E3 2018 | הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: E3 2018 | הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 03 יולי 2018, 11:05

תהרגו אותי, אבל אני ממש לא מבין את ההתלהבות מRE2R...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 03 יולי 2018, 13:39

יש טווח שלם בין משחק שרק הראו סרטון ממנו למשחק שהוא שחיק, אבל נתנו למעט אנשים לשחק בו. אני חושב שמשחק שהוא שחיק, אפילו אם לא שיחקו בו בפועל צריך להיות חלק מהרשימה, אחרת באמת מקבלים דברים מאוד עקומים
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יולי 2018, 15:58

אני חושב שאין באמת משמעות ל״זוכים״ האלה מעבר למשהו שאותו משחק יוכל ״להתגאות״ בזה בטריילר הבא... יש אנשים שלא מחשיבים משחקים שלא היה ניתן לשחק בהם ויש שכן, כל אחד ומה שמרשים אותו

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 03 יולי 2018, 15:59

Laskin כתב:תהרגו אותי, אבל אני ממש לא מבין את ההתלהבות מRE2R...

אני חושב שאתה צריך להיות אוהב של רזי 2 המקורי כדי באמת להעריך את הרימייק הזה. ברור שיש פה אפקט מסויים של נוסטלגיה ואני לא בטוח שמשחק בסקאלה שכזו צריך בכלל להמכר במחיר מלא בימינו אבל בשביל מה שקאפקום מנסים לעשות פה, זאת אומרת ליצור רימייק לרזי 2 ששומר על הרוח של המקור אבל בו זמנית הופך אותו למשחק מודרני שמרגיש חדש לגמרי, הם עשו פה עבודה מעולה.
——

בוזמן בתכלס אני מסכים איתך, למשחקים כמו TLOU2 או גירס לא מגיע להכנס למועמדויות שלא קשורות להישגים טכניים, אבל סייברפאנק שהציג לעיתונאים גיימפליי של שעה מהמשחק? מאמין שכן, גם אם לא נתנו להם לשחק זו היתה פרזנטציה מאוד מקיפה שפיצצה את הראשים של כולם. אני חושב שהם צריכים לשנות את הקריטריונים שיאפשרו לפרזנטציות גיימפליי ממושכות להכנס למועמדויות גם אם לא יכלו לשחק בזה ועם כמה שמוזר לבחור במשחק שהקהל הרחב לא זכה לראות כמשחק התערוכה.

——

אגב שכחתי לציין שניתנו גם שניתנו פרסים על ההישג הטכני הכי מרשים בתערוכה והפעם 3 משחקים זכו לכבוד של הישג טכני: סייברפאנק, TLOU2 ו GOT. לפחות ברושם טכני אפשרי לבחור במשחקים שגם לא היו שחיקים לעיתונאים :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 יולי 2018, 23:46

אני לא שיחקתי ברזי 1 מעולם, אבל זוכר שקניתי את 2 באופיס דיפו באיזה ''ארגז מציאות'' שכזה ב20 ש''ח. לא הבנתי כלום בהתחלה, אבל ואוו זה היה משחק מטורף.. תכלס לא ידעתי שעושים לו רימייק.. אני אבדוק את זה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2018, 10:06

שיחקתי ב1-2 לא הרבה אחרי שיצאו ומאוד אהבתי אותם, גם מאוד אהבתי את 4... ואפילו את נמסיס חיבבתי מאוד.
אבל לא ממש מרגיש שום צורך או רצון לחזור לשם... אפילו לא בשביל הנוסטלגיה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 יולי 2018, 11:21

אני עשיתי סיבוב נוסף ברזי 2 שנים אחרי על הפס3. אין ספק שהמשחק הזדקן וטוב שעושים לו רימייק שעושה רושם שיהיה מעולה כדי שאחווה אותו שוב כמו שצריך :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2018, 11:38

RE2 עשה עלי רושם כל כך הרבה יותר טוב מ-RE1 בזמנו. תמיד הייתה סוג של הרגשה ש-RE2 היה ה-ALIENS ל-ALIEN של RE1 כך שהסדרה תמיד הלכה בגרף עליה של אקשן אבל RE2 הוא עדין 15% אקשן 85% אימה וחקירה בזמן ש-RE6 יותר אקשני ממשחקי גירס. אני מקווה שכולם פה שחקו ב-RE7, כי מגיע למשחק הזה שישחקו בו למרות שמשום מה לא היה כמעט באזז סביבו בגלל RE6 הקטסטרופלי (כמה קטסטרופאלי? אני מעריץ RE שרוף ולא הצלחתי לשחק בו יותר משלוש שעות מתוך 20). ממש חבל, כבר לקרא את התאור (או לדעת את מי משחקים או על מה הוא) של ה-DLC ל-RE7 זה חתיכת ספויילר לסוף המשחק אז אני ממליץ בחום לרוץ ולשחק בו כי הוא פשוט מצויין. הייתי אומר שהוא סוג של נקודת אמצע בין RE1-3 לבין RE4 אבל בגוף ראשון ויש שם כמה קטעים פשוט מצויינים. בכלליות השעות הראשונות של המשחק הזה הם חווית האימה הכי טובה ששחקתי שנים, לפחות עד שלומדים את האוייבים ומצליחים להבין מה הם יודעים לעשות ומה לא. או במילים אחרות, כל עוד המשחק מפתיע אותך הוא ממש מפתיע אותך וכך יוצר אימה משובחת. החצי השני שלו הרבה פחות מפחיד, ביחוד כי לפגוש יצור מסויים 25 פעם זה יותר מפחיד מפעם אחת, אבל הוא עדין נהדר גם בקטעים האלה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2018, 12:40

RE7 מפחיד אותי כל כך שאני רוצה לשחק בו בVR, כי אם כבר אז כבר :D

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2018, 13:15

עשיתי כבר את הטעות הזאת, אמרתי שאני אחכה עם ALIEN ISOLATION לכשתהיה לי קסדת VR ומה שקרה בסוף הוא שעכשיו 2018 והמשחק כבר בן שלוש ולא שחקתי בו בגלל זה. תשחק ב-RE7, עד שיהיה לך בבית VR תשחק ב-RE8 :)
באמת שמגיע למשחק הזה תמיכה. קאפקום עשתה איתו כל צעד טוב אפשרי והם צריכים לקבל על זה תמיכה פיננסית כדי שלא יחזרו לאשפה שהיה RE6 (שמכר יותר טוב מ-7 לצערנו).

אני לא יודע מה האיכות של ה-DLC, עדין לא שחקתי בו, אבל ה-DLC הספויילרים שדברתי עליו הוא חינם לכל מי שקנה את המשחק המקורי. יש גם את הגרסת גולד שכוללת הכל אבל רוב התוכן שקיים בDLC בתשלום הוא קלטות שונות שמשחקים איתן ולהבנתי זה דברים כמו מצבי השרדות או HORDE וכדומה. כלומר אולי אפשר לדלג על גרסת ה-GOLD ולקנות את המשחק הבסיסי, הוא כבר הגיע ל-10$ בחלק מהמקומות.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

והרי החדשות מהחזית: הגיימריות ניצחו, ואפילו חברות המשחקים הבינו

הודעהעל ידי sharonbn » 04 יולי 2018, 14:26

https://www.haaretz.co.il/captain/games ... -1.6219991
מאת עודד ירון

מאמר מעיתון הארץ על תערוכת E3. מביא נקודת מבט מעניינת מאד. איך הסקנדל של גיימרגייט, החשיפה של השוביניזם וההטרדות המיניות בעולם התרבות והאמנות (וגם בעולם העסקים של חברות המשחקי וידאו) ותנועת MeToo הביאו לשינוי בהתיחסות של המפיצות לקהל היעד.
הנה קיצור של המאמר. שווה לקרוא את כולו כי הוא מפרט את ההיסטוריה של השינוי, הגורמים והדמויות המרכזיות.

תערוכת המשחקים E3 שהסתיימה לאחרונה בלוס אנג'לס היוותה קו פרשת מים בהיסטוריה של הגיימינג. ארבע שנים אחרי שזרמי המעמקים העכורים של גזענות ושוביניזם בתרבות הגיימינג עלו על גדותיהם עם פרשת גיימרגייט, נראה שחברות המשחקים הנחילו מכה קשה לאותם זרמים, במה שנראה כמו הבנה מאוחרת שמשחקי וידאו לא צריכים להיות מועדון לבנים בלבד. לראשונה בהיסטוריה של הגיימינג, כמעט שלא היה משחק מהמותגים הגדולים והוותיקים שלא הציב נשים בתפקיד ראשי. הסערה הבלתי נמנעת שהתעוררה בעולם המשחקים מספקת שיעור מרתק בפוליטיקה של הגיימינג והאופן שבו היא מעצבת את הנרטיב ההיסטורי.

סדרת באטלפילד שנמצאת תחת כנפיה של יצרנית המשחקים EA, נחשבת לאחד המותגים האהובים בקרב גיימרים חובבי מלחמות - כזאת שמשלבת בין תחושה אותנטית למידה מתונה של ריאליזם. השנה, החשיפה של המשחק הבא שאמור להחזיר אותה לשורשי הסדרה - מלחמת העולם השנייה - עוררה גל אדיר של ביקורת מצד יוטיוברים וגולשים. [...] הקש ששבר את גב הגמל היתה אשה בעלת מבטא בריטי, שלא התביישה להילחם בחזית למרות ההיעדר כרומוזום Y, אחת מידיה ו"האמת ההיסטורית", שקבעה שנשים לא נלחמו בחזית (לפחות לא בצרפת). ב-EA הבהירו בתגובה ש"אם זה לא מתאים למישהו, הוא מוזמן לא לקנות את המשחק".

קחו לדוגמה את Assassin's Creed Odyssey, הפרק החדש בסדרת המשחקים של יוביסופט, שלוקח את השחקנים ליוון העתיקה ומציע לראשונה את האפשרות לבחור לשחק את כל המשחק כגבר או כאשה.

כאמור, יוביסופט ו-EA לא היו לבד השנה, וגם CD Projekt RED שינתה כיוון. החברה מפורסמת בעיקר כמפתחת של סדרת The Witcher, שנחשבת לאחת הטובות בעולם המשחקים, אך יש לה היסטוריה בעייתית בכל הנוגע ליחס לנשים. בטריילר של Cyberpunk 2077, המשחק הבא שלה, אמנם כיכב גבר, אבל לדבריה, יהיה אפשר לבחור בין גבר לאשה.

אפילו שתי סדרות משחקים שצמחו על טהרת הטנקים האנושיים שמו נשים בפרונט. לראשונה בתולדותיה, סדרת וולפנשטיין הנצחית נפרדת מהקשוח שביהודי תבל - בי-ג'יי בלאזקוויץ עם הלסת הרבועה, שהספיק לטבוח יותר נאצים מכל בעלות הברית במלחמת העולם השנייה מאז לידתו בשנות ה-90. במקומו יככבו במשחק הבא שתי בנותיו, שממשיכות את המלחמה בשנות ה-80 האלטרנטיביות, שבהן הנאצים השתלטו על ארצות הברית. מקרה דומה התרחש עם סדרת Gears of War של Epic ומיקרוסופט, שעקבה מאז ימיה הראשונים על האקסבוקס 360 אחרי קורותיהם של לוחמים קשוחים ומלחמותיהם בחייזרים שכמעט הצליחו להשמיד את האנושות. אחרי שנשים טפטפו לאיטן לתוך המשחק (רק החל מהמשחק השלישי כדמויות שניתן לשחק בהן), Gears of War 5 שם את השחקנים בנעליה של גיבורה ראשית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2018, 15:02

לא חובב גדול של הבן אדם אבל בדבר אחד הוא צודק, כמעט כל משחק גדול הובל על ידי אישה ב-E3 האחרון. כלומר למען השם, גירס, הדבר הכי DUDE BRO בהסטוריה הובל על ידי אישה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 יולי 2018, 15:33

אולי זה המקום להביא הנה סרטון שראיתי בימים האחרונים ולמען האמת,הסכמתי עם המון מהנקודות של הבחור בנוגע למצב הנוכחי בתעשייה,עם דגש חזק על נוטי דוג. אני בטוח שיהיו תגובות לכאן ולכאן על הנקודות שהועלו שם אז בואו ננסה לשמור על כל העסק מתורבת :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2018, 15:56

באמת שלא ברור לי אנשים שמתנגדים לדברים כמו TLOU2 או מלחמת הכוכבים מובל על ידי אישה וכו'. למי אכפת? אם היוצר רצה שככה והדמות טובה וגם המשחק/סרט יצאו טוב אז מה הבעיה? למי פאקינג אכפת? באמת אנשים קטנים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 יולי 2018, 16:26

DrKeo כתב:RE2 עשה עלי רושם כל כך הרבה יותר טוב מ-RE1 בזמנו. תמיד הייתה סוג של הרגשה ש-RE2 היה ה-ALIENS ל-ALIEN של RE1 כך שהסדרה תמיד הלכה בגרף עליה של אקשן אבל RE2 הוא עדין 15% אקשן 85% אימה וחקירה בזמן ש-RE6 יותר אקשני ממשחקי גירס. אני מקווה שכולם פה שחקו ב-RE7, כי מגיע למשחק הזה שישחקו בו למרות שמשום מה לא היה כמעט באזז סביבו בגלל RE6 הקטסטרופלי (כמה קטסטרופאלי? אני מעריץ RE שרוף ולא הצלחתי לשחק בו יותר משלוש שעות מתוך 20). ממש חבל, כבר לקרא את התאור (או לדעת את מי משחקים או על מה הוא) של ה-DLC ל-RE7 זה חתיכת ספויילר לסוף המשחק אז אני ממליץ בחום לרוץ ולשחק בו כי הוא פשוט מצויין. הייתי אומר שהוא סוג של נקודת אמצע בין RE1-3 לבין RE4 אבל בגוף ראשון ויש שם כמה קטעים פשוט מצויינים. בכלליות השעות הראשונות של המשחק הזה הם חווית האימה הכי טובה ששחקתי שנים, לפחות עד שלומדים את האוייבים ומצליחים להבין מה הם יודעים לעשות ומה לא. או במילים אחרות, כל עוד המשחק מפתיע אותך הוא ממש מפתיע אותך וכך יוצר אימה משובחת. החצי השני שלו הרבה פחות מפחיד, ביחוד כי לפגוש יצור מסויים 25 פעם זה יותר מפחיד מפעם אחת, אבל הוא עדין נהדר גם בקטעים האלה.

לגמרי מסכים עם התיאור של רזי 2 כה ALIENS של הסדרה, זה הרגיש כזו עליית מדרגה מהראשון והיה למשחק אפקט וואו מדהים בזמנו.

לא כל כך עפתי על הדמו של רזי 7, האווירה היתה לא רעה אבל קצת אפלה מדי יחסית לרזי, לא הרגשתי כאילו אני משחק במשחק בסדרה, למרות שזה עדיין לא הגיע לרמות המגוכחות של 6 שנתן לי הרגשה כאילו מפתחת של COD עשתה אותו (והוא היה רע מכל בחינה, גם כמשחק אקשן מוגזם)

חוץ מזה תמיד תפס אותי ההילבילי הזה בסוף ולא הבנתי מה פספסתי :(

אבל אני כן אתן למשחק צ׳אנס, הוא פשוט לא יורד מספיק במחיר עדיין. כשירד ל 10 על הפס4 אני קונה מיד.

וכן באמת המון משחקים שנשים מככבות בהן ב E3. מאמין שזה פחות מאג’נדה ויותר מאינטרס מסחרי, לחברות האלה לא אכפת באמת מאג׳נדה, כנראה יש קהל נשי יותר גדול מבעבר ושבכלל גם גברים רוצים לשחק בדמויות מגוונות יותר מאשר בחור לבן וקשוח אז מחפשים איך לגוון ולבלוט בנוף המשחקים הרגיל מבלי שזה ידחה שחקנים יותר מדי (ומי שדוחה אותו לשחק אישה הוא קודם כל דפוק אבל מאמין שמהפן המסחרי הוא בעיקר מיעוט הזוי שלא יפגע באמת במכירות)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 04 יולי 2018, 17:48

אני יכול להבין אם חברות המשחקים מנסות להגיע לקהל יעד שונה. זה כנראה לא נובע מאג'נדה כלשהיא (החברות עצמן עדיין מאוישות ע"י אותם גברים מקבלי החלטות) ועדיין אני חושב שזה כיוון מבורך. זה יכול להביא לגיוון בפיתוח משחקי מחשב שונים ממה שהורגלנו לראות עד היום.
אבל נראה לי שהם לא פוגעים במטרה. לקחת את משחקי היריות מלאי האלימות כמו GOW או וולפנשטיין ולשים דמות ראשית נשית - זה מה שיגרום לנשים לשחק במשחק??
לא נראה לי
ותתארו לכם משחק כמו Carmageddon . או Hatred מה, גם שם אם יחליפו לדמות נשית אז נשים יתחילו לשחק בזה??
ממש לא נראה לי. אפילו אני, גבר, לא רציתי לשחק במשחקים האיומים האלה.
נשים משחקות במשחקים שונים מגברים. זה ד"א נכון גם מחוץ לעולם משחקי הוידיאו. יום בילוי לנשים כנראה לא יהיה במתחם פיינטבול.
ויש למשל את Tomb Raider הרי כבר למעלה מ20 שנה שהדמות הראשית היא נשית. ויש את Blood Rayne וגם שם הדמות הראשית היא נשית. ואם זכרוני אינו מטעני גם המשחק Sin היה FPS עם דמות ראשית נשית. האם באמת נשים שיחקו במשחקים האלה בגלל הדמות הראשית??

משחקים כמו Life Is Strange וכמובן Sims הם לפי דעתי התשובה הנכונה אם רוצים לגוון את ההיצע של משחקים לקהלי יעד שונים/חדשים.

אני מודה, בתור גבר, ייתכן שנקודת ההשקפה שלי סטראוטיפית (בנים נהנים לשחק במשחקים אלימים ובנות במשחקים לא אלימים) חבל שכאן בפורום אין יותר נשים שיכולות לספר את דעתן.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 יולי 2018, 18:05

אפשר להגיד שבאופן עקרוני נשים פחות משחקות במשחקי מחשב מגברים (בכל הגילאים) אבל אני לא חושב שיש איזשהי אמת שנשים שכבר משחקות משחקים, אוהבות אותם פחות אלימים או משהו כזה.
בסופו של דבר אני לא חושב שיש כאן איזה משהו פסיכולוגי מולד או משהו, סך הכל עניין תרבותי. גם אני, גבר שנניח אפשר להגיד שאוהב משחקים אלימים (ממש לא במיוחד, אבל אני כן נהנה מGOW ודומיו), הייתי משחק היום אם המשחקים האלו אם ההורים שלי לא היו קונים לי PS1 בגיל 5? לצורך העניין, הייתי רואה היום את המונדיאל אם לא הייתי מתחיל לראות כדורגל בגיל 6 עם כל החברים? כמובן שיש אינסוף דוגמאות, ובדיוק כמו שפעם משחקים היו נחשבים עניין של ילדים ומתבגרים חנונים שאין להם חברים, עם הזמן זה התפתח לעניין שמקובל תרבותית אצל כל השכבות ואין כמעט אדם בסביות גיל 16 שלא ידע להחזיק קונטרולר כמו שצריך, היום אפילו אדם מבוגר ונורמטיבי (כזה אמיתי! עם אישה וילדים!) יכול להחזיק בבית קונסולת משחקים בלי שום הרמת גבה.

מה אני אומר, שהכל עניין תרבותי ותפיסתי. האם סימס הוא משחק לילדות יותר ממשחקי אנצ'רטד או COD? אני לא חושב, וכאן בדיוק מגיעה ההתפתחות התפיסתית של השנים האחרונות - ילדים, שנכנסים לעולם הזה, הרבה פעמים כן מחלקים את העולם ל"בנים" ו"בנות" ולכן לא ירצו לשחק משחק עם דמות ראשית נשית או להיפך. אבל בעולם דמיוני שבו 50% מהמשחקים מיוצגים על ידי דמויות נשיות, אני לא רואה שום סיבה שבנות לא יגדלו עם המשחקים האלו ויהפכו את כלל הפרנצ'ייזים למקובלים על כולם.

כך לדוגמה את עולם הסרטים - גם סרטי דיסני שגדלתי עליהם התחלקו באופן שהיה לי מאוד ברור בילדותית ל'סרטי נסיכות', אליהן היה אסור לי להתקרב בכלל מתוקף היותי בן, וסרטי האגדות דוגמאת מלך האריות, אלאדין, הרקולס.. היה לי מאוד ברור שאלו הם הסרטים שמיועדים לי ושרק אותם אני יכול וצריך לראות.
ואכן גם היום סרטים מתחלקים לז'אנרים ואני בהחלט יכול להגיד שאני יותר אוהב סרטי מתח מסרטי אקשן או שאני יותר אוהב דרמות מקומדיות. עם זאת יש ז'אנרים 'גבריים' וז'אנרים 'נשיים' (נניח, סרטי אקשן מאצ'ואיסטים וקומדיות רומנטיות) ושוב, זה עניין תרבותי שאין בו רע ולא יודע אם יש צורך לשנות, אבל אלו סרטים שמראש פונים רק לקהל יעד אחד. האם אני יכול להגיד שנשים שאוהבות סרטים פחות אוהבות טרנטינו או האחים כהן מגברים שאוהבים סרטים? לא ערכתי סקר, אבל מהיכרות ארוכת שנים עם שני המינים מאוד קשה לי להאמין.
ברגע שהתוכן הוא איכותי ואינו מנסה לפנות בכוח לאוכלוסיה מאוד מצומצמת, אז זה ממש לא משנה אם הוא אלים, מתוחכם או כל הסבר אחר, הוא יהיה מוצלח ויפנה לכולם כמו שהוא צריך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2018, 19:25

bling כתב:
DrKeo כתב:RE2 עשה עלי רושם כל כך הרבה יותר טוב מ-RE1 בזמנו. תמיד הייתה סוג של הרגשה ש-RE2 היה ה-ALIENS ל-ALIEN של RE1 כך שהסדרה תמיד הלכה בגרף עליה של אקשן אבל RE2 הוא עדין 15% אקשן 85% אימה וחקירה בזמן ש-RE6 יותר אקשני ממשחקי גירס. אני מקווה שכולם פה שחקו ב-RE7, כי מגיע למשחק הזה שישחקו בו למרות שמשום מה לא היה כמעט באזז סביבו בגלל RE6 הקטסטרופלי (כמה קטסטרופאלי? אני מעריץ RE שרוף ולא הצלחתי לשחק בו יותר משלוש שעות מתוך 20). ממש חבל, כבר לקרא את התאור (או לדעת את מי משחקים או על מה הוא) של ה-DLC ל-RE7 זה חתיכת ספויילר לסוף המשחק אז אני ממליץ בחום לרוץ ולשחק בו כי הוא פשוט מצויין. הייתי אומר שהוא סוג של נקודת אמצע בין RE1-3 לבין RE4 אבל בגוף ראשון ויש שם כמה קטעים פשוט מצויינים. בכלליות השעות הראשונות של המשחק הזה הם חווית האימה הכי טובה ששחקתי שנים, לפחות עד שלומדים את האוייבים ומצליחים להבין מה הם יודעים לעשות ומה לא. או במילים אחרות, כל עוד המשחק מפתיע אותך הוא ממש מפתיע אותך וכך יוצר אימה משובחת. החצי השני שלו הרבה פחות מפחיד, ביחוד כי לפגוש יצור מסויים 25 פעם זה יותר מפחיד מפעם אחת, אבל הוא עדין נהדר גם בקטעים האלה.

לגמרי מסכים עם התיאור של רזי 2 כה ALIENS של הסדרה, זה הרגיש כזו עליית מדרגה מהראשון והיה למשחק אפקט וואו מדהים בזמנו.

לא כל כך עפתי על הדמו של רזי 7, האווירה היתה לא רעה אבל קצת אפלה מדי יחסית לרזי, לא הרגשתי כאילו אני משחק במשחק בסדרה, למרות שזה עדיין לא הגיע לרמות המגוכחות של 6 שנתן לי הרגשה כאילו מפתחת של COD עשתה אותו (והוא היה רע מכל בחינה, גם כמשחק אקשן מוגזם)

אבל אני כן אתן למשחק צ׳אנס, הוא פשוט לא יורד מספיק במחיר עדיין. כשירד ל 10 על הפס4 אני קונה מיד.

וכן באמת המון משחקים שנשים מככבות בהן ב E3. מאמין שזה פחות מאג’נדה ויותר מאינטרס מסחרי, לחברות האלה לא אכפת באמת מאג׳נדה, כנראה יש קהל נשי יותר גדול מבעבר ושבכלל גם גברים רוצים לשחק בדמויות מגוונות יותר מאשר בחור לבן וקשוח אז מחפשים איך לגוון ולבלוט בנוף המשחקים הרגיל מבלי שזה ידחה שחקנים יותר מדי (ומי שדוחה אותו לשחק אישה הוא קודם כל דפוק אבל מאמין שמהפן המסחרי הוא בעיקר מיעוט הזוי שלא יפגע באמת במכירות)

אני לא רוצה לעשות ספויילרים כי re7 באמת נשמר בסוד בצורה יפיפיה אבל אני מבטיח לך שאם תשב ותשחק במשחק הזה כמה שעות טובות, ככל שתתקדם הוא ירגיש לך יותר re1 מכל משחק אחר שיעלה לך לראש. כמוך גם אני אמרתי לעצמי מה לעזאזל re בבית באריזונה עם משפחה של רדנקים, כאילו מה הקשר? ובאמת זה מה שתחשוב כשתתחיל לשחק אבל ככל שהמשחק מתקדם אין סיכוי שלא תרגיש שאתה עמוק בתוך משחק re, לא אימה רנדומאלי שהדביקו עליו את השם אלה משחק re בכל רמח איבריו. ואני לא מדבר על re4-6, אני מדבר על 1-3.

ובאמת שהדמו לא מיצג. הוא מתרחש במקום שקיים גם במשחק הסופי בתצורה שונה אבל יש משהו שונה במשחק הסופי שמרגיש פחות walking simulator. אני חושב שהוא מרגיש די שונה בכוונה כי הוא שוחרר במקור כמשהו שנקרא the kitchen ורק מאוחר יותר גילו שזה re7. כלומר הוא עוצב מראש שלא תרגיש שמדובר במשחק re.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 יולי 2018, 19:54

EVOLVE הוא המשחק היחיד בהיסטוריה שזכה בפרס המשחק הטוב ביותר ב E3 ובגיימסקום של אותה שנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2018, 21:10

וכולנו יודעים איך זה נגמר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 יולי 2018, 21:30

בפעם הראשונה ששיחקתי בבטא של איבולב, ידעתי שהוא יכשל.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 יולי 2018, 09:09

sharonbn כתב:אני יכול להבין אם חברות המשחקים מנסות להגיע לקהל יעד שונה. זה כנראה לא נובע מאג'נדה כלשהיא (החברות עצמן עדיין מאוישות ע"י אותם גברים מקבלי החלטות) ועדיין אני חושב שזה כיוון מבורך. זה יכול להביא לגיוון בפיתוח משחקי מחשב שונים ממה שהורגלנו לראות עד היום.
אבל נראה לי שהם לא פוגעים במטרה. לקחת את משחקי היריות מלאי האלימות כמו GOW או וולפנשטיין ולשים דמות ראשית נשית - זה מה שיגרום לנשים לשחק במשחק??
לא נראה לי
ותתארו לכם משחק כמו Carmageddon . או Hatred מה, גם שם אם יחליפו לדמות נשית אז נשים יתחילו לשחק בזה??
נשים משחקות במשחקים שונים מגברים. זה ד"א נכון גם מחוץ לעולם משחקי הוידיאו. יום בילוי לנשים כנראה לא יהיה במתחם פיינטבול.
ויש למשל את Tomb Raider הרי כבר למעלה מ20 שנה שהדמות הראשית היא נשית. ויש את Blood Rayne וגם שם הדמות הראשית היא נשית. ואם זכרוני אינו מטעני גם המשחק Sin היה FPS עם דמות ראשית נשית. האם באמת נשים שיחקו במשחקים האלה בגלל הדמות הראשית??

משחקים כמו Life Is Strange וכמובן Sims הם לפי דעתי התשובה הנכונה אם רוצים לגוון את ההיצע של משחקים לקהלי יעד שונים/חדשים.

אני מודה, בתור גבר, ייתכן שנקודת ההשקפה שלי סטראוטיפית (בנים נהנים לשחק במשחקים אלימים ובנות במשחקים לא אלימים) חבל שכאן בפורום אין יותר נשים שיכולות לספר את דעתן.

זה לא עניין רק של קהל יעד שונה, יש מצב שגם עבור הקהל הגברי להוציא משחק שהגיבורה בו היא אישה גורם לו לבלוט יותר בין ים המשחקים שיוצאים בכל שנה. בנוסף אם גם כמה נשים יצטרפו לחגיגה בזכות זה אז מה טוב. אל תשכח שזה לא שהם מחליפים את קהל הקונים הרגיל של המותגים האלו בקהל נשי, ההנחה היא שהמכירות לא יפגעו מהצד הגברי רק בגלל שאישה (או גם אישה במקרה של סייברפאנק או באטלפילד) מככבת שם וכל מה שמעבר זה רק בונוס.

וכן אישה בפורום גיימינג רציני זה סוג של חד קרן, יש לך סיכוי יותר למצוא כאלו בפורום של מכוניות ובאדי בילדינג :)

DrKeo כתב:
bling כתב:

אני לא רוצה לעשות ספויילרים כי re7 באמת נשמר בסוד בצורה יפיפיה אבל אני מבטיח לך שאם תשב ותשחק במשחק הזה כמה שעות טובות, ככל שתתקדם הוא ירגיש לך יותר re1 מכל משחק אחר שיעלה לך לראש. כמוך גם אני אמרתי לעצמי מה לעזאזל re בבית באריזונה עם משפחה של רדנקים, כאילו מה הקשר? ובאמת זה מה שתחשוב כשתתחיל לשחק אבל ככל שהמשחק מתקדם אין סיכוי שלא תרגיש שאתה עמוק בתוך משחק re, לא אימה רנדומאלי שהדביקו עליו את השם אלה משחק re בכל רמח איבריו. ואני לא מדבר על re4-6, אני מדבר על 1-3.

ובאמת שהדמו לא מיצג. הוא מתרחש במקום שקיים גם במשחק הסופי בתצורה שונה אבל יש משהו שונה במשחק הסופי שמרגיש פחות walking simulator. אני חושב שהוא מרגיש די שונה בכוונה כי הוא שוחרר במקור כמשהו שנקרא the kitchen ורק מאוחר יותר גילו שזה re7. כלומר הוא עוצב מראש שלא תרגיש שמדובר במשחק re.

זה נשמע ממש טוב.

אמרת רזי 1-3 קנית אותי אוטומטית :)

אני אחכה שיהיה איזה סייל עליו ב PSN, בתקווה לפני רזי 2 רימייק כי הדבר הזה לא יורד מספיק במחיר משום מה.

———-

קאז אני מבין מה אתה אומר בין השורות אבל זו טענה מטופשת כי בין הזוכים בפרסי E3 גם יש משחקי דור כמו האלף לייף 2, זלדה, TLOU וכו׳

אם תסתכל סטטיסטית אז הפרס הזה הוא קורלציה גבוהה לאיכות ככה שגם אם המשחקים האלו (רזי וספיידי) לא יהיו בדיוק משחקי דור, אפשר להניח לפי הסטטיסטיקה שהם יהיו ממש סבבה לפחות.

הנה למשל, הרשימה של המשחקים שזכו בקטגוריות שספיידי זכה בהן בעבר:

Best Action/Adventure Game
2018: Spider-Man
2017: Super Mario Odyssey
2016: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
2015: Uncharted 4: A Thief's End
2014: Batman: Arkham Knight
2013: Watch Dogs
2012: The Last of Us
2011: BioShock Infinite
2010: Portal 2
2009: Uncharted 2: Among Thieves
2008: Dead Space
2007: BioShock
2006: Assassin's Creed
2005: The Legend of Zelda: Twilight Princess
2004: Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory
2003: Prince of Persia: The Sands of Time
2002: Tom Clancy's Splinter Cell
2001: Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
2000: Escape From Monkey Island
1999: Oni
1998: Grim Fandango

Best Console Game
2018: Spider-Man
2017: Super Mario Odyssey
2016: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
2015: Uncharted 4: A Thief's End
2014: Evolve
2013: Titanfall
2012: The Last of Us
2011: The Elder Scrolls V: Skyrim
2010: Rage
2009: Uncharted 2: Among Thieves
2008: LittleBigPlanet
2007: Mass Effect
2006: Gears of War
2005: The Legend of Zelda: Twilight Princess
2004: Halo 2
2003: Halo 2
2002: The Legend of Zelda: The Wind Waker
2001: Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
2000: Jet Grind Radio
1999: Perfect Dark
1998: Metal Gear Solid

האם יש כמה בינוניים? אולי אבל הם מיעוט והרשימה הזו מאוד מרשימה בגדול עם ממוצעים של 9 פלוס גם אם תחשיב את הנפילות, ככה שכן לרוב האנשים שבוחרים את הפרסים פוגעים יפה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 יולי 2018, 12:39

sharonbn כתב:אני יכול להבין אם חברות המשחקים מנסות להגיע לקהל יעד שונה. זה כנראה לא נובע מאג'נדה כלשהיא (החברות עצמן עדיין מאוישות ע"י אותם גברים מקבלי החלטות) ועדיין אני חושב שזה כיוון מבורך. זה יכול להביא לגיוון בפיתוח משחקי מחשב שונים ממה שהורגלנו לראות עד היום.
לא נראה לי

למה העובדה שמישהו הוא גבר (או מזדהה ככזה) משנה משהו לגבי האג'נדה שלו? גבר לא יכול להיות פמיניסט ולוחם למען שילובן של נשים גיימריות וכדמויות במשחקים שהוא יוצר, כחלק מהאג'נדה שלו? אשה לא יכולה לעשות משחק שיותר פונה לגברים ועם דמות גברית מפוצצת בטסטוסטרון? ג'סטין טרודו לא יכול לאמץ אג'נדה של מאבק למען נשים וברני סנדרס לא יכול להאבק למען עניים?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 05 יולי 2018, 13:25

איך אהבתי את סימס :)
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יולי 2018, 17:00

המקרה של סימס כזה מוזר כי זה הפך ממשחק של הקור של הקור למשחק ״בנות״. לא ממש ברור לי איך זה קרה, אולי בגלל שהמשחק הוא סוג של ״בית בובות״ דיגיטלי אבל לקראת היציאה של הסימס היה הייפ מטורף בעולם הגיימינג, מקומות כמו pc gamer נמסו והוא היה תופעה בעולם הגיימינג כשהוא יצא. הוא היה משחק של חובבי סימולציה וסימולציות ניהול, הקהל של סים סיטי, אבל איכשהו עם השנים הוא קבל טאג של משחק בנות.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 100 אורחים