נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי InterAl » 28 יוני 2023, 09:58

Laskin כתב:גם סאונד 2.1 הוא משהו שניתן לשנות בהגדרות אבל זה לא הגיוני לחסום 5.1 בגלל שהקידוד שלך נחות יותר ואתה רוצה לעשות לו ״פרסומת״… אפשר היה להבין אולי רק אם הטכנולוגיה הייתה טובה יותר, אבל פרסומת לפיצ׳ר שכמעט כל גיימר במחשב יודע שהוא נחות משמעותית וגם ככה עובד על הכרטיס של המתחרה - זה פשוט נוגד כל הגיון, ועובדה שזה באמת גם משהו שאין לו דוגמא מקבילה באופן ישיר, ושאנוידיה לא חוסמת fsr במשחקים שהם נותנים להם חסות.
זה גם יכול סתם להעלות את התחרות עוד שלב ולהגיע למחוזות לא נעימים, כמו למשל שהם כן יתחילו לחסום fsr במשחקים שנותנים להם חסות, ואז הביצועים של כרטיסי AMD עוד יותר ייפגעו במשחקים רבים. ועכשיו כשה״האמת יוצאת לאור״ אני גם אשמח אם זה יקרה, רק כדי שאולי AMD יפסיקו עם זה ויתנו למשחקים על המחשב להראות טוב יותר ולרוץ טוב יותר, בלחיצת כפתור.

אם 5.1 הייתה טכנולוגיה proprietary של מתחרה + 2.1 הייתה טכנולוגיה מתחרה של היריבה + המפתחים חתמו על הסכם בלעדיות ובחרו "לפגוע" במודע במשחק שלהם בתמורה לתמיכה כספית? כן, זה הגיוני. מנקודת המבט של amd, קצת לא הגיוני לשפוך כסף על משחק ושהוא ישתמש בטכנולוגיה בלעדית של היריבה. היא לא open source כמו fsr. כלומר בוא ננסח את השאלה ככה: אם אני מממן משחק, האם לגיטימי שאדרוש ממי שבוחר לקבל ממני כסף לא להשתמש בטכנולוגיות בלעדיות של היריבה שלי? נשמע לי שכן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 11:35

אוקיי, אבל זה חסר תקדים, כי זה בפועל מוביל לביצועים ומראה נחות יותר של המשחקים על המחשב... וזה הרי יוביל לתגובה.
אני מצפה מהתחרות להגביל רק במקרה של טכנולוגיה טובה יותר, כי הרי הם משקיעים הרבה וכולנו נהנים מזה, גם הקונסולות (אפילו אם באיחור של דור).
בלי NVIDIA כנראה שלא היה FSR ולא היה RT במשחקים, או ביצועים של X4 עכשיו עם הDLSS3, שבקרוב או פחות בקרוב גם AMD בטח יביאו חיקוי כלשהו משלהם וכולנו נהנה ממשחקים שנראים ורצים טוב יותר.
אני לא הייתי מתלונן אם טכנולוגיית השיער שלהם שהייתה בTOMB RAIDER הייתה בלעדית לכרטיסי AMD (לא זוכר כבר אם זה היה המצב), כי הרי זה משהו שהם השקיעו בו וגרם למשחק להראות יפה יותר. בדיוק כמו PHYSX. אבל כשהטכנולוגיה שלך היא חיקוי נחות - זה מקומם. אני מקווה שאנשים יחרימו את גרסאות המחשב... מניח שזה לא יקרה אבל אני ממש מקווה כי זה ממש פגיעה בתעשייה והקידמה.
מהלכים כאלה יגרמו לNVIDIA כנראה לעשות אחד מהדברים הבאים:
א. להפסיק להשקיע בטכנולוגיות האלה
ב. להגביל את AMD גם כן
בשני המקרים זה רע עבור כולם.
אלא אם באמת יצליחו למצוא פתרון של FORCE DLSS דרך התוכנה שלהם, או להוציא מודים משלהם, שהם CERTIFIED.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 11:54

אגב, כבר ראיתי שיש קריאה להחרים את סטארפילד ושות' בגלל שזה כן התפוצץ בטוויטר, ויש כתבות נוספות חוץ מזו שכבר הבאת... נקווה שזה ימשיך.

אגב 2, בפורטים של סוני למשל, למרות שלחלקם יש עסקת ספונסר עם AMD - יש DLSS. זאת אומרת שכנראה שסוני לא הסכימה שהמשחקים שלהם יראו פחות טוב על המחשב, וזאת למרות שלכאורה יש להם "אינטרס" הרבה יותר גדול ממפיצות כמו EA ויוביסופט, שהמשחקים לא יראו פחות טוב לעומת מה שיש על הקונסולות שהם מוכרים ונהנים שם גם ממנויים. הם פשוט רוצים שהפורטים ירוצו ויראו הכי טוב שניתן על החומרה שלך (גם אם לא מצליחים במקרים מסויימים).

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 28 יוני 2023, 11:57

אני בטוח שלאורך השנים היו עוד דילים מהסוג הזה בקרב מפתחות middleware למשחקים, מן הסתם לא הכל נחשף. אפשר לחשוב גם על תועלת לצרכן כתוצאה מהמהלך הזה. גם אם כרגע זה נראה לא סביר, אולי זה יפעיל לחץ על nvidia לשחרר את dlss כקוד פתוח כמו fsr ואז כולם יהנו מזה? הרי גם אם הטכנולוגיה דורשת tensor cores היום, בעבר היא לא דרשה, ותאורטית לפחות זה לא בלתי אפשרי. וממילא גם אם לא, הרי מדובר בבחירה של המפתחת. בת׳סדה/מיקרוסופט העדיפו את הכסף/השת״פ עם amd על פני שיפור המשחק שלהם. הם כנראה לא קיבלו את ההחלטה הזאת בקלות דעת, בטח לא כשמדובר בכותר ענק, אז איך אתה יכול להיות כל-כך בטוח שהם עשו פה טעות?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 12:14

בעיניי טכנולוגיה בלעדית לחומרה זה סופר הגיוני ומוביל לכל הפיתוחים האלה, זו נקודת המכירה שלהם... "עם הכרטיס שלנו - המשחקים שלכם יראו וירוצו ככה!" ואז באה המתחרה ואומרת "אצלנו ככה!" תחרות זה דבר נהדר, זה מקדם את התעשייה, ועד כה זה עבד יופי.
אבל להגביל את המשחקים ולהכריח את כל קהל המחשבים למכנה הנמוך ביותר - זה מבאס, וזה ההפך ממה שקהל המחשבים מצפה, הם הרי שם ולא בקונסולות כדי להנות מהיתרונות האלה.
ואני *מקווה* שהם יבינו את הטעות, כשזה ייפגע להם בשם, או במכירות, או גם וגם.
אם זה לא יקרה - באסה. לכולם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 12:40

אה, ונזכרתי שיש עוד דוגמא די מתאימה - ה״מחיקון״ שהיה פה.
למרות שלא היה מדובר בחברות עצמן שעשו פה לובי אלא בממשלה ואינטרסים קומוניסטיים - העקרון זהה. השוואה למכנה הנמוך ביותר.
המפיצות פה בעצם מסכימות להתקין מחיקון במשחקים שלהם. עכשיו הגיימרים צריכים לזעוק בעד ״אנטי-מחיקון״. וכאמור - מי יודע, אולי אנוידיה כבר עובדת על דבר כזה… אפשר רק להחזיק אצבעות.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 28 יוני 2023, 13:14

זה דומה למצב של ערוץ טלוויזיה (או סדרת טלווויזיה) שמחליט למחוק לעצמו את הצבע כי הוא מקבל כסף מיצרנית טלוויזיות שחור לבן. לא רואה בעיה עם זה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 13:42

זה נשמע כמו ירייה ברגל ושחרור של מוצר נחות, אז אני כן רואה בעייה עם זה... לא בקטע חוקי או משהו, זה פשוט פרקטיקה שהייתה גורמת לי להחרים את החברה הזו שבגללה אני מקבל מוצר נחות. הם לא מסוגלים להתחרות עם הצבע של המתחרה אז הם סוגרים עסקה שלא יהיה צבע.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 28 יוני 2023, 14:00

אתה גם לא יכול להיות בטוח שזה מוביל בהכרח למוצר נחות. הם אמרו שצוותים של amd עושים אופטימיזציות על הקודבייס שלהם. אולי היה שווה להם להקריב dlss בשביל תמיכה הדוקה יותר מ-amd.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 14:28

אבל זו המציאות כרגע. מה יהיה בעתיד? אין לדעת. אולי מחר יוציאו פאץ' שיקפיץ את הביצועים פי 300 בכל המשחקים על הכרטיסים שלהם...
אבל אנחנו מדברים על המצוי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 14:41

אם צוללים לעניין הזה של AMD מדובר רק במשחק שמבונדלים עם הכרטיסים שלהם, לא כל המשחקים שבשיתוף איתם. ומכל המשחקים המבונדלים, כולם היו עם FSR וללא DLSS חוץ מאשר המשחקים המבונדלים של סוני (TLOU, ספיידרמן ו-GOW). כלומר סוני לא מוכנה לזה, מפיצות אחרות כן עם דגש על יוביסופט וקאפקום.

אז השאלה היא האם סטארפילד יבונדל עם הכרטיסים שלהם, ואם כן האם מיקרוסופט תזרום עם דבר כזה או שהיא לא תהיה מוכנה, כמו סוני.

אגב, לא מעט מהכעס על הקשר ל-AMD הוא שהקהילה טוענת (לא ממש בדקתי את זה האמת) שרוב המשחקים שיצאו בשיתוף עם AMD בשנתיים האחרונות היו מאוד בעייתים טכנית בזמן שאלה שייצאו בשיתוף עם NV היו במצב הרבה יותר טוב, כנראה בגלל שבשת״פים עם NV הם משקיעים יותר משאבים וגם יש להם סט כלים טוב יותר. בשילוב עם נושא ה-DLSS שצף בשבועיים האחרונים וההסטוריה המבוגבגת של בת׳זדה - נוצרה סופה מושלמת של כעס שחקני PC.

ואגב 2, מה ש-AMD עושה הוא לא בדיוק ״שק כסף״. המשחקים האלה מבונדלים עם כרטיסי המסך שלה, זה אומר ש-AMD קונה מאות אלפי עותקים של המשחק המבונדל במחיר מוזל. זה אומר ש-AMD בעצם דואגת למפיצה ל-x עותקים שנמכרים day one מהכיס של AMD, ונראה שאחת התמורות שהיא דורשת זה לחסום DLSS.

ואגב 3, מסתבר שיש ל-NV כלי שבייסיקלי מישם DLSS במשחק (וכי הישום שלהם כל כך דומה גם FSR) כמעט בלי עבודה בכלל מהמפתחת, כך שלישם היום DLSS במשחק זאת בדיחה. הקהילה גם בנתה כלי די דומה, ככה הם מצליחים להוציא מוד DLSS (שלא תמיד עובד 100%) תוך פחות מ-24 שעות.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 14:50

הבעייה היא בעיקר עם ה"(שלא תמיד עובד 100%)"
מה הכלי הזה בדיוק? איך מיישמים אותו? יצא לך להתנסות בזה?
שמח לשמוע

אם כי עדיין - במשחק כמו AVATAR ועוד משחקי "דור הבא אמיתי" אני ממש ארצה כנראה להפעיל DLSS 3 וזה עדיין באסה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 28 יוני 2023, 15:16

Laskin כתב:אבל זו המציאות כרגע. מה יהיה בעתיד? אין לדעת. אולי מחר יוציאו פאץ' שיקפיץ את הביצועים פי 300 בכל המשחקים על הכרטיסים שלהם...
אבל אנחנו מדברים על המצוי

המצוי הוא ש-amd עובדים איתם צמוד כדי לשפר את המשחק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 15:42

שישלחו לי בביפר הודעה כשהם יצליחו להגיע למשהו שמתקרב לDLSS2, ואז כבר נהיה בDLSS4… כרגע בשטח זה מוצר נחות משמעותית

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 15:55

Laskin כתב:הבעייה היא בעיקר עם ה"(שלא תמיד עובד 100%)"
מה הכלי הזה בדיוק? איך מיישמים אותו? יצא לך להתנסות בזה?
שמח לשמוע

אם כי עדיין - במשחק כמו AVATAR ועוד משחקי "דור הבא אמיתי" אני ממש ארצה כנראה להפעיל DLSS 3 וזה עדיין באסה

יש פאטצ׳ים של הקהילה למשחקים שאין בהם DLSS אבל יש בהם FSR או TAA. אפילו יש פאטצ׳ים ל-DLSS3, גם למשחקים שיש להם כבר DLSS2. בגלל שהם מוד זה אומר שהם עושים עבודה חיצונית בלבד, הם לא המפתחים עם גישה לקוד של המשחק, אז יש פאקים שלא היו אם המפתחים היו מישמים את זה בעצמם. לדוגמה ה-DLSS משפיע במודים גם על ה-UI כי המוד לא מצליח להבדיל בין UI לגיימפליי וזה כמובן יכול ליצור דברים כמו כתוביות שנראות לא טוב. אבל זה פר משחק, אם אתה רוצה להשתמש אז תברר קודם מה המצב של המוד. והכלי, הוא לא רלוונטי, הוא נועד לחבר׳ה שיוצרים את המוד. אתה לא אמור להתעסק עם שום כלי, רק להוריד את המוד קהילה.

אם יש לך RE4 למחשב למשל אתה יכול לבדוק את המוד קהילה שמביא DLSS. גם ה-TAA וגם FSR שהמשחק מספק נראים מטושטשים ומלאים בארטיפאקטים של AA. אבל כשמדליקים DLSS מהמוד ה-FPS עולה בבערך 20% והתמונה נראת פתאום חדה וחלקה. אבל מצד שני גם ה-UI עובר חידוד אז למשל יש במפה אלמנטים שנראים מעוותים (למשל האייקון של הסולם).

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 28 יוני 2023, 16:08

Laskin כתב:שישלחו לי בביפר הודעה כשהם יצליחו להגיע למשהו שמתקרב לDLSS2, ואז כבר נהיה בDLSS4… כרגע בשטח זה מוצר נחות משמעותית

אני משער שהמטרה העיקרית שלהם היא לשפר את גרסת הקונסולה, אחרי הכל היא רצה על חומרת amd.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 16:45

אני בספק אם AMD עוזרים לבת׳זדה עם גרסת הקונסולה, יש להם פנימית את הצוות הטכני של מיקרוסופט ששכחתי את שמו שעוזר לחברות פנימיות של אקסבוקס טכנית. הם ליטרלי האנשים שכתבו את ה-API של הקונסולה. AMD כנראה עוזרים להם עם גרסת המחשב באזורים מסויימים בכדי לגרום למשחק לרוץ הכי מהר שהוא יכול על הדרייברים של AMD.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 28 יוני 2023, 17:35

"These optimizations will both accelerate performance and enhance the quality of your gameplay using highly multithreaded code, that both Xbox and PC players will get to take advantage of," explains AMD SVP Jack Huynh in a video announcement.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 17:43

InterAl כתב:"These optimizations will both accelerate performance and enhance the quality of your gameplay using highly multithreaded code, that both Xbox and PC players will get to take advantage of," explains AMD SVP Jack Huynh in a video announcement.

המשפט הזה מדבר על CPU, אני משער שהתרומה היחידה שלהם בקטגורית ה-GPU שהוא די מתעלם ממנה היא העובדה שיש FSR כעור גם באקסבוקס.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 יוני 2023, 18:36

חרא של חדשות לשחקני הPC על סטארפילד. המודרים יכולים לכפות DLSS על סטארפילד ? או שהDLSS חייב להילקח בחשבון מתחילת הפיתוח? כאילו אני יודע שDLSS של מודרים גם אם הוא אפשרי לא יהיה טוב כמו מה שבטסדה היו עושים אבל עדיף על כלום... לפחות בטוח יהיו מודרים שיעשו את זה 4 חודשים או ככה מההשקה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 18:40

נקווה שיש למיקרוסופט עמוד שדרה, כמו סוני, והם לא יתנו ל-AMD לעצור DLSS מסטארפילד.

למרות שאני חייב להגיד שאם הם באמת עזרו למעבד להיות יותר multi-threaded ולהרוות את הליבות כמו שצריך בניגוד לרוב המשחקים במחשב כיום, אז יש מצב שזה שווה את החסימה של DLSS..

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 יוני 2023, 22:53

טוב, בתכלס אני לא חושב שיש מישהו נורמלי שיכול לפקפק בעובדה שהמשחקים של בטסדה לחלוטין יותר תלויים בCPU מאשר בGPU אז... יאללה המשחק נראה מלוטש כהוגן בחשיפה האחרונה אם הוא ירוץ חלק על הPC לא יהיו תלונות אנחנו לא צריכים איזה 100FPS במשחק של בטסדה 50FPS יספיקו לחוויה יוצאת מן הכלל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 יולי 2023, 00:43

מתכנת גרפי ב-nixxes:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יולי 2023, 19:36

Gamer nexus שאלו את AMD ישירות אם הם חוסמים מסטארפילד טכנולוגיות של מתחרות כמו XeSS ו-DLSS והתשובה של AMD היא ״אין תגובה כרגע״. לא סימן טוב.. לא סימן טוב..

בנוסף מסתבר ש-AMD סרבה להשתתף במיזם open source של NVIDIA שיצא לא מזמן בשם streamline שהוא API מגשר שנותן למפתחים לישם אותו בלבד והוא מספק XeSS, DLSS ו-FSR אוטומטית. כלומר המפתחים מחברים טכנולוגיה אחת והמשחק אוטומטית תומך בכל הטכנולוגיות. זה גם אומר שאם שבוע הבא מיקרוסופט מביאה מתחרה ל-DLSS והם מצטרפים למיזם, אותם משחקים אוטומטית יתמכו גם בו בלי עבודה מהמפתחת חוץ מלהוסיף כפתור באפשרויות של המשחק.

מסתבר ש-AMD סרבו לשתף פעולה עם הפרוייקט בטענה ש״אין לזה ערך לגיימרים״ (מתוך ראיון עם DF) והמהנדסים של NV נאלצו לישם את התמיכה ב-FSR בעצמם. האירוניה היא שבקרוב יוצא FSR 3, ואם AMD היו משתפים פעולה עם התוכנית אז כל אותם משחקים שמשתמשים ב-streamline היו מקבלים אוטומטית FSR 3 וזה היה מעלה להם את האדפטציה כבר ביום השיגור. כלומר, אלה אם NV יעשו את העבודה בשבילם ויוסיפו FSR3 ל-streamline.

לא יודע מה הולך עם AMD לאחרונה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 יולי 2023, 20:01

כמו שאמרתי - הם לא מסוגלים להתחרות באמצעות הטכנולוגיה והביצועים, אז הם הולכים על השיטה של לקצץ למתחרים את הכנפיים/לשבור ברכיים/הכנס אנלוגיה נוספת כאן…
הייתי אומר שאלו פרפורי גסיסה, אבל כשיש להם 2 מתוך 3 הקונסולות החזקות בשוק - זה סתם התנהגות של חלאות חסרי יכולת.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 93 אורחים