משחקי 2019

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: משחקי 2019

הודעהעל ידי Kazz » 18 אוקטובר 2019, 18:08

בנתיים ממצוע של 91. Sleeper hit של השנה וקנדידט ל GOTY עבור אתרים שלא מתעלמים מפלטפורמת המחשב.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 19 אוקטובר 2019, 18:33

מקווה ש InterAl שם לב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 אוקטובר 2019, 20:40

היה פה ויכוח על המשחק הזה מתישהו שאתה מתרסק עליו ככה?
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 19 אוקטובר 2019, 22:52

לא. אני מאיר זרקור על משחק שמסתמן כטוב מאוד ומיוחד שיש חשש שיתעלמו ממנו כי הוא אנונימי ובלעדי למחשב. ראה ערך hollow knight שרוב התעשייה לא התייחסה אליו עד שהגיע לקונסולות וכאילו אז הופתעו לגלות את האיכויות שלו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 19 אוקטובר 2019, 23:04

רכשתי את hollow Knight כשהגיע ל PC אבל לא הצלחתי להיכנס אליו כי לא היה לי זמן לשבת עליו... בסוויצ' סיימתי אותו.

אותו דבר כאן, רק שלא ארכוש אותו למחשב, כי אומרים שהוא מעל ל 40 שעות, ואני לא אוכל להקדיש לו את הזמן הרצוי. הוא בהחלט נשמע משחק מיוחד ומגניב, אבל נראה שקאזז היקר מנסה "להוכיח אותנו"... להראות לנו שאנחנו מתעלמים מהמשחקים הטובים והמיוחדים שיוצאים!

מזל שהוא על יוניטי וכנראה פורט לסוויצ' לא יהיה מסובך במיוחד.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 אוקטובר 2019, 00:34

?
לא דיברתי על הקהילה הפעוטה שכאן אלא בכלל. רוב הסיקור בתעשייה הולך למשחקי AAA על קונסולות. נוטים להתעלם ממשחקים אחרים ולבטח שהם בלעדיים למחשב ו HK היה דוגמה קלאסית של זה. המשחק יצא בפברואר 2017 וקיבל התייחסות מינימלית. אפילו אתר עם שם כמו פיסי גיימר פרסם את הביקורת רק ביולי של אותה שנה. IGN פירסמו ביקורת ביוני 2018 עם יצאת גרסת הסוויץ' (לא הייתה ביקורת לפני של גרסת המחשב ואני מניח שהמבקר סיקר את גרסת הסוויץ'). גיימספוט ביקרו רק את גרסת הסוויץ'. יורוגיימר ביקרו רק את גרסת הסוויץ' גם כן ביוני 2018. המקרה של HK הוא תעודת עניות לעיתונות המשחקים והיכולת שלהם לסקר את המשחקים שמגיע להם סיקור.

'מזל' שרשמי וביקורות השחקנים הם שדחפו את המשחק ועזרו לו למכור מיליון עותקים עוד לפני יציאת המשחק לפלטפורמות אחרות.

לפחות במקרה של המשחק הזה יש כבר ביקורות של אתרי 'מיינסטרים' כמו IGN ו USgamer.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אוקטובר 2019, 08:09

אגב, ההשוואה בין Hollow Knight ל DE היא מאוד רעועה, מעבר ל''בלעדיות ראשונית למחשב''. DE הוא RPG עלילתי כבד מאוד, עם כמויות מטורפות של טקסט לקריאה, סיפור משוגע, מכניקות שנחשבות היום די 'אולד סקול' (לא בקטע רע) ובערך 0 הסבר איך לשחק אותו ומה אשכרה קורה בו לשחקנים חדשים לז'אנר... Hollow Knight הוא מטרוידואניה די קלאסי סה''כ שרוב האנשים שיחקו בחייהם, גם אם יש בו סודות שמסתתרים.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 אוקטובר 2019, 09:42

לא הבנתי את הפואנטה?

לפי מה שאתה אומר אז זה עוד יותר חורה שהתעלמו מ HK בשיגור. אם IGN כבר פירסמו ביקורת למשחק RPG נישתי עם המון טקסט לקריאה והסתעפויות אז איך הם לא יכלו לבקר את HK על המחשב בזמן סביר? לרוב האאוטלטים יש בליינדספוט במה שקשור לסיקור משחקי מחשב.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אוקטובר 2019, 10:02

הפואנטה היא שHK הוא משחק שהרבה יותר שחקנים ושחקניות יכולים להתחבר אליו, לעומת DE, לדעתי. לכן היה לו גם הרבה יותר סיכוי להגיע למספרים מאוד יפים. DE לעומת זאת, עם כמה שהוא נשמע ונראה מיוחד, אני בספק גדול כמה יהפוך ללהיט מכירות מטורף (בטח אם ימשיך להיות בלעדי למחשב בטעות טיפשית).. לרוב המכריע של האנשים לא תהיה הסבלנות לשבת ולקרוא את הררי הטקסט שהמשחק הזה מציע (ראיתי לא מעט ביקורות וידאו, אתה קורא יותר בשעה הראשונה שלו כנראה, מאשר ברוב שאר המשחקים ששיחקת בשנה האחרונה ביחד :) ).
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 אוקטובר 2019, 10:43

כרגע לא מדברים על מכירות אלא על סיקור והתייחסות. מסתמן ש DE מקבל יותר ממה ש HK קיבל בשיגור למרות ההבדל בנגישות. מקווה שזה ימשיך.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אוקטובר 2019, 11:25

הסיקור, תרצה או לא, הוא גם לפי אם יש פוטנציאל למושא הסיקור להכניס תעבורה לאתר... לפי פוטנציאל מסחרי, נקבעת הרבה פעמים מדיניות הסיקור...
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 אוקטובר 2019, 11:45

ולכן תעודת העניות. לא של HK היה פחות פוטנציאל. אפשרויות המימון של אתרי משחקים כיום הם הכי טובות שהיו אי פעם. אם הייתי אחראי על אתר מוביל שכזה הייתי שואף שיהיו בצוות אנשים שבודקים ומסקרים משחקים שהם לא הברורים מאליהם שכל האחרים מסקרים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אוקטובר 2019, 12:45

להיות מבקר כורסא זה הכי קל... בוא תרים אתר.. מה הבעיה? בדיוק שמעתי על כך שאפשרויות המימון של אתרים המשחקים כיום הן הכי טובות שהיו אי פעם..

אגב, HK יצא כמה ימים לפני Horizon Zero Dawn וכ-שבוע לפני הסוויצ' עם Breath of the Wild... אז נראה לי שחלוקת המשאבים הייתה דווקא נכונה, בהיבטי הסיקור.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 אוקטובר 2019, 13:04

אז, אין אדם אחד פנוי? אני לא צריך להרים אתר. אבל אני כן רואה אתרים צנועים כמו GB וEZA שחיים בכיף על מינויים ופטראון. ונראה שהם רק משתכללים ומתרחבים. אז אפשר להקצות אדם שיסתכל על משחקים קטנים. אז אם כבר הייתי אדם עם השפעה על קבלת החלטות באתר מבוסס שכזה אז הייתי שואף לכך. על אחת כמה וכמה אם אנחנו מדברים על GI, גיימספוט ו IGN.

חלוקת המשאבים במקרה של HK הייתה לא נכונה בהיבט העובדתי וההיסטורי. אחד המשחקים הטובים בהיסטוריה של הז'אנר שלא קיבל התייחסות מתאימה. זה העבודה שלהם. להביא לקידמת הבמה ולידיעת הקוראים את המשחקים המצטיינים, לא רק את משחקי ה AAA (לא משנה כמה גרועים הם יכולים להיות) עם קמפיין פרסום ענקיים.
HK הצליח למרות אי-הסיקור שקיבל.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אוקטובר 2019, 13:43

חכמה בדיעבד היא חכמה בדיעבד. אם HK היה חרא של משחק? לא יודע אם סיימת אותו, אבל מדובר על משחק של מעל 25 שעות אם אתה משחק אותו ''ישיר'' וכנראה שמעל 40 אם אתה משקיע בו עד הסוף.. כל זה, מעבר לעובדה שיש בו לא מעט דברים שבלי WIKI לא הייתי מגלה לעולם כנראה.. אז בוא, מבקר כורסא יקר - יש לך משחק כמו HK, שאולי יהיה נהדר , אולי יהיה בינוני ואולי יהיה גרוע, אבל בטוח צריך להשקיע עליו המון המון שעות (והוא גם מצוות לא מוכר), ויש לך את כל הליינאפ שיגור של הסוויצ', הקונסולה הכי מעניינת ואחת המוכרות ביותר בשנים האחרונות, משחק כמו הורייזן זירו דון (משחק של עשרות שעות), ניר אוטומאטה (משחק של עשרות שעות) ,wildlands (שאולי לא אהבת/הערכת, אבל הוא אחד המשחקים הכי נמכרים באותה השנה, וגם הוא בעשרות השעות)... איך אתה מחלק את המשאבים, בצוות של 5-6 כתבים?

בקיצור, אני חושב שאתה מחרטט, אבל הרי לא תרד מהעץ שלך - למרות שקשה להתווכח עם העובדות.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 אוקטובר 2019, 15:04

5-6 כתבים זה רק באתרים הקטנים. לגדולים יש יותר. לא זוכר שום דבר מיוחד מהליין-אפ שיגור של הסוויץ' חוץ מזלדה. עותקים של הורייזון הם בטח קיבלו בתחילת החודש כך שכאשר HK יצא הם היו בשלבי סיום שלו.

אז תכתוב ביקורת חודש אחרי. איך זה מסביר שהביקורת של IGN לדוגמה הגיעה רק שנה ו 4 חודשים אחרי ורק 'בגלל' שיצאה גרסה לסוויץ'?

ותודה לאל, יש דבר כזה שנקרא 'ביקורות שחקנים' כך שלכתב יש כבר מסננת ראשונית לדעת שהוא לא הולך להשקיע זמן במשחק גרוע.

רוצה דוגמה מהשנה? Risk of rain 2. איפה בדיוק הביקורות? בנתיים המשחק עם overwhelmingly positive אחרי 27 אלף ביקורות משתמשים. אבל יותר חשוב לכתוב עוד משהו על אנת'ם הגרוע נכון? ו Early access זה מזמן לא סיבה לא לפרסם ביקורת.
גם mordhau הוא דוגמה לזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אוקטובר 2019, 15:21

שמעתי את ACG, אחד מהמבקרים היותר טובים ביוטיוב לטעמי, גם אם אני לא מסכים איתו על כל ציון וכו', אומר יותר מפעם - אם אין לו ביקורת לשיגור, הוא לא עושה אחת. וזה מבקר עצמאי. גם אתרים אחרים עובדים לפי אותה מנטרה לרוב (אלא אם כן זה שחרור מתגלגל/משחק שהגיע באיחור והוא מספיק גדול ומצדיק ''ביקורת בתהליך'' וכו'). אמרתי כבר, אם נראה לך שזה לא טוב, אתה יכול לבחור לפתוח אתר סיקור משלך.. תעשה עבודה נהדרת, אני משוכנע בכך. גם EZA לא הוציאו ביקורת על HK, אגב, עד היום (אלא מעין מיני PREVIEW של 4 דקות), וגם לא לDE (אפילו לא דיברו עליו/עשוה PREVIEW). אז... מה הנקודה שלך? יש מערכות שבוחרות לסקר משחקים מסויימים, ואחרות שלא. DE, ספציפית, מרוויח מכך שהוא משחק שכתוב בצורה מאוווווווד פרובוקטיבית, עם שפה, תיאורים ומקרים לא הכי פשוטים, ככה שהוא גורר הרבה פה לאוזן בימינו ''שמעת על המשחק הזה שיש בו מלא קללות, יציאות נגד הממשל, נגד הקפיטליזם וכו'? אהה זה כזה RPG מגניב''..

עם כל הכבוד, מה נראה לך שימשוך יותר תנועה לאתר? כתבה על אנת'ם (לפני השיחרור, כשעוד חשבו שיש סיכוי שיהיה טוב), או כתבה על איזה משחק מבוסס טקסט ברובו, שהיה אמור לצאת לפני 3-4 שנים, ויוצא רק ל PC?

נראה לי שדי מיצינו את השיחה.. אתה נהנה לנהל אתרים וחברות בלי להבין דבר בעסקים שכאלה - לי לפחות אין יומרות, ואני מנסה לשים את עצמי בנעליים של אחרים, לפני שאני מעביר ביקורת בצורה נחרצת כ''כ.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 אוקטובר 2019, 17:45

EZA ו GB הם לא אתרים שמסקרים משחקים בצורה 'עיתונאית' קלאסית. הם עושים את מה שמתחשק להם ולא מוגבלים ע"י קליקים כי יש להם מימון ישיר מהקהילה. ובכל מקרה הם אתרי וידאו. אני לא מחפש ביקורת של כל משחק אחרי 40 שעות אבל כן הייתי רוצה לראות את האתרים הזה מכסים משחקים פחות מוכרים שכאלה. אפשר תוכנית שבועית בהם הם משחקים 20-30 דקות של משחקים חדשים שהם לא אלה שכולם מכירים. זה לא פרוייקט. כל איש יוטיוב ממוצע יכול לעשות את זה.

האתרים הגדולים, יש להם מספיק אנשים. ויש להם תכנים שנועדים למשוך תנועה וקליקים שאפשר לתת לאחרים לעשות משהו אחר. כלומר, אם באמת חשוב להם להיות עיתונאי משחקים ולהביא לידיעת קהלם משחקים ששווה להתעכב עליהם. להרים סטרים זה שטויות.

אם אני הייתי חלק ממערכת שכזו אז בהחלט הייתי שואף לכסות משחקים פחות ידועים ואולי אף הייתי מרגיש שזה חלק מהמחוייבות שלי במקצוע. אם אתר לא מבקר משחק על פלטפורמה מסויימת אלא רק אחרי שהוא מגיע X חודשים/שנים אחרי לפלטפורמה אחרת ואז מתברר שהוא מת עליו - אז מתבקש לשאול איפה הם היו ואם יש פגם באיך שהם מסקרים משחקים.

ואגב, הדגש שהוא רק על PC לא אמור להוריד לו נקודות או שיהיה פחות ריאלי שייקבל סיקור. זה נאמר כביקורת על הבליינדספוט שיש לאתרים האלה לפלטפורמה ושהם לא מודעים מה מתרחש בה. אבל חבל לראות שגם אתה משייך לאמרה 'יוצא רק על ה PC' קונטציה שלילית וכאילו זה באמת אמור לגרוע מהסיקור שהמשחק מקבל. לאנדרטייל לא הייתה בעייה לקבל שבחים מכל עבר כבלעדי למחשב עם סגנון ויז'ואלי מוזר ונישתי כביכול.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוקטובר 2019, 19:35

לפעמים פשוט מתפספס יהלום... מה העניין? כמה כאלה כבר יש בשנה, ברמה של הולו נייט, שאחר כך באמת התברר שיש קונצנזוס שמדובר במשחק ממש יוצא דופן באיכותו? זו איזה קונספירציה שעשו לו ״דווקא״ ואז משום מה התחרטו?
וברור שאם משחק נמצא על פחות פלטפורמות אז יותר קל לפספס אותו, בטח בעידן הזהב בו אנו נמצאים, שיש כל כך הרבה אינדיז לשחק במחשב... אני לא מבין איך אפשר לטעון שקל באותה המידה לפספס. מתמטית זה לא מסתבר לי :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 אוקטובר 2019, 20:47

זה לא קונספרציה - אלא בעיה מבנית באתרים האלה שמצריכה שיפור.

וזה לא בעיה רק עבור משחקים ברמה של HK. זה לא בסדר שגם משחקים שהם 'רק טובים' מקבלים כתף קרה.

כמו שכתבתי, Risk of rain 2 יצא השנה. משחק מצויין. 4 ביקורות של גרסת הסוויץ' בלבד. זו תעודת עניות לאתרים שמסקרים ומבקרים משחקים. המשחק מזמן מכר מעל מיליון עותקים על המחשב בלבד. 4 פאקינג ביקורות. של גרסת הסוויץ'. משחק לוט-שוטר GAAS קו-אופ 4 שחקנים.

עוד דוגמה? Hunt Showdown. באוגוסט יצא מארלי אקסס. משחק מולטיפלייר ייחודי של צוותים של 2 עם permadeath. משחק של קרייטק. נראה מצויין גרפית. זמין על ה XBOX! ממוצע ביקורות סביר אבל רק 20 כאלה. אין ביקורת של גיימספוט. אין של IGN. אין של GI. אין יורוגיימר. אין USגיימר. חשבתי שאתרים משוועים לתוכן בחודשי הקיץ שבדרך כלל דלילים במשחקים. תעודת עניות.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 20 אוקטובר 2019, 22:26

לא יודע למה eza לא עשו ביקורת אלא רק dont skip (שזה סוג של מיני ביקורת, בלי ציון, שפשוט ממליצה על המשחק המדובר), אבל הם לא חסכו בסיקור של hollow knight. הם עפו עליו בהמון פודקאסטים, הוא גם זכה באחד מהפרסי goty המשניים שלהם והיה בטופ 10 באחת השנים הכי עמוסות - שזה אומר 2017 שהוא עדיין היה רק על המחשב. ככה שהביקורת עליהם במקרה הזה ממש לא מוצדקת.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אוקטובר 2019, 22:51

idan כתב:לא יודע למה eza לא עשו ביקורת אלא רק dont skip (שזה סוג של מיני ביקורת, בלי ציון, שפשוט ממליצה על המשחק המדובר), אבל הם לא חסכו בסיקור של hollow knight. הם עפו עליו בהמון פודקאסטים, הוא גם זכה באחד מהפרסי goty המשניים שלהם והיה בטופ 10 באחת השנים הכי עמוסות - שזה אומר 2017 שהוא עדיין היה רק על המחשב. ככה שהביקורת עליהם במקרה הזה ממש לא מוצדקת.

לא רלוונטי לשיחה לדעתי... קאזז מדבר על ביקורות... כלומר ללכת לאגריגטור החביב עליך ולחפש ביקורות... לא לנבור בעשרות פודקאסטים או רשימות סוף שנה (למשחק שיצא בפברואר...).
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 אוקטובר 2019, 23:09

לאו דווקא. כמו שכתבתי, לאתרים שלא מסקרים משחקים באופן מסורתי כמו GB ו EZA אני לא מצפה לביקורות לכל דבר אבל כן אפשר לעשות סטרים שמשחקים בו או לדבר עליו ופשוט ליידע צופים שיש משחק ממש טוב שיצא לאחרונה והוא כך וכך. לפי התיאור הנ"ל EZA עשו את זה עם HK.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2019, 09:34

אם מתוך אלפי משחקים שיוצאים מדי שנה אתה יכול להביא רק דוגמא אחת או 2 בשנה של משחקים כאלה - אני חושב שהעיתונות במצב טוב, ואפשר לחכות עם תעודות העניות שאתה מחלק.
זה קצת כמו מישהו שיתלונן שראה שלא דיווחו על איזו תאונה קטלנית בחדשות, למרות שכן מדווחים על תאונה קטלנית אחרת... לפעמים יש הרבה חדשות ולא מגיעים לדיווחים כאלה ולא מתעסקים בזה ולפעמים יש תאונה שמעסיקה את כל המדינה, למרות שהטרגדיה זהה למקרה אחר שלא דווח.
הרי אני בטוח שיש באמת עשרות משחקים שהם ״רק טובים״ שיוצאים מearly access וכד׳ מדי שבוע. אתה מצפה שהאתרים יעמדו בקצב, ושכל הגדולים יצליחו לזהות באותו הזמן את האיכות שלהם ויפרסמו ביקורת בשבוע שהם יוצאים... לדעתי זה לא ריאלי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אוקטובר 2019, 11:40

Kazz כתב:לאו דווקא. כמו שכתבתי, לאתרים שלא מסקרים משחקים באופן מסורתי כמו GB ו EZA אני לא מצפה לביקורות לכל דבר אבל כן אפשר לעשות סטרים שמשחקים בו או לדבר עליו ופשוט ליידע צופים שיש משחק ממש טוב שיצא לאחרונה והוא כך וכך. לפי התיאור הנ"ל EZA עשו את זה עם HK.

סטרים זה נחמד למי שיש לו זמן לצפות בו... אני לא צופה בשום סטרים של אף אחד, גם לא בשידור חוזר. אין לי שעתיים לשבת ולשמוע מה זה או אחר אמר על משחק שמעניין אותי. ביקורת של 10 דקות שאני מריץ במהירות של 1.5? בבקשה. ביקורת של כמה עמודים? אחלה לאוטובוס... סטרים של שעה ומשהו של הגיגים כאלה ואחרים? לא תודה.
?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 32 אורחים