקי דור הבא בלבד יותר :idea:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 ינואר 2022, 00:20

אה שכחתי מזה… במקרה כזה - אני בחוץ בוודאות בדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 ינואר 2022, 01:49

Laskin כתב:אה שכחתי מזה… במקרה כזה - אני בחוץ בוודאות בדור הבא.

כנ"ל, כל עוד כל המשחקים המעניינים ממשיכים להגיע למחשב, אני לגמרי בחוץ.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 13 ינואר 2022, 11:36

ב95% מהמקרים אני מעדיף לשחק בפיסי אז אני כמובן מאוד אשמח אם זו תהיה הפלטפורמה אליה הכל חוץ מנינטנדו יתנקז בדור הבא,אתמול עשיתי pre load לgow על הפיסי ובזווית העין ראיתי גם את היילו והורייזון ולא יכולתי שלא לחשוב על התגובה שלי אם מישהו היה אומר לי 5 שנים אחורה שאלו המשחקים שישבו בספריית סטים שלי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 13 ינואר 2022, 13:50

מספיק שיהיה משחק אחד שממש ארצה לשחק שלא יצא לפיסי כדי לגרום לי לקנות קונסולה, גם אם אחרי כמה שנים ביד שנייה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 ינואר 2022, 14:53

קצת קשה לי להבין איך אנשים שמוציאים מדי שנה מאות ואלפי שקלים על התחביב שלהם, ברמה של עוד פיצ'ר טיפונת יותר מוצלח מזה שכבר יש להם, שחורים טיפה יותר שחורים או אפקט נוסף מהכרטיס מסך, לא יקנו פעם ב6-7 שנים קונסולה ב2000 ש"ח שתתן להם את היכולת לבחור מתי לשחק בכמה מהמשחקים הכי מצופים במדיום.
בייחוד כשהאלטרנטיבה שאנחנו מדברים עליה היא לשחק באותו משחק במקרה הטוב באותו הדור ו"רק" 3-4 שנים אחרי היציאה.

כלומר גם לי יש PC גיימינג לא רע באופן די קבוע, גם אני מעדיף לשחק בPC מאשר בסלון על הקונסולה. אבל בגיל שבו גם ככה אין לנו זמן לשחק בכל מה שהיינו רוצים כל הזמן... אין ערך ל'אירועי גיימינג' שכאלה, שבהם מיליונים בכל העולם משחקים במקביל את GOW ובאים לפורומים כמו זה כדי לחפור על כך בזמן אמת?
ספיידרמן 2 (נניח בכלל שיצא לPC) יהיה לדעתכם אותו הדבר ב2027 כמו ב2023?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 ינואר 2022, 15:18

Stick כתב:קצת קשה לי להבין איך אנשים שמוציאים מדי שנה מאות ואלפי שקלים על התחביב שלהם, ברמה של עוד פיצ'ר טיפונת יותר מוצלח מזה שכבר יש להם, שחורים טיפה יותר שחורים או אפקט נוסף מהכרטיס מסך, לא יקנו פעם ב6-7 שנים קונסולה ב2000 ש"ח שתתן להם את היכולת לבחור מתי לשחק בכמה מהמשחקים הכי מצופים במדיום.
בייחוד כשהאלטרנטיבה שאנחנו מדברים עליה היא לשחק באותו משחק במקרה הטוב באותו הדור ו"רק" 3-4 שנים אחרי היציאה.

כלומר גם לי יש PC גיימינג לא רע באופן די קבוע, גם אני מעדיף לשחק בPC מאשר בסלון על הקונסולה. אבל בגיל שבו גם ככה אין לנו זמן לשחק בכל מה שהיינו רוצים כל הזמן... אין ערך ל'אירועי גיימינג' שכאלה, שבהם מיליונים בכל העולם משחקים במקביל את GOW ובאים לפורומים כמו זה כדי לחפור על כך בזמן אמת?
ספיידרמן 2 (נניח בכלל שיצא לPC) יהיה לדעתכם אותו הדבר ב2027 כמו ב2023?

אצלי זה די קל:
1. המחשב שלי גם ככה בסלון
2. אנחנו מסתכלים על הרשימה של NVIDIA ולא נראה לי שמדובר על דברים מאוד רחוקים מאיתנו, אז זה כנראה לא הולך להיות המתנה של 3-4 שנים עבור נניח 80% מהמשחקים שלהם, יש מצב טוב שזה הולך להיות שנה מהר מאוד.
3. יש את עניין האקוסיסטם, וPSN שאם כן רוצים לשחק אונליין אז צריך לשלם מנוי, ורשימת חברים נוספת, ולקנות שלטים בנפרד (אם כי בדור הזה השלטים של סוני עדיפים כרגע).
4. עוד מכשיר שתופס מקום, חשמל, חיבור... לא מאוד קריטי אבל גם משהו.

5. תראה, אני חובב VR עכשיו, ואני בטוח שיהיו מלא משחקים בבלעדיות לPSVR2 כמו שהיו בדור הזה. אבל אני לא הולך להשקיע עוד 2000 ש"ח בשביל המשחקים המעטים האלה, ואני בטוח שאחרי כמה שנים זה יגיע לPC או מטאוואטאבר ואחווה את זה שם...
אני לא יודע מה איתכם, אבל יש לי בקלוג פסיכי, גם בסדרות, גם בסרטים, גם במשחקים רגילים וגם בVR. ככה זה בגילנו עם ילדים :) אין לי באמת בעייה לחכות גם שנתיים עם 99% מהמשחקים הטובים מאוד ומעלה. יהיו אולי גג 5 משחקים בכל הדור הזה שאני ממש אפחד מספוילרים לגביהם והם יהיו הבעייה, ואז באמת יד שנייה או השאלה מחבר לסופ"ש כנראה יהיו אופציות מפתות מאוד.

אבל שוב, אני מדבר רק על מצב בו משחקים באמת יתחילו לצאת תוך שנה או שנתיים מהתאריך שלהם, לא על 6-7 שנים, אבל זה גם העניין, איך אני יודע מה יהיה? ואם אני רואה שזה המצב באמת ב-80% מהמשחקים אז מה, אולי בדור הבא זה יהיה ב-100% מהמשחקים שלהם, ובתוך גג חצי שנה?
סוני רכשה מלא חברות עצומות שיעשו פורטים, זה ברור שזה הכיוון, בדור הזה הם רק יתחילו ואני חושב שזה רק ייגבר. או שלא. אבל אלא אם הם יעשו פניית פרסה עד סוף הדור הזה - בטוח שאני לא רוכש בשנתיים הראשונות את הקונסולה הבאה שלהם.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 ינואר 2022, 15:49

אני כנראה במיעוט אבל כאחד שלתקן מחשבים זה פשוטו כמשמעו המקצוע שלו... אני עייף להתעסק איתם בסוף היום... תנו לי לנוח על הספה ולהירדם כמו מלך עם בירה ליד.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 13 ינואר 2022, 20:11

DrKeo כתב:
אם אני זוכר נכון רוב המשחקים של סוני מוכרים במחשב בסביבות המליון עותקים. GOW ללא ספק המשחק פרופיל הכי גבוה שיצא אז הוא בטח ישבור את זה, אני לא אהיה מופתע אם הוא יחצה את ה-2 מליון.

בנוגע שווה או לא שווה לסוני, לדעתי זה לא שווה להם בעליל. נניח הורייזן, המחיר שלו ירד ל-30$ כבר אחרי חודשיים. תוסיף לזה שיש אתרי מפתחות שמוכרים את המשחקים האלה במחירי בדיחה (הורייזן היה זמין ממש מהיר באתרים האלה בפחות מ-20$) ושסטים לוקחת להם 30%, ואני בספק אם שחרור PC שכזה שווה להם הרבה מעבר ל-10+ מליון דולר. אני לא בטוח למה לאבד מהיוקרה של הקונסולה שלך שווה הכנסות של 15 מליון דולר פר משחק שכזה. כלומר, אם השחרורים האלה ימשיכו ובצורה מסודרת לאורך כל הדור אני יודע שפס6 אני לא אקנה ואני לא רואה שום סיבה שאדם עם מחשב גיימינג יקנה פס6. הרבה אנשים עם מחשבי גיימינג קונים פלייסטיישן בשביל הבלעדיים ולרוב מדובר בשחקנים שמוציאים המון כסף. לא ברור לי איך לעשות קופה זמנית פעמיים בשנה של 15 מליון דולר שווה לסוני לאבד שחקנים כמוני שמוציאים אלפי דולרים כל דור בeco system שלהם.

whatyearisit?

לא קיבלתם את המזכר? מיקרוסופט אחת המפיצות המצליחות בסטים. Xbox Series X/S נמכרות בקצב יותר גדול מכל xbox קודם. למה אתה ממשיך בטיעונים שכבר הוכחו כלא נכונים?
אני רוצה לשמוע מה יש ללאסקין להגיד על הנתונים האלה עבור קונסולה ללא משחק בלעדי גמור. רק לא לשמוע 'טוב, אם לא היו משחררים למחשב היו מוכרים אפילו עוד יותר קונסולות'.

הסוגיה סביב סוני זה לעקוב אחרי הצטצמות המרווחים בין 2 הגרסאות.

אותי גם מעניין כמה שנים נינטנדו עד שיקבלו את ההארה שהם מוותרים על כסף קל, ומה שבעצם טוב למיקרוסופט ולסוני טוב גם להם (כמו תשלום אונליין).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ינואר 2022, 03:08

Kazz כתב:whatyearisit?

לא קיבלתם את המזכר? מיקרוסופט אחת המפיצות המצליחות בסטים. Xbox Series X/S נמכרות בקצב יותר גדול מכל xbox קודם. למה אתה ממשיך בטיעונים שכבר הוכחו כלא נכונים?
אני רוצה לשמוע מה יש ללאסקין להגיד על הנתונים האלה עבור קונסולה ללא משחק בלעדי גמור. רק לא לשמוע 'טוב, אם לא היו משחררים למחשב היו מוכרים אפילו עוד יותר קונסולות'.

הסוגיה סביב סוני זה לעקוב אחרי הצטצמות המרווחים בין 2 הגרסאות.

אותי גם מעניין כמה שנים נינטנדו עד שיקבלו את ההארה שהם מוותרים על כסף קל, ומה שבעצם טוב למיקרוסופט ולסוני טוב גם להם (כמו תשלום אונליין).

לא קבלת את המזכר? שמיקרוסופט הבעלים של חלונות בזמן שסוני ונינטנדו לא?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 ינואר 2022, 10:47

מה זה רלוונטי? חששות יום הדין שלכם היו ששחרור משחקים למחשב DAY1 יפגע במכירות הקונסולה. זה לא קרה. הם גם מוכרים מצויין על המחשב וגם מוכרים מספרי שיא של קונסולות. סוף הסיפור וסוף להפחדות שלמכתחילה היו מופרכות.

סוני רואים שיש פה כסף על הרצפה ומתחילים גם. זה תקף גם לנינטנדו אבל הם דינוזאורים, אז מי יודע מתי ירד להם האסימון.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 ינואר 2022, 11:09

כל עוד הם משחררים בנתיים רק פורטים של משחקי דור קודם איך אתה יכול להיות בטוח קאז שהמחשב לא יפגע להם במכירות? חכה קודם שהם יוציאו משחק דור נוכחי כדי לקבוע את זה.
אני לא אומר שאתה בהכרח טועה, יכול להיות איכשהו שהם יוציאו את כל התותחים הכבדים שלהם למחשב ולקונסולות וכל המכירות יתקיימו ביחד בהרמוניה.

אבל זה לא מופרך להניח שאם הרבה משחקים שהם דור נוכחי ייצאו לPC הרבה אנשים יוותרו על הPS5.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 ינואר 2022, 16:36

כי אם זה לא פגע ב XBOX זה לא ייפגע ב PS. ההפחדה הייתה עקרונית שברגע שמשחק זמין על המחשב אז פתאום אנשים יזרקו את החומרה האחרת.
ואני בטוח שכל סימן עתידי של האטה יגרום לאנשים פה confirmation bias ויטילו את הסיבה בקיום גרסאת מחשב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ינואר 2022, 17:12

אנחנו לא יכולים לדעת בשלב הזה אם זה פגע או לא, אנשים עדיין רוצים קונסולות כי לא כולם שחקני מחשב, אבל בטח שיכול להיות שנראה ירידה חדה בהמשך הדור ומיצוי מהיר יותר של קהל היעד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ינואר 2022, 20:21

Kazz כתב:מה זה רלוונטי? חששות יום הדין שלכם היו ששחרור משחקים למחשב DAY1 יפגע במכירות הקונסולה. זה לא קרה. הם גם מוכרים מצויין על המחשב וגם מוכרים מספרי שיא של קונסולות. סוף הסיפור וסוף להפחדות שלמכתחילה היו מופרכות.

סוני רואים שיש פה כסף על הרצפה ומתחילים גם. זה תקף גם לנינטנדו אבל הם דינוזאורים, אז מי יודע מתי ירד להם האסימון.

הפחדות? הפחדות של מי? על מה? מישהו אמר שקונסלוות לא ימכרו יותר? המספרים של משחקי סוני בסטים די עצובים, בערך מליון עותקים כל אחד. ואם סוני תוציא כל אחד ואחד מהמשחקים שלה לסטים, הנטו של כל המהלך הזה יהיה הפסד כספי, לא רווח. זה כנראה עדין יהיה בליפ ברדאר של סוני, אבל עדין, הפסד.

אם אתה לא מבין את האנטרס של מיקרוסופט בלהוציא את המשחקים שלהם למחשב, כנראה שזה לא ילך לשום מקום.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 30 אורחים