משחקי 2019

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: משחקי 2019

הודעהעל ידי Kazz » 23 אפריל 2019, 10:54

Laskin כתב:אז, אתה באמת לא מבין את ההבדל בין קוסמטי לבין גיימפליי?
באמת באמת?

.......באמת באמת באמת???

זה טרפה וזה נבלה. כל עוד יש גריינד וכל עוד שהמשחק מוכר דברים כדי לצמצמם\להעלים את הגריינד אז המשחק צריך לחטוף. זה בכלל לא רלוונטי לעיקרון אם בסוף הגריינד יש משהו שמשפיע על גיימפליי או משהו קוסמטי. כאילו אתה קורא את מה שאתה כותב? אתה בעד התערבות בעיצוב משחק לשלילה כדי לדחוף שחקנים לרכישות MTX אם זה קוסמטי בלבד? מה זה הקשקוש הזה?

הפטור הזה שאין לו שום הגיון שאתה ואחרים הענקתם למפתחות לעיצוב משחק 'זדוני' שכזה, הוא זה שנותן להם את הביטחון להמשיך לדחוף את הגבולות שוב ושוב. כי אתה וכמוך תצאו להגנתם שלעשות ככה עם קוסמטיקה זה בסדר וגם רצוי כי איך לעזאזל חברות הענק האלה יממנו פאטצ'ים ועדכוני תוכן, למרות שגם סיזן פאס הם מוכרים..

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 אפריל 2019, 11:00

Kazz כתב:
Laskin כתב:אז, אתה באמת לא מבין את ההבדל בין קוסמטי לבין גיימפליי?
באמת באמת?

.......באמת באמת באמת???

זה טרפה וזה נבלה. כל עוד יש גריינד וכל עוד שהמשחק מוכר דברים כדי לצמצמם\להעלים את הגריינד אז המשחק צריך לחטוף. זה בכלל לא רלוונטי לעיקרון אם בסוף הגריינד יש משהו שמשפיע על גיימפליי או משהו קוסמטי. כאילו אתה קורא את מה שאתה כותב? אתה בעד התערבות בעיצוב משחק לשלילה כדי לדחוף שחקנים לרכישות MTX אם זה קוסמטי בלבד? מה זה הקשקוש הזה?

הפטור הזה שאין לו שום הגיון שאתה ואחרים הענקתם למפתחות לעיצוב משחק 'זדוני' שכזה, הוא זה שנותן להם את הביטחון להמשיך לדחוף את הגבולות שוב ושוב. כי אתה וכמוך תצאו להגנתם שלעשות ככה עם קוסמטיקה זה בסדר וגם רצוי כי איך לעזאזל חברות הענק האלה יממנו פאטצ'ים ועדכוני תוכן, למרות שגם סיזן פאס הם מוכרים..

לא, זה לא טריפה וזה נבלה, האחד זה משהו שהורס את המשחק והשני הוא משהו שסתם נמצא שם ליופי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 אפריל 2019, 12:22

אני חושב שקאז מתכוון זה שברגע שאתה מאפשר קוסמטי אז אתה כביכול דוחף את הגבולות מה שמאפשר מצב כמו עכשיו במורטל קומבט שמשחק של 9 יוצא בסוף 8 בגלל הדבר הזה.

אולי יש בזה היגיון שברגע שהקוסמטי התקבל והיה מקובל על כולם זה הגיע למצב הנוכחי שגם הגיימפליי עצמו נדפק.

אגב NRS סטודיו הגיבו לרעש סביב זה והם מבטיחים שהם יתקנו את העניין, מה שזה לא אומר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 אפריל 2019, 12:37

חומות תשלום ומגבלות גיימפליי היו שנים, זה לא בדיוק דבר חדש. דיאבלו 3 הוא דוגמה מצויינת למשחק שנהרס לגמרי בגלל מערכת שרצתה שתוציא כסף על גיימפליי. קוסמטי זה קוסמטי, אם אתה רוצה לטחון שעות או להוציא כסף בכדי שיהיה לסאב זירו סקין יפה יותר אז בבקשה אבל אל תהרסו את הגיימפליי של המשחק. קאז מביא לפה בעיקר בכי צרכני נורא ספציפי, הוא רוצה לקנות את הסקין הזה ב250$ כי זה מה שVALVE עושה וכל מה שהם עושים הוא קדוש.

אין שום בעיה בתשלומים וכדומה סביב קוסמטיקה כי זה עוזר לתחזק את המשחק, אבל ברגע שזה מתחיל לגעת בגיימפליי אז זה פגע רע.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 אפריל 2019, 12:40

אני לא חושב שזה כל כך 'סבבה' כמו שאתם מנסים לגרום לזה להשמע, כי זה בהחלט יכול להשפיע על עיצוב המשחק והגיימפלי. ברור שזה לא באותה מידה כמו לשים מצבי משחק או מהלכים תחת נעילת תשלומים, אבל זה עדיין משהו שלא צריכים לקבל בקלות ראש.
הרי מה בעצם קורה פה? המפתחים יצרו כמות תוכן מסוימת, אתה קונה את המשחק במחיר מלא ומקבל רק אחוז מסוים מכמות התוכן הזאת. זה בדיוק כמו dlc שנעול וקיים כבר על הדיסק אבל רק בהמשך תוכל לשלם כדי לפתוח אותו.
אני לא חושב שזה תוכן שעונה על ההגדרה של תוכן שלא היה קיים לולא היו יכולים לדרוש עליו כסף נוסף, ולכן אין הצדקה לדרוש עליו כסף נוסף.
וגם אם הוא היה עונה על ההגדרה הזו, אז שישחררו אותו בצד ובנפרד ושלא ידחפו אותו לתוך מערכת ההתקדמות שנמצאת כל הזמן בפנים של השחקן.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 23 אפריל 2019, 13:27

ברגע שהחלטות עיצוביות של משחק מושפעות לרעה ממה שאתה רוצה בנוסף למכור אז פה נגמר הסיפור. זה הגבול. זה לא משנה מה אופי הדבר. זה יסודות המשחק שמעוותות ומנוצלות כדי לקדם מכירת MTX לרוב חמדנית ובמחיר מופרז.
אתם מבינים מה נדב ולאסקין אומרים פה? זה בסדר לעשות משחק גרוע יותר. זה בסדר שהמשחק ייעוצב לא לפי מה שיישרת את טיב המשחק אלא לפי מניעים כלכליים חיצוניים. כל עוד זה קוסמטי זה בסדר לעשות את זה. האם יש הבדל בעיקרון? לא. האם יש הבדל בזיהום קבלת החלטות לגבי המשחק? לא. אבל כאילו קוסמטי זו מילת קסם שעושה את הכל בסדר. כאילו התאמה אישית של דמויות זה לא מימד היסטורי חזק במשחקי וידאו שיש לה ערך משלה. כאילו איכויות והנאה ממשחק לא מושפעות מהיבטים שהם לא גיימפליי.

כשאתם פוטרים חברות מדין וחשבון לגבי קוסמטיות, לגבי מכירת צ'יט קודס אתם מכשירים את הקרקע לדבר הבא.

אתם מדמיינים את TES6 יוצא עם חצי מהאפשרויות של ה character creator מקודמו, כאשר החצי שני נפתח רק אחרי גריינד כזה או אחר (או תשלום)? חצי מסוגי השיער, חצי מהגוונים, חצי מהאקססוריז. אבל זה בסדר כי זה רק קוסמטי כן?

'עוזר לתחזק את המשחק'. משחק של 60 דולר וגרסאות מיוחדות. משחק שיש לו סיזן פאס בתשלום לדמויות נוספות. מסכנים WB. תוכן שכבר קיים ב60דולר ששילמת אבל כדי להגיע אליו או שאתה עושה גריינד קיצוני או משלם כדי לבטל אותו. גריינד שקיים רק כדי שתתפתה לשלם להסיר אותו. אני עדיין צוחק לעצמי לעצם הרעיון שחברות שמות לכאורה תוכן, ואז תשלום לדלג מעל התוכן. תשלם עוד כדי לדלג על התוכן ששילמת עבורו 60 דולר מלכתחילה.

בעוד 3 חודשים כש NRS יעשו עוד 3 פוזות ועוד 3 תלבושות לכל דמות, הם מוזמנים למכור אותם עבור 5$ לכל דמות או ווטאבר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 אפריל 2019, 13:36

Stick כתב:אני לא חושב שזה כל כך 'סבבה' כמו שאתם מנסים לגרום לזה להשמע, כי זה בהחלט יכול להשפיע על עיצוב המשחק והגיימפלי. ברור שזה לא באותה מידה כמו לשים מצבי משחק או מהלכים תחת נעילת תשלומים, אבל זה עדיין משהו שלא צריכים לקבל בקלות ראש.
הרי מה בעצם קורה פה? המפתחים יצרו כמות תוכן מסוימת, אתה קונה את המשחק במחיר מלא ומקבל רק אחוז מסוים מכמות התוכן הזאת. זה בדיוק כמו dlc שנעול וקיים כבר על הדיסק אבל רק בהמשך תוכל לשלם כדי לפתוח אותו.
אני לא חושב שזה תוכן שעונה על ההגדרה של תוכן שלא היה קיים לולא היו יכולים לדרוש עליו כסף נוסף, ולכן אין הצדקה לדרוש עליו כסף נוסף.
וגם אם הוא היה עונה על ההגדרה הזו, אז שישחררו אותו בצד ובנפרד ושלא ידחפו אותו לתוך מערכת ההתקדמות שנמצאת כל הזמן בפנים של השחקן.

סך הכל אני מסכים, מה שאני מדבר עליו הוא יותר בצד של משחקי מולטי שמשתמשים במודל הזה בשביל להביא למשחק עוד ועוד תוכן גיימפליי (שלבים, דמויות חדשות וכו') ומי שמממן את זה הוא בעצם אלה שקונים את התוכן הקוסמטי. מצד שני תוכן נעול שצריך לפתוח אותו קיים במשחקי וידאו שנים. אפילו SSB החדש למשל, אתה מתחיל את המשחק עם הדמויות של SSB המקורי של ה-N64 (שזה 12 אם אני לא טועה?) ואתה צריך לשחק בו שעות על גבי שעות בכדי לפתוח את כל העשרות לוחמים שיש בו. אף אחד לא אומר כלום כי אין אפשרות לשלם כסף על התוכן הזה אבל נעילה של תוכן מאחורי מטרות גיימפליי קיימת במשחקי וידאו מהיום שהציגו אפשרות שמירה בקלטות ה-NES. אז זה בסדר? למה שלמתי על SSB סכום של 60$ ויש על הדיסק את רידלי אבל אפילו אחרי 15 שעות במשחק עדין לא פתחתי את רידלי?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 אפריל 2019, 13:56

אין לי בעיה עם הרעיון העקרוני של סיזן פאס או DLC, כלומר בעולם מושלם המפתחים מוצייאים משחק גמור ואז אומרים - "יש לנו עוד רעיונות על השולחן אבל במודל של 60$ זה *המקסימום* שיכלנו לעשות. אנחנו לא נביאים ולא נתחיל לעבוד על זה בלי לדעת כמה ואם המשחק יצליח ויהיה לתוכן נוסף ביקוש, לכן אנחנו מבקשים הבעת אמון/רצון לעוד תוכן וברגע שזה יקרה נוכל לפתח אותו".
סבבה, זו גישה שאני יכול לחיות איתה וסך הכל אם לומר את האמת אני כן מצפה לDLC אמיתיים ומושקעים מהמשחקים שלי (נניח את זה של סקירו, שבוודאות די גבוה יהיה, אני אקנה בלי לחשוב פעמיים כי אני כבר יודע מה רמת האיכות של תוכן הDLC שFS נוהגים להוציא). אבל לפתח משחק ולהוציא אותו ב60$ כי ככה זה מקובל בתעשייה, ובפועל לדרוש עוד כסף מהמעריצים שרוצים את החוויה השלמה שכבר פיתחת וקיימת על הדיסק? זה בעיניי רק חצי צעד מפשוט להתחיל למכור משחקים במחירים גבוהים יותר מ60$ כי אתה יודע שהמעריצים ישלמו.

בקשר לתוכן שנעול דרך התקדמות, פה זה כבר עניין קצת שונה. קשה בדיוק לתת את הגבול המדויק במילים, אבל כולנו יודעים במה מדובר. סך הכל כאן זה מתחבר הרבה יותר לעיצוב משחק נכון או לא. הרי אני יכול להוציא משחק מכות (או מכוניות, או ספורט, או וואטאבר) שבו חצי מהדמויות נעולות דרך התקדמות וזה סבבה, בלי מיקרו תשלומים ובלי כלום. אני גם יכול להוציא את אותו משחק בדיוק (עדיין בלי מיקרו תשלומים ובלי כלום) אבל הנעליה לא תהיה סבבה כי הגריינד פשוט לא יהיה בנוי טוב - זה עיצוב משחק רע וזה פשוט משחק פחות טוב כי עיצבתי את הגריינד פחות טוב. עכשיו מצב שלישי הוא שאני מעצב את הגריינד לא טוב ולצד זה נותן לשחקנים לדלג על העיצוב הבעייתי בעזרת מיקרו תשלומים. האם זה בהכרח מצב פחות טוב מהמצב השני? לא בטוח, יכול להיות אפילו שסך הכל יש פוטנציאל למשחק יותר טוב ככה אם אתה בסדר עם לשלם, אבל בשני המקרים יש משחק שמעוצב לא טוב.

ובסופו של דבר לא צריך להתמם, אנחנו יודעים שהרבה פעמים ה'עיצוב הפחות טוב' הזה זה לא מפתחים פחות מוכשרים אלא החלטה כלכלית של המפיצה שמשתלטת על עיצוב המשחק. גם יוביסופט יודעים להוציא משחק כמו AC אודיסי כשזה נוח להם - מאות שעות של עולם עצום עם המון מערכות שונות שפתוחות תמיד ועובדות מצוין, ובזמנים אחרים משחק כמו AC יוניטי בו כל פעולה שנייה שאתה רוצה לעשות (וכבר קיימת במשחק!) נעולה תחת תשלום קטן שהמשחק דואג לבקש ממך כל כמה דקות.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 23 אפריל 2019, 16:18

DrKeo, אם לא פתחת את רידלי אחרי 15 שעות אז אתה בעיקר עושה משהו לא נכון... אני מנחש שאתה פותח דמויות דרך ה Adventure Mode? כי זאת הדרך הכי איטית לעשות את זה. אם אתה משחק בקמפיין בשביל הכיף אז לבריאות, אבל אם אתה רק רוצה לפתוח דמויות בשביל לשחק איתם נגד אנשים או באונליין אז יש דרכים יעילות יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 אפריל 2019, 16:28

idan כתב:DrKeo, אם לא פתחת את רידלי אחרי 15 שעות אז אתה בעיקר עושה משהו לא נכון... אני מנחש שאתה פותח דמויות דרך ה Adventure Mode? כי זאת הדרך הכי איטית לעשות את זה. אם אתה משחק בקמפיין בשביל הכיף אז לבריאות, אבל אם אתה רק רוצה לפתוח דמויות בשביל לשחק איתם נגד אנשים או באונליין אז יש דרכים יעילות יותר.

אני משחק רק במצב ADVANTURE כי זה הדבר היחיד שאני עושה ב-SSB :)
אני לא הולך לטחון מצבים אחרים בשביל להשיג דמויות, אני משחק במצב הרפתקאה לכיף וכשיפתח הכל אז יפתח הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 אפריל 2019, 16:33

לא מבין מה הבעייה להבין את ההבדל בין משחק ש״פוגעים בו קצת״ (קוסמטי) לעומת משחק שפוגעים בו הרבה (גיימפליי ופיצ׳רים)... אתה סתם משקר לעצמך כבר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 אפריל 2019, 16:38

Stick כתב:אין לי בעיה עם הרעיון העקרוני של סיזן פאס או DLC, כלומר בעולם מושלם המפתחים מוצייאים משחק גמור ואז אומרים - "יש לנו עוד רעיונות על השולחן אבל במודל של 60$ זה *המקסימום* שיכלנו לעשות. אנחנו לא נביאים ולא נתחיל לעבוד על זה בלי לדעת כמה ואם המשחק יצליח ויהיה לתוכן נוסף ביקוש, לכן אנחנו מבקשים הבעת אמון/רצון לעוד תוכן וברגע שזה יקרה נוכל לפתח אותו".
סבבה, זו גישה שאני יכול לחיות איתה וסך הכל אם לומר את האמת אני כן מצפה לDLC אמיתיים ומושקעים מהמשחקים שלי (נניח את זה של סקירו, שבוודאות די גבוה יהיה, אני אקנה בלי לחשוב פעמיים כי אני כבר יודע מה רמת האיכות של תוכן הDLC שFS נוהגים להוציא). אבל לפתח משחק ולהוציא אותו ב60$ כי ככה זה מקובל בתעשייה, ובפועל לדרוש עוד כסף מהמעריצים שרוצים את החוויה השלמה שכבר פיתחת וקיימת על הדיסק? זה בעיניי רק חצי צעד מפשוט להתחיל למכור משחקים במחירים גבוהים יותר מ60$ כי אתה יודע שהמעריצים ישלמו.

בקשר לתוכן שנעול דרך התקדמות, פה זה כבר עניין קצת שונה. קשה בדיוק לתת את הגבול המדויק במילים, אבל כולנו יודעים במה מדובר. סך הכל כאן זה מתחבר הרבה יותר לעיצוב משחק נכון או לא. הרי אני יכול להוציא משחק מכות (או מכוניות, או ספורט, או וואטאבר) שבו חצי מהדמויות נעולות דרך התקדמות וזה סבבה, בלי מיקרו תשלומים ובלי כלום. אני גם יכול להוציא את אותו משחק בדיוק (עדיין בלי מיקרו תשלומים ובלי כלום) אבל הנעליה לא תהיה סבבה כי הגריינד פשוט לא יהיה בנוי טוב - זה עיצוב משחק רע וזה פשוט משחק פחות טוב כי עיצבתי את הגריינד פחות טוב. עכשיו מצב שלישי הוא שאני מעצב את הגריינד לא טוב ולצד זה נותן לשחקנים לדלג על העיצוב הבעייתי בעזרת מיקרו תשלומים. האם זה בהכרח מצב פחות טוב מהמצב השני? לא בטוח, יכול להיות אפילו שסך הכל יש פוטנציאל למשחק יותר טוב ככה אם אתה בסדר עם לשלם, אבל בשני המקרים יש משחק שמעוצב לא טוב.

ובסופו של דבר לא צריך להתמם, אנחנו יודעים שהרבה פעמים ה'עיצוב הפחות טוב' הזה זה לא מפתחים פחות מוכשרים אלא החלטה כלכלית של המפיצה שמשתלטת על עיצוב המשחק. גם יוביסופט יודעים להוציא משחק כמו AC אודיסי כשזה נוח להם - מאות שעות של עולם עצום עם המון מערכות שונות שפתוחות תמיד ועובדות מצוין, ובזמנים אחרים משחק כמו AC יוניטי בו כל פעולה שנייה שאתה רוצה לעשות (וכבר קיימת במשחק!) נעולה תחת תשלום קטן שהמשחק דואג לבקש ממך כל כמה דקות.

לא באמת התעמקתי במה הולך ב-MK אז אני לא באמת יכול להגיב ספציפית עליו אבל אם משחק דורש ממך לטחון עד מוות כדי להתקדם ונותן לך אפשרות לשלם כדי לדלג על הטחינה הזאת אז זה בהחלט מרגיש רע. בדיוק כמו דיאבלו 3 שהשמיד את כל המערכת לוט של הסדרה בשביל הכנסות.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 23 אפריל 2019, 16:57

DrKeo כתב:אף אחד לא אומר כלום כי אין אפשרות לשלם כסף על התוכן הזה אבל נעילה של תוכן מאחורי מטרות גיימפליי קיימת במשחקי וידאו מהיום שהציגו אפשרות שמירה בקלטות ה-NES. אז זה בסדר? למה שלמתי על SSB סכום של 60$ ויש על הדיסק את רידלי אבל אפילו אחרי 15 שעות במשחק עדין לא פתחתי את רידלי?

כי מדובר גרידא בהחלטה עיצובית של המפתחים שחושבים שמטיבה עם המשחק או ככה הם רוצים אותו. על ההחלטה הזו אפשר לדון ואתה יכול לחשוב מה שאתה רוצה עליה. כנראה שהמפתחים לא ישנו את זה כי ככה הם רוצים את המשחק. הכל גלוי וידוע.

במקרה השני זו החלטה שמתקבלת ממניעים חיצוניים שאינם טיב המשחק או רצון המפתחים אלא גזרה שהם צריכים להטיל מלחץ המפיצה או שהם יודעים שככה הם יימצאו חן בעינהם יותר. החלטה שהמפתחים יודעים שמשרתת רעה את המשחק וקיימת כדי לדרבן מכירת MTX. אין מה לדון פה כי זה לא נמצא במישור העיצובי\חזוני. הם גם מחביאים את האלמנט הזה מהמבקרים ואת החנות כסף-אמיתי פותחים שבוע-שבועיים אחרי יציאת המשחק (והביקורות). זה פשוט משוואה של כמה כסף אפשר לחלוב במינימום נזק. הדרך היחידה בה זה משתנה זה זעם ולחץ מהשחקנים ואז הם במהירות משנים את המספרים כדי להפסיק PR שלילי (ואז יגידו שהם 'הקשיבו לרחשי השחקנים ובאים לקראתם'). אין פה עניין של עיקרון או עמדה. מנסים לנער את הכוורת בלי להיעקץ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 אפריל 2019, 17:03

Kazz כתב:
DrKeo כתב:אף אחד לא אומר כלום כי אין אפשרות לשלם כסף על התוכן הזה אבל נעילה של תוכן מאחורי מטרות גיימפליי קיימת במשחקי וידאו מהיום שהציגו אפשרות שמירה בקלטות ה-NES. אז זה בסדר? למה שלמתי על SSB סכום של 60$ ויש על הדיסק את רידלי אבל אפילו אחרי 15 שעות במשחק עדין לא פתחתי את רידלי?

כי מדובר גרידא בהחלטה עיצובית של המפתחים שחושבים שמטיבה עם המשחק או ככה הם רוצים אותו. על ההחלטה הזו אפשר לדון ואתה יכול לחשוב מה שאתה רוצה עליה. כנראה שהמפתחים לא ישנו את זה כי ככה הם רוצים את המשחק. הכל גלוי וידוע.

במקרה השני זו החלטה שמתקבלת ממניעים חיצוניים שאינם טיב המשחק או רצון המפתחים אלא גזרה שהם צריכים להטיל מלחץ המפיצה או שהם יודעים שככה הם יימצאו חן בעינהם יותר. החלטה שהמפתחים יודעים שמשרתת רעה את המשחק וקיימת כדי לדרבן מכירת MTX. אין מה לדון פה כי זה לא נמצא במישור העיצובי\חזוני. הם גם מחביאים את האלמנט הזה מהמבקרים ואת החנות כסף-אמיתי פותחים שבוע-שבועיים אחרי יציאת המשחק (והביקורות). זה פשוט משוואה של כמה כסף אפשר לחלוב במינימום נזק. הדרך היחידה בה זה משתנה זה זעם ולחץ מהשחקנים ואז הם במהירות משנים את המספרים כדי להפסיק PR שלילי (ואז יגידו שהם 'הקשיבו לרחשי השחקנים ובאים לקראתם'). אין פה עניין של עיקרון או עמדה. מנסים לנער את הכוורת בלי להיעקץ.

זה תלוי על איזה משחק אתה מדבר. אני לא יודע ספציפית מה קורה ב-MK אבל במשחק כמו OW למשל המונוטיזציה תומכת בקהילה לאורך שנים ובסופו של דבר פתיחה של הלוט בוקס פעם בשעה לא משפיעה בשום צורה בזמן משחק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 אפריל 2019, 17:29

אני בבודפשט כרגע וכל חנות אלקטרוניקה/מחשבים/גיימינג מפוצצת בפרסומות של days gone, כולל שער החנות וכו׳

חוץ מזה המחירים פה סבבה לגמרי... קניתי שלט one למחשב שסוף סוף יחליף את השלט של ה360 שלי, עלה לי בערך 180 שח, כולל הדונגל למחשב, שלא מצאתי בשום מקום בארץ (משום מה זה לא במלאי אף פעם).

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 אפריל 2019, 18:29

אפילו בבודפשט יש תרבות גיימינג הרבה יותר חזקה מאצלנו. על המחירים אני בכלל לא מדבר.

יש הייפ לא רע לקראת Days Gone, הוא יוצא בטיימינג טוב אחרי שהרבה זמן עבר מאז משחק הזומבים הישרדות בעולם פתוח האחרון, יש רעב מסויים בקרב חובבי הז׳אנר למשחק בסגנון ואני חוזה לו הצלחה טובה במידה והוא ברמה של 7 גבוה ומעלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 אפריל 2019, 18:38

Kazz כתב:אתם מדמיינים את TES6 יוצא עם חצי מהאפשרויות של ה character creator מקודמו, כאשר החצי שני נפתח רק אחרי גריינד כזה או אחר (או תשלום)? חצי מסוגי השיער, חצי מהגוונים, חצי מהאקססוריז. אבל זה בסדר כי זה רק קוסמטי כן?

כן.

וזה אגב בערך מה שקורה בכל משחק rpg... בהתחלה אין לך הרבה ציוד או אפשרויות קוסמטיות, בטח שלא בשלב בו אתה יוצר את הדמות, ועם הזמן אתה מרוויח כסף של המשחק וקונה ציוד מתקדם יותר, ובחנויות יוקרתיות יותר תקבל יותר אופציות לעצב את הדמות שלך. בעצם 99.999% לא זמין לשחקן ישר על ההתחלה. זה חלק בלתי נפרד מהז׳אנר הזה.

אגב, המפתחים של מורטל קומבט אומרים שהם מוציאים פאץ׳ שיאזן את הגריינד, ממש ממש בקרוב. חבל שתמיד צריך לחטוף על הראש חרא של יח״צ וציונים נמוכים יותר כדי שזה יקרה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אפריל 2019, 00:56

אוי לא, מה הצעד הבא? בת'זדה ימכרו ל-TES שריון סוס בתשלום???

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2019, 10:17

יותר גרוע, בTES הבא תאלץ לעשות משימות כדי לעלות רמה, ויהיו נשקים וציוד שמחייבים רמה גבוה יותר, והציוד הכי מתקדם לא יהיה זמין כבר ביצירת הדמות!!

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 24 אפריל 2019, 10:22

האמת שבאלדר סקרולס אין נשקים וציוד עם הגבלות רמה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2019, 11:04

יש בTES:O, וגם בסקיירים יש לנשקים כל מני תכונות נוספות אם אתה מעל רמה מסויימת, אבל סבבה... אז אני מניח שTES הרבה יותר טוב מהוויצ׳ר בגלל זה, וCDPR סתם נאצים של גריינדינג וחמדנים של מיקרו-תשלומים לעומת בת׳סדה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 24 אפריל 2019, 11:46

איזה ראש קטן.

קח כל character creator בכל משחק כלשהו. TES, דארק סולס, בלאדבורן, סיינטס ראו ועוד אלף דוגמאות אחרות. המשחק הבא בכל סדרה מכיל out-of-the-box חצי מהאפשרויות של הקודם במסך יצירת הדמות. את חצי האפשרויות השני משיגים אחד-אחד אט-אט בגריינדינד מאסיבי של המשחק. או, כמה נוח, בקנייה בכסף אמיתי בסכום כזה או אחר.

זה עדיין אחלה בחלה נכון? כי זה קוסמטי בלבד נכון? איך המפתחת תשרוד לולא נכון?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 24 אפריל 2019, 11:48

כן, אם זה קוסמטי אז זה מעניין את התחת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2019, 12:00

יאפ. אין שום בעייה עם זה.
ואני יכול לתת לך אינסוף דוגמאות לתסרוקות, קעקועים או דברים אחרים שקשורים למראה שלך שזמינים רק אחרי זמן מה במשחק ולא ישר בהתחלה כשאתה יוצר את הדמות, והם עולים כסף של המשחק, משמע - דורשים גריינד כלשהו, ואם תזמין מראש או תקנה גירסה מיוחדת בה תקבל כסף של המשחק בהתחלה (או תשלם עבור כסף וירטואלי) - אז לא תאלץ לעשות את הגריינד הזה וכבר על ההתחלה תוכל לקנות את הדברים המיוחדים יותר.
אתה פשוט בלתי ייאמן עם ה״אני רוצה הכל עכשיו ומיד״ שלך

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 24 אפריל 2019, 12:12

ברור שיש בעיה. ברגע שאתה מציג תשלום בכסף אמיתי אז בזה נגמר הסיפור. עיצוב המשחק זוהם כדי לתדלק מכירות MTX. פה זה מתחיל ופה זה נגמר.

אין לי בעיה עם משחקים עם תוכן נעול. יש לי בעיה עם משחקים עם תוכן נעול ושאפשר לפתוח אותו מיידית בתשלום כסף אמיתי. כאילו, כמה נאיבים אפשר להיות? ועד במשחק של 60 דולר, ושיש לו DLC בתשלום? זה שאתה מוכן שיירמסו אותך זה בעיה שלך. אתה יכול רק להאשים את עצמך אם משחקים ימשיכו לדחוף את הגבולות מה אפשר לנעול מאחורי גריינד בלתי סביר ותשלום כסף אמיתי.

לא ראיתי אותכם מזדעקים על יוביסופט שוגבים כסף אמיתי בשביל קוד שמשפיע לצמיתות על צבירת XP וכסף בAC. הנה, השפעה על גיימפליי. ליוביסופט אין בעיה לחרבש ולחתור תחת איזון המשחק שלהם אם הם יכולים לקבל מזה עוד כסף. התלונתתם? לא. אז עכשיו זה בסדר לגבות כסף בשביל קודים ובשביל דברים שמשפיעים על איזון וההתקדמות במשחק. אבל זה משחק סינגל? אז למי אכפת נכון?

אז התחיל ב'קוסמטי זה אחלה'. ממשיך 'לגבות עבור cheat codes זה אחלה'. ממשיך ל'השפעה על גיימפליי במשחק SP זה אחלה'. תאוריית המדרון החלקלק ממשיכה לפעום חזק בתעשיית משחקי הוידאו.
כל זה למה? איכשהו שחקנים האכילו את עצמם בלוקשים שאי אפשר לממן משחקים בלי זה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 35 אורחים